ANEKDOTES. Johanna van der Ham, als de kindercou rant zoek ie, dan kan jij de raadsels niet oplossen, berg de courant voortaan maar goed op. Lien de Graaf, ik ben op Hemelvaart gewoon in Den Haag gebleven. We woneD bier op ee»n bovenhuis, dus geen tuin, maar als bet mooi warm weer is, ga ik heel veel met een boek naar bet Boech, eigens bui ten zitten, dan' geniet ik ook van groen en bloemen. M5ahtela. de Vleeshouwer, je bent mij wel kom, Nellie kan je altijd wel terecht hel pen, als je iets niet weet. Dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Wim van Schaak, je bent ook welkom. Willem en Dirk Flam an, wil je nog wat wachten met nieuwe raadsels in te zenden, maar als je ze later zendt, dan moet je er meteen de opfcossinpien bij doen. Geertje Hoff, ik begrijp levendig, dat je bet heel druk hebt, nu je in zooveel je moeders taak tijdelijk moet overnemen, en dan spreekt het vanzelf, dat de raadsels ér bij moeten inschieten. Je bent mij altijd weer barieKJÊ welkom, als je later weer tijd hebt. Het beste hoor met je moeder. Tirenfcje van Schaft, ik ga nu de Pink sterdag met mijn broer naar Hijsen burg van Zaterdags tot Dinsdags, ik hoop erg dat wie mooi weer zullen hebben, dan is het «daar heerlijk in de bosschen. Nresye de Gelder, ik heb je brief verle den week we! ontvangen maar pas bij de Se bezending, dus mijn antwoord heb jè toen Zaterdag nog niet kannen lezen, het Ss maar goed dat het verleden week geen prijsraadsels waren, dan zou de teleurstel- Sng voor velen nog grooter ziin geweest. Ree Witteman, afe je met Juni een poos ja Den Haag komt logeeree, waar logeer je cfen? Is het in mijn buurt, dan mag jé mij gerust eens op komen zoeken als je de raadseltante graag eens wilt leeren kennen. Het was dien Dinsdag heel slecht weer; gelukkig zal ik veilig en wer in ferns. Heb je zoo vrooïgik feest gevierd? Louis Hartkamp, gelukkig bevatte je brief goede berichten. Tk hoop ook heel erg voor je, dat je moeder weer gauw thuis mag komien. Gaarne wil ik later weer eens over Yh-ttrt en je andere dieren hooren. Piet Kükler, jullie brief was bij de groote zending, die ik helaas pas Vrijdag kreeg. Ik'kan begrijpen, als je Moortje al 5 weken hebt en het al een lief diertje is, dat je hem niet graag meer wilt missen. Wat leuk, dat je zelf een Javaansch hpisje in elkaar hebt geknutseld. Clazma van Venetie, o, jq hebt dus niet bepaald in Den Haag, maar in Rnswijk ge logeerd; wel heerlijk zoo buiten als het zo mer is (teauninste als het mooi weer is). En als je nu weer gaat en er nog een logeetje is van jouw leeftijd', dan zal je dubbel pret hebben. Philie Boot, ben je met Pinksteren in Zeist? Nu, ik ook in dé buurt van Utrecht, namelijk in Rfttsenburg. Wat had de poes gBdaan? een vogel opgegeten. Hoe akelig. Je viooltjes waren goed gedroogd. Ik ver deel de prijken niet, ik vprloot ze. Houd maar moed, je beurt zal ook wel eens komen. Leendert Elderhorst, jouw brief was ver leden week ook in het pak, dat ik pas [Vrijdags kreeg. Tk hoop, dat jullie allen met elkaar je vaders verjaardag vroolrjk en prettig zult kunnen vieren. En nu wensch ik tot besluit aan allen, groot en klein, gezellige Pinksterdagen met mooi zonnig weer, dat wensch ik mijzelf ook toe, als ik die dagen buiten zal door brengen. Wie met Pinksteren uit is, mag natuurlek wel een week overslaan met de raadsels. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Door den Zondagsdienst op Hemelvaarts dag ontving ik de vorige week de tweede zending brieven pas Vrijdags, nadat alles reeds naar Leiden was verzonden. Ik moest de tweede afdeeling dus in groote haast behandelen. Nog brieven ontvangen van: Drie zusjes Uittenbogaard, Rika Bliek, Baonje Mieloo, Marie Kükler, Nelly, Ton- deems, Leendert Elderhorst, Emanuel El- jou, Nebe 0o6tveen, Men en Jo van Zwie ten <fe Blom, Jet du Croix, Marry Heyl, Maartje Ooljee, Ariena Coljee, Marietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras. Catharina v. Egmond, Betsy de Water, Klazina Parlevliet, Jo Rap, Rie van Went, Janny Jansen, Niesje de Gelder, Antje de Gelder, Emmy Molt, Mar- garetha Sierag. OPLOSSINGEN DER PRIJSRAADSELS DER GROOTEREN. 1Zestien. 2. Leeuw, Erik, leeuwerik. 3. Hertogenbosch. 4. Luchtkasteelenteelen gebeurt in een kas als* de lucht nog te koud is. OPLOSSINGEN DER PRIJSRAADSELS VOOR KLEINEREN. I. Mol, olm. 2 Kaboutermannetje. Ka, bout, man, man netje, boter. 3. Hooibergen. 4. Lievevrouwehedstroo. Goede oplossingen van het prijsraadsel de grooteren ontvangen van: Dik van Riessên, Neeltje van Leeuwen. Annie van Leeuwen. Piet Kükler. Nellie Broers, Adriana Döll, Wim Hemerik, Ans Hemerik. Mien Remmelenkamp, Jo Zwaart, Alida Paa.ts. Annie Huisman. Cornells Jean Lissenberg. Aafje Krassenburg, Wilhelmina Eradus, Henk Verlind, Piet Nieboer, Ge- rarda van der Reyden, Willem Krassen burg. Rie van Went. Betsv de Water, Maarten van Egmond. Greta Sirag. Barrie Ken beek, Befje Broeksema, El ze Spilker, Nelly Tonkens. Janke Kosto, Annie Molijn, Jozef Hanno, Frederika Bourgeois, Maartje Overvliet, Sijtske de Jong, Janny Jansen, Niesje de Gelder, Johanna van der Ham. Maartje Coljee. Michel o de Vleeshouwer. Mien van Zwieten de Blom. Catharina van Egmond. Rika Bliek, Marijtje Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard. Diewertje Uittenbo gaard, Rika van Leeuwen, Klazina Parle vliet. Coba Toussaint, Philie Boot. Leo Prins. Corrie de Groot. Clazina van Venetië, Lien de Graai. Marie van Leeuwen. Nellie Mul der, Nelie Oostveen, Geertje Hoff. Siebe de Roos. Lies Witteman, Gerrit van der Horsf, Annie Looyesteyn, Marietje Kwaadgras. Louis Hartkamp. Leendert Elderhorst. Goede oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Dirk, Flaman, Gretha van der Zwart, Trijntje Voorma., Jet du Croix, Lena Kükler, Annie Kwaadgras. Annie Bavelaar, Marie van der Born, Annie van der Born, Henk Giezen, Margaretha Sierag. Neeltje Ouds hoorn, Francisca Giezen. Miep van der Rey den, Christina Sirag, Hendrik Jan Broêk- sema, Hannie Mieloo. Saartje Swanenburg, Aart van de Nadort, Emanuel Eljou. Emmv Molt, Mina Hanno. Ariene Coljee. Jo van Zwieten de Blom. Leen Oudshoorn, Greetje Breedijk, Gerbrand Breedijk. Bertha Mulder. Gerrit de Roo9. Pauiltje de Roos en nog zeer vele goede oplossingen van kinderen, wier namen ook al bij de oplossingen der groo teren staan vermeld, maar daar men toch maar bij één afdeeling mag meeloten, ver meldde ik niet al die namen ook nog bij de kleineren. t>RIJZEN. De prijzen der grooteren zijn toegekend aan: MAARTJE COLJEE, ANNIE LOOYBSTEYN. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan: MARGARETHA SIERAG, MIEP VAN DER REYDEN. (De prijzen kunnen Dinsdag a.s. aan 'ons bureau worden afgehaald en wel des na middags tusschen 12 uur ai halféén en tus- 9chen 4 en 5 uur). RAADSELS. Voor allen, om nit te kiezen: de tjrooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Johanna van der Ham. Mijn eerste is in iedere kamer, mijn tweede is ook in iedere kamer, en mijn geheel is een meubel voor kleine kinderen. II. Ingezonden door Lies Witteman. Ik ben speelgoed, gewoonlijk zijn wij mei ons negenen. Laat de middelste van de 5 letters weg, dan ben ik een lichaamsdeel. ni. Ingezonden door Henk Verlind. Hoeveel maanden hebben 28 dagen? IV. Ingezonden door Tine Meulenberg. Mijn eerste is een klein dier met lange poolen, mijn tweede is een werelddeel, mijn geheel is een groente van 8 letters. V. Ingezonden door Cornells Jean Lissenberg. Ik blijf steeds 4 jaar uit Dan ziet men mij verschijnen Om weer voor 4 te verdwijnen Wie weet wat dit beduidt? VI. Ingezonden door Willem Meulenberg. Ik ben een Tndiaansch vaartuig, geef mi' een staart en ik ben een stuk geschut. VIT. Ingezonden door Joh. Kleinhaus. Mijn geboorteplaats is onder de aarde, mijn omhulsel een houten huisje en hoe nie tig ook op het oog, toch ben ik voor velen onmisbaar. vul Ingezonden door Janny Jansen. Met welke gom kan men niet plakken? Ingezonden door Philie Boot. Verstrooid. Professor fin een kapperswinkel!...Torren het tocht hier. ik zal mijn hoed maar op houden, terwijl je mijn haar knipt." In gezonden door Mientje Henny. Jantje: „Moeder krijg ik 'n ander koekje?"■- Moeder: „Waarom kind?" Jantje: „Miin koekje is gevallenl" Moeder:' „Waar dan?" Jantje: „Wel, in mijn huik.'' -d. r' Ingezonden door Mien Boon. Een student schrijft zijn vader: „Beste vader, wilt u mij per omgaande f 100 zen den ik hei) examen gedaan! Uw Brits", Per keerende poet zendt de vader het gevraagde. Daags daarna komt weer een schrijven van Frits: „Maar ik ben gezakt".

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20