[IN DE NIEUWE ZAAK:': i-il-ïv No. 20005. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 30 Mei Vierde Blad. Anno I92£>. Jeugd en Vreugd en Liefde. VOOR DE HUISVROUW. DE FONPSENMARKT. Kousen, Schorten, Corsetten Z Ondergoederen, Sokken, b Overhemden Dassen Boorden. |lg. J*i 6pgrt;3 SPORT; Door AMY VORSTMAN—TEN HAVE. Jeugd en vreugd en liefde kind. Zijn drie korte lentedagen. Ach, zij vlieden hoe wij klagen, Daarom wees wijs, geniet ze gezwind. De Geneatet. Jeugd en vreugd en liefde, kind, zijn drie korte lentedagen... zoo zong de diohtor meer dan een kwarteeuw geleden en het ij vandaag op den dag nog precies even jraar. Haast u... Haast ui Want: ...zij vlieden boe wij klagen. Jeugd en vreugd en liefde:... zijn er wel j^rie andere dingen, die zoo'n innige schoon heid aan ons leven geven en zonder welke ons bestaan dor en glansloos zou zijn? Is er wel iets te bedenken, dat ook maar Enigszins een dezer drie genoegzaam zou kunnen vervangen? Neen immersnoch geld noch goed noch eer of roem is in staat Op te wegen tegen het onschatbare bezit jeugd en vreugd en liefde. t)eze drie vormen een schraag, die ia $aat is het bitterst verdriet en de zwaarste fbrgen blijmoedig te verdragen. Ja maar, zoo znlt gij tegenwerpen, hoe kan dat nu... Liefde en jeugd... dat gaat SOg; maar zware zorgen en bitter verdriet... vreugd, dat gaat niet Kamen... dat kan Wet... Jawel, dat kan heel goed Dat het u zoo zonderling toeschijnt* komt, omdat wij heden ten dage een zeer londerlimg begrip plegen te hebben va?» freugd. Vreugd wil tegenwoordig zooveel zeggen fcla luidruchtige uitbundig pleizier maken fl ten minste den schijn aannemen alsof... Vreugd wil helaas, maar al te dikwijls Keggen... uiterlijk vertoon... vaak zonder file or. Wij kennen niet meer de stille, innerlijke §tcugde, het genieten zonder onmiddellijke JSmleiding van feestend rumoer... Hoe arm en hoe leeg is onze vreugde... Jeugd en vreugd en liefde... Ach, rij vlieden hoe wij klagen.. Haast uHaast u... Straks ia het te laat. Menigeen haast zioh inderdaad en zwelgt blindelings en gulzig in al wat het leven fcïedt... denkend vreugde te smaken, die filet anders is als bittere alsem... De een zoekt het in ijdele praal én pronkde ander in het voorbij streven van yrienden en kennissen... weer anderen zet ten al hun denken en doen om in een druk Hefdadigheidsgedoe en... allen verbeelden Zich, dat zij de ware vreugde beleven... En toch... hoe leeg ia dit alieat Dit is niet de vreugde, die als een warm ljcht van binnen uit straalt en ons wezen fil een glanzenden gloed zet... Dit alles is een ijdele vreugde, die niet üit ons zelf spruit, maar wortelt in bijkom- Itigheden, die ons te avond of te morgen k den steek laten en aan onze gewaande levensvreugde plotseling alle reden van be- ttaan ontnemen Dan wankelt alles rondom ons en... wij $aan te keer tegen het wreeds leven en Ons harde lot en de hardvoohtige mensohen en wij vergeten een ding: n.l. dat wij ala fle dwaze maagden uit de Gelijkenis niet tijdig zorgden voor olie in onze levens lamp. Jeugd en vreugd en liefde, kind, zijn drie korte lentedagen. 'Ach, zij vlieden hoe wij klagen. Daarom wees wijs, geniet ze gezwind. De opvatting, in deze regels neergelegd, la ons niet vreemd; het spreekt vanzelf, Bat wij in onze jeugd moeten trachten zoo- yeel mogelijk te genieten, want, nietwaar, later, ala wij oud zijn, dan kan het niet Keer, dan zijn wij ziekelijk en futloos en filet meer in staat tot genieten, Duazorg dat je er bij bent! is de leus Maar ia het wel eens bij u opgekomen, dat tt de beteekenia vain deze versregels een el andere zou kunnen zijn, veel mooier ftfi dieper en verhevener?... ...Daarom wees wijs en geniet ze gezwind. Dat genieten, ziet u, daar zit 't 'm nu Juiat inWie wind zaait zal storm oogsten 6® wie zich in zijn jeugd overgeeft aan ijdele fianietingen, zal den avond van zijn leven tevergeefs een beroep doen op de schatten, Üie hij niet opzamelde, toen de tijd daar fttas. Want: wie al sijn kost verslint omtrent het middaghmael, vint al« het aevond ia, •ijn tacfe! bijster schrael. Een roes van pretjes, een opeenvolging tun allerlei pleizierfjes... .ach, wij gunnen het onze jeugd zoo gaarne... Jaat ze maaT... «e zijn jong!" dat is de dooddoener, waar mede alles wordt afgedaanmaar jong ge wend is oud gedaan, en wie zijn kinderen een ernstig woord niet spaart', kweekt in hen de gewoonte over de dingen na te den ken een gewoonte, die op lateren leeftijd aanleiding kan en moet geven zooal niet tot een leven van bespiegeling, dan toch tenminste van bewust nadenken en... be wust leven. En dan ligt er nog een duidelijke aan wijzing in het gezegde Daarom wees wijs, geniet ze gozwinü. Hoevelen'onder ons zijn er niet, die rich fciet bewust zijn van hun jeugd... dat zijn Regenen, die slordig leven, die «riet acht Blaan op het kostbare kapitaal, dat huil is toevertrouwd en dat zij zonder er iets aan te hebben tusschen hun vingers laten door glippen... iederen dag weer een beetje... Haast ii... Haast u... want straks is het te laat! Geniet... geniet bewust... Zeg niet er valt voor mij niets te genie ten... ik ben niet rijk... ik kan niet meedoen met de anderen... Het is niet wat van buitenaf tot ons hemt, wat anderen ons bijbrengen wat ons pq ware vreugde schenkt... het ia datgene wat wij met ons omdragen, waaraan wij moeten werken, sohaven en polijsten ter onzer voltooiing de innerlijke vreugde... de levensblijheid, die 6teeds een weerklank zoekt in de omgeving-.. Wie zoo weet te voelen zal zijn jeugd genieten, voor dien zal iedere dag een stil vreugdefeest zijn... die zal de liefde weten te speuren onder het mom van onverschil ligheid. Voor wie zoo weet te leven rijn de drie korte lentedagen een jubelend gouden festijn waarvan de naglans een ouderdom in lengte van dagen zal vermogen te ver gulden. Ik heb laatst in een Amerikaansch tijd schrift een pracbt-oplossing voor een kasten- looze slaapkamer gezien. Het is altijd een nachtmerrie voorde huisvrouw, als zij in haar huis niet vol- doende kasten vindt; vooral in de slaap kamer zijn zij onmisbaar. Sommige men- achen werken dan met gordijntjes of lap pen, wat slordig staat en stoffig is. Anderen laten een kast maken; dat is natuurlijk het meest afdoende, maar voor velen een te kostbare geschiedenis. Daarom geloof ik, dat het wel dienstig is u hier het Ameri- kaansch plan in het kort eens over té ver tellen. Indien u zoo gelukkig is een kleinen in sprong naast uw schoorsteenmantel te hebben of een blinde deur naar een ander vertrek, dan vormt die plaats wel bet ge- tschiksle punt voor een kleerenkast. U laat "twee planken maken, die precies in de nis of de deur passen. Als uw nis diep is, kunt u er zelfs een drie-planken-diepe kast van maken; hoe meer rufmfe des te liever, niet waar? De planken moeten een in elkander voegend geheel vormen, bovendien nog door twee dwaraplankjes verbonden zijn, en steunen op aan weerszijden tegen den muur gespijkerde stevige houten latten. Aan de buitenzijde van de dwarsplankjes bevestigt u een 20c-M. lang T-scharnier en schroeft tussohen de lange „pooten" van deze schar nieren een stok (bijv. een bezemsteel, als die niet te kort ia). De T-schamieren hebben gaten op ver schillende hooglen; dus die kunt u zelf be palen; dat hangt van de hoogte van uw kast af. Let goed op, dat de „bezemsteel" in het midden komt te hangen, zoodat er voï- doende ruimte voor kapstokjes is. Schroef nu aan weerskanten, onder tegen den plank van voren twee koperen oogen en nog een in het midden van den plank; steek hier een roe doorheen, waaraan een gordijn met beenen oogjes wordt geregen en het zaakje is klaar, op de afwerking na; deze bestaal uit het bevestigen van een dunnen houten lat, die boven het gordijn komt en in dezelfde kleur wordt geverfd, als de muur, waar bij een geheel mee vormt. De plank zelf, die de kast maakt, behoort van binnen wit geverfd te worden en van boven door stevig, bruin papier, dat er op vastgeplakt is, te worden afgedekt. Op deze wijze krijgt u een practi9che en nette kast, waarin uw kleeren droog en stofvrij hangen; de muur blijft onbescha digd en het gordijn kan gemakkelijk afge nomen en gewasschen worden. Wanneer u vruchtjes uit een flesch noo- dig heeft, bijv. voor het garneeren van gebak of van een pudding, weet u, wat u dan met al het overschietende sap moet doen? Maak het warm, voeg er een beetje opgeloste gelatine aan toe en een weinig suiker. Laat het daarna koud worden: ver meng het vervolgens met wat geslagen room en giet het in ijsglaasjes. Dat is dan een verrukkelijk dessert-gerecht. Indien u er geen room door wilt doen, heeft u een smakelijk Yruchtengeleitje. Als de kleine, pas geboren baby niet ge noeg teekenen vin leven geeft, houdt de dokter den peuter om de beurt in een koud en warm badje. Daar fleurt het kind gauw van op. Op dezelfde manier kunt u groenten, die wat verlept, en slap zijn geworden, weer op krachten brengen. Leg ze even in een kom met warm water, dan direct in een met koud, waarin een beetje zout is opgelost, en u zult eens zien hoe snel het helpt. In dien éénmaal warm-koud niet voldoende ls, moet u het nog eens herhalen. De eerst wat slap hangende blaadjes stijven dadelijk op. Als u uw vleesch goed malsch en sappig wilt hebben, moet u het, vóór u bet braadt, twee ol drie minuten in kokend water zet ten. Ook kalfspoot e. d. vleesch moet vóór het gekookt wordt even in kokend water ge zet worden; dat is er goed voor. Ook kaarsen moeten soms met kokend water behandeld worden. Namelijk wanneer zij te dik voor den kandelaar zijnl Het is zoo'n naar werkje om ze dan ai te schrap pen en u beeft kans, dat zij gjan nog rriet passen en een eindeloos gepeuter kosten. .Wanneer u ze echter weer in een kommetie met heet water houdt, kunt u ze onmiddel lijk daarna in den kandelaar zetten. Er zijn weinig dieren zoo vies in huis houdkast of slaapkamer als de oorwurm. Ik hoorde laatst echter, dat er een prachtig middel is om hen te verdrijven: drenk een blad vloeipapier in polei-olie; polei is z.g. vlooienkruid, en de olie krijgt u bij een dro gist. Scheur het vloeipapier in^kleine stuk ken en leg deze op de punten, waar u oor wurmen zag; zij zullen zich niet meer ver- toonenl Is dit geen pracht-middel op te controlee ren of uw bed voldoende is gelucht: leg ge durende een kwartiertje een handspiegel tusschen de lakens. Al3 het bed niet genoeg gelucht is en dus nog vochtig, dan zal de spiegel in dien tusschenlijd beslaan. Vilten en fluweelen hoeden kunt u zelf best reinigen, als u ze niet goed genoeg meer vindt om er verf- of uitstoomkosten aan te besteden en het u toch ook aan uw hart gaat om den hoed wegens die paar vlekjes weg te doen. Neem evenveel zout als meel en ver meng deze beide ingrediënten. Wrijf dat mengsel nu met een schoonen, harden bor stel goed in den hoed. Laat het er een half uur op zitten, borstel dan nog eens flink en klop den hoed vervolgens uit. U moet de zout-meel-combinatie echter gelijk versprei den over den geheëlen hoed en niét alleen op de vlekken leggen, want anders zouden later de gereinigde plaatsen afsteken bij de nog vufl gebleven rest. Als u er last van heeft, dat uw muren doorregenen, moet u eens, wanneer zij goed droog zijn, gekookte lijnolie over de buiten kant smeren. De olie moet er heet op gestre ken worden; drie laagjes over elkaar; dan komt er geen druppel regen meer door. Bo vendien. als het een roodsleenen muur is, wordt de kleur mooi helder door deze be handeling. JVat sinds geruimen tijd door de produ centen van rubber gehoopt werd is eindelijk werkelijkheid geworden, n.l. de rubberboom De prijs van het artikel is in de laatste we ken met sprongen in de hoogte gegaan en heeft inmiddels vrijwel een record-notecring bereikt Gedurende de oorlogsjaren wist de rubber zioh bij voortduring op een hoogen prijs te handhaven, doch deze bleef nog al tijd. beneden de huidige record-noteering. De na-oorlogsjaren gaven een ongekende da ling te zien hetgeen uit onderstaande hoog ste en laagste-noteeringen duidelijk te zien is. 1921 1922 laagste noteering 8 d. 6% d. 1923 1924 laagste noteering 1 sh. 1*4 d. 9$ d. 1921 1922 hoogste noteering 1 sh. 3J d. lsh. 15,16 d. 1923 1924 hoogste noteeYing 1 sh. 6% d. 1 6h. 6% d. Neemt men hierbij de huidige noteering v. C.a. 3 sh. in aanmerking dan is er zeker alle reden om van een ,,boom" te spreken. De oorzaak van dien boom is te vinden in het acute tekort aan direct leverbare rubber, over vrijwel de geheele wereld. En aange zien Londen de voornaamste stapelplaats van dit artikel is, heeft dit feit daar ter plaatse natuurlijk een overwegenden in vloed op de prijsvorming. Hierbij komt nog dat door de talrijke voorverkoopen van rub ber door de produceerende maatschappijen direct aan de consumenten, voor den we reldhandel zoo goed als niets is overgeble ven. Ofschoon talrijke groote consumenten zioh reeds voor jaren hebben gedekt blijft er voor den eigenlijken handel weinig materi aal over. Hierin zal t.z.t. wel eenige veran dering komen, vooral al9 de nieuwe produc ties worden afgeleverd; zulks blijkt ook wel uit de lagere noteeringen voor termijnleve ringen. De boom wordt verder in de hand gewerkt door de huidige productie dewelke vrijwel doorloopend stationair ia Van uit breiding der cultuur ia nergens sprake en bovendien zou dit toch niet kunnen bijdra gen ter voorziening in de directe behoefte. Groote aanvoeren kunnen derhalve niet worden verwacht en eventueel geheime voor raden in den Oost, eeret nadat het Steven 8on-stelsel is ingetrokken. In dit verband wijzen wij op een vroegere uitlating van den heer Burger, directeur van tal van rub ber-maatschappijen, dat zelfs bij directe opheffing van den restrictie-maatregel het nog wel een jaar zal duren alvorens eea normale productie zou worden bereikt. Hoewel uiteraard in het acute tekort in de voorraden 'n allereerste oorzaak is gele gen voor 't ontstaan van den huidigen boom is het duidelijk dat deze oorzaak meer ge volg is van een ander verschijnsel. En wel van de groote opleving der automobiel-in dostrie in Amerika en andere landen. In dit verband wijzen nog op het bekende leve rings-contract tusschen de General Rubber Cy. en de Amsterdam Rubber hetwelk in be gin April werd afgesloten. De groote Ame- rikaansche rubbertrust was dus toen reeds op de hoogte van 't herstel der automobiel branche in de Vereenigde Staten en zij haastte zich natuurlijk de eventueele meer dere behoeften reeds bij voorbaat en voor een reeks van jaren te dekken. Het is begrijpelijk dat van consument en- (d.i. van Amerikaansche) zijde nogal stem men zijn opgegaan tot opheffing van den restrictie-moatregeL Hoewel de Amerika nen zelf hun eigen handel beschermen daar waar zij kunnen en continentale concurren tie zooveel mogelijk weren, is het niet on waarschijnlijk dat zij over kort of lang ge deeltelijk hun zin krijgen.Tot dusverre heeft de Britsche regeering zich niet aan Ameri kaansche protesten gestoord, maar het lijdt geen twijfel of, om wille van de goede ver standhouding zal zij op eenigerlei wijze de zen maatregel moeten verzachten. De groo te Britsche rfrbbcr-producenten kanten zich RECLAME. 8361 zeer beslist tegen een algeheele opheffing der restrictie en zullen van hun kant het mogelijke doen om de gunstige positie van heden zooveel mogelijk te behouden. Intusschen *de fondsenmarkt is natuurlijk niet ongevoelig gebleven voor het verloop op de rubbermarkt. Er werden in den laat 6ten tijd noteeringen bereikt zooals ze in de voorgaande jaren niet te zien zijn geweest, zooals uit onderstaand staatje blijkt. v t r-i (M r-i C] rH Oi g-3J LOOOO G~j c^j <71 (m j Het meeet opmerkelijke feit van de fomfeenmarkt is wel de groote en stijgende deelname van het publiek aan den handel Het vertrouwen in de markt werd gesteand door de bevestiging van de reeds sedert lang loopende geruchten omtrent een em's- gie der H.V.A., waarbij, gelijk ook werd verwacht een mooie claim te beurt viel aan de aandeelhouders. Hoewel deze maat schappij over ruime middelen beschikt, blijkt toch wel, dat de voortdurende uitbreiding van oelangensfeeren veel kapitaal eischt. Een gunstig feit is, dat, ondanks de reeds vrjj aanzienlijke hoogte, die aandeel® H.V.A. hebben bereikt, thans een verdere stijging viel waar te nemen. Het publiek heeft altijd veel gevoeld voor dit aandeel en zulks blijkt ook thans weer uit de vele ruilingen, die plaats vinden ten gunste van H.V.A. Blijkbaar in verband met de naderende feest- (lagani had tenslotte een verkoeling plaats, mede veroorzaakt door winstnemingen van bezitters, die de feestdagen blijkbaar met een rustig gemoed wilden doorbrengen. Toch bleef de grondtoon vrijwel vaat. De groote sympathie voor H.V.A. had een zekere veronachtzaming ten gevolge van an dere waaiden. Zoo b.V. van Rubbers en Konink lijke Olie. Het aanvankelijke ruil-aanbad in Koninklijke werd tijdelijk onderbroken door een belangrijke koop-opdracht voor Lond.n sche rekening, werlke in verband stond met dividendverwachtingen. Zooals men weet, is thans het slotdividend vastgesteld op 13 pel, hetgeen iets lager is dan verleden jaar. De verwachting van 15 pet is der halve niet verwezenlijkt Over het algemeen waren ook tabakken flauwer, wellicht op grond van minder gunstige oogstberichten. Evenwel, ook hier zal wel het ruil-motief de grootste rol hebben gespeeld. Na het den cultuur-ondernemingen zoo goed voor den wind gaat atjjgt ook de belangstelling voor de Indische crediet-waarden. Zoo b.v. voor aandcelen Ned. Ind. Handelsbank en Ned. Handel Mij. Ten opzichte van deze laatste circuleert het gerucht dat er over het afgeloopen jaar een dividend van 7 p;t. zou worden uitgekeerd, hetgeen 1 pet meer zou zijn mui verleden jaar. In den aanvang der week had een scherpe koersbeweging plaats in kunstzijde-aardee- len. Vooral Ned. Kunstzijde beheerschten een belangrijk deel van de beurs waarbij be langrijke dekkingsaankoopm het hunne heb ben bijgedragen. Ook in Holl. Kunstzijde ging nogal veel om. In den mijnenhoek trokken Paleieh tij- delipc nogal eenigo belangstelling evenals Kedjang Lebongs. De laatsten op bet betere gehüftecijfer. Van industrieelen boekte Jur- gens een verbetering. Van de buitenlandsche staatsfcnlsin wa ren Japanners tamelijk flauw naar aanlei ding van berichten omtrent nieuwe hevige a a: (foe ving en. Nederlandsche staatsfondsen doorgaans vast Geld op prolongatie noteerde ca. 3 pet 22 Mei 29 Mei Londen 12,091/, 12,10'/, Berlijn 69.21 59.27 Parijs 12,75 12.13 -BrusJsei 12,13'/. 12.31 New-York cable 2.48'/, 2,49 De valutamarkt gal over het algemeen van een Taste stemming blijk, met uilzon dering voor francs. Blijkbaar heeft men op de markt nog weinig vertrouwen in de finanoieele plannen van Caillaux en acht men een stabilisatie der Fransche finan ciën voorloopig uilgesloten. Ponden wanu vastej evenals Marken en Dollars. Tot bijL zondere opmerkingen geeft deze markt voor deze berichlsperiode geen aanleiding. 15 Mei 22 Mei 6 pCL Nederland 1922 104% 104% 5 pCt. Nederland 1919. 99% 100 4'/i pCl. Nederland 1916 06; i6 96 6 pCt. Nederl.-Indié 1919 101% 101% Amsterdarnsche Bank 145% 146% Koloniale Bank 194 196 Ned. Handel-Mij. 132 134% Jurgens gew, aand. 9ü;,' 104 Philips Gloeilampen 408% 415 Redjang Lebong 265', 276 Compania Merc. Argenlinia 11% Geconsolideerde Petroleum 154 154 Koninkl. Petroleum 387% 382% Amsterdam Rubber 216% 220 Holland-Amerika-Lijn 72 71% Ncderl Scheepvaart-Unie 147% 147% Mij. „Nederland" 165 167 Handelsver. Amsterdam 513 570 Javaeche Cultuur-Mij. 370 373 Cultuur-Mij. Vorstenlanden 168 174 Arendsburg Tabak Mij. 409 403 Deli-Mij. 388 392 Senembab Tabaks-Mij. 409 405 Alchison Topeka 4 pCt. 91% 91% Union Pacific aand. 141 141 Dividendbctalingen: Bank voor Schouwen div. no, 24 met f 70, Mij. Feyenoord div. no. 47 met 1100. Bankvereeniging Kralingan div. no. 1 met f 50. Philips Gloeilampen div. no. 21 met f 160 Drukkerij Plantijn div. no. 12 met f 60. Rotterdamsche Cultuur Mij. div. no 12 met f 250. OLYMPISCH NIEUWS. De Olympiade-leening velteekend. Naar hel persbureau V. D. mededeelt, heeft de inschrijving op de 8 pet. Premie- leening van de gemeente Amsterdam, de zg. Olympiade-leening, een groot succes gehad, De leening zou ruim volteekend zijn. CRICKET. Programma voor den len Pinksterdag. Ie klasse: Ajax—V. V. V.i Haarlem- li. C. C. II; V. O. C.Hilversum; II. D V, S R. W.; H. C. C. I—V. R. A. 2e klasse A: V. V. V. II—Albion. 2e klass- B: Phoenix- -Kampong. Overzicht Op den lsten Pinksterdag worden voor namelijk ie klasse-wedstrijden gespoeld. De 3e klasse ia zelfs geheel vry. Maar voor de le klasse zullen zelfs 5 wedtatrijden plaats vinden. Ajax ontvangt V.V.V., welke ca 2 over winningen onverwachts van V.R.A. won. Dc Amsterdam8che ploeg munt nog ol uit door goed bowlen, zoodat wij benieuwd zijn wat Ajax op het bowlen van Grootmeyer c.s. zal uitrichten. In het batten is V.V.Y. nooit constant geweest. Hebben echter enkele heeren er het oog in dan kunnen wij levendig batten verwachten en al zal de Ajax-aanval nog «00 goed zijn, daartegen zal zij niet bestand zijn. Wij verwachten een spannenden strijd, welke wel in het voordeel der Y.V.V.ers zal eindigen. Haarlem kan aan den top der ranglijat blijven door II.CC- II te slaan. Deze Haag. sche ploeg behoort zeker niet in de 2e klasse, maar een sterke le klaaser zeker niet. V.O.C. heeft een z.g. thuiswed strijd tegen Hilversum, maar daar rij zon der veld zit, speelt zij alle thuiswedstrij den uit. Bovendien is zij nog ongeoefend, zoodat wij niets anders dan een nederlaag tegen Hilversum voor haar voorzien. H.D.V.6. ontvangt R.W. De Haarlem mers beschikken zeker over een betei team dan de Schiedammers en al is het bowlen der H.D.V.S. menschen beter dan van R.W. toch zullen de R.W.-batamen de benoodigde runs wel weten te maken. Tenslotte de big-match H.C.C-V.RA. Tenminste dit was vroeger zoo. Nu zal er wel meer verschil zijn dan verleden jaar, Rinoker schijnt zijn beste dage* te hebben gehad en daar zullen de sterke H O.C.-bat-s men wel van profiteeren. Bovendien zal Max Jansen wel weer de schrik voor de Y.R. A.batsmen zijn, waardoor een H.C.C.- zege voor de hand ligt. In de 2e klaase slechts 2 wedstrijden. Albion zi 1 haar 40-jarig bestaan misschien met een nieuw kampioenschap vieren. Daar zal zij morgen in zooverre haar best voor doen door Y.Y.V. II te slaan. Phoenix zal de kans Kampong t© slaan zeker niet voorbij laten gaan. Programma voor 2den Pinksterdag. le klasse: QuickP. W.; FI. C. C. II H. C. C. I; V. O. C.—H. D. V. S. 2e klasse A: R. W. II—C. V. H., V. R. A. IIHaarlem IT.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13