Kinderen Als Uw LH FEUILLETON. Oe Hand met het Litteeken. LONDENSCHE BRIEVEN. MODE VAN DEN DAG doorgangshuis dient gehocl gescheiden te blijven van de eigenlijke school. De kwes tie van het Mijnwerkersfonds is moeilijk, omdat heb contract .nog tot 1941 loopt. Dit contract is het groote struikelblok voor de school. Tegen het St.-Josephziekenhuis heeft men de concurrentie niet kunnen •volhouden. De grondfouten van de inrichting zijn niet weg te nemener is weinig vertrou wen op toeneming van het aantal patiënten. Spr. wil do school nog redden, omdat zij een 3de school noodig acht en daarom doet haar fractie het voorstel van veertig mille subsidie. Dan kan de school zich nog een korten tijd redden en inmiddels nagaan wat zij kan doen om zich beter te organi- seeren. Dc heer BOON (V -B.) acht het een hope- loozc zaak en kan zich met de amendemen ten niet verecnigen. Tijdelijk is iedere post op de bogrooting en dus is dat niets bij zonders in het amendoraent-Van Sasse van Yssclt Het amendement-De Vries—Bruins is inderdaad half werk. Hij kan zich dus niet met de voorstellen verecnigen. Mevr. BAKKER—NOKT (V.-D.) spreekt in gelijken geest als de vorige spreker. Ook zij verklaart zich tegen elke subsidie. Do heer SNOECIC HENKEMAXS (C.- H.- zegt, dat er behoefte bestaat in het r luiden aan opleiding van vroedvrouwen, maar deze school deugt er niet voor. Er moet een gansch anderen weg worden in geslagen en men doet meer kwaad dan goed met deze voorstellen. In het belang der zaak is het de kwestie eerst goed voor te bereiden Hij kan dus zijn stem niet aan de voorstellen geven. De heer SCHEURER (A.-R.) vraagt zich af. of de regeêring haar beloften om inlich tingen te geven is nagekomen. De school zal geen levensvatbaarheid hebben, ook al geeft de' Staat de 80 mille. D* MINISTER heeft een lijdelijken maat regel voorgesteld. Do Kamer vroeg over legging van het rapport cn spr. voldeed daaraan, omdat hij begreep dat dit onver mijdelijk was. Het voorbereidend onderzoek geeft nog geci; definitief besluit en het is dus moeilijk ovci onderdeelen te debattee- rcn. Dc post heeft thans een geheel ander karakter dan in November. Het is nu de bedoeling om de school aan den gang te houden, totdat het onderzoek »s afgelo pen Het «raat du3 niet om een beslissing over Vet al «>f niet voortbestaan van de school Begrijpt spr. het amendement De Vries Bruins goed, dan geeft dat de gelegenheid in het najaar een eventueele suppletoire begroohng van 40 mille in te dienen, als blijkt dat dit gewenscht zal blijken Als dat M is. heeft spr. geen bezwaar tegen dat amendement, omdat het niets beslist en ook een tijdelijke maatregel is. Do heer RUTGERS (A.-R.) vraagt of in Scptomber dan toch weer nieuwe leerlin gen zullen worden aangenomen. Als dat zoo is, zal het volgend jaar (lat weer als urgument gelden voor steunverleening. Mevr DE VRIES—BRUTNS zegt dat haar amendement bedoelt de regeering de gelegenheid te geven voor volledig onder zoek en reorganisatie De heer VAN SASSE VAN YSSELT (R.-K.) trekt zijn amendement in. De MINISTER zegt, dat in September dc school zal doorgaan, omdat anders' de school geeloten moet worden. Het amendement De Vries—Bruins wordt aangenomen met 44 tegen 17 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 42 tegen 18 stemmen. De Kamer is uiteengegaan. RECLAME. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk 8218 Uit het Engeisch van baronesse ORCZY. (Geautoriseerde vertaling van A. T." 10) Zij had ter loops gehoord, dat hij bij Edge Hill gevochten had en ern stig gewond was. Maar daarna was niets meer van hem gehoord, en zij, die de familie van nabij kenden, haalden hun schouders op, als er gesproken werd van den oudsten zoon van Lord Saye and Sele. Wat de Fiennes Deitof, gold de openbare belangstelling nu den persoon van Natha niel, den tweeden zoon, die zijns vaders lievei ng en trots geweest was tot hij Nathaniel de 9lad Bristol bijna zonder slag of sloot aan Prins Rupert overgaf, waarom hij door het Parlement van ver raad beschuldigd en ter dood veroordeeld werd. Hij werd echter begenadigd en in zijn commando hersteld, maar een groote ge heimzinnigheid omgaf die eerherstelling. Lord Saye and Sele zou zeker te trotsch ge weest, zijn, om iemand iets ten gunste van zijn zoon af te smeeken; terwijl John, de jongste, door zijn heethoofdige verdediging van zijn broeder, hem meer kwaad dan goed had gedaan. Wat de Hoogwelgeboren Jim, zooals velen hem spottend noemden, be|rof, hij was zeker niet in slaat een vin ger ten gunste van zijn broeder uit te ste ken. Sedert wist men, dat Nathaniel Fien- nes, nu geheel in zijn eer hersteld, en John, Aijn jongste broeder, beiden het bevel voer- D BUITm. WEEKOVERZICHT. Veel gepraat, weinig baal Marokko als pressie op Frankrijk Eroelsche werkloosheid Belgische re0ceringscriLis. Veel wordt er geschreven en gepraat liet zijn twee kenmerken van onzen tijd: veel-schrijverij en veel-praterij over de kwestie van het veiligheidspact en de ont- wapëningsaffairi'. Maar het resultaat is, helaas allesbehalve evenredig aan dc lengte van dit schrijven en praten. Veel verder is men nog altijd niet cn de oorzaak is steeds dezelfde, oneenigheid lusschen Frankrijk en Engeland. De zitting van den Gezantenraad. waarin eindelijk de nota aan Duilschland zou worden vastgesteld, die zou bevatten alle tekortkomingen en alle overtredingen, waaraan Duilschland zich heet te hebben schuldig gemaakt, is opnieuw uitgesteld. Waarschijnlijk tot na Pinksteren liet is een droef beeld van de traagheid in doen van onze tijden. In lusschen heelt Duilsch land opnieuw een breed gebaar gemaakt, dat recht op waardeering heelt, n.l. door zich le Genève op de conferentie lot con trole op de bewapening bereid le verklaren mede le gaan met een algeheel verbcd van gebruik van gassen etc. in den oorlog. Een mooi gebaar is dit, omdal immers Duitscliland de eerste was om zulke din gen toe le passen en op technisch gebied het best geoutilleerd mag worden genoemd. Het heeft dan ook niet nagelaten te Genève indruk te maken. Een fraai gebaar noemden wij DuiUch- land's geste; omdat het nog zeer de vraag is of men or "aan zal willen en zoo ja, Of het in de praktijk dan is afgeloopen met de toepassing van de chemie etc., lot vernie tiging der menschheid zoo de nocd aan den man komt. Praclkcher zou zijn een tegengaan van de gewone bewapening, want juist zoo wordt de oorlog het meest bestreden. Maar niettemin, Duilschland heeft een kostbaar bewijs gegeven van goeden wil en dat kan niet nalateq op dit oogenblik indruk te maken en invloed te oefenen. Het geeft vertrouwen, dat Duitsch- land aan redelijke eischen der ontwape ningsnota, die toch eens komen moet, zal willen voldoen. Op Engeland in de eerste plaats rust de zwaTe taak, Frankrijk terug te houden van te zware eischen. Of het daarin slagen zal? In dit verband mag gewezen op de dub bele pressie, die op Frankrijk wordt uitge oefend in financieelen zin. Amerika breidt zijn eisclien tot betaling van interest en aflossing uit tot alle lSeningen, ook die van jongen datum, en dan is er het Marokkj- avonluur, dat veel geld eischt en bovendien een tweesnijdend wapen tegen Frankrijk blijkt. In de eerste plaats valt het den Franschcn op het oorlogsveld niet mee, ge lijk wij voorspelden. De officieele commu niqués, geheel ingekleed zooals men dat kent uit den jongslen oorlog, lieten al geen twijfel bestaan, doch eenige Fransche bla den erkennen thans zelf, dat het niet schit terend gaat in Marokko, al is van gevaar voor de Franschen natuurlijk geen sprake. Verscheidene vooruitgeschoven posten zijn teruggenomen en de Franschen volstaan nu met het afweren van den druk, dien Abdel Krim's legerscharen uitoefenen van meer dan één zijde. Veel meer blijft hen trouwens niet over. Aanvallen tegen een guerille-oorlog toepassenden vijand, is op zich zelf al 'n gevaarlijk iels doch wordt on doenlijk, zoo elke gelegenheid ontbreekt om een beslissend-en 9lag toe le brengen, door dat men op een gegeven oogenblik niet verder mag en den vijand kalmpjes moet laten en zien gaan. In de laatste, onloi- luinlijke positie bevindt, maarschalk Lyau- tey zich,' daar zijn troepen de Spaansche zóne niet mogen betreden. Het heette in 't begin dezer week, dat Malvy le Madrid met Spanje een regeling" had getroffen, waarbij de zóne-grenzen werden weggevaagd en Frankrijk hel recht zou krijgen Abdel Krim op le jagen en te vernietigen overal; maar uit de jongste uitlatingen van den Spaan- schen premier Primo de Rivera leest men het tegenovergestelde: de zóne-grenzen blij ven gehandhaafd. Of dit is onder druk van Engeland en Italië, waar men trots de Fran sche verzekeringen, dat geen veroverings oorlog wordt gevoerd of bedoeld, zich niet geheel gerust daarop toont? En in de tweede plaats veroorzaakt het Marokkvavontuur in Erankrijk's binnen- landsche politiek onrust. Uit den aard der zaak valt hel ^oor de socialisten al nooit mee. een kolonialen oorlog le verdedigen, waar die immers gaat tegen de eigenlijke bezitters van h?t land, doch het is soms leeti wel doenlijk eenige clausulen te vin den. waardoor het mogelijk wordt zoo'n oorlog, in bescherming, te nemen. Het is den Franschen socialisten, waarop de regeering Painlové steunt evenals die van Herriot", echter wel zeer bezwaarlijk gemaakt mee te gaan. nu dj rechtsche oppositie (van hel z.g. nationale blok) bij monde van oud- in. nistcr Maginot heelt aangekondigd voor een motie van vertrouwen le stemmen in de negeer; r.g vo^r zoover het de .Marokko- aangelegenheden betreft. Geen wonder, dat onder de Fransche socialïslen al verschil van mecning bes'aai en Painlevé nog. heel vrat zal moeten laveeren, om de socialisten ir.ee ie krijgen. De band links wordt er los ser door Af le wachten is nu, in hoeverre deze pressie aan haar doel zal beantwoorden, Engeland wordt daarbij aangezet door de werkloosheid in pigen land. Het aantal wer- kelooze.n in Enge'and is n.l. grooler dan een jaar geleden vooral een gevolg van de slui ting van vele mijnen. Het is een toestand die niet bestendigd worden kan. En om wijziging te krijgen, is beslist noodzakelijk een terugkeer lot normale verhoudingen in Europa, zoodat handel en industrie kunnen bloeien en groeien. Nu mankeert daaraan nog zoo het ^en cn- ander. Ook zelfs in Italië, waar „el duce" opnieuw schijnt te streven naar uitbreiding van de basis, waarop hij zich heeft gesteld; een stil be wijs, dal het fascisme gaarne steun ont vangt Steun ontvangen mocht feitelijk ook Bel gië wel, dat nog altijd worstelt in een re- geeringscrisis die kans heeft chronisch te worden, waar de partijen blijkbaar eigen belang niet willen achterstellen bij het landsbelang, dal dringend om een re geering, liefst zelfs een krachtige regecring roept. Toen wij ons vorig overzicht schre ven, was Vandevijvere, gelijk wij aanna men, inderdaad al gevallen, door de samen werking van liberalen cn socialisten. Het was de motie Max, die Vandevijvere regel recht naar huis zond cn dies was het lo gisch, dat aan Max. den dooder van 't ka binet, opdracht werd gegeven. In tweeërlei zin heeft hij naar een oplossing gezocht, nl. naar een extra-parlementair kabinet en naar een regeering uit de drie partijen, maar hij leed volledig echec, mede, waar men hem in de politiek eigenlijk niet voor vol rekent, met alle respect voor zijn burge meesterschap van Brussel. Xu is men de laatste phase ingetreden: is samengaan van socialisten en R.-K. mo gelijk; hetzij met het democratische deel v:an laatstgenoemde fractie, hetzij met de gansche fractie. Dat wordt opnieuw onder zocht, waarbij direct weer de strijd is ont brand om het; premierschap. Lukt het met, toti overeenstemming te komen, dan schijnt Kamerontbinding onafwendbaar. Gezien den stand der Kuropeesche vraag stukken is elk uitstel echter een strop. .Van onzen Londenschen Correspondent. Londen, 25 Mei 1925. De Jazz-Band. Eenige dagen geleden bevond ik mij op een ochtend op het perron van het Water loo-Station, waar de treinen uit Southamp ton, die reizigers uit Amerika meebrengen, aankomen. Een der treinen (er komen er ge woonlijk tweo achter elkaar) stoomde bin nen en werd verwelkomd met drukke mu ziek uit een groep menschen op het achter gedeelte van het perron. De verwanten, die ik moest ontmoeten kwamen niet met dezen eersten trein mee en ik had daarom gele genheid te gaan onderzoeken waar de mu ziek voor was of wie of wien ze gold. Mijn nieuwsgierigheid werd spoedig bevredigd; want boven het orkestje prijkte aan twee stokken een dundoek, waarop letteis ston den, die Vincent Lopez' Jazz-Band, ,,de be roemdste van do wereld", een hartelijk wei- Eij de 3 Sc_üti:rende japon van zwarte geoigeiSe, wolka versierd is met mooi crème kant, wordt een mantel van dezelfde stof gedragen. Een mcoie zomeijurli van mauve chiffon, versierd met een prachtig gekleurd blcemen-dessin. kom in Londen toeriepen. Het welkom kwam van den grootsten theater-agent van Lon den, Keth Prowse, die overal in Londen ad verteert, dat de beste plaatsen voor alle openbare vermakelijkheden bij hem te krij gen zijn. ,,You want the best seats We have them!" Vincent Lopez en zijn troepje waren met het reusachtige stoomschip Levi athan uit Amerika in „Good Old England" aangekomen om er harten oor jazz tc win nen (indien er voor dat doel nog harten be schikbaar mochten zijn) en om de burgers van dit volgens Amerikanen nog zoo primi tieve eiland te épateeren. Er werd druk ge juicht; en t-wee toestellen voor bet opnemen van cinematographische photo's waren druk aan het werk. Het was merkwaardig waai te nemen hoe snel Vincent .Lopez c.s. de saxophonen, fluiten, slaginstrumenten en ketels te voorschijn brachten om de attentie te recipröceeren. De welkomsmuziek had het Amerikaansche volkslied gespeeld „The Star Spangled Banner". De zoo juist aan gekomen musici lieten terstond daarop het Engelsche volkslied „God save the KiDg", hooren. En alle menschen in den omtrek, die de klanken in hun ooren opvingen, ontbloot ten het hoofd Zoo ongeveer was de ont vangst van de Jazz-Band van Vincent Lopez in Engeland. Met dezelfde boot, met den zelfden trein waren knappe letterkundigen, eèn tweetal beroemde professoren en een wereldvermaard colr/violist meegekomen. Deze menschen werdeh niet opgemerkt, kre gen geen muziek en vonden, zonder dat iemand aandacht aan hen schonk, hun weg, het station uit, naar hun bestemming, er gens in het groote Londen. Het publiek weet niet waar zij zijn en'wat zij doen. Maar Vincent Lopez en zijn mannen zijn sedert hun aankomst aan Waterloo niet meer uit het openbare oog verdwenen, evenmin als uit het openbare oor. Dien ochtend op dat perron bleek mij weer eens duidelijk wat me al reeds vaker wa6 gebleken dat de Jazz-Band zeker een der hoogste instellin gen van ons moderne leven is. Ze de ben de deelt die hoogste plaats slechts met de cinema en met Dempsey. De verwant, die met Lopez en de zijnen, de reis over den Atlantiscben Oceaan naar deze Oude Wereld had ondernomen, vertelde mij, dat men in Amerika niet begrijpt waarom Eu ropa met zooveel herrie en vervoering de Amerikaansche helden der bioscoop, de jazz-banders en de boksers binnenhaalt, waarom zij zoo worden gefêteerd, waarom zij blootstaan aan molestatie van verrukte bewonderaars. Maar Amerika heeft goed praten. En als in zooveel andere, bijna even groote en voorname kwesties, begrijpt het ook hierin Europa niet. Een land, dat over vloeit van stoffelijken rijkdom, waar de burgers zich niet behoeven af te vragen wat de volgende dag zal brengen, waar de werk gelegenheid ruim en de kans op een perma nente broodwinning groot is, kan zich niet zoo gemakkelijk verplaatsen in de geestes gesteldheid van deze gesjochie Oude We reld. In Vincent Lopez' jazz-band begroet het bekommerde Engeland de toovenaars wier dronken muziek het hoofd licht en de gedachte monter maakt. Dit jazz van „de beroemdste jazz-band van de wereld" moet evenals dat van minder beroemde ben den Lets in, zich hebben van den ratten vanger van Hameln, die immers wonderlijke landen van glorie en heerlijkheid beloofde aan de kinderen Wanneer wij jazz hoore/i moeten wij ook in beweging komen, net als de kindertjes en de ratten van dat stadje aan de Wcser met zijn schriel bestuur. De klanken van de jazzband doen ons ons labiel bestaan vergeten. Wij dansen op het hortende en verrassende rhythme over gladde vloeren, gedurende de ..dancing tea" en voelen ons al spoedig in die stemming, die men gewoonlijk niet aan thee maar aan. port of champagne verbindt. Het behoeft niet te verbazen, da tjazz hier populair is en dat wij de kunstenaars van dezen vorm van muziek met volksliederen, gejuich en bioscoop-camera'? binnenhalen. Het is geen zwartkijkerij waar de phantasie aan mee. doet, maar een zaak van ernstig» realiteit, dat een groot deel van de gemeenschap hier en elders in Europa van den eenen dag in de andere leeft, flat de toe komst onzeker is en het bestaan hachelijk. De cinema en de jazz-band slimuleeren de wiegend tegelijk, van ons moderne leven. Beiden voeden den goest met zoele wen^ schen, die niet voor verwezenlijking vat* den over een regiment/*dat hun vader had opgericht. Maar van Jim was niets in het openbaar bekend. Wat deed hij in deze groote worste ling, waarbij het lot van Engeland op het spel stond, en waarin allen, behalve de twijfelaars en lafaards, de egoïsten en de gierigaards, deelnamen? Barbara wist het niet. Zij durfde het niet vragen. Squire Brent had verboden, dat do naam Fiennes in zijn huis zou genoemd worden, en op zijn wensch had Barbara don naam van haar echtgenoot afgelegd, en was voortaan voor vrienden en bekenden Mevrouw Bar bara Frances Bre>nt. Aan dezen wensch had zij onmiddellijk toegegeven. Haar huwelijk met Jim was slechts een kwestie van vorm geweest; zij had nooit eenige genegenheid gekoesterd voor den man, met wien zij in het huwelijk verbonden word, toen zij ter nauwernood uit de kinderkamer was, en nu zij ouder was, voolde zij zich niet Weinig gekwetst over de schreeuwende onrecht vaardigheid, die haar hiermede dras aange daan. Toen op haar huwelijksdag Jim ge tracht had, haar le kussen, was er iets in hem, dat haar tegenstond hoewel zij des tijds nog maar een kind was en vier ja ren later, toen zij hoorde, dat hij een ver rader van zijn Koning was en zich bij het oproerige Parlement had aangesloten, wist zij, dat zij hem bepaald haatte. Instinct, meer dan medelijden, was oorzaak, dat zij dien dag tusschen hém en den toorn van den Squire gestaan had; maar dat instinct had haar meer er toe geleid de hand van een man, dien zij zoo liefhad, tegen te houden om een misdaad te begaan, dan om te trach ten het leven van haar echtgenoot te redden, en den eed, dien de oude Squire daarna van haar eischte, legde zij zeer bereidwillig af. Toen gingen de jaren voorbij en Barbara was bijna vergeten, dat zij ooit getrouwd geweest was. De Lijden waren zoo onrustig en de staalswerkzaamheden zoo ongeregeld, dat er weinig of geen kans bestond om het huwelijk nietig verklaard te krijgen; dit zou moeten wachten tot gelukkiger tijden, als al die schandelijke oproerlingen om genade hadden gesmeekt en de Koning weer in het bezit van al zijn rechten was. Intusschen was het garnizoen van het kasteel Broughton genoodzaakt geworden zich aan den Koning over te geven en het kasteel werd door Koningsgezinde troepen bezet. Er werd door rechtsgeleerden over ge sproken, dat Mevrouw Barbara bezit zou nemen van wat wettelijk haar huis was; maar die gedachte stond haar tegen en zij bleef bij den Squire wonen, soms te Stoke Lark, dan weer in Oxford bij het Hof en den Koning. Van Tubal, den zoon van Jeremiah Longshankes, den pachter, had zij weinig of niets gehoord in den laatsten tijd. Er gingen praatjes, dat Longshankes een vermogen ver diend had met hét verkoopen van veevoeder aan beide legers, en toen gestorven was, zijn zoon het bezit der boerderij en eenige dui zenden ponden nalatend, die bij een Joodsch geldschieter te Banbury op interest gezet waren. Het bericht omtrent dit vermogen werd niet bevestigd, maar Barbara's gedachten vertoefden dikwijls bij haar voormaligen speelmakker, die haar eerste aanbidder was geweest, en zij koesterde als een geurige bloem de herinnering aan zijn vurige liefde, zijn hartstochtelijke uitingen en geloften van trouw, en aan het litteeken op zijn linker hand, dat hem tot den ridder zonder blaam maakte, die bereid was zijn leven voor zijn uitverkorene te geven. §2. Mevrouw Barbara Brent was geheel al leen to Stoke Lark, terwijl Oxford belegerd werd, Squire Breat was in dien tijd bij het leger van den Koning te Leicester; maar la ter. in de eerste dagen van Juni, toen Fair fax het beleg opbrak, vreesde de Squire voor haar veiligheid, als het Parlemenlsleger zich over het land zou verspreiden en vroeg haar daarom, zich bij hem te voegen te Davenlry, waar hij zelf met den Koning was heenge - gaan. Daarop vertrok Mevrouw Barbara Brent, vergezeld door twee gewapende bedienden en juffrouw Leake, haar trouwe kinder meid, den llden Juni 's ochtends van Stoke Lark. Het was een echte Engelsche voorzomer- dag, met een koel westenwindje; de heu vels rondom waren met purperen hei en gouden brem bedekt en in de hagen bloeide de wilde roos. Spoedig nadat de kleine groep Hunington voorbij was, zagen zij op de»n weg van Northampton iels, dat op een groolen troep mannen geleek, die zioh in noordoostelijke richting voortbewogen. Zij roeenden, dat dit het hoofdleger van Fair fax was, waarover Squire Brent zoo be vreesd was, maar op een afstand schenen zij zich in uitstekende orde voort te bewe gen; er waren maar weinig achterblijvers, waarvan er dikwijls zoo veel zijn in een leger op marsch, en de mannen verspreid den zich ook niet over de aangrenzende vel den, maar schenen in gesloten gelederen voort te gaan, schouder aan schouder, en met langzamen, gelijken tred. Spoedig echter maakte de zijweg, die af sneed naar Daventry, en dien Mevrouw Barbara en haar geleide volgden, een scherpe bocht naar links en weldra verborg de tusschen li ggende, hoogere grond den grooten weg en het voorttrekkende leger voor het oog. Tegen zonsondergang kwam de kerktoren van Davenlry in het gezicht. Toen de reizi gers de stad naderden, zagen zij een aan tal menschen, die allen in dezelfde richting als zij gingen; mannen^in lederen wam-, buizen of burgerkleeding, vrouwen in don kere gewaden of.vroolijk gekleurde rokken J zelfs kinderen haalden, zij onderweg in< Bijna zoodra zij de stad binnen kwamen, bevonden zij zich in een verwarde menigte, die de nieuwe straten in iederen hoek en zijsteeg vulde, zóó zelfs, dat hun paaiden groote moeite hadden, om zich een weg te banen, en onrustig werden door het geraas rondom hen. Het marktplein, dat zij over moesten gaan, om bij de herberg le komen, waar Squire Brent hen wachtte, was vol van mannen en paarden; terwijl karren en wa gens en ander toebehooren van oen artil- lerie-lroin rond het plein in gesloten rijen waren opgesteld. De toegangen tot de ver schillende logementen waren bijna onbe^ reikbaar; mannen zaten op banken cn va ten voor de deuren, en lieten maar weinig ruimte in de straten voor paarden. Lederen wambuizen hadden hier de overhand; maan er waren toch ook heel wat laken buizen, en lusschen de lallooze gepluimde hoeden, die aan alle kanten gelijk schuim op de golven der zee uitstaken, zag men ook en-« kele mutsen van eenvoudiger vorm, terwijl hier en daar het staal van halsstuk of helm den glans van .een. straal der ondergaande zon opving. j (Wordt vervol gdj, j

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10