No. 20004. VRIJDAG 29 MEI Anno 1925 Nationale Inschrijving voor de Olympiade 1928 te Amsterdam. Offioieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENXIEN: 80 Cta. per regeL Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COUHANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week franco per post 8.35 portokosten. 10.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Na onze verantwoording in ons blad van ^gisteren hebben wij nog ontvangen van: M. A. A. S. f 5.Leidsche Voetbal bond f 25. In totaal hebben wij nn ontvangen: f 2250.657:. Wie nog iets geven wil, doe het vlug! De benoodigde gelden zijn nog altijd niet ten volle bijeen. Het vertrouwen van het N.O.C. roèg niet worden beschaamd! Elke gilt groot of klein is welkom! DIRECTIE „LEIDSCH DAGBLAD". GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en voor zoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHOL a f 0.12 f 0.85 per pond. 8812 N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leideir, 29 Mei 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van: a. G. L. van Dam, om vergunning tot uit breiding van de broodbakkerij in bet per ceel Koningstraat No. 2, kadastraal bekend Sectie K. No. 2251 en b. H. M. Meykamp, om vergunning tot uitbreiding van de be waarplaats voor buskruit in het perceel Vrouwesteeg No. 7, kadastraal bekend Sec tie H. No. 2402, is verdaagd. 8811 N. C. DE GIJSELAAR. Burgera. VAN STRIJEN. Secretarie. Leiden 29 Mei 1925. Do toekomst van het Liberalisme in woord en beeld. De Vrijheidsbond is, naar wij mee'hen, in ons land de eerste politieke partij, die syste matisch de rolprent in dienst heelt gesteld van de politiek. Daarvoor beeft de Partij door de „Haghe-Film" een film-biografie in zes afdeelingen doen ontwerpen, weergevende de ontwikkeling der vrijheidsgedachte, aan welke film de dichler-zanger Clinge Doo- renbos en de parodie- en caricatuur-teeke- naars Ton van Tast en Rodi Roeters heb ben meegewerkt. Deze film, die overal el - ders, waar zij reeds werd vertoond, gunstig is ontvangen, is gisteravond ook hier gege - ven. De afdeeling van den Vrijheidsbond had daartoe een vergadering belegd, in de kleine Stauszaal, die, al was de zaal niet geheel bezet, toch zeer goed bezocht was. Men kwam trouwens ook niet met de film alleen. Als spreker trad op mr. P. Droogle ver Fortuyn, oud-wethouder der gemeente 's Gravcnhage, met bet onderwerp: „De toe komst van het Liberalisme", terwijl het Leidsch muziek-ensemble „Bobette" meer malen ter ondersteuning van de film-ver too- ning de aanwezigen vergastte op een aardig strijkje. De Voorzitter, prof. dr. B. D. Eerdmans, die de vergadering leidde, heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Het verheugde hem, dat de leden nu eens waren opgekomen, waar zij zich anders meestal bepalen tot het betalen der contributie en van heigeen ver der in de afdeeling plaats vindt, liefst maar alleen uil de verslagen kennis maken. Dit verheugde hem ook om den spreker, door zijn optreden als wethouder van Den Haag welbekend, nummer één op den can- didatenlijst der Partij, wien hij met een har- lelijk welkom het woord gaf. Mr. Drooglever Fortuyn, met applaus be groet, ving aan met te zeggen, dat hij gaarne de uitnoodiging om hier op te treden, had aanvaard. Hij wil in het kort, als het ware in telegramstijl, de film toelichten en dan doet hij dat met iets le zeggen over de toe komst van het Liberalisme, Hij vermoedt, dat zijn gehoor, zooals ook elders, wel zal bestaan uit twee categoriën, ten eerste uit menschen, die dan huis uit liberaal of vrij zinnig zijn, en verder uit een groep van be langstellenden, die wel niet liberaal zijn, maar toch belangstellen in de politiek. Hij betoogt dan, dat de menschen, die meenen niet aan politiek te moeten doen; verkeerd doen. Door de politiek komt de Regcering tot stand, die het land bestuurt, en bij hel be stuur van land, gewest en gemeente hebben alle burgers belang. Daarom moest ieder reeds uit eigen belang aan het lot stand ko- men eener Regeering actief medewerken door kennis te neUfcn van hetgeen door de voormannen der Partij wordt gezegd. Straks zullen alle mannen en vrouwen hun stem óp een der candidatenlijsten moeten uit brengen. En spr. acht hel van groot belang. dat de kiezers dan zullen weten wat zij moe ten door, door een zelfstandig onderzoek. Deze verkiezing zal in het teeken staan van den strijd tusschen links en rechts. Nu heeft de rechterzijde in de huidige Kamer een groote meerderheid, 60 tegen 40. De rechlsche Regeering zou met zulk een meer derheid en een kleine nog verdeelde min derheid er tegenover, heel wat in haar geest hebben kunnen tot stand brengen. Zij heeft het niet kunnen doen. De reden daarvan is, dat de rechtsche Partijen geen eenheid in politieken en economischen zin vormen. In het kort werd deze innerlijke verdeeld heid der coalitie in het licht cesteld, o.a. door er op te wijzen hoe de Michaëlislen zich hebben willen afscheiden, al heeft Monseigneur Nolens hen weder in den. schoot der R.-K. Staatspartij doen terug- keeren, de inwendige scheuring is toch ge bleven. Die innerlijke verdeeldheid der rechterpartijen is de oorzaak van de. on macht dezer Regeering, waarvan land en volk het slachtoffer worden. Komende tot de linkerpartijen, merkte mr. D. F. op, dat men daartoe de sociaal democraten niet moet rekenen, al wil de rechterzijde het zoo doen voorkomen. De so ciaal-democraten zullen het zeiven ook niet zeagen. Het groote verschil tusschen de burger lijk linkerpartijen en de sociaal-democraten wordt door spr. in het kort uiteengezet. Zij worden gescheiden door het do?ma van den klassenstrijd, al wordt dit dogma onder over» tuigde sociaal-democraten door de practijk geleerd, minder sterk aangehangen. Spr. toonde dit aan met op het bekende praead- vies van een der vooraanstaande sociaal democraten, den heer Wibaut, op het jong ste Congres voor Staathuishoudkunde en Statistiek te wijzen, waarbij deze ook de noodzakelijkheid van het kapitaal leeraarde. Bij' deze uiteenzetting werd spr. hartelijk toegejuicht. Hij kwam nu tot de Liberale Partij, waar van men soms als het ware op medelijden den toon verklaart, dat zij aan het verkwij nen is. Spr. gelooft dit niet en hij herinnert er aan, dat liberale regeeringen, die het rechtsch bewind voorafgingen, zooals die van Borgeeiu9 en Cort van der Linden, met een veel kleinere meerderheid heel wat meer tot stand hebben gebracht dan het ministerie van Ruys de Beerenbrouck in zijn lange Rcgoeringsperiode. Hij noemde als liberale wetten bij uitne mendheid uit de laatste jaren: de Leerplicht wet, de Woningwet, de Ongevallenwet en het stel regelingen, die men samenvat on der den naam Kinderwetten. Deze wetten hebben, zooals spr. in korte trekken schet ste, een groote sociale beteekenis. Cort van der Linden gaf ons ook het algemeen kies recht, al wist hij, dat daardoor het liberale beginsel in den knel zou komen. Daaruit sprak echter vertrouwen in de liberale ge dachte, waarin de Vrijheidsbond ook gelooft. De teekenen wijzen er reeds r- dat de menschen. die zich van de vrijzinnigen had den afgekeerd, meer on meer beseffen, dat wij "er met allerlei wetten, die de maat schappij in een keurslijf dringen, niot ko men, maar terug moeten tot de vrije ont wikkeling van de individueele volkskracht. Spr., wiens betoog telkens met applaus werd onderstreept, besloot met er op te wij zen hoe de onderwijswetten van deze Re geering, die het onderwijs hebben verslech terd, tegelijk ee# strop dreigen te worden voor 's lands financiën. Nadat prof. Eerdmans onder instemming der vergadering den spr. had bedankt voor zijn leerzaam betoog cn het ook nog in het kort opnam voor de liberale gedachte, kwa men film en muziek, elkaar aanvullend en afwisselend, aan de beurt. De film is verdeeld in zes aideelingen, geeft eerst een overzicht van vrijzinnige en andere kiezers, waarbij vooral de politieke beunhazen, die allerlei dwergpartijljes in liet leven roepen, aan den- kaak gesteld wor den, cn ook de plattelander Braat. die ge regeld met zijn mede-plattelander De Boer overhoop ligt en beiden niets voor den land bouwer en tuinder tot stand brengen, een beurt kregen. Ten slotte zagen wij ook den liberaal, vroeger lauw, maar nu wakker, orndat hij weet den Vrijheidsbond te moeten steunen Daarop verscheen Willem I op het doek, die, strijdende voor de vrijheid, al3 slachtoffer daarvoor viel, terwijl, nadat an dere groote figuren uit den vrijheidsstrijd de revue hadden gepasseerd de beteekenis van den Vrijheidsbond met zijn 600 afdeelingen in kaart werd gobracht. De tweede afdeeling vertelde in beeld en vers, dat de V. B. niet de nationale, maar de inter nationale ontwapening wil. In de derde afdeeling verschenen een aantal personen en toestanden op het doek, er op wijzend, dat de V. B. de versterking van de welvaart van Nederland cm de Koloniën wil, waarbij vooral de idee van den vrijhandel op den voorgrond trad. Daarop volgde een afdeeling, beoogende aan te toonen, dat de V. B. de vrijheid van arbeid voorstaat, om verder de groote on billijkheid te demonstreeren, welke door de Regeering wordt begaan door de geliuwde ambtenaressen willekeurig ie ontslaan, ter wijl het slot van de film was: de Vrijheids bond wil voor alles: vrijheid van geest. De V.-B. vraagt daarom het Nederlandsche Volk, om, indien het voelt voor het Libera lisme. op zijn candidalen te stemmen. Aan het slot der filmvertooning, waarbij Willem van Oranje nog eens op het doek kwam, naast mannen als Dresselhuys. Rink Treub en anderen, werd het oude „Wilhel mus" gespeeld, dat door de aanwezigen slaande werd meegezongen. Prof. Eerdmans deelde nog mede, dat de film, die een'enkele maal haperde, hier nog eens weer zal worden vertoond door Henri ter Hall, die dan echter zijn eigen toestel zal meebrengen. Consultatie-bureau der Vereeniging tol Bestrijding der Tuberculose. Voor eenigen tijd. ter gelegenheid van het verslag der jaarlijksche vergadering van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, deelden wij reeds mede, xlat deze Vereeni ging haar consultatiebureau, gevestigd aan de Hooigracht no. 46, moest verlaten, doch er in was geslaagd in het voormalig Evan- gelisch-Luthor9ch Wees- en Qudelieden- huis, Middelweg 38, eenige lokalen te huren en tot het nieuwe Consultatiebureau in te richten. Het nieuwe Bureau, dat door de firma J. J. Zitman en Zn., alhier, zeer ten genoe gen van het bestuur werd ingericht, is he den officieel geopend in tegenwoordigheid van de beschermvrouw mevrouw De Gijse- laarVirulv, het bestuur en de enquélrice, terwijl ook de heer Aug. L. Reimeringcr na mens regenten van de inrichting aanwezig was. De geneesheer van het Bureau, dr. A. J. B. Poortman was door ambtsbezigheden verhinderd. De verschillende localiteiten, eenvoudig, doch geheel naar de eischen der hygiëne in gericht, werden b^ichtigd. Allereerst komt men van de breede gang in de ruime, rus tige wachtkamer der patiënten met veel lucht en licht. Ons trof, dat de wanden, waaraan wel verschillende gedrukte aan wijzingen en raadgevingen opgehangen zijn, overigens wel wat kaal waren. Het bestuur beaamde dit, maar, waar de tuberculose bestrijding reeds zooveel geld kost, mocht het geen kosten aanwenden voor zaken, welke eenigszins naar luxe zwemen. Maar als wij nu den goedgezinden inge zetenen eens vroegen, uit hun, misschien ruimen, schilderijenvoorraad eens met el kander deze groote wachtkamer eenige meerdere^ezelligheid te geven? De voorzitter, dr. Bruining, die met zoo veel toewijding zich aan de zaak geeft, vond het goed en alle andere dames en heeren bestuursleden eveneens. Laten vele Leidenaars het zich voor ge zegd houden. Adres: Middelweg 88. Ons werd medegedeeld, dat er gemiddeld 15 patiënten driemaal per week komen. Van uit de wachtkamer komt men in een kleiner vertrek, dat is ingericht voor in schrijving der patiënten en het vooronder zoek van de enquêtrice, mej. Paardekooper, die even warm voor dit mooie werk voelt als het bestuur zelf. Hier worden de patiën ten gemeten en gewogen en hun allerlei aanwijzingen verstrekt. Op deze zelfde verdieping is een derde, zeer ruim lokaal voor magazijn. Daar liggen opgestapeld de na ieder gebruik weder ont smette matrassen,- lakens, sloopen, ledikan ten sanatorium-stoelen, sputumfleschjes, enz., enz., enz., te veel om hier te noemen. Een kijkje in dit groote vertrek geeft den besten indruk van de omvangrijke verrich tingen van de Vereeniging tot Bestrijding der T. B. C. Zouden er ook sladgenooten zijn, die hun linnenkast eens willen nazien, om er van het overcompleet iets af te staan voor deze te beklagen T.B.C.-lijders en voor hen, die daartoe voorbeschikt zijn, zoo hoogst nut tige Vereeniging? Wanneer wij vermelden, dat hier ook de woon- en de slaapkamer van de concierge zijn, benevens een ruime keuken, dan is dit alleen om te doen zien, wat er voor de in - richting van een consultatie-bureau als dit al zoo noodjg is. Op de eerste verdieping, die men gemak kelijk langs twee niet moeilijk te beklimmen trappen bereikt, is de onderzoekkamer van den geneesheer, dr. Poortman, gelegen, waar zich de verschillende toestellen en instru - men ten bevinden voor het onderzoek, dat een voortzetting is van het onderzoek, bene den door de enquêtrice ingesteld, benevens het Archief van de Vereeniging, dat uit den aard der zaak nogal uitgebreid is en steeds uitgebreider wordt. Op deze verdieping be vinden zich ook de zit- en de slaapkamer van mej. Paardekooper. De Vereeniging- huurt deze lokalen van het Evangelisch-Luthersch Kerkbestuur, die gaarne jegens deze nuttige instelling een coulante houding aannam, welke echter niet kon voorkomen, dat het bestuur door deze verhuizing veel kosten heeft moeten- maken. Wij hopen, dat de Leidsche burgerij, die het mooie werk ten behoeve der lijdende menschheid immcr9 waardeert in verband daarmede, wanneer straks een beroep op haar offervaardigheid meet worden gedaan, het bestuur niet zal beschamen. ^Wijzigingen in den treinenloop met den a.s. ZomerJieunt wat Leiden betreft. Met de zomerdienst-regeling, welke 6 Juni a.8. aanvangt, is op de lijn RotterdamAm sterdam weinig verandering te bespeuren Alleen zijn verschillende treinen een paar minuten verlaat of vervroegd. Zoo vertrekt de eerste trein naar Rotterdam om 8 Ui v.m. Trein 183 is van af Leiden vervallen en loopt nu van Rotterdam, vertrek aldaar 6.24 v.m. en gaat als sneltrein ineens door naar Maastricht aankomst 10.30 aldaar. In plaale van trein 183 loopt nu onder nummer 1100 een nieuwe sneltrein naar Eindhoven, ver trek 6.47 van hier, stopt alleen in Den Haag (7.29 in Rotterdam en 10.18 in Eindhoven). Trein 31, vertrek 7.30, gaat weer als snel trein door naar Nijmegen. Trein 1057 van Amsterdam 1.131.16 van hier is vervallen en inplaats daarvan vertrekt nu van hier een locaaltrein om 1.13. De eerste trein in de ridhüing Amsterdam vertrekt 6.47 en heeft te Amsterdam op verschillende treinen mooie aansluitingen. De laatste trein arri veert nu 'n paar minuten vroeger, 12.14, uit Rotterdam 11.20. Op de lijn LeidenUtrecht is ook weinig verandering. De eerste trein gaat nu om 5.43 en geeft te Woerden (6.44) direct aan sluiting op verschillende belangrijke snel treinen naar GroningenLeeuwarden—Win terswijkEindhovon cn Arhem. Met den nieuwen dienst'is men nu reeds 8.44 v.m. in Arnhem. De overige treinen gaan op denzelfdeu tijd ongeveer, trein 1205 gaat nu 8.57, ter wijl de laatste trein uit Utrecht o ml2.02 aankomt. Bij Kon. besluit is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer W. C. Hemerik als lid van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer in den kieskring VII, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; is bij voormeld hoofdstembureau benoemd: tot lid de heer J. A. Bots, thans plaatsvervangend lid; tot plaatsvervangend lid mr. D. A. van Eek, lid van den Raad. Geslaagd zijn voor het examen reke ning-courant boekhouden, afgenomen door de Vereeniging „Instituut Mercurius", te Amsterdam, de heereoi J. Honing en D. van der Wilden, alhier. Mej. W. L. Lokker is overgeplaatst van het postkantoor te Alphen naar dat alhier. Nadat gisteren door het bestuur van het Leidsch Politie-Muziekgezelschap de voorgenomen aubade aan den jubileerenden kameraad Broeksema was afgelast, kwamen zoovele leden van het Gezelschap daar tegen in verzet, dat men ten slotte toch be sloot de oude traditie le volgen cn den heer Broeksema een muzikale hulde aan huis te brengen, zo^s dan^ok is geschied. Gisteravond werd door het Leidsch Drankweer-Comité de derde propaganda- avond gehouden in de Koninginnelaan en Stadhouderslaan. Het publiek luisterde er eerst naar den 70-jarigen spreker, den heer De Clercq, uit Zandvoort. Spreker schetste hoe hier en in Zwitserland voor een vijftig jaren overal alcohol werd gebruikt. Nu is het daarentegen anders. Nu toonen de ge heel-onthouders, dat men zonder drank vroolijk kan zijn en beter voor werk en sport geschikt. Kon men 'vroeger met drank in Zwitserland nooit de bergtoppen bereiken, de geheel-onthouding heeft „de bergziekte" ver dreven en het vroeger onmogelijke mogelijk gemaakt. Nu schrijven dokters zelden alco hol meer voor; meer en meer raakt men overtuigd, dat alcohol voor gezonden reeds venijn is, dus zooveel te meer voor zieken. Hij wekte op mee te helpen Nederland als Amerika droog te maken; dan zou het mil- lioen guldens, die nu per dag aan drank be sleed worden, anders worden uitgegeven, waardoor de werkloosheid verminderen zou en voorspoed bij velen er voor in de plaats komen. Mevr. Geijs, uit Amsterdam, sprak voor de schare, die ademloos luisterde naar de le vensschets, die zij gaf van haar en haar ge zin. Roerend verhaalde zij de ellende, door haar vader over zijn groot gezin gebracht, eerst als raatigheidsman, later als dronkaard. Haar moeder, jong van verdriet' en ellende gestorven, liet haar vijf kinderen, die van de twaalf waren overgebleven, op haar sterfbed beloven, nooit alcohol te ge bruiken. Dit deden zij en zij hielden woord; maar toch, hoewel zij en haar man nooit alcohol dronken, was hun derde kind het slachtoffer er van. De zonden der vaderen worden bezocht aan het derde en vierde ge slacht. Zij waren uit Heerlen naar Amster dam getrokken, om hem op een school voor achterlijke kinderen te kunnen doen. Tref fend schilderde zij het verdriet der ouders, dat dit arme kind boeten moest voor de zon den der grootouders, en zij hoopte, dat en kelen der aanwezigen door haar woord ge drongen zouden worden niet meer te drin ken, ter wille van het nageslacht. „Maakt Nederland veilig voor onsl" roepen de kin deren; dus „strijdt mee achter de blauwe vaan!" Een warm applaus volgde op deze gloed- en gevoelvols woorden. Het muziekgezelschap „Nieuw Leven" hielp weer mee om dezen avond tot een goeden avond te maken voor de drankbe strijders te Leiden. Gisteravond hield de heer F. A. Me- daLda een lezing over korte-golf-ontvangst voor de Leidsche 'Radio-Vereeniging. De heer Menalda zebte op duidelijke wijze uit een het nut voor den serdeuzen amateur van het ontvangen van zeer korte golven. De heer Menailda werd met groolen aan dacht gevolgd en hem aan het einde zijner lezing dank gebracht voor hetgeen hij ten gehoore had gebracht. Verder werd er besloten op Tweeden Pinksterdag een bezoek aan de Ned. Radio- Salon te Scheveningen le brengen. BINNENLAND. Wijziging Belastingwetten. De Tariefwet treedt 1 Juli in werking Mededeelingen van den Minister van Ar beid inzake Woningbouw. Het wetsontwerp betreffende gemoedsbe zwaren tegen den stemplicht is door de Tweede Kamer aangenomen. BUITENLAND. In België heeft Max afgezien van zijn pogingen, een ministerie samen te stellen. Een incident bij het Marokko-debat in de Fransche Kamer. Een nederlaag der Noorsche regeering. De Poolsche minister Thugutt is afge treden. Ter gelegenheid van vijfjarig beslaan der R.-K. Muziekvereniging „Perosi" wordt Maandag as. in „Zomerlust" een muziek feest gehouden. Oim haiftwee zal een rond gang door de stad worden gemaakt langs den volgenden weg: Stationsweg, Steen- straal, Prinseasekade, Breestraat, Hooge- woerd, Watersleeg, Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstraat, Sleenstraal, Sta tionsweg. Een zestal vereanigingen van builen ne men deel aan dit feest, terwijl 's avonds bo vendien nog een concert wordt gegeven. Verder slaan op het phogramma nog con certen op 5 Juli en 2 Aug. in ,/omerzorg" en een feestavond op ..Den Burcht op 10 September. De voorloopige opening van het ver bouwde caié-restaurant ..Zomerzorg" zal Zaterdagavond plaaö hebiben, zoodat men er op de Pinksterdagen ook gebruik van zal kunnen maken. Er zal een orkest spelen onder leiding van Max Zilverberg, dat o. a. in „Trianon", te Amsterdam, en in Hotel Bloemtak, te Apeldoorn, zeer (heeft vol daan. Door do Ned. Spoorwegen zullen Za terdag a.s. en Maandag, Tweeden Pinkster dag, zeventien extra v66r- en votglTeinen worden ingelegd. In de richting Brussel loopen drie extra- treinen. Op de voornaamste stations zullen ook nog extra-treinstellen gereed gehouden worden, om bij buitengewone drukte dienst te kunnen doen. Om de bezetting der treinen le kunnen nagaan, moeten de reizigers per klasse door het personeel geteld worden. Omtrent den toestand van den lood gieter J. D., die gistermiddag het ongeluk had van het dak van een woning in de Kaiserstraat te vallen, vernemen wij nog nader, dat de patiënt veel pijn lijdt, waar door oen nauwkeurig onderzoek niet wel mogelijk is. Vast staat echter, dat 'hij een rechterschouderfracfiuur bekomen heeft Direct levensgevaar bestaat er niet. De S. heeft bij de politie aangifte ge daan, dal zijn vrouw, terwijl zij in een win kel inkoopen deed, bij Ihet betalen tot de on aangename ontdekking kwam, dat haar regenscherm verdwenen was. Gisteren meldden wij, dat J. de W. bij de politie aangifte had gedaan van diefstal van seringenplanten door Jac. van E. ■Thans heeft Van E. op zijp beurt zich be klaagd, dat De W. in Maart of begin April uit zijn iuin aan den Zijlsingel een aantal slaplanten heeft ontvreomd. De pol verwijt den ketel, dat hij zwarl zietl Gistermiddag te kwart over tweeën had op de Breestraat een aanrijding plaalj tusschen de stadstram en een handwagen, beladen roet ki3len flesscben, bestuurd door L. II. S. Door den schok kwam een kist op de slraatsteenen terecht, waardoor eenige flesscben braken. Door de politie alhier is aangehouden de nachtverblijver G. B., die van de Justitie nog dertig dagen hechtenis te goed had. Aari het Bureau van Politie zijn in- liohtingen le bekomen omtrent een Ierschen Setter, die bij iemand is aan komen loopen, Hedenavond openl de heer W. Zaal berg naast zijn bestaande zaak Haarlem merstraat 235 een filiaal in liet perceel Nieuwe-Rijn 24. Tot voor korten lijd was hier gevestigd „Het Bonthuis" van de firma tie:se en Stnotmanm. Ingrijpende veranderingen heb ben niet plaats gehad. De groote, ruime winkel bevat een uitgebreide sorleering in kinderwagens, van de meeat luxueuze lot de eenvoudigste opvouwbare wageoljes.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1