J.AND- EN TUINBOUW. Parijs voor acht gulden. gelost os wel zóó, dat de badkoetsen weder om op dezelfde plaats znllen komen te staan op het strand als vorig jaar, n.1. ter hoogte Van bet Groot Badhotel. In deze zaak is nu echter een nieuwe wjjziging gekomen en wel ïd dier voege, dat Katwijk toch een unicum wordt op bad plaats-gebied. Wat toch is het geval? De badonderneimer heeft eigener bewe ging besloten, om voortaan niet meer des Zondags te laten baden, waardoor hjj zelf en een deel van zijn personeel Zondagsrust kan genieten. Bjj de politie ik een klacht ingeko men van omwoners van het Vuurbaakspad en omgeving, over het feit, dat door som mige iDgozetenen allerlei afval in die om geving neergeworpen wordt, zoodat het daar zoo langzamerhand op een gemeente-vuilnis belt begint te gelijken. Men vergeto niet, dat daar alle personen, die op ziekenbezoek gpan naar het zeehospitium, langs moeten, Welk een indruk nemen die menschen wei mee van de Katwijksche hygiëne. En dan de openbare school II, die 200 ruimschoots en kwist'g van de onaangename geuren genieten mag. Van ramen en deuren openen bij warm zomerweer als tegenwoor dig, is geen sprake, want de lucht, die naar binnen zou komen, zou verre van frisch ajjn. Het bijzondere in dit geval is, dat speciaal des Zaterdags door jonge kinderen, bij krui wagens vol de materie daar neergestort wordt. En zulke kinderen worden immers toch niet bekeurd! We zagen daar ook verschillende bordjes met bet opschrift: „Gemeubileerde kamers te huur". Commentaar overbodig. De afrit naar het strand bij de Oude Kerk vertoont een eveneens luguber beeld. En het badseizoen staat nu toch voor da deur! Het plan bestaat om bj gunstige weersgesteldheid, de liefhebbers van zee baden, daartoe op 2en Pinksterdag ruim schoots de gelegenheid te geven. Katwijk-aan-den-Rijn. De vrachtauto van den voerman P. v. d. G. slond op het plein voor het huis van mej. W. in de Voor straat, en liep, onbeheerd zijnde, op een ge geven oogenblik achteruit. Aan den walkant lag een schuit, waarop men aan het werk was. Gelukkig zag men den auto aankomen waardoor deze nog juist bijtijds ontweken kon worden. De auto liep op de schuit en werd door den plecht tegengehouden. Daar na werd hij met de noodige krachtwerktui gen weer op den wal gevijzeld. De toege brachte schade viel mee. Noordwijk. Ingekomen personen. M. J. Th. Musers, van Den Haag naar Em- maweg 8; P. Elzinga en gez., handelsagent, van Joure naar Duinweg 23; C. N. Kempfi, kantoorbediende, van Apeldoorn n. School straat 70b; A. F. J. Peters, kellner, van Nij megen naar Palace-hotel; M. Kempe, dienst bode, van A'dam naar Pr. Hendrikslr. 2; M. W. Houtzagers geb. Vlaanderen en gez., van Arnhem naar ReeihrandthotelG. F. A. Homcijn, slagersknecht, van Naaldwijk n. Hoofdstraat 26; H. Doornboscli, bakkerskn., van Wilnis naar Hooldstraat 70; P. Nieu- wenhuizen, onderwijzer, van Leiden naar Klei 11; A. Dijkstra, chauffeur, van Leiden naar H. t. Duinstraat 37; R. Knoppert, dienstbode, van Den Haag naar Pr. Hen drikstraat 8; C. E. A. Selbach, van Tilburg naar Voorstraat 34. Vertrokken personen: L. Ph. N. Heijnen, naar Den Haag, Miereveldstraat 73; L. O. Dadema en gez., naar R'dam. Bootman- straat 13; E. M. van Went, geh. met M. Zandbergen, naar Hillegom, Leidschestr. 7; A. Oostdam. naar Ter Aar. Langeraar; M. J. Wijnhpnk. naar Voorscholen. Hofwijk. Noordwijk-Binnen. Naar we vernemen is in do vergadering van de Classis Leiden der Ger. Kerken op verzoek besloten tot in- stitueering eener Ger. Kerk in deze ge meente over te gaan. De noodige leiding is opgedragen aan den Kerkeraad te Noord- Wijk-ann-Zoo Nooiilwijkerhcut. Het ..Proleslantsche Ondersteuningsfonds bij ziekte hield zijn jaarvergadering. In het verslag werd harte lijk dank gebracht aan de donatrices en do nateurs voor de milde gaven Aan zieken geld enz. werd uitgekeerd f 192.24. Er was een batig saldo van f 39.43. Het fonds telt 88 leden. Den voorzitter, den heer J. Pas- schier, en den secretaris, den heer C. van Euwen, weid dank gezegd voor hun groote toewijding voor de belangen van deze in stelling. De R.-K. muziekvereeniging, directeur de heer Hupkens. te Leiden, neemt deel aan 't concours te Woorden, op den tweeden Pinksterdag Voorschoten. Morgen 28 Mei herdenkt onze vroegere plaatsgenoot, de heer Th. Ph. A. de Graaf, den dag dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Fa. J. M. van Kempen en Zonen, thans Kon. Ned. Edelmelaalbe- drijven. De jubilaris vertegenwoordigt de Edolmelaalbedrijven te Semarang (N. O. I.) Hedenmorgen omstreeks 5 uur zagen de Gebr. de B., tuinders aan de Papelaan, iemand een nieuw damesrijwiel over een schutting zetten nabij het woonhuis van den heer E. Dit ongewone vervoer wekte arg waan. De heer E. werd gewaarschuwd en de gebr. de B. trokken per rijwiel er op uit, evenals kort daarna de heer E. op zijn mo tor. Nabij den Deyl werd de zwijntjesjager door den heer E. ingehaald en 9taande ge houden, waarna hij met de inlusschen ge arriveerde vrachtauto van de fa. E. naar hier werd vervoerd en aan de politie over geleverd. Het damesrijwiel was nog in zijn bezit. Naar wij vernamen moet 't geen on bekende van de politie zijn. Wassenaar. Maandagavond vergaderde in 'het gebouw voor Christelijke Belangen de Coöperatieve Boerenleenbamk. Aanwezig waren 158 leden. Na opening door don heer L. A. F. Prins, vooraikter van den raad van toezicht, word medegedeeld dat de kassier, de heer F. P. P. Lazarom als zoodanig <XDt- alf-c had gevraagd. De voorzitter zeide, dat Lit besluit moest worden geëerbiedigd, hoe noode men <ten heer Lazarom zag verlrek- ken. Gedurende 18 jaren werkte en leefde hij voor de bank en in die jaron is zij van een der kleinste een der grootste geworden. Spreker hoopte, dat de heer Lazarom nog vele jaren van rust zou mogen genieten en dankte hem voor alles wat hij voor de bank deed. Luid applaus. De heer Lazarom bracht de voorzitter dank voor het gesprokene. Hij deed echter slechts zijn plicht en zijn taak werd aange naam gemaakt door de groote welwillend heid, waarmede bestuur, leden en spaarders hem sleeds tegemoet traden. Hij bracht daar voor allen dank en hoopte dat zijn opvolgen dezelfde welwillendheid mocht ondervin den als hij. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten om een commissie opdracht te ver- slrekken lot herziening van statuten en re glement. De rentevoet werd op het oude peil ge handhaafd. Medegedeeld werd dat het bestuur voor f 12.500 een huis had aangekocht, hetwelk lot bankgebouw zal worden ingericht. Hierna deed de kassier voorlezing van de uitkomst der rekening. Aan spaargelden werd ontvangen f 392 873.40' en terugbe taald f 357.108.80, aan voorschotten werd terugontvangen f 45.223.96, uitgegeven f58.650, in loopende rekening werd ontvan gen f881.996.48', uitgegeven f905.334.84, aan rente werd ontvangen ruim f 31.000 en uitgegeven f 23.139.98. Er werd een netto winst geboekt van 14384.79', terwijl het reservefonds thans f32.141.85 beloopt. De voorzitter bracht den kassier dank voor het uitgegeven verslag en meende te mogen constateeren, dat de Bank er alles zins goed voorstaat. Besloten word do winst te voegen bij hot re9ervofonds. Als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht werden herkozen de heeren G. II. van der Volden en D. Kraaij Sr. Vervolgens bracht de heer J. J. Nell als afgevaardigde verslag uit van het verhan deld© op de algemeene vergaderingen in Utrecht. Het keurige en uitvoerige verslag werd met applaus beantwoord. De heeren J. J. Nell en A. Versteeg wer den weder aangewezen tot afgevaardigde naar de volgende algemoene vergadering. Met 90 van de 153 uitgebrachte stemmen werd tot kassier bonoemd de heer A. van der Plas en het salaris bepaald op f 1500 en vrije wonig. De afgetreden kassier werd als contro leur aangewezen tegen een belooning van 1 500 per jaar. Bovendien werd hem om zijn groote verdiensten voor de instelling bet eerelidmaatschap aangeboden. Van de rondvraag maakte de heer Bos, kassier van de Coöperatieve Ver. Samen werking gebruik, om den heer Lazarom dank te zeggen namens het bestuur voor do ondervonden groote welwillendheid. Hierna sluiting. Vraag: Ik heb een ouden pereboom, welke geen vruchten meer geeft. Nu heb ik gehoord, dat door middel van inspuiting zoo'n boom gedood kan worden. Zou u mij dit middel kunnen opgeven. R. te L. Antwoord: Mij is zoo'n middel niet Bekend. Kan en wil misschien een lezer zulk een middel meedeelen? Kunt u den boom. niet rooien? Vraag: Ik kreeg van iemand wat dro gen bagger of zwarten grond. Kan ik daar geraniums en fuchsia's in verpotten? En knolbegonia's? Moet er ook nog mest bij? D. J. B. te L. An t w 0 0 r d: Het is aan le hevelen door deze aarde voor geraniums en fuchsia's wat ouden mest te mengen. Alles goed fijn maken. Ook voor knolbegonia's is dit aan te radon. Een weinig turfmolm aan hel meng sel toevoegen is voor bedoelde begonia's aan to bevelen. J. S. Vragen op tuinbouwgebied aan de Redac tie onder motto ..Tuinbouw". (Van onzen Parijschen Correspondent). (Nadruk verboden). Parijs, 16 Mei. Elk jaar omstreeks dezen tijd krijg ik een paar brieven: „Zoo graag zou ik eens een week van mijn vacantie in Parijs doorbren gen, maar ik ben jong en niet rijk. Zoudt u mij eens willen aanduiden hoe ik het op z'n goedkoopst kan doen zonder toch al te veel van het interessantste dier reuze9tad erbij in te boeten? En mij dan meteen eens zeggen wat het mij ongeveer zal kosten?Ik heb een paar goede beencn en ik wil mij desnoods wel een beetje behelpen met sla pen en eten. Het is mij niet te doen om luxe, doch om eenige algemeene indrukken te krijgen en de voornaamste monumenten en parken, musea, kerken en schouwburgen le zien en voorAlmij eens te dompelen in dien echt Parijschen .atmosfeer, waarvan ik al zooveel heb gehoord en dien men ner gens anders vinden kan ter wereld," Ik citeer een brief dien ik de vorige week ontving van een mijner lezers. Ik krijg er méér zoo, in eenigszins andere bewoordin gen doch van dezelfde strekking. Er bestaat in Holland vooral onder het jonge geslacht en ik kan het mij volkomen begrijpen een uitgesproken neiging om Parijs eens te zien. De meeste briefschrijvers voegen er nog bij: „Ik ben met de Fransche taal vrij slecht op de hoogte, daar ik sinds de school jaren niets meer er aan heb gedaan. Ik kan mij met eenige moeite verstaanbaar maken, maar daar houd het dan ook mee op. Daar om ben ik dubbel bang, in afzettershanden te vallen, en uitgaven te doen, die veel klei ner hadden kunnen zijn en wier omvang mijn verblijf onnoodig zou bekorten.... Aan mijn briefschrijver van de vorige week heb ik geantwoord (want hij had de beleefdheid gehad een postzegel voor ant woord in te sluiten, hetgeen de meesten eerste bezuiniging op hun reiskostcnl verzuimen): „Ik geloof dat er meerderen in Uw geval verkeeren of althans met belang stelling mijn antwoord op uw vraag zouden vernemen. En daar mijn brief tamelijk lang zou moeten worden en mij de tijd tot het schrijven van lange brieven ontbreekt, zal ik aan deze kwestie eens een artikel wijden, waarin u alle gewenschte adressen, aan duidingen en practische wenken vinden zult welke u begeert." Die belofte, zulk een artikel le "schrijven, kom ik thans inlossen. Hc zette hierboven: Parijs voor acht gul den. Hel is namelijk zeer goed mogelijk voor de tegenwaarde van acht gulden per dag hier een week of langer le blijven, en flink van al het schoone dat deze stad biedt, te genieten. Ik zou in dat geval dan echter aanraden om bij voorkeur niet in een hotel te gaan of ten minste niet in een hotel per nacht te logeeren. Per nacht in een.beschei- den doch zindelijk hotel betaald ge 14 k 18 frs. (Hülel de 1'Arcade, 7 rue de l'Arcade; hótel Columbia, 16 avenue Kléber; hólel de l'Europe, 15 rue de Constantinople; hólel Rochambeau, 4 rue de la Boétie). Met wat geluk kunt ge zelfs nog een goedkoopere hotelkamer vinden. Het Ilötel de Paris, 55 rue Pigalle (naast het Nederlandsch restau rant) heeft enkele kamers die voor 10 frs. per nacht worden verhuurd; het Hólel Mé- tropole, 98 rue de Maubeuge; het Hótel Haussmann, 192 boulevard Hausmann, en het Ermitage Mosquée Hótel. 4 rue Qualre- fages eveneens. Doch ge vischt meestal ach ter het net, want ge moet het al toevallig treffen, wilt ge juist komen wanneer een van die goedkoope kamers vrij is. Degenen die erin zijn blijven meestal weken of maan den er wonen, en er zijn sleeds liefhebbers genoeg bij de hand. Daartegen is het betrekkelijk gemakke lijk bij particulieren een kamer le vinden welke meestal ruimer is dam een hotel kamer, doch waar ge hot comfort van het hotel (lift, lavabo met slroomend water, salon, etc.) natuurlijk mist in den prijs van 250 k 300 frs. per maand. Zoekt ge in Parijs woongelegenheid, lang of kort, prijzig of goedkoop, hotel of parti culier, de beste raad dien ik u geven kan is deze: wend u tot het „Office du Loge ment des Arts Pécoraliü" aan het Syndica dTnildative, 4 rue Volney. Men legt u daa een omvangrijke lijst voor van hotels, pen sions en hotels meuhlès, met alle mogelijk détails en met prijzen, welke de directie-, zich verbonden hebben le zullen handha ven lot einde Juli. Van elk hotel wordt op gegeven of de kamers warm en koud stroo mend water hebben en centrale verwar ming en of er een telefoon is in elke kamer en daarbij dan de prijzen welke ge er be taald voor: een kamer met 1 bed, een ka mer met 2 bedden, een kamer met prm badkamer en een of twee bedden, peti déjeuner, diner, volledig pension, óok vind men voor elk hotel opgegeven hoeveel ka mers het heeft. Onder de pensions vind i' op die lijst o.a. de volgende: Pension Martha, 97 rue Lauriston (Pass 45 kamers, alle denkbare comforts, 25 k 6 frs. per dag. Pension de Familie, 11 rue Vineuse (Pas sy) 12 kamers, warm en koud stroomenc water en centrale verwarming, 25 k 35 frs. per dag. Gauville, 16 rue du Four (faub. St. Ger main) 10 kamers, warm en koud slroomend water, centrale verwarming en lift, 30 k 40 Its. per d"ag. Bij voorkeur zou ik echter niet in een pension gaan. Zeker, het is prettig, precies te weten waar ge mee af zijt, doch er zijn verschillende schaduwzijden: le is het elen in zulk een goedkoop pension meestal slecht en moet ge er bovendien eten wat de pot sohaft, 2e moet ge maken dat ge aan tafel zijt op het aamgegeven uur en komt uw dag u meestal duurder uit doordat ge, u juist op dat uur in een verafgelegen stadsdeel be vindend, verplicht zijt een taxi te nemen om naar huis te gaan ofwel het reeds be taalde déjeuner in het pension laat slaan en eet in een restaurant in de buurt waar ge u bevindt. Ik zou dus een kamer nemen hetzij in een hotel dan wel bij particulieren, in den prijs van frs. 12 k 15 per nacht en steeds mijn maaltijden gebruiken in de buurt waar ik juist was op het uur dat ik honger had. Dit bespaart geld en tijdverlies. Wat het chapiter hotel aangaat, ik vergat nog er op te wijzen, dat men in Parijs haast geen l-persoon9kamers heeft.. Een 1-per- soonskamer met 1-persoonsbed noemt men „cabinet". Zoekt ge- er een, vraag dan een „cabinet". Een „chambre", waar ook, is al tijd voor 2 personen, en een „lil" is altijd een 2-persoonsbed. In een hotel-kamer mof twee, bedden kan men dan ook best met z'n vieren slapen; alleen enkele vreemdelingen veroorloven zich de luxe deze kamers te be zetten met slechts twee personen. Doch dit „en lire parentheses". Het „petit'déjeuner" (eerste ontbijt) ge bruikt ge of wel in het hotel op uw kamer ofwel hetgeen goedkooper uitkomt op de stoep van een café. In elke straat vindt ge minstens een tiental calé's, waar ge een kop koffie of chocola (de thee is ai le raden, die is haast overal in Parijs buitengewoon slecht) krijgt voor 1 frs k 1.50 en broodjes („croissants" of „brioches") voor frs. 0.40 k 0.60. Ge kunt dus vrij goed en in elk ge val gezellig ontbijten voor 2.50 k 3.00 Its. Voor die lunch zou ik u aanraden wat koud vlee9ch, brood en boter, en een glas melk. bier of koffie. Een schotel met ver schillende soorten koud vleesch noemt men hier „une assiette anglaise", een Engel9che schotel. In de populaire restaurants vindt ge deze voor 3.40 k 4 frs. De bekende Duvals raad ik steeds ieder af; zij zijn de laatste jaren duur en slecht. De „bouillons Char- tier" zijn beter. Doch liever koos ik een gewoon restaurant of desnoods een ordinaire bistro" (wijn-kroeg), waar men op biet marmer eet. Zeer goed is Capoulade, in den faubourg Montmartre, vlak bij den boule vard. Ook de restaurajits Saulnier zijn goed. Ge kunt diéjeuneeren k prix flxe voor frs. 4.60 met drank en fooi frs. 0. Beter Is ech ter iets meer ervoor uit te trekken, laten we Sedert gernimen tijd is men bezig de z.g. Delilandsche Hoofden verder in zee te ver lengen en van een dwarsstuk ta voorzien. Men is thans tot Kijkdnin genaderd. - Een ioto van een van de Delilandsche Hoofden, waar de werkzaamheden in vollen gang zijn. Hoe men de steenblokken op de juiste plaats brengt zeggen; frs. 10.In het Nederlandsch res- laurant, 55 rue Pialle, krijgt ge voor frs. I 10.wat zo daar noemen: een Öollandich koffie-uurlje, d. w. z. snoodjes Hollandsch brood, kadetjes en krentebroodjes, met boter i en kalfsvleesch, roaslbeef, koud igeh-aklj, ham, worst, gerookte zalm, garnalen, eieren of kaas en een flinke pot koffie met melk en suiker. Daarmee zijt ge dus volledig in gespannen. Het brood in dit restaurant komt dagelijks p<.T vliegmachine yersch uit Hol land. Voor hetzelfde bc-drag (frs. 10) kunt ge in het Nederlandsch restaurant desgewenscht ook een flinke Hollandsche biefstuk krijgen, met groenten en aardappels. Mochten deze prijzen u wat zwaar vallen, dan weet ik nog een and>er prachtig adres. Gaat dan eten in de „Union des Jeunes Gens Chrétiens" (de Christelijke Jongemannen- vereeniging) 14 ruc de Trévise. Daar krijgt ge een goed maal voor frs. 3.75, alles inbe grepen, behalve wijn en koffie. Een caraffe- wijn kost er frs. 0.50; een kop koffie frs. 0.25. Voor genoemd bedrag krijgt ge brood, soep en groenten zooveel ge wilt en verder natuurlijk vleesch en nog iets toe. Noemt ge een abonnement, dan is de prijs nog iets goedkooper. Het geven van fooien is hier absoluut buitengesloten. Een jongmensch, dat een kamer heeft van bijv. 12 frs. en zijn beide hoofdmaaltijden in de rue Trévise gebruikt, kan in Parijs behoorlijk leven van frs. 22.50 (drie gulden) per da^ De restaurants, waar men zeer goed eet voor frs. 5 7.50 zijn legio. In „A la bonne Table" 5 ruc Sevestre, vindt men voor frs. 7.50 een overvloedige, goed toebereide table d'hótes, wijn en koffie in den prijs inbe grepen. „A l'Eléphant", 45 rue Pigalle, biedt een zeer goed déjeuner voor 5 frs. en eon waariijk prachtig diner, met veld hors d'oeuvre, soep, visch, vleesch, enz. voor 6 frs. En zoo zou ik er nog honderd kunnen opnoemen. Ge ziet dus, dat een bedrag van acht gulden per dag nog heel wat luxe in zich sluitl Acht guldens vertegenwoordigen zestig francs, welke ge zoudt kunnen beste den als volgt:_ Hótól fr9. 15; le ontbijt frs. 4; lunch ha. 8; ddner frs. 10; samen frs. 37; fooien 10 pCt. is frs. 4; algeheel totaal frs. 41. Blijven frs .19 voor schouwburg (een keer in de twee dagen), trams, omnibussen, me tro, café en desnoods eens een taxi. Tusschen de drie gulden en de acht lig gen heel een reeks nuances, en het is zeeo* wel mogelijk de beste schouwburgen en mu sea be zien en meermalen de tentoonstelling te bezoeken zonder het in den aanhef van dezen brief genoemde bedrag te overschrij den. LEO FAUST. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. J. A. 8. Haverkamp, J, v. Goyenkade 29. L. Berger, naaister, Koninginnelaasl 18. C. J. v. Hartevelt, Haarl.str. 225. A. Brinks, dienstbode, Rijnziclitstr. 22, J. J. Ausum, barbier, L. Agnietenstr. 9. P. J. Smaling en gez., bouwk. teekenaarg Amaliaetr. 24. J. H. M. Krckelaari Keyzer, Langegr. 157. A. W. Eindte, a-rtSj Acad. Ziekenhuis. M. S. van Deth, di rectrice, Zoeterw.-Singel 83. B. de Klerï Wolters en gez., los werkman, Schutter straat 10. P. Versluis en gez., arbeider, Hyacinfchenstr. 4. D. Oudshoorn en ge zin, Borneostraat 20. A. M. Lugthartfl Acad. Ziekenhuis. J. H. Belgravefj Morschstr. 58. J. Starre, bankwerker, Prmsenstr. 58. A. Pardon en gez., elee» tro-monteur, De Genestetstr. 96. 1». Sam* muller, dienstbode, Rijnsb.weg 8a. Iw Stoffers en gezin, schipper, Lage-RijndijS 21a. A. B. M. Brouwer, winkeljuffr. Hoogewoerd 89. J. Arenoe, Schelpen3 kade 44. W. Mooy, hulp i. d. huiab., Breestr. 4. J. Vrijenhoek, drogist, Haarl- straat 177. M. G. Jager, dienstbode,- Hoogstr. 5. G. P. de Vries, N.-Rijü 23a.J. H. Borgmeyer en gez., kant.bed. Rijnsb.weg 107. A. P. J. van Brussel en gez., Nieuwstr. 34. B. H. Tiemego, dienstbode, Breestr. 117. Opgave van personen, die uit Leideif zijn vertrokken. Mej. J. Bos, Den Haag, Vlamingstr. 14. Mej. J. Knol, Voorschoten, Huize ter Wadding. Mej.- H. O. Breukemeyer, Rotterdam, Zwartjanstr. <32. J. Langerak; Arnhem, Nieuwe Aanleg G. K. A. v. Achterberg, Den Haag, Wilh.str. 27. J. W. Roodenburg, Epe (G.), Burg. Sweerhs de Landaspark. J. W. v. "d. Veen, Oegst- geest, Geversstr. 17. H. J. v. d. Kalck, Druten, In de Korth. W. M. Geerders, Amsteidam, Nassaukade 14041. Mej. J. A. D. Bi onsgeest, Amsterdam, le v. Swirw denstr. 741. G. J. A. Bronsgeest, idem, idem. Mej. K. Comelissen, Voorst (G.)* ds. J. O. Bast. W. v. d. Burg, Wijker- oog, Westerwijkstr. 2. Mej. M. V. A* Hollants, Haarlem, Kamperlaan 11 H. J. F. Ouwerkerk, Gorinchem, ïL M. Schor* pioen. Mej. O. Wormsteek er, Hilversum, 's-Gravelandsche weg 90a. Mej. M. Mi* de Rooi], Oegstgeest, Warmonderweg 34* j§t. Bakker, Leeuwardeai, Corns.-Fred.str. 9« W. P. Swaak, Haarlem, Kleverlaan 129« H. O. Wesselius, Ede (G.), Poortlaan 28. .Mej. H. Arets, Rubrort, Landwitstr« 65. O. W. Coppoolsey Serooskerke, A« 150. A. Ph. D. J. v. 'fl Zelfdes Vliy smgen, Hyacintheulaan 84. J. J. Ad Bok, Den Haag, G. Spedmanstr. 42.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6