LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 25 Mei Tweede Blad. Anno 1925. FEUILLETON. De Hand met het Litteeken, UIT DE RIJNSTREEK. Nc. 20000. GEMENGD NIEUWS. Ourtrentde stakingin het schil- Öerebedrijt in Don Ilaag meldt men van patroonszijde.. dat de hoofdbesturen maat regelen hebben genomen, dat wekelgks eeD llink aantal patroons uit de versc'idllende plaatsen van ons laud komen werken. De patroons gever, met geestdrift aan der. op roep gehoor. De door de patroons in de plaatsen, waar niet gestaakt wordt aange boden gelijkluidende individueele eontrac.en, flie gelijkluidend zijn aan het door de ge- ■ellen afgewezen contract 1924"25, zijr» door ongeveer 5000 gezellen geteekend. >'-n de- jöBde zijde wordt nog mededeeling gedaan van het beschadigen door stakers van af- Seschilderde deuren en het bederven van 5 K.G. Japanlak en schelden voor de huizen fler patroons en aan tie stations. Gistermiddag is op de Maas, bg tKuilhaven, te Rotterdam, een fuxe-zsii- t omgeslagen. Alle vier opvarenden zijn Verdronken. De 46-jarige scheepsbevrachter J. C. Bneyers, uit Schiedam, maakte een tocht gaet zijn twee zoontjes, den 1-jarigen Piet ®n den 6-jarigen Johan, ea een logé, den ÜO-jarigen Jan van Vlagt, uit Tilburg. Het vaartuigje werd door e n rukwind gegrepen en sloeg om. De vier schijnen direct in de Öiepte te zjjn verdwenen. Het scheepje bleef Onderste boven ronddrijven. Slechts éé.i per soon, die op 300 M. afstand stond, zag bet ongeluk. Aan het einde van de Hek- haven, nabjj het Katoenveem, bevend zich pen groote menigte, daarheen gevlucht om ite schuilen, want er viel een zware bui. Slechts één wierp een blik op de rivier en zag het vaartuig kantelen. Hij riep luid keels om hulp. Weldra zag hij, dat twee ■eilbooten zich in de nab'rjheid van liet om- Resïagen vaartuig bevonden, doch deza stre ken de zeilen en voeren door. Het huip- ICeroep werd gehoord door den wachtsman van de gasfabriek, die zich aan den over kant bevond. Deze ging onmiddellijk met een roeiboot naar de plek. waar het omge slagen scheepje nog steeds drijvend was, doch van de opvarenden kon hjj geen spoor ontdekken. Hij is toen weer naar den wal gegaan cn heeft de rivierpolitie telefonisch van hel gebeurde in kennis gesteld. De politieboot was gauw ter plaatse. Er werd gedregd, doch men heeft de slachtoffers Biet gevonden. Eranden. Te Rotterdam werd Zaterdag brand ontdekt in eeu groote op- dagplaats van de Vereenigde Industrieën Itotterdag (V.I.R.) van de firma Ph. Ver hagen Zn., aan den Oude-Djjk. in aeze opslagplaats waren zes wagons gloeilampjes Opgeslagen in doezen cn stroohulzen. Het vuur greep zeer snel om zich heen. In korten tijd stond de 30 Meter lange loods in lichterlaaie. Het personeel van de fabriek iastte met vijf stralen op de waterleiding het vunr aan, doch kon weinig uitrichten. De brandweer werd te hnlp geroepen. Na een halfuur kon men constateercD, dat de brand weer het vuur meester was. Ongeveer 800.000 lampjes gingen verloren, zoodat de Schade aanzienlijk is. Een wandelaar, die omstreeks kwart voor tweeën Zondagm'ddag de Haa-lemmerstraat, "te Amsterdam, nabij het Singel, passeerde, bemerkte, dat uit de eerste verdieping van perceel 5, alwaar gevestigd is het hoeden- tMgazrjn van de firma M. E. Donker, rook kwam. Voor het rechtervenster van deze lëtage zag hij bovendien vlammen, hetgeen voor hem aanleiding was een ruit vac den Winkel in te slaan. Het gevolg was, dat het vunr lucht kreeg cn dat het in een ©ogenblik over het geheele huis verspreid werd. Door de trekking sloegen de vlammen Over naar de tweede verdieping en caar flen zolder en weldra sloeg de vlam alle jétages uit Het vuur wërd door de brandweer krach üg bestreden. Daar het een betrekkelijk klein perceel betrof, was men den brand spoedig meester. Uitgebrand zijn de eerste, tweede en de zolderverdieping. Een gelijkstraatsche ver dieping, alwaar het hoedenmagaajn geves tigd is, kreeg zeer ernstige waterschade. De bovenverdiepingen waren bewoond door den heer Herfst, den filiaalhouder, die bij het uitbreken van den brand aan het zeilen wa3 op de Nieuwe Meer. De firma is tegen brandschade verzekerd. Zeer vermoedelijk is de brand ontstaan docr een lichtmoer op de electrische licht- leiding. Boven Huizen heeft een hevig onweer gewoed. Een pas gebouwde villa naast den heer Van Assel is door den bliksem getrof fen en afgebrand. Ook een schuit in de haven is door den bliksc-m getroffen. Ook in Zuid-Friesland heeft het vrij hevig geonweerd. Bjj het station Peperga werden twee branden zichtbaar. Te Wildervank is de vrouw van den land bouwer Geertsema, terwijl zjj zat te werken, door den bliksem getroffen en gedood. Onder Weerselo zijn vier H.A. hei en dennen afgebrand. In een door drie gezinnen bewoond pand, gelegen aan den Nieuwen weg, hoek Eigeu- doiusweg, té Soest brak brand uit. Van den schoenmaker Beek en den vleeschliouwei' Burgmans gingen met de inboedels de werk tuigen verloren; de inboedel van den werk man Beijer is mede verbrand.' Een paar huis dieren en eanige kippen vónden den dood in de vlammen. Slechts de twee eerstge noemde bewoners waren verzekerd. Oorzaak onbekend. De boerderjj van K., achter den Paasch- berg, te Lochem, ie afgebrand. Aan de veiling van de Lan- gendijker Groentencentrale werden Zaterdag de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd door den tuinbouwer P. Glas. Zij brachten f 36.80 per 100 K.G. op. Nog nimmer was de aanvoer van nieuwe aardappelen zoo vToeg. De Nederlandsche Radio wer ken te Doorn hebben de villa „Becvenuta'' aan den Rijksstraatweg aldaar aangekocht, die voor kantoor en laboratorium zal worden ingericht De herbouwde Wijnhuisto- ren te Zutfen, waarin weder een carillon is geplaatst, werd Zaterdagmiddag in te genwoordigheid van den Commissaris der Koningin en vele genoodigden officieel her opend. Mr. Sölner, voorzitter der Wijnhuis- toren-commissie, droeg de gelden over, welke door de burgerij waren bijeenge bracht, waarna de burgemeester in een rede de geschiedenis herdacht van den toren sinds den brand in 1920. Vervolgens ont hulden de Commissaris der Koningin en de burgemeester de beide gedenkplaten, welke ter herinnering aan de torenrestauratie werden geplaatst. De heer Vincent, uit Amsterdam, bespeelde vervolgens het ca rillon. Hij braoht een aantal zeer fraaie nummers ten gelioore. De Groningse he Arbeisbeurs heeft „twee juffrouwen met grijs haar ge- naagd, genegen het haar te laten verven tegen een belooning van ieder vjjf gulden op 24 en 25 Mei." Er zijn' voldoende aan biedingen op deze mag ingekomen. Een Wes twoldinger, wins eigendommen publiek werden verkocht, om dat hij steeds weigerachtig bleef 47 cents waterschapslasten te betalen, offerde.... 189 grilden voor de sedert gemaakte rechtskosten. „Waarom heeft de jonge Jan zoo'n verschil van meening gekregen met zfjn verloofde? „O, hj} vond een ruzie goedkooper dan een verjaarsgeschenk." H BUITENLANDSCH GEMENGD. Zaterdagmorgen heeft weer een ernstige aardbeving Japan bezocht. Nu werden Osaka, Kobi en Kioto getroffen. Daar werd groote schade aangericht, doch branden bleven daar uit. Ernstiger is de toestand in de havenplaats Toyoka in de provincie Tango aan de Japansche zee, waar het sta tion en 2000 huizeti instortten en een brand uitbrak, die zich onmiddellijk over de geheele stad uitbreidde en velen die door de vlammen werden ingesloten het leveD kostte. De geheele bevolking, die 10.000 zielen telt, is gevlucht. Een meisjesschool Uit het Engelsch van Baronesse ORCZY. (Geautoriseerde vertaling van A. T. 5) Maar, hoewel Jiii de oudste was, zei li'j niets Telkens, als Babs even naar haai keek, zag hij er hetzelfde uit, zijn gezicht was ropa' bleek en zijn oogen waren half gestolen; de sporen der steken waren bijna Verdwenen maar ztjn gelaat stond strak en iets in zijn geheels houding scheen haar s UI zwijgend iets te verwijten, caar zij Iran niet zeggen wat. Hij nam volstrekt geen deel aan het gesprek, maar haalde zijn schouders op en begon een deuntje te flui ten, toen zijn jongste broeder John met gloeiende verontwaardiging sprak over de lyrannie van den Koning en de wreedheden, die den martelaar Lilburn waren aange daan, en hij lachte luid, alsof het een groote grap was toen Squire Brent, het .Voorhoofd fronsende van woede, met zijn groote vuist op de tafel sloeg, zoodat al de glazen en borden rinkelden, en toen toornig tot Lord Saye and Sele zeide: „Pas op, pas op, mylord, dat ik den dag niet ga betreuren, waarop ik de hand van mijn dochter aan uw zoon gaf. Een belee- diging van Zijne Majesteit den Koning, on zen oppermachtigen lieer volgens goddelijk recht, staat in mijn oogen gelijk met een fcelöödiging. mijzelf aangedaan." Er was toch zeker niets bijzonders in fculk een schitterende uitspraak van trouw. en Barbara's blik, die op haar jongen heer en meester- rustte, werd vol toorn en ver achting. Daarna wendde Jim zijn hoofd kalm naar haar toe en zag haar uitdagen- den, hoogmoedigen blik. Deze scheen hem echter geen onrust, maar alleen slechts ver maak te geven; een vroolijke schittering lichtte in zijn droomerige, grijze oogen, en plotseling strekte hij zijn armen uit en mom pelde half luid: „Kus me, Babs!" Een uitroep van verontwaardiging ont snapte aan Barbara's lippen, en alle waar digheid en plechtigheid in den wind slaan de. sprong zij van haar stoel, en voordat iemand haar kon tegenhouden of maar de reden van dit ongewone gedrag van het jonge vrouwtje vragen kon, vluchtte zij haas tig uit de kamer. Juffrouw Leake, haar kindermeid, die haar van haar kindsheid af had verzorgd en altijd over haar waakte, waar Babs ook zijn mocht, of wat zij ook doen mocht, volg de haar jonge meesteres zoo gauw zij kon. Maar Babs was haar te vlug af, en holde, holde, zoo snel haar hinderlijke kleeding het toeliet, den tuin in. 4. Een halfuur later ontdekte de jonge man zijn vrouwtje, zittend op haar geliefkoosd plekje, den scheeven stronk van den ouden wilgeboom, die over het meer hing aan het uiterste einde der tuinterrassen het too- neel van de gebeurtenissen van dezen morgen. Aangezet door de spottende woorden van zijn twee broeders en ten slotte gelast door zijn vader en schoonvader, om op te slaan, had hij blijkbaar mot tegenzin den feestdiscb verlaten en was de zaal uit stortte in en begroef de leerlingen onder het puin. Men schat in deze plaats het aantal dooden op 200, dat der gewonden op 400. Een trein naar Toyoka wordt vcr- I mist, en is waarschijnlijk bedolven bij het instorten van den tunnel bij Asjiya. Nabij Genbocdo is een andere trein om ver geworpen. Zes legervliegtuigen, die van Osaka naar Toyoka zijn gezonden, rappor teeren, dat het aantal dooden te Koenyama en te Foekoetsji, twee dorpen in de nabij heid der stad, SüO bedraagt cn dat overal in de streek een paniek heerscht. Grooto schade werd aangericht in de zilvermijnen van Ikoeno, de belangrijkste van het land, waar alle schachten zijn ingestort. Dokto ren en roode kruïspersoneel zijn naar o© geteisterde streken gezonden. Men zegt dat de aardbeving, die te 11 uur 's morgéns plaats greep, de'hevigste is, sedert 30 jaar in deze streek voorgevallen. De stad Kinosaki vloog in brand na <ïe aardbeving. Er volgde een pJgcmeene pa niek, waarin, naar men vreest, honderden gedood zijn. De schade in de stad is enorm. Zij wordt slechts voor één milliocn yon door verzekering gedekt. Er is voorts groote schade toegebracht aan den landbouw. Vol gens de deskundigen werd de aardbeving veroorzaakt door een aardver6chuving. De hoofdstad werd ditmaal gespaard, maar Zaterdagavond, een kwartier voor middernacht, werden te Tokio twee schok ken gevoeld, welke alle klokken tot stil stand brachten. De marinewerf te Maizoeroe werd niet ernstig beschadigd. Het spoorwegverkeer werd slechts enkele uren gestremd en red- dingstreinen konden zich spoedig naar het geteisterde gebied begeven Een correspondent van de British Uni ted Press", die per vliegtuig een onderzoek ging instellen, meldt het volgende: Te Kinosaki bleef geen énkel van de GOO huizen en hotels gespaard. Na den eersten schok brak op 20 verschillende punten in die plaats brand uit. Kort daarop deed eon tweede schok talrijke huizen ineenstorten Ctn weldra stond heel de stad in .lichtelaaie. Toen de correspondent des avonds 6 nur over de stad vloog zag hy er niets dan zwarte puinhoopen, waaruit dichte rook wolken opstegen. Volgens een ontvangen berjoht is de kust plaats Sjioseki door een vloedgolf verwoest. Het aantal dooden en gewonden wordt op 1500 geraamd. Tegelijkertijd hebben in Amerika eenige natuurverschijnselen zich voorgedaan. Bii het Huronmecr liep het water eerst snei naar de Canadecsche kust en stroomde daarna weer in groote vaart terug naar den Amerikaanschen oever, sleepte enkele boo- ten mee en ook enkele kustwoningeo. Be woners van den Amerikaansehen oever zeg gen, dat zij eenig gerommel in de aarde hoorden, maar elders bleek men daarvan niets te hebhen gemorkfr. De vloed geschied de bij een licht briesje. In het midden-Westen an Amerika steeg do temperatuur zeer hoog voor den tijd \nn het jaar, terwijl ook een storm opstak. In het Noorden van Michigan viel sneeuw cn in Minnesota daagde de vorst weer op. De storm berokkende in de Noordwestelijke staten veel schade aan boerderijen en graanvelden. Tegen zonsondergang -stak in de stad New-York een hevige wind op, die talrijke vensterruiten verbrijzelde, boomen ontwortelde en enkele zelfs over de huizen blies. Aldus de ,,Ct." Twee booten zijn vóór Penmarch, aan de Fransche kust gezonken. Twee reddingboo- tcn, die uitgevaren waren om hulp te ver- leenen, werden op de kust teruggeslingcrd. Er zijn 27 man verdronken op de beman ning van 32. De wind was hevig en de zee woelig. Te MühLheim aan de Roer zijn meer dan 40 menschen na het eten van paardevieesch onder vergiftigingsverschijnselen ziek ge worden. Twee hunner zijn overleden. Te Krakau heeft een onbekende een bom geworpen in het kantoor van het Tsjechi sche consulaat. De bom ontplofte echter niet. Een bediende, die toesnelde is door den onbekende, die wist te ontkomen, neer. geschoten. Men vermoedt met een krank zinnige te doen te hebben. Te Riverdale, een voorstad van Chicago, woont een mijnheer, Wimsch, die gehuwd is en een dochter heeft van vijftien jaar. Maar de heer Wimsch hield nog meer dan van zijn vrouw van een juffrouw Sinneck, die hij in haar woning placht te bezoeken. Dit gaf schandaal cn mevr. Wumsch en de dochter, Lucille, hadden daarvan nog al wat te verduren. Wunsch was te Riverdale, in sociale kringen, nogal een figuur van bet-eekenis. Tenslotte besloot de dochter „er eens iets aan te doen." Zij stelde zich in het bezit van Papa's revolver en, toen Papa weer eens op bezoek was bij juffrouw Sinneck gingen moeder en dochter Daar het huis van die dame en verborgen er zich in den tuin. Na verloop van tijd kwamen mej. S. en de heer W. gearmd naar buiten. Nu was voor de kleine Lucelli het groote oogenblik gekomen. Zij schoot mej. Sinneck dood, verwondde haar vader (en bij ongeluk ook haar moeder) en had dus op deze vrij doel treffende wijze den knoop doorgehakt. Mej. Sinn eek's dood leidde tot de gebrui kelijke lijkschouwing ten overstaan van een jury, welke de feiten onderzocht cn het meisje van schuld vrij verklaarde. Dc nabestaanden van mej. Sinneck laten het hier niet bij zitten. Zij lokken een ver volging uit en het is niet onwaarschijnlijk hoewel volstrekt niet zeker dat liet meisje alsnog terecht zal staan. Alphen. Tijdens het zomerseizoen zal er vanwege de N.V. Tuinbouwveiling alhier driemaal per week geveild worden en wel s Maandags, Woensdags en Vrijdags, terwijl de eierenveiling op ^onderdags gehand haafd blijft. Zaterdagmorgen reed een vrachtauto van T. v. V. in dorpsdeel Aarlanderveen, doordat de chauffeur de bocht niet voldoen de kon nemen tegen een aldaar staand huis. Een deur werd ontzet, eenige ruiten moes ten het eveneens ontgelden, terwijl de hoek van den gevel werd verbrijzeld. Behalve deze materieele schade waarin ook de auto deel de, liep het ongeval zonder persoonlijke on gelukken af. Op den Oudshoornschenweg, nabij 's Molenaars is een 16-jarigen jongen van v. d. H. alhier door een passcercnden motor met zijspan aangereden. Dr. W., wiens assisten tie was ingeroepen, constateerde beenbreuk. De motorrijders die zich om het geval niet bekommerd hadden en doorgereden waren, werden later door de politie per motor ach terhaald. Zij werden op kot politiebureau gohoord en proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Tijdens een voetbalmatch kreeg zekere O. V. alhier, Zaterdagmiddag den bal tegen zijn hoofd, die echter zoo aankwam, dat men de hulp van een medicus wenschclijk achtte. Dr. G. die hierop spoedig ter plaatse was, constateerde bloedstorting in het hoofd waarom hij onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden gelastte. Bodegraven. - Een jongen door den bliksem gedood Een kort, maar zeer zwaar onweder ontlastte zich Za terdagmiddag boven onze gemeente. De bui kwam onverwacht op, zoodat ieder gauw een goed heenkomen zocht. Een tweetal jongelui hadden een schuilplaats gezocht onder een der groote kaetanjeboomen langs dc spoorlaan. Plotseling sloeg dc bliksem daarin, zoodat beiden ter aarde, storten. De eene, een winkelbediende met een fiets, stond spoedig op, doch de andere, een zoen van den kaashandelaar v. D. bleef liggen en gaf geen enkel levensteéken meer. Onmid dellijk schoten toeschouwers toe en werd dr Beye ontboden. Deze liet onmiddellijk kunstmatige adem haling toepassen en paste het zuurstofap paraat van de Gasfabriek toe. Deze behan deling werd bijna twee uur lang volgehouden doch mocht jammerlijk niet baten. Men kan zich de ontsteltenis der nabijwonende fami lie voorstellen. Ook het groot aantal belang stellenden, dat met spanning de beliande ling bijwoonde, was zeer onder en indruk van dit treurige geval. Bijzonder is het dat nóch aan dc kleeding van den jongen, nóch aan de omgeving eenig spoor van den blik sem te zien wae. Sommige winkeliers schijnen nog al hinder te ondervinden van hier ter plaatse verblijvende kermisreizigers, die onder al lerlei voorwendsels trachten de winkellade te lichten. Door de politie werd een vrouw daarvoor aangehouden. Boskoop. Dr; N. Bijdemast, predikant te Rotterdam, heeft bedankt voor het be roep naar de Chr. Gercf. Gem. alhier. Hazerswoude. Zaterdagmiddag de bliksem ingeslagen in liet woonhuis van den heer C. Endcveld, zonder echter brand te hebben veroorzaakt. Evenwel werd groote sohadc aan het meubilair aangericht. Ge lukkig waren dc bewoners niet in dc kamer aanwezig. Tot predikant bij dc Gcref. Kerk al hier is Zondagavond door de geineeutc ge kozen, en door den Kerkeraad beroepen, dc heer W. H. Gispen, Tbeol. cand. te Schevemngcn Het jaarlijks oh onderzoek der verlof gangers dezer gemeente van de licbtiugen 1912 en 1916 zal piaats hebben op Donder dag 18 Juni des nam. om 1 uur te Alphen in het Gymnastieklokaal der Openbare School aan de Schoolstraat. Burg. Stand. Bevallen: \V. do Koning geb. Zondcrop Z. J. Lindenburg geb. Heenk Z. M. J. Straathof geb. De Jong D. T. Slootweg geb. De Wilde, le- venloozo Z. Overleden: O. M. Gordijn ecKtg. van J. M. M. van Rijn 57 j. Ondertrouwd: C. F. Middelkoop 27 j. en M. E. D. Verdouw 27 j. A. M. v. d. Meij 25 J- en L. van der Haas 29 j. Jac. van Elswijk 26 j en E. W. van Sehaik 25 j. Jav. vai. Steijn 25 j. cn A. van der Haas £9 j. Gehuwd: D. Vos 22 j. en K. A. Overbeek 22 j. Koudekerk. Zaterdagavond wilde de lieer Z., uit Sassenheim, op den flondidijk alhier met zijn auto keeren. Daar de weg niet al te breed is, gleed hij van den hoo- gen kant in de sloot. Dc heer Z. kwam er vrijwel goed af, maar de auto was licht be schadigd. Waddingsveen. Het 3-jarig zoontje van den heer D. alhier, dat op de Zuidkade aan Wet spelen was, werd zoodanig door een wielrijder aangereden cn tegen den grond gesmakt, dat het zijn dijbeen brak. Door dr. Taal werd hulp verleend. De heer den Boer, deurwaarder te Gou da liep over het Jaagpad onder deze gemeen te lang de Gouwe, Hij werd door een on- voorziohtigen wielrijder, die met grooic snelheid reed en niet voldoende uitweek, aangereden, met het gevolg dat dc heer den B. in de Gouwe terecht kwam. Omstanders haalden hem spoedig op het droge. Naar wij vernemen heeft de politie de zaak in onder zoek. Door het fanfarecorps „Concordia" werd Zaterdagavond een muziekuitvoering gegeven op het dorp, alhier. Het programma was met groote zorg samengesteld, zoodat met genoegen werd geluisterd. Er was zeer veel volk op do been. Directeur is de heer van de Velde, te Leiden. Tijdens het korte onweder werd oen koe van den landbouwer VV. v. d. Brog-gen door het hemelvuur getroffen on gedood. Het cadaver werd voor het gebruik afge keurd en vernietigd. Woubrugge. De Kerkeraad der Gerefra. Kedk alhier heeft, na gehouden vergade ring met de manslidmaten, tot leeraar be roepen de eerw. heer J. C. Houtzagers, cand. te De Bilt. er lag een spottende trek om zijn mond, die haar niet aanstond. Ilij was zeker boos, omdat zij hem had doen schrikkenmaar hij lachte haar ook uit, omdat zij den wedstrijd verloren had. O! hij was afschuwelijk! Zij was stil blijven staan, omdat zij een voudig niet meer loopen kon ten minste niet voor hel oogenblik. Na een paar secon den zou zij weer wegloopen, weg van Jim en van iedereen, zelfs van haar pleegvader, die beweerde haar lief te hebben, en haar tooh gaf aan dezen gekken, ongemaniorden jongen, precies alsof zij een baa'l góed was. Zij hield haar beide handen tegen haar borst, omdat liet kloppen van haar hart haar bijna verstikte. Toen sloeg Jim plotseling zijn armen o<m haar heen, en drukte haar zóó vast tegen zioh aan, zóó vast, dat zij het gevoel had, alsof de laatste adem uil haar geperst werd, en zij ha.d «Lp kracht niet om te worstelen. „Ondeugende Babs, om zoo weg te loo pen!" zei hij. Zijn gezicht was vlak bij het hare, en zeer rood en warm. Babs had het gevoel, alsof zij nooit iemand zoo gehaat had, als zij het James op dat oogenblik deed. „Kus me, Babs!" zei hij en op zulk een bevelenden toon, dal al de waardigheid van haar dertien jaren ten diepste er door belee- digd werd. Zij schudde heftig liet hoofd, om dat zij nog te veel buiten adem was om tt spreken. „Kus mij," herhaalde «hij. En zij uit de hoogte en nadrukkelijk: „Dat wil ik niet!" (Wordt vervolgd). gegaan op zoek naar zijn weggeloopen vrouw. Babs zag hem het eerst, toen hij een oogenblik stilstond boven aan den eersten trap van liet terras, met zijn beenen ver van elkander, en zrjn handen diep in de zakken van zijn satijnen broek. De geheele lengte van de terrassen lag tusschen haar en dezen jongen, dien zij alas een vijand was gaan beschouwen. Zij was dien morgen heel boos op hem geweest, toen hij zoo on aardig legen Dina en zoo ruw en hard legen haar was maar sedert, na de kerkelijke plechtigheid, de menschen schersend van hem gesproken hadden als van haar heer en meester, voelde zij, dat zij hem haatte. Van hem weg te komen, was hel eenige, dat zij nu wilde; daarom nam hij haar zwaar kleed in haar kleine handen cn stond op. Gedurende een paar seconden stond zi) stil, daagde hem stilzwijgend uit, en zag met fronsend voorhoofd naar zijn naderen de gestalte. Want hij had haar nu gezien en kwam vhig genoeg de terrastrappen aT, terwijl hij haar iets toeriep. Toen begon Babs te hollen. Zij rende langs den rand van hel meer zoo gauw zij dit met haar hooggehakteschoenen kon doen. Zij werd warmer en raakte buiten adem, dat afschuwelijke keurslijf verslikte haar bijna, en eens raakte zij verward in de plooien yan baar kleed en viel op haar han den en knieën op den weeken, modderach- tigen grond. Zij had bij het begin een goe den voorsprong gehad, maar Jim had na tuurlijk heel lange beenen; ofschoon hij niet hard liep, Jim was altijd lui schenen zijn groote beenen toch een akelig grooten afstand te kunnen nemen, en ofschoon hij ook in trouwkleederen was, hinderder. die hem nie( in zijn bewegingen, zooals haar eigen akelige rokken.. En nu won hij veel op haar. Hij riep haar al toe, stil te blijven staan Zij wist zeker, dat zij een toon van bevel in zijn stem hoorde. Ilij oefende zich al in de rol van lieer en meester, en ver wachte zeker, dat zij hom zou gehoorzamen, zooals zij gezworen had te zullen doen. Babs bleef staan: niet omdat haar bevo len was stil te blijven, maar omdat z!J niet meer loopen kon. Zij die zoo vlug ate een hinde, zoo snol als een haas was, werd onderworpen door die ellendige klec- ren. En een oogenblik daarna was Jinn naast haar. Hij hield zijn handen nog in zijn zakken en scheen volstrekt niet buiten adem. Zij wist zeker, dait zij hem kort te voren had hoor en roepen: „Babs! Babs! Sla still" Zij had z?elfs gemeend, dal zijn slem schor en heesch geklonken had, alsof hij angstig of zeer boos was. Maar nu stond hij voor haar, zeer, zeer rustig, en Babs trolsch uit dagend. Hij keek zonderling op haar neer, vond zij. De gloed van den zonsondergang lag op zijn gelaathet leek warm en verhit en over het krullende, kastanjebruine haar lag een warme, rossige glans. Alle sporen van de wespensleken waren zeker verdwe nen, maar zij kon zijn oogen niet zien, de zware oogleden bedekten ze, en een paar ma'al streek hij met zijn rechterhand over het voorhoofd. Hij hield zijn linkerhand goed vcTborgen. Babs had de menschen dik wijls hooren zeggen, dat James Frennes be paald knap zou zijn. als hij niet zulk een stijfhoofdigen, eigenzinnigen trek in zijn ge laat had gehad, zij zelve had nooit veel aandacht aan zijn uiterlijk geschonken. Maar nu vond zij hem bepaald leelijk, want

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5