No. 20000. (MAANDAG 25 IMEI Anno 1925 Nationale Inschrijving voor de Olympiade 1928 te Amsterdam. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags CO Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week franco per post f 2.35 portokosten. 10.18, „0.18. •it nummer bestaat uit TWEE Biaden EERSTE BLAD. Na onze verantwoording in ons blad van Zaterdag hebben wij nog ontvangen van: J. H.. v. d. K. f 10.—; J. L 12.—; Mr. J, J. H 115.—; W. Th. A. f5— In totaal hebben wij nn ontvangen: Wio nog iets geven wil, doe het ving! DIRECTIE „LEIDSCH DAGBLAD". GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwimkel, yiedhrnartt 18, tel. 1225 is Dinsdag verkrijg- Baar SCHELVISOH a f 0.10—10.21, SCHOL S, 10.11f0.24, Geli. KABELJAUW a f 0.18 per pond. N. C. DE CilJSELAAR, Burgem. Leiden, 25 Mei 1925. F Prof. P. J. Blok. Over prof. P. J. Blok, die over een paar idageii zal aftreden als hoogle&raar in de yaderiandssche geschiedenis aan de Rijks universiteit alhier, sohrijlt prof. H. Brug- mans in „De Groene Amstr.": „Een hoogleeraar is natuurlijk meer dan iemand anders een man'van de studeerka mer. Zonder den stagen artieid van iederon $aig in de afgetrokkenheid van het boekver trek is geen wetenschappelijke arbeid mo gelijk. Dat geldt met name voor een man fvian zoo uitgebreide, ik zou haast zeggen, (overweldigende productie als Blok ons heeft geschonken. De boeken, die Blok ons als yruoht van verzamelen en nadenken heeft geschonken, vormen eon*kleine bibliotheek. Bij honderden kunnen worden geleld de kleine bronnenpublicaties, de studiën, de boekibeoordeelinigen, de populaire artikelen, die van zijn immer werkzame hand ver schenen. Een zoo uitgebreide productie wekt vanzelf grooten eerbied op en dringt de op komende critiek terug. Critiek natuurlijk; IBlok zelf zal de eerste zijn om le erkennen, •dat ook hier de kwantiteit de kwaliteit wel !cen3 lieeft geschaad. Maar wie dat ook in Zijn betrekkelijke noodwendigheid inziet, zat niet tevens dankbaar erkennen, hoe bij zonder veel Blok ons beeft geschonken van blijvende waarde en duurzame kostbaar heid. Het spreekt vanzelf;, dat zulk een sterke werkkracht bij een wetenschappelijk man tótecri vruchtbaar kan zijn, wanneer zij wordt gedragen door een diepe moreel^ overtuiging en tevens door geschcrpten we- tcnsc'happelijken zin. Beide zijn m ruime rnate Bloks deel geweest; daardoor heeft hij zijn werkzaamheid in dienst kunnen stellen .van een wetenschappelijk ideaal van sterke spankracht. Wij wezen er op, dat bij Blok historie en leven samenvallen of liever zich samenvoegen. Een gevolg daarvan is eener- zijds een warme belangstelling in de din gen van dezen tijd, die hij juist daarom slimmer zonder kritiek heeft aanvaard. Maar anderzijds vloeido daaruit voort een doortrekken van de historische lijn. tot op dezen dag. Voor Blok is de geschiedenis nimmer een ontwikkeling geweest, die er gens honderd of vijftig jaar geleden af breekt. Daardoor ook was de historie niet iets, dat voor goed en onherroepelijk achter ons ligt, maar dat deel uitmaakt van ons eigen bestaan, dat het beste deel is van ons zelf. Vandaar dan ook, dat Bloks meest be kende werken, de geschiedenis van het Ne derlandse he volk en de geschiedenis eener Jloilamdsche stad, den voiledigen ontwikke lingsgang uitbeelden van de oudsle tijden iaf tot in onze dagen toe. Bloks'uitgebreide werkzaamheid is niet het minst zijn leerlingen ten goede geko men. In dit opzicht raag ik van persoonlijke ervaring spreken, al gaan mijn herinnerin gen in dezen ook tusschen de dertig en veertig jaar torug. Tusschen leermeester en leerling ontwikkelde zich welhaast een Vlotte, aangename verhouding, die de vrij heid van den student ten volie Jief gaan en ten andere de leiding van den hoogleeraar volkomen in stand hield. Zooals de verhou ding zich daar in Groningen jaren geleden yan zelf vormde, zoo heb ik mij al lijd de idea al-betrekking lusschen den hoogleeraar en den student voorgesteld. En zoo heb ik zelf in lader jaren getracht die op mijn beurt .weer te vestigen. Die Groningsche tijd, dden ik mij zoo levendig herinner, is voor Blok zelf stellig /van duurzame bebeekenis geweest. Hij heeft daar grondslagen gelegd van wetenschap pelijk onderzoek, van opbouw van histo risch verleden, van vorminz ook van eigen persoonlijkheid die later tot volledige ont plooiing zijn gekomen. Toen Blok in Gro ningen kwam waren de twee eerste deelen van zijn Holtandsche stad reeds versche nen. Maar daar in het noorden is de ge schiedenis van het Nederlandse he volk ont staan en tod eerste, ui ling gekomen. Is het wonder, dat ik vooral aan dien tijd denk wanneer wij nu na zooveel jaren afscheid moeten nemen van onzen liooglearaar? In- tusschen bitter is dit afscheid volstrekt niet, Blok heeft nog allerlei plannen en hij is zeker wel de man om die in vervulling te brengen. Zoo treedt hij wel af als hoog leeraar, maar hij kan dat doen om zich des le steviger aan den arbeid te zetten, steeds ■ten bate van 's lands historie in den ruim- sten zin." Trof. dr. E. Herlzsprung, adjunct- direoteur der Leidsche Sterrenwacht, is benoemd tot builenlandsch lid der Zweed- schen Academie van Wetenschappen te Stockholm. Kort geleden was prof. Herlzsprung reeds benoemd (ot buitenlandsch lid der Acade mie te Lnnd. Prof. Hertzsprung, die nu ruim anderhalf jaar in opdracht van de Leidsche Sterrenwacht waarnemingen doet te Johannesburg, hoopt in het eind van Juli alhier terug te koeren. In zijn plaats zal dam de observator der Leidsche Sterren wacht, de heer W. H. van den Bos, naar Johannesburg gaan. Heden herdenken de heer en mevrouw J. P. SasseVeldhorst, Breestraat 111. den dag, dat zij vijf en vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Maakten wij kort gele den melding van eenige gouden echtparen, thans spant dit rneer-dan-gouden echtpaar de kroon. Beide echtlieden genieten nog een goede gezondheid. De buurtbewoners heb ben heden den lieer en mevrouw Sasse spontaan een bloemenhulde gebracht. Wij voegen bij dc vele wenschen, die het echtpaar dezen dag in ontvangst had te ne men, ook de onze en hopen, dat beiden nog lang voor elkaar gespaard mogen blijven en hun levensavond, die tot heden helder en blij was, nog lang moge voortduren. Gisteravond werd op den Zijlsingel een jonge Duitscbe heddershond door een passeerenden luxe-auto doodgereden. In de gisteren gehouden godsdienst oefening der Doopsgezinde Gemeente alhier, die buitengewoon druk bezocht was, deelde de voorganger, ds. J. Wuile, zichtbaar ge roerd, aan zijn gehoor mede, dat bij zich met het oog op zijn physiek genoodzaakt heelt gezien, het beroep naar de kleinere gemeente Bovenknijpe (Fr.) aan te nemen en de gemeente alhier, die hem lief is ge worden en waar hij vele vrienden heeft, te verlaten,' omdat de laak hem hier op den duur te zwaar zou worden. De aanwezigen waren bij deze mededee- ling zeer onder den indruk. De gemeente had in een door bijna alle gemeentenaren onderteekend schrijven, den predikant en zijn echtgonoole reeds een blijk van aan hankelijkheid gegeven, en het bewijs ge leverd, dat zij zijn persoon en zijn werk waardeert, al moet zij zijn na rijp beraad genomen besluit eerbiedigen. Met ingang van 1 Junj a.s. wordt de conducteur A. A. Beukenex overgeplaatst van Slation II. S. M. alhier, naar Station Hoek-van-Helland. Onder voorzitterschap van hel hoofd der scliool den hccT M. J. Krop werd een ouderavond gehouden van de openb. school B Medusas traaf. Na opening der vergadering werd het woord gegeven aan de secretaresse, mej. Anee, tot voorlezing den notulen van de vorige vergadering, welke met dank werden goedgekeurd. Daarna kwamen aan de orde de verschillende ingekomen stukken, o.a. één, nl. om aan het adres aan den Raad om verscherping van liet rookverbod voor kin deren, van de sc-hool Duivenhodestraat, adhaesie te beluigen, hetgeen met alge meens stommen geschiedde. Daarna kreeg de Voorzitter der Oudercommissie, de heef Mengen, Let woord om in le leiden het on derwerp: Waarom gij als ouders betrokken zijt bij het onderwijs. Spreker zette dit eenvoudig, doch pak kend en bevattelijk uiteen. Daar het geheclc onderwijzerspersoneel aanwezig was. werd de pauze nuttig besteed met het bezichtigen van het werk der kin deren op school, waarvan ruim gebruik ge maakt werd door do aanwezige ouders in de gezellig met planten ingerichte lokalen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd na de pauze ruim gebruik gemaakt en de vrageT3 werden naar genoegen beant woord. liet hoofd der school, de heer Krop, sloot met een woord van dank aan al de drie en dertig aanwezigen dozen nuttigen ouder avond. Gisteravond gaf het Leidsche Muziek gezelschap „De Post" onder begunstiging van goed weer zijn eerste concert in dit seizoen in den goed bezetten tuin van „Zo- merzong". Het programma was keurig ver zorgd. Onder groote aandacht werden de nummers „Marche des Snobs", „Wilhel- mine" (Ouvert. de Concert) en „Jeunesse et Gloire" (Fantaisie) ten gehoore gebracht Deze zullen op het a.s. concours be Dordrecht -worden uitgevoerd. Ook de andere nummers van hel programma werden met zorg ge speeld. Wij noemen hier inzonderheid „Wagneriana", van R. Wagner. Het applaus, dat het corps ten deel viel, was dan ook ten volle verdiend. Het gezelschap met zijn wakkeren direc teur don heer M. Bolderdijk, zij veel succes gewenscht Hedenmorgen ongeveer zeven uur wilde de 63-jarige 1. T., wonende in de Ha- verzaklaap. op de Hoogewöerd voor ee<n auto uitwijken, waarbij hij evenwel kwam te vallen e»n met een bloedende wonde aan het achterhoofd in hetElisabcthsgestidht moest worden opgenomen. Volgens ooggetuigen treft don bestuurder van den auto, zekere W. B. v. d. S., ui! Wassenaar, geen schuld. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een agent aan de Haarlemmerstraat gebruik moeten maken van zijn wapenstok togen een 5-<lal onbekende personen, düe zioh luidruchtig gedroegen en na de som malie van den agent een dreigende houding aannamen. Zekere juffrouw M. B uit de Lange- Paradijssteeg, heeft zich bij de politie be klaagd, dat door S. de inhoud van een kof fiepot over haar mantel is geworpen, waar door aan dit kleedingsluk een schade van f 46 werd toegebracht. Dure mantels dragen die dames in dc Lange-Paradijs-steeg! Zaterdagmiddag kwam mej. F. G., op de Breestraat, bij bet oversteken der rails, dusdanig to vallon, dat zij haar reohler- enkel verstuikte. De Eerste Hulpdienst leg de een verband aan, waarna zij door een agent naar haar woning geleid werd. Wanneer wordt nu loch .eens eindelijk een aanvang gemaakt met de verbete ring van de Breestraat? Men is er door loopend aan het opbreken en bestraten, doch reeds den volgenden dag verheffen de rails zicli op sommige plaatsen tot 5 ft 6 cM. boven het straaloppervlak. Zou het niet mo gelijk zijn om oud-er de rails een betonnen pla'al tor breedte van ongeveer 30 c.M. aan le brengen, om zoodoende het wegzakken der aangrenzende klinkerrijen tegen te gaan. Zooals de toestand nu is, kan het nieit langer en zullen de ongelukken hierdoor veroorzaakt dagelijks blijven voorkomen. t Door Jacoba van R. is bij de politie geklaagd, diat zij gisteravond bij hert veria- ton van het circus door haar vroeger-en ver loofde J. de W. opgewacht werd, die haa/r een vuistslag in het aangezicht gaf. Oude liefde roest nieti In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen in dejveek van 17 tot en met 23 Mei 173 volwassen personen en 5 kinde ren, totaal 178. Onder groole belangstelling is Zater dagmiddag liet nieuwe gebouw' der Ned. Reis-Veroeniging in Den Haag in de Anna- Paulownastraat geopend. De plechtigheid had plaats in de directiekamer, die in een bloemhof was herschapen. De Haagsche afdeoling liad een. buitengewoon fraai bloemstuk gezonden. Verder waren het personeel, leveranciers en vrienden met bloemen verschenen. Verschillende sprekers voerden het woord. De afdeeling Amster dam zegde een bedrag toe voor een eigen bibliotheek; Rotterdam zegde een cabaret avond toe; Den Haag beloofde zijn best to doen voor financieelen sleup in de toe komst De penningmeester zotte uileen, dat het huis geheel uit eigen middelen kon worden betaald. Men had een kapitaal van f 16.000 en kon er uit de vloeiende middelen f 8000 bij doen. Voor het meubilair is nog een f 6000 noodig. Men hoopt ze met de reeds ontvangen giften en zuinig beheer in den loop van het jaar aan te zuiveren. De dirècteur sprak een persoonlijk har telijk woord tot mr. Van der Flier en hij herinnerde aan de dagen, toen men, onder zooveel ongeloovige critiek, do onderne ming begon. Verder bracht hij hulde aan het personeel voor zijn onverdroten toewij ding. Mr. Van der Flier, Voorzitter der N. R. V., dankte voor den 9clioonen dag en vooral voor de eenheid des geestes, welke zoo heerlijk gebleken was en welke het hoofdbestuur allen moed gaf, de Reisvereemging nog wij der uit te bouwen. Het eigen gebouw is hem een groote vreugde. De Vereeniging h«ft nooit geldelijken steun gevraagd, enkel den sympathiek gezinden persoon, daar zij wist dat dan altijd het geld vanzelf volgde. Bij zonder herdacht spr. een gelukwensch-tele- gram van Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij. Een daverend applaus en een „Lang leve de Reisvereenigingi" onderstreepten zijn woorden. Daarna deed men een rondgang door het keurig ingerichte en gemeubileerde huis. In Hotel Zeerust" to Scheveningen heeft Zaterdagmiddag de Partijraad van do Nederlandsche Middenstandsparty ver gaderd. De voorzitter, de heer Frijda, uit Utrecht, constateerde met voldoening, dat de eerste aanloop voor do a.s. verkiezingen geslaagd mag heeton. In 16 kieskringen komt de Partij met eigen lijsten uil. Spr. vertrouwde, dat de Nederlandsche midden stand thans do gelegenheid zou aangrijpen om te trachten door eigen ver tegen woor- digers in het Parlement voor dc vele noo- den dezer belangrijke volksgroep op te ko men. Zoo niet, dan achtte spr. den tijd, dien de middenstand thans doormaakt, reeds voldoende aanleiding om de nieuwe Partij allerwegen met kracht te steunen. De vele aanslagen o'p de bcdrijfsvrijheid, do zware belastingdruk juist op de middel klasse, de verschillende wettten, die nog ten nadeele van den middenstand in be werking zijn, moeten de aclic in ncel het land doen slagen. Verscheidene sprekers voerden daarna over de maatregelen tot welslagen'van den verkiezingstrijd het woord. De vergadering toonde zich over de politieke toekomst der Partij, gelet op de sympathiebetuigingen, uit het geheele land ontvangen, zeer op timistisch gestemd. Den algemeen «ecro- taris en zijn medewerkers werd voor hun voorbereidenden arbeid door de vergade ring dank gezegd. De hoer Frijda heeft met een krachtige opwekking tot medestrijden de vergadering gesloten. B. en W..van Amsterdam hebben de Regeering op een desbetreffende vraag ge antwoord dat de Huurcommissie voor Am sterdam nog niet kan worden opgeheven. Onder presidium van den heer F. Ei kerbout, van T.eiden, heeft de Olir. Metaul- bewerlrersbond le Utrecht een algemeene vergadering gehouden. F|e voorzitter oefende scherpe critiek op liet gesol met de Ziektewot-fTalma cn wekte op tot een intensieve propaganda. Aanwezig waren 50 Rfdeelingen. De vergadering werd toegesproken door den heer K. Kruithof, voorzitter van het Chr. Nationaal Vakverbond. Namens de Duifcsolie zusterorganisatie sprak de heer "YYiebert, uit Duisburg, tevens voorzitter van de Chr. Internationale va» Metaalbe werkers, in zijn landstaal de vergadering toe. De heer Schaper, uit Utrecht, voerde het woord als voorzitter van de R.-K. zus- terorganisatde. In de middagvergadering sprak allereerst de heer Pli. Teune, oud lid van het hoofdbestuur, tot de afgevaar digden een enkel woord, terwijl de heer F. de Sterke van Antwerpen namens de Bel gische zusterorganisatie het woord voerde. Aan het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer J. B. H. Gro tenhuis, uit Leiden, is ontleend, dat de Bond 7 afdeelingen verloor en er nu nog 83 7?ijn. Het ledental liep terug van 6U3 tot 4801. Aan het financieel verslag is ont leend, dat de winst- en verliesrekening een eindcijfer aanwijst vairf 173.021.09 en de balans een van f 66.715.74$. Er werd een winst gemaakt van f 34.317.000. De begroo ting werd met een eindcijfer van f 171,290 vastgesteld. Hierna hield de beer J. B. H. Groten huis een inleiding over: De werkloosheids verzekering. Op het le Arnhem gehouden Congres der Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders werden behandeld de voorstellen van de afdeelingen, betreffende de vereenigingsconlribulie en, bij aanneming van eenige dezer voorstellen, de wijziging van art. 77 II.H. Regl. Uit de uitvoerige besprekingen, die over deze voorstellen werden gevoerd, bleek, dat de meeste afgevaardigden handhaving van den vereenigingsraad wenschlen De voorstellen werden besproken door den heer Muller (H B.); na zijn critiek op deze, concludeerde hij tot aanneming van de Re solutie van het hoofdbestuur, betreffende de vereenigingsconlributie, waarin o.a. wordt gezegd Het Congres: gehoord de besprekingen in zake voor stellen tot wijziging van de vereeniging3- conslitutie, resp. vervanging hiervan door een congres; overwegende, dat direct na het inwer kingtreden der vereemgingsinslellingen een ernstige crisis en felle reactie intrad; van oordeel, dat onder genoemde om standigheden niet kan worden verlangd, dat de vereemgingsinslellingen geheel en al aan de gestelde verwachtingen kunnen beant woorden; constateert, dat, ondanks de onafwend bare aanvangsmoeilijkheden en talrijke, on derscheidene ernstige tegenwerkende facto ren, de vereenigingsinstellingen in het alge meen goed en nuttig hebben gefunctioneerd, zij het in mindere mate de Districtsraadsbij- eenkomsben, daarentegen in meerdere op zichten, besluurs- en vereenigngsraad en tot genoegdoening liet instituut vakgroeps- con Teren ties; dat met name laatstgenoemde instanti's bij acties en stakingen goed en nuttig werk hebben geleverd; van oordeel, dat het houdan van con- BINNENLAND. De Olympicahe Spelen 1S28 zullen itf Nederland worden gehouden. De benoodigdo- gelden zijn bijna bijeen. Te Bodegraven is een inwoner door den blil^em gedood. Er hebben in de laatste dagen veel bran* den in ons land gewoed. Vier personen op de Maas bij Rotterdam verdronken. De Vereenigingsraad van fabrieksarbeider! blijft gehandhaafd. BUITENLAND. Amerika vraagt ook betaling der na-oor- logsche leeningen. Werken Spanje en Frankrijk samen in Marokko? Jnlins Barmat in vrijheid gesteld. Nieuwe ernstige aardbeving in Japan. grossen niet opweegt tegen de waaixte van het bijeenkomen van vereenigingsraad, be^ sluursraad, vakgrocpsconforen ties en dis-. Inclsraden; dat met name het instituut congres» aan dc afdeelingen veel meer een schijn dar een werkelijke medezeggenschap geeft; daarentegen kunnen de afdeelingen groo ten en direclen invloed uitoefenen dool middel van V.R., D.R. en Yakgroepsconfe-j rcnlies, inzonderheid waar het betreft be«. langrijke afdeelingsaangelegenheden, agi tatie, propaganda, actie en slakingen; stelt vast, dat de Y R. als wetgevend lichaam krachtens het bepaalde bij artikel 37 van het li.h. reglement een belangrijke taak te vejvullen heeft; cn dat deze taak beter en degelijker kaö worden vervuld door een beraadslagende instantie als de Y.R. als door en disculee- rend congres; acht handhaving der bestaande instan ties, met in-acht-neming van het beginsel, dat in hel wetgevende lichaam, den Veree nigingsraad, het aantal onbezoldigde leden de meerderheid moet vormen, van grooter belang voor de Yereenigng dan vervanging door een congres en besluit de bestaande vereenigingsconstilutie in stand te houden en in de huidige bepalingen geen wijzigin gen aan te brengen. Deze resolutie werd hierna bij zitten en opstaan, met bijna algemeene stemmen aangenomen. Te Middelburg is de 33ste jaarlijkschö vergadering gehouden van den Ned. Bond van Ziekenverpleging onder voorzitterschap van dr. Th. Hammes-, uit Amsterdam. Aan-» wezig waren o.a. de burgemeester van Mid-, delburg en Vlissingen. Uit het jaarverslag blijkt, dat het leden*, tal in 1024 met 90 gestegen is tot 5749 ver deeld over 14 afdeelingen. Tot bestuurslid werd herkozen dr. A Gouvée en gekozen freule M. C. G. Reuchlin en dr. G. J. van Thienen, in de vacatures, ontstaan door hei bedanken van mevrouw Simon v. d. Aa en raej. Olie. Als voornaamste punt kwam aan de orde het voorstel -van het hoofdbestuur, om de contributie met f 0.75 le verhoogen en dat te besleden voor het Tehuis voor oud-ver- plegenden, terwijl Amsterdam een contri butie verhooging van f2 voorstelde en wel 11.75 voor het T. O. V. en f 0.25 voor de afdeel ingskassen. Uit de vergadering kwam echter de wensch naar voren om eerst te beslissen over het voorstel van liet bestuur om van het T. O. V. een slichting te maken. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten het T.O.V. den vorm van een stichting, dus afzonder lijk staande naast deij Bond, ie maken. Het voorstel-Amsterdam (f 1.75 voor het T O. V.) werd verworpen met 47 tegen 6 stemmen, dat van het bestuur (f0.75 ver- hooging) werd aangenomen met -10 legen 13 sternmem Ook het voorstel van Amsterdam om f 0.25 meer te heffen voor de afdeelin gen werd verworpen met 47 tegen 6. Aan het hoofdbestuur werd overgelaten voor de volgende algemeene vergadering een keuze te doen uit Den Haag en Leiden. De loco-burgemeester van Almelo, mr. G. Kortenboufc van der SJuys, heeffc aan den badmeester van liet Sportpark met zweminrichting aldaar, den heer A. O. J. Hofscbreuder, namens de Rogeering de zilveren medaille uitgereikt voor mensoh- liovend hulpbetoon. Do heer Hofschreudcr heeft aan het Stille Strand op Sohevenin- gen, waar hij tot voor kort werkzaam was, ruim dertig menscbc-n het leven gered. Reeds vroeger had de Regeering zijn ver diensten erkend door het verleenen van de bronzen medaille. De Yereeniging voor facultatiove Lijkverbranding zal 3 cn 4 Juli le Rotter dam, waar zij werd opgericht, haar vijftig-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1