11 Iedereen staat stil 1 Kastner Antopiano I Holsheimer. HEERENHUIZEN MORGEN! NAARZEEI Vfrtrande# Niervet 60 ct. p. Vakschool voor Meisjes Belangrijk bericht voor Dames [Firma BRIEJER-BLEIJS. VRAGENRUBBIEK. Kliniek voor kleine Huisdieren HULPGEBOUW Strand Truien Bresstraat 31 giililllll3i!3ll!Hili!i!ilHIISIIIIIKIISIIIIil!IIS!!i!llllllllilllllllllllll!lllllllllllillHllflllilllllllll8illllllillllllllll!ililllllllllllll^ llï DANKBETUIGING OOSTER-GhARAGE Independant Ford-Dealer Our Customer is King. ^iil!llllllllllllilllillllinilllllllllllIII8!IIII!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll!IIISiilliHIIII8llimillllilllllltIIIIIIIIISIkT= huid door de zon PUROL VRAAGT PRIJSOPGAAF bij P. J. KERKVLIET, Oude Singel 134, Telefoon 2436. ""IBMi VERSCH Vischhandel, „Het Gouden Net" K. Fieterskerkkoorsteeg 4 - TeJ. 267 NIEUWE HOLLANDSCHE HARING. Vischhandel, „Het Gouden Net" K. Pieterskerkkoorsteeg 4 - Tel. £67 Hollandsche Gerookte Paling. Huishoud- en Industrieschool Prijzen vanaf f 1350.- Cor. A. Mulder «A^voorh, L, Valk GRATIS Batikken en Verven. Wy Batikkeu GRATIS 3 9. Voorstel tot het geven van namen gan straten. 10. Rapport der Commissie van advies imake het voorstel tot wijziging van artikel 1 der .Verordening ja ar',velden Politie-perso neel. 11. .Voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden tot versterking der Politie tijdens het badseizoen. 12. Voorstel tot verhuur van grond 13. Voorstel tot het leggen eener ric- leering aan den Duinoordweg naar de Mie- renweide. 14. Verzoek van de Vereeniging „Het JVit-Gele Kruis" om subsidie. 15. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer Plaatselijke Inkomstenbelasting 1925. 16. Wijziging begrooting 1S24 en 1925. 17. Bezwaarschriften aanslag school geld, vergunningsrecht, enz. 18. Staat oninbare pesten belasting vo rige dienstjaren. 19. Rondvraag. Burger1 ij k e Stand. Geboor ten: Giisbert, z. v. G. Dijkhuizen en G. van Beien. - Antje, d. v. W, Jonker en j. van der Wiel. Klaasje d. v. J. Spie renburg en C. Guijt Overlijden: Cornelis van Eeeleo, 54 j., wednr. van N. Zwaan. Huwelijks-aangiften: N. Dirkzwager en A. J. Haasnoot. P. van der Plas en J. Ouwehand Huwelijken: J. van der Plas en E. A. Steijger. J. Schaap en E de Jong. Katwijk aan den Rijn. Door het be stuur van den R.K.V. Bond is bij gelegen heid van de Gewestelijke viering van het Encycliekfeest een extra bijdrage geschon ken van f 25 aan „Het V it-Gele Kruis. Van een betrouwbaar iemand, die zich de moeite getroost had een-s aanleekening te maken van het verkeer per fiets door de Kerkstraat op 11. Donderdag, dus naar Kat wijk aan Zee en naar de bewaarplaats der rijwielen voor de meetingbezoekers, verna men we dat behalve auto's, motorfietsen, autobussen en andere vervoermiddelen, ruim 12000 fietsen in deze straat gepasseerd wa ren. Dit teekent de drukte op Hemelvaarte- 'dag. Kerkelijk bericht, voor Zondag Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 (doopen) en n.no. 6 uur ds. Bollee. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Meijering. Het jubileum van ds. M e ij e- r i n g. Donderdagavond ongeveer half negen heeft, op uitnoodiging van den jubi laris, een meer intieme feestvergadering plaats gehad in de zaal der Gereformeerde Kerk. Doel van deze samenkomst was dank te brengen aan de commissie welke met zooveel snicces de huldiging heeft geregeld en voorbereid, terwijl enkele genoodigden als behoorende tot de meer ingewijden de zen zeer gezelligen avond niet mochten ach terwege blijven. Naar wij vernemen is door een paar geachte ingezetenen aan het bestuur der Katwijksche Ziekenverpleging de toezeg ging gedaan voor de schenking van een klok in de vestibule en een rijwielrek voor de in stallatie van het nieuwe Ziekenhuis. De officieele opening en in gebruikname zal plaats hebben op 3 Juni a.s. Katwijk aan Zee. Aan het gemeente lijk arbeidsbureau waren als werkeloos in geschreven 13 personen waarvan 10 vis- schers 1 kuiper en 2 arbeiders Het getal is gelttkkig klein; de aanleg van den nieuwen weg naar Den Haag eischt vele werkkrach ten. Omtrent een klein beursje met eenig klein geld, en een ledig beursje aan het srand gevonden zijn aan het bureau van po litie inlichtingen te verkr.ijgen, Z. K. H. de Prins der Nederlanden hield gisteren op de schietbanen alhier, de gewone jaarlijksche schietoefeningen. Vanwege het ministerie van oorlog was aan Jb. van Beelen e.a. (die met zijn gezin onderdak gevonden had in de loop graven benoorden Katwijk-aan-Zee bij Rijnl. üitw.kanaal) aangezegd dat deze in richting ten spoedigste moest worden ont ruimd. Na veel besprekingen o.a. met bet Herv. en Geref. Kerkbestuur, is men tot een oplossing gekomen. Het gezin van D. van der Niet, dat uit de barak naar een bollenschuur ver huisd was, zal nu ondergebracht worden in een deel van het pand Louwestraat 44, eigendom van den heer R. Ouwehand, wet houder van Publieke Werken, en het gezin van Jb. v. B. zal intrek nemen in bovenge noemde bollenschuur bij het oude Malle- gat. De overige bewoners zullen op andere wijze geholpen worden. Gelukkig dat deze onaangename historie op deze wijze be ëindigd wordt. Lisse. Burgeri. Stand. Ge boren: Geertrui Hendrika, D. v. J. Spruyt en R. den Butler. Nicolaas Hendrikus, Z. v. H. v. d. Voort en A. Blank. Ondertrouwd: W. C. v. d. Velden en J. v. d. Bent. P. D. van Teylingen en T. de Graaf. Gehuwd: J. C. Bouchaert en M. Balkenen de. W. F. Steenbergen en J. C. Bon. A. van Egmond en C. P. Aangeenbrug. P. G. r. d. Plas en C. Verhaar. Overleden: Johannes Segers 83 j. Ja cobus Johannes van Amsterdam," 10 m. Kerke 1. bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 5 uur ds. G. van Dijk. Geref. Kerk, v.m. D.30 uur en n.m. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 5 uur ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente, v.m. 9.30 uur en nam. 4 uur ds. H. A. Minderman. Noordwijk. Burger). Stand. Geboren: Johanna Frederika, D. v. P. van Hoorn en N. Spaargaren. Johanna Cla- sina, D. v. K. Koemans en M. v. d. Plas. Hesier, D. v. L. Smit en J. Vink. Ondertrouwd: Jacobus Adrianus Wijnma len, 20 j., te Delft en Teuntje Vlieland, 25 j. te Noordwijk, onlangs te Delft. Cornelis Lambertus de Haas. 29 j., te Anna Paulovrna en Franeisca Geertruida Vink 29 j., Ie Noordwijk. Willem Gerard Zandvoort 27 j., te Noordwijk en Bertha Arnolda Wen- nemelvsartsdaa werden cp hel Noordzee-Kanaal bij de Hembrno de jaarlijksche Universiteitsioeiwedslrijden gehouden door den Nederl. Stndenten-Roeibond. Aan den kant lagen vele gepavoiseerde vaartuigen. Een overzichtsfoto, gemaakt tijdens het nummer Vierriemsgieken Juniores, baan 2000 Meter. delina Droste, 26 j., te Den Haag. Jacobus van Steijn 25 j. t,e Noordwijk en Alida van der Haas 25 j., te Hazerswoude. Getrouwd: J. C. Beugelsdijk 25 j.. te War mond en M. C. van Winsen, 26 j., te Noordwijk. De bloempjesdag ten bate van het Santos-fonds heeft het schitterende resultaat opgeleverd, dat voor dit fonds is ontvangen f 192.92'/». Oegstgeest. Gisteravond had de beproe ving plaats van de motorbrandspuil. Ook werd op enkele brandkranen aangesloten, waarbij bleek, dat onze bluschmiddelen steeds in goede conditie worden gehouden. Rijnsburg. 't Was na Hemelvaartsdag wel iels beter dan er voor, doch de prijzen zijn toch zeer laag. En de aanvoer wordt steeds grooter met het zonnige weer. Hier volgen eenige prijzen: Seringen 2831 p. bos, Pioenen f 4.501 6.40 per 100, Irissen f 2.30f 8.40, Papavers f 2f 3, Conva- laria's f 0.40—f 0.60 per 100, Pyrothrums 1 0.50—1 1.20, Damast f 5.50—f 6.50 p. 100 bos, Lupinen 3060 et. p. 100, Koren bloemen f 0.90— f 1.10, Margrieten 35 40 cl., Asters f 0.30. Albo pleno Odorato I 0.4O—f 0.60 per 100, Anjers 31 tot 34 per 100. Sassenheim. Burgert. Stand. Geboren: Adrianus Wilhelmus, zoon vanW, J. v. d. Voorn en H. A. v. d. Zwaan. Theo dora Johannes, zoon van G. A. P. Huijskes en J. P. v. d. Ham. Annelje Elisabeth, d. v. L. B. Verdoes en P. A. Ciggaar. Ondretr.: H. Lagendijk, 23 j. en E. v. Ha- lem, 21 j. A. v. d. Nieuwendijk, 27 j. en J. A. Mens, 24 j. C. R. Rotteveel, 32 j. en R. Nied, 36 j. Bevolking. Gevestigd: Johanna Bux, van Voorhout. B. M. v .d. Voort, van Lei den. H. Remmerswaal van Noordwijk. Vertrokken: P. BrusseeHeemskerk, naar Rijnsburg. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 u. ds. Krijkamp; nam. 5 uur ds. Nicolaï, van Voorhout, Ger. Kerk v.m. half 10 nam. 6 uur ds. Boeijenga. De collecte v. d. Herv. School bracht op f 47.23. Valkenburg. Op het nationaal concours voor muziek- en zangvereenigingen te Stol wijk behaalde Valkenburg's Harmonie, direc teur de heer A. J. Hupkens van Leiden, met 334 punten minimum 300 punten een eersten prijs in de afdeeling Uitmuntendheid Har. ïonie en Valkenburg's Zangkoor' direct, de heer Jac. Smittenaar, ook van Leiden, met 262 punten een 2en prijs in de derde afdee ling Gemengde Koren. Wassenaar. Op het landgoed De Pauw" werd Donderdagmiddag de aangekondigde openiuchtsamenkomst van vrijzinnig-gods- dienstigen gehouden, welke vrij goed bezocht mag worden genoemd. Ds. A. Priester van Nieuw Helvoet sprak een openingswoord, waarin als sprekers op traden ds. G. Weslmyse van Drachten, met het onderwerp „De godsdienst een cellulaire gevangenis voor hel versland", ds. P. D. Tjalsma van Gouda met het onderwerp „Le vend gelooi", ds. J. B. Th. Hugenholz van Ammerstol, met het onderwerp „Waar de geest des Heeren is, daar is vrijheid", E. D. Spelberg van Bodegraven, met het onderw.: „Verlangen en Strijd", waarna d9. J. P. de Graaf van Naaldwijk het slotwoord sprak. Burgeri. Stand. Geboren: Ma ria Johanna, d. v. J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand. Overleden: Anna Bader, vr. van H. Rem merswaal, 71 jaar. Wilhelmina Knijnen- burg, wede van G. Knijnenburg, 80 j, Voor de betrekking van hoofd der eer lang te openen openbare U.l.o.-school in deze gemeente hebben zich 64 sollicitanten aangemeld. Voor die van onderwijzer of on derwijzeres 34 onderwijzers en 64 onderwij zeressen. Ten nadeele van een ingezetene van Rotterdam i9 Donderdag een fonkelnieuw heerenrijwiel ontvreemd uit de bewaarplaats aan het Wassenaarsche Slag. De drukte op Hemelvaartsdag was int onze gemeente builengewoon groot. Vooral het' strand en Meijendel trokken bezoekers in groote drommen en de verschillende café'» maakten dan ook goede zaken. De op dei buitenwegen en in Meijendel slaande mei-, doorns hebben het echter moeten ontgelden. Overal lagen de wegen met afgeseheurda takken als bezaaid. L. L., te L. Leiden, Voorschoten, Den De ijl, Den Haag, Hoornbrug, Delft,' Den Hoorn, Schipluiden, Maasland, Maassluis, Rozenburgsche Veer, Brielscho Veer, BricL le, Nieuwen Hoorn, Hcllevoetsluia (met dé boot over naar Middelharnis, haven 5 maal daags, vertrekuren niet bekend), Middel harnis. Totaal 66.1 K.M. A. B., te L. Het lijkt mij voor u het best, dat u voor uw doel eens een biblio thecaris van een goed gesorteerde biblio theek vraagt of een boekhandelaar. Daan zal men u wel oen antwoord op uw vragen; kunnen geven, dat als wij ons niet bedrie gen bevestigend zal zijn. Mej. G. de D. Als een wettelijk voor schrift de verklaring onder eede vordert of rechtsgevolgen daaraan verbindt, is de opzettelijke onder eede afgelegde valsché verklaring strafbaar. Na bet overlijden kunnen de erfgenamen de gestorte som van den sobuldenaar terug- eischen. De moeder moet, ais er geen undere erf genamen zijn, alles te zamon met de kin« deren regelen. Iemand, die de boeken niet heelt gezien, kan niet verder gaan dan een schatting naar het inkomen doenmet zekerheid kaal hij natuurlijk daaromtrent niets verklaron^ Als zich ingewikkelde zaken voordoen, wende u zioh tot een advocaat en procu* Heerengrachi 010 Van 79 uur n.m. Dierenarts 8485 Te hnar of te koop aan geboden, te Leiden en te Oegstgeest met groote tuinen. Brieven No. 8496 bureau van dit Blad. BREESTRAAT 31 Maar wat zal ik nu mijn Kinderen aantrekken?? Sterk Mooi onverschietbaar Goedkoop VOOR JONGENS I0.57j tot f 0.87$ VOOR MEISJES I 0.60 tot I 0.90 8470 Hiermede betuigen wij onzen welgemeenden dank aan de Ford-Motor Co. of Holland, voor de reclame die zij geheel belangeloos en ongevraagd voor ons maakte in het „Leidsch Dagblad" van 22 dezer. Dank zij deze uiterste welwillendheid boekten wij wederom een order van drie Fords. Commentaar overbodig. HOOGE RIJNDIJK - TELEFOON 1976 - LEIDEN 8492 en luistert Laar de schoone classieke werken, die onberispelijk en met veel voor dracht gespeeld worden op de beroemde 3 Wy hebben thans de aanbeveling ran vele Leldsche ingezetenen, die gaarne 3 persoonlijk hnnne tevredenheid over deze KUNSTSPEL-PIANO betuigen. I Schrijnen.jmelfen.óKjMoopen 0 der huid. Insecfenbefen.Gebruik Verkrijfo. bij ApoHien Drogisten' 8481 Gevraagd voor den dag in klein gezin, een net MEISJE of JUFFROUW, burgerpot kunnende koken en genegen lichte huishoudelijke bezigheden te verrichten, Eenige kennis en gevoel voor lichte verpleging strekt tot aanbeveling. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 8803a. «ooc Uw Lood-, Zink. en Leidingwerken 8804a Fa. J. DE LA RiE - CLARASTEEG 18 8497 8459 8439 RAPENBURG 23 Tot 1 Jnli gelegenheid tot inschrijving van leer lingen voor het met 1 September aanvangende schooljaar. Spreekuren: MAANDAG 24 en WOENSDAG 7—8 unr. Opleidingen: Huishoudkundige, Kinderverzorgster, Leerares in het Lingcrienaaien, Hulpr- in dc Huishouding, Linnennaaister, Costuumnaaister. Cursussen: Koken voor Dames, voor Verpleegsters, voor Dienstboden, voor FabrieksmeisjesFijne keuken Inmaken; Tafeldekken en -dienen; Huishoudkunde; Wasch- behandeling en strijkenCostuumnaaienKnippen en naaien van ondergoedVerstellenHandwerken voor leerlingen van Gymnasium en H. B. S. voor jongens; Hoedenmaken; Teekenen en Ontwerpen; Fraaie Handwerken, ook KantwerkenWeven en Egyptisch Vlechtwerk, CartonnageKinderverzorging Ziekenverpleging in het gezin en verbandleer. Inlichtingen en Prospectus te bekomen bij de Directrice, Mej. A. M. L. BOLLEMAN p. VEEN. 8463 Vraagt U eatalogi en Inlichtingen over ons nieuw gemakkelijk huurkoop- systeem roor alle Piano's. 8479 Hofleverancier Breestraat 109 A.s. Maandag 25 Mei van 10—5 in de bovenzaal van S[ Hotel Centraal Breestraat 49, Malax Demon- J stratie. Malax verft alles en is tevens een batik verf- m B stof. Batikt zelf kleedjes, lampekapjes enz. Gaat deze demonstratie zien en gij knnt zelf batik- jg ken. Geen ingewikkelde behandeling. in enkele minuten een door U meegebracht voorwerp. Verzuim niet deze leerzame Demonstratie te gaan zien Deze Malax verf is verkrijgbaar bij 8493 I B Noordeinde 24 Telefoon 1168.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7