UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM, New-York n. II5dam, was 21 Mei 3 u. 20 v.m. 1300 mijlen W. van Va- lentia. EEMDLJK, Paoific Kust n. R'dam, 20 Mei van Liverpool. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEÏN, thuisr., 21 Mei te Dela- goabaai. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIBODAS, arr. 19 Mei te Sehanghat;. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI, 21 Mei v. Hamb. to Antwerpen. AJLCYONE, 20 Mei v. 11'dam te Hamburg. ALUDRA, 21 Mei v. E.-Aires n. R'dam. JAVA—NEW-YORK LIJN. ÉURYADES, 20 Mei van Java te N.-Yofk. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, uitr., 22 Mei le Monte video, JAVA—BENGALEN LIJN. CALCUTTA, 22 Mei v. Java to Calcutta. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. HOUTMAN, 20 Mei van Brisbane n. Bat. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. ZWUNDR.ECHT, arr. 21 Mei te Kotka. WALCHEREN, n. Oxclosund, pass. 22 Mei Holtenau. VALKENBURG, arr. 22 Mei te Uleaborg. SEMIRAAUS, 20 Mei v. R'dam te Colon. SASSENHEIM, arr. 20 Mei te Bilbao. SEBU, Huelva n. pass. 21 Mei Sagres. STOLWIJK, arr. 22 Mei te Sunderland. OOSTERSCHELDE, m.s., an. 13 Mei te Kenitra. ODER, arr. 18 Mei te Casablanca. ELLEWOUTSDIJK, 21 Mei v. Huil n. B.= Aires. BEVERWIJK, R'dam n. Susak, pass. 20 Mei Malta. ARTJNDO, 21 Mei v. Rosario n. Las Pal- mas. EEM, arra 21 Mei te Rovai. ALPHARD, Melbourne n. Falmouth, pass. 20 Mei Kaap Eon. ALCHIBA, 24 Mei van Montreal te Hamb. verwacht. ALDEBARAN, 21 Mei van N.-Orleans te Havre. ROZENBURG, 21 Mei v. Kiel n. Stockholm. SLIEDRiEOHT, Batoum n. Londen, pass. 21 Mei FLnisterre. PBNDRiECHT, Constanza n. Londen, pass 20 Mei Kon&t.antinopel, JONGE ANTHONY, R'dam n. Livorno, pass. 2t> Mei Gibraltar. BERK, 20 Mei van Montreal n. St. Nazaire. Wm, VAN DRIEL Sr., 20 Med van Vlaar- dingen te Livorno. MARKF.N, 20 Mei van Quebec n. Finland. Vpiwachte Nederlandsche passagiers- en postschepen, met den datnm van vermoedelijke aankomst. Van Oost-Indië. GOENTOER, 20 Mei, te Rotterdam. J. Pz. Coen, 29 Mei te Genua, 6 Juna te Amsterdam. TABANAN, 6 Juni te Marseille; 13 Juni te Rotterdam. GROTIUS, 12 Juni te Genua; 20 Juni te Amst. Van West-Indië. PRINS FRED. Hendrik, 30 Mei te Am sterdam. Van Znid-Amerika. GEiLRIA, 30 Mei te Amsterdam. FLAiN'D'RIA, 13 Juni te Amsterdam. Van Noord-Ameiika. VOLENDAM, 20 Mei te Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM, 3 Juni te R'dam. Alphen. Gistermiddag werd de boeren- urbeider K. met zijn rijwiel in de v. Man- derslooslraat alhier door een vrachtauto aangereden. De man smakte met zijn hoofd tegen den tróttoirband en liep een bloedende hoofdwonde op. Bij den rijwielhandelaar J. binnengedragen werd door een noodverband gelegd. Burgert. Stand. Bevallen: M. Spaan* geb. de Goede, D. S. van Dijk geb. Verboom, Z. A. Vonk geb. Goedhart, Z, G. M. van Vliet geba Hazebroek, D. G. Hoogendoorn geb. Laros, D. C. P. Goe- bel geb. Mulder, Z. G. Hoogeveen geb. Koning, D. A. Langelaar, geb. van .Leeuwen, D. Overleden: M. van Gils jm. 12 d. Gehuwd: H. Sloothaak jm, 37 j. en H. C. van Veen jd. 26 j. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk Julianastraat, Zondag v.m. halftien ds. Veldhoen en nm, halfzeven ds. do Bruin. Ned. Herv. Kerk, Oudsbocmseheweg v.m. 10 uur ds. v. Linschooten. Evangelisaliegebouw Hoollslraat voorm. halftien en nam. halfzeven de heer de Witt van Noordwijk-aan-Zee. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftslraat v.m. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjes. Ingekomen personen: uit Assen II. Valkman en gezin, Torenslr. 20; uit Berg ambacht J. Verduijn. West Kanaalweg 17; uit Bodegraven G. Vos, Steeklerweg 37; uit Gendringen B. W. Rossier, v. Boetselaerstr. 4 uit Gouda E. II. v. Mild en gezin, Emma- laan 5; uit Haastrecht T. Lckkerkerker, West Kanaalweg 17; uit Hoogeveen R. Sei nen, Nieuwe Sloot 3; uit Leerdam C. Gruis en gezin, Goeman Borgc-siusstr. 16; uit Nieuwveen G. de Rijk, Steektcrweg 202; uit Ouder Amgtel T. Zekveld en gezin, Ilooge- dijk 4; uit Rijssen S. Spanjar, Rijnkade 10; uit Voorschoten C. A. v. Vliet, Pr. Hendrik straat 49; uit Waddinxveen J. van der Lee en gezin, Sleekterwc-g 90; uit Winterswijk Th. A. Kappers, v. Boetselaerstr. 15; uit Zw-ammerdam W. v. Egdom, Voorstr. 22 en N. Keijzer, v. Boetselaerslraat 15. Vertrokken personen: H. Neustadtel naar Berlijn; MM. Sekeris naar Bodegraven; K. V. d. Willik naar Boskoop; J. Rodi naar Breda, M. Beukcma naar Califomië; J. C. de long naar Ermelo; P.-v, d. Toorn naar Den Haag: J. G. Boere naar Hazerswoude; C. v. d. Meer naar Hazerswoude; L. Hcinen naar Leiden; A. J. Verhagen naar Lisse; J. de Jong naar Rotterdam; A, C. Ivuijff naar Rotterdam; M. v. Elswijk naar Uithoorn; W. C. Overes naar. Warmond; M. Rijnsbur ger naar Wassenaar. Bodegraven. Toen vorige week vrij wel onverwacht de warmte intrad werden aanstonds d'oor lic^ bestuur der zwem inrichting de noodi ge stappen gedaan om de inrichting spoedig te openen. Reeds Woens dag kón da'n ook het bad worden geopend, Er werd al- vrij veel gebruik van ge maakt. _De melkprijs is, na het stijgen der kaasprijzen, weer met 1 cen't verhoogd. Bij hel inladen van varkens voor de waag wisten enkele dieren te ontsnappen. Een vijftal dieren vluchtte een zijstraatje in en kwam terecht in de woning van den arbeider V. waar zij de huiskamer binnen drongen. Daar werd raar-huisgehouden. De tafel werd op hun ruggen versjouwd en verschillende andere meubelstukken omge worpen. Nadat ze ook nog voor eenige min der welriekende herinneringen hadden zorg gedragen gelukte het den eigenaar zijn vee te verdrijven. Men bogrijpt dat een en an der onder groote belangstelling plaats vond. Burgerlijke Stand. Geboren: Piet, z. van J. Baars en M. van 't Wout. Oomelia, d. van C. Spijker en M. Versloot. Gewit, z. van L. Bosman en M. van Dijk. Ondertrouwd: A. A. Overveen 52 j. en K. van Dommelen 89 j. J. Boot 28 j. en C. Buitelaar 20 j. G. Kraus 29 j. en C. Grif- lioen 21 jj. Overleden: J. van Holst, gehuwd met A. v. d. Panne 45 j. Iemand op de Emmakade zou eenige werkzaamheden op het dak van zijn huis verrichten hij ging daartoe in de dakgoot slaan, doch deze bleek in zulk een slechte totstand te verkeeren dat de goot met de man erin, te gelijk naar beneden kwaaien. Gelukkig bezeerde hij zich niet ernstig. In „Het Bonts Varken" vergaderde Donderdagavond de gymnastiekvereeniging D.O.S. onder leiding van den voerziter de heer P. M. .Smit. Na afhandeling der gewone punten der agenda werd besloten om geza menlijk met de korfbalclub „Brunhilde" een tfrrein te huren voor de zomermaanden. Daarvoor werd in onderhuur een gedeelte van het gemeenteterrein hij de nieuwe markt verkregen. Besloten werd eveneens weer een korfbalclub, als onderafdeeling dfr gyir.naeliekveroen. op te richten. De verga dering was matig bezocht. In de afgeloopen week hebben zich in onze gemeente de Volgende personen geves tigd: Wed. P. Vcrméy'en dochter zonder be roep A. die Jong dienstbode M. C. Bvoekhoff en Echtgenoote, zonder beroep M. van Vliet, dienstbode M. M. Sekeris, zonder beroep C, 1. J. van Ghesel Grothe verpleegster A. Groenedijk koopman T. Huisman, zonder beroep en H. van Dam en echtgenoote. Koopman. Vertrokken zijn: C. Sluys en gezin, ar beider G. A. Blijleven, verpleegster C. van Straalen, verpleegster H. Sep erf, castreerde? H. Mijderwijk en gezin ar beider en D. J. Broekhuysen, spoorwegbe ambte. De gewone voorjaarscollecte voor de armen heeft in de Ned. Hervormde kerk ditmaal ruim f 1000 opgebracht Donderdagmiddag zou het Leger des Heils op het Gemeenteterrein bij de nieuwe markt een samenkomst beleggen met zang muziek sprekers enz. Deze zou aanvangen om half twee. Hel was echter al over, het aanvangsuur en nog was men niet gearri veerd. Wat was het geval. Het „leger" zou met een boot den Rijn opvaren en moest daarbij voor do Ame todamsche brug blijven steken, omdat deze te smal was. Ouden en zwakken bleven achter en belegden in Zwanimerdam^ een filiaalbijeenkomst, ter wijl het muziekcorps met het grootste deel der soldatbn te voet verder trok. Door dit oponthoud moest direct naar het terrein ge trokken worden en kwam van de opmarsch door het dorp waarvoor steeds veel belang stelling ie, nietsl De bijeenkomst was vrij' goed bezocht en verliep op de gewone wijze waarna weer naar Zwanimerdam werd te ruggewandeld. K. e r. k e 1 ij k bericht voor Zon dag. Ned. Herv. Kerk, halftien, dis. G. A. Pott, mm. 6 uur, de heer Muller. Geref. Kerk, halftien en 6 uur, ds. Joh. Dam. Geref. Gemeente, idem, preeklezen. Boskoop, Gevonden voorwerpen1 zak mes. J zwart haarlint, 1 vulpen (Swan), 1 ceintuur. 1 kinderketling, 1 damesrijwiel, 1 kinderschoentje. Inlichtingen hij de politie Op 't gehouden concours le Nieuwkoop behaalde de R.-K. muziekvereeniging alhier in den marschwedslrijd den lsten prijs, 4e afd. Op 't gehouden concours te Moordrecht behaalde de muziekvereeniging Concordia" den 3en prijs in de 4e afd. De zangvereeniging „Zang zij onze leuze" behaalde op 't concours te Moordrecht twee 1ste prijzen. Kerkèl. bericht, voor Zondag. Salvatori v.m. 9uur de eerw. heer de Jonge; n.m. 6 uur in de Ned. Herv. Kerk doopsbediening ds. Voorsloeg van Katwijk aan Zee. Ned, Ifcrv. Kerk v.m. 10 uur ds. P. Glas. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur ds. Fern,hout. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie v.m. half tien de eerw. heer Lijklema uit Waddinx veen; n.m. 6 uur in de Ned.-Herv. Kerk doopsbediening. Hazerswoude. Op Dinsdag 1 Juni a s. zal de gelegenheid worden gegeven voor kostelooze inenting en herin enting. Men vervoege zich daartoe des v.m. tusschen 9 en 10 nur aan de ziekenbarak en verzuime niet hel trouwboekje mede te brengen. De adspiranl-besleltcr W. W. Kraaye- velid is met ingang van 1 Juni a.s. ver plaatst naar het post- en telegraafkantoor te Gouda. De werkman J. v. 0., die bij het afla den van melkbussen het ongeluk had le struikelen, kdeeg een volle bus melk op zijn been waardoor dit zoodanig getroffen werd dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen, en hij voorloopig zijn werkzaam heden niet zal kunnen verrichten. De uitslag van de door B. en W. ge houden besteding van gemeente-krooswer- ken en grasverpaohling is aJs volgt: Perceel 1, krooswerken Oostvaart voor 119, P. den Hertog; ptre. 2. krooswerken Sdhoulinvaart f 18, D, de Bruin; perc. 3. Gem.-vaarl f 35, G. van Tol; perc. 4, Dorps vaart Nz. f 24, Joh. Matze; perc. 5, Dorps- vaart Zz. f20, P. den Hertog; perc. 6, Spookverlaat f 6, G. van Tol; perc, 7, Oosl- bovenvaart f48, G. van Tol; perc. 8. Lode- wijksvaart 147, G. van Tol; perc. 9, West- bovenvaart f 26, P. den Hertog. Grasgewas annex krooswerken: perceel 1, Vaart Roemer tot Waddingsveen voor f 7, aan J. van der Haven; pero.,2, Vaart Loete tot Middehvegsbrug voor f 10, aam D. van der Kleij; pero. 3. Vaart langs den Loeteweg voor f5, aan D. van der Kleij; perc. 4, Vaart Wesleinde voor J1 aan J. Brugman. Bij het verrichten van haar werk zaamheden had de echtgenoote van C. v. S. het ongeluk van <Je trap le vallen, waarbij zij haar pols brak. Tot brandmeester aan den Voorweg, Roemer en Loete is benoemd1 d'e heer J, C. Wezeleniburg, en tot plaatsvervanger de heer A. van der Vaart. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag, den 26sten Mei, des vóórmid dags te 10 uur. Onderwerpen ter Behandeling: 1 Ingekomen stukken. ,2. Adres Koomans en cons, terzake van eene losplaats, aan den Voorweg. 3. Adres de Wit terzake van een overpad over de strook grasland langs den Gemee- neweg. 4. Adres Keuringsveearts terzake nood- siachlinggebouwen. 5. Vestiging van erfdienstbaarheid van overpad Zijdeweg. 6. Verslag besteding krooswerken. 7. Wijziging begrootingen 1924 en 1925. 8. Ontslagaanvrage van A. H. Goldberg al9 gemeente-opzichter. En hetgeen, .verder door den Voorzitter of de Leden mocht worden ter tafel gebracht. IC e r k e 1 ij k bericht, voor Zon- dlag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. hailftien en nam. halfzeven, ds. J. Luuring. Geref. Kerk, voorm. halftien (H. A.) en nam. halfzeven (H. A. en D. Z.), ds. Hork- sen, van Hillegom. Koudekerk; Het zoontje van den heer van D. aette zich, na zich in de ..sloot door een bad verfrischt te hebben, op een hek neer, maar bleef met den voet daarin knei zitten, zoodat dit lichaamsdeel zoodanig beklemd raakte dat dit brak en genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Waddinxveen. Kerkel. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien en nam. zes uur ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. half- zes ds. W. Veder. Wonbrngge. Reeds in de vorige eeuw werd opgemerkt dat de dorpskerken van Oudshoorn en Woubrugge een eerste plaats innemen. Jammer, dat in den patriottentijd laatstgenoemd gebouw aan de achterzijde is verminkt door het aanbrengen van een on ooglijke houten schuur, z.g. „Oczaal". Het plan om deze in stijl te veranderen, heeft veel hoofdbrekens gekost; thans is het zoo ver gevorderd, dat het Prov. bestuur f 1000 voor het herstel heeft toegestaan. Het woeste rijden, vooral op onze voet paden, veroorzaakt steeds groot gevaar. Nu trojjiet weder den ouden 85-jarigen heer S., die door een onachtzamen knaap werd aan gereden en bewusteloos naar zijn woning moest worden gebracht. Dr. Loth verleende geneeskundige hulp. Kerke!, bericht :voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, vm. halftien en 's avonds halfzeven ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. halftien ds. Wientjes van Oudshoorn, 's avonds halfzeven preek lezen. Burgert stand. Gehuwd: W. Blanksma jm. 25 j. en M. Bracht jd. 25 j. J. Bijsterbosch jm. 27 j. en T. Blanksma jd. 28 jaar. Zwammerdam. De beer L. Paul, voor zitter der Ned.-Herv. Sehoolvereeniging al hier werd in de laatstgehouden ledenver gadering dier vereeniging niet herkozen als bestuurslid. De heer C. Goobel werd in zijn plaats benoemd, terwijl door het be stuur later een voorzitter uit z'n midden zal worden gekozen. Aan onzen plaatsgenoot den hoerI. van der Knijff, tot dusver godsdienstonder wijzer bij de Ned.-Herv. Kerk, is door de classis Utrecht der Ohr. Geref. Kerk toe stemming verleend om in de classis op te treden als Oefenaar. Kerk. 'bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 uur en 's avonds halfzeven, ds. Kloots. Geref. Kerk. v.m. halftien en 'e avonds halfzeven ds. AVissink. Burg. Stand. Overleden: Phi- lippus Dijksman, 31 j., ongehuwd. OndertrouwdArie van AVijngaarden jm. •27 j. alhier en Elisabeth Spreij, jd. 21 j. te Alphen a. d. Rijn. Albertus Adrianus Overeem, jm. 32 j. alhier en Krijntje van Dommelen jd'. 39 j. te Bodegraven. De gemengde zangvereeniging „Een dracht maakt Macht" alhier, behaalde He melvaartsdag op het. zaugconcours te Nieuwkoop een 2den prijs in de 2e afdee- ling. Haarlemmermeer. Groote brand in de Haarlemmermeer. Terwijl de bewoners afwezig waren, werd Donderdagmiddag omstreeks 1 uur brand ontdekt in het achterste gedeelte van de aan den Hoofdweg bij den Venneperweg in de Haarlemmermeer staande, nog zoo goed als nieuwe boerderij, bewoond door den land- houwer D. L. 1 mmink. De huren zagen groote rookwolken aan den achterkant van de groote landbouwschuur opstijgen, begaven' er zich onmiddellijk heen om te trachten een en ander nog te redden, doch bemerkten bij het openen der deuren dat alles reeds in een vuurzee gehuld was. Met veel moeite is hun gelukt het brandende huis binnen te dringen en eenige waardevolle papieren enz. in vei ligheid le brengen. Ze hebben nog getracht den inboedel te redden, doch konden zich slechts tot een klein gedeelte bepalen, omdat de vuur gloed en de rook hen beletten verder te gaan. Inmiddels werd de brandweer ge waarschuwd. Met de handbrandspuit van Nieuwvennep, die spoedig op de plaats des onheils verscheen, werd direct het blus- schmgswerk aangevangen, doch aan redden viel niet meer te denken, omdat door den kraehtigen Westenwind het vuur zoo snel om zich heen greep, dat in een uur tijds de prachtige landbouwschuur in de aseh werd gelegd en ook het aangrenzende woonhuis weldra door de vlammen werd aangetast, De brandweer van Hoofddorp wendde ook met de molorspuit krachtige pogingen aan om het woonhuis, dat reeds veel brand- en water schade had bekomen, nog zooveel mogelijk te behouden, hetgeen na veel moeite gelukte. Een koe,'die zich in den stal bevond, heeft men nog intijds kunnen redden. De paarden liepen in de weide. -Het aanlal nieuwsgierigen was enorm. A'an alle kanten werd door de houw- en weilan den heen getracht zoo dicht mogelijk bij den brand te komen, zoodat de politie, die op uit- nemènde wijze de orde handhaafde, het nog al volhandig had om het terrein behoorlijk afgezet te houden. Op den Hoofdweg stond over een afstand van ongeveer een kilometer een menschenmassa zoo groot, dat passeeren aldaar niet mogelijk meer was en er ook spoedig een foule ontstond van auto's en motorrijwielen, die in grooten getale uit ver schillende richtingen kwamen aanrijden. Vele automobilisten bleven het' indrukwek kende schouwspel gadeslaan. Sommigen keerden weer terug om langs een omweg hun bestemming te bereiken. De burgemeester was op het terrein van den brand aanwezig. Een eleclricien was zoo flink om de dra den van het electrisch net, waarmede het brandende huis verbonden was, met een iso latietang door te knippen. Toen de brand op z'n hevigst woedde, was nren wel eenigermate bevreesd dat een aan de overzijde van de Hoofdvaart staande boer; derij met een rieten dak door overwaaiende vonkên zou worden aangetast, doch dit ge vaar werd gelukkig afgewend, hetgeen ook wel aan het krachtige blusschingswerk is le danken. Een en ander was tegen brand schade verzekerd. Oorzaak onbekend. De gewaarwording van den heer I. toen hij te omstreeks 3 uur öp zn erf arriveerde, laat zich niet beschrijven. De brandspuiten bleven nog geruimen tijd werken om de smeulende puinhoopen te- blusschen. De bestuurder van een auto wilde de draaibrug over de Ringvaart bij Aalsmeer oprijden, doch had er blijkbaar niet zoo gauw erg in dat de brug afgesloten was en reed met zooveel kracht tegen een der af- eluitboonien aan, dat deze nagenoeg door midden brak. Verder werd een ernstig onge luk voorkomen, doordat do chauffeur er ,n slaagde de auto onmiddellijk tot stilstand te brengen, Begunstigd door prachtig weder, werd van wege de afdeeling „Hoofddorp" van de S.D.A.P. Donderdag op het gemeentelijk coucoursterrein aldaar een groote openlucht meeting gehouden. Als sprekers traden op de heer Hiomstra, lid van de Tweede Kamer en mevrouw BietzBonn, lid van den ge meenteraad van Amsterdam. De menigte, die zich op het terrein had verzameld, volg de met aandacht het gesprokene, dat zich in hoofdzaak kenmerkte door een propaganda voor de a.s. Kamerverkiezingen. De arbeidere muziek- en zangvereeniging Excelsior" verleende op inderdaad ver dienstelijke wijze hare medewerking. De 'bijeenkomst had in dc beste orde plaats en bracht nog wat levendigheid -in H dorp te weeg. -AVoensdagavond werd op den Hoofd weg te Hoofddorp een dochtertje van den arbeider K. dat bij het naderen van een motorrijwiel niet gauw genoeg meer uit den weg kon komen, door den motor aangereden en tegen den grond geslingerd. Aan het hoofd en een been verwond, werd 't meisje opgenomen en naar de ouderlijke woning gebracht, In de consternatie, die het ge beurde teweegbracht, werd er niet aan ge dacht om het letter en nummer van het motorrijwiel op te nemen. De „Zwijntjesjagers" schijnen in den Haarlemmermeer polder hun rondte weer te doen. Uit een achter de woning van den winkelier E. aan den Ndeuwemeei'dijk al hier 6taande schuur werd een heerenrijwiel ontvreemd. De politie werd met de vermis sing in kennis gesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Teuntje, d. van K. Beers en L. P. Saar- loos. Jdharanes, z. van A. C. van Zanten en C. den Turk. Adriaans Johannes, z. van A. Kauffman en A. Th. Earners. Jan, z. van L. Tamboer en J. de Groot. Jo hannes Jozef, z. van S. Huiberls en C. Vas- tenihout. Jannetje, d. van B. Visser en G. C. van der Tonnekreek. Augusti-nus Jo- sephus, z. van A J. de AVildt en C. Wel boten. Elisabeth Alai'garelha Maria, d. van P. L. Luijben en M. E. van der Wiel. Johanna, d. van C. van Oostrum. en R. Keas ierJan Willem, z. van J. Konijnenberg en A. la Mark. Johannes Stephanus Ma ria, z. van J. S. P. Braak en A. van der Pouw Kraan. NeeMje Lucia, d. van G. E. Tijssen en G. A. van Es. Jacob, z, van- M. Schouten en Z. M. de Letter. Twaj levenlooze zoons (tweeling), van C. P. van der Helm en 51. H. van AVoerkom. Ondertrouwd: A. van Laar 35 j. en J, van Bekkum 23 j. H. van Proosdij 24 j. en if, Buis 19 j. J. M. Roodenburg 24 j. en G, o! de A'ries 22 j. T. van Schajik 25 j. en F. Hoogland 22 j. Gehuwd: M. Kamper 29 j. en G. Verhoog 24 j. J P. Barnhoorn 24 j. en J. Entho ven 23 j. G. JoVen 19 j. en N, van An del 18 j. - M. van Norde 21 j. en M. Dekker 23 j. A. G. Pruissen wedr. 48 j. en G, Kater 44 j. Het R-K. fanfarekorps „Hoofddorp" heeft Donderdag op 't te Nieuwkoop gehou den muziekconcours een lsten en twee 2de prijzen behaald, hetgeen voor deze nog jonge Vereeniging een bevordering beleckeht tot de 1st© afdeeling. Op de Woensdag le Hoofddorp .gehou den Graanhcurs ontbrak wegens geringen aanvoer, de noteering. Blijkbaar met het oog op den Hemelvaartsdag was thans het bezoek aan de Beurs ook niet groot. De Rijksveldwachter L. Zeilstra is van Leimuiderdijk overgeplaatst naar de Rijp. Bij ministerieele beschikking is ingetrok ken de aan den eervol ontslagen gemeente veldwachter P. van Boven verleende aan stelling als onbezoldigd Rijksveldwachter. De lieer W. Drooger, brievengaarder aan het hulp-post- en telegraafkantoor te Vijfhuizen, alhier, heeft als zoodanig eer vol onls'ag aangevraagd met ingang van 1 September a.s. Tal van jaren is de heer Drooger hij dö. Posterijen in de Haarlemmermeer werkzaam geweest. Hülcgont. Voor de aanbesteding van 48 arbeiderswoningen met schuurtjes op een terrein achter do bestaande woningen van de woningstichting „Patrimonium", wa ren 18 inschrijvingen ingekomen, nameljjjc ran: P. van Es, Den Haag, f123.489; G. J. Broertjes, Bloemendaal en Heemstede, f 104.760; 0. A. Gerritsen, Arnhem; f 121.400; P. Bakker, Nieuv,"-Vennep, f 121.950; Zaanl. Coop. Bouwersbond, Wor- fflerveer, f118.720; J. Schuit, Egmond fa d. Hoef (laagste inschrijver) f 101.700; Doedens Schilder, 't Zand (N.-H.), f 134.431; 0 .Fiedelex, Bergen op Zoom; f113.980; v. d1. Wal Woudenberg, Vlaar- dingen, f 125.870; P. F. Kaam, Bergen op Zoom, f119.850; Fa. Witkamp, Rijswijk (Z.-H.) f143.960; Gebr. Winters Schu- rer, Arelp (GeldA, f121.500; P. Bot, Heer- hugowaaid, f 113.300; Gebrs .Geveker, Leeu warden, f 110.456; Adr. Posma H. Groen, Noordwolde (Fr.), f114.000; G. Mosselman, Aalsmeer, f121.383; J. Leegwater F. Hittema, ïTeerhugowaard, f 113.500; A. Biee- heuvel, Haarlemmermeer (Kqj-k) f121.499. De laagste inschrijver was ook de bouwer van de bestaande huizen. Bouwkundige ie de heer CA van Damme, te Hoofddorp. De afdeeling R. K. Bond van Haor deis-, Kantoor- en Winkelbedienden heeft haai' jaarvergadering gehouden. Het jaar-i verslag van den secretaris gal' een uitge breid overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopsn jaar. Het ledental bleek nu 10 toegenomen en bedroeg thins 38, wa, onder 4 dames. Uit het financieel vensfag bleek, dat de kas sloot met een klein Ir.alig saldo. De fcestuurdersverkiezing werd door omstandigheden uitgesteld tot. de Juni-ver- gadering. De heer N. Piket, conun.es der H. IJ. S. M., is bj) de Maatschappij 25 jaar, in functie geweest. Des morgens werd1 de jubilaris met zijn gezin per rijtuig van zjjo woning aan de AVilkclmlualaan afgehaald «m naar d'e keurig versierde 1ste klas wacht kamer geleid'. Baar werd hg het eerst toe gesproken door den heer Löwenstein, Con troleur van de Beweging, die hem namens de directie zijn gehikwenschen en de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Hierna werd het woord gevoerd door den heer De Boesterd, chef van het station Hillegom. Als blgk van waardeering bood hij den jubilaris namens het personeel een prachtige hangklok aan. Als derde spreker werd het woord gevoerd door den heer J, van Bemimel, namens het expeditie-bedrirjl „Copex". Als stoffelijk huldeblijk bood spr. namens „Copex" een prachtige electrische schemerlamp aan. Da heer Piket, zichtbaar vc-rrast door deze buitengewone huldiging bedankte, mede namens zjn echtgenoote eti familie, daarvoor hartelijk en gaf de ver zekering, dat, voor zooverre het hem m<H gelijk zoude zijn, hij steeds zou trachten da belangen der Maatschappij en die van het pubiiek, die feitelijk samengaan, op de beste wijze te dienen. .Verder werd de feestdag in hui-elijiken kring, doorgebracht. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned.-Herv. Kerk: v.m/. 10 uur ds. Jansen Schoonhoven, van Oegstgeest, en nam. 4.89 uur ds. J .van DJk Gzai., van Lisse. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. AV. Akkerhuis, van Maassluis. Cbr. Geref. Kerk: voorm. 10 nur en nant 5 uur ds. Zwiep. Katwijk. A'ergadering van dón raazj dezer gemeente op Dinsdag 26 Mei, des voormiddag» 10 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Stemming over het voorstel inzake „Het Callao". 3. Benoeming leden Commiss:e v.c Toe zicht op de Bewaarschool. 4. Benoeming leden Stembureaux. 5. A'oorstel tot het verleenen van dis pensatie art 22, A'erordening Eouwen en Sloepen. 6. Aroorstel tot het maken van een ge legenheid voor den verkoop van voorwaar delijk goedgekeurd vleesclï te Katwijk a. Zee. 't! 7. Aroorstel tot het sluiten eeuer over* eeukomst met de N. AA Ned. Thernwh Chemische Fabrieken te Amsterdam. 8. Voorstel tot het sluiten eener Reke ning-Courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6