UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphcn. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv, Kerk Julianastraat Zondag v.m. half tien en nam. half zeven ds. Veldhoen. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg v.m. 10 uur ds. v. Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraal v.m. half tien en nam. halfzeven de heer Meken- kamp van Harderwijk. Geref. Kerk Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk Hooft'.traat v.m. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjes. Burgerlijke Stand. Bevafllen: M. J. Kleijn geb. Beuk d. C. M. Reeuwijk geb. Peters z. J. C. Verheul geb. v. Dieën z. M. Lagerweij geb. de Graaf d. J B Bezemer geb. Vermeulen, z. G. van Dijk geb. Zuidam d. Overleden: II. Weasels jm. 6 mnd. (overl. te Leiden) S. de Bruin wed. van A. Blanken 81 jr. Gehuwd: C. Verboom jm 20 jr. en N. Lam jd. 23 jr. P. S. v. d. Voorn jm. 22 jr. en C. Groen in 't Woud jd. 18 jr. P F. Geerlof jm. 23 jr. en G. van Brussel jd 24 jr. A. van 't Hoenderdal jm. 23 jr. en A. Bol jd. 21 jr. Aan de heeren G. Gesman en 3. Zoe- temeijer, aannemers alhier is dea bouw ge gund van een H.B S. met 5-jarigen cursus aan hgt Afrikaanderplein te Rotterdam voor de som van f 516.890. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendrikus, z. van Ge- rardus van der Meer en van Maria van Schie Elisabeth Anna Maria, d. van Everardus Stephanus Rodewijk en van Maria Anna van Berkel. Overleden: Maartje Nederveld, 64 jaar, echtgenoote van Johannes Jacobus Coert Johanna Maria van der Zwet, 16 jaar. Gehuwd: Petrus Jacobus Heemskerk, jm. oud 24 jaar met Wijnanda Martha Loos, jd. oud 24 jaar Nicolaas Comelis van Rijn, jm. oud 23 jaar met Eva Elkbclh de Ko ning, jd. oud 21 jaar Wouter Petrus van Ruiten, jm. oud 22 jaar met Johanna Wil- helmina Quirina Loos, jd. oud-23 jaar. Bodegraven. Burgerlijke Stand. Geboren Welly, d. van J. Jongeneel en T. Brunt Cornelie Adriaan, z. van G. v. Dam en A. v. Dam Maria Jacoba, d. van S. v. Drim- melen en C. Rademaker. OverledenE. Domburg Wede A. Scher pen zeel 85 jr. P. P. Verlaan geh. met G. E.Ncderhof 55 jr. H. Burger geh. met M. Teunissen '41 jr. M. Snel, geh. met J. Oudshoorn, 68 jr. Boskoop. Kerkelijk bericht, voormorgen. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. Glas Salvatorie v.m. halftien en n.nj. 6 unr ds. Verdoes Kilein van Dordrecht. Nederl. Herv. (Geref.) Evangelisatie v.m halltien en n.m. 6 uur ds. Lekkerkerk van Delft. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Fernhout. Gevonden voorwerpen: 1 pakje maize- na, 1 bril, 1 porlemonnaie, 1 jongenspet, eenige huissleutels. Inlichtingen bij den politie. Woensdag werd onze gemeente be zocht door 18 leerlingen en twee leeraren van de tuinbouwschool uit Hamburg. Door het gezelschap, dat rond geleid werd door eenige alhier wonende heeren werden be zocht den Rijkstuinbouwwinterschool be nevens verschillende kweekerijen. Door de politie alhier is proces ver baal opgemaakt tegen de autobusonderne mer F M. wegens het vervoeren van meer personen dan op de autobus is aangegeven. Hazerswoude. Kerkelijk bericht Zondagmorgen half tien ds. Kriele te Hoorn en Zondagavond half zeven ds. Luuring. Hemelsvaartdag half tien ds. Luuring. Geref. Kerk. Zondagmorgen half lien ds. Fernhout van Boskoop. Openbare belijdenis Voorbereiding H. A. Zondagavond half zeven spreeklezen. Hemelsvaartdag lo uur ds. D. Dingnalda van Leimuiden. Leimniden. In de raadsvergadering is besloten de termijn van ontruiming van peTceel No. 35, bewoond door Van der Hoorn met drie maanden te verlengen. Meerdere punten slondifn er niet op de agenda! Het centraal stembureau dezer ge meente heeft in bijn Donderdag gehouden zitting den heer J. de Rijlg tot lid van den raad dezer gemdbnte benoemd verklaard. Ondeweteiing. De heer W. Adema, slager alhier had Donderdagmorgen het ongeluk, terwijl hij vleesch vanuit zijn slachtplaats naar de slagerij droeg uit te glijden met het gevolg, dat de haak, waar mede hij het vleesch vast hield, aan de bin nenzijde in zijn hand drang, zoodanig, dal de haak aan de buitenzijde van de hand nog een flink sluk uilslak. De heer A. haal de met behulp zijner echlgenoole de haak weer terug, hetgeen hem begrijpelijker wijze hevige pijn veroorzaakte. Dr. Baumann ver leende later geneeskundige hulp. Rijnzaterwcude. Tot bestuurleden van de afdeeling Rijnzaterwoude c.a. van de „Mij. lot Nut van 't Algemeene" zijn ge kozen de heeren W. 1,. Diemont, te Lei muiden en C. van den Berg le Oudewete ring. Rijpwetering. Bij de onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een vee- stalBng voor rekening van den heer P. Heemskerk alhier is ingeschreven als volgt: S. Strijk voor f 5980; A. A. Brand voor f 6150. De heer C. P. Jansen had niet dui delijk genoeg ingeschreven, zoodat zijn bil jet buiten beschouwing is gebleven. Hel "Werk is gegund aan den heer S. Strijk. Waddingsveen. Kerkcl bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voórm. half tfén en nam. zes uur ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk voorm. half lien en nam. half ■es ds. W. Veder. Wonbrsgge. Burperl. Stand. Geboren: Hendrikus Christanus, z. v. J. Hoogeboom en A. M. Borst; Mina Anna, d. v. G. Wit e® C. Hogenes. Overleden: Johannes Baak, 6 d.; Gehuwd: J. Bax, jm., 32 j. en J. M. Opdbm, jd, 23 j. Naar wij vernemen is door het Natio naal Comité, Herdenking Jan de Bakker" te 's Gravenhage aan O. C. van Heinessen alhier, verzocht als lid van het Comité te willen toetreden. Zwammerdam. Kerke 1. bericht, voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur en 's avonds half zeven, ds. Kloota. Geref. Kerk, vm. half tien en 's avonds halfzeven, lezen eener perdikatie. RECLAME. 8107 Haarlemmeimeer. De heer S. Thuis te Hoofddorp, heeft met goed gevolg afgelegd het eindexamen 6-jarigen cursus Handels avondschool te Haarlem. Naar wij vernemen is de lieer C. P. Beth, ontvanger der directe belastingen, voorheen wonende te Hoofddorp, overge plaatst naar Hansweerd. De heer J. J. Dengerink, benoemd tot hoofd van de bijzondere lagere- en Ulo school te Hoofddorp, heeft thans in het woonhuis naast de school z'n intrek ge nomen. -Burg. Stand, - Geboren Ant-o- nie, Z. v. S. Ooms en T. de Rijk. Lcen- dert, Z. v. B. Onos en P. Tas. Jacobus, Z. v. K. Goudliaan en M. Guidemeester. Everdina, D. v. G. Markus en T. M. Lcen- houts. Adriaan, Z. v. J. Volger en M. Roemer. Nicolaas, Z. v. J. H. Boogaard en J. Versteeg. Agatha Geertruida, D. v. O. P. Laan en A. W. de Mol. Jacob, Z. v. W. Winter en J. Hordijk. Fokke, Z. v. W. Hol en W. Luehtmeijer. Pieter, Z. v. R. C. Swier en M. Wies. Petrus, Z. v. M. P. Straathof en J. van Grieken. Louisa Cornelia, D. v. J. Baars en A. Koersveld. Philomena Rozalia, D. v. J. Vastenhout en M. J. Marcus. Johanna Maria, D. v. P. A. Vester en A. M. Schrama. Ondertrouwd: R. Winter 26 j. en T. L. Kistcmaker 30 j. P. J. v. Es 20 j. en V. Scholte 17 j. M. Vergunst 27 j. en C. v. der Luit 20 j. W. Kilwinger 25 j. cn J. Voogt 23 j. J. Stoomer 22 j. en H. M. Tool 22 j. J. van Veen 23 j. en M. Reijn- ders 20 j. J. Douma $7 j. en Chr. v. d. Blom 25 j. T. Pauw wedr. 32 j. en S. E. Meenderinck 31 j. GehuwdP. Post ma 28 j. en J. Hoger- werf 28 j. W. van 't Hof 24 j. en M. Ma- lipaard 23 j. D. Middelkoop 28 j. en T. N. Clement 25 j. J. van Duren 28 j. en M. O. A. Schönhagc 24 J. Vaalburg 24 j. en E. M. van Keulen 23 j. A. Kagcbel- land 24 j. en J. Mittertreiner 21 j. M. v. Groenigen *21 j. en C. S. Vastenhout 20 j. OverledenAntonius Hendrikus 6 j. Z. van J. L. Visser cn C. Jansen. Levenloos geboren kind van het manne- lijk geslacht van W. Hol en W. Luehtmeijer Hillegom. Kerke 1. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, vm. 10 uur ds. Hofstede. Noordwijkerhout, 's nam. 4.30 uur de heer I. C. Baas. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. uur ds. van Herksen. Hemelvaartsdag v.m. 10 u. ds. v. Herksen. Chr. Geref. Kerk v.m. 10 uur en nam. 5 uur ds. Zwiep. Hemelvaartsdag voorm. 10 uur ds. Zwiep. Ned. Protestanten-Bond: voorm. 10.30 uur ds. A. Trouw van Heemstede. Gemeenteraad. De raadsvergadering van Vrijdagmiddag was voltallig behalve den heer Hoogmoed, die ongesteld was. De ingekomen stukken waaronder be richt van herbenoeming van den burge meester gaf den heer Vooren aanleiding den voorzitter te fëliciteeren. Aan den heer A. C. Thürkow is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de Openbare School voor U.L.O. Plaatsing van een hek van den heer H. Soct aan den Loosterweg II voor de rooilijn werd goedgekeurd, evenzoo het plaatsen van een hek van de heeren Dubbis en Koppert, maar er werd over geklaagd dat de huizen overhoeksch gebouwd zijn. Besloten werd tot intrekking der voor schotten aap de heeren Dubbis en Koppert voor landarbeiderswoningen, dit hadden adressanten zelf verzocht. Met 2 stemmen tegen werd afgewezen het verzoek van C. A. de Vos om beschikbaarstelling van een ver- bandlrommcl en dekens bij het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over het jaar 1924 sluitende met een batig saldo van f 62.947a werd goedgekeurd, ook de rekening van de gezondheidscom missie le Katwijk wérd goedgekeurd. De raad had overeenkomstig het advies van B. en W. geen b.ezwaar tegen'de rege ling van de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger ir.zske den cumu latie-aftrek. De gewijzigde verordening op leges voor jachlacten verkreeg de goedkeuring van dén raad, wat ook gebeurde met de wijzigingen in de begrooting voor 1925 van de Gemeente en het Gasbedrijf ingevolge opmerkingen van Gedeputeerde Stalen. Het voorstel van B en W. om het ver- menigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting dienst 1925/'26 op 1.8 vast te stellen werd breedvoerig besproken. B. en W. hadden voorzichtigheidshalve 1.8 voorgesteld, hoewel 1.42 mogelijk .^as. De raad voelde veel meer voor het lager cijfer waartoe besloten werd, met de stemmen van de beide wethouders tegèn. Het verslag en de rekeningen van het Gasbedrijf over 1924 werden goedgekeurd. Het voorstel tot uitbreiding van het bui zennet in den Nieuwen Weg en vernieu wing van een Gashouder, wat tezamen i 19,000 kost, verkreeg de instemming van den raad, nadat de heer Loerakker gepleit had een termijn van oplevering van het werk in het bestek vast te leggen. De inrichting en de controle der admi nistratie van het waterleidingbedrijf werden nu goedgekeurd. De verordening op het beheer van het waterleidingbedrijf werd eerst goedgekeurd nadat enkele bemerkingen gemaakt waren over den prijs van het water,, die hier en in de vier andere gemeenten betaald zou moe ten worden. De voorwaarden voor de leve ring van leidingwater werden toegelicht door den heer Vooren en de andere leden van de commissie van het waterleidingbe drijf. Zij werden vastgesteld overeenkomstig het voorstel van de commissie. Tot machinist aan het pompstation ward nr. 1 van de voordracht, de heer Th. Adam9e benoemd met 9 stemmen, nr. 3 de heer W. Borger kreeg 3 stemmen. De rondvraag leverde niets op, belasting zaken werden in geheime zitting behandeld. Katwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Maria, D. v. J. Baalbergen en D. van der Perk. Dirkje, D. v. P. Schaap en J. van Duijvenbode. Ilse Lisette Krina D. v. W. A. de Ridder en A. Elverich. Matheus Antonius, Z. v. A. Caspers en A. Ebbing. Maarten, Z. v. T. Ouwehand en L. van Dijk. Weintje Lena. D. v. J. Rem- melzwaal en L. Remmelzwaal. Comelis, Z. v. J. de Jager en M. Jonker. Jacob, Z. v. J. de Jager en M. Jonker. Agatha Arendina, D. v. A. Keur en A. A. Glasber gen. Jannie, D. v. J. van Duijn en J. van der Plas. Comelis, Z. v. G. Ouwehand en N. Haasnoot. Grietje. D. v. G. van der Plas en A. van der Plas. Overleden: Leendèrt van der Bent, 44 j., Z. v. J. van der Bent en P. van Duijn. Elisabeth Schaap 77 j., echtgenoote van A. de Jong. Teunisjc van Duijn, 68 j., echtgenoote van M. Plug. Aria Diderica Haasnoot 42 j., echtgenoote van J. Durieux. Ondertrouwd: J. van Rijn en A. van der Plas. C. Schaap en C. Ouwehand. Gehuwd: E. H. O Ricklefs en A. M. Haasnoot. Katwijk aan den Rijn. Kerkelijk bericht, voor morgen. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Bollee. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. ^leijering In den dienst van 9.30 gedachtenisrede van ds. Mcijering. Katwijk-aan-Zee. Volgens jongste op gave aan het gemeentelijk arbeidsbureau was de stand der werkloosheid als volgt: 1 losse arbeider, 1 kuiper, 1 metselaar en 10 visschers, te zamen 13 personen. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 8 met f 238; KW 40 met f 173, KW 47 met f 303; KW 79 met f 213, KW 96 met f 212, KW 166 met f 354 en KW 169 met f 710 besommiifg. Door D. v. d. Plas, Vuurlorenslraat 13,, werd gevonden een actetasch. Inlichtingen daaromtrent ten politiebureele. Het kind van I. van Doorn uit de Tramstraat geraakte te dicht bij een voorbij- rijdenden auto, waardoor het aangereden werd. Dr. Clevcringa, die spoedig de kleine onderzocht, kon geen bijzonder letsel con- stateeren. Den chauffeur trof geen schuld. Lisse. Donderdagavond gaf het Lisser .Kinderkoor zijn eerste uitvoering in de Witte Zwaan, onder leiding van den direc teur, den heer W. J. Mizee van Leiden. Mej. A. v. d. Reyden (sopraan) verleende haar welwillende medewerking. De heer de Wit heette.de vrij talrijke aan wezigen welkom en deelde o.m. mede. dat het kinderkoor door het mannenkoor i9 op gericht, doch met een "afzonderlijke admi nistratie. Met het oog op.de financiën vraagt spr. toetreding als lid of donateur. In het hijzonder bracht spr. dank aan mej. v. d. Gevel voor de gehouden administratie en mej. v. d. Zaal voor de leiding. Verschillende aardige nummertjes wer den dooF dit koor gegeven. Ook mej. v. d. Reyden zong zeer verdienstelijk.. Een voort durend applaus bewees de instemming der aanwezigen. Een tweetal nummers werd herhaald. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur ds. G. van Dijk; nam. 5 uur dezelfde (Doopsbediening). Geref. Kerk, v.m. 9.30. uur en nam. 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk. v.m. 9.30 uur ds. C. S. v. d. Ven è(openb. belijdenis); nam. 5 uur dezelfde. Geref. Gem.: voorm. 9.30 uur en nam. 4 uur ds. ]H. A. Mindcrman. Ned. Prbt. Bond, voorm. 10.15 uur. ds. B. P. Plantenga ,van IlaaHem. Nooidwijk. Burger 1. Stand. GeborenAdria- na Elisabeth Maria, D.van A. de. Haas en W. A. Augusllnus Catharina Charlotte, D. van I. Zandvoort en M. Tadema Klara, D. van J. J. Korbee en G. Hoek. Ondertrouwd: Jacobus Adrianus Wijn- maaien 26 j., te Delft, en Teuntje Vlieland 25 j. alhier, onlangs te Delft Johannes.' Pieter Barnhoorn 24 j. alhier en Jannetje Enthoven 23 j., te Haarlemmermeer. Gehuwd: E. A. van Leeuwen 25 j, te Den Haag en G. C. de Groot 28 j. alhier F. G. Smit 26 j. te Heemstede en C. H. Dolle 22 j. te Noordwiik N. KoTbee 20 j. en M. v. d. Niet 20 j. J. v. d. Niet 40 jaar, wednr. van J. A. v. Duin en A. de Koogel 37 j wed. van A. van Resteren. Overleden: Petrus v. Eeden 74 j., gehuwd met C. Alkemade. Het gemeentebestuur heeft thans bouwvergunning gegeven vopr het afbouwen van de R.-K. Kérk van SF-Jeroen en hét bouwen van een nieuwe pastorie. Lgst van onbestelbare hieven, vat W6lke de afzenders onbekend zijta. Terug ontvangen in de le helfd van de maand Mei: 1. Arbeidsbeurs, gemeentel., Leiden. 2. Jegelta, fil. Ottilie, Amsterdam. Oegstgeest. Kerkel bericht Geref. Kerk. Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, te halfzes, de heer H. W. H. van Andel, beroepen pred. te St.-Pancras. Gistermiddag reed de Ford-vracht auto van P., uit Katwijk, tegen het ijzeren hek van hotel „Het Witte Huis". Daar ter plaatse wordt de rijksstraatweg vernieuwd, zoodat daar achter de boomen moet wor den omgereden. De oorzaak van dit on geval lag in het veel te hard rijden van P. De auto is erg beschadigd; de as was geheel krom gebogen. De wagen is ter reparatie naar de garage van de firma v. Ameele gebracht Het hek was ook be schadigd, hetgeen direct door P. is ver goed. Rijnsburg. De mooie warme dagen zijn niet bevorderlijk voor een vluggen handel in bloemen en evenmin om de prijzen naar boven te doen gaan. De aanvoer wordt er bovendien nog door vergroot. Darwinlulpen uit de koude kassen gaan niet hooger dan f 1.60 tot f 2.40 per 100. Idem van den kouden grond varieerend van f 0.35 tot f 0.80 per 100. Late Poeticus brengen van f 0.6o tot f 0.75 op. Margrieten tot f 0.60, Anjers van f 0.60 tot f 0.90, Py- rethrunn gaan van f 3.50 tot f 5 per 100 Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester J. L. Bosschdc- ter. Afwezig de heer T. Kralt. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest vervolgens de notulen van de voorlaatste vergadering, drie ongewijzigd worden vastgesteld. Besloten wordt, het voorlezen van de no tulen van de vorige vergadering aa-n te hou den. Aan de orde zijn de ingekomen stukken. De voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrijven van het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, naar aanlei ding van de geuit te klachten over het tele foon- en telegraafkantoor alhier. Medege deeld wordt, dat maatregelen zullen getrof fen worden, om het telegraaf- en telefoon geheim ten kantore te handhaven, doch dat, wat betreft het kantoor en het wachtlokaal, deze voor de te stellen eischen voldoende zijn te achten. De voorzitter deelde mede, naar aanlei ding van dit schrijven, in besiolen verga dering nadere medcdeelingen te zullen doen. Namens B. en W. biedt de voorzitter den raad aan het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente en een versflag van hefteen in 1924 in het belang der Volks huisvesting is verricht. Besloten wordt beide stukken onder de le den te doen circuheeren. Door B .en W. wordt machtiging verzocht tot wijziging, van de begroeting over 1924, door hel verrichten van eenige af- en over schrijvingen. De gevraagde machtiging wordt zonder hoofdelijke stemming verleend. B. en W. verzoeken machtiging lot het aangaan van eenige leeningen, ter dekking Van de volgende kosten: Aanschaffing auto en schrijfmachine resp. f 1800 en f 225, beide leeningen aan te gaan voor 8 jaren. Voorts verzoeken B. en W. machtiging bot het aangaan van een geldlcening ad f 5250 af te lossen in 20 jaren van de navolgende uitgaven: kosten ontwerp uitbreidingsplan f 1350, brandkast f 400, waterieiding f 1400, gasleiding f 1200, schuur on der wijze rs^'o- iiing f 300. Dr. Jonker vraagt tegen welke rente B. en W. deze leeningen wenschén aan te gaan. Spr. heeft dien laatst en lijd nogal hooren verluiden van conversie van lee ningen, en wil, gezien de tegenwoordige ruimte op de geldmarkt, dit percentage op maximum 5 bepalen; blijkt dit onmogelijk, dan kan men in een volgende vergadering wel verder zien. De voorz. maakt hiertegen bezwaar. Wat betreft het converseeren van leeningen, er loopen nog enkele leeningen tegen 7, 67a en 6 pct„ welke de aandacht van B. en W. hebben en waaromtrent binnenkort voor stellen zijn te wadi ten. "Wat betreft deze nieuwe leeningen, na tuurlijk zullen B. en W. trachten, deze zoo billijk mogelijk le plaateen, doch om der tijds wille zag de voorz. gaarne de bepa ling, dat de rente hoogstens 5 pet. mag be dragen, ingetrokken. Indien B. en W. daartegen overwegend bezwaar hebben, vertrouwt dr. Jonker dat het door hem gesprokene door B. en W. een aanleiding te meer zal zijn. om zoo voor- deelig mogelijk' le trachten klaar te komen, en stélt spr. het maximum percentage op 57». Aldus aangevuld, wordt liet voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De voorzitter deelt mede, dat van de be sturen der bijzondere scholen verzoeken zijn ingekojnen om voorschotten volgens art. 103 der Lager onderwijswet 1920, tot de navolgende bedragen: Smidsleeg f2500, Hofstraat f2500. Vliet N.Z. 80 pet. van het bedrag over 1925 (f 1470,16) en Kerk'Straa't 80 pet. (f3880). B. en W. stellen voor de volgende voor schotten te verleenen, resp. f2500, f2500, f 1000 en f2600. Waar beidé eefslgenoer$de scholen liun aanvragen baseeren op 55 pet. van de vo- rige ontvangsten meenen B. en W. ook voor de beide andere scholen met dit percentage te kunnen volstaan. Dr. Jonker, indien B. en W. van oorded zijn, dat dit bedrag voldoende is, kan zf} met dit voorstel vereenigeh. Het voorste! van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Aan de orde is thans vaststelling van hd heffingspercenlage van de plaatselijke in. komslenfcelasling voor den dienst 1925/26. B. en W. v(ellen voor, evenals vorig jaar 30 pet. le heffen, waarbij de voorzitter een memorie van toelichting voegt. Dr. Jonker is van oordeel, dat dit den Raad zal tegenvallen, omdat algemeen op verlaging werd gerekend. Voorts verzocht spr. het voorstel nader le willen toelichten. Wethouder S. Schone veld wordt bereid bevonden deze le verstrekken. Spr. zet uileen, dat voor den dienst 1922/23 een veel hooger percentage werd geheven, waarvan 1/3 deel aan de vorige begrooting ten goede kwam. Had men thans weder een zelfde bedrag van den vorigen dienst er bij gehad, dan zou zeer zeker weder verlaging kunnen plaats hebben. Waar echter de uitgaven, on geveer gelijk zijn gebleven, en 1/3 van de dienst 1923/24 minder is, dan 1/3 van den dienst 1922/23, kunnen B. en W. niet lager gaan. Spr. meent verder, dat men zich voor loopt nog geen illusies moet maken van l« verwachten verlagingen, daar die nog wel uil zullen blijven. Het voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen, en wordt besloten hiervan medetfeeling. te doen aan den Inspecteur en den Ontvanger der directe belastingen. Door B. en W. zijn nagegaan de kosten voor bestrating van den Buitenweg cn het hoognoodige herstel von de bestrating aan den Vliet N.Z. B. en W. begrooten de kosten voor den Buitenweg op f2826.50 en voor den Vliet N.Z. op f2805, waaronder voor transport kosten f 287.50, die echter met de eigeü auto kunnen worden bespaard. B. en W. verzoeken daarom maehtiging om voor genoemd doel f 5250 uit le gevea Voorz. S. Schone veld licht het voorstel nader toe. B. en W. zijn voornemens den Buiten weg slechts te bestraten voor de thans be-; staande weg'oreedte. Wel rijn er leden in den Raad^ die wel den weg, volgens het uitbreidingsplan over de volle breedtö daarop geprojecteerd, willen bestraten en ook rioleering aanbrengen, doch B. en W.j meenden hiervan voorloopig nog te moeten' afzien en alleen het hoogstnoodige te doen. De heer Kmijff meent, dat men den Bui tenweg wel even verder had kunnen be^ straten en wel tot Rijnland. Na eenige bespreking wordt hiertoe bé- sloten. Dt. Jonker vraagt hoe breed de weg thans zal worden, waarop de wethou der S. Schoneveld antwoordt, dat de weg- breedte wordt 2^ c.M. ter weerszijden. Dr. Jonker kan zich dan met het voorstel ver- ecnigen. De heer W. L. v. cl. Gugten merkt op, dat het Moleneind, met name bij den heer. Meirink, zeer zeker verbeterd moet wolf den, omdat de bewoners daarvan toch ook Rijnsburgrs zijn, en de weg daav zéér deso laat is. Wethouder S. Schoneveld antwoordt, dafc allereerst de ergste gedeelten in de ge meente worden voorzien en specificeert welke gedeelten dit zijn. Het overschot van de oude bestrating zal naar meening van den gemeentewerk man Yerstecgt, niet veel zijn, maar indien nog verbetering kan worden aangebracht," zal met hetgeen de heer v. d. Gugten heeft opgemerkt ernstig rekening worden ge-> houden. De heer v. d. Gugten vraagt of de over zijde van het Moleneind, naar het erf vaii den heer M. Brussee ook gemeente-eigen dom is. Het voorste] van B. en W. wordt aange nomen. De heer M. Brusseo veVstrekt hieromtrent* nadere inlichtingen, doch de voorz. ant woordt, dat omtrent dit punt eerst nog een nader onderzoek zal worden ingesteld B. en W. stellen voor het gedeelte slooi in de Smidsteeg, nabij de woning van den' heer Leenheer, te doen dempen, waartofii laatstgenoemde zal bijdragen in de kosten, geraamd op f 300. De heer Leenheer zal een afrastering op zijn kosten doen aanbrengen. Na eenige besprekingen wordt het voor* stel van B. en W. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Volgens voorstel van B. en W. wordt daarna vastgesteld het kohier voor de hon denbelasting dienst 1925. Ten slotte doet de voorzitter mededee ling van de verhuring van de gemeente- schuur voor een tijdéak van drie jaren aan den heer Nic. v. d. Eijkel Johszn., tegen een jaarlijksehe huurprijs van f 405. Rondvraag: Dr. Jonker verzoekt te mo gen vernemen hoe het staat met do plan nen van B. en W. inzake de bergplaat* van de gemepnte-auto. Spr. li'eeft steeds bezwaar gehad tegen de tegenwoordige bergplaats, die wel op een afgesloten erf, maar niet zelf af te sluiten is. Het feit, dat (le gemeentewerklieden de reservewielen van den auto hebben ver wijderd versterkt spr. in de meening, dat de tegenwoordige bergplaats ongeschikt ié. De voorz. antwoordt, dat B. en W. nog niet geslaagd zijn, om een terrein te vin den, waar een bergplaats gebouwd zou kunnen worden. Het afnemen van de reservewielen heeft een andere oorzaak, dan aan dr. Jonkei is medegédeeld, dit is n.L geschied omdat het onnoodig is in deze gemeente, gezien dé kleïqe afstanden, reservewielen mede té voeren. De heer M. Brussee verzoekt de auto iQ? spoedig mogelijk van zijn erf te doen ver wijderen. B. en W. zeggen toe, zoo tpoedig moge-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6