Aux Galeries Lafayette INGEZONDEN. DE FONDSENMARKT. PARIS Agentschap: Rapenburg 81 Met Pinksteren moet u uw huis met bloesemtakken tooien: wilde vruchtenbloe- sems, Meidoorns, seringentrossen, sneeuw balruikers, enz. Breng ze met armen vol in uw kamers, zet ze in groote kannen of vazen neer, bindt ze langs uw trappen, maak van gang en kamers één groote lentebloementuinl En ga dan ook zelf met uw gezin de wei in; maak er een vToolijke pic-nic van... ten minste als de zon schijntI Zoo'n pic-nic behoeft heusch zoo duur niet te wezen, indien u het handig in te pikken weet Ik ben eens op een mooien Lentedag (ik geloof, dat het Hemelvaart was) met een groot gezin mee naar buiten geweest. Wat hadden we een pretl 't Ging allemaal op de fiets; de kleinsten zaten op de lastdragers van Vaders en Moeders fiet sen-, de oudere kinderen droegen daar den mondvoorraad op mee. Toen we eindelijk op een gezellig en be schut plekje aangeland waren, werd er halt gecommandeerd en afgeladen. De kinderen trokken direct op verkenning uit van het omliggend terrein en Vader-de-man begon te dekken en uit te pakken. Want dat was één van de voorwaarden van het feest programma: Moeder mocht buiten nergens foor zorgen; zij was hier heelemaal gast, en mocht lekker uitrusten van al het ge sjouw der laatste (groote schoonmaak!-) weken. Het bleek, dat er heele brooden, Witte, bruine en krenten-dito's waren in gepakt; verder een pend boter; een paar oas rookvleesch, een blikje p&té, een Deventer- koek en gebakjes. Dus een heerlijke voor raad. Van alles wat lekker is! Nu ging iYader-de-man aan het snijden, smeren en verdoelen, nel zooals Moeder dagelijks deed; na een kwartiertje werd er „verzamelen" geblazen en vonden de kinderen alles ge reed! De meisjes hadden Pinkslerblommen en andere Florakinderen geplukt; die wer den over 't witte laken uitgestrooid en gaven een extra feestelijk aanzien aan do fuif. Men kan natuurlijk ook vooruit boter hammen klaar maken; maar dat is ten eerste een heel werk voor Moeder-deVrouw; ten tweede vinden de meeste kinderen het veel „echter", als er buiten een heusche koffietafel wordt bereid dan dat zij hun brood ieder in een afzonderlijk pakje toebedeeld krijgen, en ten derde is het voordeeliger 2Óé, dan dat men de broodjes dik smeren en beleggen moet, omdat het vet er zoo gauw intrekt Vergeet vooral niet bij zoo'n buitenpartij sinaasappelen, noten of apenootjes en wat cbocola-reepen mee te nemen, en ik ver zeker u, dat uw feest zal slagen! ..Voor 's middags thuis moet u een dag vooruit voor een lekkeren pudding zorgen. Het gaat tegenwoordig met de Custard- poeders zoo plezierig en veel gemakkelijker dan vroeger, toen wij er apart eieren en andere ingrediënten voor moesten gebruiken. Ik heb altijd een paar pakjes Custard- pocdcr „Monogram" van B. van der Sluys, ait Rotterdam, in voorraad. Het komt bijv. ook zoo goed te pas als mijn man onver wacht een gast meebrengt voor tafel en ik gauw een vanielje- of roomvla'tjes maken wil. Hier heeft u een paar van mijn recepten Een Custard Pudding. Noodig: 1 L. melk, 100 gram „Monogram" Custardpoeder en afgestreken eetlepels witte suiker. Neem eerst een beetje van de melk om den poe der aan te mengen; kcok de rest van de melk; doe hier de suiker bij en daarna het poederpapje. Blijf voortdurend roeren. Laat alles te zamen even doorkoken en daarna afkoelen; ook in dien lijd moet u nu en dan eens roeren tot de pap dik begint te worden. Doe ze dan dadelijk in een met koud water omgespoelóen pudding vorm; laat ze door en door koud worden en keeT den pudding op een feestschaal om. Als u de kinderen erg wilt trakteeren, moet u er een flesch „kersjes-op-eigen-nat" om heen gieten, of er een citroen-, bessensap- of andere vruchten-saus bij maken. Ook slaat het aardig de puddingschaal op zoo'n dag met wat primula'tjes, madeliefjes, boterbloemen of andere eenvoudige weide- bloempjes te versieren. Pinksteren is een bloemenfeest; daar be- hooren geen Kerstkransjes, Paascheieren of -baasjes, maar louter bloemen bij. Indien u kleine kleuters heeft, die In snoezige lichte jurkjes mee aanzitten bij het feestmaal, vlecht dan bloeraenkransjes voor hun lieve blonde of bruine hoofd! Kinderen zijn ook dol op Caramelvla of Crème Brülée. Noodig: Vs liter koude melk, 25 gram Custard-poedcr, ttvee afgestreken eetlepels witte suiker en nog 100 gram witte suiker. MeDg den poeder, breng de melk aan de kook en doe verder ook net zooals ik hierboven beschreef; zorg, dat de vla met de 1ste suiker warm blijft. Brandt nu de 100 gram witte suiker tof caramel. Dat luistert nauw. Let dus goed op: als de kleur te licht is, geeft do caramel niet genoeg smaak aan de vla en als zij te zwart wordt, smaakt het gerecht ver brand. Zoodra de caramel een mooie kof- fieroomhruine kleur heeft, moet u er vlug, cn steeds roerende, de warme vla aan toe voegen en door blijven roeren tot'de massa gebonden is. Dan laat u de vla afkoelen, giet haar in een kristallen of glazen kom en presenteert er aan tafel wafeltjes of bis cuits bij. Als u Custardpoeder gebruikt, moet u hieraan denken: lo. het behoori zeer zorgvuldig aange mengd te worden; eerst maar een klein beetje melk nemen en dan steeds, al roe rende, er wat meer bij schenken tot u een zeer dun papje heeft Eer mag het niet met de kokende melk vermengd worden. 2o. Afkoelen mag nooit gebeuren in de kom, waarin u het gerech^ op tafel brengt of in den puddingvorm, maar in de pan, waarin u de vla bereidde en zoo nu en dan nog eens roert. Anders zou er een vlies op komen en dat staat onsmakelijk. 3o. De pan mag tijdens het afkoelen nooit worden toegedekt. Ik wensch u prettige Pinksteren met yeefl bloemen en zonneschijn'. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Waarschuwing. Auto-bandieten. Maandag 11 Mei voorm. ongeveer 10 uur op den Leidschen weg tussclien „Deyl" en viaduct. -Ondergeteekende rijdt per motor richting Haag. Tegemoet komen hem twee auto's, waarvan de 2de den eerste tracht voorbij te loopen. zoodat zij beide op gelijke hoogte Tijden op 't moment, dat zij onderget. passeeren en dus meer dan de helft van den weg in beslag nemen. Op dit oogenblik schiet van achter den 2den auto zonder signaal in razende vaart nog een derde, de voor hem linker-zijde van den weg geheel in beslag nemend. Had onderget een auto bestuurd, hij zou op den ander te pletter zijn gereden. Nu had hij nog een narrow escape rakelings langs de boomen. Wel rijdt zulk moordenaars-geboefle zich zelf vroeg of laat le pletter, maar helaas ge woonlijk niet zonder onschuldige slachtof fers in hun ondergang mee te sleepen. Moge een signaleering als deze helpen, om hun raenschelijk verantwoordelijkheidsge voel wakker le maken. Allen sportbladen wordt verzocht deze waarschuwing over te nemen. Met beleefden dank voor de plaatsing MOTORRIJDER. Wij kunnen een ieder Aanraden in zulk een geval het nummer van de auto op te nemen en bij een ingezonden stuk te pu- bliceeren, dat zal dan nog beter helpen. (Red. „L. D.") Zeergeachle Redactie. In de kolom Stadsnieuws van Uw blad van gisteren geeft U onder het hoofd „Poli kliniek voor Dieren" een verslag van de opening van zulk een polikliniek, „waartoe de houders van huisdieren zich zouden kra nen wenden, wanneer hun dieren genees kundige hulp noodig hadden". Daar Uw ver slag de meening zou kunnen vestten, dat een zoodanige inrichting in Leiden tot nu toe ontbrak, neem ik de vrijheid onder Uw aandacht te brengen, dat van iets nieuws in deze geen sprake is IReeds tal van jaren beschikt, de ondergefceekende en beschikten verschillende dierenartsen, die met, en zelfs voor hem le dezer stede de diergeneeskun dige praktijk uitoefenden, over een polikli niek, waar dagelijks zieke huisdieren wor den geholpen. Ook dieren, „die ziek of ver minkt op straal zwierven" vonden en vin den daar hulp, wanneer zij ter behandeling worden aangeboden. De „gelegenheid om gratis of slechts te gen een zeer laag tarief te worden gehol pen" is evenmin iets nieuws. A'Mlhans bij ondergeteekende bestaat detze gelegenheid reeds gedurende vijftien jaren en zoowel in het middagspreekuur als des avonds wordt hiervan een geregeld gebruik gemaakt Bij collega's hier ter stede was het reeds voor dien niet anders gesteld. Ter wille van de juistheid der feilen zoo wel als uit een oogpunt van billijkheid jegens diegenen, die hun werk zonder den z.g. moreel en steun van de Vereeniging tot Bescherming van Dieren to Leiden en liet Leidsch Dierenasyf verrichtten meen ik goed te doen met er op te wijzen, dait dus inderdaad de achterlijkheid in Leiden niet zoo 'groot is, als Uw verslag zou doen ver moeden. Met de meeste hoogachting, Dr, J, ROOS. Leiden, 13 Mei 1925. Moedeisdag. Wat zal dit nu weer zijn? hoor ik reed» vele lezers vragen Anderen zullen er ech ter zijn, die over dit onderwerp reeds heel wat gehoord of gelezen hebben. „Mothersday" is in Amerik^ reeds zeer populair en „Muttertag" begint het in Duitschland al meer en meer te worden. Het is de Koninklijke Nederlandschc Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die thans beproeft het denkbeeld „Moeders dag" ook bij het Nederlandsche volk in gang te doen vinden. Den 20sten Mei zal dan „Moedersdag" zijndc dag, die jong cn oud gebruikt om zijn of haar moeder te eereo en die daar aan uiting geven door haar dan bloemen te schenken. De bedoeling is, dat op dezen dag iedere Nederlander zijn of haar moeder eert met bloemen, onverschillig de leeftijd van het kind of van de moeder. Is de moeder thuis of woont tij in dezelf de plaats dan brenge men baar bloemen. Woont zij in ccn andere plaats, dan zendt men ze haar of '.aat men ze haar brengen. Is moeder overleden, dan brenge men bloemen op haar graf, of men laat daar bloemen brengen, zoo men het zelf niet kan doen. Het deelnemen aan Moedersdag'kan algemeen zijn. Ieder toch Is in het bezit van een Moeder en zoo die is overleden, wekt de herinnering aan haar altijd gedach ten van liefde eo trouwe zorg op. Ieder heeft rijn of haar Moeder lief, ieder vereert haar en het denkbeeld uiting daaraan te kunnen geven, zal velen, zoo niet ieder, sympathiek zijn. Het denkbeeld is nieuw en het ligt in den Nederlandschen volksaard in den beginne min of meer af wijzend tegenover nieuwe denkbeelden t© staan. Zoo zal liet zeker ook met „Moe- dersdag" het geval zijn. Velen zullen er aanvankelijk de schouders over ophalen, an deren zullen het afwijzen, sommigen zullen er wellicht iets achter zoeken. Een groot aantal zullen er echter mede instemmen. Laten deze er dan aan medewerken en <fit vooral doen door de kinderen op de betee- kenis van den dag te wijzen. Het kinderhart Is steeds toegankelijk voor den naam „Moeder", altijd brengt een kind gaarne bloemen aan zijn Moeder, Welnu, laten wij allen onze kinderen opwekken dien dag Moeder bloemen te schenken als een bewijs van eerbied en liefde. De Xcderlandscbe Moeder is dit bewijs ten volle waard. E. TH. WITTE- Vrij-af op de scholen. Geachte Redactie. Met genoegen las ik Uw berichtje in het „Leidsch Dagblad" van Donderdag 14 Mei, waarin u mededeelde, dat bij u klachten waren binnéngekomen van ouders van schoolgaande kinderen over het feit, <Jat op dien Donderdag, dus op een vollen school dag, de ondenv ijzersvergadering plaats vond in de Stadszaal en dat daarom de kinderen vrijaf hadden. Deze klacht werd ook door u rechtmatig bevonden. In verband hiermede ben ik zoo vrij onder de aandacht van uw lezers te brengen de laatstgehouden Ouderavond in de school Pie terskerkstraat, hoofd de heer Hibma, waarin o.m. dqpr mij werd gezegd, betrekking heb bende op deza vergaderingen: „Of nu juist deze vergaderingen der om derwijzers moeten plaats vinden op een dag, dat er school is, zoodat daarvoor ook nog een dag vrijaf gegeven moet worden niet op een dag. die in een vacantie-tijd valt, laai ik in het midden. Of deze vergaderingen niet op een Woensdag- of Zaterdagnamiddag kun nen plaats vinden of des avonds, laat ik bui ten beschouwing. Mij dunkt, dat dit onder werpen zijn, die de Oudercommissies onder de oogen hebben te zien. De Oudercommis- sies zijn er om de belangen der ouders voor te staan, zonder daarmede in strijd te komen met de belangen hunner kinderen. Men zal dan de Oudercommissies misschien wel toe voegen, dat deze z g.n. dislriclsvergaderingen door hoogere Autoriteiten voorgeschreven worden. Goed. Ikzelf ben niet thuis in de Lager-Onderwijswetten. Maar ik vraag aan U allen: Welk nut kan er toch voor ons be slaan of voor de kinderen in deze vergade ringen? Aan de Oudercomraissies de taak dat te onderzoeken. Ik zeg: onderzoeken. Ik bedoel hiermee zelfstandig onderzoeken met eigen oogen zien, met eigen hersenen den ken, zonder aan den leiband, te loopen van anderen. En als dan de Oudercommissies het nut van deze vergaderingen niet inzien, dan ook met hand en tand arbeiden om deze vergaderingen niet meer in de school tijden te doen plaats vinden". Alle ouders van schoolgaande kinderen hebben hier een taak te vervnllen. Meer be hoeft er niet over geschreven te worden I Mijnheer de Redacteur! zou ik beleefd uw medewerking moge verzoeken om het vrijaf geven op de schdlèn aan de kinderen op een gezond basis te brengen, waarvoor ik opne- ming van bovenstaand schrijven in Uw veelgelezen blad verzoek. Bij voorbaat hier voor mijn dank. IL SUNDERMANN. Leiden, 15 Mei 1925. RECLAME. HET LIGT NIET AAN HET WEER! Gij behoeft bij vochtig weer niet rheuma- tisch te zijn. als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale om standigheden stroomt door uw gestel rijk bloed, dat de weefsels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Ta veel werk, zorgen en weersverande ringen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen worden. Zij kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden behoorlijk uit het bloed fil- treeren. Scherpgekante kristallen vormen zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt lot rheumatische aan doeningen bekend als spit, ischias of rheu- matiek, naarmate de rug, beenen of andere dcelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinestoornissen, rugpijn, wa terzuchtige zwellingen of andere verschijn selen van een nieraandoening opmerkt, ge- bruike men Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij hadden succes, zelfs in gevorderde gé vallen van nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs 1.75 per flacon. Advertentie 8109 In de economische wereldgeschiedenis van den nieuweren tijd zijn twee merk waardige lei ten op te merken, welke be langrijke gevolgen hebben gehad. No. 1 de financiering van Amerika door Europa ge durende eenige eeuwen na de ontdekking van eerstgenoemd wereld-deel en de finan ciering van Europa door Amerika na den oorlog. De wereldoorlog van 1914 vormt hier het beslissende en duidelijk aanwijsba re keerpunt. Het eenige verschil lusschen beide feiten is, dat de financiering van Amerika door Europa veel geleidelijker ge schiedde, in tegenstelling tot de financiering van Europa door Amerika, welke in een korte reeks van jaren milliarden dollars bereikte. De gevolgen, ovpr en weer, zijn vrijwel dezelfde geweest; ook hier slechts een temporeel verschil. De financiering van Amerika door Eu ropa heeft tot gevolg gehad een toenemende belangstelling, niet alleen op economisch, maar ook op politiek gebied, zoo zelfs dat daadwerkelijk hulp vanuit Europa geboden weid bij den belangrijksten politieken strijd die in de Unie werd gevoerd. Daarnaast moet ook van een algemeen-culturedle be langstelling worden gewaagd. Na 1914 zien wij als gevolg van de fi nanciering en economische penetratie van Europa door Amerika eveneens een toe nemend interesse aan de overzijde van den oceaan. Ook, en vooral in politiek opzicht Dit begon reeds bij do eerste Europeesche reis van wijlen president Wilson. Wil men bet belang welen dat Amerika thans bij Europa heeft, dan leze men slechts de ver klaring van den itaats-seeretario Hoover, een dezer dagen afgelegd, volgens welke het door de .Vereenigde Staten Jn Europa belegde kapitaal in 1924 mei een milliard is toegenomen, en thans in totaal negen mil- liar dollars bedraagt. De financieele en economische situatie van de Unie en haar overwicht op de andere landen, met name in Europa is dan ook sterker dan ooit Dit blijkt o.m. ook reeds uit de cijfers van den buitenlandschen handel. Het uitvoer-saldo bedroeg voor 1921 bijkans één milliard dol lar. Er werd voor een kwart milliard dol lar meer goud en voor rond veertig milli- oen dollar meer zilver ingevoerd dan geëx porteerd, hetgeen dus zeggen wil. dal Euro pa eenzelfde bedrag apn goederen-export tekort komt In het wereldverkeer belalen de landen tenslotte elkander met goederen en het verschil lusscften in- en uitvoer onder ling wordt met metaal verrekend Uit dit weinige blijkt reeds hoe sterk de positie van de Unie is. Staar ook blijkt hieruit de afhankelijk heidsverhouding van Europa. In rente- en winstuitkeeringen betaalt Europa jaarlijkseh een aanzienlijk bedrag, dat voor kapitaal vorming dient in de Unie, die weleer aan Europa zelve te goede kwam. In dezen toe stand moet verandering komen, natuurlijk al is het de vraag of in de eerste eeuwen een gelijkwaardige toestand in het leven zal hunnen worden geroepen. Zoolang de poli tieke tegenstellingen voortduren, zeker niet want deze vereischen op zich zelve reeds een aanzienlijk bedrag ter mogelijke bevei liging. van wederzijdsche belangen. Van daar de universeele roep om ontwapening en beperking der militiekoslen. Ook in dit opzicht is Amerika weer zooveel gunstiger gesitueerd; immers daar te lande bestaan dergelijke politieke verhoudingen, met al hun noodzakelijke tegenstellingen als in Europa, niet. Het groote remblok voor den economischen opbloei van Europa, dat zijn de politieke grenzen. De locale londsenmarkt ontwikkelde zich intusschen in de richting die reeds de vo rige berichlsperiode aanwees. Hoewel ook thans de liandel geen al te groote uitge breidheid onderging, bleef de markt zich toch door een zeer vaste stemming handha ven, hetwelk in meer dan een enkele afdee- ling duidelijk uitkwam. De leidende factor was op de eerste plaats de voortgezette stijging in rubberwaarden, die ook op de andere afdeeling niet zonder in vloed bleef. Er valt voor de rubbermarkt een zekere hausse-stemming waar le ne men. De Londensohe prijs liep dientenge volge aanzienlijk op. Deze haussestemming moet voor een belangrijk deel verklaard worden door de inkrimping van den voor raad. Volgens een publicatie in de Times zijn le Londen de voorraden teruggegaan lot beneden 9000 ton, gelijk aan de wereld- behoefte van slechts één week, legen 54.000 ton verleden jaar en 73.000 ton in 1923. In Mincing Lane is de rubberprijs reeds opge- loopen tot 2 sh. 3 d. dat is 252 dollar per ton, terwijl alle teekenen er opwijzen dat de thans ingezette rijzing voortgang zal blij ven hebben, indien van hoogerhand daar tegen geen maatregelen worden genomen. Men dringt er in Engeland dan ook op aan, de bestaande rubberrestrictie (e schorsen tot de prijs wederom op een redelijk peil zal zijn gedaald. In het licht van deze situatie bezien is er o. i. geen reden bijzonder warm te loopen voor Nederlandsche rubberaandeelen. Men weet niet of men de verkoop-politiek van diverse maatschappijen moet loven ol mis prijzen. Getuigt het van een gebrek aan in zicht in de marktverhoudingen? Achtte men de situatie te speculatief? Zooals men weet zijn er door tal van ondernemingen belang rijke verkoop-contracten afgestoten, waar onder zelfs voor den duur van verscheidene jaren. De verkoop-prijzen zijn dus a priori vastgelegd op een basis, die thans twijfel moet wekken. Van de huidige en eventueel toekomstige pprijsvonning kan niet meer worden geprofiteerd, terwijl wel het profijt aan den kant der koopers is gekomen, en dat men allicht voor een deel voor zich had kunnen reserveeren. Waarom zoo'n haast met den verkoop van den oogst van nog ko mende jaren? De prijs die men heef bedon gen is lager dan de huidige, bezit weliswaar een winstmarge, maar is toch van dien aard, dat hot redelijkerwijze gesproken en met het oog op de toenemende behoeften van het wereldveitruik, wel steeds te ma ken zal zijn geweest. Te. meer verwekt de verkoop-politiek onzer maatschappijen ver wondering, waar Engeland er zeer weinig voor gevoelt, om de rubber-restrictie op te heffen, en er in hoofdzaak van Amerikaan- sche zijde voor opheffing geageerd wordt. Natuurlijk, het is hier des verbruikers be lang. In den tabakshoek waren de omzetten eveneens zeer levendig en de prijzen die besteed werden getuigden van een zekere vastheid. De Sumatra-Maatsohappijen blij ken intusschen bij onderhandschen verkoop zoo hier en daar toch wel een aardigen prijs te bedingen, hetgeen niet zonder invloed zal zijn op de algomeene winstproductie. Zoo verkocht b.v. de Deli Mij. een partij zand- blad voor f 10 per K.G. Op de produclenmarkt frappeerde suiker door een. hernieuwde rijzing in den prijs met den onVermijdo!ijken weerslag op de betrokken aandeelen. Vooral aandeden. H. V. A. noleerden belangrijk hooger. Intusschen bleef de beurs min of meer sfeit aan den leiband van rubbers loopen. Londen seinde tol slot een notecring van 2 sh. 6 d. waarop nieuwe kooporders volgden nadat men al reeds tot eenige winstneming was overgegaan. De algemeen vaste stem ming van den aanvang kon nochtans niet geheel worden gehandhaafd. Er kwam zeHs een zekere verdeeldheid. Een scherpe tegen stelling vormden seheepvaarlwaarden. En geen wonder, want de gang van zaken in het scheepvaartbedrijf is verre van roos kleurig. Met name in de wilde vaart. Dit blijkt o. m. afgezien van de situatie van de vrachtenmarkt uit de jaarverslagen der diverse reoderijen. De Hall. Stoomboot Mij, heeft ook in 'bet afgeloopen jaar een verder belangrijk verlies geleden en 'het Dadcelïg saldo is middelerwijl tot ruim twee millïoen gulden opgeloopen (1,3 millioen in het v.j.). Er^ordt dau ook een voorstel gedaan tot eeirkapitaalsreduclie van.70 pCt. De vaste lijnvaarders verkeeren in een ietwat gunstiger condities. Zoo gaat het de Kon. Roll. Lloyd wat beter naar den vleeto en de jaarverslagen der overige maatschap pijen, dewelke een vaste lijn exptoiteereD, maken voor zoover reeds gepubliceerd even eens een gunsligen indruk. in industrieele waarden viel ook thans weer de gebruikelijke belangstelling voor de vooraanstaande soorten op te merken. In den mijnenhoek waren Oosl-Borneo's tam®- lijk vast. De beleggings- (ructuis emissie)-markt was in de afgeloopen week blijkbaar gun stig gedisponeerd. De emissie der Rotter- damsche Droogdok Mij. slaagde naar wensch. Op de 5 pcL fcening provincie kan sleehts een beperkte toewijzing plaats heb ben, evenals op de emissie Batoe. De proloDgalie-markl reageerde lijdelijk lichtelijk als gevolg van eenig geld-aanbod van de zijde van eenige groote maatschap pijen. Het particuliere disconto toonde een zekere neiging tot stijgen. 8 Mei la Mei Londen 12,07 12,07'/. Berlijn 59,22 59,23'/. Parijs 12,90'/» 12,97'/. Brussel 12,56'/. 12,57'/» New-York cable 2,48'/» 2,48V» De 'wisselmarkt vertoonde in de achter ons liggende berichlsperiode weinig varia tie. De handel was niet zeer omvangrijk, met uitzondering voor Pesos, welke valuta- soort het nieuwe speculatie-object schijnt geworden te zijn. Voor Ponden Instond een vaste tendenz, evenals voor Marken, zonder dat er belangrijke affaires tot stand kwa men. Volgens berichten hehben thans ook Japan en Argentinië het plan tot openstel ling van den goud-export over te gaan, waardoor het aantal hinden dat aan het goudverkeer deelneemt wederom is uitge breid. Hieronder laten wij ons gebruikelijke koerslijstje volgen: 6 pCt. Nederland 1922 5 pCt. Nederland 1919. 4'/. pCt. Nederland 1916 6 pCt. Nederl.-Indië 1919 Amsterdamsche Bank Koloniale Bank Ned. Handel-Mij. Jurgens gew aand. Philips Gloeilampen Redjang Lebong Compania Mere. Argenlinia Geconsolideerde Petroleum Koninkl. Petroleum Amsterdam Rubber Holland-Amerika-feijn Nederl Scheepvaart-Unie Mij. „Nederland" Handelsver. Amsterdam Javasche Cultuur-Mij. Cultuur-Mij. Vorstenlanden Arendsburg Tabak Mij. Deli-Mij. Senembah Tabaks-Mij. Atchison Topeka 4 pCt Union Pacific aand. Betaalbaar gestelde dividenden! American Hotel div. 39 met 1150, Amsterdamsche Droogdok Mtj, div, 4Ï met f 100. Graansilo Mij. div. 9 met 180. Hotel des Indcs div. 18 met f 15. Ned. Gist en Spiritus div. 57 met f 2601 Ver. Glasfabrieken diiv. 15 met 115, Uitlolingenj Congo 1888. - 2'/. Antwerpen, - Canton Freiburg 1887, w» 8 Mei 15 Mei 101'.,' 104% 99% 100 96% 06% 101% 101% 144 148 180% 193 137% 131J4 98 102% 374 410 278 275 12% 11% 150 15114 374 372 224 229 64"! 69 141H 145 160% 161 497 510 355M 374 164 169 435 446 393% 397 407 414H 91% 92 138% 136 RECLAME. Spreekuur*4 eerste dagen der week van 2-5H uur. 8104 LUST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. BRIEVEN BINNENLAND. Terugontvangen in de 2o helft der maand April 1925. Wed. E. W. E. v. d. Bosch, den Haag -4 Wed. A. Brinkman, Utrecht Dordrecht'- sche Beton Mij., Dordrecht Departement van Koloniën, Haag Wed. Dr. B. van Dijken, Leiden A.C. van Eyk, Haag O.1 Faasso (Schipper), Wemeldinge Mej« Grun, Leiden station d<j Hoop, 'e-Gra- venhage Katholieke Illustratie, Haarlem I. Koopman, Haag Leidsch Dagblad* Leiden Magazijnmeester Artie.-Inrichtin gen, Delft Noordbrabant sche on Bossche Courant, 's-Bosch Northam Wanen Cor poration, Amsterdam Rademakers Cacafl en Chocoladefabriek, Haag R.K. Paf- torie, Waarde Zeepfabriek „de Duif* den Dolder. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej. Alie de Beer, Amsterdam - J. Frunken, 1 N. de Groot, Haag Wed. B. C. Lemmers, Rotterdam. BRIEVEN BUITENLAND. Tercne Gabamtea Noszoetten, Budapee.l Weisinger, Heidelberg. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Arb. G. P. Voorwarts, Dusseldorf FraA N. Fanpange), Crefeld Frau O. Henvcis, Karlsruhe Trudi Rhittel, JVietf Ern< Schmidt, Hannover. 0 briefkaarten ronder adres. Hieronder zijn oolc begrepen poststuk* ken niet of onvoldoende gefrankeerd, J

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11