If? gif A [^Aspirin- W tabletten T&myefv Bui*i0jr\èt 20 tabletten 7571 quenten Minister, nuar hij wil toch een enkel woord spreken, omdat hjj straks in Noord- Holland een ton subsidie voor he'.zt-lMe Joel zal hebben te vcrdtd'gen. Hij acht de zaak in liet belang van ons land. Er wordt hier niet één millioen h fonds perdu gegeven. He voordeden, die ons bnd wachten, zuilen zeer groot -zijn. Spr. wijst op de spoorwegen en het vreemdelingenverkeer. Kennis om trent ons land te verspreiden, geschiedt op geen betere ivrizs dan door de vreemdelingen hierheen ta trekken. Hat helpt .heel -.vat beter dan allerlei reclame, en propaganda. Wat het verbod op .Zondag betreft, Apr. is voor heiliging, maar gepaste ontspanning acht h(j op Zondag niet afkeurenswaardig. Men lean op dniztnden wijzen zjja tijd op Zondag minder bestoden dan door hei be ginnen van wedstrijden. (Geroep: zeer juist!) Spr. zal zich bij het verbod neerleggen omdat de motie-Boon het wetsontwerp in gevaar brengen kan. He heer .SCHAPER (S.-D.) niaent, dat de oppositie in de Kama- mc-t dit voorstel de regeering gemakkelijk een hak had kun nen zetten cn het aanduiden a!s g-mis aan bezuiniging. Het landsbelang is echter met dit voorstel ten nauwste verbonden, en hij brengt hulde aan do re gearing voor haar kloeke houding. Spr .vraagt of de gr_he?le regr.tring homogeen is met dezen minister, die het voorstel verdedigt. Sp'r. bewondtrt nlA onverdesid de sport, er zijn -misstanden en excessen. Misschien vermorsen vee. jongelui te veel tijd aan sport en spr. betreurt dit zeer. Haar de beteekeaii van de sport ontkent hjj niet en hjj komt tochtig op tegen de voorstellen van den heer Kersten, dat de sport zedeloos is en ons volk op een verkoerden weg brengt. He menschen doen beter 's .Zondags naai de wedstrijden ta guan kijken, dan te gaan luisteren naar de proton van dominee Ker sten. De menschen, dio d:n heelen dug naar dominee Kersten hebben geluisterd, zijn veeleer in staat slecht te doen, dan die aan openluchtspel deelnem:n. Spr. vraagt den Minister ais theoloog eens te zeggen wat hij vindt van d:o tekst, dien de heer Visscher heeft aangehaald. Is die tekst uit zijn verband gerukt? (Ho MINISTER knikt van ja). De christelijke Rotterdammer staat op een geheel ander standpunt dan de heer Visscher. Dat blad erkent de groota waarde van een internationale sportbetooglng. Spr. vertelt eens hoe de jongelui in de 17e en 18e eeuw, den gouden lijd van ds. Kersten, zich amu seerden. (Hij Iee3t uit het laatste nummer van De Prins voor en verwekt daardoor voortdurend groot gelach.) Ook wat de kleding betreft wijst hij er op, dat in De Prins plaatjes staan uit da 17e eeuw, waarop de kleeding heel wat minder decent was dan in dezen tijd. De hoer KERSTEN (Staatk. Gcr. Partij): U neemt excessen en' dat heeft met de beginselen niets te maken-. De heer SCHAPER: Het zijn geen exces sen; alle vrouwen waren zóó gekleed. Spreker raadt den heer Kersten eens na te gaan wat er gebeurt na de zendingsfeesten. Do heer KERSTEN: Daar heb ik niet voor gepleit. De heer SCHAPER zegt, dat het zijn over tuiging is, dat de Olympische Spelen geen jnillioc-n gulden zullen noodig hebben. Af stemming van dit voorstel zou een schande zijn voor ons land. Ten slotte wijst spr. op het werk, dat de Olympische Spelen zuilen brengen. Het vreemdelingenverkeer zal bevorderd worden en spr. hoopt, dat de hotels ge?n afzetterij zullen plegen tegenover de vreemdelingen. De heer VAN RAVESTEIJN (C. fr.) be tuigt, dat de arbeidersklasse aan dez> spe len niets heeft. Het is weer alles imperialisme en dus is den? spreke.- er tegen. De heer BEAAT (Plattel.-partjj) is er ook tegen. Hij is vóór zuinigheid en daar mede is het voorstel in strijd. Liever zag hij een millioen gegeven voor de m:nsehen in de venen. De heer MARCHANT (V.-D.) is er' van overtuigd, dat de goheelo regeering vóór dit voorstel is en dus ook de drie anti revolutionaire leden. Hoe is het nugeljjk, dat met zoo'n kabinet Nederland op het paid der zonde wezen zou.' Waarom is op de Deputatenvergadering deza zaak niet eens behandeld Mon overschat de Olympische Sptlen zoo wel ten goede als ten kwade. Hij ziet er alleen in een internationaal centrum, waar heen vele vreemdelingen zullen komen. De toelichting der regeering acht spr. niet gelukkig. Hij critiseert het niet-toe- laten eener loterjj. Door die loterjj te weigeren was de re- gecring verplicht holdensclie spelen te sub sidieeren. Over een loterij had de regeering zelf kunnen beslissen, maar nu moeten de belastingbetalers het beirag betalen. Is het nog niet mogelijk een loterij te houden. Hoe is het nu: het een bijdrage of een waarborgsom? Het is weascheüjk, dat men precies weet, hoe de verrekening zal plaats hebben in verband met de particu liere waarborgsom. Spr. vraagt daarover nauwkeurige inlichtingen, want hjj kan het niet overzien. Do motie-Boon acht spr. redeljjk. Begin- seJ-bezwareu komen alleen van de calvi nisten. Spr. herinnert aan den heer De Siuers, die vóór het openstellen van musea op Zondag was, en hij meent, dat de Katho lieken geen beswaar kunnen hebben tegen liet spelen op Zondag. De heer RUTGEltS (A.-R.) meent, dat men de hijkomstigo voordeelen der Olym- pischo Spelon overschat. Ook de pacifistische waarde acht hij twijfelachtig. Do Minister van Onderwijs, de heer DE VISSER, is aan het woord. Da vergadering wordt verdaagd tot heden 'één uur. DaBelgische FloraliSn zijn nog slcohls enkele dagen voorbij en reeds vandaag is de vijfde tijdelijke der groote Yoorjaarsbloemcntentoonstelling te Heem- slede geopend. Dcza vijlde wijkt geheel at van haar voor gangsier. Waren deze laalsle uitsluitend be doeld als een demonslratie, om de verschil lende cultuurproducten, zoowel uit het bloembollenland als uit de andere eulluur- cenlra Aalsmeer, Boekoop, Naarden-Bus- sum. enz., naar voren le brengen, en was daarbij de decoratieve opstelling slechts hulpmiddel, om het gebodene zoo voordec- lig mogelijk te doen uitkomen, de vijfde, speciale tentoonstelling van Wocmschik- en sierkunst heeft uilsiuilend ten doel een zoo algemeen mogelijk beeld le geven van liet toegepaste gebruik van bloemen en planten in liet dagelijksch maatschappelijk en huiselijk leven. Hier wordt' dus het terrein betreden, waarop in de allereerste plaals de bloemen winkelier werkzaam is. Hier is niet de kweeker, doch de bloemenbinder, om het zoo uit te drukken de arlist van het bloe- menvak, aan het woord. Het lentoonstel- lingsbestuur verzekerde zich hiervoor de medewerking van de landelijke organisatie der bloemenwinkeliers, met name den kring bloemist-winkeliers van de groep bloe misterij uit den Nederlandschen Tuinbouw- raad. Voor bijna f 50.000 aan ruwe opium in-beslag genomen. De recherche op het hoofdbureau te Rotterdam kreeg gisteren uit Antwerpen bericht, dat van daar, voor rekening van een bekend smok kelaar in verdoovende middelen, een paar brandkasten', die vermoedelijk verdoovende middelen inhielden, naar hier waren ver zonden. De beide inspecteurs der recherche, die kort geleden te Rotterdam op een zeer belangrijke partij gesmokkelde cocaïne en morphine hebben beslag gelegd, werden we derom met het onderzoek belast en alras bleek hun, dat inderdaad bij een expedi- tiefirma daar ter stede brandkasten waren aangekomen, die men in een veem had op geslagen In een pakhuis van dat veem op de Leuvehaven troffen zij twee groote brandkasten .aan, elk wegende ongeveer 1700 kilogram. De brandkasten werden voor nader onderzoek naar het hoofdbureau van politie overgebracht en na opening bleken zij als opvulsel tusschen de boven-, beneden-, zij- en achterwanden zooveel vierkante, met ruwe opium gevulde dooB- jes te bevatten, dat tien flinko kisten daar geheel mee gevuld konden worden. Daarna hebben de rechercheurs in een ander pakhuis in de Boompjes opgespoord tien kisten, elk wegende 70 kilogram, dio als verfwaren waren aangegeven, doch bij opening geheel gevuld bleken to zijn der gelijke doosjes ruwe opium. Deze opium heeft gediend als opvulsel tusschen de wanden van twoe andere tfrandkasfen, die door de smokkelaars geledigd en in dezo tien kisten overgepakt zijn in de werk plaats van den man, die in de Jufferstraat de kisten voor hen gemaakt heeft, zonder te weten wat de smokkelaars er mee voor hadden. Bekend was dat de inhoud voor verdere verzending bestemd was. Ook deze twee geledigde brandkasten zijn in beslag genomen. In totaal hebben beide inspecteurs onge veer 1000 kilogram ruwe opium in beslag genomen, een waarde van f 40.000 tot I 50.000 vertegenwoordigende, zegt de ,,N. B. Ct.". Eon der smokkelaars, de Rus J. ilte Antwerpen woonachtig, is op het kantooor- tje van den kistenmaker in d< Jufferstraat aangehouden en voorloopig op het hoofd bureau van politie opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. Geble ken is reeds, dat ook bij deze smokkelarij een zeer vertakte internationale bende aan het werk is, die zich toelegt op liet verzon den van de smokkelwaren naar verschil lende groote havens in en buiten Europa. Ditmaal is de geheele aanhouding en in beslagneming buiten de ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen om gegaan. Een vergeten leerlinge. Werd begin October 1924 te Delft een leerling door do onderwijzeres in een kast opgesloten en eerst den volgenden morgen daaruit springlevend te voorschijn gehaald, Maan dagnamiddag is op een school te Dordrecht iet dergelijks gebeurd. Hier was de kleine niet in een kast ,docb in het schoolgebouw opgesloten, terwijl zij zichzelve door een raam heeft weten te bevrijden, waai-bij zij echter ernstig werd gewond. Het negenjarige meisje C. Kurvers_moest n.l. in de R.-K. Zusterschool aan de Vliese- straat, nablijven. De onderwijzeres, de 25- jarige mej. Van Kcssel, verliet te vier uur het gebouw, om elders te te nemen, en zó vergat de vrouw, die belast was met de smiting van de school, op de hoogte te brengen, dat zich nog een kind in bet getouw bevond. Te ruim vijf uur moet het kind, angstig geworden en overal de deuren gesloten vin dend, een bovenraam hebben weten te be reiken, waarvan het van een hoogte van pl.m'. 8 M. moet zijn gevallen of gesprongen. Het moisjo kwam met gebroken onderbeen en een inscheuring van het zitvlak op de speel plaats neer, waar het eerst na een kwartier werd ontdekt door voorbijgangers. Dezen waarschuwden den winkelier Van Herwynen, die met behulp van ladders er in slaagde over het hek te klimmen, waarna het kind, dat tamelijk veel bloedverlies bad geleden, door den Geneeskundigen Dienst per rijtuig huiswaarts kon worden gebracht. Aangaande "dit geval verneemt nog „De Tel."; De 9-jarige moest nablijven omdat «ij tijdens de les gesproken had. De inrichting, een nieuwe gemeenteschool, die eenige jaren geleden aan het R'.-K'. schoolbestuur werd toegewezen, bevindt zich aan de" Vriesestraat, waaraan de speelplaats uitkomt met een ijzeren hek en een oud- Hollandsche poort. Men heeft alleen door het ijzeren hek gezicht op do school, daar zich aan den anderen kant winkelhuizen bevinden. Hc-t raam der bovenverdieping, waaruit hst meisje is gevallen niet gesprongen bevindt zich juist tegenover het hek, dat er ongeveer dertig meter van verwijderd is. Om vijf uur passeerde in de Vriesestraat het elfjarig meisje De Zeeuw. Deze be merkte de opgeslotene voor het raam der verdieping. Het onder- en bovenraam hebben vrijwel gelijke [loogte. Het bovenraam schuift omlaag, het onderraam kan niet opgeschoven werden. Uit bet cmlaag geschoven raam riep de opgeslotene het voor het hek staande meisje toe: „Weet ja waar juffrouw Van Kessel woont?" Een ontkennend antwoord volgde. „Maar," zei zus Da Zeeuw, „dan zal ik haar wel gaan zoeken." „Goed," antwoordde de ander, „dan zal ik mijn hoed en mantel gaan haten." Zij liet zich ifearop van het raam zakken en kwam cenige oogenblikken later gehoed en gemanteld terug. Toen klom zij t:-gen het raam en riep tot zus De Zeeuw: „Zou ik er uitspringen?" Waarop deze terugriep: „Nee. dan krjjg je een ongeluk. Ik zal de juffrouw wel zoeken f' Een ocgenblik later echter zag zjj het meisje buitenwaarts op de plaats vallen. Vermoedelijk hzeft de val zich als volgt toegedragen: De schoolbanken staan ongeveer een meter van den buitenmuur verwijderd. Da opge slotene is op een bank geklommen en van daar in de vensterbank, waar drie bloem potten stonden. Zij is op een der potten gaan staan en toen langs de raamhontjes over een openstaand bovenraam geklommen. Vervolgens is zij daar overheen geklommen naar den buitenkant en heeft toen èf niet do steeneu buitc-nvensterbank kunnen be reiken, óf zich niet meer kunnen houden, waarna zij achterover naar omlaag is ge stort, in haar val waarschijnlijk een keer over het hoofd slaande. In aanmerking nemend, dat da hoogte van den val 8'A M. is en de speelplaats met klinkers belegd, is het een wonder te noemen, dat de kleine er met een boven den voet gebroken rechterbeen en eon scheur aan het zitvlak is afgekomen. Zusje De Zeeuw, die den val gezien had, staakte een gil en waarschuwden voorbijgangers, die, daar het ijzeren schoolhek g:sioteu was, den be hanger Van Herwtjnen, die op den hoek van do speelplaats zijn winkel heeft, waarschuw den. Via een binnenplaats-muurtje kon de heer Van Herwtjnen toon met behulp van den man, die alarm gemaakt had, door middel van twee trappen op do speel plaats komen. Het kind, dat goed bij kennis was, werd opgenomen en over den muur in de nabij zijiido werkplaats gedragen. Eeuige minu ten later verscheen dr. Romijn cn zuster Offenberg, beiden van den Gemeentelijken geneeskundigen dienst, die een noodverband om het gebreken lichaamsdeel legden. Zuster Offenberg bracht daarna de patients naar hsar woning, waar zij een rustigeo nacht heeft doorgebracht. Voor een meer nauwkeurig onderzoek is het meisje naar het R.-K. Ziekenhuis ver voerd, om door middel van X-stralen en Röntgenstralen gefotografeerd te worden, opdat men zou kunnen nagaan, of er in wendige kneuzingen waren ontstaan. Een ocgenblik na den Geneeskundigen dienst was de politie ter plaatse gekomen wier eerste werk het was, de menigte nieuws gierigen, die het verkeer ia de Vriesestraat stopzette, te verspreiden. Inspecteur Brukker nam diverse personen in- verhoor, o.m. de bewuste onderwijzeres, die haar vergeet achtigheid erkende en die ten zeerste onder den indruk van het gebeurde was. Dezer dagen kochten een paar veekooplieden van Purmerend 15 koeien in Vriesland. Deze koeien moesten naar Purmerend vervoerd worden, doch in een veewagen is slechts plaals voor 13 bees ten. Toch werden de 15 koeien in dien wa gen geborgen. Zonder dat de slationsbe- amble controle uitoctende, werd de wagen gesloten en 13 koebeesten werden genoteerd. Den volgenden dag arriveerde de wagon en vond men 14 koeien staan en 1 dood op den grond liggen, vertrapt door de andere koeien zoodat lappen huid er bij hingen. De commissaris van politio te Gorkum heeft proces verbaal doen opma ken tegen twee personen, W., uit Den Haag, en V. G., uit Rotterdam, die onder Ben naam van Dodoneus sedert drie maan den aldaar onbevoegd de geneeskunde uit oefenden. Zij verheugden zich in een vrij groot bezoek en sleten menig drankje, hoofdzakelijk kinine bevattende, tegen niet te lage prijzen. Eén van hen iB vroeger al eens wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde veroordeeld. Het vliegveld Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, is in April aan gedaan door 350 vliegtuigen iiv het regelma tig luchtverkeer. Voorts deden 175 militaire ■Vliegtuigen de haven aan en 10 vliegtuigen, die zich op bijzondere vluchten bevonden. De Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd aangedaan door 186 vliegtuigen van het internationaal luchtverkeer, 78 militaire toestallen, terwijl 105 proef- en andere "vluch ten plaats hadden. Bovendien werd de Waal haven door 7037 personen bezooht. Het aan- lal pleziervlieger-: was bijzonder groot en overschreed eind April reeds het totaal, ge maakt in 1923. Deze cijfers bedroegen voor Schiphol en Waalhaven resp. 797 en 214. Te Culemborg heeft gis- termiddag in verband met de bekende moordzaak, de Rijksrecherche een achter neef van de slachtoffers naar Tiel over gebracht. Maandagmiddag is op het Zandpad, te Maarssen, de melkwagen van den veehouder Selt. ten gevolge van het DE NIEUWE KRUISER H. Ms. „JAVA". ~'5Z :V. - V •V 5 Met 1 Mei is door onze Marine overgenomen van de Ken. Mij. de Schelde te Vlissingen bovenstaande nieuwe kruiser voor onze vloot schrikken van het paard, in de Vecht ge reden. De veehouder zelf en zijn twee jon ge zoons werden gered. Toen de knecht onder het paard vandaan werd gehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. Hoog water. Men moldt uit Tiel: De snelle was van de Maas heeft de laaggelegen weilanden op een voor de vee houders zeer ongelegen tijd onder water ge zet. De afwatering van enkele binnenpol- ders is niet meer mogelijk, waardoor ook de binnenvelden beginnen blank to staan. Op verschillende punten zijn de werken van de Maaskanalisatie wegens den hoo- gen waterstand stop gezet. De Maas voor Grave is thans zoodanig gewassen, dat de lager gelegene uiterwaar den reeds zijn ondergeloopen, terwijl de weilanden binnendijks nu door het gesloten blijven van de afvoersluizen van het rivier- tjo de Raam door het Peelwater grooten- dcels onder water gezet zijn. Yccl zee, dab reeds in de weide liep, heeft men weer op stal moeten zetten. De Wythpolder heb ben de boeren door dijkjes te maken tot nu toe nog watervrij kunnen houden. De peilschaal te Grave tcelcent 9.53 M. -f N.A.P. Wychen is door een e r n- stigen brand getroffen. Gisterochtend te tien uur ontstond door onbekende oorzaak brand in een der schuren van de dubbele hofstede „De Vormer'', aan den weg naar Raven- stein. Deze hofsteden zijn het eigendom van het Oud Burgeren Gasthuis te Nijmegen, ge pacht door de landbouwers Van Noort en Van Bcesd. De brandweer van Wychen stond machteloos tegenover de vuurzee. De andere gebouwen werden spoedig door het vuur aangetast. Omstreeks twaalf uur werd de Nijmeegsche brandweer om assistentie verzocht. Zij kwam. Na een klein uur was zij den vuurgloed meester. De hofstede van Van Noort is, op het woonhuis na, vrijwel geheel verbrand; van dio van Van Becsd bekwam alleen het woonhuis ernstige waterschade; enkele ne vengebouwen brandden eveneens uit. Het liet woonhuis van v. B., dat in 1908 geheel was herbouwd, is geheel gespaard gebleven. De schade aan inboedel en gebouwen is door verzekering gedekt. Een hoeveelheid hooi en aardappelen ging geheel verloren. Het vee kon, voorzoover op de boerderij aanwezig, worden gered. Te Heerlen is in de staats- mijn „Hendrik" de 25-jarige ongehuwde sleeper W., afkomstig uit Vlodrop, bewuste loos aangetroffen. Toen hij even bij kenpis was' gekomen vertelde de man. dat hij zich in eon schachtje langs een kabel naar be neden had laten glijden. Bij die gclggcnheid was hij gevallen. Naar de verbandkamer vervoerd, overleed de ongelukkige spoedig na aankomst. Koopman: .,Dit is de beste en mooiste papegaai, dien ik bezit. Maar ik wil u op één ding attent maken. Als het voedsel niet naar zijn zin is, gaat hij vreeseljjk te keer!" Juffrouw: „Dan neem ik hem zeker, 't Zal precies wezen of er een ïUan in hais is!" BUITENLANDSCH GEMENGD. De Leie heeft in België de geheele streek tusschen Meenen en Deinze in een meer van 30 K.M. lengte herschapen. Dc schade aan de vlksrootingen bedraagt ettelijke mil- lioenen francs. Te Bisseghem zijn 2 per sonen verdronken. In tegenwoordigheid van 40 New-York- sche bankiers is Zaterdag door de firma Dillon Read en Co. aldaar een chèque ge- teekend op de Union Trust Company van honderd zes en veertig millioen dollar, ter voldoening van den aankoop van het ge heele bedrijf met fabrieken, opslagplaatsen en voorraden van de automobiclfirma Dodge brothers. De chèque, is de grootste die ooit voor een particuliere "handelstransactie i9 uitgeschreven. De rechterhand van den prins van Wales moet bij zijn bezoek aan Zuid-Afrika totaal zijn „afgewerkt" door de duizenden shake hands. De heer Archibald Groathmey, president van de New-Yorksche katoenbeurs, is tot de onaangename ontdekking gekomen, dat hij wettelijk twee echtgenooten heeft. Als student te Yale trouwde hij al met zijn eer ste vrouw Isabella, en het jonge paar sloot vriendschap met het echtpaar James Judd, dat in New-York tot hun naaste buren be- hooide. De heer Judd overleed in 1919 en de heer Groathmey werd verliefd op de charmante weduwe. Dientengevolge trok hij met zijn vrouw naar Texas waar een naar beide partijen meenden, wettelijke schei ding werd uilgesproken. Deze scheiding werd echter door den rechter in Ncw-York niet erkend, maar voordat de heer Groathmey hiermee in ken nis was gesteld, was hij met de weduwe naar Connecticut gelrokken en daar opnieuw getrouwd, want in Connecticut bleek de scheiding uit Texas wel geldig. Doordat d? eerste vrouw een procedure om onderhoudskosten is begonnen, is de lieele zaak aan het rollen gebracht. De rech ter le New-York heeft geen aanleiding ge-% vonden den echtgenoot wegens bigamie te vervolgen, omdat zijn goede trouw bewezen werd geacht, maar als de staalyechtbank van New-York niet op haar besluit wil le- rugkeeren cn de scheiding in Texas sanc- iioneeren, zullen de heer Groathmey en zijn tweede echtgenoote het grondgebied van de stad New-York moeten verlaten en in Con necticut gaan wonen. De bladen dringen echter aan op een formnelc en wettige op-, lossing van deze echtscheidings-comedie. Het dorp Tulpa en de naburige dorpen bij de oude Oostenrijk-Roemecnsche grens, is sinds eenige dagen het tooneel van een wonderlijke spookgeschiedenis. De pastoor van het dorp, dc prior van het klooster, al de burgerlijke en kerkelijke autoriteiten zijn radeloos. Van uit Tsjernovits zijn journalis ten en artsen naar Tulpa gereisd; tot nog toe hebben die echter alteen maar allerlei ontzettende verhalen gehoord maar zelf niets buitengewoons te zien gekregen, be halve dan de teekenen van waarlijk buiten gewone collecieve opwinding, aldus het „Vad". De oorzaak van dit alles is een derlien-t jarig boerenkindje; de grootmoeder van dit meisje is een in de lieele streek bekende waarzegster; bij die grootmoeder had het meisje eenige dagen gelogeerd en toen het terug thuis kwam vertelde het aan haar moeder, wat al wonderlijke dingen het be leefd had: een pot vol melk, die op tafel stond, was plotseling gerezen om dan bij 't plafond om le kantelen; met een kast vol met eieren was hetzelfde gebeurd. Het duurde trouwens niet lang of er gebeurden: thuis nog erger dingen. Op den derden dag na den terugkeer van bij haar grootmoeder kwam er een kei door het raam binnenvlies gen. Spoedig kwam er een tweede, een derde enz. De buurt werd afgezocht maar nie-. mand gevonden. De ouders vonden het ge raden hun kind naar familie op een ander dorp te zenden. Onderweg weiden er ech ter zooveel keien naar haar geworpen, dat ze vol angst weer naar huis vluchtte. Men waagde het niet meer arlleen in de woning le blijven; de buren werden verzocht mee te komen waken. Op een avond, dat het huis vol menschen was, riep het kind ploti seling: „ai, mijn haarl" De hoofddoek zoo-», als mqn in die streken draagt, werd afge nomen en al het haar bleek afgeknipt. Later werd het haar in papier gewikkeld bij de kachel teruggevonden. De pastoor raadde het meisje naar een klooster te zenden. Die raad weid opge volgd, maar het duurde niet lang of de kloosterzusters voelden zich door de aan wezigheid van hel kleine meisje ook al behekst en de prior zond het kind terug naar huis. Natuurlijk gaan potten en pannen en meubelen ook de hoogte in, waar het kind zich bevindt. De artsen uit Tsjernovits, die naar Tulpa gereisd zijn om de zaak te onderzoeken hebben voorloopig geen uitspraak gedaan. Zij willen eerst zelf zoo'n spokerij mee* maken. Maandagnacht zijn op het traject Pres- burg-Sillein in Slowakije de locomotief en drie wagens van een sneltrein ontspoord. De machinist werd gedood. Drie passagier» werden zwaar en 11 licht gewond. Het on geluk moet aan de te groote snelheid van den trein worden toegeschreven. In do verwarring na het ongeluk werden verscheidene personen uitgeplunderd. Gisteren is een zeer stoutmoedige inbraak gepleegd in een juwelierswinkel in de Ru« Montaigne te Parijs. Toen de eigenaar, de heer Fillon, met zijn vrouw cn de verkoop ster op de eerste verdieping even zaten te déjeuneeren, nadat zij het ijzeren scherm voor den winkel neergelaten hadden, kwam om kwart over één een van hun vrienden RECLAME. W M Buitje met 20 Tabletten

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6