No. 19984. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 5 Mei Derde Blad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. Leidsche Begrafenisonderneming UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. Hei. s a 1 o n-o lifantje in den Haagschen Dierentuin heeft op den eerst?n ontvangdag niet te klagen gehad over ge brek aan belangstelling. Vooral in de m:d daguren genoot het veel bezoek, vooral van hei jonge volkje dat met suikerklontjes, pin da's, en ander lekkers stellig de maag van den kleinen dikhuid zou hebben overladen, wanneer de oppasser zoo nu en dan niet de tractatie had onderbroken. Want Betsy is al zeer goede maatjes met het publiek en houdt onvermoeid de slurf uitgestoken om het een en ander te verorberen. En wanneer de ll-jarige niets van de omstanders kreeg, dan stak zij vrijflbstig haar snuit in den zak van haar oppasser, om te trachten daaruit iets van haar gading op te diepen. Dat er voordurend kiekjes werden genomen spreekt vanzelf. Donderdag a.s. .wordt.door.de N.V. Ford Motor Company of Holland een optocht van met bloemen versierde automo bielen naar de bloemententoonstelling te Heemstede georganiseerd. De colonnne ver trekt om 9 uur v.m. uit Botterdam en gaat .via Delft, Den Haag, Wassenaar. Leiden, Oegstgeest, Sa6senheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede en Haarlem naar Amsterdam, waar de stoet te pl.m. drie uur wordt ontbonden. Men zal te ongeveer elt uur Leiden passeeren. Op de markt te Haarlem is gisteren proces verbaal opgemaakt tegen ten koopman uit Amsterdam, die koperen ringen verkocht onder voorwendsel, dat het gouden ringen waren. Gistermorgen gebeurde l ij- dons de les een ongeluk in de Rijks Hoogere Burgerschool te Purmerend. Een glazen kolf met stikstof, waarmede een proef werd genomen, sprong uiteen. De amanuensis Van den Berg kreeg een gedeelte van het glas in het gelaat, en een splinter glas in het oog. Hij is direct naar Amsterdam ver- voeid, en daar Ier behandeling opgenomen. Hoewel het oog ernstig gewond is, hoopt men het te behouden. Dr. Bouman werden de handen bloedend verwond. Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft een sergeant-vlieger uit Sdesterberg, die met Het vliegtoestel No. 73 tn de richting Tilburg vloog, vlak voor deze Stad een noodlanding gemaakt, waarbij het toestel ernstig werd beschadigd. De vlieger wilde landen op een bouwland langs den Bosschcnweg. Bij het dalen raakte de ma chine de kruinen van de langs den weg Staande boomen, waardoor het toestel over den kop sloeg. Het toestel werd ernstig be schadigd. De vlieger bleef ongedeerd. Het toestel zal worden gedemonteerd en naar £oesterberg worden overgebracht. Het tweede s la chtoffervan het auto-ongeluk te Baaider is in het zieken huis te Hoogevecn overleden. Het stoomschip ,,G run o", k a - tein Scholtens, thuisbehoorende to Gronin gen, van Hamburg naar Groningen, trof Zondagmorgen te elf uur in de Noordzee, ten Noorden van Borkum, een onbemand vaartuig aan. Het bleek to zijn con lichter, .genaamd „Dorus", 600 ton groot, thuis behoorende te Kopenhagen. De sleeptros., welke nog aan het vaartuig was bevestigd, kon niet worden binnengehaald, zoodat vermoed werd, dat die tros nog verbinding had met een sleepboot of voor afgaandea lichter, welke vermoedelijk gezonken is. Op verderen af stand werd nog een lichter ïrr zinkenden toestand wanrgenomen, vermoe delijk thuisbehoorende bij eerstgenoemde. De „Dorus" is te Delfzijl door de „Gruno" binnengesleept on is in 1903 gebouwd te Mnrtcnshoek. {«Tel.") Op de Karei 1-f abrie ken te Eindhoven zijn een 50 arbeiders ontslagen. Dit ontslag werd eerst in verband gebracht met de jongste staking, doch thans deelt de directie mede, dat de hooge prijzen der tabakken en de zwaTe mededinging oorzaak van deze personeelsvermindering zijn. Nadat vorige week de schil- derspatroonsorg. te Zwolle aan den werk nemers den eisch hadden gesteld, het con tract te teekenen, volgens hetwelk in 1925 op dezelfde voorwaarden zou worden ge werkt als in 1924, zijn hiertoe gisteren alle 'organisaties overgegaan, zoodat hier het gevaar voor een uitsluiting geweken is. De vijftienjarige zoon van een koperslager te Lichtenvoorde was Za terdagmiddag bezig een clectrisehe verlich ting aan te brengen in zijn duivenhok. Met beide handen greep hij den kabel, die on der stroom stond, vast. Hij bleef aan den draad hangen. De moeder, die alleen thuis v >5. deed vergeefschc pogingen hem te be- 'ijdc«. De jongen werd gedood. Per bijzondere dienstorder 'deelt de Directie der Ned. Spoorwegen mede, dat aan dengene, die een breuk in een spoorstaaf, punt- of kruisstut van een dagelijks door personen- of goederentrei nen bereden hoofdspoor of een breuk in den bovenbouw van een brug ontdekt en tijdig de eioodige maatregelen neemt ter voorkoming van noodlottige gevolgen, wel ke uit die breuk hadden kunnen voort vloeien, een premie wordt toegekend. Voor beambten bedraagt deze premie als regel cn half dagloon in bijzondere gevallen kao de premie verhoogd worden tot één dagloon. Voor particulieren bedraagt de premie in 'den regel vijf gulden. Uit Bandoeng worclt gemeld: Proeven met radio van korÊe golflengte, te Malabar genomen, hebben succes geliad. Uit de heele wereld komen berichten bin nen. van goede ontvangst, o.a. uit Curasao fen Texas. De opbrengst van Malabar-Ra dio heeft in April f 73.000 bedragen. Mr. A., eenschatrrjk Amerikaan, vertelt aan een anderen niillionnair van zjjn fabrieken. „Je moet die fabrieken bij mij zien. old chap. Aan den eenen kant gaan de varkens er in en aan den anderen kant komen de worsten er verpakt en wel uit." „Is dat alles?" antwoordde de vriend. „Bij ni\j op de fabriek gaat aan den eeneo kant de gerst er in, om er bier van te maken, en aan de tegenovergestelde zjjde worden de dronken kerels er uit gegooid." 8 BUITENLANDSCH GEMENGD. Een nieuw record in de civiele luchtvaart werd Zaterdag behaald op de Britsche rijks- lucht w^en. Een der eerste luchlexpres- vaarliugen, bestuurd door kapitein Rogers, volbracht voor de eerste maal een vlucht naar Zwitserland en terug in een dag, het welk een afstand is van meer dan 1000 mijlen. Het vliegluig steeg te Croydon op om zes uur v.m. en vervoerde goud naar Londen, hetwelk voor Bazel bestemd was. De ma chine landde te Bazel om 12,1 n.m., vloog om 1,30 naar Londen terug met passagiers en lading, en streek te Croydon neer om 7.25 n.m. Behalve deze machine, vertrok nog een ander groot rijksvliegtuig Zaterdag van Zwitserland met goud geladen. Te zamen vervoerden de machines van Londen naar Bazel totaal 21/* ton aan gouden slaven, die een waarde vertegenwoordigden van bijna 1/4 millioen pond. Aan den spoorlijn Botlrop-Ostcrfeld in Weslfalen is een aanslag gepleegd op een passa-gierslrein. Dicht bij een overweg was op de rails een wagen met steenen ge plaatst. Het misdadige oogmerk bleek ook uit het feit, dat de wagen met louwen aan de rails was bevestigd. De machinist heeft echter een botsing door tijdig remmen we ten te voorkomen.; 20 M. voor de hindernis stond de trein stil. In de buurt van het Zuiderstation te Brussel zijn 7 Polen gearresteerd, waar onder een vrouw. Ze beliooren lot een mis- dadigersbende, die de laatste lijden in Fran krijk een groot aantal misdrijven begaan had, waaronder verscheidene moorden. Boven Hongarije hebben de afgeloopen twee dagen hevige onweders gewoed. In verschillende sleden is groole schade aan gericht. In Boedapest moesten vele bewo ners bij andere personen hun intrek nemen. Door het regenachtige weer is de oogst ech ter bijzonder gunstig geworden. Een afschuwelijke moord is in een kazerne te Pistoja in Italië gepleegd. In een kazerne- kamer sliepen 13 soldaten. Een van hen, een zekere Peter Lorenzen, stond plotseling op, laadde zijn geweer en vuurde niet min der dan 7 schoten op zijn slapende kame raden af. Eén soldaat was onmiddellijk dood; twee andere overleden den volgen den morgen aan hun verwondingen, terwijl nog vier andere eveneens zwaar gewond werden. De moordenaar, die goed gemikt had, en met elk schol een slachtoffer had gemaakt, werd gearresteerd. Men veronderstelt te dosn te hebben met de daad van een krankzinnige, maar het is niet uitgesloten, dat het hier een wraakne ming betreft. Een dramatisch tooneel heeft zich voor het hof van assisen te Versailles afgespeeld. Een 30-jarige vroouw had zich te verant woorden wegens het dooden van haar echt genoot cn de eenige directe getuige van dit feit was haar 9-jarig zoontje Henri geweest, die voor het hof het gebeurde moest komen verhalen. Volgens verklaringen van andere getuigen had de man zijn huwelijksleven met de on gelukkige vrouw tot een tien jaren lang du rend martelaavschap gemaakt. Bijna dagelijks met den dood bedreigd had de vrouw haar echtgenoot doodgescho ten, op het oogenblik, dat hij met een mes in de hand op haar was komen toeloopeo. De kleine jongen verscheen bleek en be vend voor de rechters en, zijn moeder zien de, barstte hij in tranen uit. De president van het hof poogde hem te kalmeeren en zeide hem, dat hij zijn vader of moeder niet in een slecht daglicht behoef de te stellen, maar eenvoudig moest ver tellen, wat hij gezien had. Met nauwelijks hoorbare stem zeide d* jongen: „Vader kwam vooruitgeloopen met een mes in zijn hand". „Wat deed je moeder?" vroeg de rechter „Zij was bang", antwoordde de jongen. „Hield je van je vader?" „Ja." „En van je moeder „Ja". hield heel veel van hen alle t\vec"f- voegde de kleine er aan toe. Bij dit gezegde begon de moeder van het kind luid te weenen en riep uit: „Mijn arm lief kind!" De jury-leden, die bij dit tooneel ook tri nen in de oogen voelden wellen, spraken het „jriiet schuldig" uit, waarop de jongen zijn moeder om den hals vloog en kuste. Te Gohlis bij Leipzig heeft een slotenma ker, wiens vrouw verleden jaar gestorven is. vermoedelijk in een vlaag van zwaarmoc digheid zijn drie kinderen vergif ingegeven en daarna de gaskraanropengezet met het gevolg, dat hij ook zelf om het leven is ge komen. Van de kinderen zijn er twee ge storven, het derdè kon nog tot bewustzijn worden gebracht en gered. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN', CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 8«1 - IjEIOEN 7797 Alphen. In de Julianaslraat kwam een jongen uit de Marlha-Stichting mei zijn fiets in aanrijding met een auto. Hiiznll kwam er met eenige lichte bleseuren af, doch zijn karretje bad nogal averij opge- loopen. Brieven binnenland terugontvangen in de tweede helt! van April: 1. S. v. d. Bosch, Nieuwkoop. Briefkaarten binnenland: 2. Hoogeraad, Scheveningcn; 3. wed A. Opdeboek, Nij- Alkemade. Bij de gehouden aanbeste ding ten Raadhuize alhier voor het schil deren van liet raadhuis en secretariswoning, burgemeesters- en conciërgewoning is in geschreven als volgt: C. M. Vesseur te Roe- lefarendveen, voor de som van 520; l. tl. Vesseur te Oudewetering voor de som van 1545: N. Koot te Bijpwetering voor 1549 en P. van der Velden te Oudewetering voor f558.60. liet werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De heer A. Ruadsen, commie3-dienst- geleider bij de Rijksbelastingen alhier is met ingang van 1 Juni a.s. in gelijke func tie overgeplaatst naar de gemeente Zand- voorL Boskoop. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 8 Mei a.s., des avonds 7 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Opening. 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 11 Maart 1925. 3. Ingekomen stukken. 4. Advies van B. en W. op een verzoek van den heer W. Visbach te Waddinxvcen om te bevorderen, dal hem vergunning wor de verleend ais bedoeld in artikel 5 der Drankwet. 5. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vaststelling van een pensioengrondslag. C. Advies van B. en W. op een voorstel van den beer W. C. van Kleef, om te be stuiten tot ab.chatfing van de opcenten op de hoofdsom der grond- en vermogensbelas ting 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 19251926. 8. Voorstel van B. en W. om te besluiten tol ondersihandsche verhuring van wonin gen, ingevolge raadsbesluit van 11 Maart 1925, eigendom der gemeente geworden. 9. Voorstel van B. en W. om le besluiten lol verbouwing van de Rijkstuinbouwwin- terschool. 10 Aanbieding door B. en W. van de exploitatierekening enz. van de bouwvere niging „Onze Woning" over het jaar 1924. 11. Voorstel van B. en W., om aan den Voorofsclien Polder een bijdrage le verlee- nen van f 100 in de kosten van verbetering van de overscheping aan de Zuidkade. 12. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van concepl-besluilen, slrekkende lot wijziging der gemeene-begrooting voor 1925. 13. Voorstel van B. en W. om le besluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond 14. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van het koliier Hondenbelasting voor den dienst 1925. 15. Advies van B. en W, op een adres vail l\et bestuur der bouwvereniging „Onze Wo ning" alhier, betreffende bet verleenen van tinancieelcn steun uit do gemeentekas vou.» woningbouw. 16. Rondvraag. 17. Sluiting Oudewctering. Zaterdagmorgen geraak te de 85-jarige lieer A. R., toen hij de kerk verliet te water. De beer R. is zeer slecht van gezicht, zoodat hij den weg niet meer kon onderscheiden van bel water. De lieer H K., die bel ongeluk zag gebeuren,, mocht liet genoegen smaken den drenkeling weer op het droge le brengen. Waddinxvcen. Burger 1. Stand. Cieboren: ricterlje, D. van C. Oudijk en P. Ilogerbrugge Gerril, Z. van A. Zijdeman en A. P. van Schaik. Overleden- Maria Catharina Krijgsman 28 jeehlgenoole van D. Annaars. Gehuwd: J. Tober en M. H. Doornenbal S. A. Verweij en J. II. Troost. Hillegom. De ten overstaan van nota ris A. Goldenberg gehouden bloembollen- veiling ten bate der St. Joseph-kerk en Ar men bracht op f 3067, terwijl nog voor de St. FJisabethvereenigiiig voor f 219 geveild werd. Katwijk aan Zee. Er is een comité op gericht onder leiding van prof. Grosheide te Amsterdam tot stichting eener Chr. School te Boedapest. Op den verjaardag der Prinses is op verschillende scholen een col lecte voor die school gehouden. Deze col lecte heeft op de vier Hervormde Scholen f 40 opgebracht. Tot tijd. onderwijzer ter vervanging eener zieke onderwijzeres is benoemd aan de Tweede Hervormde School de heer Ruis te Edam. Eenige jaren geleden werd in den ge meenteraad het voorstel gedaan om de be lasting op de losloopende honden op f 10 per hond te stellen. Dit werd gedaan ora aan het hondeneuvel paal en perk te stel len. Het mocht echter niet veel baten. IJ et aantal dier viervoeters schijnt zoo toe te nemen dat een opvolger van den ratten vanger van Hameien een zegen voor onze gemeente zou kunnen zijn. Bij massa's ziet men ze loopen zonder be lastingpenning. Richard de Derde riep eenmaal uit, „een Koningrijk voor 'n paard" maar hier raag men wel zeggen „een Koningrijk voor 'n h_»n denverdelger". Het zou ons niet verwonde ren als het gemeentebestuur de aom, die de hondenbelasting opbrengt, zou willen der ven, als we radicaal van den hondengeesel zouden verlost wezen. Als er voor dat bc drag eens een prijsvraag uitgeschreven werd, zouden er dan geen snuggere koppen gevonden worden die een afdoend advies in deze gaven 1 Nu zal het niet lang meer duren of we hebben meer viervoeters dan twee beeners in de gemeente. De redactie van dit blad zal ongetwijfeld de kolommen van deze courant openstellen voor hen, die een definitieve oplossing van de hondenplaag aan de hand kan doen. Wij, van onzen kant, zullen er ons uiterste best voor doen, dat zij haar naam op een ge denkplaat in het „De Ridder Plantsoen" vereeuwigd worde. Van de trawlvisschery kwamen Maan dag te Draaiden aan de markt de logeers; KW 5 met f118; KW 15 met f192; KW 10 met f144; KW 25 met f219; KW 36 met 190; KW 38 met f202; KW 40 met f193; KT\ 54 met f153; KW 71 met fl-50 en KW 170 met f190 besomming. Het nieuwe seizoen 1925 is ingeluid. De eerste Katwijksche haringlogger gaat heden naar zee, n.l. de KW 101 van den reeder C. den Duik, schipper A. Nijgh. We wensehen hem een voorspoedige en geluk kige reis toe en hopen dat de haringvis- scherij dit jaar de verwachtingen niet be schamen zal, want als ook deze visscherij niet loonend zou zijn, dan ziet het er voor de vissehersbevolking en de reedcrijen slecht uit-. Er is echter gegronde hoop op hooge prij zen en daarom gaan we vol moed deze campagne tegemoet. Aan het politiebureau is gedeponeerd als gevonden een zwart verlakt kinder schoen t je en een bril met gebogen haken. Een gezellig^aamenzijn hield de leden van de Coöperatieve Spoor- en Voorschot bank „Boae" bijeen tot het aanhooren vin jaarrerslagen en vaststelling van de balans over het tweede boekjaar. Het blijkt dat deze jeugdige instelling zich meer en meer in de sympathie van het Katwijksche pu bliek mag verheugen. Deposito's, daggel den en spaargelden toonden een opmerke lijk accres. Het snelle succes werd voorna melijk aan het zeer voorzichtig gevoerde beheer en het financieele beleid van het bestuur en de directie toegeschreven. Met algemeene stemmen werd decharge verleend en het bestuur den dank der ver gadering gebracht. De winst werd, na de bijschrijving volgens de statuten op de aan deden, naar de reserve overgebracht. Uit alles bleek, dat de bank een waardige plaats onder hare medegenooten ter in lo:o inneemt. Gistermiddag viel het 3-jarige zoontje van J. Vis aan den Sliusweg, in het P. H- Kanaal ter hoogte van de Gasfabriek. Of schoon er verschillende personen waren die het ongeluk zagen, waagde zich niemand ter redding tot dat plotseling de 16-jarig T. Geiteman, Meerburgkade 90 wonende, van het hooge talud afkwam en gekleed en wel tc water sprong. Hij smaakte de groote vol doening, dat hij 't reeds zinkende kind, uit zijn netelige positie mocht redden. Lisse. De „Sts.-Crt." bevat de sin laten van de N.V. Bloembollenmij. voorh. II. de Graaff Zonen. Oprichters: J. M. van Til, G. Mastenbroek en B. J. Ch. van der Nat, allen le Lisse. Kap. f 1.000.000, gepl. an volgestort I3G0.000. Noordwijk-Binnen. Hedenmorgen om streoks lialfelf reed een motorrijder, uit de Wilhelminastraat komende, in woeste vaart legen een passeerende auto. Zoowel de mo torfiets als de auto wa6 zoo goed als ver nield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Noordwijk aan Zee. Het onlangs op het Noordzeestrand aangespoelde en in verge vorderden staat van ontbinding verkeeren- de lijk is* door de familie-leden aan de klee dingstukken herkend als te zijn van J. van der P., één van de verongelukten van de ramp met de sleepboot „De Schelde" op 8 Maart j.l. Valkenburg. Wegens reparatie in het Kerkgebouw zullen gedurende de eerste we ken de godsdienstoefenineen gehouden wor den in de oude krijlfabriek, daartoe welwil lend door den heer M. Brusséc van Itijns- burg. afgestaan. HOOGE RAAD. De worstelende Raadsleden van Zwijndrecht De Hooge Raad heeft thans uitspraak ge daan in zake het cassatieberoep van den procureur-generaal bij liet Hot le VGraven- hage tegen een arrest van dat Hof, waarbij Jan Slolk en Leenderl Los waren ontslagen van rechtsvervolging ten aanzien van hun ten laste gelegde wederspan niglieid. Gerequireerden in cassatie waren, gelijk men weet, Raadsleden van Zwijndrecht, en wilden, toen zij in een openbare Raadsver gadering de orde verstoorden, de vergade ring niet op bevel van den burgemeester verlaten. De burgemeester gaf daarna last hen met den sterken arin le verwijderen, waarbij genoemde Raadsleden zich verzet ten. De advocaat-generaal, mr. I^deboer, had tot verwerping van liet beroep geconclu deerd. De Hooge Raad heeft zicli thans veree- nigd mei de opvatting van den adv.-gene- raai, dat de ambtenaren, belast met de verwijdering der beide raadsleden niel wa ren in de rechtmatige uitoefening van hun functie. Het ingestelde beroep werd derhalve verworpen. VOOR WOENSDAG 6 MEI. 7.50: Hamburg (392 M.) Theatcrkrooiek. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbur. Vaz Dias. (Off. Amst. tijd.) 11.20: Leipzig (ong. 100 M.) Middagcon cert op de Hupfeld Phor.ola. 11.50: Parijs (4790 M. SER). Concert door liet Tzigane orkest van RadioTaris, o.a. Marclie de Madrid (Valverdc Fits), Lo Baiser auEncheres, Valse (Kiifforatli), Le Menetrier, viool, (Wieniakski), Les Boi des Aulnes (Schubert). 2.20: Cardiff (351 M. 5\\.\) Falkman met zijn bioscoop-orkest van the Capitol Ci nema 2 50: Birmingham (475 M 5tT) The Sla tion Pianoforte Quintet Manchester (375 M. 2ZIJ). Telefonie voor de scholen. Aberdeen (495 M. 2BD). Voordrachten, Symphonie-orkcst. 3.50: Leipzig (ong. 100 M.) Kindervertel lingen 4-30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Off. Amst. tijd). 5.30: Hilversum (1050 M Vooravond con- cert. 7.20: Chelmsford (1600 M. 5.XX). C.eeft het programma van Londen. (365 M. 2LO): Programma van „Music Halt Songs of Years Gone By", medewerking van the Wireless Orchestra. Birmingham (475 M. 5lT). Programma van Mozart-muzick. Ouverture „Figaro" Symphonie-Concert, 4e Symphonic van Mozart in G. minor. Selectie uit de „Too- verfluit". 7.25: Leipzig (ong. 400 M j Militair-concert, o.a. het orkest van het Inf. Reg. Leip zig: 1. Fveischiil- Ouverture (Weber), 2. Fantasie aus der Oper „Carmen" (Bizet). 3. Hungarischc Rhapsodic (Liszt) 7.35: Bournemouth (385 M. OBM). The Mu nicipal Orchestra, o a Hungarian Dance No. 1 (Brahma). 8.10: .Hilversum (1050 M Ocuroepavond ran de Ned. Chr. Itadio-Vereeniging. 8.05: Parijs (17SO M. SFR). Soiree Polo naise. Causerie dooi den ambassadeur van Polen tc Parijs. 19 uurLonden, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX): The Wireless Orchestra and the Wireless Chorus. Coronation Anthem (Hiindel). SCHEEPSTIJDINGEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. KINDERDIJK, Roll, naar Pacific Kust. pass. 3 Mei Lizard. MOERDIJK 1 Mei van Los Angelos n. Rolt. KON. W.-INDISCHE MAILDIENST. AMSTERDAM 3 Mei v. Curacao n. Cristobal. AMOR 30 April van Kingston (JA n. Jaomel. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. AURORA 4 Mei van Fiume n. Sebenico. CALYPSO 2 Mei v. Alexandriê n. Londen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, tliuisr., pass. 4 Mei Peric» HOLLAND—BRITSCH-INDIE LUN. MEERKERK, uitr., 3 Mei van Colombo HALCYON-LIJN. JULIAXAPARK 3 Mei v. Piraeus te Smyrna. EMMAPARK 2 Mei v. Salonica n. Smyrna. STAD HAARLEM 3 Mei van Middell. Zee le Antwerpen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE, tliuisr., pass. 2 Mei St. Vineent (K. V.). POELDIJK, (huisr., 2 Mei van Santos. JAVA—BENGALEN LIJN. CEYLON, Rangoon n. Batavia, i9 in Straat Temiang aan den grond gevaren. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIK1NI, arr. 3 Mei le Shanghae. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OOSTKERK, uitr., 2 Mei le Pukw. 1 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND", i LOMBOK, thuisr., 4 Mei van Marseille ROTTI, thuisr., 4 Mei van Marseille. JAVA—NEW-YORK LUN. CELEBES 30 April van Java te New-York. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". AUTOLYCUS, Japan n. Amst., pasa. 3 Mei Sagres. ASTYANAX, Japan n. Amst., pass 2 Mei Perim. HOLLAND—AFRIKA LUN. R AN D F ONTEIN 3 Mei va a Tanga le Kilin- dini. MEL1SKERK, thuisr., 2 Mei van Dar ea Salaam. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. TENBERGEN, New-York n. Baloum, pas3. 2 Mei Zea. MAASDIJK, 2 Mei van Cardilt le Rio Ja neiro I.ISSEL 3 Mei v. Koningsbergen n. Borga. MOORDRECHT arr. 3 Mei t llelsingfors. EEM 2 Mei van Bjorneborg n. Rotterdam. ALDEBARAN 2 Mei v. New-Orleans naar Havre. USEDON, 4 Mei van Balik Pappan te Shanghae. L EKHAVEN, Bassein naar Hamburg, 2 Mei van Oran. VECIIT 2 Mei v. Bordeaux n. Bilbao. YILDUM, Napels naar Roll, pass. 3 Mei Gibraltar. I.ISSELDIJK, B Aires naar Lissabon, pass. 3 Mei Kaap Frio. SLIEOnECIIT, Londen n Baloum, pas». 3 Mei Konstanlinopel. FROCYON. Santa te naar Hamburg, 2 Mei van St. Vincent. BELLATRIX, Lissabon n. Montreal, pass. 3 Mei Famepoint. ARUNDO 2 Mei v. Montevideo n Rosario. BEURSPLEIN naar Narvik, pasa. 4 M«4 Kopervik JONGE JACOBUS 2 Mei van Carihagena n, Alcante. JONGE ANTHONY, Carihagena n. Londen, pa?9. 3 Mei Ouessant.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9