DIRECTIE en ADMINISTRATIE SPORT. RECHTZAKEN, m KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 April had hij zich zeer terneergeslagen ge toond. Daarna was hij in een vlaag van waanzin haar en haar kinderen te lijf ge gaan met het reeds bekende gevolg. - Tl ij: .,A,1 Jn compagnon is een altijd Onvoldaan man; hij wil alles hebben, wat hij ziet". Zij: „Prachtig man'.Breng hem dan bij onze oudste dochter." isa BUIT2NLANDSCH GEMENGD. In de Bremer vrrjlurven is een sleepboot van de Midgnrdliue omgeslagen, waarbij1 vijf rnenschen verdronken zijn. Be gezworenen to Lubeck hebben een portier, Tiederaann genaamd, ter dood ver oordeeld. Tiedemann had onlangs een tien jarig meisjo in den kalder van om drukkerij geiokt eu vervolgens vermoord. Het lijk sneed bij aau stukken. Politierechter St. John Monvood ia West Ham geniet eau bijzondere reputatie voor tfo korto en bondige wijze, waarop liij in één zitting van 50 tot 60 bedrijvers van k.eine vergrijpen tot bekentenis weet te brengen en te veroordee.en. De Express geelt liet volgend vermakelijk staatje van zijh methode: Beklaagde zou een jongedame op straat tegen In ar wal gekust hebben en liij heeft ajjb ega meegebracht om zijn alibi to be- wjjsen. De volgende dialoog ontspint zich tusschen don rechter en de vrouw: Welke dag was 15 April? j Dinsdag! En toen was uw man den geneden tlagi fiij u thuis? Ja, want ik kan bewijzen. Onnoodig, want 15 April viel op een Woensdag. Erkent beklaagde» nu de bewuste Jeune gekust te hebben? Beklaagde slaat op en beweert, dat de juffrouw zich vergist moet hebben rouwen vergissen zich nooit als ze gekast worden. Yteertig shilling boete en hechtenis bij herhaling. Maar ik heb zooveel geld niet, Schreeuwde de onfortuinlijke zondaar. Dan dadelijk 30 dagen hechtenis. Vol gende zaak. i RECLAME. Kloven in de handen, eczeem, dauwworm en alle jeukende huidkwalen worden spoedig bedwongen door Foster's ZaU. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.7268 V DETB&.L. y .Van dea.Bioek bedankt voor het Ned. Elital. De N. A. C.-spcIcr Van den Broek, die go- kozen was tot linksbinnen van het Neder- landsch Blltal voor den wedstrijd tegen Bel gië heeft bedankt voor z'n benoeming. Ge vraagd naar dp redenen van dat bedanken, deelde de seCTetaris van zijn vereeniging mede, dat v. d. Broek zich Ic jong en onbe kwaam gevoelt om deze uitnoodiging aan .te nomen. Het was trouwens reeds bekend, dat de leiders van N. A. C. zelf ten zeerste over de keuzo van v. d. Broek verbaasd waren en voor zichzelf overtuigd, dat de keuze op een vergissing moest berusten. De meening van deze bestuurderon zal dan ook wel van in vloed zijn geweest op het bedanken van V. d. Broek zelf. Vanuit Amsterdam wordt nu het gerucht Verspreid, dat Volkers de opengevallen plaats zal innemen, hoewel de N. E. C. nog geen besluit heeft genomen. Wij willen niet beweren, dat het onmogelijk is al speelt Volkers rechts- en niet linksbinnen, maar geloovcn toch dat in dit geval de wensch de vader der gedachte is geweest. Naar onze mocnibg bestaat er minstens evenveel reden om Bacr van Slangenburgh thans Ic her kiezen op z'n oude plaats. Do nieuwe zilveren voetbal. Onlangs is de samenstelling bericht van ecu comité, hetwelk zich ten doel stelt de zilveren voetbal-commissie te Rotterdam te huldigen bij haar 25-jarig beslaan in Sep tember a.s. Naar wij vernemen ligt het in de eerste plaats in het voornemen van dit comité' om- 'aan do commissie een nieuwen zilveren voetbal" aan t? bieden, ten einde dien wederom onder dc Hollandsche ver- eenigingen te doen verspelen. Omtrent de overige plannen kon thans nog geèn mede- deeling worden gedaan. liet huldigïngscomité is voornemens den nieuwen bal te doen vervaardigen door de Nedcrlandsche industrie. De beide vorige exemplaren (resp. door H. V. V. en H. B. S. gewonnen) waren uit Engeland afkomstig. Huddersüeld kampioen der Engelsche league Voor de lite divisie van de League zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Notts CountyIluddersfield 11 LiverpoolCardiff City 12 Aston VillaBlackburn R.-43 Door het gelijke spel van Iluddersfield heeft deze vereeniging het kampioenschap van de eerste divisie veroverd. EORF3AL. Noordelijk twaalital. Het twaalftal, dat Zondag op IJoulrust tegen hel Zuidelijk Iwaalllal in het veld komt, ia samengesteld uit: Aanval: Gerding (aanvoerder). Bakker, beiden D. D. V„ mej. de Joode (K. V. O.), mei. Lagerwaard (Advendo); midden: v. d. Bergh, Eggink. (beiden YVeslerkwartier), mej. v. Ilezol (D. T. V), mej. v. d. Boo- gaerdt (Ready); verdediging: Ameling, de Ruiier (beiden D. E. V.), mej. Krelage (Ad vendo), mej. E. Cohen (Excelsior). Invaller: v. Koeaveld (Nausikak), inval ster: mej. Modoo (Haarlem). Seriewedstrijden S.D.O, Ter gelegenheid van haar eerste lustrum tal de L.K.O. „S.D.O." op Zondag U Mei •eriewedetrijden organiseeren. Er zal een halve competitie gespeeld wor den, zoodat alle deelnomende vereenigingen elkaar zullen ontmoeten. Voor de hoofd klasse zijn uitgenoodigd de eerste twaaltfal- len van de kampioene van Nederland Wcs- terkwaïtiev (Amsterdam). Fluks en Vitesse (Leiden). Y'oor de twééde klasse zullen wor den uitgenoodigd: Fluks II, Vitesse II, YY'cs- terkwartier II, een H.B.Si-combinatie en H.S.V. II, terwijl ook het eerste twaalftal der ontvangende vereeniging aan deze com, petitie zal deelnemen. LAWN-TENNIS. NederlandBelgis. Zalcrdag 9 en Zondag 10 Mei, zeer vroeg in het seizoen dus, wordt de jaarlijksclie wedstrijd tusschen Nederland en België te Arnhem gespeeld. Do wedstrijd bestaat uit 16 enkelspelen, lo spelen door 8 spelers, zóódanig, dat no. 1 on no. 2 kruisgewijze legen no. 1 en no. 2 van de andere ploeg komen, zoo ook nos. 3 en 4 enz.; voorts uit 8 dubbelspelen op ge lijke wijze verspelen tusschen -f paren. De keuze-commissie van den N. L. T. B. heeft, naar aanleiding van de gehouden proefwedslrijden, de Nedcrlandsche ploeg als volgt samengesteld: 1. mr. A. Dieraer Kool, 2. II. Timmer. 3. jhr. C. v. Lennep, 4. C. Bryan, 5. mr. M. v. d. Feou, G. G. Leembruggen, 7. A. Knappert, 8. J. Bryan. En voor de dubbelspelen: 1. Van Lennep Diemer Kool, 2. TimmerBryan, 3. Y'au der FeenLeembruggen, 4. Knappert—J. Bryan ol J. Bennink. CRICKET. De indeeliug der competitie. De eerste klasse van den N. C. B. is samengesteld uit de volgende clubs: V. R. A. en V. Y'. Y'. uit Amsterdam; II. C. C. I en II uit Den Haag; Haarlem-, Hil versum; Ajax (Leiden); V. O. C. (Roller- dam); Hermes D. V. S. (Schiedam); verder Slichtsche C. C. (Bilthoven); P. YV. (Ensche de) en Quick (Nijmegen). SCHERMEN. De wedstrijden van den K. O. 0. S. Gisteravond zijn de wedstrijden van den IC. O. O. S. voortgezet met ontmoetingen op degen. Er werd gelrokken om 2 touolió's, met den volgenden uilslag: 1ste prijs L. G. J. van Kuykhoven, 8 ge wonnen partijen, 9 ontvangen en 17 gege ven treffers; 2. F. YVooning, 7—10—17; 3. I. J. Burgel, 7—11—15; 4. M. Leek, 6—12 —16; 5. Chr. Sluytcr, 6—13—16; 6. II. Damen, 41413; 7. J. L Peelers, 41G 13; 8. A. SI. Leegsma, 3159; 9. H. F. van den Broek, 31612; 10. H. v. Kooien, 3—16—16; 11. J. G. Poot, 2—17—10. De ontmoeting op floret 11de aid. werd bijna gelijktijdig ingezet. Er weid getrokken om 3 touché's. Do uitslag is: 1. L. YVitting, 6 gewonnen parlijen, 8 ontvangen en 19 gegeven Irelfers; 2 H. F. van den Broek, 5917; 3. C. M. Wilting, 51218; 4. L. J. Becker, 413 14; 5. J. va., der Kamp, 41313; 6. R. Feeiislra, 2—17—12; 7. SI. L. Boortman, 2—1812; 8. J. van Leeuwen, 02112. 0—31—12. Y'oor den personeelcn wedstrijd op geweer 1ste afdeóting werden de deelnemers in één poule ondergebracht. Er werd gelrokken om 3 touché's. De uitslag luidt: 1. I. J. Burgel met 3 gew. partijen, 3 ontvangen en Q gegeven treffers; U. Damen met 277; A. A. M. Leegsma met 165; 4. H. v. Kooien met 09—5. AUTOMOBILISME. De jaarvergadering van de K. N. A. C. Te 's-Gravenhage hield gistermiddag de Koninklijke Nedcrlandsche Automobielclub haar jaarvergadering in het clubgebouw aan de Lange Vijverberg onder voorzitterschap van jhr. mr. R. A. P. Sandberg tot Essen- burg. Do voorzitter opende de vergadering In et een woord van welkom en vestigde er de aandacht op, dat het belangrijkste werk van bet bestuur in het afgeloopen jaar is ge weest, de overeenkomst aangegaan met den A. N. W. B, waarvoor bekrachtiging aan de algemeene vergadering gevraagd wordt. In die overeenkomst is sprake van de we gencommissie, door de A. N. W. B. opge richt. Daartegenover heelt de K. N. A. C. zijn toestemming gegeven om ook de A. N. \V. B. zitting te laten nemen in de verlich- tingscommïssic. Ook wordt van vier landen voor den A. N. YV. B. triptiek verkrijgbaar gesteld, die Mot nog toe alleen triptiek ver schaften door middel van de K. N. A. C. YVel geelt dit voor de K. N. A. C. grootere onkosten. Hot jaarverslag van den secretaris werd evenals het rapport van de kascommissie en don accountant goedgekeurd. Zoo ook de begroeting voor 1925, waarop o.a. onder de uitgaven voorkomen do posten: opruiming belemmeringen, snelverkeer f 7000 en we gencommissie A. N. YV. B.K. N. A. C. 1 7500. De begrooting sloot met een bedrag van f 99.984.50 aan inkomsten en uitgaven. Verder deelde de voorzitter mede, dat door het gemeentebestuur toestemming is gegeven tot het houden van courses op de strandboulevard, zoodat er nu met twee wagens tegelijk zal worden gereden. Bij do stemming, die hierna plaats had wegens periodieke aRreding van de heeren jhr. mf. R. A. P. Sandberg tot Essenburg, YV. H. van Heek en jhr. J. van Vredenburch resp. voorzitter, le en 4e commissaris, wer den deze bestuursleden met algemeene stemmen herkozen evenals de drie leden en plaatsvervangende leden van de kascom missie. Vervolgens stelde de voorzitter voor het bestuur te machtigen om een kapitaal, groot twaalfduizend gulden in te schrijven in het Grootboek der 3 pCt. Nationale Schuld ten name van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club te 's-Gravenhage en ten behoeve van den Staat, te verpanden tot zekerheid voor de betaling van het invoer recht dat, bij niet nakomen van de voor waarden, die door den minster van Finan ciën ten aanzien van het gebruik der trip tieken en carnets de passages en douanes voor motorrijtuigen zijn of zullen worden vastgesteld, van de K. N. A. C., uit kracht van de desbetrollsndc Resolutie van den Minister van Financiën, kan worden gevor derd. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag werd een voorstel van een der leden aangenomen om een circu laire aan alle gemeenten te zenden, met het verzoek om naamborden bij de bebouwde kom der gemeente te plaatsen. SCHAKEN. De wedstrijd te Baden-Baden. De afgebroken parlijen zijn afgespeeld met het volgende resultaat: Siimisch slaat Yates. j- Miescs slaat Colle. Griinfeld remise met Roselli. De sland is nu: Aljechin 8'/?. Rubinstein 8, Rabinowitsch, Grünfeld 7, Marshall, Sii misch, Tarlakower 6, Torre 5l/r, Bogoljubolf, Spiclmann, Tarrasch, Treybal 5, Carls, Niemzowilsch 4'/:. Réti 4, Colle, Thomas, Yates 3, Misses 2'/», Roselli 1, Te Kolste 1/a. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol staan 11 zaken, alle hcslemd vcor openbare behandeling. S. II., melkverkooper te Leiden heef! op 26 Februari karnemelk van ondeugdelijke samenstelling bereid, die bestemd was voor menschelijk voedsel. De directeur der Keuringsdienst, dr. Y'au Eek, als geinige gedagvaard, verklaarde, dat aan het mengsel 15 p.ercent te veel wa ter was toegevoegd. De Ambtenaar van bot O. M., mr. Y:an der Eist, in aanmerking namende, dat bckl. reeds eerder rs gewaarschuwd, eischt een geldboete yam f CO, subs. 30 dagen hech tenis. Bekl. zag liever een voorwaardelijke straf. G. M., bouwkundig opzichter to Y7por- schoten heeft aldaar een woning in gebruik genomen zonder dat daarvoor een bewoon- baarvcrklariug was afgegeven, hetgeen de geluige. A. J. Turion, gemeente-opzichter te Voorscholen, bevestigt. Niettegenstaande de verklaring van bekl., dat hij niet geweten had, dat dit moest, eischte de- Ambtenaar f 10, subs. 5 dagen. J. I. de Br., vrouw van J. J. S. heelt zich le verantwoorden terzake dat zij zonder schriftelijke vergunning van den betrokken officier militaire kleedingslukkon hoeft ver kocht, die haar schoonzoon de korporaal N. len YVolde haar gegeven had om to verkoo- pen. Deze zegt, dat hij reeds van militaire zijde voor dit vergrijp heeft moeten boeten. Hij had gedaoht dat de kleeding zijn eigendom was, daar hij vrijwilliger was. Hij vestigt er voorts den nadruk op, d'at zijn schoon moeder, de beklaagde, niets van den op brengst gekregen heeft, wel zijn meisje. Dan zal je schoonmoeder er toch wel van meegegeten hebben", zegt de Kanfon- rechler, mr. Klein. Da tweede getuige, YV. Smit, gemeente arbeider te Leiden heelt van de juffrouw een overjas gekocht voor f 7. Getuige Ten YVolde zegt nogmaals dat bekl. absoluut onschuldig is, hij had gezegd, dat zij gerust de Meeding verkoopc-n mocht en dat zij dus eigenlijk door hem misleid is. Eisch f 10 of 10 dagen. Bekl. vraagt toestemming het ia termij nen te mogen betalen, zij heeft geen geld. Oh, zegt de Kantonrechter, dat zal je schoonzoon wel betalen, door wier je in moeilijkheden bent gokonven. P. C. K. staat terecht terzake dat hij bij het verrichten van werkzaamheden aan de Singelbrug van het voetpad een plank heeft weggenamen en deze plaast niet heeft alge- zet, waardoor gevaar voor het verkeer ont stond. Mej. S. IJ. YV. Pardon werd hiervan de dupe, daar zij volgens haar zeggen, „met een vrij geweten kwam aangekropen en toen zoo maar ineens was weggezakt." Zo had twee weken to bed gelegen, daar haar been lcelijk bezeerd was en er daarna nog 3 weken „mee gezeten". Ails getuige zijn behalve deze lieflijk glimlachende juffrouw nog gedagvaard de brugwachters P. nillebrand, F. van Dissel en S. H. Munnik, die in hoofdzaak bewe ren, dat bij voorkomende reparaties aam bruggen dc opgebroken plaatsen steeds door een hekje of anderszins worden afgezet, het geen bekl. juist verzuimd had te doen. Weliswaar had bekl. aan een der getui gen gevraagd een oogje in '1 zeil te houden tijdens zijn schaftuur, doch dat kam een brugwachter moeilijk doen, zegt de Ambte naar. Bovendien was bekl. al terug en hield zich op in het posthuisje toen het ongeval plaats vond „Ophouden Is het woord niet" vinilt bekl., hij trok alleen even zijn blauw goed even aan. Eisch f 10 of 5 dagen. J. K., chauffeur te Woubrugge, is gedag vaard terzake dat hij met zijn vrachtauto o»p den hoek van de Boomonarkl, p'otselingach teruit gereden heeft, zonder eerst behoorlijk signalen te geven. Hieidoór kwam hij in botsing met esn rijtuig, bestuurd door S. van Weizen, koetsier, dat ernstig bescha digd werd, terwijl ook de inzittende persoon vrij ernstig gekwetst werd. Als eerste getuige wordt gehoord be- klaagdes broer, die achter op de auto geze ten had. „Zoo, zegt de Kantonrechter, ook een Kinkel?" Ja, knikt getuige gemoedelijk. Deze ge tuige had de aanrijding zien aankomen, hij had nog getracht den chauffeur te waar schuwen, doch hij wist niet of deze dat wel gehoord had. De koetsier Van Weizem beeft dit gezien doch toen was het al te laat. Hij had nog getracht zooveel mogelijk uit to halen, doch een botsing was onvermijdelijk. De volgende getuige C. M. van der Nagel, koopman te Woubrugge, heeft 'het geval ge zien doch kan geen nieuw Echt op de zaak weTpen, J. P. Kooloos te Leiden heelt het ook ge zien en deed zeer verontwaardigd over de woesle wijze, waarop bekl. achteruit geren den had. Nog Ireuriger vond hij hel, dat direct na de aanrijding bckl. er vandoor had willen gaan, zonder zich van de aangerichte schade iels aan te Irekken. 'k Heb er niets van gemerkt, dal ik er gens tegen aan read, zegt bekl. Als laatste ooggetuige wordt gehoord de marklpolitie II. v. d. Berg, <lie ook zei, dat er veel te hard gereden was en dat bekl. er tusschen uit wou knijpen. 'Hij was degeen geweest, die deze snoode plannen verijdeld had door den chauffeur aan te houden. Do Ambtenaar achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd en eisehle een geld boete van 125, subsidiair 10 dagen hech tenis. „Dat heb ik niet", zegt bekl. „Dan maar gaan zitten" antwoordt de Kantonrechter. J. C. Z„ vrachtrijder te Rijnshurg, had volgens de dagvaarding op 4 April onder Oegslgeest gereden met twee aaneengekop- pelde wagons, waarvoor een paard gespan nen was. Hem was ten laste gelegd, dal hij met dit voertuig niet voldoende uitgeweken had, waardoor hij in bolsing was gekomen met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, be9luurd door A. van Wee- zenbeek. Doze was niet verschenen. Getuige D. den Hollander, bloembollen- kweekcr le Oegslgeest had het ongeluk van uit zijn huis uit gezien en was van mec- ming, dat bekl. wel uitgeweken had, en dat ook do auto deed dit. Dó laatste kwam evenwel door deze ma noeuvre juist voor een stoepje te staan, het welk hem noodzaakte weer uit te halen, waardoor hij in aanraking kwam met de tweede wagen van bekl. Geluige J. v. d. Lugt, vrachtrijder te Oegslgeest, ontkent de mogelijkheid, dat de eerste geluige d'at allemaal gezien zou heb ben. Ilij zelf hoeft niets gezien, wel ge hoord-Even te voren had hij ook bekl. ge passeerd, die toen aan do verkeerden kant van den weg reed. Aangehouden tol 11 Mei. Tenslotte werd tegen IJr. N., slager te Leiden, wegens rooken in oen slaehilokaal van het Abattoir f 1 of 1 dag hechtenis ge- ei scht. Uitspraak in al deze zaken over li dagen. HAAGSCH GERECHTSHOP. Dit Gerechtshof Jieeit uitspraak gedaan in de zaak van J. v. Zlandbouwer', te AI p h e n a. d. R ij n, die door do Haagscho rechtbank wegens verduistering veroordeeld was tot 14 dagen gevangenisstraf. Het Hol sprak den beklaagde vrjj. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Gisteren heeft de kantonrechter te Haar lem uitspraak gedaan in de zaak betreffende het incident bij het Koninklijk bezoek aan do bloemententoonstelling te Heemstede. Te- reoht hadden gestaan J. YV) .0. en -F. O., beschuldigd van overtreding van bepalin gen der algemeene politieverordening to Heemstede, tijdens de tentoonstelling'. De kantonrechter verklaarde het opdrin gen van J. W. 0. op het naderen van dea auto van de Koningin niet strafbaar en ontsloeg bekl. in dezen van rechtsvervol ging. Bekl. werd wegens het niet voldoen aan het bevel van den inspecteur van po litie Verschoor, zich in een bepaalde rich ting te verwijderen, veroordeeld tot 110 boete of 10 dagen hechtenis. Het O. M. hart tweemaal f10 of tweemaal 10 dagen geëisclit In de zaak tegen F. O., wien ten faste was gelegd „honger" te hebben geroepen en daardoor de openbare orde te hebben verstoord, verklaarde de kantonrechter het ten laste gelegde een niet strafbaar feit. Bekl. is mitsdien van rechtsvervolging ont slagen. Het O. M. had flO of 10 dagen gcëischt. Louis Bouwmeester. Begrafenis van den Stadsschouwburg uit. li. en W. van Amsterdam hebben toe.- stemming gegeven dat de begrafenis van het stoffelijk overschot van Louis Bouwmees ter Zaterdag zal geschieden van den Stads schouwburg uit. De groote vestibule zal als chapello ardente Worden ingericht. Van hier uit zal do rouwstoet om 11 uur naar Zorg vlied aan den Amsteldijk vertrekken. De corporaties zullen zich om 10 uur in het Vondelpark kunnen opstellen, waartoe een deel van heb park om 9 uur voor heb pu bliek zal worden afgesloten. Heb gemeenbebestuur van Nieuwer-Amsbel heefb besloten Zorgvlied om kalfelf voor heb publiek te sluiten. Bij het graf zullen De Haglicsangers van Louis Bouwmeester Jr. Handel's Eccc quo modo moritur zingen. De overBrenging van het stoffelijk over- sohot van de Ziekenverpleging naar den Stadsschouwburg zal Vrijdagnacht in alle stilte geschieden. NIEUWE UITGAVEN. Ter aanbeveling van Hoek-van-Holland als badplaats is een gids verschenen, die kosteloos wordt verstrekt. Bij de N.V; Korteweg en Stemerding, te Rotterdam is van de hand van dr. Haas Hofer uitgekomen „Waarheid en dwaling in het socialisme" en van dr. J. F. Bee- rens „De Ethischen en de kerk." In dc serie „Pro en Contra" van de Hollandia-Drukkerij te Baarn verscheen „Het fascisme in Nederland". Pro E. Wichman, contra Henk Eikeboom. „Met Stemmen des Harten" debuteert een jonge dichter, n.l. H. Houtschilt Jr., wiens manuscript door enkele onzer eer ste letterkundigen vriendelijk en aanmoe digend beoordeeld werd. Uitgever is de heer G. Niessen te Delft. Door Nijgh en Van Dïtmar'a Adverten-» tiebureau is een verzameling ontworpen advertentiën uitgegeven, keurig verzorgd. Er zijn goed geslaagde en minder ge slaagde bij. VOOR VRIJDAG 1 MEI. 7.50 Hamburg (392 M.) Thcaterkroniek'. 10.15 Amsterdam (1950 M.) Tijdsei* T*n het Persbureau Y'az Dias (Ofticieele Am- slcrdamscha tijd). 10.50 Glasgow (420 M. 5SC) Concert. 11.20 Leipzig (ongev. '400 M.) Middag concert op do Hupfcld Thonola. 11.50 Parijs (1780 M, SFR) Concert van het Tzigane-orkest van Radio-Paris: Pre lude et Allegro, viool (Pugnani-Kreissler); Reverie, cello (Schumann); Le llenelrier, viool (YVieniewski). 12.20 Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Muziek gedurende de lunch in liet Mclropole-Hotel. 2.20 Cardiff (351 M. 5WA) Telefonie voor. de scholen. 2.50 Birmingham (475 M. 5IT) Lozells Picture House Orchestra. Newcastle (400 M. 5NO) Telefonie voor de scholen. Aberdeen (495 M. 2BD) The YVirclcss Oreheslra. 3.50 Hamburg (392 M Dansmuziek. Berlijn (330 en 505 M'.) Concert door de Berliner Fuukkapel; le muziek van Y'crdi, Brahms, Job. Strauss en Lacombc. 4.30 Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Y7az Dias (Ofticieele Amstcr- damscho tijd). 7.20 Hamburg (392 M.) Tooneelspcl. Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1G00 M. 5XX) Novelty Night. The London Trombone Quarlel. Birmingham (475 M. 5ID The Slation Orchestra. 8 uur: Hilversum (1050 M.j Rede van Prof. Casimir. 8.05 Parijs (1780 M.) Fragmenten uit „Conles d'Hoffmann", opera-comique van Offenbach. 8.55 Cardiff (351 M. 5YVA) Opera-muziek, Muziek van Puccini. 9 uur: Hilversum (1050 M.j Jazz-Band, I Snoeck. 9.55 Londen, Chelmsford (365 M. 21.0 £11 1600 M. 5XX). Y'crvolg van het Concert. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven wegens gebrek aan actief: G. A. II. Jonkers, (e YVassenaar. J. van den YVcijden, le Noordwijkerhouf, SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, thuisr,, 30 April t« Genua verw. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisr., 30 April le Colombo verwacht. BATOE, Rangoon n. Hamburg, 29 April van Colombo. j RADJA, uilr., pass. 29 April Gibraltar. ENGGANO, thuisr., pass. 28 April Gibraltar. GROTIUS, 30 April van Amst. te Batavia verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GOENTOER, 29 April van Batavia n. R'dau) KERTOSONO, thuisr., 29 April le Londen. SIANTAR, Melbourne u. Europa, pass. 29 April Perim. INSULINDE, uilr., 30 April to Colombo verwacht. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KINDERDIJK, R'dam n. Pacitic-Kust, 99 April to Londen. VOLENDAM, R'dam n. New-York, vertrekt 30 April van Southampton. VEENDAM, R'dam n. New-York. pass. 28. April n.m. Cape Race. LOCH KATRINE, R'dam n. Facific-Kust, 26 April van Vancouver. ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA LIJN. 1 ALHENA, 28 April van Ilamb. n. Antwerpsn KON. WEST-IND. MAILDIENST. I BACCHUS, 28 April van Sanchez n. Amst, ORANJE NASSAU, thuisr., 29 April te Havre KON. NED. STOOMBOOTMIJ. AURORA, arr. 29 April le Triest. IRIS, 28 April v. Kopenhagen n. GolhenhurJ IRENE, arr. 29 April te Valencia. BERENICE, arr. 29 April te Burrlana. PERSEUS, 29 April van Passages n. Bilbao, VESTA, 29 April van Cadix te Faro. KON. HOLL. LLOYD. 1 MAASLAND, uitr., 23 April te Rio Grande, KENNEMERLAND, 26 April van Talca- huano to Corral. ORANIA, thuisr., 28 April van Santos. FLANDRIA, uilr., 28 April van Lissabon. ZEELANDiA. thuisr., 27 April v. Las Palmai GELRIA, 30 April van Amst. te B. Airsg verwacht. HOLLAND—BR1ISCH-INDIE LIJN. STREEFKERK, thuisr., 29 Afril le Antw, NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. IBERIA, 28 April van Santander n. R'dam, ALCOR, 28 April van Cardiff n. Rosario. SULTAN VAN LANGKAT, Ilamb. n. Mexico pass. 27 April Dover. IJSSEL, 29 April van R'dam le Pillau. NOORD, 28 April van Stettin te Suüdswall, YILDUJI, 28 April van Norfolk n. R'dam. ZAAN, 28 April van Ilargshamn n. R'dam. JONGE ANTHONY, 27 April van Valencia n. Londen. WITTE ZEE, 28 April v. R'dam te Genua. YVM. VAN DR1EL Sr., Tunis n. Vlaardingen. pass. 29 April" Ouessant. HAULER WIJK, arr. 28 April te Narvik. RIJSWIJK, Sanlander n. ArdrossaD. past 28 April Lands End. EIBERGEN, Saigon n. Duinkerken. 28 April van Port Soudan. 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7