No. 19976. ZATERDAG 25 APRIL Anno 1925 Dfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENT1EN 80 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertenliCn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden 2.85, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" Franco per post 2.86 portokosten. Üt 0.18. „0.18. 5» 9it nummer bestaat uit ViER Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 27 April 1925, des namiddags te twee nm. De vergaderinfl zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Alsnog ie behandelen: Voorstel tot verkoop van het perceel oteenschuur No. 2 en van een tweetal bouw terreinen aan de Körevaarstraat. (101) VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag, 19 Mei aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen nnr tot des namiddags vier nui, bij den voorzitter van het hcofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente Leiden, worden ingeleverd LIJSTEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ton hoogste twin tig eandidaten worden geplaatst. Iedere lijst mocb worden onderteekend door ton minste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor de Tweede Kam ei dor Staten-Generaal binnen don kieskring. Achter den muim van ieder der onder teekenaars moet de gemeente worden ver meld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertcekenen. Oe eandidaten moeten, niet vermelding van hun voorletters en woonplaats^ op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan ben do voorkeur wordt gége ven Indien de candidaat i3 een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst ver- me1 d met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haar eigan naam, voorafgegaan door het woord: „geboren" of cod afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen do voorletters geheel of ten declo 'door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag Diet voorkomen op meer dan één van de lijsten Bij de lijst moet worden overgelegd de •in art. 4 van het Koninklijk Besluit van 12 December 1917 (Staatsblad No. 692) be doelde schriftelijke verklaring van iederen 'daarop voorkomenden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan do hier be doelde verklaring telegri/jhiscE worden' gedaan cn is zij niet aan.het officieele for mulier, hierboven bedoeld, gebonden. De inlevering deV lijst moet geschieden pèrsoonlijk dofav één. der ondertcekenaars. De candidatcn kunnen daarbij tegenwoor dig zijn. Van de inlevering wordt door den voorzitter van hctT hoofdstembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de Schriftelijke verklaring, hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente koste loos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaatstelling. In herinnering wordt gebracht artikel 143 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene lijst, als bedoeld in artikel 35, inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeninpen van personen, die niet be voegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handtcekeninnen geen vol doend aantal voor eene geldigs lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoons+e PETE MAANDEN of een neldboete van tea hoogste KONDEED TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, eene voor die in levering bestelde lijst, als bedoel! bij ar tikel 35, heeft onderleekend. Do Burgemeester voornoemd. N. C DE GIJSELAAR. Leiden. 25 April 1925. DRANKWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter algemeene kcnni3, dat door W. J. v. d. Heijdt, te Leiden, een verzoek is in gediend, om vergunning voor den verkoop van slerken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Stations weg 51. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 April 1925. BUREAU GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE DIENST. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Bu reau van den Gemeentelijken Geneeskundi gen Dienst, met ingang van Maandag 27 April a s., wordt verplaatst van het Raad huis naar hei perceel Breestraat 119. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 April 1925. Feestbijeenkomst Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond v.-erd in den foyer der S Lids zaal een feestelijke bijeenkomst der leden van dan Bijzondc-ren Vrijwifciigen Land storm te Leiden, Leiderdorp, Zoeierwoude en Oegstgeest gehouden, welke bijeenkomst zooals in de lijn der verwachtingen lag, door -elan bezocht was. En terecht, de avonden van den B. V. L. kenmerken zich steels door een vroolijkc, opgewekte stem ming en dragen steeds oen prettig-aandoend spontaan karakter. Niet weinig tot dit suc ces heeft ook het strijkja „Ad Nosteim Uti- litatem", onder leiding van den heer Smol ders, bijgedragen, door de pauzes lusschen do nummers op aangename wijze door op gewekte en goede muziek te bekorten. De wnl. voorzitter der Leidsohe afdceling de hoer De Bruijn, opende de vergadering, er zijn vreugde over uitsprekend, dat zoo- velen aan zijn oproep gehoor hebben gege ven om dezen avond bij te wonen. Tot spre kers teleurstelling waren de bestuursleden ds. Thomas en weihouder Relmeringer wegens ongesteldheid verhinderd in ons midden te verkeeren; ten dergelijk bericht kwam ook binnen van generaal Fris, kolo nel Keizer en dein burgemeester van Oogst- ge.est. Spr. heette vervolgens alle aanwezigen hartelijk -welkom, in bet bijzonder den bur gemeester van Leiden, jhr. mr. dr. N, C. de Gijseiaar, in wien spr. den beschermer van liet wettig gezag hier ter stede begroette, weik gezag de B. V. L. ook beoogt, te hand haven en -te besohermen. Ook een hartelijk welkom aan majoor Duymaer van Twist, dien vader van den B. V. L. Spr. uitte den ivensoh, dat hij nog vele jaren zal mogen weiken niet alleen in hot belang van dil instituut ,maar ook tem zegen van den troon en de kroon van ons Doorluchtig Vorstenhuis. Een driewerf hoera voor deze twee voorstanders van het gezag! Welkom ook aan den heer Krijger, voor zitter der Gewestelijke Commissie, die zich direct bereid verklaarde hedenavond eenige woorden lot de vergadering te sproken, als mede aan den secretaris dezer Commissie, luitenant Van Poli. In kapi. Linde ziec spreker een bijzonde- ron verdediger der belangen van „Volks weerbaarheid" en hij hoop! dan ook, dat kapt. Linde nog vele jaren het leger za'. mogen steunen en door zijn voorlichting bij het vertoonen der „Onze-Lcger-en-Vloot"- !i!m propaganda zal mogen maken voor deze twee onmisbare instellingen. Tot slot nog een woord van welkom tot den voorzitter en den commandant der Leidsche Burgerwacht, don heer Fijnackcr Hordijk en Steyns, door wier bezoek spr. hoopt don hechten band lusschcn dit insti tuut en don B. V. L. nog sterker aan te ha len, alsmede tot den burgemeosler var. Lei derdorp en het muziekgezelschap A. N. t'. Vrijwilligers var. 1018, bestuit spr., blijft 9tecds uw vaandel getrouw en schaart u a'3 een hecht bolwerk rondom den vorsten troon van ons geliefd Oranjehuis! De muziek zette hierna liet „Wilhelmus" in, waarvan slaande Iwee coupletten wer den gezongen. Hierna wa3 liet woord aan den secretaris der G-ewestelijke Commissie, luitenant Van PtK, die een korte rede liiel-i ten gunste van het Landstormblad. In Lei den, aldus spr., -is onder de Vrijwilligers hiervoor al gewerkt; vooral de lieer Par- menlier had hierin een aanzienlijk werk zaam aandeel. Doch het is noodig. dat ook in de buitengemeenten den mensclien meer warmte voor hel blad wordt bijgebracht. Is er geen geid, dan zal ook hot Landstorm- blad niet kunnen blijven beslaan, en dit moet tot eiken prijs voorkomen worden. Ons blad kan niet meer gemist worden, doordat het zulk oen groolen schakel in het instituut vormt, de adressen vam alle Vrij willigers bij elkaar houd', en tevens de saamhoorigheid in sterke male bevordert. Zooals reeds gezegd, is in Leiden hiervoor voldoende geijverd, in het bijzonder ook door den secretaris van het plaatselijk co mité, den heer Lamers, die niet alleen de 300 man sterke afdaeiing te Leiden voor zijn rekening nam ,doch zich ook nog bc- laslle met het secretariaat voor Zoeferwou- de, Leiderdorp en 0cgslgee3t. De Gew. Comm. dankt hem hiervoor en heeft ge meend hem hiervoor als klein bewijs van erkentelijkheid een klein souvenir te moe ten aanbieden in den vorm van een inkt koker met zilveren dop. (applaus). De heer Lamers dankte met eenige wel gekozen woorden. Hierna werd overgegaan tot de verloo- ning der Leger-en-Vlootlilm, waarin de. Ivuldebelooging op het Malieveld le 's-Gra- venhage in beeld was gebracht. Hoeraatjes werden uitgebracht, toen de portretten van de Koningin, de Prins en de Prinse3 op het wille doek verschenen. Vervolgens werd liet woord gevoerd door den voorzitter der Nationale Landstorm- commissie, den heer Duymaer van Twist. Allicht, zegt spr., is dit niet de eerste avond, dien ik ia gezelschap van Landstormers doorbreng. Sinds November 1D18 lieb ik er zeker al honderden bijgewoond, doch waar ik ook kom, hoe klein de aideelin? ter p'.aaise ook is, steeds treft het mij, dat de Landstorm ia zoo grooten getale vertegenwoordigd is. Iloe hom! dil todh, waar er zoovele organisaties zijn, die geen voldoende lcvensvalbaarheid bezitten. Volgens spr. komt dit in de eerste plaats, omdat hel Nederlarische volk een volk is, dat de vrijheid mirte; men wil geen dwang, doch vrijheid. Een iweede reden is, dat hat Ned. volk godsdienstig is aangelegd en niet toelaat, dat bij een eventueel revdutionnair bewind nan zijn heikgste beginsels getornd zou worden. Een derde en heel voorname reden is de groote lieMo van or.s volk voor het eeuwen oude Oranjehuis, dat goed en bloed voor onze VTijhéid heeft overgehad en onder wiens regéering Nederland groot is gewor den. Wordt dit dus aangerand, dan slaan 62.000 wakkere Landslormere gereed dit Huis met hand en tand te verdedigen en te steunen. Onze Landstorm i3 van groote be- leekonia door zijn prcvenlieven arbeid en uiting. En zoo gaat onze organisatie steeds in bloei vooruit. Eerst wanneer rust en orde in ons land weer verzekerd zijn, zal on9 land ook weer tot zijn ouden bloei komen. Om deze ie beschermen staan 5000 mo torrijders, 1200 man van het spoorweg-, cn vele honderden mannen van het vaartui gencorps gereed. Wij hopen echter, dat dit samenstel nooit in beweging gesteld zal moeten worden. Dcch het devies van den B. V. L. luidt „Als liet moot" en alp fret moet staan wij als één man gereed de Kcgeoring en het Vorsten huis met ons leven ie beschermen. (Storm achtige bijval). Hierna werd het vervolg der film ver toond, op helder wijze toegelicht door kapi. Linde. De film geeft or.s een uitstekend beeld van heigeen Nederland te land en fcr zee bij een eventueelen oorlog kan pres toeren. Zij is hoofdzakelijk opgenomen ten behoeve van het buitenland en heeft daar allerwegen veel succes geoogst. Achtereen volgens namen wij een kijkje bij de infan terie, het corps wielrijders, de artillerie en de marine. In de pauze had de uitreiking pkaats der jubileum gedenkplaten en liet A. N. U. zioh eenige malen hooren. Na de pauze werd nog gesproken door den heer Krijger, voorzitter der Gew. Comm., die in een uitvoerig betoog de be- teekeni3 van den B. V. L. schelste en de plaats aangaf, die deze in het verleden, het lieden en de toekomst ingenomen had en nog nincmen zou De voorziller, de heor De Bruijn, dankte ten slotte allen voor hun aanwezigheid, alsmede de autogarage „Het Centrum", die geheel belangloos had aangeboden de ver schillende autoriteiten per auto van en naar hun woning le geleiden." Ook nog een woord van dar.k tot den heer Smolders, die de aanwezigen van de goede muziek van „A. N. U." had doen ge nieten. Hierna kreeg r.og de burgemeester van Leiderdorp het woord, die het plaatselijk comité dankte voor den aangetaraen avond en de hoop uitsprak, dat bij een volgende gelegenheid de zaal to klein zou blijken om der. enermen toeloop var. bezoekers te be vallen. Doopsgezinde Bazaar. De Doopsgezind? Gemeor.te laat gewoon lijk niet ree! van zich hooren. Naar het oude menisle beginsel, werken de broeders en zusters meestal "In stilte en houden an deren buiten hun zaken. Thans is zij daar echter eenigszin3 van afgeweken, weliioht door den r.ood gedrongen. Het orgel in de kerk eischt dringend herste!. Daarvoor is een org., 'ford? gesticht, waarin reeds gel den zijn gestort, maar nog niet genoeg. Daarom vormde zich een damescomité voor het erganiseeren van een bazaar, mat liet doel daardoor liet genoemde fonds eens flink te versterken. In die eerste plaats werd voor het verkrijgen van goederen ten be hoeve van dezen bazaar eea beroep gedaan op de geloofsgenoolen zeiven; maar wilde het Comilé succes hebben, dón moc-st het zich ook tot andere vTienden wenden. De kring moest wijder getrokken worden. En dit is dan ook geschied. Van alle zij den, in de stad en daarbuiten, vond de op roep om medewerking weerklank. Bijzon dere personen, zoowel als firma's, groolere en kleinere, hebben het Comité met hun inzendingen verblijd en verrast. Nu de voorbereidende werkzaamheden achter den rug zijn, heeft het Comité ons een kijkje in haar tijdelijke schatten gegund en wij ver klaren gaarne zelden oen bazaar ie hebben gezien, waar een zoo groote voorraad arti kelen en goederen in rijke verscheidenheid te zien was, Het is niet mogelijk een opsomming van alles le geven. Evenmin om de firma's en bijzondere personen le noemen, die hun sympathie voor het streven der dames heb ben omgezet in waardevolle geschenken. Van de firma's buiten de stad, die op een of andere wijze haar medewerking zullen ver- leenen noemen wij hier bijwijze van een greep dp firma's Van Nelle, Verkade, da Bottordamsclie Lloyd, enkele Boskoopsche firma's. De heer Jansen, behanger cn. stoffeerder, aüiier, bood welwillend zijn diensten aan voor het opstellen en rangschikken van den bazaar, de firma De Vries cn Stevens ver klaarde zich bereid voor den elcctrischen aanlog te zorgen, de Melkinrichting „De Toekomst" zal met een ijsient ten tooneele verschijnen, enz., enz. Natuurlijk zal ook hier de Iraditioneele sprei worden verloot alsmede enkele vrij kostbare voorwerpen, zooals o*. m. een schemerlamp van bijzondere samenstelling en zuilen d; bekende altraclies mede niet ontbreken, terwij! het „Groene Zoodje" voor een opgewekt strijkje zal zorgen. Voor verdere bijzonderheden, van dezen Baaaar, die a. s. Dinsdagmiddag in tegen- j wooriigheid van mevrouw De Gijseiaar Viruly in „Musis Saorum" officieel zal wor den geopend, verwijzen wij naar een sdver- j tentie, die a.s. Maandag zal worden ge plaatst. Leidscha Vereeniging voor Kindeiheistel- lingskolonies, Aid. Leiden van het Centraal I Genootschap voor Kinder heistelling-- en Vacactiekolonies. Aan het jaarverslag over 1021 dezer VercönigLr.g is het volgende ontleend; In het bestuur van de aideeling Leiden kwe.m dit jaar geen verandering. Het ledental, dat op 31 December 1923 208 leden bedroeg, was op 31 December 1923 afgenomen met 21 leden, dus totaal 187. Op een aanvrage om subsidie aan de Ge meente werd wederom gunstig beschikt, onder dezelfde voorwaarde ais hot vorig jaar, n.m.I. 60 cents per kind en per dag to'. oen maximum van 1160. Het eigenaardigs van deze subsidieering i3, dal hot bcciTag er van rijst, naarmate er meer leden zijn. dus ook meer geld in kas komt, div.z. om liet geheole bedrag te krij gen, moeien er ongeveer 2G kinderen wor den uitgestuurd en daar liet ledental helaas weer was verminderd, kon de Vereeniging ook maar 20 kinderen uitzenden me', te za- men 082 verpicogdagen, Do rneesle kinderen gaan bijna geheel voor rekening van de kas, terwij! nog dik wijls bijvulling der nooëige kledingstuk ken moot plaais hebben. Deze worden dan in bruikleen gegeven. De kindoren worden verpleegd in de ko- lonichuizen. De Steeg, 'Wijk-aan-Zee en te Egmond-aan-Zee. De verzorging in de koloniehuiz-e-n liet xiieis te wenschen over, de kinderen kwa men opgewekt en verbeterd en in gewicht toegenomen terug. Naar de vacantae-koloinie werden alleen die kinderen heen gestuur, welke gedurende den winter, hetzij door acute infectie-ziekte, oa. kinfehoc-st, mazelen, rook vond, enz., heizij door zwakte of door andere oorzaken wait achterop zijn geraakt. Deze kinderen komen gewoonlijk door een verblijf van een week of vijf buiten weer op hun verhaal. Zij spreken den wensoii uit, zegt liet be stuur, dat onze Vereeniging, die werkt voor kinderen van alle scholen, zonder onder scheid, tot greoteren bloei moge komen. Geslaagd is voor het eerste gc-deelfe van het proponentsexamen der Remon- strantsche Broederschap mej. E. B. A. Poortman, alhier. De Zusters C W. Beun, M. Bonr.ema, C. van Dubben en M. S. Krieboo, allen op geleid in de Gynaecologische Kliniek alhier hebben rnet goed gevolg het examen voor KraamiTouwenvcrpleging afgelegd. Geslaagd is voor liet examen Boek houden, Handelsrekenen en Handelsrecht, afgenomen door de Nederiandsche Vereeni ging tot bevordering der Handelsweten schappen f.» Vtrecht, mej. Ciara van Ron- kel, alhier. Voor liet examen voor apothekers assistent waren al'liier gisteren opgeroepen drie eandidatem Geslaagd zijn de dames S. Leeman, gob. to Leiden, en M. E. J. Groene wegen, gob. te Rotterdam. Den 14den Mei zal het vyftig jaar geleden zjjn, dat de heer F. J. Landzaat en mej. Landzaat—Siljé naar het stad huis stapten om er hun ondertrouw aan te geven, terwijl zj 12 Mei 1875 dien weg nogmaafe aflegden, om zich in den echt te laten verbinden. Een gouden bruidspaar dus. Vyf jaar later, op den Isten Mei van het jaar 1880, vestigde de beer Landzaat zich ais goudsmid in het perceel Haarlemmer straat 64, waar hij do zaak tot op het huidige oogenblik gedreven heeft Een groote uitbreiding heeft de heer L. aan zijn zaak nooit gegeven, daar er geen zoons waren, die hem zouden kunnen opvolgen. Daar dc-ze jubilea dus ongeveer samenvallen, twijfelen wij niet, of het za! den gouden „echtelieden", BINNENLAND, Hd vertrek der Leidsche deelnemers aas de hnldiging van da Holland-Indié-vliegera op „Honïrnst", in Den Haag, De bloemententoonstelling te Heemslede; de feestmaaltijd. De stand van zaken in de steenlndnslria. BUITENLAND. Motie van vertrouwen voor da regeering Ut de Fransche Kamer, Portngal'a president wenscht ai ta treden. Hel Engelache koningspaar te Parijs. dia bovendien, op dien heer Dn Pon na, tevens do oudste Haarlemmerstraatbewoner3 zjjn, van deze zyide aan belangstelling niet ontbreken en niien zuilen door het uitsteken der vlaggen zeker er toe willen medewerken dezen gedenkwaardige® dag in het leven dor twee oudjea tot een onvergetelgken te maken. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van de Kon. Ncd. Grofsmederij alhier werd de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend werd evenals liet vorige jaar bepaald op 16 procent. Tot commissarissen werden benoemd prof. dr. S. G. de Vries (aftredend) en in de va cature, onls'aan door het overlijden van den lieer J. C. Jansen, de heer P. M. Dekker, technisch adviseur ie 's-Gravcnhage. In de gisteravond gehouden algemeanc vergadering van aandeelhouders dor N. V. Broodfabriek „De Zeeuw" werd bel divi dend over hei afgeloopoa jaar vastgesteld op 7 pCt., evenals vori: Jen jaar. Oii 3 Mei a.s. za! vanwege de Ked. nerv. Gem. alhier een aanvang gemaakt worden met de preekdiensten in De Kooi (gymna stieklokaal van de school in de Medusa - straat). Door het Mei-comité was aan B. en W. vergunning verzocht om op 1 Mei van af de Stadszaal, welke dien dag is gehuurd, de roode vlag to mogen uitsteken. B. en W. hebben evenwel bericht, dat zij geen termen vinden het verzoek in to wil ligen. De lieer van Eek zal over deze weigering in de Raadszitting van Maandag a.s. inter-. pelleeren. Het balig saldo, afgedragen aan het besluur der R.K. Kraamverzorging voor alle gezindten, van do liefdadigheidsuitvoering „Eén dag Khalif", in den Schouwburg, be draagt f 4-19.46. Van het uitgebreide voorprogramma In bet „Casino" noemen en roemen wij de fijn gekleurdo natuurfilm. Deze is een lust voor de oogen. Het grootste deel van den avond wordt ingenomen door de film ln zeven acten „Het gevaarlijke Spoor", een zeer bij zondere film met Harry Piel in de hoofdrol, waarin men aanschouwt koene staaltjes van durf van den hoofdpersoon; bewondert schoone natuurtooneelon en zich verbaast over de scherpzinnigheid van een hond. 't Is inderdaad een zeer bijzondere film èn door aankleeding èn door spel van men sclien en van dier. In het „Luxor-theater" heeft een vrij tal rijk publiek de tweede film der „Gouden Serie" aanschouwd en ook nu bleek men weer zeer voldaan. „Noera den Man" is een uitstekend gespeeld spannend drama, dat de aandacht tot liet allerlaatst gespannen houdt. De film is bewerkt naar het bekende werk van Hall Caine, getiteld „De Stem van 't geweten". Het hoofdnummer werd voor afgegaan door een reck3 naluuropnamcn uit de omgeving van Parijs, benevens een wild west-film „Kom op. als je durft", met vele spannende achtervolgingen te paard, enz., terwijl een klucht in twee acten voor een goede afwisseling zorg droeg. Gisteravond ontstond ten huize van C. E. W., in de Koningsslraal, een schoor steenbrandje, veroorzaakt doordat er vuil in den schoorsteen zat. Door eenige brand weerlieden en behulpzame buren was het vuur spoedig gebluscht. Op verzoek van den comm. van po litie alhier is te Uirechl aangehouden en tot diens beschikking gesteld zekere M. \Y.P verdacht van verduistering van een heeren- rijwiel en een klein bedrag aan géld. Ten nadeele van den heer Van der V., Beestenmarkt, alhier, is gisteren van dien» rijwiel het rijwielplaalje ontvreemd. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, to tien uur, dr. J. O. Boekenoogen, emer.-pred, te 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1