No. 19974. DONDERDAG 23 APRIL Anno 1925 Gfficieele Kennjsrievinnen.. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Deputatenvergadering van de A.-R. Partij. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN: 00 Cts. per regel. Bij reielabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenlién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1B35 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 'S 0.1S. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeente.ijken vischwinkel, iVischmarkt IS, tel. 1225 is VR'JDACt ver krijgbaar: SCHEI.YISCH n I 0.1S—f 0.35. SCHOL a f 0.13—f 0.38, GEH. KABELJAUW a 0.35 per pond. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden. 23 April 1925. De Burgemeester en Wethouders var. Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijn vergadering van den Oen April 1925, is vastgesteld do volgende .verordening VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van ao Juli 1913, (Gemeenteblad no. 21) op dc (Winkelsluiting, laatstelijk gewijzigd bij I,verordening van 29 Maart 1920 (Gemeente blad no. 13). Artik.l I. In bet eerste lid van artikel 1 van bo vengenoemde- verordening wordt in plaats yan „la en lb" gelezen- „la, lb en le". Artikel II. Ka artikel ld wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende als volgt: „Art le. liet is verboden een winkel, waar melk 1 pf melkproducten worden verkocht, clcs Zondags voor het publiek geopend te heb- Iben op andero uren dan van des voor- middags van 7^4 tot 10 uur en van des 'namiddags C tot 8 uur. De bepaling van bet vorige lid is niet tiiet van toepassing voor zoover verkooht wordt uitsluitend voor gebruik ter plaatse 'yan verkoop.11 Artikel III. Artikel 4 wordt gelezen als volgt: ..,Op de uren, gedurende welke het vol gens de artikelen 1 en le verboden is, win kels voor het publiek geopend te hebben, rallen daaruit op geneeskundig voorschrift waren mogen worden vetkocht of afge leverd." Artikel IV. Na art. 7 wordt, ingevoegd een nieuw ar- Jtikel, luidendo als volgt: „Art. 7a. Het is verboden op Zondag melk of tnc-lkproducten nan do woning'cn of inrich- tingon der gebruikers te bezorgen. De bepaling van het vorig lid is niet van locpassing, voor zoover het betreft bezor ging aan ziekenhuizen, gestichten en bak kerijen". Artikel V. Doze verordening treedt in werking op 'den twintigston dag na dien barer afkon- t diging. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezond- /leiik-Gorom., d.d. 30 Maart 1925, No. 8/27, in zijne openbaro vergadering van den Gen April 1925. De Burgemeester, N. O. DE GIJSELAAR Dc Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan dc Gedepn i teer do Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 14/17 April 19-25, B, ;No. 549, (2e afd.) G.S. No. 120, in afschrift thedegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23en April 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, <yp MAANDAG 27 April 1923, des namiddags te twee nni. Da vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te bohandelen onderwerpen: 1». Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd randshd, den heer J. H. Sdhüller. 2o. Praeadvies op het verzoek van hei Bestuur van het genootschap ..Mathesis Scicnliarum Genilrix", om het kosteloos ge bruik van eenige localiteiten van de Stads- Gehoorzaal, voor het houden van de-alge- me ene vergadering en van de tentoonstel ling van door- de leerlingen vervaardigde werkstukken. (89) 1 3o. Voorste! tot onderhandsehe opdracht van het m-aken van een nieuwen gewapend betonvloer mei bijkomende werken in de runder3lachthal van het Openbaar Slacht huis. aan de Brcdnsche Betenmaalschappij v/h. II. Vricas te Breda, (96) do. Voorslel tot oiuh-rshandsche verpach ting van de invordering van de bruggelden Aan de Zijl- ol Spanjaardsbrug, aan J. .Wes- •etam, r "V v - (20; 5o. Voorstel lot beschikbaarstelling van gelden, ter voldoening van de nan de 3 Oc- tobervereeniging verleende garantie in de kosten van de feestviering ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van Leiden's Ontzet. (97) 6o. Voorslel tot het aanbrengen van cenige wijzigingen ran administraticven aard in de hegrooling voor 1921, tot verhooging-van eenige poslcn dier hegrooling, waarvan de raming te laag is gebleken en tot toevoe ging van eenige nieuwe posten, in verband mot reeds genomen raadsbesluiten. (100) 7o. Voorslel tot het verleenen van mede werking aan het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs tot aanschatling van leer- en hulpmiddelen voor zijne schoöl 'voor U. L. O. aan hel Noordeinde No. 40 en tot vaststelling van dan desbetreftenden be- grootingsstaat. (93) 8o. Verordening voor de sehcol-voor Bui tengewoon Lager Onderwijs te Leiden. (91) 9o. Voorslel in zake de beschikbaarstel ling van 'localiteiten voor de Bijzondere school aan de rielen-skcrkgracht en de over dracht van het gebouw aan de Pieterskerk gracht aan de gemeerde. (92) lOo. Voorstel lol beschikbaarstelling ten behoeve van hel in orde maken van bol Zuidelijk gedeelte van het Provinciaal ter rein aan den Hoogen Rijndijk nabij de IVil- helminabrug, als speelveld (en dienste van sportclubs. (95) llo. Praeadvies op het voorslel van de heeren Van Straian, Witmans en Knuttel, tot wijziging van art 2 van het Reglement voqt de Stedelijke Werkinrichting te Lei den. (98) 12o. Vaststelling van het rermenigvuldi- gingacijfer, bedoeld in de verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen te Leiden, voor het belastingjaar Mei 1925—Mei 1926. (99) 13o. Voorstel tot wijziging van de voor waarden, waaronder aan de Leidsehc Duin water-Maatschappij concessie is verleend voor het maken, aanleggen en exploileeren vaai eene waterleiding van dc duinen nabij Katwijk tot en in de gemeente Leiden, (94) Frof. dr. P. J. Blok. By Kon. besluit van 15 April is, met ingang van 21 September, aau dr. P. J. Blok, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als hoogleeraar aan de Rijks-Univer siteit. alhier, met dankbetuiging voor de langdurige den lande beweaen diensten. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. In „Café Neuf" h'ad gisteravond de jaar vergadering plaats van V. V. V.. onder voor zitterschap van den lieer A. IV. Frentzcm, die in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom heette. Dc r.otulen der vergadering, door den secretaris, don hoer E. W. Wichers Bran dei, gelezen, werden onveranderd vastge steld. Aan het hierna uitgebrachte jaarverslag is het volgende ontleend: De Yereor.iging was, zonder veel aan den weg le dimmeren, weer nuttig werkzaam door hel verschaffen van inlichtingen niet bet minst. Door het Informatie-bureau werden 5759 inlichtingen verstrakt, t. w.; aan Lciider.aars 1077, aan Nederlanders 3840, aan Engelschc-n 221, aan Duitsehers 297, aan Franschcn 16. aan Indiërs 57, aan Belgen 9; verder aan Japanners, Noren, Denen, Italianen en Zwitsers elk 1. Verkocht werden 712 gidsen van Leiden, plattegronden van Leiden en andere ste den, benevens kaarten, spoorgidsen, plaats bewijzen Mij. „Zeeland", buitenlanSsche gidsen, enz. Ter gelegenheid vcor de Amerikaansche Sludentcnweok werd op verzoek samenge werkt: met het uitvoerend ccrmiti, tc-rwijl een bcoltocht naar de Kagermeer werd ge maakt. Aan de organisatie der fcc-sten der 3-0c- tobcr-Vereer.iging nam V. V. V. uit den aard der zaak niet deel, echter werd door een bestuurslid zitting genomea in de algemeone versierings- en verliohlingscoimnissie, ter wijl voor rekening der Vereeniging de mo len „De Valk" werd verliolil. Het verslag memoreert verder, boe de lieer Van Spall in het voorjaar van 1924 heeft gemeend wegens drukke werkzaam heden te moeion bedanken als voorzitter en bestuurslid. Ng vele pogingen is het ge lukt der. heer Van Spall als bestuurslid te behouden, terwijl hij als voorzitter werd opgevolgd door den heer A. W. Frenlzen. De secretaris brengt hierbij harlelijken dank aan den heer Van Spall voor al hetgeen hij voor V. V. V. heeft gedaan. Het verslag besluit -met den wensoh, dat in het komende jaar weder op aller mede werking. moge gerekend worden. De Voorzillor dankte nogmaals den heer Van Spall voor zijn werk voor de Vereeni ging en zeide, da', het hem heel wat moeite zou kosten zijn voorganger te evenaren. Verder verzocht hij den secretaris in zijn jaarverslag nog op le namen, dat aan de Vereeniging tijdens de Amerikaansche s".u- dentenweek, een Amerikaansohe vlag was aangeboden. Het financieel verslag, vervolgens uilge- bracht door den lieer A. J. den Hollander, deelde mede, dat het ledental op 1 Januari 1921 bedroeg 366 gewone leden, 12 dona- leurst 1 lid voor het leven; drie personen traden ail3 lid toe, twaalf weigerden de contributie te betalen cn derlien leden be dankten wegens vertrek "uit de gem.ente, zoodat het aantal gewone leden thans 314 bedraagt. Aan contributie werd ontvanger. 1401.50, terwijl de andere inkomsten i 729.70 be droegen. De uitgaven bedroegen f3517.11, zoodat een lekort werd gedekt uit de exploi tatie van de rijwielloods. De penningmeester geeft vervolgens een overzicht van de exploitable van de rijwiel- loods, waarbij de secretaris een en ander mededeelt over de controle op de linaj-.cién. De Voorzitter deelde daarna mede, dat het bestuur middelen beraamd heeft om tot versterking van. bat ledental te komen. Men heeft zich daartoe in verbinding gesteld met den heer Van Deventer, lid van het hoofdbestuur v;yi V. V. V., die zich bereid verklaarde binnen korten tijd een lezing le komen houden. Het bestuur zal zich, om dezen avond 1» doen slagen, in verbinding stellen met de middenslandSvereeniglngen. De secretaris deelde voorts mede, dat het bestuur met den energieken directeur van „Zomerzorg" besprekingen heeft gehad, om voor de leden vain V. V. V. reducties te be komen. Op concerten, die dezen zomer al daar zullen gegeven worden. Tot commissie van kascontr&le werden hierna benoemd de heeren J. G. F. Kriens, A. J. Stallinga cn G. 11. Pel cn tot plaats vervangers de heeren F. L. Rosier, J. 1'. Ia Rivière en D. van Lilli. De bestuursverkiezing had lot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren A. P. van der Heide, N. C. F. van Ginke! en J. Oppc'.aar, bij acclamatie werden herkozen. Bij de rondvraag werden nog door de heeren Romanesko en Zondorop eenige ara- gen gesteld, die door den Voorzitter op be vredigende wijzo werden beantwoord. Hierna werd de door weinigen bezochte vergadering gesloten. Waarom toch zoo'n geringe opkomst Is één vergadering per jaar soms nog le voel? Opening antogarage café „De Graanbsurt". Gistermiddag werd, in tegenwoordigheid van hal van genoodigden, do nieuwe auto- garage van café-restaurant „De Graanbeurs" officieel geopend. Reeds eerder op den dag gaven de burgemeester. wethouder Mulder en de leden van de Commissie van Fabri cage, de heeren Splinter en Oostdam, door een bezoek aan deze nieuwe nuttige instel ling van hun belangstelling blijk. Wij schre ven „een nuttige instelling"; dat dit werke lijk het geval is, zal iedereen, die den ouden toestand heelt gekend, direct met ons eens zijn. Ongetwijfeld is deze dag voor de ex ploitatie van „De Burcht" dan ook een ge- wichtige, zooals de altoos-vriendelijke gé rant, de heer A. Backer, in zijn openings woord aanvoerde. Spr. is allen, die hun me dewerking hebben verleend tot het tot-stand- komen van deze garage, dan ook recht dankbaar. Een bijzonder woord van dank aan den commandant der brandweer, dtn heer Verhoog, voor zijn nauwkeurig toe zicht gedurende den bouw. Het is mij be kend, aldus ging spr. voort, dat gij meer malen moeilijkheden hebt ondervonden, doordat u verweten werd mot twee maten te meten door toe te staan, dat in den vroe- geren stal auto's werden gestald, terwijl bij andere garages do voorschriften moesten worden toegepast. Het zal u dan ook een genoegen geweest zijn, dat ik in April 1924 tot B. en W. een adres richtte mett verzoek den slat te laten ombouwen in een autogarage. Spr. wil ook niet nalaten een woord van dank te richten tot de heeren Driessen, directeur van ge meentewerken, Verhoog, brandweercom mandant, en De Goederen, opzichter bij Ge meentewerken, voor de wijze, waarop zij zijn verzoek hebben gesteund en die hier door mogelijk hebben gemaakt, dat „Do Graanbeurs" ook op dit gebied met het bui tenland kan concurreeren. Vervolgens richtte spr. zich lot den heer Ncuteboom, lid van de firma Neuleboom, wien hij zijn volle tevredenheid betuigt over de uitvoering van het werk Door uw ge stadig arbeiden is de financieele schade, die een verbouwing voor mij met zich brengt, tot een minimum beperkt. Dank voor uw welwillendheid en medewerking, waar door mij da gelegenheid werd opengesteld 's Vrijdags cn 's Zaterdags toch de vele rij tuigen te stallen. Ten slotte sprak hij nog den wcnsch uit, dat deze verbouwing wederom mee zou wer ken tot een verbetering in de exploitatie van Leiden3 oudste bezienswaardigheid. Hierna werd overgegaan tot de bezichti ging. De garage is zeer ruim en.biedt zeker plaats aan een veertigtal auto's. Bijzonder praclisch zijn ook de trekgaten, die in den wand zijn aangebracht, waardoor voorko men wordt, dat do schadelijke benzinedam pen in het lokaal blijven hangen. Do paar denstal is door een brandvrije deur van de garage gescheiden. De energieke gérant, de heer Backer, kan met voldoening op dit nieuwe gebouw neer zien, daar dit in een lang gevoelde behoefte yoorziet "-e Naar de heer Backer ons verzekerde, zijn reeds weer nieuwe verbeteringen op „De Burcht" in voorbereiding. Wij wenschen hem van deze plaats veel succes en voor spoed toe en spreken de hoop uit, dat de nieuwe garage binnen korten tijd nog te klein zal blijken om den grooten stroom van auto's te bevatten. Dinsdag 28" April a.s. hoopt onze stadgenoot 1'. IJzerman, L.-Werfstceg 11, den dag' to herdenken, dat liy vóóf 25 jaar in'dienst trad der firma J. J. Krantz Zn. Aanstaanden Woensdag zullen de heer A. van Vliet en echtgenoole, Formosaslraat 10, alhier, hun 55-jarige echtrereeniging her denken. Gaarne maken wij hier melding van omdat' de oudjes in behoeftige omstan digheden verkceren. Wellicht heeft deze pu blicatie een gunstig resultaat voor het twee tal, dat sinds lang niet meer werken kan. Door het Oentraal-Bureau der K.S.A. I is voor Nederland aangekocht het authen tieke en officieele filmwerk „Paus en Vati- kaan'1. Deze indrukwekkende film, die de lengte heaft van 2409 Meter, is met zeer fcyzondere toestemming ter gelegenheid van het Heilig jaar samengesteld. Het is do eerste maal, dat op zulk een volledige wrjzc een levend beeld kan gegeren worden van den Paus en diens omgeving, van het Ya- üeaan en zijn kunstschatten, van het in wendige van de apostolische paleizen en parken. Do eerste vertooningen van dezen film zullen worden gegeven alhier in de Stadszaal van 4 tot en met 7 Mei a.s. Door het gemeentebestuur van Lci- muiden is aan de machinefabriek „Over- rijn", alhier, het vervaardigen cn. opstellen van do draaibrug over de rivier de Drecht opgedragen, In verband met do huldiging der Holland-Indië-vIiegers op Iloutrust, op Za terdagmiddag a.s., wyzen wjjr er op, dat hier ter stede nog plaatskaarten verkrijgbaar zijn gesteld aan verschillende adressen. Mei} zie daarvoor de desbetreffende advertentie in ons blad van heden. Toen de vrachtauto van de firma II aars, alhier, gisteren te Sasseoheim voor do garage van den heer Werkhoven stond, werd hij aangereden door den wagen van den vrachtrijder Aalst, uit Noordwykerhout, waarvan het paard op hol was geslagen. De auto bekwam een deuk in de carosserie, terwijl een spatbord beschadigd werd. On middellijk na de aanrjjding werd het paard gegrepen. MUZIEK. Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, In 't nfgetoopen jaar zijn ons twee com ponisten van beteekenis on.tvatlenBer nard Zweers en Alphons Diepenbrock. Als een daad van piëteit verdient het waardeo- ring dat de Leidsche afdeeting der maat schappij op haar laatste uitvoering in dit seizoen althans een werk van één dezer zeer verdienstelijke vaderlanders heeft uit gevoerd: Zweers1 reyen uit de Gijsbrccht. Verzotten zich wellicht practischc bezwa ren een uitvoering van een werk van Die penbrock ook op dezen avond 1 Laat ons dan hopen dat onze Toonkunstafdecling voor een volgende gelegenheid die bezwa ren zal weten te overwinnen. Want ook Diepenbrock verdient minstens gelijko be langstelling. Maar niet als daad van piëteit zonder meer werden de reyen gezongen. Daar ligt zooveel gezonde en waro muziek in dit opus dat het om zijn beteekenis ais kunsv- werk een plaats verdient op het program ma van een toonaangevende zangvereeni- ging. Toch is het niet het sterkste werk van Zweers. Maar bij do waardoering ver- liezc men niet uit het oog dat het ecu kleine veertig jaar oud is oa dus geschre ven werd in een tijd dat Mendelssohn zijn invloed op dc muzikale productie sterker deed gevoelen dan wij tegenwoordig oirbaar achten. En evenmin vergete men dat het bezwaar van to weinig afwisseling, van een zekere eentonigheid, niet, althans niet in dezelfde mate, zal gevoeld worden, wan neer men de muziek hoort in het drama. Toch hebben wij wedorom den gezonden muzikalen geest in de vaak mooie themas in hun bewerking, die bij herhaling boeide, kunnen waardeerenen alle3 klinkt, dank zij de voortreffelijke schrijfwijze. Mot eer bied en algeheele toewijding heeft het koor de statige reyen gezongen: een toonbeeld van zuiveren en evenwichtigen koorklank. In solokwartetten, die do koren afwissel den, maakte zich de dames Peltenbnrg, Van der Bilt, de Flines en Bakker bene vens de heeren Brouwer en Kloos verdien stelijk. Jammer, die kleine wankeling in het laatsto awartet. Na de pauze het piice de résistanoe: Em Deutschea Requiem, van Brahms. Edele, diepgevoelde muziek van een grooten geest, die het menschenhart peilt tot :n den 'grond, die den sterfelijken mensch ziot in het licht der eeuwigheid, dio ons, nictelingeD, weet .te verhefien tot het be sef van onzen goddelijkcn oorsprong en BINNENLAND. B. en W. van Leiden geven den Raad in overweging het vermenigvnldigingscijfef voor het belastingjaar 1925'26 vast te stel len op 0.9 (thans 1); tevens stellen zij voor het contract met de Duinwater-Maatschappiy met tien jaar te verlengen. Vijf-en-twintigjarige ambtsbediening van ds. 3. Lnnring, te Haserswonde. Depot aten vergadering vdn de A.-R. Partij te Utrecht. Ingesteld is een commissie tot onderzoek op welke wijze het domeinbezit van detf Slaat het meest economisch kan worden be» heerd. Benoemd ia tot gewoon hoogleeraaz in dé zoölogie aan de Amsterdamsche Universitei' dr. J. Verslnyg, te Hilversnm. De herhalingsoefeningen in 1925. BUITENLAND. Heiriot is gekozen tot Fransch Kamer* president Het communisme in Bulgarije wordt fel aangepakt. De strijd om het Dnitsche presidentschap. onze goddelijke bestemming. Brahms be hoort wel in de cersto plaats om dit gran- diose werk tot de onsterfelijkcn. Het is ook juist dit werk dat Brahms deed zego- vieren over zijn tegenstanders, die destijds (het dateert van 1SC4) voor zooveel waar heid en diepte van uitdrukking maar moei lijk toegankelijk bleken te zijn. Toen begon zijn victorie. Amper kunnen we ons voor stellen dat die zoo moeizaam bevochten moest worden. En nu loven we, zoo waar, in een tijd dat nieuwlichters, nog zeer on langs gebeurde het, in een groot Ncder- landsch dagblad, verkondigen dat Brahms niet meer door ons, mcnschen van vandaag, kan worden genoten. Welk een verblinding en zelfingenomenheid I Wie zijn hart open stelt, eerlijk en zonder vooringenomen heid, zal moeten erkennen dat het alge meen menschelijke, dat van alle tijden ig, hier wordt uitgezongen, dat het alleriiij iiigste in ons bewustzijn ons wordt voorgo'-* houden, overtuigend en waarhoidsgetrouw. Met alle wijding is het heerlijk-religieué werk uitgevoerd. Daar gloeide en tinteldö iets in alle medewerkers, ia koor, solisten' en orkest, die allen bezield waren door één grootscho gedachte: den nobelen zin van' het Requiem kond te doen in een festijn van klank. En dat is volkomen gelukt. Het koor heeft zich zelf overtroffen. Helder en glanzend klonken de sopranen, mooi don-- ker en vol de alten, bijzonder de tenoren ontwikkelden fermen klank en de bassen gaven den moodigen stevigen grond. Het werk wordt bijna geheel door het koor gcj dragen. En technisch worden er de hoogsté eischen aan gesteld. Waaraan het in alle opzichten heeft voldaan. Al komen de solisten op het tweede plan, dat neemt niet weg dat het slechts gcadel- den kunstenaars blijft voorbehouden om in dit lied van dood en leven waardiglijk te kunnen meezingen. We hoeven slechts cpq namen Mia Peltenburg en Max Kloos te noemen, namen van kunstenaars hier zoo bekend en gezien, em reeds daarmee ge zegd te hebben dat het solistisch deel aller voortreffelijkst was verzorgd. Beiden zog gen ze indrukwekkend. (Mej. Peltenbuig eorrigecre haar uitspraak der g in ,,Trau- rigkeit".) En het Residentieorkest heeft de zoo be. langrijke orkestpartij in hot Requiem prachtig gespeeld. De heer Tierie, die zijn menschen zoo schoon weet te binden tot een volkomen éenheid, verdient alle hulde voor zijn tref felijke prestatie. In plechtige stilte, doch welsprekend, hem die door de volle zaal gebracht. Rede van minister Colijn. TTp-Tim*nr.'.-n werd in „Tivoü d'.' Dcpu- talenversaoènag iter A R. Partij gehouden. De groote zaal was gehec. vo.^ Voor den aanvang kortten de aamvezi- gen den tijd mot het zingon van „Wilhel mus" en „Zij zullen het niet Lebl cn". De vergadering werd geopend door den lieer A. j. de Wiide, voorzitter van het Centraal Comité met gebed. Daarna werd staatsraad I don burg met geweldig applaus begroet. Vervolgens hield de lieer De IVilde e n openingsrede. Hij wees er op, dal de partij vo>rlgaut ónder Gods Zegen met eigen beginsel, eigen program er. politieke pers, -

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1