No. 19973. WOENSDAG 22 APRIL Anno 1925 Hfficieele Kennisnevjnnen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DHR ADVERTENTIEN: BO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ïaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1635 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57056 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week'/0.18. Builen Leiden, wnar agenten gevestigd zijn, per week'0.18. Franco per post 2 35 portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken ■usohwinkel, Visohrnarkt 18, tel. 1225 is Donderdag ver krijgbaar SCIIELVISOH a f 0.15—f 0.33, SfïHOL a f 0.08—f 0.12—i 0.2G per pond. N. C. DE GIJSET.AAR. Burgein. Leiden.. '22 April 1925. DRANKWET. Burgemeester en Wethouder; van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat W. Was- Hink te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hout- irirt 8. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Laden, 22 April 1925. Gioot-Nederlandsch Studentencongies. Met een enkel woord hebben wij reeds melding gemaakt van het sluitingscongres, in welke zitting mr. P. J. de Kanter als algemeen voorzitter van het Alg. Ned. Ver bond een korte rede hield, waarin hij het Verbond rechtvaardigde tegenover die Vla mingen, die het een slappe houding en erger bobben verweten. Maar bet Verbond speent Zich van alle politiek. Zijn taak is uitslui tend de Nederlandsche stambelangen te be vorderen. Door de ontwikkeling van Indië in de richting van zelfstandigheid heeft het pok daar een taak te vervullen. Spr. erkent, dat het A. N. V. ook wel fou ten. heeft gemaakt, maar het heeft tijdens en na den oorlog ook een moeilijken tijd gehad. Het uittreden van het Dielsch Stu dentenverbond heeft in den eersten tijd een 'onaangenamen indruk gewekt, hoewel bij nader inzien een zelfstandig optreden naast 'en in den geest van het A. N. V. wellicht beter is. Spr. hoopte echter, dat de leden yan het Dietsch Verbond, als zij van uit den studentenkring het maatschappelijk leven ingaan, zich bij het A. N. V. zulten aanslui ten en ook daar warme strijders zullen .worden in de oudere gelederen. Van de gelegenheid, door den spr. gebo den om inlichtingen te vragen en opmer kingen te maken, werd geen gebruik ge maakt. De Gongresvoorzitler, de lieer Verhoef, den heer De Kanier dankend, erkende gaarne, dat het A. N. V. nooit'vanwege de afscheiding van het Dietsch Studentenver bond rancune heeft gekoesterd, doch ook nadien het lot steun en raad is geweest. Terugziende op de afgeloopcn Congresda gen meent hij, dat men over liet Congres tevreden kan zijn. Vóór hij echter het Con gres officieel sloot, gaf hij eerst nog het .woord aan den Voorzitter van liet Dietsch Studentenverbond, den heer L. L. W. van Soest, flie zich aan het einde van het Con gres 'de vraag stelde wat hel voor de leden individueel en voor hel Groot-Nederlandsch .Verbond is geweest. Ifet was een uiting van wat er in ons aller hart leeft. Het heeft voor Zijn gevoel gestaan in hel toeken van het radicalisme en er was in de rij der sprekers, door hem nog eens genoemd, een stijgende lijn waar te nemen. Het aantal deelnemers, vooral uit Vlaan deren, is niet poot geweest, maar de geest, die er heeft geheerscht, was wel groot. Spr. sprak den wcnsch uit, dat op het congres in Gent het volgend jaar de kleine groep van voortrekkers uit Noord en Zuid andere groepen om zich zal vereenigen, op dat hst nog meer dan dit Congres getuigen ral van kracht, ook naar buiten. Tenslotte bracht hij onder applaus hulde aan den Congres-voorzitter voor zijn uitne mende en onpartijdige leiding. Daarna werd Int Congres door don Voor zitter officieel gesloten. Voor het uiteenging werden eerst nog staande achtereenvolgens hel Wilhelmus, De Vtaair.sclie Leeuw en hel Zuid-Afri- Kaansch Volkslied gezongen. Prot Smith cn prof. I'. J. Blok woonden Ook deze laatste zitting hij. Heden maken de Congresleden een ge- ïneenschappelijkcn tocht naar de' bollen velden en de bloemententoonstelling te Heemstede. Het luchtverkeer. Op uitnoodi-ing van het departement Leiden van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield gister avond de beer-G. Spit, chef van den tech- nisohen diensl der Kon. Luclitvaartmaal- sdhappij, in de groolc Zaal van het Nuls- gebouw, voor leden en geïntroduceerden onder wie ook eenige dames, een door la! .van lichtbeelden verduidelijkt; voordracht vvc-r l.et luchtverkeer en de vliegtuigen-" vr.lmielc. Nadat de vergadering met een inleidend Woord door den voorzitter, don hoer N. C. P van Ginkel, was geopend /ving 4: heer Spit aan met op te merken, dat de vlieg techniek en daarmede liet luchtverkeer in de laatste jaren groote vorderingen heeft gemaakt, cn het is een verheugend ver schijnsel dat ons land daarbij een vooraan staande plaats inneemt. Namen als die van onzen landgenoot "Fokker worden in ver band met de vliegtechniek ver over onze grenzien met eere genoemd. Ifet is vooral op het gebied der z.g. economische vliegtui gen, die met weinig vermogen, in staat zijn eon groot aantal personen te vervoeren, dat de Nederlandsche vliegtechniek voor aan staat. Dit is op groote tentoonstellingen ook in liet buitenland herhaaldelijk'geble ken. Onze Kon. Luchtvaart-Maatschappij heeft tot den goeden naam van ons land op ■luchtvaartgebied mede het hare bijgedra gen. Doch vooral Leeft daartoe veel bijge dragen hot belangrijk werk, dat onze Ifol- lacndIndia-vliegera in den laalsten lijd hebben verricht. Wel zijn meer dergelijke tochten gemaakt, spr. herinnerde o. a_ aan een vliegtocht van Londen naar Ausiraüë en aan de vlucht om die wereld door Ame rikanen, maar het merkwaardige van den HollandIndiö-tocht is, dat zij met gewone ■vliegtuigen is uitgevoerd, terwijl voor de andere verre tochten speciaal voor dit doel ontworpen machines werden gebruikt. Dat de Ned.-Indië-vliegtochf zondier tech nische bezwaren en buitengewoon opont houd kon plaats hebben dankt hij niet al leen aan de machine, maar ook aan den beogen bouw van het vliegtuig zelf. Mot krijtteekeningen op het zwarte bord loonde spr. aan, dat het omhoog stijgen van het vliegtuig op hetzelfde beginsel berust als dat, waardoor de vlieger, welken onze jongens laten opgaan, de lucht ingaat. Het groote bezwaar, dat bij de yeel grooterc en zwaardere vliegtuigen moest worden over wonnen, was, den motor licht genoeg te maken, zoodat deze het opstijgen piet zou tegenhouden, welk bezwaar ten slotte werd overwonnen, waarin de Nederlandsche techniek ook een belangrijk aandeel heeft gehad. Spr. behandelde daarna de wijze, waarop het vliegtuig lean worden bestuurd, van boven naar beneden cn van link; r.aar rechts, zonder dat de inzittenden het be merken. Dit geheim beru;t cip het systeem van de drie roeren, die het vliegtuig heeft en die spr. nader beschreef. Hierna kwam hij tot de steeds verbeterde constructie van het vliegluig. Zoc. ging men over van den tweedekker tot den ééndek ker, van zoodanige constructie, dat er een afstand van 125 M. pensee, kan worden af gelegd. Het is met de vliegtuigen gegaan, als met de 6chepen: de eerste werden van hout vervaardigd, terwijl geleidelijk het hout is vervangen geworden door metaal. Na eindelijk ook de ontwikkeling op het ge bied vam de motoren te hebben geschetst, demonstreerde de. heer Spit liet medegedeel de met do verloor.ing van een reeks duide lijke lichtbeeldenwaarna eenigcu tijd werd gepauzeerd. Na de pauze gaf spr. een belangwekkend overzicht van de wijze, waarop de vlieg tochten in de lucht plaats hebben. Met elk weer kan worden gevlogen, behalve in den mis!. Men heofl een luoldveiligheadsdienst weten te scheppen, waardoor de vlieger steeds met elk slation en met anders vaste punten door middel van draadJooze tele grafie in voortdurend contact staat, even als ook met eventueel -in de lucht zijnde vliegtuigen. Er. dit wisselen van berichten gaaf zoo snel, dat onze telefoon er eer. voor beeld aan zou kunnen nemen. Behalve berichten over de weersgesteld heid, van slation tot station, ontvangt de vlieger ook roulo-bcrichten. De organen voor deze berichten vindt men niet alleen in de lucht, maar ook door middel van waarnemingsposten op ver schillende plaatsen aan de oppervlakte. Langs de kuststreek worden daarmede brug- waehtersposten belast. Zoo kunnen de vliegsfcitions omtrent de in de lucht zijnde vliegtuigen inlormeeren. Het volgend jaar zullen deze posten wat betreft Amsterdam- Lenden draadloos met elkaar verbonden zijn. Niet enkel bepaalt de veiligheidsdienst zich echter lot hel luohlverkeer als zoo danig, ook ten opzichte van de motoren en de onderdoelen van hel vliegtuig worden maatregelen genomen. Op verschillende plaatsen en op gezette tijden moeten de mo toren onderzocht worden en moet het vlieg tuig worden geïnspecteerd. Ook beslaan er voorschriften betreffende het uitwijken. Behalve de Regeering heeft ook met de Spoorwegmaatschappij de Kon. Luchtvaart-Maatschappij zioli op dif punt verdienstelijk gemaakt. Zoo is het lucht verkeer aan vaste veiligheidsmaatregelen verbonden, zoo goed als 'het verkeer op den grond. Vooral dit gedeelte van spr.'s be toog werd met buitengewone belangstel ling gevolgd. Ten slotle illustreerde spr. nog enkele dezer maatregelen met lichtbeelden, terwijl hij aan het slot een groot aantal kiekjes vertoonde, van uit het vliegtuig genomen. Er volgde op het gesprokeno en vertoonde eenige gedachtenwi9seling, waaraan deel namen de hoeren Henny, Van Gistel, D. J. J. de Koster, Gromec en Bosman, die Vragen slelden en opmerkingen maalden, waarbij in het bijzonder ter sprake kwam eenjiieuwe uitvinding, de z g. helicoptèr^. zonder draagvlak, die loodrecht naar boven zou kunnen gaan en waarvoor dus geen aanloopveld zal noodig zijn. De spr. zeidc, dit "deze vinding, die coll ier nog in haar eerste stadium verkeert, een belangrijken vooruitgang in de vlieg techniek zou beteekenen. Do voorzitter dankte den spr. aan het slot ondop instemming der aanwezigen voor zijn belangwekkende en leerzame voordracht. Biclcgische tentoonstelling. De afdceling Lelden der Nederlandsche Natuurhistorische Yerecniging houdt lot en met Vrijdag in het Leidsche Volkshuis een biologische tentoonstelling, welke voorna melijk betrekking heeft op de dieren - die aan ons strand en in de zee, welke de kust van ons land bespoelt, te vinden zijn. Wegens de technische bezwaren, die op dit gebied aan het tentoonstellen van leven ds dieren verbonden zijn, wordt een over zicht van al die dieren gegeven door mid del van geconserveerd materiaal, dat voor namelijk, dank zij de welwillendheid van Directeuren van 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie Cjvat de vogels betreft) en het Zoötomisch Laboratorium (wat de overige dieren aangaat) kan worden vertoond. Er zijn echler ook nog twee andere fraaie in zendingen fe vermeldden, n.l. een op liet gebied der walviscÈachtige dieren van mej A. Gijzen en de heeren J. Knock en F. P. Koumans, en een verzameling inlandsche schelpen, die de heer P. P. de Koning bijeen heelt gebracht. Aan bezoekers wordt door leden der Vereeniging uitleg gegeven om- tal het tentoongestelde; op eenige bijzon derheden mag bier echler zeker wel de aan dacht worden gevestigd. Wanneer men aan de linkerzijde begint, treft men allereerst voortbrengselen van don walvisch aan als traan, amber en walschot of epermaceti.Ook zijn er een paar vouw- becnen, vervaardigd van baleinen, en per kament, dat van de opperhuid gemaakt is. Men ziet voorts een doorsnede door een ko lossaal walvissehenocg, reusachtige wer vels, schedels c-n reeksen van baleinen (vcrhemelteplooion), beneven; afbeeldingen van alle walvissclien uit de Nederlandsche wateren, Dan volgt een keurcolleetie inland sche schelpen, waarbij zeldzaamheden als lurrilella cn chcnopus. Bij de rugplaten van inklvisschen is ook die van "sepia d'Orbignyana. Tropische schelpen en koralen zijn ter opluistering aanwezig. Op het podium treft men opgezelte vo gels aan, waaronder de oeverpieper en de parelduiker. Daarvoor staan visschen uitge stald. Vermeld mogen worden de zeeduivel en zeenaalden, de snotdolf, die zich op-kan blazen en dan aan de oppervlakte komt ta drijven, als hij vervolgd wordt; lepto-cepha- lus, een in zee levend jeugdstadiuin van den paling, en de smelt, die zich, wanneer hij op het strand is aangespoeld, in het zand ingraaft. Thans gekomen aan de rechterzijde van de Zaal, krijgt men eerst krabben en gar nalen te zien. Belangwekkend zijn praepa- ralcn van de Hrandkrab met een daarop parasiteerend schaaldier, het krabbezakje, en van de heromielkreeft in symbiose mei de anemoon Adamsia en de zeerasp. Ver der vindt men een fraaie praeparaat van den eendenmossel, een dier, dat zijn naam dankt aan de onjuiste mecniug in vroeger tijd. dat eenden daaruit geboren werden. Onder de zeesterren treft men een fraaie zonnester aan. Van de zeewormen zijn vooral merkwaardig de zeemuis en het goud- kamnietje, welke laatste huisjc9 bouwi van zand en stukjes schelp. Ook zijn er nog mosdiertjes of bryozoa, dieren, welke licht met wieren verward worden, alsmede fraaie kwallen en sponsen, waaronder de boor- spons, een dier, dat in de oesterschelp boort. Aldus brengt deze tentoonstelling op over zichtelijke wijze in beeld, welk een rijkdom aan dieren aan onze zeekust, in het water en op het land, te vinden is. Zij is zeer be zienswaardig. Tentoonstelling banket- en luxebrood- bakkerq. In het B.-K. Volksgebouw aan hel Slecn- scliuur wordt een tentoonstelling gehouden op liet gebied van banket- en luxbakkers- werk. De inzendingen zijn alle vervaardigd door leerlingen van de cursussen, georgani seerd door den R.-K. Bond van Bakkersge zellen ..Sint Hubrecht" en den Chr. Bond van bakkersgezellen „Ons Beginsel". Gister avond "bad de officieele opening van de ten toonstelling, welke tot Donderdagavond duurt, plaats. Doordat telegrafisch bericht van verhin dering was ontvangen van het hoofdbe stuurslid, den heer Cannegïeter, rustte op den afdelingsvoorzitter, tevens voorzitter van den Chr. Bond, de heer Chr. van Ve netië, de aangename taak deze expositie of ficieel te openen. Spr. heette in de eerste plaats alle aanwezigen hartelijk welkom. Zooals wellicht velen bekend zal zijn, al dus spr., is er dit jaar wederom door de bo vengenoemde organisaties een wintercursus gehouden, opdat de gezellen zich in hun vak konden bekwamen. De cursus is voor namelijk in het leven geroepen, omdat den gezellen hiertoe op de fabrieken en in de bakkerijen de gelegenheid ontbrak en is tot dusverre gebleken een groot succes te zijn. Dat de werkgevers dit streven op b togen prijs stellen, blijkt wel uit hetgeen op de tentoonstelling geboden wordt. Zonder hun medewerking zou deze zeker lang niet zoo omvangrijk zijn geweest, weshalve spr. hun hartelijk dank zegt. Hij wil deze tenloon- stellingjiict openen, alvorens nog een woord van dank gebracht te hebben aan de diverse leeraren, die den cursus hebben gegeven, te weten de lieéren G. Hekelaar, chef der firma Krul, te Den Haag, voor de afdeeling mar sepein; J. Jasperse, chef der Leidsche Brood fabriek, voor de afdeeling garneering. en W. H. Roskam, te Den Haag, voor de afdee ling broodbakkerij, benevens de leden van bet comité van voorbereiding, die moeite noch tijd gespaard hebben om deze tentoon stelling zoo goed mogèTijk le doen slagen. Hierna voerde nog de heer Jasperse het woord, die den vorigc-n spreker dank bracht voor zijn woorden, liet is voor de leerlingen uiterst moeilijk geweest dezen cursus le vol gen. zegt spr., daar onder hen velen waren, die van buiten do stad moesten komen, zelfs van Nooi'dwijk, Sassenheim cn Leimuiden. Het is spr. dan ook een groot genoegen te mogen getuigen, dat de leerlingen zich steeds zeer ambitieus hebben betoond cn bijkans geen les oversloegen. De resultaten zijn dan ook ten gevolge hiervan, gezien het feit, dat hier leerlingen aan het werk zijn geweest, alleszins bevredigend. Ten slotio dankte nog de lieer Roskam allen ,die hun medewerking hadden ver leend om deze tentoonstelling te organisee- ren, in het bijzbndcr.de verschillende be stuursleden. Daarna werden wij in de gelegenheid ge steld de verrichtingen der leerlingen 1e be wonderen. Er dient nog oven vermeld, dat er dit jaar door 22 leerlingen, waaronder enkele patroons, aan de cursussen wmxl deelgenomen en dat de directeur der L.BrP. den deelnemers door het beschikbaar stellen der fabriek in de gelegenheid stelde hun proeven van bekwaamheid te vervaardigen. De broodaldeeling bevat een groote ver scheidenheid broodsoorten, waarbij hel ge vlochten brood evenwel overheersclicnd is. De grootste inzending in letterlijken zin is die van een 17-jarigen leerling, die uit acht strengen deeg een reusachtig brood ter lengte van 1 Meter vlocht. Alle inzendingen in deze afdeeling, ook die van het luxe brood. zijn door de leerlingen zeiven ver vaardigd, behalve een monumentaal stuk werk, voorstellende liet Leidsche wapen op een veld van gevlochten brood, waaromheen een bloemengordel van gekleurd, gedroogd deeg, is aangebracht. Voorwaar een knap stuk werk van den vervaardiger, den heer Roskam, uit Den Ilaag! Ter opluistering is door eenige banket bakkers fraai dragantwerk ingezonden. Heel wat mooi3 is er op dit gebied te bewonderen. Do jury, die deze inzendingen beoordeelde, kende den eersten prijs toe aan den beer G. P. Hoogeveen, den tweeden aan den heer M. v. d. Berg, beiden te Leiden. In het bij zonder vestigen wij de aandacht op een door een 16-jarigen leerling vervaardigd Zwit- sersch huisje ,dat door een ongelukje bij het kleuren licht beschadigd werd en daardoor den tweeden prijs verwierf, terwijl het an ders vermoedelijk den eersten zou hebben verworven. In de taarlenafdecling kreeg de heer II. Korswagen voor zijn gedecoreerde taarten den lsten en den Sden prijs; de heer J. Hoo geveen den 2den en den Iden. Zoowel in marsepein- als in fondanllaarten zijn hier heel goede inzendingen. Bijzonder mooi is ook de inzending ter opluistering van den heer Hekelaar, die van chocolade, suiker en marsepein een Ooster- sche kiosk, een vaas met bloc-men en een mand met schitterend fruit te voorschijn tooverde. Het komt een leek bijna ongeloof lijk voor, dat de vruchten niet echt zijn, maar van marsepein. De afdeeling garneerwerk bevat een aan tal chocolade-plakkaten met suikeropschrif ten. Daar dit werk meer cn meer uit de mode gaat ,is deze afdeeling niet de voor naamste, hoewel de bereikte resultaten aar dig zijn. De heer Sclioondergang, Mare, alhier, ex poseert een uitgebreide collectie banketbak- kersbenoodigdlieden zooals o.m. amandel en speeulaasmolens, blikken beschuittrom mels. kristallen glazen en schaaltjes, spui ten voor taarten, enz. Het geheel maakt een frisschen indruk cn zal zeker door velen bezocht worden, temeer daar de toegangsprijs uiterst laag gestold is. De bcoordccling der jury van het door de leerlingen vervaardigd werk had hel volgende resultaat; Garneerwerk (verplicht.voorbeeld): 1ste prijs A. Schouten; 2. C. van Bijn, 3. A. Beuk; 4. A. Baars. Idem (vrij werk): l3le prijs A. Schoulcn; 2. J. Iloageveen; 3. A. Baare; 4. Th. Stijn- man. Maxsepeinwerk: lste prijs A. Beuk; 2. A. C. van der Sijsl; S. H. KorswaéenJ. Hoogeveen. Het Mei-feest te Leiden. Nog slechts korten tijd en de 1-Mei-d.ig is weer daar. Met de voorbereiding der plannen is bet Mei-eomilé, gevormd uil e'e besturen van S. D. A. P.. Bestuurder-bond en Coöperatie, reeds «enigen lijd bezig en er wordt thans hard gewerkt aan de uit voering er van. Het ligt in de bedoeling om het Mei-feest weder op dezelfde wijze te vieren als nu sin-Is enkele jaren geschiedt. Aan het pr<t- BINNENLAND. De voorzitter der Eerste Kamer, J. J. G. baron van Voorst tot Voorst vierde zijg flouden huwelijksfeest. Officieel wordt tegengesproken hel bericht omtrent een bezoek van hel Engelsche Ko« ningspaar aan onze Koningin. Nieuwe bepalingen ingevolge de Tabaks, wet omtrent den verhoop van tol verbrnifa bereide tabak op markten, QJVA BUITENLAND. Hel eerste optreden van Poinlevé voor de Fransche Kamer. Hij krijgt een motie van vertrouwen. Verdere commnnistuchs vervolgingen in Bnlgarije. Ook Jankof is gedood. Een Japansch schip met 48 man aan boord vergaan. pagandislisc.h karakter van l-Mei-dag wordt aJlo zorg besteed. Ook op dezen l-Mei-dag zal een kinder feest niet ontbreken. Het succes van vorigt jaren, do steeds grootero deelneming bob ben het kinderfeest tot een vast punt van het 1-Mei-programma. gemaakt. Aanvankelijk bestond liet plan om het kinderfeest in de open lucht op een terrein 1e houden, doch door omstandigheden ia daarvan afgezien moeten worden. Het zal nu evenals verleden jaar in de groote Stadsza&l plaats hebben. Bij de steeds toe nemende deolneming wordt liet op den duur onmogelijk de kleinen in één zaal bij- een te brengen. Met het oog daarop moest nu reeds bestolen worden het kinderfeest in twee gedeelten te geven. Do deelneming aan den propaganda- fietstooht van vorig jaar was zoo, dat ook lihans weer is besloten een fietstocht to organiseeren. 's Morgens kwart voor elven komen de deelnemers bijeen in het Volks- gebouw en gaan van daar uit door de stad met roode vlaggen op de fiets. Daar de optocht eerst in den namiddag wordt gehouden, moet gezorgd worden, dat ook de lusschcmuren gevuld zijn. Daarvoor is gelegenheid in het Volksgebouw, waar des middags van twee uur tot halfvier strijbmuziek wordt gegeven. Het middelpunt van den 1-Meidag blijft cahier de optocht. Alles wordt in het werk gestald, om het propagandistisch karakter van dezen Mei-stoet zoo sterk mogelijk te doen uitkomen .Dezen keer zullen niet minder dan vier propaganda-wagens in den 9loet worden medegevoerd, terwijl de ver dere versieringsplannen een fleurig aan zien van het geheel waarborgen. Ondanks alle fleurigheid moot echter do oploqht haar demonstratief karakter behouden door een groote deelneming. Het vertrek van den optocht is bepaald op halfvijf. Iets vroeger dus weer dnn het vorig jaar. Het avondfeest wordt weder op de gewone wijze in de Stadszaal gehouden. De mede werking van „De Stem", „Nieuw Leven" en de A. J. C. is verzekerd. De feestrede wordt uitgesproken door Suze Groeneweg, het Soc.-Dem. vrouwelijk Kamerlid. In de gisteravond gehouden vergade ring van het bestuur der L. Z. C. werd aan de heer I. Blazer eer. medaille uitgereikt voor de door hem verrichte verdienstelijke redding van een man uit den Njeuwe-Uijn op 25 Fcbr. j.l. De voorzitter, de heer ir. J. C. v. Hool- werff, deed deze uitreiking gepaard gaain met eenige hartelijke woorden, waarin hij hulde bracht aan de nienschlievendlieid ep do tegenwoordigheid van geest van den wakkeren redder, daarbij er aan herinne rend, dat de waarde van de medaille zit in de zeldzaamheid, waarmede deze uitgereikt werd. Slechte indien r.a ernstig onderzoek blijkt, dat oen redding de naam van ver- dienstelijk mocht dTager., wordt lot uirei- king overgegaan. Gisteravond vergaderde in hel 81 -An- lonius-raironaat de R.-K. Kiesyerccniging, waarbij de opkomst vrij bevredigend was. Door don heer Tb. B. J. Wilmcr als voor zitter werd de vergadering geopend met een kort inleidend woord, waarna de secretaris de .voluten las. Na hel uitbrengen van het verslag van de Kasnazienrrs bracht de l.ecr'Tot cen-zcer nauwkeurig verslag uit van de gehouden vergadering der Kamercentrale, waarvoor do voorzitter hem dank bracht. Ilierna kwam aan de ordchet punt be spreking van hel politiek advies, wat aan- ltidin*_had kunnen zijn t«t et» uityoeiigg_,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1