CORRESPONDENTIE. vriend, die nog nooit buiten geweest was en wiens pooten zoo stijf waren, dat hij ter nauwernood op een stoel kon springen. Neen! Haar poesje zou geen vogeltjes vangen! 't Leek notabene wel een kat uit een speelgoedwinkel! „Louise! komt je vriendinnetje niet meer, om je af te halen, alcJ je naar school gaat?" vroeg mevrouw op een morgen. „Neen, moeder!" „Waarom niet?" „Ze zei, dat Piet een nare kat was, omdat hij vogeltjes vangt en haar moeder had het ook gezegd." „En toen?" „Toen hebben we ruzie gehad. Ik zei, dat Piet wat lief was voor ons allemaal, en dat hij het niet helpen kon, dat hij vogeltjes ving en toen zei ze, dat hun melkboer een grooten hond had en dat die Piet wel eens zou doodbijten en nu ben' ik kwaad op haar." Mevrouw sprak er met haar man over. ,,'t Is wel een last," zei ze, „dat de buren zoo het land aan hem krijgen." „Weet je, wat je doet?" zei mijnheer. „Geef hem veel eten: gemalen stokvisch. gekookte schel vicxh en alles, wat hij graag lust. Dan wordt hij dik en vet en dan zal hij wel wat trager in zijn bewegingen worden, zoodat de vogels hem te vlug af zijn." „Maar dat gaat niet in een paar dagen." „Neen, natuurlijk niet." „Ik ben zoo bang, dat de buren hem iets doe», voodat het zoover is." „Ja. die buren! Maar weet je, wat ik doen zal? Ik zal eens naar het Dierenasyl gaan. Misschien weten ze er daar wel raad voor." En ja hoor! Toen hij thuis kwam, was het; „Nu zijn we klaar!" „Wat dan?" „Wat dan?" „Piet moet een paar dkgen naar het Asyl. Ze zullen hem komen halen. Dan doen ze hem daax een bandje om den hals met twee belletjes er aan. De vogeltjes hooren hem dan altijd aankomen, en zijn kans is verke ken. Ik vroeg, of we dat niet zelf konden doen, maar dc öhef zei, dat zoo'n kat er eerst een beetje aan moet gewennen. Als wij dat doen, steekt hij zijn pool er iusschen of het rit te los, of te stijf, of hij haakt'er met zijn tanden in en dan weten we geen raad en die menschen daar hebben zoo iets al zoo dikwijls bij de hand gehad." „Heerlijk!" riep Louise. „Nu is Piet ge red!" En ze palrie Piet van den grond en sprong met hem rondom de tafel. Mevrouw vond het ook heel prettig, dat er iets op gevonden was; die geschiedenis met poes had haar meer zorg veroorzaakt, dan ze wel bekennen wou. Enkele dagen daarna liep Piet door de tuinen met zijn belletjes aan den hals. Hij keek nog wel naar de vogels en hij deed er nog wel eens een sprong naar, maar altijd kwam hij te laat; de belletjes hadden zijn komst al aangekondigd. En de verandadeuren bleven gesloten. Louise en baar vriendinnetje werden weer goed op elkaar. En Piet was weer de mooie cypersche kat, de gunsteling van allen, die hem kenden. Jullie waart verleden week zeker allen blij, dat de kindercourant door den Goeden Vrijdag al op Donderdag verscheen. Toen wisten jullie al 2 dagen eerder hoe het met de prijsraadsels was afgeloopen, want daar is natuurlijk altijd iedereen zóó benieuwd naar. Ik hoop, dat ieder goede Paaschdagen 'heeft gehad en men veel heeft kunnen ge nieten al was het niet precies zacht, warm lenteweer. -•* Dank voor mooie Paaschkaaxten aan: Lien de Graai, Aart van de Nadort, Nelie Oostveen en voor de aardige kaart uit Go- rinchem van Jo Reyngoud en Marietje en Stienlje Erkelcns. Wim Schoof, of ik van jonge hondjes houd? O, zooveel, ik vind alle kleine hond-, ■es erg leuk, maar het aardigste vind ik heel jonge keesjes met zoo'n heerlijk, dikke wolien vacht, ais die over den grond liggen Niemand is er zonder kwaal m het poppenhospitaal dokter hoeft de handen vol, nu. hij is een knappe bol ook de zuster is een kraan; dat ziet ieder haar wel aan! 't Spreekuur wordt heei druk bezocht; menig drankje wordt verkocht naast de deur, in d'apotheek; straks ziet niemand hier meer bleek, niemand heeft gebrek of pijn, daar zij allen beter zijn TTRRMAWTJA'. te rollen en te stoeien, lijken het net wollen ballen. Adrie Iluter, was je Dinsdag weer in Lei den terug om je prijs te gaan halen of is iemand anders dien gaan halen? Veel ple zier gehad in Den Haag? Waar logeerde je? Wim van der Vliet, prettig gelogeerd in Wassenaar? Is Jack een vriende van je? En veel genoten van buiten? Dank voor je mooie briefkaart, nog net ontvangen, voor ik dit verzend. Dik van Riessen, je hebt in de vaeantie zeker veel geoefend in het fietsen, zoodat je het nu wel heel goed al zult kunnen. Nu weer verscheidene weken wachten hoor, voor er prijsraadsels komen. Lien de Graaf, ik ben met Paechen in Den Haag gebleven, heb het heel gezellig gehad. Och, dieren kunnen zoo heel lang speelsch blijven; de poes hier in huis wordt al 11 jaar en die wil nog zelfs wel eens spelen. Jou briefkaart was nu wel niet bepaald een Paasohkaart. maar ik ontving die net tegen Paschen; ik vond het een alleraardigst plaatje. Margaretha Sitfrag, als je niet le ver van het Plantsoen woont, heb je groot gelijk om daar bij mooi zonnig weer 's morgens en 's middags heen te gaan, als je vaeantie hebt Ga je dan met broertjes of zusjes? Emmy Molt, er gaan wel mensehen naar J de Brasemenneer om te ssschen, maar dan niet zooals jij om chocolade op te vissohenj je deed mij daar een grappig verhaal. Jozeph Ilanno, ja met dien Jozeph werd jij bedoeld, dat heb je goed begrepen, je coupletten waren goed, dus ik vermeldde jou naam, al stond er maar je halve naam. Johan Zwaart, ik had gezellige Paasch dagen, dus je wensch voor mij is vervuld. Catharina van Egmond. het was overal druk in en buiten de stad, eigenlijk op de buitenwegen veel te vol en te druk om echt van de natuur te kunnen genieten, men moet steeds oogen en ooren geheel gebruU ken om niet overreden te worden; stille wegen zijn het prettigste op zulke dagen. Emanuel Eljou, is je moeite van het col lecteeren goed beloond geworden? Je trof Dinsdag nogal mooi weer om rond te gaan. Dat was gezellig, logees groot en klein. Henk Verlind, dat is het verstandigste wat je doen kunt, moed houden en afwachten. Annie Schrijver, ben je naar Rijnsburg geweest, dan heb je natuurlijk ook mooie bloembollenvelden gezien. Corrïe Mens, dat was duidelijk te zien. dat het papier erg vloeide, dan kan je ook onmogelijk netjes schrijven. Gerrit van der Horst, natuurlijk heb ik met belangstelling je brief gelezen en je begrijpt wel, dat ik van ganscher harte hoop, dat ik spoedig betere berichten zal kannen lezna. - - - "-J

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19