- - AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. i Woensdag. Leger des Heils. Inzegening van pl. offi cieren. 8 uur. Schouwburg: Liefdadigheichuitvoering ten bate der R. K. Ver. van Kraamverzorging aan alle Gezindten. „Eén dag Kalif". 8 uur. Donderdag. „Jeruël" (Groenesteeg 16): Bijbelbespre- king. 8 uur. Nukzaal: Gemeente-avond. Evang.-Lu- Ibersche Gem. 8 uur. Dagelijks: „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag, en Zaterdagmiddag van tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te 3 uur. „Rejo-theater", Haarlcmmerstr.Bios coopvoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's .Woensdags en 's Zaterdags matinée. „De Lakenhal": Tentoonstelling Leidsche KunStvereeniging, etsen door Neuhuys en Schotel. 's Rijks Ethnogralisch Museum, Kapen- buig 67: Tentoonstelling van Balineesche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. Bloemententoonstelling te Heemstede dagelijks van at tien uur tot balfzes. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 April tot en met Zondag 19 April waargenomen door <kt apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmansteeg 17, tel. 435. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-receplen. Alleen voor leden van dat fonds. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rijn en des Zaterdags bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 schijn en stak den weg over met do bedoe ling het rijwielpad te bereiken. Door dezo manoeuvre kwam de motorrijder met den auto en met den wielrijder in aanraking. De motorrijde/ werd met een gebroken been en ernstige kneuzingen opgenomen. Ook zijn zuster bleek zwaar gekwetst te zijn, vooral aan het hoofd. Beiden zijn naar de Majera stichting te Bussum vervoerd. De autobestuurder en de fietsrijder bekwa men hoegenaamd geen letsel. De tweede persoon, die als verdacht van medeplichtigheid aan den kerkdiefstal te Westervoort was aangehou den, de Duitscher F., bleek niete met de zen diefstal te maken te hebben. Hij is dan ook weder in vrijheid gesteld. De ef-* lectcntrommel van den pastoor en verdere inhoud van de trommel, die nog vermist werden, zijn bij bet station Westervoort gevonden. De Zaterdag ten huize van de. Fraanje, predikant bij de Geref. Gem. te Barneveld, en een zijner geloofsgenoo- ten gehouden gerechtelijke verkooping, we gens het niet-betalen van gelden, verschul digd ingevolge de Invaliditeitswet, heeft een zeer vlug verloop gehad. Bij beiden be hoefde slechts één stoel ten verkoop te worden aangeboden, waarvoor een kerke- raad&lid van genoemde Gemeente zulk een aanzienlijk bedrag bood, dat daaruit ruim schoots het verschuldigde plus de kosten konden worden betaald. Trokken deze ver- koopingen voorheen groote belangstelling, thans was, behalve de officieele personen en de kooper, niemand aanwezig en beide executies duurden te zamen nauwelijks tien minuten. Gisteravond had te Dalen tijdens de kermis een zeer ernstige vecht partij plaats. A. en B., te Koevorden, en R., te Vossenbelt, werden ernstig met het mes bewerkt. Verdacht wordt een persoon uit Borger-Oosfcerveld. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Hoogeveen over gebracht. A. verkeert in levensgevaar. Tegen de schuldigen R. K. en R. is pro ces-verbaal opgemaakt. Het publiek moest met den sabel uiteengedreven worden. Men meldt ons uit Winscho- ton: Te Terapelkanaal is bij de ontruiming eener feestzaal de rijksveldwachter Broe- kema door den buik geschoten. Hij werd dadelijk naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Bij het Reitdiep, te Gronin gen,^ treedt in de laatste dagen een hevige ©n lastige muggenplaag op. Het is nog niet •vastgesteld van waar deze muggen komen. De Gezondheidsdienst heeft de bevolking verschillende wenken gegeven om deze las- •tige insecten te bestrijden. De stakingen in de Venen. De eeoretaria van het N.V.V., de heer F. wan der "Walle. heeft Zaterdag 1.1. een on derhoud gehad op het Departement van Binnenlandsche Zaken over de stakingen en de maatregelen ter verbetering van do toestanden bij de werkverschaffing. Dit onderhoud heeft geen' resultaat op geleverd, omdat de Regeering zich nog steeds op het standpunt stelt, dat vóór alles eerst de stakingen moeten zijn opgeheven. Vóór dien tijd kan van overleg tusschen de Regeering en de organisaties geen sprake rijn. Eerst als de stakingen zijn geëindigd, kan de Regeering overleg plegen of er iets gedaan kan worden om aan andere grieven tegemoet te komen. De groote coöperatieve aardappelmeel fabriek voor Pekela en Omstreken heeft ernstig gevaar geloopen. Maandagmiddag omstreeks vier uur sloegen de vlammen uit de turfhoopen, welke vlak nabij het kantoor der fabriek liggen. De brand breid, de zich aanvankelijk snel uit in de richting van het complex fabrieksgebouwen, doch het spoedige optreden van de brandweer wist erger te voorkomen. Men vermoedt, dat hier opzet in het spel is> te meer, om dat enkele uren vóór het uitbreken van den brand een viertal geweerschoten werd gelost op de woning van den burgemeester van Nieuwe-Pekela, den heer Venema, die zelf niet thuis was, maar wiens huisgenoo- ten doodelijk warep verschrikt. Gelukkig werd niemand getroffen. Een onderzoek heeft aangetoond, dat de schoten uit een militair geweer zijn gelost. Te Vlachbwedde was gistermorgen een sterke politiemacht aanwezig bij de werk verschaffing ter bescherming van de werk willigen, doch tal van arbeiders durfden uit vrees voor molest het werk nog niet her vatton. Bij de werkverschaffing in het Staats- boschbedrijf te Odoorn is do staking opge heven. Ook te Sleen hebben alle arbeiders het werk hervat. lm de Exloërmonden duurt de staking van veenarbeiders nog voort. Te Nieuw-Amsterdam is in een vergade ring van de verschillende organisaties in het rayon Nieuw-Amsterdam gestemd over de vraag of het werk al dan niet zou worden hervat bij de werkverschaffing. De uitslag van deze stemming was, dat vóór opheffen der staking stemden 654, tegen 265 en 02 blanco. De werkverschaffing te Emmen werd weer opengesteld. Tal van arb^dere hebben hiervan gebruik gemaakt om weer aan den arbeid te gaan. Men vermoedt, dat het grootste deel der menschcn op het werk is aangekomen. Juiste cijfers kunnen op het oogenblik nog niet worden gegeven. Gisternacht is, naar ,,Dc Stand." meldt, de Ned.-Hcrv. Kerk to Emmer-Erfscheider- veen in brand gestoken. De brand ontstond achter do kerk in turfhok. De heer H. J. Nijland, evangelist, was juist naar bedhet schijnt, dat men hierop gewacht heeft. De vlammen sloegen hoog op. Met vereende la-achten is men er in geslaagd den brand te blusschen. De achterkant van het kerkgebouw is verbrand. De schade ie niet groot. Van de daders is tot nu toe geen spoor ontdekt. Gisteren is de Raad van Opsterland in spoedvergadering bijeengekomen op ver zoek der soc.-dem. raadsfractie. Met 13 te gen i stem ie de volgende motie aangeno men: De Raad der gemeente Opsterland, over wegende, dat de omvangrijke en langdurige werkloosheid in deze streken blijft voort bestaan; dat de tegenwoordige loonen in de gemeentelijke en particuliere, door rijk en gemeente financieel gesteunde werkver schaffingen, te laag moeten worden geacht, dat, naar het oordeel van den raad, het wenschelijk is dat verhooging daarvan door de regeering in overweging wordt geno men, verzoekt de regeering dringend die verhooging to willen bewerkstelligen en de bestaande grieven te onderzoeken. Men meldt uit Emmen: Gisteravond heeft te Emmer-Erf schei denveen het Christelijk comitó van actie vergaderd, ten einde te overwegen wat er in de toekomst gedaan moet worden in de venen. Besloten-werd het comité permanent te maken. Aan den betrokken Minister werd een telegram gezonden, waarin er op wordt aangedrongen het Zuidelijk kanaalplan uit te voeren. Gistermiddag werd delijn Maastricht—Gulpen van de Limburgschc Tramweg-Maatschappij oficieel geopend. De president van de recht- bank wees er den inbreker als verzwaren- do omstandigheid op, dat hij in één week tweemaal in hetzelfde huis had ingebroken. „Ja, edelachtbare heer", bekende de in breker, ,,maar u moet niet vergeten, dat de woningnood nog zeer groot is." DE ALGEMEENE TOESTAND. Rust door de diverse crises. Waar de Fransche socialisten recht- streeksche deelneming aan de regeering weigerden, heeft Briand, wiens portret wij heden in de foto-pagina geven, de opdracht tot het vormen van een kabinet neergelegd waarmee opnieuw Painlevé is belast. Toch blijft Briand in concours, want een slagen van Painlevé schijnt zeer onwaarschijnlijk en zou dit onverwachts toch gebeuren, dan zal rijn kabjnet niet van langen duur kun nen zijn, naar algemeen wordt aangeno men Briand zou dan waarschijnlijk op nieuw naar voren komen. Uit Amerika komt aan Frankrijk een zachte wenk om financieel nu eindelijk den goeden koers te nemen. Of het baten sal... Zeer de aandacht trekt ook wat de En- gelsche generaal sir John Hamilton ver klaarde bij de onthulling van een oorlogs monument, n.l. dat de Engclschen, door hun weigering om de Keulsche zone te ont ruimen, niets anders doen dan duizenden en nog eens duizenden stemmen te werven voor Hindenburg. D€ dag zal aanbreken, zeide hij, waarop deze houding van Enge land zal worden aangehaald als een voor beeld hoe men kwaad bloed kan zetten. Wij doen al het mogelijke om een vechtjas aan het hoofd tc stellen van een volk, waarvan wij allen weten, dat het binnentien jaar het sterkste van het continent kan zijn. Door alle regeeringscrises en de onzeker heid der Duitsche presidentskeuze staat de groote politiek natuurlijk geheel stil. Van de zijde der kleine entente wil men blijk baar Duitschland bewegen te beloven af te zien van een verceniging met Oostenrijk voor altijd. Wat Duitscliland wel niet be loven zal. BELGIE. De regeeringscrisis uit de metaalindustrie. Gelijk de telegrammen gisteren meedeel de, heeft de koning den soc.-dem. leider Vandervelde belast met de vorming van een ministerie en heeft de soc.-dem. partij in principe daartoe verlof gegeven, V ANDER VELDE. Kader kan hiervan nog worden meege deeld Do soc.-dem. hebben besloten dat de par_ tij Zondag in congres bijeen zal komen. Voordien zal de algemeene raad nog bijeen komen. Ook gistermiddag is deze in klein comité bijeen geweest. Hubin stelde voor Brunet, den Kamervoorzitter aan te wijzen als dengene die met de samenstelling van een democratisch kabinet moet belast wor den. Destréo merkte op dat Van der Velde do aangewezen man is. Hubin heeft toen op luidruchtige wijze de vergadering verlaten. Bepaald ia dat het Congres de beslissing zal hebben en eenstemmig besloten dat de par tij haar verantwoordelijkheid moest dragen (een lid heeft voorbehoud gemaakt) en Van- derVelde opgedragen stappen voor de vor ming van een democratsch kabinet aan te wenden, op grondslag van het verkiezings program der soc.-dem. partij met inroeping van de medewerking van personen en groe pen van democratischcn geest bij katholie ken en liberalen. Zullen de laatsten eohter willen? Het is zeer onzeker# vooral wat do lberale betreft. Het is nog volkomen onzeker, welke maat regelen genomen moeten worden indien Van- derVelde er niet in slaagt bij de andere par tijen steun te vinden. Er bestaat een stroo ming in de socialistische partij om in zulk een ireval een zuiver socialistische regeering te vormen, die zou trachten zelfstandig eenige democratische hervormingen door te voeren. De metaalarbeiders van het Belgische dis trict Charleroi besloten, van af 16 April in staking te gaan wegens verlaging der loo nen met 5 pCt. De metaalarbeiders van het district Luik verklaarden met de verlaging genoegen te nemen. FRANKRIJK- De regeeringscrisis. Gelijk verwacht wordt aan Herriot was het immers ook geweigerd heeft de Nationale Raad der socialisten alle deel neming aan een kabinet-Briand met de meeste beslistheid en met algemeen© stemmen ge weigerd, tengevolge waarvan Briand, al thans voorloopig, van de vorming van een kabinet heeft afgezien. Briand had zich te voren niet willen uitlaten over zijn plannen als de sociaal-democraten mochten weigeren mee te doen. Gisteren echter had h\j te verstaan gegeven, dat, indien niet alle vier groepen van het cartel hun medewerking verleenden, hij meende geen kabinet te kunnen vormen- Dit is bevestigd door zijn weigering om onder deze omstandigheden de taak van kabinetsformateur te aanvaarden. Deze weigering doet de leden der meerder heid weer zoeken naar een oplossing, waarbij het cartel zgn tegenwoordige macht zal blijven behouden. Nieuwe pogingen, door partjjgenooten van Painlevé bij deze gedaan, zdjn opnieuw op een weigering afgestuit. Onder de geruchten, die de ronde doen in de wandelgangen der Kamer, is o.a. het bericht, dat de socialisten verklaard hebben tenslotte hun medewerking wèl te willen verleenen door zitting te nemen in een nieuw kabinet-Herriot, maar ook in geen ander. Dat tjjkt één van de vele pogingen, die gedaan worden om te trachten Herriot te doen aanbleven; pogingen, die voorloopig weinig succes schijnen te zullen hebben. Immers verluidt ook, dat Briand rich to- midden van zgn partjjlgéhooteu zeer bitter heeft uitgelaten over de vijandigheid van een deel der radicaal-socialisten tegenover hem. Het schijnt dan ook, dat in hun houding, meer dan in die der socialisten, de oorzaak ven Briands weigering moet worden gezocht. Later beeft Sarraut, die zelf ook als can- didaat voor het presidentschap wordt ge noemd ,Panlevé nogmaals aanbevolen, waarop president Doumergue dezen inderdaad nog maals opdracht gal Painlevé hield deze opdracht tot heden in beraad. Geruchten, als aou het tot Kamerontbfar binding komen, worden bLykbaar gelanceerd door degenen, die dit gaarne zouden zien. ENGELAND. Het congres van de onaf hankelijke Labourparty. De jaarvergadering der onafhankelijke Labourparty heeft nog diverse besluiten genomen. Zoo werd met 298—139, stemmen een resolutie aangenomen, waarin werd verklaard, dat de- proefneming met do ar- beider8regeering volkomen gewettigd en een voordeel was voor hot socialisme. Voorts word met 544 tegen 64 stemmen een motie aangenomen-vóór een minimum loon van 4 p.st. per week voor de arbeiders in alle industrieën. Shinwell, dc vroegere minister voor de mijnen, verzette zich tegen deze motie. Hij betoogde, dat de partij, die steeds den mond vol heoft over het socialisme als eenig middel om aan de eisohen der arbeiders to voldoen, beter zou doen met onomwonden te verklaren, dat er geen lioogere loonen worden verkregen zoolang het kapitalis tische stelsel gehandhaafd blijft. Het La gerhuis-lid Salter drong eveneens aan op krachtiger propaganda tegen het kapita lisme. Hij wees er op, dat er geen sprake van kan zijn, dat aan 11 millioen arbei dersgezinnen 4 p.st. per week wordt uitbe taald. Indien men daartoe wilde overgaan zou dit voor de spoorwegmaatschappijen alleen reeds een verlies van 20 a 30 mil lioen p.st. per jaar beteebenen en voor de kolenindustrie een verlies van 30 a 40 mil lioen p.st. Een andere spreker zeido, dat zeer veel arbeiders tevreden zouden zijn met een loon van 2 p.6t. per week.' Hij. verweet de voorstanders van de motie, dat zij den arbeiders dingen voorspiegelen, waarvan zij vooruit weten, dat zij niet i'd vervulling zullen gaan. Een voorstel om de leden der I.L.P. die in het parlement zitting hebben, te mach tigen, tegen alle militaire credieten te stemmen, ook indien rij door een Labour- regeering zonden worden voorgesteld, werd verworpen met 368 tegen 210 stemmen.' Bij het debat over de rapporten van het partijbestuur nopens de nationalisatie, werd door de radicale leden met kracht ge protesteerd tegen het door het bestuur aan bevolen principe om de particuliere onder nemers schadeloos te stellen. Tot een stemming over deze kwestie kwam het nog niet, het lijdt echter geen twijfel of dc rapporten zullen worden aangenomen. BULGARIJE. Tegen het communisme. De militaire commissie van toezicht van de entente in Bulgarije heeft aan de re geering te Sofia medegedeeld., dat de ge- zantenraad er-geen bezwaar in ziet, dat het Bulgaarscho contingent met 3000 man versterkt wordt, mits deze 3000 man be reids einde Mei «weer naar huis worden gestuurd. De Bulgaarsche regeering had verster- van het leger geëischt ten einde het com munistische gevaar tc kunnen bestrijden en er aan toegevoegd, dat dit gevaar eind Mei wel zou zijn onderdrukt.. Op grond van de wet tot bescherming van den Staat heeft de krijgsraad te Varna 35 communisten veroordeeld tot, bij elkaar, 115 jaar kerkerstraf en dwangarbeid, en den communist Georgief ter dood. GRIEKENLAND. De diensttijd verkort de patriarchaatskwestie gere geld? Alvorens op reces te gaan heeft de Natio nale Vergadering de nieuwe wet op den militairen diensttijd aangenomen, volgens welke de actieve diensttijd van 2 jaar tot 18 maanden wordt verminderd. Volgens een uit Konstantinopel ontvan gen bericht is tusschen Griekenland en Tur kije overeenstemming bereikt in zake de kweslie van het patriarchaat. Bevestiging is echter wel gewen9cht. RUSLAND. Patriarch Tichon de zomer tijd ingevoerd. Het stoffelijk overschot van patriarch Tichon is in de kathedraal van het Donskoj. klooster bijgezet- Aan de plechtigheid, voor afgegaan door tal van rouwmissen, hebben ongeveer 100,000 menschen deelgenomen. Onder de vele kransen was één van den aartsbisschop van Canterburry. In een door de bladen gepubliceerd ma nifest van patriarch Tichon, dat hij twee dagen vóór zijn dood aan een zijner mede werkers overhandigde, noodigt de patriarch de geloovigen uit het christelijk standpunt te begrijpen, dat de geschiedenis der volken door God wordt geleid. Dientengevolge moet men, zonder zich op het gebied van het geloof met een of ander compromis in te laten, ten aanzieD van den opbouw van den staat oprecht de sovjetmacht steunen, welke als echte volks macht onwankelbaar is. Tichon vermaant de geloovigen de inte griteit der kerk te verdedigen en veroor deelt het onkerkelijk politiek streven, waar_ van slechts de vijanden der orthodbxe kerk en de afvalligen voordeel hebben. Krachtens een besluit van den Raad van Volkscommissarissen der Unie van Sovjet républieken wordt met ingang van 1 Mei de zomertijd ingevoerd. TURKIJE. De opstand der Koerden. De Turksche regeering heeft een premie uitgeloofd van 1000 gouden ponden voor wie tjeik Said levend aan haar uitlevert en een van 700 pond voor zijn lijk. Uit Konstantinopel wordt aan de Man chester Guadian" gemeld, dat de politie al daar gisternacht op last van den minister van binnenl. zaken een inval heeft gedaan in de bureaux van de democratische oppo- aitie-paxtij. De bureaux werden gesloten en verscheidéne personen zijn gearresteerd. Een aantal in beslag genomen documenten zal naar den krijgsraad te Angora "worden ge* zonden, die zal hebben uit te maken of partij betrokken is bij de opstanden de* Koerden. VEREENIGDE STATEN. Goede vangsh De kustwacht heeft den Engelschen mo-s lorsolioener „Madeleine Adams" buit ge maakt, na een jacht over een afstand van 150 mijl, met een bemanning van 9 koppen en een lading van gesmokkelde alcoholhou-. dende dranken met een waarde van circa V» millioen dollar. De schoener wordt op millioen dollar geschat. 't Is echter een druppel uit den emmer In New-York zijn weer een aantal gele-j genheden gesloten wegens het verkoopefl van sterken drank, doch elders worden nieuwe opgerichtl De Fransche minister crisis. PARIJS, 15 April (V.D.). Doumergue con-; fereerde gisteravond met den directeur van do Banque do Franco en den afgetreden, minister van financiën De Monzie, over deiï toestand van de Bank en dc mogelijkheid tot vorming van een voorloopig kabinet tot regeling van de financiecle moeilijkheden, voor het geval de kabinetscrisis nog voort-, duurt. Verwacht wordt .evenwel, dat dc. kabinetscrisis heden door Painlevé zal wcrr-: den opgelost. Tot middernacht confereerde hij met Renoult en Herriot. PARIJS, 15 April (V. D). De minister van financiën De Monzie heeft hedenmor-. gen het wetsontwerp ingediend tot- regeling van de positie van de Banque de France, volgens hetwelk de bankbiljetten-circulatie' verhoogd wordt van 41 tot 43 milliard francs De Kamer komt hedenmiddag bijeen. ItaliëAmerika-bankeL ROME, 15 April. (Stefani). Gisteravond heeft de vereeniging Italië-Amerika een, banquet gegeven ter eere van Lamont, pre sident van dc „Italy America Society" té New-York en compagnon van den bankier; Morgan. Verscheidene ministers, de president van; den Senaat, de Amerikaansche gezant en talrijke hooggeplaatste diplomatieke per soon lijkheden namen aan het feestmaal deel. De vice-president der vcreeniging, de al- ge vaardigde Sardi, nam het woord en las een instemmingsbrief van Mussolini voor. Vervolgens hield Lamont oen rede, waar in hij o.a. zeide, dat hij twee jaar geleden Italië heeft bezocht en thans de Itatiafm- sche bevolking geluk kon wenscben met dlo vorderingen welke in den tijd gemaakt zijn< Dank zij de waakzame minister van finan-. cicn De Stefani is de begrooting in even-* wicht gebracht, hetgeen een buitengewoon feit 19, en noodzakelijk voor het essentieel© wolzijn van een staat. Lk ben er van over tuigd, dat het Ilaliaansche volk ook over de nog overgebleven moeilijkheden «*1 hoou* komen. Hierna nam minister De Stefani bet woord en dankte zijn vriend Lamont voor de vriendelijke woorden welke deze oven Italië gesproken had. De Amerikaansche gezant F1 echter wees vervolgens op het belang van het bezoek van Lamont, die ails compagnon van Mor gan alle intémationalle vraagstukken keni en onlangs naar Rome was gekomen om de ontwikkelingsmogelijkheden be bestudeer en en hot standpunt van Iia'liS in de hangen dé vraagstukken. Koning Boris ontkomt. SOFIA, 15 April. (Belg. Tel. Ag.). Toen de koning hedenmorgen per auto van OrMhanié naar Sofia reed, viel hij in een hinderlaag van bandieten, die tot de Agrarische com munisten behoor en. De bandieten vuurden op de auto van; den koning, doodden een jager en een jonge natuurkundige en verwondden den chauf feur. De koning bleef ongedeerd en kon naar Sofia doorrijden. Men is er van overtuigd, dal de aanval lers niet wisten, dat de koning in den auboi was. Er is onmiddellijk een detachement troepen gezonden om de bende le achter volgen. Rusland en de Democratie. BERLIJN, 15 April (V.D.) Uit Moskou wordt gemeld, dat een buitengewone zitting van do vertegenwoordigers der Al-Russische boeren te Moskou door de Sovjet-leiders is bijeengeroepen, ter bespreking van de toe gezegde democratische hervormingen, die zooals gemeld, znllen leiden tot het herstel van het privaat eigendom. In politieke krin gen acht men de door de Moskousche re geering gedane beloften een groote stag Daar de democratie. Egypte en Italië. OA1RO, 15 April. (Reuter). Het blad Siassah verneemt dat op 13 deezr de Ita- liaamsche gezant aan het Egyptische gou vernement mededeeling heeft gedaan van het verzoek zijner regeering tot vaststelling van de Egyptisch-Tripoütaansche grens overeenkomstig hel Milner-Scialoja verdrag. Het kabinet is op 13 en U April bijeengeko men om dit verzoek te bespreken, dat in Egyptische politieke kringen groote verba zing wekt en den weg afsnijdt voor verdere onderhandelingen tot vriendschappelijke regeling der kwestie, die reeds hebben plaats gehad. De Egyptische regeering antwoordde, da* zij geen vaststelling der grens kan aanvaar-, den volgens de overeenkomst, gemaakt mei een buitenlander, nl. lord Milner, waarin de Egyptische regeering geen deel bad. De regeering is zich niet bewust van het bestaan van een Milner-Scriaioja-verdra g, doch erken! a-Meen dat er preliminaire on-i denham-delingen werden gevoerd op het tijd stip, dat Egypte een Britech protectoraat had. Zij verklaarde zrioh echter gaarne bereid tot voortzetting der vrij© onderhandelringen* waarin Egypte zijn rechten kan verdedigen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2