"Geheel a- NEDERLAND/ rookt "fi \Tiiék„ ^SimlÊBAKl UIT ONZE STAATSMACHINE. Dadelijke verlichting v. Asthma SPORT. KUNST EN LETTEREN. 1 Een verzameling roisplanten, in zooveel mogelijk soorten en verscheidenheden, in een groep tentoongesteld (Internationaal), H. Gorter ,te 's-Graveland, zilveren medaille. Een pan of pot, beplant met een miniatuur- tuintje, F. van Dort Zonen, Heemstede, bronzen medaille. Azalea mollis op naam, in minstens 5 variëteiten ,L. J. Endtz Co., Boskoop, bronzen medaille. Eén of meer Azalea mollis, in één var rieleit, nog niet in den handel, L. J. Endta 6 Co., Boskoop, 3 gouden en 3 zilveren medailles. 6 Azalea mollis x chinensis op naam, van één variëteit, P. J. C. Oosthoek Co., te Boskoop, zilveren medaille als ver- hoogdo prjjs. 5'! Azalea mollis x chinensis in nieuwe variëteiten, L. J. Endtz Co., Boskoop, getuigschrift; M. Koster Zonen, Boskoop, zilveren medaille. Eet of meer Azalea mollis x chinensis in één variëteit, nog niet in den handel, Kluis cn Koning (Anth. Kluis), Boskoop, zilveren medaille. C. Frets Zonen, Boskoop, gouden me daille van de Kamer van Koophandel voor Gouda.. L. J. Endtz Co., Boskoop, 1 gouden en 7 zilveren medaille®. P. J. C. Oosthoek Co., Boskoop, 1 gou den en 1 zilveren medaille. Een of meer Azalea's in nieuwe Japan- sche variëteiten, nog niet in den handel, O. B. van Nes Zonen, Boskoop, 1 gouden, 2 verguld zilveren en 11 zilveren medailles. 25 Rhododendron Pink Penrl, (handels planten), Kluis en Koning (Anth. Kluis), Boskoop, zilveren medaille. Van Kleef Co., te Boskoop, veiguld zilveren medaille. 6 Rhododendron Pink Pearl, (groote plan ten), Van Kleef Co., te Boskoop, verguld zilveren medaille. 25 Rhododendron in nieuwe variëteiten, in do laatste v(jf jaren In den handel ge bracht, C. Frets <2 Zonen, Boskoop, zilveren medaille. Eénof meer Rliododendrons, in oen of meer nieuwe variëteiten, nog niet in den handel (Internationaal), C. Frets Zonen, Boskoop, zilveren medaille. C. B. van Nes Zonen, Boskoop, 6 gouden 10 verguld zilveren, 16 zilveren medailles. Aan de groep nieuwe Rhododendrons van deze firma is bovendien al3 extra prijs toe- gokend de groote zilveren medaille van Z. K. H. Prins Hendrik. M. Koster Zonen, Boskoop, 6 verguld zilveren, 7 zilveren medailles. D .A. Koster, Boskoop, 1 gouden, 1 znveren medaille. 25 of meer stamrozen, in variëteiten, in bloei, Akerboom en Fopma, te Boskoop, ver guld zilveren en 1 rifveren medaille. 25 of meer klimrozen, in variëteiten, in bloei, Akerboom en Fopma, te Boskoop, bronzen medaille. Een groep Polyantba-rozen in variëteiten, Kluis en Koning, (Anth. Kluis), te Boskoop, verguld zilveren medaille. Akerboom en Fopma, Boskoop, zilveren medaille. 1 of meer nieuwe rozen, nog niet in den handel (Internationaal). Kluis en Koning, te Boskoop, bronzen medaille en 2 veijjuld zilveren medailles. 50 Hortensia (Hydrangea), in nieuwe "Ne- derlandsche variëteiten, D. Baardse Dz., te Aalsmeer, verg. zilveren medaille en gouden medaille als verhoogde prjjs. 12 Acer polymorphum en japonicum, in variëteiten, de grootste planten, Jan Boer JVz., te Boskoop, bronzen medaille. 12 Japansche siorkers, uit den vollen, grond. Jan Boer Gz., te Boskoop, bronzen medaille. 15 Viburnum opulus sterile, struiken, gekweekt in potten, met grooter dan 19 oM., P. van Nee Az., te Boskoop, bronzen medaille. Een decoratieve groep van bloeiende eD niet-bloeiende planten, tenminste 10 vierk. Meter groot, Jan Boer Gz., te Boskoop, rilv. medaille. P. J. O, Oosthoek Co., Boskoop, gouden medaille. P. van Nes Az, te Boskoop, verguld zilveren medaille. Een verzameling Kasvarens, in soorten en variëteiten, Lemttes Zonen, Alphen a. d. Rijn, gouden medaille. Afgesneden bloemen. Een verzameling Darwin- en andere late Tulpen (Internationaal). Gebrs. Eggink, Voor schoten. Een verzameling Narcissen (Internatio naal), N. V. W. J. Eldering Zoon, te Gverveen, zilverenmedaille. Een collectieve inzending van een groep afgesneden karrozen, in variëteiten, minstens 100 vierk. M. beslaande. Afd. Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. Eereprijs van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor' Haarlem en omstreken, tea- waarde van f 250, benevens zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder. 100 afgesneden rozen, Hadley, P. Buis Gz Zonen, Aalsmeer, zilveren medaille. Een "verzameling afgesneden seringen, in de meeste variëteiten. Afd. Aalsmeer der Kon. Nel. Mij. voor Kluis en Koning, Anth. Kluis, te Boskoop. 25 Hortensia's in soorten. Verguld zilveren medaille. 7 Rhododendron Halfstam. Verg. zilveren medaille. 6. Rhododendrons Alice. Verguld rifveren 'medaille. 6 Bagshot Ruby, zilveren medaille. Nieuwe Hortensia, verguld zilveren med. H. den Ouden Zoon, te Boskoop, 40 Rhododendrons in de volgende 3 soorten: Mrs. P. den Ouden, Mr. H. C. Dresselhuys, Mr. H. V. Rutgers, zilveren medaille. 35 Rhododendron racemosum. Zilv. med. 7 Azalea mollis zaailingen. Zilv. medaille. C. G. van Tubergen Jr., te Haarlem. Verzameling Bol-, Knol- en Wortelgewassen. Eereprijs van do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, tó waarde van f309 en als extra prijs Gouden Medaille van de Royal Horticultural Society. Vereenigde Bloembollenculturen v.b. Gebr. de Graaff en S. A. van Konijnenburg Co., te Noordwijk. Groep afgesneden bloemen van Aria. Vergold zilveren medaille. W. A. Watts, te St.-Asaph (Engeland), een verzameling van afgesneden Narcissen, Gouden medaille. Warnaar Co., te Sassenheim, een verza meling van afgesneden Narcissen. Zilveren medaille. J. H. Spanjaard, te Santpoort. Champig nons. Bronzen medaille. Stuart Low Co., Enfield. Afgesneden An jelieren in verschillende kleuren. Verguld zilveren medaille. OrchideeëDgroep. Gouden medaille. RECLAME. i degoedkoope, en beste, Ooeral verkrijgbaar 6538 Herziening der Faillissementsttet. Dg t-egenwoordige faillissementswet da teert van 1893 en heeft dus zóó lang ge werkt, dat men voldoende over haar deug den en gebreken kan oordeelen. Over het algemeen heeft zij voldaan aan de ver wachtingen, maar toch zijn kleine leemten of gebreken gebleken, hetzij in de practijk, hetzij omdat ons hoogste rechtscollege, de Hooge Raad, beslissingen heeft genomen, die aantoonen, dat óf do redactie niet dui delijk is, óf dat in de wet iets te lezen staat, dat de wetgever anders heeft be doeld. Wij zullen hieronder de wijzigingen aan geven, die een onlangs ingediend wets ontwerp bedoelt. Het is voorgekomen, dat faillissement werd uitgesproken tegen iemand, zonder dat deze van do aanvrage tot faillietverkla ring iets wist. Dat kan 't gevolg zijn van de nu geldende bepaling, dat de schuldenaar moet worden opgeroepen bij brief van den griffier, zonder eenige nadere regeling. De mogelijkheid bestaat» dat de schuldenaar dien brief niet ontvangt, bijv. doordat hij op reis is of zelfs doordat de brief verloren gaat. Zekerder zou het zijn als vde brief werd afgegeven tegen ontvangbewijs cn de post dit aan den griffier overhandigde, of dat de kennis'geving en oproeping per ex ploit werd gedaan. Dan had men althans zekerheid, dat zij ontvangen was. Hoe het zal geschieden, zal bij Koninklijk Besluit bepaald worden. Soms wordt een faillietverklaring vernie tigd; ook komt het voor, dat een faillisse ment eerst wordt afgewezen, maar in hoo- ger beroep wordt uitgesproken. De tegen woordige wet bepaalt niet, dat aan een griffier der eerste rechtbank daarvan ken nis wordt gegeven, en dat is toch wen- schelijk. Wordt een faillissement vernietigd dan heeft de curator recht op vergoeding van gemaakte kosten en op salaris. De geldende wet zwijgt daarover. Wordt het faillissement vernietigd doordat het ten on rechte is aangevraagd, dan is het billijk, dat de aanvrager de kosten vergoedt cn het salaris aan den curator betaalt; maar heeft de vernietiging plaats, doordat de schulde naar alsnog zijn schuld betaalde, dan zal deze de kosten moeten dragen. De rechter zal in dezen moeten beslissen. De tegenwoordige redactie van art. 22 der geldende wet heeft aanleiding gegeven tot dc meening, dat tractementen, soldijen en pensioenen alleen in het faillissement wor den betrokken, wanneer een bijzondere wet verhaal uitdrukkelijk toestaat. Een arrest van (ten Hoogen Raad maakt het noodig duidelijker dan tot nu toe de bedoeling va-i den wetgever te doen uitkomen. De nu voorgestelde redactie stelt de genoemde Tuinbouw en Plantkunde. Eereprgs vaiv-4 inkomsten op óón lijn met hetgeen de ge- iiA 1, cimnr non ÏVnnnKon;lnl an l?ohinoiaan CTArtr r 1 1 'i ..1. de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, ter waarde van f150 «Is verhoogde prjjs. 25 takken Japansche Sierkers, P. Bui? Gz. Zonen, Aalsmeer, zilveren medaille. Inzendingen buiten programma: M. Koster Zonen, Boskoop, groep Rho dodendrons, zilveren medaille. G. Arends, te Ronsdorf (Duitschland). Groep van 200 Primula obsonica grandi- ficra, gouden medaille. D. Baardste Dz., te Aalsmeer, Groep Be gonia Gloire de Lorraine en Cyclamen. Goo- den medaille. 12 nieuwe Hollandsche Hor tensia's, 2 zilveren medailles. L. J. Endtz Co., te Boskoop, groep heesters, bronzen medaille. Felix en Dijkhuis, te Boskoop, 35 potten Sering Marie Legraye. Zilveren medaille. Jac. de Ridder, te Aalsmeer. 50 Hortensia'a in soorten, Gouden medaille. 6 Kuip-Hort#n- aia's, wit, blauw, roze. Gouden medaille. failleerde uit arbeidsovereenkomst geniet en zij blijven dus buiten het faillissement, tenzij" de rechter-commissans anders be paalt, ten einde een billijke oplossing to geven ten aanzien van de wederzijdscho belangen van scbuldeischer en schuldenaar. Het beroep op schuldvergelijking (art 54), kan de rechter uitsluiten, wanneer hem blijkt, dat de overneming van de schuld of de vordering niet te goeder trouw is ge schied. De curator zal te allen tijde een be zwaard goed kunnen bevrijden of het ver pande voorwerp inlossen tegen voldoening van het daarop verschuldigde met interes ten en kosten. Dat zal dus niet alleen gelden voor verpande voorwerpen, maar ook ten aanzien van hypotheken. Het laatste lid van art .61 moet verval len. De bedoeling er van was te doen uit komen, dat de vrouw de rechten, welke haar volgens het burgerlijk recht tegen haar man toekomen, ook in diens faillissement kan doen gelden. Dat art. heeft tot mis vatting aanleiding gegeven. Daarom is het beter het laatste lid te doen vervallen, opdat een vrouw aan het artikel niet een argument ontleent om een vordering in te stellen wegens haar gevoerd beheer. Om voor kleine faillissementen oponthoud in de afwikkeling te voorkomen, wordt in art 108 bepaald, dat .de Rechter-Commis- saris binnen 14 dagen, nadat het vonnis van faillietverklaring in kracht van gewijsde is gegaan, den dag. waarop uiterlijk de schuld vorderingen moeten worden ingediend cn dag, uur en plaats waarop de verificatie vergadering zal gehouden worden, zal aan geven. Tusschen beide dagen moeten ten minste 14 dagen verloopen. In de geldende wet is ongeregeld geble ven de invloed, welke de homologatie van 'n akkoord beeft op de verificatie-procedurc3. Te dien aanzien wordt voorgesteld, de ho mologatie schorsing meebrengt van de veri ficatie-procedures, behalve, wanneer do stukftn voor het geding reeds aan den rechter zijn - overgelegd. De debiteur kan echter het geding overnemen van den pa rator. Doet hij dat niet, dan kan de debi teur hem tot de overneming dagfi-arden. In art. 128 wordt het recht ten aanzien van pand en hypotheek ook geldig ver klaard voor scheepsverband. Tegen het vonnis op het verzet tegen do uitdceling8lijst is volgens de geldende wet geen hooger beroep of beroep in cassatio mogelijk. Het is evenwel gebleken, dat zich met betrekking t-ot de wijzp, waarop de uitdeelingslijst behoort te worden opge maakt. wel degelijk rechtskwesties kunnen voordoen en daarom is het noodig, dat er beroep, ook in cassatie mogelijk wordt ge maakt. Dit geschiedt door een wijziging van art. 187. Art. 193 van dc geldende wet zegt; dat, <5m een nalatenschap in staat van faillisse ment te verklaren, moet worden aange toond, dat do overledene had opgehouden te betalen. Het gevolg van deze bepaling was, dat, als na den dood van den schulde naar bleek, dat do boedel niet toereikend was om de schuldeischers te voldoen en dat blijkt gewoonlijk eerst dan geen faillissement kon worden uitgesproken. Uitbreiding van die mogelijkheid is wen- schelijk. In 't vervolg zal faillissemenls- vcrklaring van de nalatenschap mogelijk zijn, als de nalatenschap ten dago van heb overlijden niet toereikend was ter betaling van de schulden van den overledene. RECLAME. Dit zal bewezen worden aan alle Asthma- lijders in Nederland. Ieder Astlimalijder kan bij zijn drogist de volgendo drie dagen een gratis proefpakje Asthmador aanvragen. Dr. Rudolph Schifi- mann is met de voornaamste drogisten overeengekomen deze proefpakjes aan alle Asthmalijders in Nederland al te geven. Dr. Scliillmann, de bekende specialist voor kwalen ader ademhalingsorganen, heelt in Asthmador een volmaakt middel samenge steld, na vele dui-"nden Asthmalijders be handeld te hebben Hij zegt: „Besliste ver lichting bij de hevigste Atshmakrampen kan verkregen worden door het gebruik van „Asthmador", dikwijls na 10 A 15 seconden, doch in ieder geval binnen hetzelfde aantal minuien". Hij zegt ook: „Het is mij vol maakt bekend, dat er ernslige twijfel bestaat omtrent het genezen van Asthma en ik ben tot de overtuiging gekomen, dat de eenvou digste manier om mijn middel zijn heilzame werking te laten loonen 19, door een grati9 proefpakje uit te reiken aan ieder die er be lang in stelt. Ik weet wat-Aslhmador zal uitwerken; ik Heb het in duizenden gevallen met bevredigend resultaat aangewend en mijn vertrouwen er in is zoo sterk, dat ik gaarne de kosten ervan draag om ieder Asthmalijder in de gelegenheid le stellen gratis een proef te nemen". Zij, die ver van een drogist verwijderd wonen, kunnen een gratis proefpakje per post bekomen, door hun naam en volledig adres per briefkaart op te geven aan Schiifmann's Depot. Singel No. 95. te Amsterdam. Advertentie 6542 VOETBAL. Het Nederlandsch elftal. De Nederlandsche Blftal-Commisisie deelt mede dat De Haas (Be Quick) wegens on gesteldheid bedankt heelt voor zijn plaats in het Nederlandsch elftal, dat op 19 April te Zürich tegen Zwitserland speelt. Wout Buitenweg (Hercules) zal hem thans vervan gen. De A.D.O.-aanvoeider geschorst. De aanvoerder van A.D.O., van Es, is wegens handtastelijkheden in den wedstrijd A.D.O.D.H.C. voor het meespelen in de drie e.v. door A.D.O. te spelen wedstrijden geatiiorst. De Engelsche league. De uitslagen van gisteren zijn: Arsenal—W. Bromwich A20 HuddersfdeldBury 20 Leeds U.Bolton W21 West Ham U.—Sheffield U6—2 Hierdoor heeft Huddersfdeld weer de lei ding gekregen. HollandBelgië. Do aanvraag voor de 3 Mei te houden wedstrijd HollandBelgië te Amsterdam is zéé groot ,dat voor zoover de zitplaatsen betreft het beschikbare aantal verre ls over troffen. Voor alle rangen, uitgezonderd de staanplaatsen, is slechts een gedeelte toege wezen kunnen worden. Het Stadion is ge heel uitverkocht, aldus de Sportkroniek. BILJARTEN. Om hst wereldkampioenschap tooi amateurs Te Parijs zijn gisteren de wedstrijden om het amateur-wereldkampioenschap aange vangen, Ditmaal sijn toot dit jaarlijksche tornooi de volgende landen vertegenwoor digd: België, Égyple, Frankrijk, Holland, Zwitserland. Om den duur van dit tornooi le bekorten organiseert men eerst 'n voor- lornooi, waarin de minder sterke spelers uil- komen. De eerste partijen uit dit voorlornooi werden gistermiddag en -avond gespeeld, 's Middags behaalde Darautièro een gemak kelijke overwinning op Marlenet. De cijfers luiden als volgt, zegt „De Te!.": pnl. brt. h.s gem. Darantiëre 400 14 127 28.57 Marlenet 145 l i iO 10 35 's Avonds speelde Moons legen v. Leem put met het volgende resultaat: Moons 400 19 72 21.05 v. Leemput 198 18 G5 11. Een interessante driekamp. De Belgische biljartspeler Horemans, die, zooals men weet, langen tijd in Amerika vertoefde, zal binnenkort naar zijn land terugkeeren. Daar ook de Amerikaansche biljartcrack Jakc Scbaefcr een tournée in Europa komt maken, is er sprake van onderhandelingen worden reeds gevoerd een driekamp te organiseeron tussehen Schaefer. Conti en Horemans. WIELRENNEN Leidsche renners op de Heerlensclie baan. (Van een bijzonderen verslaggever). Op de wedstrijden, welke 2den Paascbdag in Heerlen gegeven werden, slarlten o.m. onze sladgenooten Vreeswijk en Hulst tegen de uilgelezen koppels ThijsmanVcrmeer- bergpn, Daemers-Cornclis en Méchant-Maes. \Vare de steun der Limburgsche koppels grooler en de Belgische combinatie niet zoo'n groote hinderpaal geweest, dan waren zij ongetwijfeld de winnaars geworden. Onder de aanwezigen merkten we op de hoeren Do Jong. secretaris, en Vredevcld, bestuurslid van den N. W. B. Een echte komedie was liet optreden van Klaas v. Nek. Deze was door een misver stand gekomen en reed nu een inhaalritje, dat hij verloor doordat hij 10 inplaats van 20 ronden reed cn verder twee sprintjes le gen het landempaar ThijsmanVermeer- bergen, dat hij gemakkelijk won. De uitslagen Avaren: Profé-sprinlmalch over 3 ronden, in 4 se ries, waarvan de eerste zich plaalst: le serie: 1. A. Ramakers; 2. J. Cornelis; 3 C. Thijsman. 2e serie: 1. G. Tierens; 2 Vermeerbergen 3. Hulst. 3e serie: 1. Daemers; 2. v. Hol; 3. Méchant 4c serie: 1. Maes; 2. Franssen; 3. Vreeswijk De .laatste had le veel van zijn krachten gcëischt. De finale bracht de overwinning aan Dae mers in 16 2/5 sec.; 2. Maes; 3. Fier ens; 4. Ramakers. Alle amateurnummers, zoowel sprint- als inhaal- en achtervolgingsrace waren voor Bockkum vóór v. d. Heuvel (Eindhoven) en Janssen (Helmond). Bockkum is een veel belovend amateur. De koppelwedslrijd was een der meest spannende en opwindende races. De afstand bedroeg 60 K.M. in 5 classemenlen. In 't eerste elassement begint Vreeswijk le. trekken, maar geen succes. Dan probeert Maes het eens, doch weer gaat het nietl Als ThijsmanVermeerbergen en Daemers com bineeren is zoo een ronde uitgeloopen en verliezen de Limburgers er zelfs twee. De sprint heeft tot uitslag: 1. Daemer9, 2. Thijs man, 3. Hulst. Het tweede elassement geelt een verwoed uitvallen der Leidenaars maar het blijft daarbij. De sprint heeft „tot resultaat: 1. Hulst, 2. Daemers, 3. Maes. De strijd was zeer fraai en werd van den kop af door Hulst gewonnen. Het derde elassement is een gulden- en sigaronregen, waarvan Vreeswijk 1 8 en Hulst een kistje rookertjes meeneemt. 3e sprint: 1. Thijsman, 2. Daemers, 3. Hulst 4e sprint: 1. Thijsman. 2. Hulst, 3. Daemers In het laatste elassement wordt er alles op gezel en wcglooppogingen zijn niet van de lucht, maar de Belgische combine ver ijdeld alle snoode aanvallen. De laatste sprint geelt tot resultaat: 1. Daemers, 2. Thijsman, 3. Hulst. De totaal-uilslag is: 1. DaemersCornelis (Belg.) 11 pnt.; 2. ThijsmanVermeerbergen (Belg.) 10 pnt.; op 1 ronde: 3. Vreeswijk Hulst (Holl.) 8 pnt.; op 1 ronde: 4. Méchant Maes (Belg.) 1 pnt.; op 1 ronde: 5. Rama kersTierens (Holl.); op 3 ronden: 6. Van HolFranssen (Holl.). As. Zondag starten Vreeswijk en Hulst in een sprint- en een 60 K.M. koppelrace te Maastricht tegen Klaas v. NekErkclens, GoossensPaekbiers, v. d. Eoogaerd Aquina, e.a. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDER? ""ri" JOHAN DE WITT,' thuisr., 13 Aoril van Sabang. RONDO, uitr., pass. 13 April Perim. SAPAROEA, uitr., 10 April te Belawan. JAN Fz. COEN, uitr., 13 April te Sabang, KRAKATAU, thuisreis, pass. 14 April Ouessant. ROTTERDAMSCHE tLCYD. INSULINDE, uitr., 14 April v. Marseille. HOLLAND—AMEF.IKA LIJN. GROOTENDIJK, 13 April v. Rott. te New Orleans. KON. HOLL. LLOÏD. ORANIA, uitr., 14 April van Santos. ZEELANDIA, thuisr., wérd 14 April te Santos verwaoht. KON. WEST-IND. MAILDIENST HAARLEM. 11 April van Curacao n. Amst. CRYNSSEN, thuisr., 14 April te-Havre. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. CLIO, 13 April v. Lefkandi n. Nauplia. STRABO, arr. 13 April te Gothenburg. SATURNUS, arr. 14 April te Palermo. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „OCEA4N" PATROCLÜS, 13 April v. Japan te Londen, PRIAM, 11 April v. Batavia n. Amst. POLYDORUS, 13 April v. Padiang a Ba tavia. HOLLANDBRXT&CH-IHD1E LIJN. MEERKERK, uitr., pass. 13 April Gibraltar HOLLAND—ADSTRALIE LIJN. AP.ENDSKE3K, nitr., pass. 13 April Gi braltar. HALCYON-LIJN. STAD HAARLEM, 13 April v. Napels n. Sicilië. i AGNETAPARK, 12 April v. Smyrna naar Samos. STAD DORDRECHT, tlamburg n. B. Aires, pass. 12 April Fernando Noronha. EMMAPARK, Antwerpen n. Malta, pass. 12 April Dnngeness. ROTTERDAM—7Ü1D.AMER1KA LIJN. ALBENA, 14 April v. itoU. te Hamburg. ALCY'ONE, thuisr., 11 April v. Montevideo. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIKARANG, 12 April v. Dairen te Batavia, JAVA BENGALEN-LIJN. BONEOWCSO, 14 April v. Java te Calcutta. NEDERL. CN VREEMDE SCHEPEN. ROZENBURG, 13 ïpril v. Braila te Lissa bon. ZAAN, arr. 13 April te Pillaa. YILDUM, 12 April v. Oran n. Trapani. WAAL, 13 April v. Castro Urdiales n. RotL VECHT, 11 April v. Rnlisque n. Bordeaux. TY'NE, Rott, n. Oran, pass. 13 April Ouessant TENBERGEN, 12 April v. New-Y'ork n. Batavia. SCHIE, 12 April v. Tent rif fe te Casablanca, RIJN, 13 April v. Algiers n. Stettin. FROCYON, 9 April v. Rosario n. Falmouth. PARKHAVEN, Rott. n. B. Aires, 13 April van Las Talmas. MIJDRECHT, 13 April v. Vigo n. St. Roset FLENSBURG, Philadelphia n. Genua, 12 April v. Gibraltar. DRiEEERGEN, 8 April v. Sydney n. Bun. burry. BARENDRECHT, 12 April v. Valencia le Sevilla. ALPHARD, 12 April v. Albany n. Colombo, WOL3UM, 10 April v. Montevideo te Ro sario. PEUESUM, 10 April v. Santa Cruz n. Philan delphia. OOTMARSUM, 8 April v. Trinidad n. Santos. HILVERSUM, 9 April v. Campana te Rosario BOOMBERG, 12 April v. Rott. te L'mhamn. BRUNSWIJK, Santander n. pa's. 13 April Ouessant. Fisuisce naar Indië. Na z.ijn engagementen hier ta lande te hebben afgewerkt, gaat Pisuisse met Jenny Gilliams en Henk F.fnrop op naar Indic. Christéiijk-letisrxcnaxgc Do Bond van Ohristelijk-letterkundig® kringen heeft te Utrecht een algemeens vergadering, gehouden. Na gebed en voorlezing uit Hebr. 2 hield de voorzitter, de heer A. J. van Dijk, een korte openingstoespraak, waarin hij er o.a. op wees, dat de kringen gedurende hun bestaan veel bijgedragen hebben tot de ont waking en het opleven van bet christelijk- litteraire leven. De heer II. Fc-st bra^it ia. eigens het jaarlijksch verslag uit. Daarin wordt vast gesteld, dat weliswaar de innerlijke kracht der kringen toenam, maar nog te \\»inig naar buiten uitgebouwd werd; er bestaan namelijk in een aantal plaatsen Obristelijk- letterkundige vereenigingen, sommige zelfs op aanstichting van het Bondsbestuur op gericht, die niet aangesloten zijn bij den Bond. Uitvoerig wordt in het jaarverslag aansluiting bij den Bond betoogd. Dit ver meldt verder, dat het Bondsbestuur een commissie benoemde voor onderzoek naat de betrekking tusschen christelijke auteurs en uitgevers, cn dat het aantal kringen ori-» veram'"rd bleef. In dc plaats van de hoeren A. J. van Dijk en J. van Ham, die aftraden en niet herkiesbaar waren, werden als nieuwe be stuursleden gekozen verklaard de heereö J. Haantjes te 's-Gravenhago en E. G. van Tcijlingen te Hillegom. Den aftredenden bestuursleden werd hulde gebracht voot hetgeen zij voor den Bond gedaan hadden. Vervolgens heeft de lieer K. bokkema, leevaar aan de Christelijke H B.»S. te Al phen a. d. Rijn, een lezing gehouden over Verruiming van arbeidsveld De heer W. Kramer, leerrrar aan het Christelijk Lyceum te Almelo, heeft een lezing over den dichter P. C- Boutens ge houden. Na declamatie van den heer Bakkeh heeft de heer G. G. van As uit Den Haag (G. Schrijver) een causerie gehouden over Schrijvers-confidenties. De Lakenhal. Tentoonstelling van Grafisch Werk door Neuhuys en Schotel. Twee nog jonge kun- stenaars, die naar ik meen steeds samen exposeeren, vullen de zalen met hun weik. Dit samengaan, men merkt het al na een vluchtig rondzien, heeft geen bezwaren in dien zin, dat het werk van den een dat van den ander afbreuk zou doen, integen deel, zij vullen elkaar aan in vele gevallen, en er is afwisseling, betgeen op een zwart en wit tentoonstelling, die gauw eentonig doet, vooral zeer toe te juichen is. Wc zien het in den laatsten tijd nog al eens gebeu ren dat twee of meerdere kunstenaars, wier werken kenmerken gemeen hebben, gelijktijdig exposeeren en de werking van zoo'n tentoonstelling kan dan door een ze kere compleetheid imponeerend zijn. Hier- mee is natuurlijk nog niet gezegd dat deze tentoonstelling exceptioneel zou zijn, wel is hier levendigheid het gevolg. Groot is de verscheidenheid van visies. Bij een aantal van plm. 100 werken staat men toch steeds weer frisch voor de opeen volgende uitingen, waarbij ras» den so*-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10