ONS SUCCES Fotowerken SLEGTENHORST'S UIT DE OMSTREKEN. J. V Dam 26 jr. T. .T. Jaumaat 21 jr. en J. H. Leliveld 26 jr., W. Hoogendoorn 29 jr. en E. Kleijnen 28 jr. Overleden: J. Peursum, Wede. D. Zaai 61 jr. H. Burggraaf 24 jr. Dezer dagen is de melkprijs «eer met één. cent verlaagd en nu gebracht op 12 ceut pen liter. Uit het veilingsbericht der eierenvei- ling van deze week blijkt dat het aantal aangevoerde eieren nu reeds boven de 10.000 gestegen is. We meenen op dit voor de Pluimvce-vcreeniging zoo verheugende feit even de aandacht te moeten vestigen. Toen voor enkelo maanden door de B.-P.K.V. de veiling werd opgericht, was men werkelijk al heel tevreden met een aanvoer van 700— 0Q0 stuks en men heeft waarschijnlijk nooit kunnen droomen, dat binnen zoo korten tijd zAdkc geweldige aanvoeren zouden kunnen u orden venvacht. Met recht kan dan ook ge- zegt worden dat de veiling er „in" is. Dat blijkt ook wel uit de groote belanslel- ling tijdens de veilingsuren. Heel wat particulieren behooren tot de koopers, doch ook een groot aantal winke-- licrs en eierenhandelaars uit de omgeving. Ook bij de groote aanvoeren der laatste tij den gaat alles steeds heel vlot van de hand. Tegen een vcilingsrecht van 5% worden thans de eieren bij de kippenhouders afge haald en de opbrengst afgedragen, wat niet weinig lot de groote aanvoeren heeft bijge dragen. Bijna iedere kippenhouder is dan nu ook lid van de Pluimveevereeniging. Bij de grootere aanvoeren bestond er wel eenig bezwaar tegen de wijze van betaling en de aflevering der eieren. Ook daarin is nu ecu ter wijziging gebracht, zoodat ales nu ge makkelijker verloopt. Hazerswonde. In navolging van andere plaatsen hebben de melkslijlers ook hier den prijs der. zoetemelk met 2 cent per liter Verlaagd, en van li op 12 cenl terugge - bracht. Een veehouder, die de melk zijner koeien zelf uitvenl, heeft zelfs dezen prijs gesteld op 10 cent per liter, zoodat ook hier geconcurreerd wordt met dit artikel. Leiderdorp. Gevonden voorwerp: een gouden broche met ingewerkt haar en twee ingegraveerde letters Inlichtingen zijn ten gemccnleliuize le bekomen. Oude-Wetering. In legcnwoordighcid van den landbouwconsulent, den heer Ir. A. A. Neeb van Den Haag, is de cindtes gehou den van de algemeene landbouwcursus, welke alhier gegeven is door de hoeren B. Jonker van Ter Aar en C. v. d. Berg van hier, gedurende de winterhalfjaren 1923 '2i en 1921—'25. Nadat de cursisten eenige vragen omtrent do behandelde leerstof hadden beantwoord, werd de cursus door den heer Neeb gesloten met een toespraak, waarin hij hoopte, dat het gegeven onderwijs nog rijke vruchten moge dragen. Daarna werden de diploma's uitgereikt. Met zeer veel vrucht hebben deze cursus gevolgd: W. A. Verkley le Rijpwetering en G. Iekveld te Haarlemmermeer; A. Vrolijk te Haarlemmermeer en J. N. Borst te Rijp wetering; met veel vrucht-: J. Godefroy en J. Kroon le Haarlemmermeer, C. v. d. Poel te Rijpwetering, A. Roelolfs te Oude-Wele- ring, A. Los, P. van Beek, S. van Beek en J. W. Roelolfs le Nieuwe Wetering. De heer Van der Pol, cand.-notaris le Ilarmelen, ie met ingang van 1 April j.l. benoemd was tot notaris alhier, heelt zijne benoeming als zoodanig niet aangenomen. Eoelofarendsveen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ten huize van den burgemeester ingebroken. De dief heeft, na de pen uit het raam te hebben geboord, zich toegang weten te verschaffen tot de woning In het huis is alles doorzocht doch men heeft niets anders meegenomen dan een splinter nieuw jongenspakje. Ook bij den heer v. Dooren arts alhier, heeft men getracht bin nen te komen, maar dit is niet gelukt. De burgemeester stelde onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in. Een instructeur met een rijkspolitiehond uit Den Haag kwam ter plaatse, doch het spoor van den dader kon niet worden ontdekt. Voet- en vingerafdruk, ken werden genomen. Waddinxveen. In do laatstgehouden raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat het raadsbesluit om den termijn van on- bewoonbaarvcrklaring van een complex wo ningen met 6 maanden te verlengen, door Ged. Stalen was goedgekeurd. Een trans actie met de Spoorwegen inzake aanleg van den spoorlijn GoudaAlphen a. d. Rijn werd goedgekeurd. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat het Dagel. Bestuur een conferentie had gehad met den inspecteur van het lager onderwijs uil Gouda over den slechten loesland van do 0. L. school aan de Brug. Voor algeheele restauratie zal 'n bedrag van f 10 of f 12000 noodig zijn, welke hij de eerstvolgende ge- meentebegrooting voor dit doel zullen moe ten worden gevoteerd Deze school verkeert al sedert vele jarci) in een zeer slechten toe stand, waarmede de inspectie niet langer ge noegen kan nemen. Door den raad werden geen bezwaren geopperd. Tot Heemraad van Rijnland is gekozen in de vacature-de Jong, de heer J. C. van der Maas en tot plaatsvervanger is herkozen de heer L. Noordam te Hazerswoude. Wonbrngge. Ook hier heeft zich een comité gevormd met Harderwijk. Hazers woude, Oudshoorn (de Evangelisatie) en He- del, om op het graf van wijlen ds. J. J. van Ingen, le Harderwijk, een gedenksteen te plaatsen. Hel comité bestaat uit de heeren ds. Joh. Kijno, voorzitter; W. van der Waa, W. A. Boot, G. Bouthoorn, P. F. Noordam, f. van Rijn en W. Buntsma, secr.-penningm. Burgert. Stand. Gehuwd: M. Kamlade 25 j. en G. Schijf 25j. Zwammerdam. De melk is alhier we der met 1 cent per liter afgeslagen, zoodat de prijs thans 12 cent per liter bedraagt. Door B. en W. is tot schoolschoon- maakster der O. L. school no. 2 (wijk Tem pel) aangesteld de Wed. G. Verweij te Reeu- Wijk, zulks in de plaats van do wed. M. v. d. Wolf, die wegens huwelijk ontslag heelt Aangevraagd, liet Departement „Zwammerdam en Omstreken" der Mij. tot Nut van 't Alge meen" hield een vergadering waarin reke ning en verantwoording werd gedaan over liet Spaarbankhcdrijf gedurende 't jaar 1921 Het accountantskantoor van den heer Joh. J. Moret uit 's-Gravenhage bracht een gunstig rapport uit omtrent de administratie en ver dere bescheiden der Bank. De vele vasle goederen der Bank komen slechts lot een waarde van f 1000 op de balans voor, het geen dus al direct een Ilinkc reserve geelt. Ook de effecten zijn tegen lagen koers be rekend ,wat mede pleit voor soliditeit en een goed financieel beheer dezer instelling. De balans met winst- en verliesrekening werden als volgt vastgesteld: Balans per 31 December 1921. Vasle goederen f 1000; Hypotheken en leeningen f 109045; Effecten f 28515; Tc goed bank saldo f 10088.52; Kas f 47.02. Te vorderen Rente Effecten f 590.38, Renle Hypotheken f 2394.10; lolaal f 151C80.02. Inleggers f 136951.09; Credileliren f 850; Reseave: Kapitaal f 13878.93; totaal f 151680.02. Winst- en Verliesrekening. Interest (aan inleggers vergoed) I 4942.56; Admi nistratie en uilkceringen, enz. f 1242; On derhoud en onkosten f 715.81-, Afschrijving Effecten f 190; Afschrijving Gebouwen f 1000; Winslsaldo f 88.80; totaal f 8179.17 Intrest (gekweekt) 7575.82; Diverse ont vangsten f 4-77.35; Provisie van geplaatste leeningen f 126; totaal f 8179.17. Brfrgerl. Stand. Geboren: Peter, Z. van Jan van Buren en van Grietje do Jong. Klaas ,Z. van Janus Edelman en van Gerrigje Kraan. Arie, Z. van Hille Jansen en van Aantje Hoogendoorn. Ondertrouwd: Teunis Korver j.m. 35 j. al hier en Annigje Maartje Kroes j.d. 35 j., Ie Woubrugge. Getrouwd: Hendrik Langelaar. weduwn. van Cornelia van Deijl, 65 j. en Mensje Jansje Vis, wed. van Arie Griffioen, 71 j. Albertus Verdonk j.m. 29 j. te Alphen a. d. Rijn en Aletla Konijn jd. 22 j., alhier. RECLAME heelt ons doen besluiten onze goedkoope prijzen te handhaven m v.h. UI. BONGENAAR Specialiteit in Vergrootingen NIEUWE RIJN 46 6518 RECLAME. 649T Doorzitten bij wielrijders Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonnebrand Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, zijn voor de kinderen van de R.-K. School te Hoofddorp te organisecren feestelijkheden ter herdenking van het 12 1/2 jarig bestaan van deze school, bepaald op Dinsdag 21 April a.s. Woensdag werd op den Hoofdweg le Ahbenes in de Haarlemmermeer liet 5-jarig zoontje van den landbouwer W-, dat op den weg liep te spelen, door een passeerende auto overreden. Ernstig gewond en in be- wusteloozen toestand werd de kleine opge nomen en de ouderlijke woning binnenge dragen, alwaar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Men is thans tot liet besluit gekomen om het Christelijk zangkoor le Hoofddorp, dat zich onder leiding van den heer N. v. d. Pol gevormd had voor de feestavonden ter gelegenheid van de huldiging en het afscheid van den heer II. Pos en zoo'n goeden in druk maakte, lot een vereeniging te consti- tueeren. „Lieldadighcid zij ons doel", onder dit devies zal deze uit goede krachten be slaande vereeniging verder studeeren en le zijner tijd voor liefdadige doeleinden meer van zich laten hooren. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrika Maria, d. v. W. Mensink en P. Rietveld. Caret Abraham, z. v. J. W. Wesselius en J. J. de Blae'j. Garmcnd, z. v. J. Millenaar en G. Bood. Benjamin, z. v. T. van Oeveren en T. Boeirs. Heu- drikje. d. v. A. van Dpk en G. Bouwenr. Cornelia, d. v. J. M. Voorthuijzen en J. v. Dam. Izaak Jacobus, z. v. O. A. de Visser- en J. J. Meinster. Hendrik, z. v. B. van Stam en J. van Groningen. Helena Maria, d. v. J. Jongkind en A. Stalker. Johannes, z. v. H. Vissers en S. Roden- burgh. Grietje, d. v. P. Troost en T. Eoon. Cornells, z. v. B. de Ruijte en A. M. Jansen. Hendrik Cornells z. v. M. Jansen en J. v. d. Leur. Geertrui Alida, d. v. B. Zoeteman en T. de Visser. Theodora en Petrus, d. en z., tweel. v. J. J. Broxterman en W. Blokker. Jolian, z. v. C. Rusman en M. E. Vermei;. Elisabeth, d. v. J. Klootwijk en J. Lonwerse. Martina Johanna, d. v. N. Zoet en G. v. d. Hoorn. Bertha Jacoba, d. v. A. van Workum en P. G. do Hollander. Ondertrouwd: J. Vreeken, 26 j. en J. A. Nieuwkoop. 20 j. G. W. v. Driel, 23 j. en E. A. Blom, 23 j. J. J. Pronk, S7 j. W. M. Tol, 33 j. J. Annard, 26 j. en M. Bakker, 27 j. A. Imans, wednr., 48 j. en M. v. Buuren, 36 j. Gehuwd: G. Degenaaxs, 21 j. en O. Guide- meester, 27 j. Overleden: Rens Koedijker, 78 geh. m. M. Bak. Louwarlna Koole, 77 j., wed. v. J. de Smit Arijaantje Boon, 89 geh. m. D. Groot. Mourit» van Tol, 76 wednr. van G. Bos. Hillegom. De afdeeling Hillegom en j Omstreken van den R.-K. Prov. Bond van I Gritenfc/kv, heeft haar jaarvergadering ge houden. De opkomst was maüg. De kas sloot mei een tekort van ruim f 43. De con- ceptbegrooting werd goedgekeurd, waardoor het tekort dit jaar zal worden weggewerkt De aftredende bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen. Ook de Fok-commissie zag haar mandaat vernieuwd, terwijl de functie controleur werd aangehouden. De contributie werd vastgesteld op f 1 per lid en op 50 ct per gedekte geil; nieuwe lc-den zullen 25 c. entreegeld betalen. Aan den lieer W .de Groot Az. zullen de jonge lam meren voor 48 cl. worden toegewezen, ter wijl deze daarvan 8 cl. zal afdragen aan de afdeelingskas. Bij de rondvraag'loonde de nieuwe.. G. A. dat hel liein ernst is, de ver- cenigingsbelangen ie behartigen. In den Kieskring Leiden zal voor de candidaluur J. II. H. Balvers een acLie op touw worden gezel. Een aclie-comilê wordt dezer dagen gevormd, terwijl reeds door en kele menschen eenige dagen is gewerkt Burgert ij ke Stand. Getrouwd: W. Hocbert en M. W. van der Beek. Bevallen: C. M. Brouwer geb. Rolvers z. M. C. Heemskerk geb. Lommerse d. L. van Groolveld geb. Marijnis z. C. P. H. M. Feddema geb. v. d. Wal z. e- A. M, Klinkenberg geb. v. Wetering z. Overleden: C- Warmerdam geb. Kroon 73 j. W. P. Ruigrok m. 1 j. Gemeenteraad. Voorzitlcr, de burgemeester. Op-verzoek werd aan den heer II. J. Ku ning om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als lid van het burgerlijk armbe stuur. Dc heer W. J. Buurman werd in deze -va cature benoemd. De heer Van Houten werd benoemd tot lid der schallingscommisiie Rijks-inkom- stcnhelasling. Daarna werd de conmiissic tot wering van schoolverzuim gevormd. De raad besloot de subsidie-aanvragen der bijzondere bewaarscholen Sl.-Martinus en St.-Jozeph alhier en der R.-K. bijzondere bewaarschool le Benntbrcek loo le slaan. De Ilillegomsche llarmoniekapel kreeg 1150 subsidie met 6 legen 7 stemmen. Aan den heer Kroone is vergunning ver leend lot plaatsing van een ijzeren hek voor zijn woning aan de Leidsche straat De zelfde vergunning werd verleend aan de wed. J. Wiedemeyer voor haar woning aan den Stalionsweg. Een dergelijk verzoek van den heer J. Keyzer Czn. voor een hek voor zijn woning aan de Leidsche slraat werd algewezen op advies van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat met he.t oog op verbree ding van den weg aldaar. Geen adhacsie werd betuigd aan een adres der gemeente Heemstede in zake wij ziging van den Gemeentewei. Een adres der'Nationale commissie legen alcoholisme inzake vermindering van het wettelijk maximum aantal vergunningen volgehs de drankwet werd voor kennisge ving aangenomen overeenkomstig voorstel van B. en W. Een motie van den heer Hoogmoed gal den heer Fijma aanleiding om voor te stel len dat artikel 15 der drankwet wel een ar tikel 14 niet toegepast zou worden, werd met 9 tegen 4 stemmen verworpen. Alle verzoeken om voorschot volgens de Lageronderwijswet 1920 aan de bijzondere scholen werden goedgekeurd. Het voorstel om den Gasprijs op elf cent per kubieke meier te brengen voor de eer ste 50 kubieke meier per maand en op 8 cent voor iedere kubieke meter daarboven werd met algemeene stammen aangeno- nomen. Enkele leden pleitten voor een alge meene prijsverlaging of om de 50 kubieke meter tot 40 of 30 kubieke meter terug te brengen. Het voorstel om een accountant le be noemen voor het inrichten en het contro- leercn dier administratie van het waterlei- dingbedrbijf werd gerenvoyeerd naar de waterleidingcommissieer bleken bezwa ren ie zijn om den accountant lot vast amb tenaar der gemeente te benoemen. Het verzoek der Julianaschool om gelden voor nieuwe schoolmeubelen werd ingewil ligd. Een comptabiliteilsbesluit werd goed gekeurd. Het verzoek tot benoeming van een tij- delijken leerkracht aan de openbare school (hoold de heer Van der Wal) werd langdu rig besproken De tijdelijke leerkracht zou voor ongeveer 3 maanden noodig zijn en de daaruit voort- Vloeiende koslen bedragen ongeveer 12200. Op grond van deze kosten werd met 10 le gen 3 stemmen besloten geen tijdelijke leer kracht aan te stollen. De heeren Vooren, Fijma en Hoogmoed pleitten in het belang van het onderwijs voor de tijdelijke aan stelling. Hiermee was de agenda afgehandeld maar als nagekomen stukken werd beslo ten op een verzoek van den heer Aeylkema om geen afwijking van de rooilijn niet goed te keuren bij de verbouwing van zijn huis. De heer J. Spilker kreeg toestemming om een ijzeren hek voor zijn huis te plaatsen. Bij de rondvraag werden allerhande za ken Ier sprake gebracht. Het voornaamste punt was den maatre gel van B. en W. voor toegang tot de open bare begraafplaats tijdens begrafenissen. De heer Vermeer stelde een motie voor waarin hij verzocht de maatregel weer in te trekken, welk» motie met 7 legen 6 stom men werd aangenomen. Een andere kwestie was het onderzoek dat B. en W. hebben ingesteld in verband met een beschuldiging van den heer Loer akker ten opzichte van den gemeente-amb tenaar Verhaar. Er was weer sprake van een brief die niet verzonden en niet ont vangen sou zijn, »n waarover langdurig werd geredetwist. Katwijk. Burger 1. Stand. Gebo ren: Andrics Pietcr, Z. van J. A. Buijv en H. S. J. van Ulden Dirk, Z. van C. van dér Plas en J. G. van der Boon Adriana Elisabelli, D. van J. Muller en M. den Ilaas Jacob, Z. van J. van Rhijn en J. van'der Plas Nicolaas, Z. van W. Zuijderduijn en A. van Duijn Aldert, Z. van N. Hoek en J. Ouwehand Huig, Z. van C. van der Plas en J. Haasnoot Jannigje, D. van J. Slingerland en M. Burggraaf. Overleden: Hasina Vooijs 16 j., D. van J. Vooijs en S. Guyl. Ondertrouwd: G. J. van der Voort cn T. van der Neut. Gelrouwd: T. van Rhijn en A. de Vreugd C. van der Plas en N. van der Keijl. Katwijk aan des Rijn. Op 13 Mei a.s. zal het 25 jaar zijn geleden, datds. H. Meije- ring, pred. bij do Geref. Kerk, als zoodanig te dezer plaatse werkzaam is. Te voren was hij predikant le Loppersum en te Winsum. Het zal voorzeker aan belangstelling niet ontbreken. Voor rekening van den heer Tijsterman -zal op den hoek Heerenweg—Smachel een burgerwoonhuis met bakkerij worden ge bouwd. Hierdoor zal het verkeer dat op dat punt altijd zeer druk is, weer hinder onder, vinden. Het uitzicht op dezen dan gevaar lijken hoek wordt dan geheel belemmerd. Enkele jaHn geleden zijn bouwvallige wo ningen, die daar stonden, afgebroken. Ieder een dacht dat het de bedoeling van het ge meentebestuur was dien hoek daarna roor het verkeer vrij te laten. Onbegrijpelijk dat, niettegenstaande het verkeer daar steeds drukker zal worden en meer gevaar met, zich brengt, dat B. en W. thans deze toe stemming gaven, Katwijk-aan-Zee. Tot lid r an den ge deeltelijken bondsraad van den Christèn DemocratiBchen Bond, werd benoemd onze plaatsgenoot dc lieer K. Haasnoot, voor heen geiiaiploycerd bij den Chr. Zeelieden- bond Volgens jongste opgave aan het ge meentelijk arbeidsbureau was de stand der werkeloosheid als volgt: arbeiders 23, grond werkers 5, visschers 16, kuipers S en opper lieden 4, tezamen 56 personen. Sedert do bepaling in werking is ge treden dat zonder duinkaart de duinen niet mogen worden betreden, zijn voor dorpe lingen cn vreemdelingen tot op beden COCO toegangskaarten afgegeven. Donderdagavond werd do gebruike- lijko jaarvergadering van do „Tcekcu- school te Katwijk" in de school gehouden. Aanwezig waren do burgemeester dezer ge meente, de wethouders, de secretaris, de directeur en do leeraren, de commissie van toozicht-, het bestuur, de leerlingen en vele genood igden. Om halfacht opende de heer Veldkamp, die do leiding der samenkomst op zich had genomen, do vergadering. In zijn openings woord wijdde hij hartelijke woorden van dank aan den heer Senff, die als voorzit ter en administrateur, zooveel jaren zijn beste krachten aan do school had gegeven, doch om gezondheidsredenen mocBt aftre den. Vervolgens werd den directour-leeraar, den heer A. Dubbeldeman gelegenheid ge geven zijn rapport over den cursus 1921 1925 uit te brengen. Deze heer deelde o.m. mede, dat de lessen op 1 Oct. 1924 aanvin gen met 91 leerlingen, zijnde een gelijk getal als in 1923. Er verlieten 17 leerlingen den cursus, waarvan 3 naar een andere Nijverheids school overgingen en 23 nieuwe leerl. wer den voor do 1ste klasse ingeschreven. In totaal volgden 74 leerlingen den geheelen cursus. Het schoolbezoek liet te wenschen over, doordat een aantal leerl. uit de hoogste klassen elders werkten, waardoor zij de lessen niet of gedeeltelijk konden volgen. Van de 1ste klasse (23 leerl.) gingen allen over naar de 2de klasse. Van de 2e kla3se (18 leerl.) gingen 11 over naar de 3e klasse. Van do 3e klasse (13 leerl.) allen naar de 4c klasse. Van de 4e k'assc (14 leert gingen 13 over naar de 5e klasse. Van dc 5e klasse, groot 8 leerlingen, waarvan één oud leerling, ontvangen 6 een einddiploma n.l. D. Verhoef, J. Haasnoot, A. den Hollander, J. den Hollander, M. v. Egmond en O. Ippel. In het schoolgebouw werd de gasverlich ting door electrisch vervangen, cn do som ber gekleurde wanden in de teekenzaal, in frissche tenten overgeverfd. Aan het einde van den cursus werden de gebruikelijke prijsvragen voor lijn-, vak en handteekenéh, onder do verschillende klas sen nitgesehroveu. De beoordeelingsj'ury bestaat uit de hee ren J. Dubbeldeman, Jac. Haasnoot, W. van Af els, R. Ouwehand en A. Verloop. Voor lijntcekenen werden bekroond in lo klasse1ste prijs G. Meyvogel, 2e pr. D. Bakkenes, 3e pr. D. Zwitser. Voor vakteekenen 3n klasse: le pr. KI. Dubbeldam, 2e pr. A. Kruger. Voor vakteekenen 4e klassele pr. A. A. v. d. Vlis, 2e pr. J. A. de Best. Voor de prijst rekeningen der 2e klasso kon geen der ingez. teekeningen voor een prijs in aanmerking komen en voor do 5e klasse waren geen voldoende deelnemers. Voor handteekenenle pr. le kl. A, J. van Luiten2e pr. A. van der Plas. le pr. 2e kl. P. Verburg; '2e pr. Jac. Varkevisset en M. Verloop, le pr. 3e kl. O. Kuijt2e pr. O. van der Plas. le pr. 4e kl. A. de Jong; 2o pr. Kr. Meyvogel, le pr. 6e kl. A. den Hollander2e pr. O. Schuitemaker. Hierna werden door den burgemeester de eind-diplwoma's uitgereikt. Vervolgens werden de prijzen (als ver-" meld in het verslag van den directeur) uit- gereikt, waarna de tentoonstelling der tec- keningen door den voorzitter geopend werd verklaard. IVo namen ook een kijkje in dc groote' achterzaal en zagen daar veel mooi werk dat het oog van den bezoeker boeide. Van de trawlvisscherij kwamen Don derdag te IJmuiden aan de markt de log gers: KW 8, met f 19916, met f 29043, met f309; -15, met f312; 71, met f 24S; 74, met f 151103, met f 212 112, met f 220 21, met f 1451, met f 12566, met f 21216S, met f 213126, met f 1S196, met f 16862, met f-175153, met f22; 173, met f113; 22, met f 190166, met f 203 53, met f 211 35, met f 18320, met f 25189, met f 63 36, met f 20 49, met f 6725, met f 58147, met f 5332, met f 37, 47 met f 88, en 170, met f 193 besomming. In do beide kerkgebouwen der Herv. Gemeente, werd op den avond van den Isten Paaschdag de jaavlijkscbe bidstond gehouden voor de haringvisscherij. De beide kerken waren stampvol. In de Nieuwe kerk bepaalde de spr., di. Voorstcegh zijn ge hoor bij de woorden van Xehemia 13 16 18, terwijl in de Oude Kerk ds. Rutgers een predikatie hield over Ps. 128 12. In beide predikatios werd aangetoond de noodzakelijkheid van 't houden der Wet Gods, speciaal van de Sabbats-heiliging bij de uitoefening der haringvisscherij. Vanwege de Afd. Kal-wijk van den' Ned. Bond v. Chr. Fahrieks- cn Transport arbeiders was Zaterdagmiddag tegen half- vier een openbare vergadering uitgeschre ven, te 1 louden in de gemeentezaal, alwaar de heer P. Strijbis van 's-Gravcnhagc zou spreken over het onderwerp: ..Voorheen' cn thans." Toen echter ora 1 uur slechts een 20 per sonen in dc zaal aanwezig waren lasttc do voorzitter, de heer C. van Beelen, do ver gadering af cn wees er in een korte redo op, hoe jammer het was, dat de Katwijksche menschen nog zoo bitter weinig gevoclciï voor de sociale actie, daar dit toch de eeni ge weg is om tot lotsverbetering to komen- Voor een eivol kerkgebouw gaf gis teravond dc Chr. zangverceniging „Halle lujah" in de Oude Kerk haar jubileumuit voering. Directeur is de heer P. do Rook, van Leiden en de heer W. de Vries van' i Haarlem was accompagnateur. Het programma vermeldde zlccms 2 num mers. n.l „Paaschmorgen" en ..Katwijks Verleden". Ds. Rutgers stelde voor tc zingen Psalm 111 1 en sprak een kort welkomstwoord. Hij herdacht daarin den voorzitter, deri heer O. A Kruijfc dio ongesteld was, doch nu dezen avond weer mee kon maken, en dankto verder do kerkvoogden voor het afstaan van het kerkgebouw vnnr deze ge- gelegenheid. Hierna ging hij dc schare voor in gebed waarna direct werd aangevangen met het ten gohoore brengen van de Cantate „Paaschmovgen", van S. Neukomm.' Het gaat voor ons niet op om ditmaal id details to treden over do uitvoering. We verwachten, gezien het succes, dat beide stukken, n.l. de bovengenoemde Cantate enl „Katwijks Verleden" behaalden, dat „Hal lelujah" deze stukken binnenkort nog wel eens ten gehoore zal brengen. Laat ons thans volstaan met te zeggen, dat do uitvoering onze verwachting hoeft' overtroffen en menigeen die wij na afloop der uitvoering spraken was ten zeerste vol daan over het gezang, dat dozen avond onze ooren streelde. Het was een avond van waar kunstgenot, waaraan velen nog met welgevallen zullen terugdenken. Dit was ook do grondtoon van het slot woord dat ds. Nauta sprak en wat de ge- heelc vergadering vertolkte met het zid- gen van Gcz. 96 Lisse. Bij hol op 9 April gehouden overgangsexamen aan de Rijksbloembolleü- school alhier werden bevorderd: Van de lsle naar de 2de klasse: Th. Ad miraal te Noordwijk aan Zee, H. J. Eldering te Ovcrveen, Jac. Koning, te Leiderdorp; D, (1. Jfulock Houwer te Zierikzee, N. G. vail Noor! te Noordw ijkerhout, W. L. Onder water le Lisse. E. Th. Schilp- zand te Hillegom, M. L. Veldhuyzen van Zanten te nillegom, A. Verdegaal te Sassen heim-, voorwaardelijk (met herexamen in één of meer vakken) H. A. Bergman te Sassen- heim, T. Boekee te Zoelerwoude, J. R. T, van Grieken ie Lisse. W. Koning te Leider dorp, B. Philippo te Sassenheim, W. Vis te; Sassenlieim. Afgewezen werd één leerling. Van de 2de tot de 3de klasse: H. A. Boot le Lisse, J. Pelder le Leiden, P. W. Rotte veel le Sassenheim; n. P. Ruysenaars te Heemslede, P. J. Timp, te Oegslgeest, G. C, Tromp te Lisse, Th. Verkley te Sassenheim, J. M. van Vliet tc Sassenheim en de vak leerling B. Ooslveen 1e Sassenheim. Voor waardelijk (met herexamen in één of meer vakken) II. P. G. de Cler le Leiden. G. A. E, Duysler te Noordwijk-Binnen, J. A. M. Goe- mans, te Hillegom, M. F. Telkamp te Hille gom. Bij het op genoemden datum gehouden eindexamen slaagden: L. J. Beelen te Lisse. met aantcek. machineschrijven; A. W. Blom, te Sassenheim. met aanteek. mach.schr. en Engelsch; J. P. Gerritsen te Voorschoten, met aantcek. mach.schr., Engelsch, Fransch, G- G. van Grieken, te Lisse, met aanteek. mach.schr., Engelsch; D. Twisk te Uitgeest, met aant. mach.schr., Engelsch, Duitsch en Fransch., en de vakleerlingen C. J. van der Laan te Voorhout, S. Verdegaa'l te Sassen heim. Burgerlijke Stand. Geh.: Jj- hanna Cornelia, D. van R. v. d. Poll en A- X, d. Yoort Dina Johanna, D. van J, f,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6