No. 19965. ZATERDAG 11 APRIL Anno 1925 BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DES ADVERTENTIEN SCts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, eine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ïajerdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven '10 Gis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 7 0.18. 0.18. Bit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Maandag a.s. TWEEDEN PAASCHDAG, verschijnt het „Leidsch Dagblad" NIET en zijn dien dag onze Bureaux gesloten DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan K. op den Velde en rechtverkrijgenden' tot uitbreiding van de banketbakkerij in het perceel Kraaier- btra-at No. 3c, Sectie D. No. 1831. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 April 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezii/en liet verzoek van: a. de firma Z. van der Meij, om vergun ning lot uitbreiding van de broodbakkerij in het perceel Korte Mare j$o. 16, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B. No. 2725; b. de N. V. Nieuwe Lei&scKó Gourant, om vergunning lot oprichting van een druk kerij in het perceel Hooigracht No. 35, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie S. No. 572. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, Vit genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn f alsmede dat op Zaterdag, den 25slen April e l:., des voormiddags le^half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in tc brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet lot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN.' Secretaris. Leiden, 11 April 1925. Het Groot Nederlandsch Studentencongres. Opwekken, versterken en verdedigen van eigen Dietsche beschaving onder alle Ne derlandsch sprekende studenten, ziehier kort samengevat het doel van het Dietsch Studentenverbond dat van 17 tot 21 April zijn jaarlijksch Congres, ditmaal te Leiden, zal houden Het zijn juist deze Groot Nederlandsche Studenténcongrcssen, die zich het meest er toe eigenen het stambewustzijn der Stu denten van Groot-Nederland te versterken, hun de waarde aan eigen Nederlandsche beschaving te doen inzien. Immers, hier ko men samen, studenten der hoogescholen en universiteiten van Nederland en Vlaande ren, de hier studeerende jongelieden uit Zuid-Amerika en eerlang ook Nederland sche studenten, die in den vreemde in Zu rich en Aken, hooger onderwijs genieten. Wederzijdsche belangstelling wordt hier ge kweekt. De Hollander verneemt-, hoe in het verre Zuid-Afrika een eigen cultuur, roet eigen taal ontstaan is, ten nauwste ver want aan de Nederlandsche, de Vlaming put te midden van zijn meer bevoorrechte cultuurbroeders kracht tot volharden in dcu strijd voor het behoud van zijn taal tra zijn beschaving. Men wordt zich bewust dat de Nederlandsche beschaving leeft in en ver buiten ons land. Aan den vooravond van het tiende Grool- Ncderlandsch StudenfencoDgres een tweede lustrum dus is een overzicht van het wel en wee van het Dietsch Studenten verbond zeker wel gerechtvaardigd. In het laatst van de vorige eeuw ontstond in Nederland en Vlaanderen een streven, dat het begin was van bewustwording van het stamgevoel en dat zijn uiting vond in het ontstaan der verschillende vereenigm- gen, eerst vooral van letterkundigen, dan ook van studenten en in de oprichting van het Algemeen Nederlandsch Verbond te Brussel in het jaar 1895 door den pas ont slapen Seippvliet Meert. Van 1905 af be zat het A. N. V. tevens afdeelingen aan de Universiteiten; in Antwerpen trad als zoo-, danig op de Nederlandsche Studentenkring (opgericht in 1S84). Deze af deeling werd in 1909 aangewezen om het 8ste "Weten schappelijk: Studentencongres in te rich ten Naast wetenschappelijke gedachten wisseling, kreeg dit Congres bijzondere be- teekenis als 25-jarig jubileum der inrichten de vereeniging. Een gelukkige gedachte was het, die aan dit Congres nog een derde karakter zou geven, n.l. door dit Congres niet een uitsluitend Vlaamsohe strekking toe te kennen, doch te trachten contact ie krijgen met Noord-Nederlandsche Studen ten en er zoodoende een Groofc-Neder- landsch Congres van te maken. Eenige te genspoed bracht uitstel, doch geen afstel, en dit eerste Groote Nederlandsch Studen tencongres had plaats te Antwerpen, 29— 31 Januari 1910. Dit eerste Congres vond zooveel bijval dat het aanleiding werd tot het oprichten van het Algemeen Nederlandsch Studen ten-Verbond, samenvattende de St-udenten- afdeelingen van het A. N. V. en alle Neder landsche, Vlaamsche en Zuid-Afrika an sen e Studentenverenigingen. Kort daarop, reeds in September van hetzelfde jaar, werd het tweede Congres gehouden, gelijk thans het tiende in Neder landsch oudste Universiteitsstad, Leiden. Het was de Leidsche hoogleeraar, prof. mr W. van der Vlugt, die het Congres opende, terwijl stedelijke en aoademische overheid en besturen der studentencorporaties de ontvangst in de Stadsgehoorzaal bijwoon den. In het programma van die dagen le zen wij voortOntvangst door den Acade- misohen Senaat, door Burgemeester on Webhouders op hot Raadhuis, opvoering van ,,Adam in ballingschap", en als con gressprekers zien we vermeldprof. mr. C. van Vollenlioven, de heeren Tydeman en Mansvelt (Zuid-Afrika) e.a. Voorzitter van het Congres was de heer A. M, Joekes. De volgende congressen hadden plaats im Leuven, Amsterdam en Gent, tot de oorlog deze reeks kwam verbreken. In 1919 heeft het xesda Congres weer te Leuven plaats gehad. Het volgend jaar, te Delft werd vota* hs*- eerst de mogelijkheid van afscheiding van het A. N. V. ernstig onder oogen gezien, welke afscheiding in 1922 tot stand lcwam. Het voortbestaan van de Groot-Nederland- schebeweging onder de studenten bleef echter verzekerd door de oprichting van het Dietsch Studenten-Verbond. Niet tot schade heeft de schijnbare ver deeldheid gewerkt. Jeugdiger, idealisti scher misschien, heeft het D.8.Y. zich krachtig kunnen ontplooien en thans staan de beide vereenigingen naast elkaar in vol ledig begrijpen van elkanders standpunt en werken zij samen tot wat plicht van eiken Groot-Nederlander is: hooghouden van eigen beschaving. Het aohtste Congres te Gent, in 1923, was het eerste dat onder de auspiciën van het D-S.V. werd gehouden. In het najaar viel voor het D.S.V. een belangrijke ge beurtenis te boeken: de oprichting der af- deeling Leiden. Een cere-comité onder voor zittersohap van burgemeester De Gijselaar verleende zijn steuD, bij den opriehtings- avond, welke reeds terstond de beste ver wachtingen deed koesteren voor den bloei dezer afdeeling. In het oude Leiden bleek plaats voor deze jonge vereeniging. Ook bier zag men in, dat het spreken van één taal beteekent verwant zijn in voelen en denken. Men vernam, hoe Zuid-Afrikaan ders en Vlamingen strijden en lijden om te behouden die baal, symbool van geeste lijk leven, symbool ook van karakter, welke ook de onze is, eh waarvan wij de waarde, inrustig, onbestreden bezitten, al vlug ge neigd zijn te onderschatten. Het aanvanke- lijk succes der Leidsche afdeeling bleef toe nemen, zoodat thans het ledenaantal bij kans tweehonderdvijftig bedraagt. Het vorige Congres in Leuven ligt nog versch in het geheugen. Kenmerk: tegen werking, niet willen begrijpen. Hoe ver kwamen niet de bedreigingen, als de be schermende bajonetten der gendarmen ont braken? Zij bereikten hun toppunt in den door ras fanatisme ingegeven aansiag op een der Vlaamsche studenten door een Waalsohen collega. Wanneer zal men beginnen het bestaans recht van anderen tc erkennen en te eer biedigen 1 Zeer zeker in rustiger omgeving zal nu in Leiden het tiende Congres plaats heb ben. Met volle aandacht zal men kunnen luisteren, als weldra prof. Smith.uit Stcl- lenbosch komt getuigen, hoe ,,die Dietse stam in Suid-Afrika", jong en krachtig, in het verre Zuiden het Nederlandsche ete- rrjfflt hooghoudt. En geen gewapende macht zal behoeven in te grijpen, wanneer Vlaam sohe studenten er voor uit komen, dat het Vlaamsch hun lief is „omdat zij Vlaming zijn." Studenten uit den vreemde weet Leiden steeds gastvrij te ontvangen en dubbel wel kom zijn het de Zuidelijke broeders aan wie, de geschiedenis raadplegende, de Noord- Nederlanders zooveel te danken hebben. Het is daartoe'niet noodig namen te noe men, als die van gebroeders Van Eyck. van Rubens, van Van den Vondel, van Steden als Brugge en Ieperen om ons te herin neren, welk een aandeel de Vlamingen in de Dietsche kunst hebben genomen. Ook thins leeft in Vlaanderen een be langrijke tak van den Dietsch en stam, door zijn verleden, maar niet minder door zijn vertrouwen op de toekomst door zijn idea len, krachtig in den strijd voor zelfbehoud, dien hij thans voert, krachtig in bet veel doorstaan leed. Straks dan zullen Afrikaansohc, Neder landsche en Vlaamsche Studenten in Lei den tezamen komen en dan zal een rij, ge schaard onder de vanen, van het Dietsch Studenten-Verbond, komen getuigen, dat de Dietsche beschaving, die over lands grenzen en zeeën heen grijpt, geen fictie is, maar leeft een jong en krachtig leven. Ter gelegenheid van bovengenoemd Con. gres zal het Vlaamsche Volkstooneel op Zaterdag 18 April in den Leidschen Schouw burg een voorstelling geven van de „Go- croonde Leerse of do Verheerlijkte Schoen lapper", vastenavondspel van Michael de Swaen. Het zal te Leiden de eerste voorstelling zijn van het jonge VlaftG\3ohe Volkstoo neel, dat onder leiding van Wie» Moens, Joh.' de Meester en Gerard Rutten, o.a. in Den Haag met „Marieken van Nymegen" on met Strindhergte „Advent" getoond heeft eigen wegen te zoeken. De voorstel ling, waartoe het Dietsoh Studentenverbond vele uitnoodigingen heoft verzonden, zal ook voor het publiek toegankelijk zijn. Prof. dr. J. J. G. Vttrkheiin, hoogleeraar in de Grieksch'e taal en letterkunde, die ge- ruimen tijd in liet Diaicor.es>sen!huas is ver pleegd, waar hij opeiratie9 heeft ondergaan, heeft Donderdag deze tariöMfin* kunnen verlaten. Prof. dr. H. Kamerhngh Onnes is be noemd tot buitenlandscih lid van de Noor- sohe Academie van Wetenschappen te Oslo. Luit.-ler-zce 2de W- T. K. baron van Asbeck, van de M. K. W. alhier, "WoTut- tec beschikking gestald en is besteand voor pflaalsing op de „Schorpioen", te Gorkum. Op 1 Mei a.s. zal de heer B. Broers havenrechercheur bij de Markt in Haven dienst alhier den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden bij dezen dienst in be trekking der gemeente kwam. Hij werd 1 Ja nuari 1913 in zijn tegenwoordige functie be vorderd. De heer W. van der Heide hoofdkwartier bij den districlkeuring9dienst van waren zal 1 Mei 20 jaren bij de gemeente in dienst geweest zijn allereerst als ambtenaar bij de keuringsdienst van eet- en drinkwaren. De heer B. II. Jansen, hoofdbeambte In den rang van administratief 3de klasse zal op dezen datum zijn 30-jarig jubileum al» gemeenteambtenaar kunnen vieren. Vermelden wij eindelijk nog dat het op 1 Mei a.s. 20 jaar geleden is, dat dr. C. E. van Strijen sinds 9 Februari 1911 secretaris dezer gemeente benoemd werd tot commies- Redacteur. Dinsdag a.s. zal het veertig jaar zijn geleden dat de heer M. Zuylhof, werlbaaa bij do firma gebr. Boot alhier- bij genoemde firma in dienst trad. Op do candidatenlijst der Democrati sche Partij komen voor Tn den kieskring Leiden: 1. Prof. mr. J. E. Heeres2. A. I. Witmans M*.3. mevr. mr. A. LeijdesdorffDe Leeuw; 4. gene raal G. J. W. Koolemans Beijnen5. Gerh. van Dijk; 6. IC. Dilling; 7. dr. R. de Waard 8. H. F. Tillema; 9. mej. W van de Pau- wert10. J. A. van Sijn 11. N. de Jong; 12. mevr. H. van Biema—Hijmans13. Th. B. V Dill14. H. 8. Erik»15. A. van Gent; 16. B. Israëls17. W. J. KrewinkeT; 19. C. Roggeveen 19. mevr. A. Sohmier— Rutters 20. mevr. W. WillinkAltes. De candidaten van 12 tot 20 zijn alfabe tisch op de lijst geplaatst. Gisteren herdacht de agent van poli tie 1ste klasse, J. van der Meer dan dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij d's politie, alhier. De dag ging vuor den jubilaris niet onop gemerkt voorbij. Door den burgemeester, als hoofd der politie, werd hij op diens kamer ten Stadhui ze ontvangen en hem werd met de hartelijke gelukwenschen een gratifica tie van f 25 aangeboden. De commissaris bood hem mede gel uk'- wenschen aan en sommige inspecteurs, onder wie hij de aneeste janen (heeft gediend, schonken hem slofMijke blijken van waar- deering. Ook vele collega'» drukten dan ouderen makker de hand. Aangemoedigd door de bedang-stelling bij den eersten zan^dlenst, gehouden op Tweeden Kerstdag in de Oosterbeafc, besloot de Wijkvereeniginc ,,Wijk VIH dér Ne<L- Herv. Gemeente" op Tweeden Paaschda* wederom een zorgdienst te houden, thana in de Hooglandse he Kerk, 's nam. te voer uur. In dezen dienet wordt niet gepreekt. Er wordt gezongen., «oowel door alle aan wezigen als door het «mgkoor „Halleluja", terwijl Tilly Leenine eenige solo's ten gehoor® wtf brengen. De hear Kooien gee fx een paar orgel stukken. "Het geheel staat I onder leiding van ds. Groot Enzerink, die zelf het Paaschevangelie, zal voorlezen, als mede Paaschliederen van Da Costa en van Beets. De plaatsen zijn vrij. Door de R.-K. en Ghr. Bakkcrsgezcl- lenbonden zal, evenals het vorige jaar, een tentoonstelling worden gehouden van werk stukken, vervaardigd door de leerlingen van de vakcursussen, zoowel op liet gebied van banket als luxe-brood. Ter opluistering en meer aantrekkelijk heid zal er ook een vakwedstrijd aan ver bonden zijn. liet belooft ongetwijfeld iels moois te worden en hel is vooral voor a.s. vakgenoo- len van groot belang een kijkje te komen nemen, wat er in een cursus bereikt kan worden. De tentoonstelling wordt gehouden op 21, 22 en 23 April a.s. in het Bondsgebouw, Steenschuur No. 15. Op Woensdag 15 April a.s. zal de Leidsche Kellners- en Oppassersverccniging „Ons Belang" haar 25-jarig bestaan lrer- denken. Het bestuur zal van drie lol vijf uur in de receptiekamer van de Stadszaal receptie houden, terwijl 's avonds in den foyer der Stadszaal een uitvoering zal plaats (hebben voor leden en genoodigden met hun dames. De Vereeniging werd begin April 1900 onder leiding van den !heer L. Bienen opge richt. Van 1903 af is met een tusschenpoos van twee jaar ds heer J. Plu Sr. voorzitter geweest. Bij elke periodieke aTlreding werd hij herkozen, als een blijk van vertrouwen, door de leden in hem gesteld. De tegenwoordige secretaris, de lieer G. de Jong, was van 1904 tot einde 1913 bestuurs lid, om in 1915 lot secretaris te woiden be noemd. Oorspronkelijk opgericht als Ziekenver- ecniging-is er later een feeslkas aan ver bonden, waaraan naderhand nog een wedu- wenkas werd toegevoegd. De VCreeniging moest in den loop der ja ren nog all veel zlckengrld uitkeeren, zoodat zij zelfs genoodzaakt wa9 hij de weuuwen- kas oan leening aan te gaan. Elk jaar werd een feestje gegeven en dit jaar zal liet eens extra feest zijn. Vrijdag voormiddag te tien uur onge veer read do bierhandelaar Van P., aan den Lage-Rijndijk met ee® met een hit bespan nen bierwagen over de vrij hooge brug aan den Nieuwe-Rijn bij de Oranjegrachl en wilde die gTacht oprijden. Hij nam, door welke omstandigheid kon hij niet precies zeggen, den boch't te klein, met het gevolg, dat hij in het water van de gracht reed. In minder dan geen tijd stond het aan den wal zwart van menschen en liet eerste werk was Van P. op het droge te brengen, wat vrij vlug gelukte. Spoedig kwamen ook eenige personen met een paar bootjes aan varen, om het tuig van het paard I09 te snijden. Gemakkelijk ging dit niet. Het ver schrikte dier werkte niet mee. Intussöhen kwamen eindelijk ook eenige politie-agenten met touwen aan om een handje te helpen. Toen het paard los van het tuig was, bleek het met de pooten in de wielen van den wajgen verward, wat opnieuw last gaf. Eindelijk maakte men het vrij en leidde liet dier, dat nu neg al kalm was, naar den kant en het gelukte met eenige moeite hel paardje bij een stoep op het droge te krij gen. Oogenschijnlijk had het geen letsel gekregen^ en was nog vrij monter. Daarna werd de wagen uit hel water gehaald. Iloe het met bierflleschjes en syphons- spuilwater is gegaan, die op den bodem ble ven, kunnen wij niet zeggen. Gemakkelijk zal het niet gegaan zijn, om deze te redden. Het prachtig voorjaarsweer en de om standigheid, dat daarmede de Paascli-Zater- dng samenvalt, hebben vandaag veel buiten - menschen naar de stad gebracht. De drukte concentreerde zich vooral op de Viscli- en Botermarkt en omgeving, waar de algeme ne markt wordt gehouden. De marktkramers hebben er al een voorgevoel van gehad, dal 1 het druk zou worden. Zij zijn in dubbelen ge tale en rijker gesorteerd dan op andere I marktdagen, opgekomen. Een en ander 1 bracht in dit gedeelte der stad groote leven- I digheid, die vermoedelijk van avond, vooral aJs het weer goedblijft, haar hoogtepunt zal bereiken. De marktkooplieden mogen ook wel eens een goede dag hebben. Het is den geheelen winter en ook tot dezen tijd toe in het voorjaar stil en 9lap geweest. Door H. v. d B. wonende in het Nuts- gebouw aan het Steenschuur is bij de po litie aangifte gedaan dat uit den gang van het gebouw een rijwiel' werd weggenomen, dat hem toebehoorde. Van den dader geen spoor. Donderdagmiddag om halfdrie i» de elfjarige M. L., van de Waardgracht, op de Haarlemmerstraat op de treeplank van een rijdenden autobus geklommen. Hij viel er echter af en bleef bewusteloos op den grond liggen. Het bloed diep uit zijn rechteroor. Na binnengebracht te zijn in perceel 71 weid hij door den Eersle-Hulpdienst naar het Acad. Ziekenhui* vervoerd. De jongen had vermoedende hersenschudding bekome». BINNENLAND. De Memorie van Antwoord van den Minis ter van Onderwijs, Kansten en Wetenschap, pen betrelfende het voorgestelde subsidie voor de Olympische Spelen. Onderscheidingen naar aanleiding van de ouderteekening van hel Nederlandsch—Bel. gisch Verdrag. Verschenen is het „vrijdonimenbeslnit" ingevolge de Tarielwet. 'De wethouderscrisis te Rotterdam is op- gelost. Algemeene vergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers. BUITENLAND. Na in de Kamer nog een meerderheid te hebben behaald, heelt Herriot in de Fran- sche Senaat het pleit verloren en ia hij ai- getreden. De strijd tnsschen Harx en Hindenhnrfl. Een ernstig treinongeluk bij Barcelona. De lS-jarige Elisabeth J., van de Kool-, gracht, reed Donderdagavond om kwart vool zessen op haar rijwiel op het Kort-Rapen- burg, toen een der wielen slipte en zij viel, Een aankomende vrachtauto beschadigde 't rijwiel, doch zij zeiven kwam er goed af. Om kwart voor negenen Donderdag' avond is M. v. d. B met zijn fiets gereden door een ruit van perceel Oude-Vesthoek Pelikaanslraat, bewoond door den melkhan delaar A. C. De fietsrijder schrikte van een naderenden auto en raakte het beheer over zijn sluuf kwijt. De schade van drie gulden zou hij vergoeden. Zooals te verwachten was, hebben de bioscoop-directies hier ter stede zich be ijverd, om vooral thans, in verband met den Goeden Vrijdag en de Paaschdagen, eer aardig programma samen te stellen. Voor het Casino-theater heeft men weer de hand weten te leggen op een Munt-film met de befaamde Deensohe komieken Watt en half- iWatt in de hoofdrol. Bijgevolg was het theater gisteravond uitstekend bezet. On danks hun veelvuldig optreden- blijven de Denen nog altijd een zeer groote attractie en de film van thans, onder den komischen naam van „De Baby komt", doet hun in dat opzicht niets tekort. Integendeel meenen wij, dat het suoce3 er van zelfs grooter is dan van die, waarin zij optraden als scharen slijpers, welke menigeen zich nog wel zal herinneren. Het verhaal i3 als gewoonlijk, op zichzelf zeer onsamenhangend, en van weinig belang, tiaar er komen zooveel dolle situaties in voor, en het spel van Watt en half-Watt, en van de „baby", die zoc ongeveer twintig lentes telt, is zoo goed, dat men van de ééne lachbui in de andere valt. En daarom i3 het immers te doent Het bijprogramma geeft o.m. een klucht en vrjj spannend drama. Het Luxor-theater begint zjjn programma met een uitgebreide weekrevue en geeft daarna een speoiale fihu voor de verschillen de sneeuwvermaken in de bergstreken, welke zeer mooi en interessant ign. Hierna krgg;n wij een komisch Wild-West film in 5 acten. „Eén dag Bcheriff". Wie van sensatie tiou.lt, ga deze film zien, want er zijn mooie mo menten om te gieren .van het lachen. Na d pauze de hoofdfilm „Da groote door braak", een spannend drama in 7 acten. De geschiedenis speelt zich af in oen dor afgelegen streken van N.-Amerika. Vooral de kolossale werken en de prachtige natunr- opnamen, die op deze film vereeuwigd zijn, maken haar tot een goed geheel. „Eind goed, al goed", deze spreuk is van toepassing op het „Rejo-theater", dat do7/' weck ean heel goed programma brengt... en wel voer het laatst, want.... Rejo zal na deze week sluiten....; en wat zal er verder met haar gebeuren? Aangevangen wordt met een heel goed voorprogramma, gevolgd door het eerste hoofdnummer „Rin- Tii-Tin redt zrjn Meester", een levensdrama in 6 acten met in de hoofdrol de hond „Rin-Tin-ïin", Deze film laat ons spannende staaltjes zien van trouw, liefde en het in stinct van een hond. Na de pauze wordt aangevangen met „Doodsvijanden", een zec- mansdrama in 7 acten, met in de hoofd rollen Dorothy Gish en Bichard Bartheimess, eer. film, welke goede momenten laat zien en waarin de liefde, zooala altgd, weer d« sterkste is. Het geheel, begeleid door u» bekende goed« muziek, zal dap ook d» bezoekers van Ttejo met teleurstellen. 't Aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de .Arbeidsbeurs, bedroeg' op 9 Aprif totaal 645 tegen op 9 April 1924 totaal 1046. Voor de Rijkspostspaarbank is tea| Postkan1,ore allxier an Maart op spaarbank-^ boekjes lngéA^d f jqc.696,80 en teragbe-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1