RADIO-PROGRAMMA RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. Y&n de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter constateerde, diat alle aanwezigen het met iden spreker eens waren. Een der aanwezi gen maakte nog een enkele opmerking, (He door den Voorzitter werd beantwoord, waarna de heer De Vries de vergadering Bet dankzegging sloot. Lisse. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Eenhuis. De raad b voltallig. De notulen worden vastgesteld. Allereerst komt aan de orde een voorstel IT&n B. en W. en de Grondcommissie, om ban den heer Tlh. van der Voort alhier een perceel bouwterrein te verkoopen van het *.g. Haventerrein ter Lengte van 22 bij een Breedte van 12 Meter voor den pTij» van 18.76 per M2., grenzende aan het perceel Tan Krösschel. Alzoo besloten. Als punt 2 wordt behandeld een voorstel Tan B. en W. en de Grondcommissie, om aan den heer J. Huizer alhier een perceel bouwterrein te verkoopen langs de Juliama- •traat ter groolle van 800 M2. voor den prijs van fl per M2. Bij een desbetreffende vraag van den heer Pijnacker bleek, dat dit bet laatste perceel atdaax is. De heer Van Kesleren spreekt den wensch uit dat bij evenlueelen bouw, vastgelegd zal wonlen dat evenals bij Sohoove, de opening der schuur niet aan den wegzijde gemaakt mag worden. Alzoo besloten. Vervolgens komt aan de orde een voor- •tel van B. en W. en de Grondcommissie, om van den heer B. Berbee te Haarlemmer meer diverse perceelen grond aan te koopen langs de Kanaalstraat ter gezamenlijke grootte van 1.41.66 H.A. voor 1 18.000. De heer Pijnacker vraagt of het hier een gemeentebelang geldt, want ais dat niet zoo je, dan komt het spr. voor, dat de prijs te hoog ie. Weth. Tromp doet de mededec-ling, dat dit terrein voor bouwterrein niet te duur 1«, daar het bouwrijp gemaakt kan worden Soor produclieven arbeid. Verder is er over dat perceel een straat geprojecteerd. De koslen van ophooging bedragen onge veer f 1 per M2. Den heer Verduyn komt de prijs ook hoog voor maar de uitbreiding van de gemeente In aanmerking nemende, la dit bijna de •enige plaals. Verder vindt de heer Verduyn het zeer noodig, dat door de grondcommissie een aparte rekening wordt gemaakt, daar wij nu van oordeel zijn, dat we goede zaken maken, maar wij, zoo zegt epr., schermen nu maar zoo wat in het wild. Weth. Warmerdam wenscht nog nadere inlichtingen 1e geven in gesloten vergade ring, waarop de openbare vergadering een oogenllik werd geschorst. Na heropening wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. De heer Verduyn informeert nog nader naar de financiën, waaruit blijkt dat de gelden nog niet bescliikbaar zijn. Het verzoek van de afdeeling Lisse van da Nederlandsche Vereeniging voor Huis vrouwen, om voor de jeugd een gemeente lijk speelterrein beschikbaar te stellen wordt op voorstel van B. en: W. voor ken nisgeving aangenomen. Ter tafel komt een voorstel van B. en W., Om Gcdep. Staten dezer provincie te ver zoeken tot intrekking van hun besluit, waarbij de Vuursloeg in deze gemeente ge sloten is verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Alzoo werd besloten. Wegens periodieke aflreding moest plaats hebben de benoeming van twee vertegen woordigers der gemeente in het bestuur der Woningvereeniging „Volksbelang". Aftredenden zijn de heeren J. P. Segers an J. C. do Haan. B. en W. stellen voor, beide heeren te herbenoemen, hetgeen algemeene instem ming vindt. Deze heeren worden herbe noemd. Met het oog op de a.s. verkiezingen wordt een voorstel van B. en W. tot wijziging vari de stembureaus gedaan. De stemlokalen worden aangewezen. Als belangrijk onderwerp komt een voor stel van B. en W. lot vaststelling van het vermenigvuldigingscijler der plaatselijke in komstenbelasting 1925/1926- Het vermcnigvuldigingscijfer wilden B. en W. evenals voorgaand jaar bepalen op 1.25. De heer Pijnacker deed een voorstel om ddt bedrag te verlagen tot 1.16. De heer Verduyn vond dit voorstel wet sympathiek, maar laten we voorzichtig zijn zegt spr. Er ls nog veel te doen in de ge meente. De heer Pijnacker was van oordeel dat het batig saldo toch groot genoeg zal zijn, en de belastingen niet zoo ligt zijn te ach ten. WeSh. Warmerdam zegt, dat vooruit niels te berekenen is maar met het oog op een gezonde basis en om het dure geldleenen tegeh te gaan, waren B. en W. tot ddt voor stel overgegaan. De begrooling voor 1924 bedroeg f 143.000 terwijl de zuivere opbrengst bedroeg 1140.588,47. Het voorstel Pijnacker werd verworpen met 4 tegen 9 stemmen. ComptabiliteitsbeSluiten. Besloten werd tot een wijziging voor het dlenstjajar 1924, groot f 1230 aan ontvangsten en uit gaven, en een af- en overschrijving voor hetzelfde dienstjaar groot f891. Ingekomen stukken. a Een schrijven Tan den heer A. Spaargaren aan de pont nabij de 3e Poellaan, tot aamkoop van een. perceeltje rietland, van de gemeente voor •en prijs van f 200 ter grootte van 24 Aren. Dit schrijven wordt aangehouden, voor •en nader onderzoek. b. Van den heer C. Schrama een verzoek, hos het nu met de inrij van de Kapelstraat slaat, lm verband met de medewerking van den heer De Jonge. Weth. Warmerdam deed de mededeellng dat hem is gebleken, dat dese zaak wel In wde kan komen, Medergedeeld werd dat d« firma Gebr, Moolenaar niet toe wil slaan dat de kas- tanjeboomen in de Julianaslraat gerooid en vervangen worden; dat de huurbetaling van de muntmeters, de aandacht heeft en zoo mogelijk eenmaal per maand plaats zal hebben; en dat aan de Minister van Water staat is verzocht, het postkantoor alhier niet als bijkantoor in te riohten. Het verzoek wordt voorgelezen, waarop de heer Segers een voorstel doet om een per soonlijk bezoek af te leggen in verband met deze zaak, waartoe werd besloten. Verder werd meegedeeld dat de bijkomende haven werken opgedragen zijn aan de firma Pot man voor f 5000dat B. en W. op Zater dag 11 April de hui'tenlandsohe jury-leden van de BloemhollententoonsteUdng zullen ontvangen en dat aan de firma Ant. v. d. Ylugt alhier zal uitgekeerd worden f 800 als prijs, behaald op genoemde tentoonstel ling, met een groep hyacinthen, uitgeloofd door de gemeente. Uit de bespreking bleek, dat de overeen komst met de jury van de tentoonstelling niet goed begrepen is. De heer Kuipers wenschte de toezeggin gen in te trekken, De heer Verduyn dacht dat een en ander op een abuis zou berusten. De heer Van Kesteren kon wel goed vin den dat het dagelijks bestuur der gemeente deze jury ontving echter kan spr. niet goed .keuren dat dit zelfde had plaats gehad, met de commissie van de winkelweek „Lisse 1925". Spr. was van oordeel dat dit een standenbalang was. Verschillende leden Helen uitkomen, dat het hier wel een zeer groot gemeentebelang was en konden zich heel goed vereenigen met de handelingen van B. en W. Zelfs de heer Verduyn vond het jammer dat de be langstelling van het dagelijks bestuur niet grooler was geweest. De heer A. H. Schama verzocht B. en W .met het oog op punt 4 van de agenda aan den eigenaar van Keu kenhof te verzoeken, een plaats af te staan voor de •pelende jeugd. De voorz. zegt medewerking toe. De lieer Segers (A. R.) verzoekt namens het grootst aantal ingeze tenen, d» straatverkoop van bloemen op Zondag tegen te gaan. Spr. zeide dat hem van R.-K. zijde gevraagd was, om, indien mogelijk alleen op den lsten Paascli-Zon- dag den verkoop tegen te gaan. Dit laatste vond de heer Pijnackier vreemd daar 'hier 7 vertegenwoordigers van de R.-K. fractie aanwezig zijn, welke hierover het woord niet vragen. Hierover ontspon zich een langdurige dis cussie waarbij het beginsel voorop gezet weid, wat de voorz. deed zeggen, dat hij daar geen rekening mede behoefde te hou den. Het gaat hier om het gemeentebelang. Naast het beginsel werd gewezen op het gevaar voor de kinderen met de auto's en het hinderlijk volgen door de jongens van do vreemdelingen. Weth. Warmerdam en de voorz. waren eenparig van oordeel, dat het hier een be lang gold van eenige ingezetenen. De straatverkoop zal met een vergunning ge paard gaan en beslist in het dorp niet plaate mogen hebben. Uitsluitend zal aan enkele personen, welke daarvoor,in aanmerking komen vergunning verleend worden, om aan de Engel en de Nachtegaal de bloemen te verkoopen. De pölilie zal echter slreng onderzoek doen naar de afkomst der bloe men, om diefstal te voorkomen. De heer Sobels verzoekt B. en W. een stofwerend middel toe te passen op de wegen. Het procédé, zoo zegt spr. is vrijwel ai- doende. De kostprijs hiervan bedraagt f 200 per K.M. Hiermede kan dan 16 maal de be sproeiing plaats hebben over dien afstand in één seizoen. Besloten werd een proef te nemen. Op een verzoek van den heer Kuipers, deelde de voorz. mede, dat de Kanaalstraat zal worden herbestraat. De lieer A. H. Schama brengt den voorz. zijn dank voor bet optreden, bij do balda digheid bij de firma Grulliemans. Spr. hoopt dat de voorz. op dien weg zal voortgaan. De heer C. Schama vraagt ten slotte, of ■het niet mogelijk is, dat de achterweg bij Keukenhof weer opengesteld) woTdt op Zon- dag. De voorz. zegt daarvoor alle moeite al gedaan te hebben, maar tevengeefsch. De eigenaar van Keukenhof is te veel beleedigd geworden op dien weg, door menschen welke niet in Lisse woonachtig waren. Hierna wordt de openbare zitting opge heven. Noordwijk. Door de verschillende al hier gevesligde werkeloozenkassen werd in 1924 uitgekeerd f 9238.07 tegen in 1923 f 14719.48. Wel 'n bewijs dat de economische toestanden zich langzamerhand verbeteren. Gedurende Maart zijn bij den vleesch- keuringsdienst alhier aangegeven 25 runde ren, 87 varkens en 1 geit. Ingevoerd werd 2498 K.G. rundvleesch en 207 K.G. kalfs- vleesch. Uit het jaarverslag van de Schoolcom missie voor 1924 geven wij onderstaande statistische mededeelingen, over het aantal leerkrachten en leerlingen: R.-K. Meisjesschool 818 leerlingen, 9 leer krachten; R.-K.. Jongensschool 817 leerlin gen, 8 leerkrachten; Chr. Schooi N. Zeeweg 250 leerlingen, 6 leerkrachten; Herv. School Huis ter Duinstr. 214 leerlingen, 5 leerkrachten; Openb. Schopl Noordw. bin nen 113 leerlingen, 4 leerkrachten; Wilhal- mina School Noordw. binnen 105 leerlingen 4 leerkrachten; Chr. U.L.O. School Zee 48 leerlingen, 3 leerkrachten; Openbare School Zee 41 leerlingen, 2 leerkrachten. Nooidwijk-aan-Zee. Maandag ris een met paard bespannen wagen, doordat het paard op hol sloeg, in woeste vaart tegen het hekwerk van de school in de Hoofd straat gebotst. De bestuurder viel van den wagen echter zonder letsel te bekomen. Evenwel was het hek over een lengte van 3 Meter ontzet en een aldaar slaande boom beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Oegetgeest. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Goeden Vrijdag, 's mor gens te tien uur, in de kerk, en 's avonds te zeven uur, in „Irene", ds. Jansen Schoon hoven. H. A. Gerei. Kerk: Goeden Vrijdag, 's avonds te halfacht ,dr. E. D. Kraan, van Vlaardingen. Sassenheim. Het het plaatsen van het hek langs het wandelpad naar Ter Leede, te begonnen. Het is hetzelfde maaksel als het hek voor het Wandelpark. Valkenburg. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Goeden Vrijdag, 's mor gens, te tien uur, ds. Hermanides. Voorbe reiding H. A. 's Avonds, te zeven uur, ds. Hermanides. Bediening H. A\ Warmond. Den lOden April hoopt onze dorpsgenoot J. v. Winsen den dag te her denken dat hij 50 jaar geleden bij den heer Meiman in betrekking kwam. Hij heeft in die 50 jaar die keele familie overleefd. De ruim 70-jarige man verricht nog dagelijks de bezigheden, welke voor de hand komen. Burgerlijke Stand maand Maart Geboren: Wilhelmus Gerardus Jozef zoon v. Chr. M. B. v. d. Geest en M. J. Verzanvoort Yvonne Catlicrinette, dochter van Louis Schuld en Anna Maria Gijseto Anna Ge- rarda, dochter van Hendricus Cornells Hoo- gervorst en J. C. Tijssen Rembertha, dochter van Cornells Zevenhoven en Corne lia Joh. van Kinfs Jacob, dochter van Jac. Zwaan en A. W. F. Klein Hans Wil lem, zoon van Hendrik Rulgers en Pclronella Maria Bouwman Theodores Jacobus Pe trus, zoon van C. J. Witsenburg an J. M. v. d. Meer. Overleden Alida Maria Welsing oud 39 j. eebtgenoote van,Adr. Schakcnbosch Theodorus Wilhelmus Groen in 't Woud oud 9 jaien. Gevestigd: 14 m. 10 vr. Vertrokken: 11 m. 14 vr. Wassenaar. Aan de navolgende leer lingen der vakschool voor meisjes alhier is na afgelegd examen in linnen- en cosluum- naaien, het diploma, bedoeld in art. 29 der Nijverheidsonderwijswet toegekend: A. F. van den Barsselaar, F. G. Heijkamp, J. van Leeuwen, Q. Ruijgrok, P. Rutker, M. van Veen en C. M. van Wissen. Voor de eerste maal een mooi succes. Zoeterwonde. Gedurende de maand Maart weiden er in deze gemeente 16 per sonen geboren, terwijl er 1 overleed. Er vestigden zich 88 en er vertrokken naar elders 80, zoodat het bevolkingscijfer steeg met 22. De heer L'. Dompeling heeft onlslag gevraagd als brandmeester wegens zijn ver trek uit deze gemeente. De kostelooze inenting en lierinenting zal worden gehouden op het Dprp alhier in een lokaal der openbare school op Zaterdag 11 April aanslaande. Burgerlijke stand. Geboren: Jacoba Theresia Jozefina, d. v. H. Heemskerk en van P. A. de Haas. Cornelia Hendi ikus, z. v. P. v. d. Neut en van H. J. Kreqk. Bernard Anthonie, z. v. H. J. Honders en van T. Oberman. Catharina Maria en Anna Maria (tweelingen), dochters van J. C. Mooijnian en van 0. M. H. de Jong. Overleden: Mointja Steneker, 58 j. Ten nadeele van den heer P. Koning, houthandelaar alhier, is een dekkleed van het erf ontvreemd. VOETBAL. Het Oostelijk elltal. Voor den wedstrijd OoslZuid, die op 10 April ie Nijmegen zal plaatsvinden, is het Oostelijk elftal als volgt samengesteld: R. Oldeman (Robur et Velocitas); H Koe- elag (Z?A.C.) en B. van Asten (Go Ahead) H. Vdllkamp (Enschedé), G. H. Hulsman (Go Ahead) en J. Reemeyer (Go Ahead; J. Sten- fert (Go Ahead), M. K. Nijhoff (Hengelo), J. Hallo (Go Ahead), I. A. de Boer (Enschedé) en A. J. ten Doesschate (Z AC.) Oefenwedstrijd Ned.-Elftal. Op Goeden Vrijdag speelt het Neder- landsch elftal een wedstrijd tegen het Haag- Bdhe elftal, waarvan de geheele opbrengst ten bate komt van den jubileerenden H.V.V.- trainer Fred. Warburton. In bet Neder- landsch elftal zijn Denis en Baer van Slan genburg, die Zondag voor II.B.S. hl een kampioenswedstrijd moeten uitkomen, ver vangen worden door Tetzner en Visser. Het Haagsche elftal is volgens „de Tel." als volgt samengesteld: Brederode, d.; Bont je en Neuerberg, Overbroek, Calame, v. Heel. Vermeer, Heyligers, Sandberg, Vis, Snouck Hurgronje. Leidsche Scheidsrechters-Vereeniging. In de achterzaal van .café „Zomcrlust" heeft de Leidsche Scheidsrechters-Vereeni ging gisteravond vergaderd over de scheids- rochters-kwestie in den L. V. B., juister ge zegd: over de kwestie, die ontslaan ls ten gevolge van het bedanken van een aantal leden van een bij den L. V. B. aangesloten vereeniging als scheidsrechter. Zooals men wéét zijn deze scheidsrechters thans weer door het L. V. B.-bestuur in genade aange nomen, en wel na langdurige overweging en na overleg met den voorzitter der scheidsrechters-vereeniging. Uit de vergadering gingen gisteravond protesten op tegen het feit, dat de voorzitter, die thans wegens ziekt», verhinderd was. gesproken zou hebben namens de L. S. V., terwijl hij met de overige bestuursleden geen overleg had gepleegd en dus ook hun opinie niet kon kennen. Had hij zulks wel gedaan, aldus werd er gezegd, dan zou hem gebleken zijn dat een deel van het bestuur en een groot deel der leden niet met een dergelijk besluit van het L. V. B.-besluur accoord kon gaan, vooral niet nu de betrok ken scheidsrechters nog altijd hebben nage laten hun verontschuldigingen te maken te genover den door hen beleedigden scheids rechter. Vandaar dat men het plan had in •en motie afkeuring uit te spreken over het weder aannemen der betrokken personen. Hiertegen werd aangevoerd, dat het onmo gelijk is geweest uit te zoeken bij wien de schuld ligt. En waar de verhouding tusschen personen en vereenigingen bier (e Leiden toch al zoo slecht is, meende het bondsbe- sluur in dit geval een groot standpunt te moeten innemen, teneinde aldus die slechte verhouding ten minste niet meer op de spits te drijven. Dat de voorzitter der L. S. V. ge sproken zou hebben namens de vereeniging is stellig onjuist, maar van opzet is natuur lijk geen sprake. Hoogstens kan hier van een misverstand sprake zijn. Wat verder het aannemen van een motie betreft: de belee- kenis daarvan zal nihil zijn, omdat aan het besluit van den L. V. B. toch niets meer te veranderen valt. Natuurlijk is er over deze kwestie zeer langdurig gesproken, maar het bezadigde woord van den waarnemend voorzitter, den heer P. J Hoogendam, won tenslotte "het pleit. Besluiten bleven achterwege. Zoodat deze vergadering eigenlijk beter niet gehou den had kunnen worden. LeidenDen Haag (zwaargewicht). Op Zondag, eersten Paasclidag, wordt al hier een wedstrijd LeidenDen Haag (zwaargewicht) gespeeld. Deze ontmoeting zou, gelijk reeds gemeld, eerst in Den Haag plaatsvinden. Op welk terrein de strijd zal worden gevoerd is nog niet bekend. De lezing van den heer Teiwogt. Naar wij vernemen gaat de lezing van den heer Meerum Terwogt over de tactiek en techniek van het voetbalspel niet door. De heer Terwogt is door drukke werkzaam heden verhinderd en zal derhalve z'n lezing tot het najaar moeten uitstelten. SCHAKEN. Compeütiestand 3e kl. groep A. Na de 6I-overwinning van Voorschoten op de L. Volksschaakcluh is de sland dezer groep als volgt: aant. pnt. gsp. gw. gl. vrl. v.t. tcrl. Leidsch Scb.G. II 4 2 2 21'/'-18,/' 6 Res. Sch.cl. IH 2.1 1 12'/>-7V» 3 Voorsch. Sch.v. 8 111 löVz-141/» 3 L. Volkssch. 4 112 17-23 8 Leiderd. Sch.v. 8 12 13'/'-16'/i 1 De wedsirijd Res. Sch. IIILeiderdorp, bepaald op 2 April te Leiden, Icon niet ge speeld worden, daar de Haagsche club door een misverstand niet kwam opdagen. De wedstrijd Voorschoten—Resid. Schaak club III is uitgesteld tot 30 April a.s. in Den Haag. Het tornooi te Wiesbaden. De uilslag der afgebroken partijn is: Spielmann verliest van Euwe. Sitmisch verliest van Schories. Euwe remise met Samisch. De stand is thans: Euwe 2Schories 2, Samisch 1, Spielman punt. VOOR DONDERDAG 8 APRIL. 7.60: Hamburg (392 M.) Theaterkroniek. 10.16: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Amsterdamsche tijd). 11.20: Leipzig (ongeveer 400 M.) Middag concert op de Huipfeldi Phonola. 11.50: Newcastle (400 M. 6N0). Concert. L. A. Nicholson (vioolsolo). Shepherd (te nor). 12 50: Parijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. Pro gramma: 1. Dans les Coins Noire de Ro binson (Urbini et Ferre). 2. Nympbes en Faunes, Air do Ballet (M. Mourand). 3. The Daring Girls (A. Messier). 4. Si vöus n'etiez pas si solide, viool (E. Malhe). 5. Menuet (M. Kessler-Weiler). 8. The Pretty Ameri can Girl (P. Fauchey). 7. Perreque Poudree EnLracto-(G. Duplant). 8. Valse Brillante (F. Fourdrain). 9. Adagietto, violoncel (Holl- mann). 10. Serenade (V. Douliez). 11. La lettre do Manon (Gillet). 12. Dansomanie Danse Humoristique (Pietrapertosa). 18. 13. Maitena (G. d'Aguerre). 14. Humores- que, viool (Huguet). 15. Graziella, Inter mezzo (A. de Taye). 1. Marche Normandy (L. Balleron). 17. Viva la Raquolla (Raiter et Lzoird). 18. Air Gai, cello Caix d'Herve- lois). 19. Veroniqu» de Messager. Fanlasie. 1.20: Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Wekelijksch Gramaphonecon- cert. 3.20: Cardiff (351 M. 5WA). Concert. The Station Orchestra. Harry Tucker (bariton). 3.50: Birmingham 376 "M. 51T). The Sla tion Pianoforte Quintet. Berlijn (330 en 605 M.) Berliner Funk- kapelle. Concert o.a. Eriksgang aus der Oper „Die Folkunger" (Kretsohmer). Ouver ture „Nachtlange von Ossian" (N. W. Gade). Adagio aus der 16 Symphonie (Jos. Haydn). Berceuse (Sibelius). Fantasie aus der Oper „Samson und Dalila (St. Saens). Vorspiel zum V Akt der Oper „König Man fred" (C. Reineclce). Regeriana, Lyrische suite (C. Becce). Ave Maria (Fr. Schubert). 4.05: Bournemouth (385 51. 6BM). Con cert. Mary Lewis (harp). Allan Franklin (piano). Frank Mills (tenor). Newcastle (400 M. 5NO). Concert. L. A. Nicholson (vioolsolo). Carl Shepherd (tenor). Gramaphoneconcert. 4.20: Londen (365 51. 2LO). Concert van het orkest in the Trocadero-Restauranl. 4.30: Amsterdam (1950 51.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Officieele Am sterdamsche tijd. 6.05: Cardiff (351 51. 5WA). ,.5WA's Five o' Clocks", vocaal en instrumentaal con cert. 5.20: Birmingham (475 51. 5IT). Voor de dames. Manchester (375 M, 2ZIJ). Kindervertel- limgen. Hamburg (392 51.) Concert. Brussel (262 51.) Concert. 5Iatinee voor de Kinderen., o.a. 5Iarche des petits Mar- mousetls (Ganne). Chanson d'autrefois (H. Del isle). Joviality's (G. Marie). Danse des Pantins, rècit (Ary Mondt). Légende bre fonne (Ilitz). Berceuse de Joceiijn (Godart, Andanle Wurmser). uur: Hilversum (10jJ M.) If, Q, ooravond door het II. D. Ö.-orkest. 7.20: Louden, Chelmsford (365 Al. 2LO an 1GO0 M. 5XX). Tijdsein van de Big Bern Weerbericht. Hamburg (392 31.) Conceit door bet No- 1-ag-Orkcst; o.a.: Adagio Cantabile (Beet hoven). Daud und Duvel (Carl Wagenfcld), Peer Gynt Suite I Satz 1—J (Grieg). Or kest Andante a. d. Sonate op 5 (Bralnns), Seh'ger Tod (.Liszt). 7.25: Leipzig (ong. 700 31.) Concert. Daar na tooneelspcl, opvoering van „Muttcrle- gendc". 7.50: Chelmsford (1600 31. jXX). Bound the Stations. 7,55: Londen (365 M. 2LO). Avond van Orkestmuziek o.a. 3Iarch „British Empire Exhibition" (Clar#ncc Massingberd). 8.10: Hilversum (1050 31.) Fxcra concert door het Holl. Strijkkwartet. 8.20Berlijn (330 en 505 31.) Concert Ber liner Funkapelle. Klassieke muziek. 8.35: Brussel (262 31.) Zesde GaJa-Cunceit 1. Allegro de la Troisième Symphonie (Beethoven), 2. Air dans lo „klcssie". 8. Adagio pour violon, i. Hymua a la-Croix, 5. Resacrction. 9.03: Parijs (17S0 M. SFR). Coucert. Rus sische muziek. Dansmuziek. 9.20: Brussel (262 M.) Concert, o.a. Pro cesion Nocturne. Jeudi Saint a miniirt. Ou verture „d'Eurganthe". 9.50: Parijs (Petit Parisien 315 31.) Klas sieke muziek, o.a. Don Juan, ouverture (Mozart), Romance sans paroles en do mineur (Mendelssohn), Premier ^mouvement du concerto en mi urajeuv, viool (Bach). 10.20: Londen, Chelm6[ord (365 M. 2LO en 160O 31. 5XX). Savoy Ovpbeans and Savoy 3favana Baud. SCHEEPSTIJDINGEN. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. POLLUX, 7 April vail Smyrna, te Samos. VENUS, 7 April v. Messina te Palermo. BERENICE, 7 April v. Jlalta n. VeueöS. HERMES, 6 April v. Volo n. Saloniea* HERCULES, Zwarte Zee n. Amst, pass- T April Dungeness. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDA5I, 7 April n.m. v. New-York te Rotterdam. EEMD1JK, Pacific Kust n. Rbtt, 6 April van Los Angeles. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI, uitreis, 7 April van Su&z. 3IEDAN, thuisr., 8 April te Suez verwacht HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK, thuisr., pass. 6 April Periin. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. POELDIJK, 4 April v. Amst. te B. Aires. AJ.DABI, thuisr., 6 April te Bahia. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". GROTIUS, uitr., 7 April to Gonua. SE3IBILAN, nitr., 7 April v. Suee. JAVA BENGALEN-LIJN. H0ET0N, 7 April van Calcutta n. Java. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, 7 April v. Rott. n. B. Airea, HOLLAND AFRIKA LIJN. ALCHIBA, thuisr., 7 April to Antwerpen* NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WASSENAAR, 4 April v. New-York a Vera Crnz. RIJNDIJK, 6 April v. klontevideo te B Aires. KEILEHAVEN, Bremen n. Charleston, pasa, 5 April Bermuda* ARTE3HS, 6 April v. Kingston (J.) n Curacao. ELLEWOUTSDIJK, B. Aires a Rolt, April van Las Palmae. LEONORA, 6 April v. Vilvoorde n. New- PENDRÊCHT, Oonstanza d. Londen, paas. 6 April Konstantinopel. 5HJDRECHT ,6 April v. Vigo te Bilbao. NOORD, S£ax n. Pernis, pass. 6 April Ouessant. BARENDRECHT, 6 April v. Tarragona A, Valencia* ARNHEMSCHE RECffSB.ANK. De vervalschte lijsten voor de stichting ran bijz. scholen te Ainhem. Deze rechtbank heeft C. V., hoofdonder wijzer aldaar, wegens verschillende misdrij ven van valschheid in geschrifte (het pla-at- sen van valsche handtcckeningen op lijsten voor het stichten van bijzondere scholen) veroordeeld, overeenkomstig den eisch, tot drio maanden gevangenissstraf. NIEUWE UITGAVEN. De heer J. 51. Eggers, uilgcver alhier, doet ons toekomen twee herdrukken, n.l.: Gottfried klann op. 77 no. 1 Serenade, duet voor vrouwenstemmen, tweede druk, en van denzelfde op. 93 no. 1 Groele. lied voor sopraan en piano, tiende druk. Het eerste deeltje is in den handel ver- krijgbaar i 75 ccnls, het tweede 4 50 cent». FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. Th. A. Poelen, slager, to Leideh Haarlemmerstraat* Rechter-commissaris: mr, mr. O. 51. de Knyper; curator: mr. A. Beets, te Leid'ep. J. A. F. Klok, te Stompwvjk-Westvliev' weg. Rechter-commissaris: jhr. mr. H. (5 Feith; curator: mr. L. Vc-sterouen Meeteren-Framjois.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6