No. 19963. WOENSDAG 8 APRIL Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. INGEZONDEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEiDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE* I 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags Sn Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau 'Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRin DEZER OOURANTc Voor Leiden per 8 maanden f 8.86, psr weeZ Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, por swsK .rrrtf „0,18, Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD.. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOF. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visch markt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.12—10.37 SCHOL a f 0.12—10.28, BOT a 10.11, CAR- BONADEVISCH a 10.32, GEH. KABEL JAUW a 10.21, POON a 10.16 per pond en IJBOKKING. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 8 April 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen ivergunning is verleend aan J. P. Creyghlon en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een koper- en blikslagerij in het perceel Mandenmakerssleeg No. 2, kadastraal bekend Sectio G. No. 1288. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEX. Secretaris. Leiden, 8 April 1925 Vereeniging van den Handeldrijvenden en Indnstrieelen Middenstand voor Leiden en omstreken. Gisteravond hield bovengenoemde ver eeniging in de bovenzaal van het Café- Restaurant „De Harmonie" de algemeene jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer C. Ivorteweg. De vergadering, die zeer druk bezocht ■was en waarbij ook de rechtskundige advi seur mr. Romiijn aanwezig was, werd te ruim haJfnegen door den voorzitter met een hartelijk welkom geopend:" Speciaal richtte hij zich tot die leden, welke hij er tot dus ver weinig zag. Hij wees er op dat ar steeds moer actie wordt gevoerd door den midden stand niet alleen in deze vereeniging, maar ook in den Bond zelf en dit verheugd hem zeer. Er worden steeds meer maatregelen genomen, waartegen de handeldrijvenden en industrieele middenstand zich in het ge weer moet stellen. Daarom dringt hij er bij de aanwezigen op aan hun actie niet te verflauwen. Hiermede verklaardè hij de ver gadering geopend. De notulen der vorige jaarvergadering werden door den 2den secretaris, den heer IGeijtenbeek gelezen en onder dankbetuiging ivoor de nauwkeurige weergave van het yei handelde onveranderd vaslgesleld. Hierna bracht de 1ste secretaris, de heer !P. J. v. d. Zanden het zeer beredeneerd jaarverslag uit. Hij ving aam met een enkel woord te herdenken den aan de vereen, 'ontvallen penningmeester, den heer Joh. Dekker, die in de kracht van zijn leven heenging. In de Kamer van Koophandel was hij een hoogst gewaardeerde verschij ning. Mr. Romijn de adviseur werd dit jaar weder bestendigd in zijn funotie van direc teur van het Incasso-bureau. Met de Alg. ■fc-Graivenhaagsche Glasverzekerings Maat schappijen bwaim het collectief contract tot Stand. De eerste actie welke de vereeniging dit jaar mocht voeren, was die tegen een z.g.n. verbruiksorganisatie. Een verzoek van de vereeniging van vergunninghouders en ho- iteliers om een actie tegen de plaatselijke keuze te willen leiden, werd gaarne aan vaard. Op initiatief der 3-October-vereeni- ging werd dit jaar weder een winkelweek georganiseerd, ditmaal met medewerking .Van de L.a.w.e.t. De heer Leman volgde den heer Dekker lAls Lid van de K. v. K. op. Hel tienjarig beslaan der vereeniging Werd luisterrijk gevierd in Zomerzorg. De hoeren Hilfman en Van Rossum du Chattel hielden lezingen voor de vereeni ging. Vooral de lezingen van den laatstcn Spreker had een druk bezoek. De- verstandhouding met de Zuslerver- leenigingen en do L.a.w .e.t in welke laatste Organisatie de hoeren Levie en Brouwer gesp .afgevaardigde, en plaatsverv. afge vaardigde waren, bleef uitstekend. De voorzitter was de tolk der vergadering, Hoen hij den lieer Van der" Zanden dank zeide voor de zakelijkheid en den aangena- pien vorm van het verslag. Over het verslag volgde eenige gedachten- Wisseling. Uit de rekening en vcranhvoordinj van den penningmeester, den heer W. Brouwer Heek dat de inkomsten en uilgaven heb- ben bedragen f 1686.87 met een batig saldo Van 1500. Onder de ontvangsten werden Vermeld: aan contributie f 1310, 6aldo van het vorig jaar f 369.03. Namens de Commissie van Kasnazieners bracht de heer Van Appél verslag uit, die daarna voorstelde, den penningm. onder dankbetuiging te dechargeoren van zijn be neer en do rekening goed te keuren waar toe werd besloten. De heer Korteweg, directeur van het In formatiebureau gaf vervolgens eenige cij fers omtrent dit bureau, waarvan naar hij meende te weinig gebruik wordt gemaakt: 17 personen vroegen in totaal 64 informa ties en betaalden daarvoor f 69.56, terwijl bovendien nog 28 telefonieohe informaties verstrekt werden. In totaal verstrekte het ■bureau dus 92 maal inlichtingen. Klach ten kwamen daarover niet in waaruit volgt dat de inlichtingen doel troffen .Ook dit ver slag werd goedgekeurd. Mr. Romijn bracht daarop het verslag uit over het Incasso-bureau. Hem werden in het afgeloopen jaar ter incasseering in han den gegeven in totaal 65 vorderingen ver tegenwoordigende een bedrag van f 9457.66. Van dit aantal werden 20 vorderingen ad. f 2218 na eenig heen en weer schrijven on middellijk betaald, 22 vorderingen, ter waarde van f 2854.05 moeslen zonder re sultaat worden afgevoerd en wel 18 ad. f2212.40 wegen oninbaarheid ev 4 ad. f 641.66 wegens gegronde betwisting. Na de noodige schermutselingen werd voor 19 vorderingen ad. f 3324.18 aan debiteuren als nog de gelegenheid gegeven om in de minne bij gedeelten al te betalen, welke re gelingen in de meeste gevallen werden na gekomen. Voor 4 vorderingen, niet een waarde van f 1060.68 werd faillissement aangevraagd ol gedagvaard. Er .werd 21 maal gebruik gemaakt van de gelegenheid om gratis advies over een kwestie, het bedrijf betreffend, te ontvan gen. De voorzitter bracht mr. Romijn onder goedkeuring van de aanwezigen dank voor zijne bemoeiingen, die. zooals uit het .ver slag blijkt, veel succes hebben gehad. lir volgde op dit verslag nog oenige ge dachten wisselen g. De heeren Korteweg en mr. Romijn wer den in hun betrekking onderscheidenlijk als directeur van bet Informatie- en Incasso bureau bestendigd. Tot bestuursleden werden met zoo goed als algemeene stemmen herbenoemd, de I heeren E. Levie. J. Cr. Pulle en W. Brou- j wer, die deze functie weder aanvaarden i Volgens d« voorwaarde, die bij den aanleg golden, zou hij na 10 jaar geen buur meer hebben te betalen. Later schoen daarin ver andering te zijn gemaakt en men wilde zijn overeenkomst daarmede ook ongeldig ma ken. Ten slotte heeft hij toch gelijk gekregen en is hem f 54 gerestitueerd. Dit geval werdmedegedeeld voor ande ren die misschien in dezelfde omstandig heden verkeerden. De heer De Vries klaagde dat, en nog wel door den adviseur als curator in een fail lissement een verkooping was gehouden, vlak tegenover hem en in dezelfde branche, wat voor hem iets onaangenaams had. De voorzitter en mr. Romijn legden het geval nader uit. Het bleek dat deze wijze van handelen voor crediteuren het voordee- ligst was. Er zal echter bij voorkomende gevallen rekening mei de belangen der le den worden gehouden. De heer Rijnbende, die ook een soortge lijke kwestie als den heor Van II. met de directie van de Lichtfabrieken heeft gehad, drong voorts aan op een actie tot verlaging van het winkellade! voor gasgebruik. Eveneens zou hij willen dat pogingen werden aangewend om voor winkeliers re ductie op advertenties Ie verkrijgen in de plaatselijke bladen Beide zaken warden reeds door hei be stuur overwogen Hierna werd de zeer geanimeerde verga dering circa hatttwaalf door den voorzitter gesloten. Benoemd is tot hoofd der Leidsche Bui tenschool te Kutwijf aan Zee, uitgaande van de Vereeniging Herstellingsoord „De Leid sche Buitenschool", de heer J. A. Bastiaans, hoofd eener school te Vlaardingen. Alhier waren gisteren voor het apothe kersassistent-examen opgeroepen vier can- didaten. Geslaagd zijn de dames G. C. A. Pitlo, alhier, en M. E. van der Veen, van Rotterdam. Een gezelschap, van 21 Duitsche i professoren, die een excursie door ons land naken en heden voormiddag een der grootste kweekersen te Boskoop bezochten, kwamen I van middag in Leiden aan, waar zjj werden I ontvangen door het bestunr der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer, dat aan de heeren verder eenige bezienswaardigheden liet bezichtigen. Zoo werd een bezoek gebracht aan het Museum van Oudheden, het Academiegebouw en het Stadhuis. Daarna bood het bestuur het ge zelschap in het Café-Restaurant „In den Vergulden Turk" een thé aan. Naai' men ons mededeelt, zal In de godsdienstoefening, die Zondag Eersten waarna de voorzitter de vereeniging daar mede gelukwenschte. Op de agenda stond ook: .bespreking Vereenigingsblad", welk punt door den voorzitter werd toegelicht. Het bestuur had te dezer zake onderhan delingen aangeknoopt met de redactie en administratie van „De Leidsche Post", meenend dat dit blad wel het orgaan der vereeniging zou kunnen worden. Er werden onderhandelingen met redac tie en administratie gevoerd, doch men is niet verder kunnen komen dan dat het or gaan, bij wijze van proet drie maanden gratis aan de leden is gezonden. Het be stuur meende niet verdér te kunnen gaan en vooral niet nadat de administratie van Paaschdag, 's namiddags zes uur, Tn de Hoog- dit blad niet bereid 9cheen bet aibonne- Iandsche Kerk zal worden gehouden en die ment van f 6 bij een collectief tarief te ver minderen. Intusschen heeft het bestuur zich ook ge wend tot de administratie van het weekblad „De Middenstand" (De Groene) en na dé gevoerde onderhandelingen kon het thans met dit voorstel komen: Alle-leden ontvan gen het blad (hun blad) gratis, terwijl de vereeniging voor elk lid de helft van het abonnementsgeld tot een bedrag van f 3 zal betalen wat de kas komt te slaan op een bedrag van 125 -maal f 3 wat de kas thans wel kan dragen. Men kan dan allo vereeni- gingszaken daarin publiceeren zonder kos ten. Er volgde op dit voorstel eenig debat waarbij verschillende bezwaren te berde werden gebracht. Het voorstel werd echter j ten slotte zonder stemming aangenomen. Hierna werd de contributie voor 1925 weder vastgesteld op f 10. Men krijgt daar voor „De Middenstand" gratis. Als nieuwe leden werden aangenomen de 1 heeren Engels, schilder aan de Oude-Vest en Balenburg gerant van Zomerzorg. Hierop deed de voorzitter nog eenige mededeelingen. Allereerst bracht hij de circulaire tot de leden gericht, inzake ad- verleeren in programma, enz. ter sprake, waarover eenig debat werd gevoerd. Enkele leden maakten er bezwaar tegen in de meening dat bet toch niet veel zou geven. De heer Pulle had gewild dat de kwestie vooral in een ledenvergadering ware besproken en ontwikkelde een geheel ander plan. Verder een schrijven van bet lid den I beer Van der Hoeven, dat hij als lid be dankt. Uit de mededeeiingen van bet be- stuur bleek, dat dit bedanken verband hield j met het verzenden der bovenbedoelde cir- culaire. Het heengaan van dit zeer gewaar deerd lid werd betreurd, en de hoop uitge sproken dat de lieer Van der H. weder zou terugkomen. Nog was ontvangen een schrijven van de Winkeliersvereen. te Amsterdam, die op 1 April -haar 25-jarig bestaan zal herden ken met het verzoek een tweetal afgevaar digden te zenden. Besloten werd dat het bestuur daartoe twee leden uit zijn midden zal aanwijzen. Verder zal een bloemstuk worden aange boden. Bij de rondvraag bracht de heer Van Hooff oen kwestie ter sprake met de directie der Stedelijke Lichtfabrieken met betrek king tot een huurleiding in 1914 aangelegd zal geleid worden door ds. Riemens, het Kerkkoor van de Chr. Zangvereesiiging „Ex Animo" eenige zangnummers, toepasselijk op dezen Christeljjken feestdag, ten gehoore brengen. De Nederlandsche Bond van Jonge- fingsvereeniginge-n op Gereformeerden grond- s.ag, afd. „Zuid-Holland", zal haar 32ste jaarvergadering alhier houden op 13 April, tweeden Paaschdag, in de Stadsgehoorzaal. De vergadering zal de 3 voormiddags 10 uur worden geopend door den voorzitter van den Bond met een rede, getiteld: „Be- ginseltrouw". In de middagvergadering zal dr. J. Wa terink, Geref. predikant te Amsterdam, een referaat houden over „Onze Werkmethode". Onder de vjjf stellingen die daarbij dooi den inleider zullen worden verdedigd, be hoort ook: -„de werkmethode van de bij den Bond aangesloten vereenigingen is on- j miskenbaar eenzijdig intellectualistisch, richt zich althans eenzijdig op hetgeen „gekend en geweten" kan worden. Daardoor is haaf I invloed op de vorming van de persoonlijk heid te gering of te eenzijdig", en verder: „Zullen de vereenigingen door hun werk methode zich ook stellen in dienst van de gemoedsvorming, dan is het noodig, dat I geleidelijk een andere richting gegeven worde aan de werkmethode. Na afloop der vergadering zal Minister H. Colijn een opwekkende rede houden. In de hedenmiddag in het Nutsjjebouw gehouden jaarlijksche algemeene vergadering der Leidsche Bouwvereeniging werd het dividend, evenals het vorig jaar, bepaald I op 5 pet. Als commissaris vvera herbenoemd prof. dr. D. A. de Jong. Door onzen stadgenoot den heer M. C. Schouten (firma M. C. Schouten 4 Co., Houtmarkt nos. 6 en 6aL die reeds vroeger naam maakte met een bloembollensorteer- machiue, welk werktuig niet alleen in ons land, maar ook in het buitenland zijn weg heelt gevonden, zijn daarna, op aandrang van een belangstellende firmg. proeven ge nomen, om, volgens een overeenkomstig systeem, een machine te construeeren, welke gebruikt kan worden voor het sortee- ren van groenten. Hierbij moest rekening worden gehouden met het feit, dat men te doen had met een product, hetwelk niet alleen gesorteerd moest worden, maar ook smetteloos de machine moest verlaten, om daarna in de bussen te worden geconser veerd, In druipnRtten toestand toch komen de groenten uit de spoelvatep in de ma chine. Kon bij de bloembollensorleerder het materiaal grootendeels hout zijn, hier dien de metaal te worden gebruikt en wel een metaal, dat niet vatbaar is voor roesten. De heer Schouten heeft daarvoor alluminium genomen, bij de huismoeders wel bekend. Hierbij werd tevens voorkomen, dat enkele groentensoorten, zooals tuinboonen, welke bij de behandeling licht verkleuren, op deze wijze zouden lijden. De sorteering van de verschillende groen ten is op dit werktuig onbeperkt door het verwisselen der losse alluminium sorteer- bladen. die vrijwel onverslijtbaar zijn. Een korte beschrijving dezeT machine moge hier volgen: Het geheel is uitwendig van ijzer gebouwd op heeft 'n lengte van 3.50 M. bij een breed te van 0.90 M„ met een houten verzamelbak voor de groenten ter boogie van 1.30 M. Den houten bak wordt door een schuddende beweging de groente gelijkmatig verplaatst in een dito schuddende lade, eveneens ge heel met alluminium bekleed, om zicli ver volgens over de alluminium sorteerbladen te verspreiden en op de juiste grootte in alluminiumkokers te verplaatsen en te ver zamelen in, daartoe aangebraohte houlen laden, ook weder met alluminium bekleed. Deze Inden kunnen als zij met groenten ge vuld zijn. gemakkelijk uit genomen worden, daar zij zich op rollagers bewegen. Geduren de het leegstorten worden de vulkokers door het verplaatsen van een schuif voor eenige oogenblikkc-n afgesloten, waardoor de machi ne ^eeds in werking blijft en onderbreking is uitgesloten. Op zeer eenvoudige wijze is een rollenloe- slel aangebracht, om de sorteerbladen schoon tp houden. De sorteerin™ ken in acht verschillende afmetingen geschieden, doch dit aantal kan zoo noodig nog worden vergroot. De beteckenis van de machine ligt vooral in de enorme besparing van handenarbeid, I ierwijl dc zindelijke bewerking ook een fac- lor van belang is. De machine wordt gedreven door een I electro-motor van 1 P.K. en is geheel vol- I gens de eischen der veiligheidswet be schermd. Naar wij vernemen, is deze machine reeds i bij een der eerste conservenfabrieken in onze stad Ih gebruik én voldoel zij daar uit nemend. Gisteremiddag reed op de Hoogewoerd een met een paard bespannen melkwagen, toen deze plotseling door de gladheid van de rails sliple en botste tegen een handkar, beladen met bussen melk en bestuurd door H. L. Door den schok kantelde de handwa gen en kwamen de bussen met melk op de straatsteenen terecht. Ook de wagen be kwam eenige schade. Gistermorgen omstreeks halflien had op de Steenstraat een aanrijding pflaats tus- schen een auto, bestuurd door den heer S. B. R., alhiej, en Oen wielrijder, de heer C. A. M„ te Oegsfgeest. De auto reed achter den fietser aan en gaf door signalen te ken nen, dezen te willen passeeren. Desondanks slak de heer M. toch de straal over, slipte en viel, met het gevolg, dat de auto over het achterwiel van zijn fiets heenreed, waardoor dit vrijwel geheel verbogen was. Door J. G. S. is bij de politie aangifte gedaan, dat door zijn gewezen kostganger W. J. B. gisteravond te zijnen huize een stoel en een tafed zijn vernield. Door J. C. van L„ alhier, is aangifte gedaan, dat zijn colberl-jas geheel vernield is gewórden door zekeren T. V. Aanleiding tot dit feit was achterstallige huur. die Van L. nog aan V. verschuldigd was. Door de N. Z. H. T. Maatschappij werd in de afgeloopen maand Maart aan reizigersvervoer ontvangen op de lijn van Scheveningen naar Leiden, Katwijk en Noordwijk (incl. H. B.-Endegeest) f 98.427) (vorig jaar Maart f 51.666) en op de lijn LeidenHeemstede f14.773 (f9257). Op ge noemde lijnen bedroeg het goederenvervoer over Februari respectievelijk f 1101 (f 1268) en f1238 'f16321 (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De ontbrekende schakel. Op initiatief van den Amslerdamscben Kunstkring ..Voor Allen" werd in den zo mer van 1923 te Amsterdam opgericht „Het Nc-derfandsch Verbond van Vereenigingen ter Bevorderingen van de Kunstzinnige Ont wikkeling van het Volk". Dat Verbond heeft o. a. ten doel (art. 2 der statuten): „Een zoo groot mogelijke samenwerking te bereiken tusschen de Vereenigingen, welke het genieten en begrijpen van Kunsl trachten te bevorderen". En in een volgend artikel wordt omschre- ven, hoe dat doel te bereiken. O. m. treft men daar als een der middelen aan: „Hef opflchten van Vereenigingen in BINNENLAND, Antwoord van den Minister van Arbeid over prijscontrole. Rapport van een onderwijscommissie nlt de S.D.A.P. De in-werking-treding van de Tariefwet kan op 1 Mei a.a, worden t» pemoet gezien. BUITENLAND. De einduitslag der Belgische verkiezingen. De Fransche finantieele voorstellen. Een echec der Fransche regeering in den Senaat. De herziening der Recovery Reparation Act in Engeland goedgekeurd. plaatsen, waar deze nog niet beslaan, bevorderen". Op grond biervan ben ik zoo vrij in dit blad eenige plaatsruimte te vragen want als ik mij niet al te zeer bedrieg, dan mist Lei den oen vereeniging, als welke ik hier op bet oog heb, en het is de Sleutelstad, die de ontbrekende schakel vormt in de keten Rot terdamAmsterdam. Immers in Rotterdam is het de Volksuniversiteit, die zich bij ons Verbond aansloot in Delft is het „Kunst aan liet Volk", in Den Haag, „Kunst aan A1-. len", in Haarlem „Kunsl aan hol Volk" (op ons initiatief en met onze hulp in 1924 op gericht en nu reeds meer dan 1100 leden teüendl), terwijl in de hoofdstad „Kunst aan het Volk" en de Amsterdamsche Kunst- kring „Voor Allen", leden van het Verbond zijn. Om hier een eenigszins duidelijk beeld te geven van de wijze van werken van zóo'n Vereeniging, -lijkt het mij het beste •hier iets te melden van den Amslerdam- sohen Kunstkring „Voor Allen", waar ik ook de eer heb Voorzitter te zijn. Deze Ver eeniging werd in 1920 opgericht met ruina 40 leden. Daar zij in een behoefte bleek te voorzien en dank zij de schitterende uitvoe ringen, die gegeven werden, ging het leden tal met sprongen vooruit en telt nu reeds meer dan 10.0001 Dit getal spreekt voor zichzelf. De stichters gingen uit van de overwe ging, dat er in Amsterdam (en niet alleen daar, maar eigenlijk overal) buitengewoon vedl goede kunst geboden wordt (muziek, tooneel, enz.) maar..dat zulks voor smalle beurzen niet of zoo goed als niet bereikbaar is en dat alleen door het te-zamen-brengon van de groote massa liefhebbers, zonder onderscheid van sland, geloof of politieke richting, in één vereeniging. als het ware coöperatief werkend, daarin afdoend kan worden voorzien. Voor een minimumcontributie van 12.80 (een echtpaar f 4) heeft men recht op 6 con certen, terwijl men op vertoon van diploma bij een groot aantal andere uitvoeringen toegang heeft tegen gereduceerde prijzen. Tooneelvoorsiellingen worden georgani seerd ln series tegen den koelenden prijs. Een jcwartetcyclus van 14 avonden (niet ensembles als Poulet, Lener, Bohemers, Ca pet, Wendling, Pro Arte, etc. werd georga niseerd voor een abonnementsprijs van f7. Naast muziek en tooneel geeft men „dansavonden", waar Gertrud Leistikow, Edith von Schrenck, Floor Rodrigo optre den; alles tegen minimumprijzen! Kom daar in Leddon ercis om! Zeker, De Koos organiseert wel eens wat, maar dat ii eigenlijk alleen te bereiken voor de beter gesitueerden. Maar de ware liefhebbers zijn niet alleen daar aan te treffen, doch te vin den in alle lagen der bevolking. Door het heffen van een m i n i m u m- contributie Sluit men niemand uit; hif, wien het beter convenieert, kan van zijn belangstelling doen blijken door vrijwillig een hoogere contributie ie betelen. Ik zal er hier niet verder over uitweiden. Ik hoop, dat de lezing van het vorenstaands voor velen een aansporing moge zijn zich tot ons secretariaat N. Z. Voorburgwal 127 te wenden om nadere inlichtingen, hulp en voorlichting. Men kan ook zijn kaartje aan mij zenden (HaTmoniohof 372); ik ben dan bereid (evenals destijds te Haarlem) over te Komen om met hen een bespreking te houden, eventueel in een openbare vergadering, waartoe alle belangstellenden toegang heb ben, doel en werkwijze nader uiteen te zet ten. Wie neemt hel initiatief om den ontbre kend n schakel te smeden? Namens het Yerbond, O. P. H.YRTING, Voorzitten. Amsterdam. 6 April 1925

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1