No. 19962. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 7 April Derde Blad. Anno 1925. j GEMENGD NIEUWS. GROOTE OPRUIMING i Spiegels en Schilderijen UIT DF g' ^STREEK. UIT DE OMSTREKEN. Tergelegenheidvandenï«r- tfdag van Piinseg Juliana tal op Don- rdag 30 dezer in het Malieveld in Den Haag een groot vuurwerk worden ontsto- 96XL Gistcre.ü hebben ongeveer 99 patroons in Den Haag de voorwaarden van de gezellenbondeo ingewilligd. Over bet algemeen zijn het de kleinere bazen, die 9 a 8 gezellen in dienst hebben. In totaal louden heden ruim 150 man met toestem ming van hun organisaties het werk her- fatten. Te Bennebroek' en te Heem stede zijn Zondag twee locomotieven en $en wagen van de stoomtram Heemstede —Leiden ontspoord. Het verkeer ondervond yeel vertraging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Arnhem heeft zich een g e- val van gasverstikking voorgedaan. In een perceel aan de Steijnstraat woonde een 35- jarige advocaat, werkzaam bij de Geld. Gredietvereeniging, met echtgenoote en kindje. De vrouw was met bet kind op reis gegaan naar haar ouders te Leiden. De man, die later volgen zou, bleef echter zon- der bericht weg. Toen men zibh toegang tot de woning had verschaft vond men in de slaapkamer den bewoner dood te bed liggen. Hij was reeds geruimen tijd over leden. Een gaskraantje aan den wand stond open. Naast het kraantje stond een stoel. Bij bet openduwen van een bast is de deur gebonst tegen deze stoel, die op zij schoof, ongelukkigerwijze echter net zoo, dat een der pooten het gaskraantje half open stootte. TeZutpheoU de staking aan de pettenfabriek van de firma Krukziener en Co. aan de Beekstraat afgeloopen. Het Stukloon is met 5 pCt. verhoogd. Er was Aen algemeene loonsverhooging van 10 pCt. gevraagd. B ij de allee n-w onende mej B., e Rijssen, zijn muizen bezig geweest met toen doos met bankpapier. Eenige bankbil jetten, ter waarde van f 6000, hebben zij, paar de „N. R. Ct." meldt-, zoodanig stuk- geknaagd, dat de nummers er van onher kenbaar zijn geworden. De Société Anonyme cimen- teries et briquetteries Reünies, te Antwer pen, heeft vergunning gevraagd aan B. en W. van Maastricht in verband daarmede tot het plaatsen van 4 stoomketels, 4 stoomtur bines met compressoren. Nu is door het afgraven van het mooiste deel van den fit.-Pietersberg het natuurschoon, trots alle protesten, bedorven, en om nu de kroon op de verwoesting te zetten, wordt daar Oen cementfabriek gevestigd. Die aanvrage is geheel pro forma. Reeds mu zijn de kan toorgebouwen daar kant en klaar neergezet, 'de ketelhuizen eveneens. Te Vlijmen is gisterochtend hrahd ontstaan in de woning van den man denmaker S. v. H. In een oogenblik stond het gehecle huis in lichterlaaie en de vlam men sloegen ook over op een daarnaast ge legen pand, 'dat eveneens geheel dopr het vuur werd vernield. Van dcD huisraad is bijna niets gered. Verzekering dekt de schade. Door het krachtige optreden van de biandwecr zijn eenige andere woningen, die ook al door het vuur waren aangetast, behouden gebleven. Gisteren is te Lemmer een buitengewone massa haring aangevoerd, in het gelietl ruim drieduizend tal. De prijs liep dïentcgevolge terug van f 1.00 tot 50 cents per tal. De visch is van extra kwali teit. in geen jaren is hier de prijs vóór Pa- Sehen zoo laag geweest. Poëzie en Proza. Enthu- Siaste, maar bijziende dame-arlist„Mijn goede man, zeg mij eens, wat zijn dat daar, die fraaie, wuivende voorwerpen, daér, bij 'die boomen, die als 'fc ware strijd voeren met deze laatste in schoonheid van lijn cn die zulk een mooie variatie aan het land schap geven en die schijnen te hangen tus- Schen hemel en aavde. Boer (bavsch): ..Hemden," RECLAME. Laat nu Uw Plaatwerk, Foto's enz. omlijs ten, alles tegen Verlaagde Prijst' 11. Profiteert van de gelegenheid. HAAULE1ISIERSTKAAT 62. tegenover het Volkshuis (Geen filialen) 90C6a Alphen. Gisteravond gaf de arbeiderc- tooneelvereeniging „Tot Steun in den Strijd" in hotel ..De ergulde Wagen" een uitvoe ring. Het hoofdnummer was „Arm Baantje"*, een dramatisch stuk in 3 bedrijven. Het- spel was goed en vooral in liet tweede bedrijf waren de rollen bij de spelers in goede handen. Na de pauze werd een blfj- spel gegeven, dat eveneens goed in dén smaak viel. Een aardig strijkje verhoogde ïiog de stemming. De zaal was geheel bezet. De heer M. Iveulemans, le onder wijzer aan de Ckr. M.U.L.O.-schooI alhier, te benoemd tot hoofd van de Chr. U.L.O.- Kopschool te Amstelveen. -- Zaterdagavond was de Nutszaal ge heel gevuld met belangstellenden, die aan 5e wtnoodiging Van de yereen. Alphens Zwembad", tot bijwoning fiarer propagan'da- nvond, hadden gehoor gegeven. De voorzitter der Vereeniging, de heer ,W. Samsom, opende deze vergadering met een toepasselijk woord, hierin hulde bren gend aan het gemeentebestuur voor de mede werking, die de Vereeniging steeds van die ;'*de mocht ontvangen. Verder de?d spr. cenige mededeelingen omtrent den bouw van het zwembad en zette tevens het doel en streven der Vereeniging voor de aanwezigen uiteen. Bovendien werd melding gemaakt van de tariefsprijzen, welk® bedragen: voor één baa 25 ets., een kaart voor 10 baden f2; een abonnement voor een geheel seizoen voor het hoofd van een gezin f 6, voor de overige gezinsleden f3. De volksbaden kosten per „tieuritteaboekje" 5 ets. per bad. De lieer D. Herbschleb, bestuurslid van den Ned. Zwembond, verkreeg hierna het woord en bracht allereerst het groote nut van de zwemsport in het algemeen naar voren om daarna aan de hand van een rjjke sorteering lichtbeelden de verschillende zwemmethoden te behandelen. Voor het wedstrgdzwemmen werden nut tige wenken gegeven, terwijl het schoon- spiir.gen, figuurzwemmen en eenige water- polo-opnamen op het doek werden gebracht, waarbg de lieer Herbschleb de noodige toe lichtingen gaf en opmerkingen maakte. De spr. eindigde met een opwekking tot de jongelui om zoo spoedig raogelgk in Alpnen een zwemclub op te richten en wenschte hen tenslotte een mooien zomer met goed zwemweer. Wethouder Vlasman sprak zijn erkente lijkheid uit over de wgze waarop liet besiuar kaar moeilijk werk ten uitvoer bracht en dit was, aldus spr. den doorslag voor het gemeentebestuur om dit streven, hetwelk in een dringende behoefte zal voorzien, kracht dadig te steunen. Tenslotte werd nog een film vertoond van de Maatschappij tot redding van dren kelingen, waarbij de goede manier van red den in beeld werd gebracht, cenige voor beelden van de handelwijze om zich los te rukken, indien de drenkeling zich aan den zwemmer vastklemt etc. Alles bijeengenomen was het een zeer interessante avond en het verenigings bestuur komt zeer zeker een woord van .of toe voor de goede idee tot het organi- seeren van een aergelijken avond. Alkemade. Door den Keuringsdienst van Waren te Leiden zijn in het tijdvak van 1 Januari tot 31 Maart jl. bnderzocht 1745 monsters, waarvan 93 in het laboratorium en 1652 ter plaatse. Hiervan zijn 3 mon sters afgekeurd. In het totaal zijn 25 win kels geïnspecteerd. Bij besluit van Gedep. Staten dezer provincie i3 de jaarwedde van den gemeen te-Ontvanger alhier met ingang van 1 Ja nuari 1924 verhoogd met f 75. Deze verhoo- ging van jaarwedde is bedoeld als vergoe ding voor het gebruik van eigen kantoor. Door B. en W. is gegund aan den heer S. Strijk aannemer te Rijpwetering heF ma ken van 338 M. walschoeiing en 3 betonnen brugvleugels te Roelofarendsveen voor de som van f 1150. Leiderdorp, Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis, z. van J. Faas en J. C. Schalk Jannie, d. van L. van Egmond en A. Mol. Overleden: Jacobus Antonius van Beni- melen 67 j. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen aangaande een gevonden gouden kaarspeldje. Leimuiden. Uit het 3 maandelijksch overzicht van de door den keuringsdienst van Waren (ditrict Leiden) verrichte werk zaamheden blijkt dat in deze gemeente; 877 monsters ter plaatse cn 26 in het laborato rium onderzocht werden. Afgekeurd werden wegens ondeugdelijke toestand 6 monsters, in totaal weiden 12 winkels geïnspecteerd. Ter secretarie alhier werd over de maand Maart een bedrag van f 45.20 aan keurloon ontvangen. Oudewetering. In den nacht van Zater dag op Zondag heeft alhier een vechtpartij plaats gehad tusschen den heer A. v. A. en de heeren W. R. en T. R. De oorzaak was, dat de heer v. A. JbRjkbaar de nachtrust van de heeren R. stoorde. Er ontstond hierdoor een woordenwisseling- welke spoedig ont aarde in een formeele vechtpartij, waarbij de heer v A. een hoofdwonde opliep. De politie heeft van een en ander proces-ver baal opgemaakt. Roelofarendsveen. Door cenige balda- digen is bij den heer D. van der Meer al hier do mast van zijn radio-ontvanginrich- tiog omver getrokken eii in het water ge worpen. Hierdoor is natuurlijk-beduidende schade aan de inrichting toegebracht. Van de daders is tot heden nog niets bekend. Waddingsveen. Burgerl. Stand. GeborenNeeltje, d. van W. van der Willik en M. van Draaneu- Agatha, d. van M. Gcor en H. C. Licht. Overleden: Eva Rosina van der Ben, oud tien weken Anthonia van Dijk, oud 62 jaren, echtgenoote van R. Doornenbal. Gehuwd: W. S. Buitelaar en N. Nieuwec. huizen. In de vergadering van de afgevaardig den der Oranje-vereenigingen in Nederland welke op initiatief van de vereeniging „Ko ninginnedag" Utrecht gehouden is, is be sloten aan H.M. de Koningin en Z. K. B. den Prins bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar een huldeblijk aan te bieden. Waar in onze gemeente geen Oranje-vereeniging is geves tigd, zullen, naar wij vernemen burgemees ter en wethouders onzer gemeente een Oranje-comité vormen. Het ligt in de bedoeling een collecte voor dit doel door jongedames te doen houden. Het huldeblijk zal vergezeld gaan van een album, vermeldend de namen van de bestu ren der Oranje-vereenigingen en Oranje-co mités, die aan het huldeblijk hebben deelge nomen. Kerkelijk bericht- voor Goede Vrijdag. Ned.-Herv. Kerk, nam. 7 uur ds. H. A. de Geus. GereL Kerk nam. 7 uur ds. W. Veder. Zwammerdam. Een der auto's van den autobus-dienst AlphenWoerden, die n.m 5 uur uit deze gemeente in de richting Woerden vertrekt, had ongeveer halfweg Zwammerdam—Bodegraven het ongeluk dat een wiel af liep. Doordat met matigen gang werd gereden kwamen de inzittenden er gelukkig zonder letsel af. Spoedig werd een andere auto uit Alpheu gehaald, waarmede de reis na onge veer drie kwartier vertraging kon worden voortgezet. Zondag werd de vacature in de Geref. Kerk alhier, onttstaan, door het vertrek van ds. D. J. van Katwijk naar Schipluiden, weder vervuld door de overkomst van ds. G. J. Wissink van Velseroord. Des morgens trad voor de gemeente op ds. Joh. Dam van Bodegraven, die als con sulent het werk der bevestiging verrichtte aan de hand van het tekstwoord uit 1 Timo- theus 6 13-14. Op verzoek van den beves tiger werd den nieuwen leeraar Ts. 134 3 toegezongen. Des avonds deed ds. Wissink voor een dicht bezette kerk zijn intrede met een predicatie over 2 Petrus 3 :18a. Na de pre diking volgden toespraken tot den Wet houder als vertegenwoordiger der plaatse lijke overheid, tot den consulent, kerkeraad- catechisanten, vereenigen, vertegenwoordi gers van naburige kerken en tot de gemeen te in het algemeen. Ds. Wissink werd ten slotte nog toege sproken door ouderling C. van Muiswinu9l Mzn., op wiens verzoek ten slotte Ps. 138 1 werd gezongen. Haarlemmerméér. Op uitnoodiging van de Middenstandsvereeniging „Haarlemmer - meer" hield de heer W. van Rossum du Chatlel te Leiden, in hotel De Landbouw le Hoofddorp een lezing over „de Weelde-be- lasling". Er was vegl belangstelling voor dit onderwerp en met groote aandacht heb ben de aanwezigen de inderdaad boeiende rede van den heer van Rossum gevolgd. De lezing nam echter bijna den geheelen avond in beslag, zoodat de andere agenda-punten voor deze vergadering niet konden worden afgewerkt en lot aanhouding daarvan werd besloten. Vermeld zij nog, dat de lieer S. Silver, die als voorzitter fungeerde en de heer D. Hel der, als leden van deze vereeniging hebben bedankt. Vrijdagavond had voor de bewoners v. 1 Kabel te Nieuwvennep een gewichtige ge beurtenis plaats. Wat toch was 't geval. De elcctrische straatverlichting, waarnaar in deze buurtschap reeds eenigen tijd verlan gend werd uitgezien, en die thans werd aan gelegd, werd ontstoken. Toen 't Kabel door 't prachtige licht uit z'n donkerheid werd verlost, ging er onder de aanwezigen, die zich op den weg hadden verzameld, een luid „hoera!" op. Zaterdagmiddag werden twee paarden, bespannen voor een met kunstmest beladen wagen bij 't afrijden van den oprit van den Ringdijk bij Aalsmeer, schichtig, waardoor de wagen zoodanig heen en weer slingerde, dat hij omsloeg cn met de zware vracht in de wegsloot geraakte. De voerman J. T. had geen kans gezien om er tijdig af te springen en kwam tusschen den wagen en den wal kant in den modder terecht Met moeite ge lukte het den man uit z'n benarde positie te bevrijden. De paarden bekwamen geen letsel. Hillegom. De prijs van de melk is van 16 tot op 14 cent per liter verlaagd. De betrekking van machinist bij de Waterleiding is zeer begeerd. 150 sollicitan ten hebben zich aangemeld. Katwijk. Door de verschillende bezui nigingsmaatregelen inzake het verstrekken van amunitie aan de burgerwachten zal de Katwijksche Burgerwacht hoogstwaarschijn lijk niet in de gelegenheid zijn dit jaar aan Kriug- of Gewestelijke schietwedstrijden deel le nemen. Men is dezer dagen begonnen aan de verbetering van den weg NoordwijkKat wijkWassenaar, welke eerstdaags gedeel telijk voor het publiek verkeer zal worden afgesloten. Toen de daaraan arbeidende ar beiders hun loon Zaterdag van den aanne mer ontvingen, stond dc muts een weinig scheef, daar hen uitbetaald werd naar een uurloon van 40 cent. De arbeiders hebben een uurloon gevraagd van 55 cent. De gemengde zangvereeniging Excel sior'" alhier viert deze week haar 15-jarig bestaan. Katwijk-aan-den-Rijn. Naar „De Tijd" meldt, is in het St. Willibrordus-college al hier na een langdurige ziekte in den ouder dom van 53 jaar overleden pater A. H. Pie- ters S.J., kapelaan der parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvissche- rij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt, de loggers: KW 23 met f654, KW 172 met f300, KW 97 met f289, KW 153 met f292, KW 32 met f309, KW 40 met- f 454, KW 110 met f 314, KW 144 met f 304, KW 67 met f 191, KW 147 met f 348, KW 89 met f 512, KW 49 met 1319, KW 36 met f 437, en KW 164 met f 422 besomming. Lisse. De Staatscourant beval de ge wijzigde statuten van de N. V. Holland's Bloembollencultuur, alhier. Door den aannemer Th. Salman alhier had de aanbesteding plaats van twee wo ningen, voor de arbeiders Hageman en Van Dijk. ingevolge de landarbeiders wet. De uit slag hiervan is: De Vries en Cozijn, te Hil legom f7225: Gebr. Ransdorp. te Lis3e, f 6785; J. Witsenburg, te Lisse, f 6640. De begrooting was f 7500. Hel werk is opge dragen aan Gebr. Ransdorp. Burgerl. stand. Geboren: Johannes. Z. v. A. J. Duinhoven en M. v. d. Meer. Nieolaas, Z. v. A. Geerlings en W. M. de Jong. Anna Maria, D. v. C. Kor- tekaas en J. M. v. Diest. Ondertrouwd: C. Lange veld en M. C. A. de Wolff Noordwijk. Sinds eenigen tijd heeft men in verschillende dagbladen kunnen lezen, dat vanuit de Nederlandsche Sein- toestellenfabriek le Hilversum gratis poli- tioneele radio-berichten worden rondge zonden. Het zal een ieder duidelijk zijn, welk groot nut dezen omroep voor de po litie heeft, daar de berichten, inhoudende signalementen van verdachte of vermiste personen, in een minimum van tijd over hel gehecle land bekend zijn. De heer van Beusekom. commissaris van politie te Hilversum, is in ons land de eer ste polilie-commissaris die radiolelefonisch een politiebericht mededeelde, terwijl de po litie le Arnhem, op een radio-bericht, de eerste aanhouding deed. De heeren gebr. de G., radiohandelaren alhier, hebben zich voor de politie voor- loopig geheel belangloos beschikbaar gesteld tot het doorzenden* der politioneele radio berichten. On één avond werd zelfs een viertal hoogst belangrijke berichten uit ver schillende hoeken des langs ontvangen. Indien de rondzending dezer berichten een vasten vorm aanneemt, zal binnenkort wel elk politiebureau van een, dan onmis baar, radio-ontvangtoestel dienen te worden voorzien.» De lieer Cunaeus, uit Delft, een zeer bekend persoon in de tuinbouwwe- reld, hield voor de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde een lezing in holel Royal. Er was slechts matige belangstelling. Hij sprak over „Zijn reisondervindingen' hier te lande en elders". Na de opening door den voorzitter gaf ge noemde spreker aan de hand van eenige lichtbeelden eenige kweekerijen van laurie ren, Azalea, Araucaria. Croïons en Orchi deeën le zien uit Gent. waarna hij ook de Koninkl. Bergtuinen bij Hannover deed zien en 'n prachtige beschrijving gaf. Hij vertelde dat daar o.a. groote kweekerijen zijn van Lelietjes van Dalen. N'a de cultuur in Engeland over wilde be planting besproken te hebben gaf de heer G. een lezing hoofdzakelijk over Holland en liet hij eenige tentoonstellingen van de Ver. bloembollencultuur zien van Hyacinten, Tul pen, Narcissen en vooral van de Gremurus. Vooral werd de Boskoopsche tentoonstelling van 1921 met haar prachlrozen en Rhodo dendrons besproken. Met een aanbeveling om de Heemsleedsche tentoonstelling te be zoeken, besloot spreker zijn leerzame lezing. Maandagmiddag sloeg op den Oude Zeeweg een voor een wagen gespannen paard op hol, wat wonderlijk goed afliep, daar het paard aan de Hoofdstraat een draai nam en legen een hek opliep. De koetsier was lusschenlijds van den bok gesprongen. Aangekomen personen. F. Zwisele, dienstbode van Leiden naar H. Ier Düinstr. 2G. R. J. P. Maathuis, win- kelbed., van Nijmegen naar Voorstr. 29. A. Ilundt, administrateur, van Sappemcer, naar N. Boulevard 3. G. It. P. A. van de Wiel, adj.-inspecteur v. politie van Den Haag, naar Voorstr. 75. A. Suyker, volon tair bij de politie, van Schiedam naar Voor straat 2. B. van der Werf, volontair bij de politie, van Alkmaar naar Gooweg 9. C. van Vliet cn gez., gem.-Architect van Rot terdam naar Wilhelm,sir. 15. C. S. Ouwe hand, zonder, van Leiden, naar de Ruyter- straat 20. A. Blanken, wed. Rotteveel, zonder, van Wassenaar naar Gooweg 8. Vertrokken personen. W. C. Mooyekind trambcambte, naar Leiden. Hansenstr., 37a. J. Zwetsloot, dienstbode, naar Haarlem, Westerslr 43. J. Teeling, monteur, naar II. van Holland, p.a. J. Roney. J. G. de Regt, marconist, naar Ned.-Oost-Indië. Noordwijk aan Zee. De collecte voor de Zeemanszending welke in de Ned.-Herv. Kerk alhier is gehouden heeft f50 opgebracht. Oegstgeest. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. van Griet- liuysen. Afwezig de heer Rubgpkamp met kennisgeving wegens ziekte. De Voorz. spreekt- de hoop uit den hoer R. spoedig in het midden te zien na zijn terugkeer in de gemeente. De Voorz. opent de vergadering waarna de notülen worden voorgelezen, die onver anderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken, o.in. van Ged. Sta ten is goedgekeurd teruggezonden de be grooting 1925. Goedkeuring van raadsbe sluiten en eenige uitspraken inzake recla mes, bolastingen Verslag van de commissie van toezicht. L. O. Dit verslag wordt voor gelezen. De kas van den gem.-ontvanger is nage zien cn in orde bevonden. Bericht van den directeur vaD liet abattoir te Leiden dat door de gemeente Oegstgeest moet worden bijgedragen f 132.06. Een jaarverslag en overzicht van dc Bur gerwacht woTdt voorgelezen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel wijziging besluit stratenplan Juta e.a. Genoemde heeren vragen het ge- nomen besluit te veranderen van een fltraataanleg in een verharden weg. Nader, hand is verzocht hierin tooh geen verande ring te brengen welk verzoek iö ingewilligd door B. en W. Nu hebben Ged. Staten een kleine administratieve wijziging verzocht. Deze wijziging wordt voorgelezen en goed gekeurd. Voorstel wijziging besluit Hypofch. Crc- diet voor Arbeiderswoningbouw. Na geno men besluit heeft de minister bezwaar ge maakt tegen het genoemde bedrag van in komen, in verband mot de verhuizing der huizen. Hij wenscht dat in het bedrag van f 1100 wordt berekend de helft van het in komen van kinderen boven 15 jaar. Geen der leden heeft tegen deze wijziging be zwaar, zoodat dit voorstel wordt goedge keurd. Eenige comptabiliteitsbcsluilen worden vastgesteld. Voorstel verhuring huizon Dorpstraat. B. en W. stellen voor hen te machtigen deze huizen tc verhuren voor f 5 per week, plus waterleiding. De Voorz. deelt hierbij mede dat ver moedelijk deze huizen verhuUrd zullen wor den aan één der veldwachters cn een ge meentearbeider. Het voorstel wordt vervol gens goedgekeurd. De lieer v. Egmond merkt, hierbij op, dat deze gebouwen niet aan zijn gestelde verwachtingen voldoen. Spr. had een flinker pand verwacht. Dp voorzijde is hem wat gedrukt en zeker niet royaal. Nog cenige leden spreken hierover ook hun mecnlng uit. Verkiezing Stembureau. De Voorz. deelt mede dat de gemeente verdeeld is in twee districten. De heer Uitteuboogaard vraagt een uit breiding- b.v aan den MorScli. De Voorz. legt hiervan de bezwaren uit, waarbij blijkt, dat zulks dit jaar zeker niet mogelijk is De bureaux worden nu vastge steld. Voorstel cn credie taan vraag voor verla ging Schouterbrug. Het adres wordt voor gelezen waaruit blijkt dat deze brug hin derlijk hoog is gelegen, waardoor de hui zen voel last van het afloopend water heb ben, daar deze aanmerkelijk lager gelegen zijn dan cle weg. Van de doorvaart, dezer brug wordt weinig gebruik gemaakt hoog stens voor een enkel klein vaartuig ter ver voering van mest. voor daar gelegen tuinde rijen. 13. cn W. hebben naar aanleiding van dit verzoek een grondig onderzoek inge steld en zien in een verlaging van 50*c.M. geen bezwaar. Voor het verkeer zal deze verlaging zeker ook doelmatig" worden. B. en W. vragen hiervoor tevens een cre- diefc aan van f 320 a f 350. De lieer x' Eg mond acht voor deze verbetering een bc- tonvlak doelmatiger als een houten dek, zooals B. en W. in beginsel besloten, daar dit niet noodig geacht wordt. Hot voorstel voor verlaging en het ge vraagde crediet worden goedgekeurd. Advies op aanvraag subsidie zweminrich ting, Poelmeer". Dc aanvraag wordt voor gelezen. B. en W. stellen voor na afkoming van de Kon. goedkeuring dor statuten, de gevraagde subsidie van f 500 goed te keu- reu voor 1 jaar, n.l. 1925. De voorwaarden van B. en W. worden door den Voorz. voorgelezen, waaruit o.m.r blijfcv dat do tarieven vastgesteld moeten wo den door B. cn W., en dat ook tevens de inrichting des Zondags niet mag worden opengesteld. De lieer Bakker kan zich mot dc voor stellen wel vcreenigen, doch de heer v. d. Hulst zag dit bedrag liever tot do helft verminderd. De Voorz. zegt dat liet hier gaat over vaststelling van het maximum bedrag. De heer Van Egmond juicht het inzien van B en W. inzake do Zondagsontheiliging van harte toe. De lieer Schoonderwoerd vraagt naar dc bepaling van hot gratis toelaten voer on- cn minvermogenden. De Voorz. leest daarop deze bepaling .voor waaruit blijkt dat dit punt door het bestuur in overleg met B. cn W. vastgesteld zal wor den. De gevraagde subsidie wordt vervolgons toegestaan. Vaststelling percentage gem. inkomsten belasting. In overleg met den inspecteur stellen B. cn W. voor dit vast te stellen, evenals het vorig jaar op SP/fc pCt. De heer v. Egmond ziet met genoegen dat dit percentage niet hoogcr is gesteld. Wordt goedgekeurd. Rondvraag: De heer Verhaar vraagt naar aanleiding van de verstrating bij „Rhijn- hof' of van gemeentewege dc toestand daar ter plaatse niet veranderd kan wor den, daar voor velen een groot ongerief is geschapen door de verhooging der oprij naar den Hoogc Morschwëg vanaf den Rijks straatweg. De heer Uittenbogaard, heeft hierover informaties ingewonnen waaruit bleek dat dit ongerief geheel weggewerkt zal worden, door geleidelijke verhooging der wegen. De Voorz. zegt dat B en W. na deze opmerking zullen toezien dat dit euvel naar behooren verholpen zal worden. Niemand meer iets voor de rondvraag hebbend, wordt de open bare vergadering gesloten en gaat de raad in golieime zitting ter behandeling van re clames schóolgeldheffing. Het bestuur der vereeniging .Bloem bollencultuur" Oeg-stgcest en Omstreken besloot met haar leden bij voldoende deel name naar de intern, tentoonstelling te Heemstede te gaan. Deze dag is thans na der bepaald op 16 dezer. De meeste leden hebben zich reeds aan gemeld. Het zal zeker een genotvolle en leerbame dag worden zoowel voor vakincn- schen als amateurs. In de Dorpstraat had een aanrijding plaats tusschen twee achter elkander ver bonden disselwagcns, bestuurd door JZ., uit Rijnsburg cn een auto uit Rotterdam. Oorzaak was het niet uithalen der wagens die links van den weg reden. De auto waa nogal erg beschadigd en is ter reparatie weggehaald door de firma v d - m< Procesverbaal is opgemaakt. Zaterdag was door politieleen woon wagen die standplaats had genomen m de Ja an van r. d. Hulst, overgebracht naar do ..Losplaats". Na een 94 urig verblijf wil de dc bewoner zijn buis niet vrijwillig ver plaatsen. Het is daarom mot de gemeente lijke auto over dc grens dor gemeente ge bracht, hetgeen een niet aBerdaagschen aanblik opleverde.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9