ANEKDOTES. achreef «ij oek of ik wel wist dat Marijtje a! een poos ziek is? Is ze dan een poos niet naar tchool geweest? En Tippie gelukkig weer beter, ik weet wel hoe het hondje heet. Heb je eens een kwartier lang de auto's uetsen, enz. geteld? Enorm veel komen er voorbij. Janny Jansen, je mag wel voorzichtig zijn met dit gure weer, als je pas bronchitis hebt gehad. Ik ben nooit boos als iemand eens een of meer weken overslaat, het moet een pleziertje blijven voor de jeugd. Clasina en Marv Heyl en Lena Verbeek, wie van de drie is het, die maar halve da- jen naar school mag, want er staan 3 na men onder den brief en dan weet ik niet precies van alles, bij wie het behoort, ver- geet niet dat ik zoo'n massa brieven krijg. Wim Mulder, van jou was nog een brief éer vorige week in dit pakket. Prancisca Giezen, duurde het leest tot Mat in den nacht? En ben je toen na af loop van het feest heol vroeg in den morgen M»r den trein gegaan, zoodat je om half- icht 's morgens al in Leiden was? Wat zal je toen moe zijn geweest en lekker hebben geslapen. Annie Nagtegaal, dat begrijp ik best. dat ft niet op alles moet antwoorden in de kin dercourant, niet iedereen behoeft te weten wat je mij vertelt. Het was Zondag geen erg mooi weer om te fietsen, regende het Het? Hier wel en ook zooveel wind. Rika Bliek, als het dan later eens ge- benrt dat ik eens kom met de nieuwe tram, dan ae ik misschien wel eenigen van die zusjes, waar je nu over schreef en je broer tje misschien ook wel. Paulientje de Gooyer ,dus jij krijgt dezen Zaterdag ai vacantie, dus dan vindt je het eok niet erg als dit prijsraadeel veel ge schrijf is, want dan heb je geen huiswerk meer. Ik was rroegai ook dolblij als de mcantie begon. Catharina van Egmond, het is voor poe- tasn wel voel plezieriger als er een tuin is, waarin ae kunnen loopen en spelen, maar op een bovenhuis kunnen ze het toch ook heel goed hebben. We wonen hier ook op een bovenhuis en dan springt de poes uit het zolderraam en wandelt over het platte dak, se vindt dat heel prettig. Geertje Holf, wat je mij stuurde, zal ik eok bij mijn voorraad raadsels en anecdo- <tes doen. Viertal Oostdam, het spijt mij heel erg, [dat het weer door ziekte was. dat ik jullie [•enige weken miste, wat is het toch verve llend hè als men niet sterk en goed gezond lis, ik weet er alles van, we hebben thuis 0 zooveel zorgen gehad door ziekte. Van harte het beste allemaal. 1 Aafje en Willem Krassenburg, zeg maar aan je moeder dat ik sinds September 1918 n Den Haag woon. Nellie Mulder, wel gefeliciteerd met je [verjaardag, al is die net voorbij als je dit feest, het is toch goed gemeend. Bertha is [toch niet erg ziek geworden, ik hoop dat ze ide volgende week weer zelf kan schrijven, Mat zou een goed teeken zijn. Jo Reyngoud, veel plezier in Rotterdam in de vacantie. Logeerde je al meermalen in Rotterdam? Je gaat dan zeker ook graag inazr den dierentuin? Marie Mulertt, dat wil ik gelooven dat [het nu al mooi begint te worden in het iboscb van Fontainebleau, daar zal alles "nu jwel al veel verder zijn dan hier in Holland, het is een heel eind zuidelijker. Wat zal dat rachlig zijn als al die seringenboomen in loei staan. Nïesje en Anje de Gelder, veel plezier met lie gelukspoppen. Gelukkig Niesje, dat jc weer beter bent en uit mag gaan. Je zult Veel moeten inhalen na al die weken, niet bretlig voor je. maar het is een noodzake lijk kwaad. Jannie Schipper, je stond verleden week Wel in de correspondentie en niet bij de goede oplossingen, dat was een vergissing. [Voor de verhaaltjes en versjes zorg ik niet. [Als er kinderen opeens geen plezier meer Jiebben in raadsels, we! dal moeten ze zelf foaar weten, vrijheid, blijheid. Marietje Kwaadgras, dank voor je langen pitvoerigen brief, waarin je mij zoo aardig vertelt over den Hildebrand-avond. ik las loet met genoegen en merkte wel dat je heel goed hebt geluisterd en gekeken dien avond te het ook heel goed hebt onthouden. Nog maals dank. dat je zoo uitvoerig schreef. Ik wensch allen veel genoegen met de prijsraadsels en ook vast aan allen een prettige vacantie. Alles blijft gewoon gaan. want ik blijf in Den Haag. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HEI VORIGE NUMMER. 1. Naaimachine, China, Mina, ei. 2. Bergen op Zoom. 3. EL 4. Geit, ei. 5. Meester, Cornells. 6. Jan, hagel, janhagel. 7. Moor, potlood. 8. Alphen aan den Rijn, hand, lijn, pap Nederland. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Dirk van Riessen, Mathilda Haseter, Dirk Boot Johzn., Rene Boot, Neeltje van Leeuwen, Annie van Leeuwen, Goof van der Voort, Wim van der Vliet, Nelly Rijs- dam, Jans van Dijk, Adrie van Dijk, Nico Spaargaren, Clasina Heyl, Marry Heyl, Leendert Elderhorst, Annic Nagtegaal, Geertje Hoff, Henk Verlind, Klazien Parle- vliet, Jopie Aniba, Henk Lens, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Paulientje de Goyer, Marie Planjer, Jan van de Velden, Marie Meyers, Rika Meyers, Gustaaf Meyers, Nelly Tonokens, Marie Colin, Jo Lieee, Clasina Lepelaar, Willy Beumer, Corrie Mens, Nel lie Mens, Bep Spierenburg, Maarlje Coljee, Clazina Singer ling, Adriana. Singerling, Emmy Molt, Catharina van Egmond, Nico Kwestroo, Mien Remmelenikamp, Tine Meu- lenberg, Wi'Hem Meulenberg, Corrie Uitten- bogaard, Diewertje Uittenbogaard, J. W. Ridderikhofl, Annie Bavolaar, Janny Jan- sen, Wim Venboog, Jannie Gordijn, Marietje Gordijn, Nelie Oostveen, Dirk de Groot, Ger- rie Slootweg, Riika Bliek, Mini Metselaar, Marietje van Leeuwen, Rie van Went, An nie Schrijver, Pdet Nieboer, Mien Boon, Geertruida vain der Kaay, Rika van der Kaay, Piet Eederts, Bernard Esderts, Cla- zina Ruylenbeek, Anton Ruytenbeek, Truus Wijntjes, Dora Wijntjes, Lena Kukler, Mar rie Kukler, Piet Kukler, Belje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema. Brechlje den Haan, Gerard den Haan, Erancieca Giezen, Rob van Vreedendaal, Neeltje Oudshoorn, Emanuel Eljou, Jet du Crou, Jaantje van Leeuwen, Rika van Leeuwen, Annie Looye- steyn, Jacoha Toussaint, Marie Bakhuyzen, Sylske de Jong, Adriana Doll, Johanna Voorbrood, Semien Voorbrood, Nellie Broers, Wim Hememk, Gerard KJay, Johan Zwaart, Johannes van den Burg, Marietje Koning, Annie van der Born, Marie van der Born, Jozef Hanno, Gerarda van der Reyden, Ma rietje van der Reyden, Barrie Kenbeek, Mientje Henny, Lien de Graaf, Wim Schoof, Greta Sirag, Sfciena Sirag, Corrie de Groot, Alida de Hoog, Jan de Hoog, Margaretha Sierag, Hannie Miloo, Phili van der Tas, Marius Segaar, Grietje Segaar, Piet Mechel- se, Janny Schipper, Niesje de Gelder, Anje de Gelder, Marietje Kwaadgras, Marie Mu lertt, Aafje Krassenburg, Willem Krassen burg, Viertal Oostdam, Bertha Duval, Truus Vos, Mien en Jo van Zwieten.dc Blom, Cornells Jean Lissenburg, Lucas Mulder, Nellie Mulder, Mientje en Nico van Welzea, Jo Reyngoud. 1PRIJSRAADSEL?» D Vq lvrschikku Op verzoek van zeer velen, nogmaals een gedicht waarvan de klinkers moeten inge vuld worden. De grooteren moeten alle 6 coupletten invullen, de kleineren oou- pletten. ..ns z-g.n m.t v.rb.z.n D. spr...w.n .n d. h.z.n D.t .n d.n t..n .n w.nd.r d.ng B. .n d.r k.ra.b..m.n h.ng; 't L.k w.l ,.n m.n n zw.rt. dr.ehi, D.. d-.r g at j» d. w.cht. D.t d..d h.n ..rat w.t zchr.kk.n M..r n. k.rt. ..g.nbl.kk.n R..p ..n v.n h-n: L.p m..r n..t H.t zw.rt. sp..k, d.t g. d. r z..t s s-mp.l m..r ..n h..d n r.lc G,h.ng.n ..n ..n b..n.st.k. N. kw.m.n .1 d. h.z.n .m .it d. k..l t. gr.zji n .1 d. v.g.Is, zjnd.r schr..m B.l.g.rd.n d.n k.rs.b..m T.t ..nd.l.k d. t..nb..s kw.m .n 't L.v. l.v.ntj. v.rn.tn. „W.1", d.cht h., „w.t g.d..nt .s d.t w..r jo m.n gr..nt. .n w.t d.. spr...w.n w..r br.t..l M.n k.rs.n r..v.n .1 t. m.J, K m, .Is d.. str .m.n t.ch n..t b..t D.n w..t k n.g w.l ,nd.rs r..d. T..n g.ng h. z.nd.r dr.l.n m z-n g.w..r t. h.l.n .n m.t z-n v.ll. l.d.ng sch..t H. tw.. v.n d. .rm. h.z.n d..d. T-rw.I d. spr—w.n p 't g.r.cht, V.l schr.k .n .ngst z.n w.gg.vl.cht. W.lt k.ndr.n, d.s b.d.nk.n: W.. o..t h.t ..r w.l 5ch.nk.n, ..n g..<Ln r..d 'n zcht v.rm..n D..n z.l h.t ..nm.I l..l.k g.m H. d.. n..t .m bdr.g.ng g.f D..n w..cht .n 't ..nd. h.rd. str.f. Ingebonden door Cobie Hoope. Niet vriendelijk. Onderwijzeres: „Frits, verbeter jij dezea an eens; Onze juffrouw heb een kat." Frits: „Onze juffrouw ie een kat." Jantje: „Moeder u zegt heelemaal niets terwijl u poffertjes bakt." Moeder: „Och jongenlief, wat zou ik nu moeten zeggen»'* Jantje: „Wel bijvoorbeeld zou u kunnen zeggenzeg Jantje wil je niet eens een poffertje proeven?" Ingezonden door Mientje Henny. Lena tot haar moeder: „Moeder van wie houdt u meer van Mozart of van Beetho ven?" Moeder: „Van Mozart." Lena: „Gelukkig, ik ook, dan zal het meevallen, ik heb de buste vasi Beethoven gebroken." Ingezonden door Ali van der Weyden. Snugger. Meester: „Piet wie was de eerste graaf van Holland V- Piet zwijgt. Meester: „Nu, komaan, Dirk...»»* Piet (snol): „Dirk de derde. Ingezonden door Betsy Rijnders. Nog zoo'n gekke vraag niet „Moesje, hoeveel betalen de menschen per pond voor een heel klein kindje? „Maar lieve schat, hoe kom je daar bij, om zoo iets te vragen. Kleine kindertjes worden niet bij het gewicht betaald." „Maar Moesje waarom wegen ze dan de pas geboren kindertjes? Ingezonden door Cobie Hoope. Kees (die heel bang is alleen in donker): „Wat flauwe jongen, durf jij niet alleen in dat donkere boschje te gaan? Ik wel hoor. Ga jij dan maar eens met mij mee, dan zal je zien, dat ik wel durf!"

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20