Ongehoorzame Kleuters. Lien de Graaf, vervelend hè. dat je tel kens koorts had en te bed moest blijven. Gelukkig dat je veel van lezen houdt, dan gaat de lijd gauw voorbij, ilc houd ook dol veel van lezen ,net zooals jij. Barrie Kenbeek. nu weet ik het weer nu ik den eigen naam van je moeder lees in je brief en nu herinner ik het mij ook best, dat zij tegelijk jarig was met mijn moeder. Herkende je moeder mij, toen ze mijn por toet zag? Gerarda en Marielje van der lteyden, de Bakkersteeg weet ik heel goed Ik zal je eens vertellen, dat ik de brieven goed lees en als ik ze beantwoord héb. dan moet ik zo wegdoen want als ik iedere week al die brieven bewaarde, dan zou ik er geen raad mee welen, waar die allemaal op te bergen. Jozeph llanno. ik hoop dat je veel plezier hebt gehad op het feest van de Zondags school, je moet er mij de volgende week maar eens wat van vertellen, als je er zin in hebt. en ook lijd er voor. Johan Zwaart, je anecdote zal ik bewaren en die zal later zeker eens geplaatst worden Nico Spaargaren, natuurlijk had je geen 'tijd om een langen brief te schrijven, toen je moeder jarig was, nog we! gefeliciteerd. Gerard Klay, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, al komt de gelukwensch wat laaf, inaar verleden week wist ik het nog niet. Gelukkig dat je dien dag weer ge zond was Nellie Broers, je raadsel gaat bij den hec- len stapel, dien ik nu weer heb gekregen. Jet du Croix. waren er zooveel kinderen uit je klasse ziek, dat er maar 11 waren en anders 29. Ja Betsie ken ik weL die is wel bij mij geweest, toen ze hier in Den Haag logeerde. Emanuel Eljou, mag jc in de Paasch- vacantie weer eens naar Den Haag, naar je moeder? Clazina en Anton Ruytenbeek. natuurlijk mogen jullie mij ook Tante noemen. Dirk de Groot, in dit couvert vandaag vond ik ook nog je oplossingen der vorige week. Jannie en Marietje Gordijn, nu heb je het .toch nog mis. niet de 2 laatste lettergrepen, maar alleen de allerlaatste lettergreep, be- igrijp je het nu? Zorg maar dat do kinder courant niet weer wegraakt. Truus en Dora Wijntjes, beiden welkom, Truus bij de grooteren. Dora bij de kleine ren, maar alsjeblieft niet met roods inkf schrijven. Rie van Went, men mag tot en met 16 jaar meedoen, dus je hebt nog eenige jaren den tijd. Marietje van Leeuwen, ja je zult we! genieten als je naar Heemstede gaat. Wil je nog wachten mei nieuwe raadsels te zen den. ik heb er nu zóóveel. Annie Schrijver, dat hoop ik ook van harte voor iedereen, dat het met Paschen mooi weer' zal zijn. dan kan men eens ge nieten, rijdende, wandelende, fietsende en zelfs als men thuis moet blijven, ts een zonnetje ook welkom. Gerrie Slootweg, hoe slaat het met je eigen tuintje? Komt er al wat te voorschijn? Nelie Oostveen, ja laler moet je er mij dan maar eens over schrijven als je wat gewend bent. De volgende week begint op alle scholen natuurlijk de Paaschvacantie. Geertruida en Rika van der Kaav, jullie mogen de brieven wel samen in één couvert doen. Deze nieuwe raadsels zal ik bewaren, maar verder niet meer zenden, ik heb nu voorloopig genoeg. Ben je dol op dat heel kleine zusje? Leendert Elderhorst jk hoop dat je kleine broertje het prettig vindt op de bewaar school. dat is voor je moeder ook gemakke lijker .als zij druk bezig is. Is die bewaar school dicht bij jullie huis? Willy Beumer. ja dal vind ik juist pret tig dat dc tentoonstelling tot einde Mei duurt, dan is het wat beter weer om uit logeeren te gaan. Mini Metselaar, jo had goed geraden bij dat eene raadsej, dat het een vergissing was Drietal Meyers, willen jullie nog wat wachten, ik heb nu weer zoo ontzettend v eel raadsels liggen. Als de voorraad op is, zal ik het schrijven. Annie Looyesteyu. je ziet er zijn prijs raadsels Het zijn bijzonder mooie boeken die verloot worden, de jeugd is er altijd dol blij mee. Woensdags en Donderdags ben ik altijd voor mijn jeugd aan hel lezen es Heel stil zim broer en zusje bet bekje uitgegaan ze mochten niet van moeder, maar hebben 't tóch gedaan. Het regende bij stralen, maar zie, die slimme twee, die namen uit den standerd een paraplaatje mee. Dat 't daarbij ook bard waaide, dat vonden zij erg leuk, maar't arme parapluutje kreeg daad'lijk al een deuk. schrijven cn dan gaat mijn dikke, o zoo dikke brief Donderdagsavonds op de post. Jopie Aniba. dat is best hoor als je in de vueantie eens langer wilt schrijven, maar nu met dit prijsraadsel, die coupletjes op schrijven, heb je heusch al genoeg werk. Henk Lens, met welke courant of welk tijdschrift heeft je moeder in haar jeugd die prijzen gewonnen? Woon jij op den Nieuwe Kijn tusschen Watersteeg en Karnemelks- brug? Henk Verlind, je behoeft alleen maar het antwoord op de raadsels op te schrijven, niet ook het raadsel zelf. dat is te veel geschrijf. Emmy Molt. heb je familie wonen in Woubrugge en hoe ga je er heen? Bep Spierenburg, veel plezier in Amster dam. Heb je er al meer gelogeerd? Je bent (och nog niet weg, denk ik, als deze kin dercourant komt. Corrie en Nellie Mens, heb je een zuster wonen in Alkmaar? Getrouwd? Gezellig dat ze eens over was gekomen, neen toen kon je niet gaan schrijven. Nico Kwestroo. ik heb langzamerhand al zooveel briefjes van je gekregen, dat ik je tot de getrouwen ben gaan rekenen. .Wim Verboog, zelf een anecdote maken* Het regende bij stralen, se werden vrees'iijk nat: de menschen, die hen sagen, die vroegen: „neem j' een faadtK i Broer liet den moed niet --1 mm, hij duwde net soo lang, tot de baleinen knapten toen werden beiden hangt En riepen luid om moeder -» gelukkig kwam zij gauw en kuste haar twee kleuter*, die snikten van berouw. Nooit meer zijn broer en nnje stil samen uitgegaan em parapluutje® hebben zij voortaan laten staan. HERMANN A. is ook zoo gemakkelijk niet. Zie je wel dat er prijsraadsels zijn? Mien Remmelenkamp, ik zal je eigen ge maakt raadsel wel eens gebruiken, maar o, er liggen nog stapels te wachten tot zij een beurt krijgen. J. W Ridderikhoff. goed zoo, nu weet ik van wie die raadsels waren de vorige week. .Marie Colin en Nelly Tonckens. de prijs raadsels waar jullie zoo naar vraagt, zijn er deze keer Ik houd bijzonder veel van mu ziek, ik ga heel graag naar concerten, ik heb een eigen piano en speel dikwijls 4-mains. Tine en Willem Meulenberg. alsjeblieft nog wachten met mij weer nieuwe raadsels toe te zenden. Rika en Jaantje van Leeuwen, is het zoo naar als je moeder uit is? Nu ik hoop dat ieder kind het akelig vindt als moeder er niet is Als hel mooie postpapier op is. dan schrijf je maar op een gewoon velletje. Mien Boon, dat is iets. wat ik niet precies begrijp, met een schoenlepel tegen een kin dercourant gooien, was dat een grapje? Ee* spelletje? Hoe kwam dat? Drie zu3jes t'i"-rkoraard. ik schrijf maar aan alle drie, al kreeg ik maar 2 brie- veil. Was Marijlje ziek? Een ander meisje Eki 't was nog wel een nieuwe! nu wou zij op noch neer daar stonden me die kleuters te tobben in dat weer 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19