De Terugkeer van Klompvoet, No. 19959. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 3 April Derde Blad. Anno 1925. BINNENLAND. FEUILLETON. EERSTE KAMER. De Zomertijd behoeden. Gelijk wij gisteren in het grootste deel onzer oplage nog konden meedeelen en ver der door ons per bulletin is gepubliceerd, heeft de Eerste Kamer ons Tand den zomer tijd doen behouden. En wel met 31—17 stemmen, een groote meerderheid dus, die weerklank zal vinden "bij de groote meer derheid ran ons volk. Getuige ook de stap :ls adressen tot behoud, tegcni de onkele tot afschaffing, en de publieke belangstelling. Er had zich een heele queu gevormd voor den ingang van het Senaatsgebonw. Velen hoopten op de publieke tribune een plaatsje machtig te worden om het debat te kunnen volgen, maar de beperkte ruimte was spoedig vol. Ook de gereserveerde tri bune was bijna geheel bezet, en we merkten daar o.a. op de Tweedo-Kamer-leden de heeren Van Voorst tot Voorst, Deckers, Soheurer en Knigge. In de Kamer zelf was de belangstelling niet minder groot. Bijna niemand was weg gebleven. Alleen de heeren v. d. Bergh cn De Murall ontbraken, hadden z.g. gepaard (de eer was vóór, de ander tegen), d3ar de heer v. d. Bergh buitenslands zich bevindt. Was de Kamer volledig geweest, dan was het derhalve 32—18 geweest! Onder geweldige spanning ving de stem ming aan. Iedere kreet werd direct door een aanhoudend st. st st. gesmoord. Toen do 26e tegenstander ran het wetsontwerp was genoteerd, ging algemeen de roep door de zaal: „het wetsvoorstel is verworpen!" Jhr. Buys zette „bonne mine a mauvais jeu" en hoorde glimlachend den uitslag der stemming aan. Alleen prof. Diepenhorst was in zijn na bijheid en fluisterde hem woorden van troost too. Zes leden, die in 1923 tegen liet vooratel- Braat fcadden gestemd en die dat blijkbaar toen alleen gedaan hadden omdat zij van meening waren, dat een voorstel van dezen aard van de regeering moest uitgaan, ver klaarden zich thans voor het ontwerp. Het zijn de heeren Slotemaker de Bruine, Hafï- mans, De Veer, Blomjous, de Waal Malefijt en Arntz. Alleen de voorzitter stemde in 1923 voor en nu tegen. Mon zie voor de stemming het Kamer verslag. Wij herinneren er even aap, dat 10 Maart de Tweede Kamer het voorstel aannam met 6128 stemmen! Een geduchte tegenvaller is zeker, dat de invoering pas tegen 5 Juni in uitzicht is gesteld, daar de spoorwegen niet eerder met hun dienstregeling gereed zouden zijn. Toch is de Minister later, na hernieuwden aandrang van den heer Wittért van Hoogland, die er niet aan wilde gelooven, dat met het ontwerp ran een nieuwe dienstregeling twee volie maanden gemoeid zouden zrjn, op zjjn aanvankelijke verklaring in zoover teruggenomen, dat h(j liet niet uitgesloten achtte, dat een correspondentie nog tot een kléine vervroeging zou leiden. Zjj er aan herinnerd, dal in 1923 op den 19den April datum ran de behandeling van het voorstel Braat slechts een respqt noodig is geoordeeld tot 1 Juni, 3 weken mhder dus, terwijl inderdaad de zomertijd toen in den nacht van 31 Mei o(p 1 Juni is ingegaan. En heette het destijds niet, dat de spoor wegen al gereed waren voor den zomertijd? Onmiddellijk na de verwerping van het ontwerp tot afschaffing van den zomertijd heeft de sociaal-democratische fractie der Tweede Kamer c-en initiatief-voorstel inge diend om do trjd-kwestie in Nederland te regelen conform do denkbeelden van de meerderheid tc-r Tijd-comiuissie. Men herinnert zich, dat de heer Vliegen een amendement in dien geest op liet thans verworpen wetsvoorstel heeft ingediend. Men hoopt op deze wijze door een com promis do zaak tot een goed einde te bren gen. Dit voorstel beoogt dus: in den zomer tnidden-Europecschc, in den winter West- Europeesohe tijd. Wij verwachten editor, dat dit voorstel niet meer voor dit jaar zal gelden, doch voor do volgende jaren, 't Zon'voor 1925 slechts opnieuw groote verwarring geven. Door VALENTINE WILLIAMS. Gsautoriseercle vertaling van W, E. PONT. (Nadruk verboden). 53) ,,'t Is zonde nog-en-loei" treurde Mackay. Daar kwam Yvonne aan. Marjorie vroeg naar mij, zei ze. Ik vond haar opzittend. Garth naast haar. Het zonlicht begon te da len on de ondergaande zon wierp lange sohaduwen in de grol. Dc hemel was vol rose schapewolkjes. Eenigszins beschroomd stak Marjorie mij haar smalle, blanke hand toe. Het kan wc-1 verbeelding van mij gewekt zijn, maar ik geloof, dat Garth ineenkromp. „Dus ben je ten slotte toch overwinnaar gebleven?" zei ze. „Kom hier eens naast Vader en mij zitten en vertel alles van het begin af aan. Je hebt dus den schat gevon den?" „Ik heb de plek gevonden, waar hij ver borgen is geweest," antwoordde ik. „Maar hij was verdwenen. „Verdwenen?" riep Marjorie, en ik weet zeker, dat er verslagenheid in haar slem klonk. „Verdwenen?" echode 'Garth. „Maar de goudstukken dan, die je Grundt hebt toegeworpen?" vroeg het meisje. „Ik begrijp er niets van „Dat was een gedeelte van één kist, dat •e vulkanische uitbarsting had overleefd, D» militaire pensioenwetten. Verschenen is het Voorl. Verslag van de Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijziging van de Pensioenwet der Land* macht, de Pensioenwet voor de Zeemacht en de Militaire Weduwenwet-1922. Een aantal leden stelde zich op het ook bij vorige gelegenheden ingenomen en even zeer door de Regeering gehuldigde stand punt, dat de mil. Pensioenwetten zich zoo veel mogelijk bij de burgerlijke Pensioen wet behoorden aan te sluiten. Zij opperden tegen de thans voorgestelde wijzigingen gelijko bezwaren ais tegen de wijzigingen van de rensioenwet-1925 en zij stelden gelijksoortige wijzigingen en aan vullingen in de onderhavige wetsontwerpen voor. Andere leden achtten liet bedoelde stand punt'niet geheel juist; zij erkenden echter, dat verschillende van de bezwaren, welke bij hen tegen de onderhavige wetsontwerpen bestonden, geheel gelijk zijn aan die, welke reeds tegen het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet-1922 worden inge bracht. Deze leden wezen op de invoering van doze mil. Pensioenwetten van liet uitgesteld pensioen. Verder waren zij van meening. dat de thans voorgestelde wijzigingen, op zich zelf reeds onrechtvaardig ,in haar uit werking vooral daarom zoo onbillijk zullen zijn. wijl zij hen zullen treffen op wier be houd in liet leger destijds prijs werd gesteld, terwijl zij. die men meende lo moeten laten afvloeiïen van de nieuwe regeling geen moeilijkheden zullen ondervinden. Verscheidene leden maakten de opmer king, dat de voorgestelde wijzigingen in hoofdzaak in het nadeel zijn van het per soneel beneden den rang van officier, dat toch reeds door de nieuwe salarisrcgcling ernstig is getroffen. Met betrekking lot art. 3 van de Pen sioenwet van de landmacht word opge merkt, dat, waar in de toekomst de op wachtgeld doorgebrachte tijd niet meer als diensttijd zal gelden, de waehlgelder dus niet meer godurende zijn wachtgeldperiode den voor langdurigen dienst vereischten diensttijd zal kunnen bereiken. Wel echter zal de mogelijkheid bestaan, dat hij reeds voor zijn ontslag aan den dicnsllijd-eisch heeft voldaan. In dat geval zal toepassing van de hier besproken bepaling ten gevolge hebben, dat den betrokkene het recht op pensioen zal worden ontnomen. In verband hiermede achtte men een wijziging van deze bepaling noodzakelijk. Ernstig werd door enkele leden betwijfeld of het wel juist is aan hen, die hij wijze van straf in rang zijn teruggesteld het uitzicht op pensioen, dat zij aan de beslaande wet telijke bepalingen ontlcenen, te onlnemen. Nederland en België. Men meldt uit Brussel: De gunsligc omstandigheden, waarvan wij gewaagd hebben, zijn nog verbeterd en men meldt thans, dat minister Ilymans Vrijdagochtend orn 11.43 naar Den Haag vertrekt. Ifij zal vergezeld worden door de heeren De Ruelle en Van Zuylen, hvee der onderhandelaars. De overeenkomst zal 's middags om vijf uur geteekend worden. De Fransche cn Engelsche regccringen moe ten gisteren haar goedkeuring geschonken hebben aan de wijzigingen, die de overeen komst in de acle van Berlijn aanbrengl. Bescherming van den tninbonw en het bloembollenbedriji in Engeland. Op vragen van hot Tweede-Kamer-lid Michielsen betreffende plannen van de En gelsche regeering lot bescherming van den Britschcn tuinbouw cn het Britsche bloem- bollenbedrijf hebben de Ministers van Bin- r.cnlandsche Zaken en Landbouw en van Buitenlandsche Zaken o.m. geantwoord, dat do thans voorhanden gegevens niet toelaten, om daaruit te concludceren, dat de Neder- landsche boomkweokers-, bloemkwcekers- en bloembollenbedrijvcn gevaar loopen door de voorgenomen maatregelen in Engeland te worden benadeeld. Bij Kon. besluit is aan kapitein van den generalen staf van het X.-I, leger A. 1!. W. Gey van Pittius eervol ontslag ver leend als adjudant in gewonen dienst van de Koningin, en is benoemd tot adjudant in gewonen dienst van dc Koningin kapitein waardoor Ulrich ven Hagels schat naar allo. vier windrichtingen uiteenspatte. Je herin nert je dat rookzuil)je, dat wij van af den zijkant van do roL. v.lór het groote beeld zagen opstijgen? Nu, ik onldektc, dat liet uit een diepe spleet in de rots kwam aan den veel van hel bcoM. 1 Fit den kleinen stapel van sleer.cn, die nog op den rand van de rots slaat, bteek, do', do schat be graven was geweest in o:n grol, die uit de rols vóór het beeld was ïitgegraven. Waar die gwl was, is nu oen gapende holte, die rook cn slroomen lava uitbraakt. Voor zoover ik kan nagaan, moet de schat gewoonweg uit de grot in de lucht gevlogen zijn. Dat die veronderstel Bug juist is, wordl, geloof ik, wel bewezen door de ontdekking van een houten kislje, waarin nog.enkele goudstukken waren. Verder waren er neg stukken verkoold hout overal verspreid. Voor do rest is de schat verdwenen en nie mand zal hem ooit kunnen krijgen!" Marjorie's owyen keken mij treurig aan; maar ik kon haar blik niet verdragen. „Maar hoe bob je dit alles ontdekt?" „De doorgang, waarlangs ik ontsnapte uit de grafkamer, bracht mij huiten op een paar bonder melor afsbands van het beeld. De zwaveldampen uit den krater van den vulkaan schoten mij in de keel zoodra ik aan het eind van de gang in de open lucht kwam. Mijn oenigc gedachte was jou te vinden. Dus stopte ik de goudstukken in mijn zak en ging in de richting van de Horeshoe-baai, om te zien of het jacht was teruggekomen. Toen ik taal noch teeken van de „Naomi" of van jou zag, ging ik dadelijk op onderaock uit. Ik veronderstelde dat Klompvoet en zijn mannen ergens in de buurt van de nt'.s met de terrassen op van den generalen staf van het N.-I. leger D. Q. C. F. de Jonge van der nalen; is ver leend de titulaire rang van raad-adviseur bij de eerste afdceling van het Departement van Justitie aan mr. W. F. Fruin, referen daris bij voormeld Departement- en zijn be noemd bij het Departement van Justitietot inspecteur van het rijkstucht, en opvoe dingswezen mr. H. J. Schu artz, thans ad junct-inspecteur bij het Rijkstucht- cn op voedingswezen, met bepaling, dat bij den rang zal blijven innemen van hoofdcommies; tot referendaris, met ingang van 1 Januaii j.l., C. H. N. Muller, thans hoofdcommies bij voormeld Departement; tot hoofde mmies, met ingang vqn 1 Januari, H. G. C Kors- meijer en W. Vogelzang jr., beiden commies bij voormeld Departement- tot commies, met ingang van 1 Januari, mr. J. C'onink Liefsting, thans adjunct-commies bij voor meld Departement; tot commies, met in gang van 1 April, E. van den Berg, \hans adjunct-commies bij voormeld Departemert tot adjunct commies, met ingang van 1 Maart, A. Dees; met ingang van l Juni, D Zornmet ingang van l Juli, roej. A. J Bronkhuyzen. thans allen klerk bij voor meld departementis, bij liet Departement van Financiën bevorderd tot commies mr. D. Maassen, thans adjunct-commies; met ingang van 1 October, bij liet Departement van Financiën benoemd tot commies J. J. van Melle, te Rotterdam; is, met ingang van 1 April, do klerk bij het Departement van Koloniën mej. M. E. Sehuijer bevorderd tot adjunct-commies. Dc Koningin-Moeder heeft gislermor - gén oen bezoek aan de bloemententoonstel ling te Heemslede gebracht. Zij kwam daar ongeveer kwart voor elven aan en werd rondgeleid door den voorzitter van de Alge- meeno Vereenigfng voor Bloembollencultuur den lieer E. II. Krelage. In het gebouw voor de tijdelijke tentoonstelling waren aanwezig de voorzitter van de Maatschappij voor Tuin- bcuw en Plantkunde, de beer G. T. v. Tets, en de secretaris, de heer J. C. N. Mensing. Ook de burgemeester van Heemstede, jhr. J. P. W. van Doorn, wa3 aanwezig. Aan II. M. werd een tui! orchideeën aangeboden. Gisteravond vergaderde de Rollerdam- sche Raad ter benoeming van een wethou der in de vaoature-mr. Van der Hoeven. Alvorens lot stemming werd overgegaan, verklaarde de beer Ter Laan namens de soc.-dem. fractie, dat aan de wetlioudersbc- noeming een nauwgezet onderzoek naar den sland der financiën moet voorafgaan. Waar dit thans niet is geschied, wilden de soc.- democraten blanco stemmen. Bij de eerste stemming werden uitgebracht 40 stemmen, waarvan 2 op mr. Van Aalten, 1 op mr. Van der Hoeven, 1 van onwaarde cn 36 blanco. Bij de tweede stemming, waarbij even eens 10 slemmen werden uitgebracht, kre - gen mr. Van Aalten en mr. Van der llocven ieder 2 stemmen, lloebe 1 slem en Coremans 1 stem, en 35 blanco. Bij de derde stemming kwamen 41 biljet ten uit de bus Op mr. Van Aalten en mr. Van der Hoeven waren weer ieder 2 stem - men uitgebracht, voorts 1 slem van onwaar- do en 30 stemmen blanco. Na deze derde stemming verklaarde de voorzitter liet resultaat te betreuren en deel de hij mede, dat over een week opnieuw ge tracht zal worden een wethouder te benoe- nvn. Zaterdag a.s. zal hij de voorzitters der fracties bij zich ontbieden, ten einde over den toestand te beraadslagen. In een bestuursvergadering van dc ver- ecniging „Het Nederlandschc Zeewezen", gehouden in do bestuurskamer van de Kweekschool voor do Zeevaart tc Amstcr dam, is gistermiddag dc medaille in goud van do Koopvaardij-ordo uitgereikt aan den lieer A. C. Zondag, ten tijde aan do ver woesting van Yokohama door de aardbeving in 1920 1de officier van het stoomschip Tsi- salak van do Java-China Japan-lijn. Deze onderscheiding is hem toegekend wegens zijn moedig en beleidvol gedrag bij deze rang). Naar wij vernemen, beeft do Bond van Technici op Zaterdag 4 April in hotel „Kras- napolski", te Amsterdam, een buitengewone algemeene vergadering belegd, len einde be wackt zouden slaan, on jawel, toen ik hier door liet struikgewas sloop, zag ik dc heole bende achter elkaar in de richting van de rols marchecren. Ik lette op, waar zij van daan waren gekomen, en toen ik er hoen kroop, zag ik Grundt in gesprek. Hot eenigo waar liet toen op aankwam, was jou uit Grundt's klauwen te krijgen. Ik zag ner gens een spoor van bewakers, maar ik was er zeker van, dat Klompvoet hulp dodelijk bij de hand moest hebben. Toen ik dat alles bij mijzelf overlegde, hoorde ik hot schot van dc „Naomi". Dus toen besloot ik alles op het spel te zotten voor een laatste over- bhiffing en ik handelde onmiddellijk „Toen zij mij vertelden, dat je niet in de grot was," zeidc Marjor.c, „kon ik mijn ooren niet gelooven. Hoe ter wereld legde je het aan, om daar uit te ontsnappen?" „Wel," antwoordde ik, „je herinnert je die steenon tafel, waarop die mummies la gen? Onder één daarvan vond ik, ingelegd in de tafel, een platten steen, waarop een schildpad gebeiteld was. Ik weet niet of je de bcteekenis van dat teeken kent. De scliildpad was het teeken van dien beruch- ten zeeroovcr kapitein Roberts, die in vroe ger dagen de groote man was op deze zeeën. Het is bekend, dal de zeeroovere Cock Island gebruikten, om er voorraden varsch vleesch en water op ie doen je kunt daarover lezen in de „Zeilaanwijzin- gen" en dat teeken van die schildpad bracht mij aan hel nadenken. Ik trachtte den steen op te heffen, maar die wa3 te stevig in de tafel gemetseld. Maar bij mijn duwen en stompen leunde ik legen den rand van den tafel en plotse ling week het tafelblad in zijn geheel op zij. terwijl een holte van ongeveer vijf roet sprekingen te houden betreffende de aanhan gige fusie tusschen dien Bond, den Algemee- ncn Nederlandschen Opzichters- en Teeke- naarsbond en den Nederlandschen Bond van Metaallechnici Hoewel betreffende deze fu siebesprekingen tot dusverre slechts weinig werd gepubliceerd iets. wat waarschijn lijk met vooropgezette bedoeling geschiedde kunnen wij melden, dat de voorgenomen fusie tusschen deze verschillende vakorgani saties van technici tot dusverre de eenige in den lande is, althans gedurende de laat ste jaren welke in een zeer beslissend siadium kwam zonder af fe springen. De buitengewone algemeene vergadering van den Bond van Technici zal dientenge volge een beslissend besluit dienen te ne men en van baar zal liet voor een groot deel afhangen of in 1925 een fusie tusschen ver schillende vakbonden lol stand zal komen. Dc heer faul Rosier vierde 1 April zijn 50-jarig jubileum als brugwachter aan het kanaal Luik-Maastricht, onder St.-Pie- tcrs-Maastrieht. Gedurende al die jaren heeft de thans 80-jarige. krasse, grijsaard, dezelfde brug in dc nabijheid van Slavante bediend cn in dien tijd ruim 430.000 sche pen er „doorgedraaid". De burgemeester en andere autoirileitcn, ingenieurs van den Rijkswaterstaat, ambtenaren en collega's, kwamen de jubilaris gelukwensclien. De Harmonie van St.-Pieler bracht hem op de mooi-versierdc brug een serenade en van alle zijden kwamen bloemslukken de feest vreugde verhoogen. Burgemeester Van Op pen reikte hem de bronzen eere-medaillo van Oranjc-Nassau uit en namens den Rijkswaterstaat werd hem door ingenieur Canstcijn oen fraaie hcrinneringsmedaille op de borst gespeld. Te Drachten is definitief opgericht de „Bond van Mobilisatie-Slachtoffers. Uit ver schillende plaatsen in den lande, o.m. uit Roermond ,Den Haag, Utrecht, Groningen, Sluis, Ilarlingen, Tjalleberd, Pingjum, IIoo- geveen, Farmsum enz., waren bewijzen van instemming ingekomen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Tj. Wcis, P. de Boer en ft. Schuurman, te Drachten, H. ten Kleij, te Ilollnndschevcld cn J. Goozcn, te Oostkapelle. Volgens „De Rsb." heerscht er hij de Belastingen oen groot tekort aan kommie zen. Bij den Scheepvaartdienst bedraagt het tekort circa 150 man. Uit Nijmegen wordt aan .,De Morgen gonicld Dinsdag heeft de afdeeling alhier van club „St.-Michaël" vergaderd ter bespre king van het politiek advies. Na Iango en ernstige besprekingen werd met oj) één na algemeene stemmen aangenomen: uitkomen met ccn vrije R.-K. democratische lijst 'geen Michaëlistische) in al de 13 kieskringen. Verdere actie zal volgen. Naar „De Ned." meldt, heelt de Re- gcering besloten de subsidie voor liet exa men M. U. L. O. te verlagen lot dc helft. Men schrijft ons: De leiders van het Prolestanlsch Zen dingswerk. het Koloniaal belang ziende als een algemeen Nederlandsch belang, zullen zich, naar wij vernamen, dezer dagen wen den tot alle rekeninghouders bij don posl- chèque- cn girodienst. Een origincele ge dachte! Het gaat natuurlijk om hulp. Het groote, door bijna ieder weldenkend monsch ge waardeerde werk der Zes Samenwerkende Zendingscorporaties behoeft dringend stoun; het tekort over 1924 bedraagt niet minder dan f 80.000. Ongetwijfeld zullen vele Ne derlanders de waarde van den Zcndings- arbeid in onze koloniën erkennende, aan den oproep om steun voldoen. De vliagers van den vliegtocht Neder- iand-Indië, die met de „P-atria" op 5 April te Suez verwacht worden, zullen van daar per auto naar Cairo gaan, waar zij officieel ontvangen zullen worden door het Neder landschc gezantschap en de Ncderlandsche kolonie aldaar In Cairo zal hun op het ter ras van hot hotel Continental een bhcc aan geboden worden. In den middag zullen de vliegers oen bezoek brengen aan hel nieuw ontdekte graf van Ramsos to Giza. diep zichtbaar werd. Die holle was het uil einde van een gang, die eenige honderden motors lang was on naar de open lucht voerde „Maar hoe kreeg je de opening achter je weer dicht?" „Heel eenvoudig. Ik legde de mummies weer zooala zij eerst gelegen hadden, zoodat de steen met de schildpad weer bedekt was; toen trok ik, slaande in de holte, het heele tafelblad boven mijn hoofd weer op zijn plaats. Ilct is massief en klinkt niet hol, liet eenvoudigste en aardigste in zijn soort, dat ik ooit zag. Roberts en zijn mannen moeten de grafkamer voor een soort geheime bijeen komsten gebruikt hebben, denk ik. Misschien was in hun dagen Cock Island bewoond..." Er was zooveel, dat ik had willen vragen zooveel ,dal ik had willen zeggen. Maar de tegenwoordigheid van haar vader, norsch en onhandelbaar, maakte een onzichtbarcn scheidsmuur tusschen ons. Ik voelde mij verlegen en ongelukkig, omdat ik Legrecp, dat onze cilanddroom ten einde liep. „Het wordt donker," zei Garth, opstaand- de. „Kom, Marjorie, het is tijd om weer aan boord tc gaanl" De uitnoodiging gold niet mij. Toch zou ik weer met hem moeten terugvaren. Hij kon mij daar toch niet achterlaten. „Ga je mee?" zei mijn lieve Marjorie met haar gewonen tact, die haar nooit in den steek liet. „Alleen maar toi aan het slrand," ant- i woordde ik. „We zullen moeten besluiten, wat er met onzén vriend ginds moei gebeu ren Het probleem von Grundt begon zich aan mijn geest op te dringen. „fk kom waf later aan boord, zei ik, RECLAME. (Vervolg van gisteren). De Zomertijd. Na de rustpoos vervolgt prof. DIEPEN HORST (a.r.) zijn rede en licht nader toe dat de zomertijd een onnatuurlijke maatregel is, Dit geldt zeker ook voor den Amsterdam - schen lijd, doch lang niet in zoo sterke mate; deze wijkt slechts van den zonnetijd af ter wegneming van praktische moeilijkhe den. Had len we zonnetijd aangenomen, dan zou het Grecnwichtijd geweest zijn, en dat zou ook niet in den haak geweest zijn. De zomertijd is niels anders dan een mystifica tie, die evenals bij inflatie, schijn voor wer kelijkheid geeft. De voordeden van zomer tijd kunnen verkregen worden ook zonder het uurwerk te verschuiven. De boeren be hoeven zich daarnaar slechts tq schikken voor zoover zij bij de stad wonen. De fout van den zomertijd is dat do wet hem daar toe dwingen zal. Ten slotte het staalkundige euvel van den zomertijd. Spr. zet uiteen, dat de pers ten onrechte het opvat, als zouden politieke bij bedoelingen niet vreemd zijn aan verzet te gen den zomertijd. Daardoor wordt do eer bied voor politiek en parlement ondermijnd. Maar toch houdt spr. vol dat het voor de Eerste Kamer een staatkundige fout zou zijn om het ontwerp te verwerpen. Ze deed dit terecht met liet ontwerp-Braat. Maar dat was iets anders dan het voor on9 liggende ontwerp van de regcering. De Eerste Kamer staat hij deze zaak voor oen moeilijk dilenuna en zij moet haar naar haar eigen mérites beoordeclcn. Doch niet vergelen mag worden, dat de Tweede Kamer drie maal zich verklaard heelt voor ophef - fing van den zomertijd (ontwerp Braat, mo- tie-v. d. Mculen en nu dit ontwerp). In En geland zou in zoo'n goval de wet gered zijn, hier te lande gaat dat niet. Doch als de Eer ste Kamer zich nu weer tegen de Tweede Kamer verzet, dan verschept zij het conflict. Dit moet zij vermijden. De lieer \YITTERT (r.-k.) wil van de re gcering vragen of het waar is, dat bij ver werping van het voorstel, de regeering eerst met 5 Juni den zomertijd wil invoeren. Spr. zou dit ten zeerste betreuren. Dc heer WIBAUT (S.D.A.P.) verdedigt te genover den heer Diepenhorst hot adres van liet Amstordamscho gemeentebestuur in zake den zomertijd, speciaal wat betreft den goe den morcelen invloed van een verruiming van de gelegenheid om vrije lucht te genie ten. Het heeft daarbij niet gedacht aan ge. vangenen, doch in het bijzonder aan fa brieksarbeiders en hij zet het nut van den zomertijd voor dezen uiteen. Spr. komt daar. bij op tegen de voorstelling der regeering van „het genot der stedelingen". Dat woord is al. leen in hoogen zin te nemen, 't Is voor spr. nooit plezierig tegen een regeeringsvoorstel in (e gaan, doch hij is overtuigd, dat hij door „wanneer Sir Alexander mij dat wil toe slaan „Wij moeten natuurlijk Majoor Okcwood mee terug nemen tot Rodriguez," was Garths koele opmerking. Marjorie vloog op bij deze woorden. .Vader I" riep zij verontwaardigd. Zwijgendjiepen wij naar het strand. Toen wij hot bosch uitkwamen, kwam John Bard met groote -lappen over liet slrand aange- loopen. HOOFDSTUK XXV. Het einde van een fiioom. ik gulooi niet, dat ik vroeger in mijn le ven zóó blij was geweest iemand te zien. Daar was hij in levenden lijve, die goede, oude John, slauk cn statig cn hoffelijk, zoo als een Spaansch edelman, in een brand schoon lussor pal; en de onvermijdelijke si gaar in den mondhoek. „John!" riep ik uit. „Hoe ier wereld kom jij hier?" Ilij staarde mij verbaasd aan. Hij herkende mij blijkbaar het eerste oogenblik niet. Geen wonder, dat hij zich afvroeg, wie deze smerige vagebond kon zijn, die hem zoo familiaar groetlo. Maar toen, met een uitroep, herkende bij mij en klopte mij op den rug. Desmond, alle goden, ben jij bel! Man, je 'hebt ons ten nngsligcn tijd bezorgd! Wat heb je uitgevoerd, dat jc er zoo uitziet?" „Het is een heel verhaal, dat nu ten ein de is," zei ik eenvoudig, „en 't zal lang du ren, dat alles (c vertellen! Voor 't oogenblik tan ik er niet overheen, dat jij hier opeens roor me staat! (Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9