TWEEDE KAMER. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA alstcmming de regcering een goeden dienst bewijst. Zij zal achteraf'toch ook wel ge voeld hebben, welke bezwaren er legen hel voorstel zijn in te brengen, maar zij kon het moeilijk na aanneming door de Tweede Ka mer terugnemen. En nu redden we haar uit do moeilijkheid. Met den heer Haazevoet hoopt' spr. volstrekt niet op een compromis. De regeering heeft zich trouwens in haar antwoord toch al tegen een compromis ver klaard. De MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN wijst op de moeilijkheid voor haar, gelegen in een wettelijke oplossing van het tijdvraagstuk. Vandaar de instelling eener staatscommissie, die rustig de zaak kon be schouwen. De regeering heeft van de commissie kost baar materiaal ontvangen, en zij kon den zomertijd aanvaarden, of het compromis voorstel der commissie óf wel besluiten tot terugkeer tot den ouden tijd. Spr. vervolgt dan, dat de regeering niet op grond van het rapport der commissie den zomertijd kon handhaven. Het compro misvoorstel aanvaardde zij niet om de daaraan verbonden bezwaren. Daarom restte haar slechts terugkeer tot den ouden tijd. De voordeelen van den zo mertijd. in het rapport uiteen gezel, woiden opgewogen door de bezwaren. De hygiëni sche voordeelen zijn wel beweerd, doch niet voldoende gestaafd, in bevoegde kringen bestaat dan ook geen communis opinio op dit punt. Alleen de Ned. Mij. lot Bev. v. Gencesk. kan onder de adressanten als autoriteit op dit gebied worden geacht. Maar haast alle vereenigingen op hygiënisch gebied hebben er verder over gezwegen. Daarom huiverde de regeering voor handhaving van de zo mertijd. Het economisch voordeel van den zomer tijd is veel verzwakt sinds den tijd dat hij voor het eerst werd ingevoerd en een com promis zou die voordeelen nog geringer heb ben gemaakt. Dat bewijst een adres van een plattelands-gemeentebestuur, dat be toogde, dat het electrische bedrijf er schade door zou lijden, ten nadeele van de belas tingschuldigen. Wat betreft de verkeersbelangbn, de zo mertijd zou wel de samenstelling van de dienstregeling der spoorwegen wat verge makkelijken. doch van groole beteekenis is dit niet. Het groote nut schuilt in het tege lijk in werking Ireden met de dienstregeling van andere landen, maar zoolang er daar omtrent onzekerheid heerscht, is daarvan geen sprake. Thans moet ten onzent, als de zomertijd wordt gehandhaafd, met de in voering daarvan lot 5 Juni worden gewacht. Dat hebben de spoorwegen verklaard en spr. is niet bereid om bij de spoorwegmaat schappijen op vervroeging aan te dringen. Spr verdedigt verder de bezwaren van de tegenstanders van den zomertijd, spe ciaal van den georpaniseerden landbouw en wijst daarbij op hr»t protest van den" Onder wijzersbond tegen dc invoering van den zomertijd op dc weinige waardeering in de sportwereld enz. Spr. meent hiermedo vol doende het voorstel der regeering to heb ben toegelicht, doch legt nog eens den na druk op zijn tegenzin tegen ccn compromis voorstel. Spr. mag, als het ontwerp wordt verwor pen, niet denken aan een compromis en dringt dus aan op aanneming van het voor stel. De heer WITTERT (R.-K.) repliceert en keurt het passieve standpunt der regeering tegenover dc spoorwegen, af. Dio hebben toch niet twee maanden noodig om Iiun dienstregelingen te veranderen. Do heer ïtAAZEYOET (R.-K.) repli ceert en deelt mede, dat nu de minister van geen compromis wil weten, hij geen motie zal indienen en nu tegen het wetsontwerp zal stemmen. De MINISTER v. BINNENL. ZAKEN repliceert en antwoordt den heer Wittert dat do regeering erkent de bezwaren van do spoorwegmaatschappijen, doch op een mogelijke vervroeging vóór 5 Juni wil do regecring wel aansturen. Het wetsontwerp komt in stemming en wordt verworpen met 31 tegen 17 stemmen. "Voor .stemden de hoeren Flotemaker, De "Wit, Croles, De Zeeuw, Haffmans, De Veer, Bloemjous, Diepenhorst. De Jong, Dc Waal Malefijt, Arntz, Van der Hoeven, Anema. dr. H. Franssen, Smcenge, Van Lanschot en Westerdijk. Tegen stemden de heeren Van der Mae- scn, Rugge, Janssen, Cramer, Polak, Haa zevoet, Moltmakev, v. d. Landen, De Vlugt, Do Vos v. Steenwijk, Lindeyer, Verheyen, .v Nagell van Amp sen, Ossendorp, Ver- lcouteren, Ü3 Gijselaar, mevr. Pothuis- Smit, Van Wassenaer v. Cutwyck, Briët, PJnk, Van Embden, Mondeis. Wibaut, Wit tert van Hoogland, Ileerkcns „Tbyssen, Slingenberg, Stcnhuis, Dobbelman, Do Vries, W. Fransen en de Voorzitter. Afwezig warej\ heeren Van den Bergih e>n De Muralt. De lieer STENHUIS vraagt verlof voor èen interpellatie- over de maatregelen der regeering in zake werkverschaffing. Daarover zal beslist, worden bij den terug keer der Kamer op Woensdag 15 April. T)e Voorzitter sluit hierop de vergade ring. (Zitting van gisteren). Wijziging der Pensioenwet. Voortgegaan wordt met de behandeling van het ontwerp tot wijziging der wet op de Pensioenen. In de eerste plaats wordt gestemd over het amendement-Van Gijn, waarover giste ren de stemming niet kon doorgaan. De Minister van Financiën, de lieer CO- LIJN, zegt, dat de gisteren door den heer Van Gijn gestelde vraag, ontkennend moet worden beantwoord. Een pensioen-recht blijft bestaan al wordt tijdelijk het pensioen verminderd als gevolg van de cumulatie. Het amendement js dus overbodig. Do heer VAN GIJN (V.-B.) trekt thans zijn amendement in. Art. 80 wordt goedgekeurd. Hei ontwerp is afgehandeld. De eindstemming heelt-morgen na de pauze plaats. Interpellatie over de Mijnindustrie. Aan de orde is de interpellatie van don heer Van Ravesieyn helrellende de dreigen de loonsverlaging in de mijnindustrie en de maatregelen, die de regeering in dit op zicht reeds heeft getroffen of nog denkt te treffen. De heer VAN RAVESTEYN (C. Fr.) be cijfert, dat de arbeidsprestatie der arbeiders is toegenomen, omdat de productie sneller is gestegen dan het aantal arbeiders. Daar naast zijn de loonen zeer gedaald. In die tegenstelling ligt de grondslag van spr.'s in terpellatie. Het verschijnsel der overproductie in de mijnen is internationaal, maar dat mag voor de regeering geen aanleiding zijn om het nemen van maatregelen na te laten. De ka pitalisten zijn er op uit om de arbeiders dood te drukken. Het gemiddelde loon per dag is 6 gulden, dat velen echter niet halen kunnen. Spr. acht dit veel te laag. De woninghuren zijn nog steeds heel hoog, 18 a 19 gulden per maand. De reisgelegcnheden zijn bovendien zeer duur. De mijnen hebben sleeds winst gemaakt en van allerlei omstandigheden geprofiteerd. Tlians is het plotseling anders en nu er even een tekort is moeten de arbeiders het ont gelden. Spr. heelt aan de regeering een serie vragen gestold, die aldus luiden: I. Wil de Hegeering een juist en deskun dig gecontroleerd overzicht omtrent de be- drijfsuitkomslen der Staatsmijnen zoowel aan de Kamers als aan de vertegenwoordi gers van de in het mijnbedrijf werkzame vakorganisaties doen overleggen? II. Is de Regeering niet van meening, dat du loonsverhoudingen in de mijnindustrie, inzonderheid na de verlagingen, die alreeds hebben plaats gegrepen, zóó zijn, dat dc mijnarbeiders daardoor tot armoede zijn ver oordeeld Is de Regeering inzonderheid niet van oordeel, dat, waar uit de officieele loontabel van mijnwerkerslooncn gedurende de maand Januari 1925, zooals die voorkomt in de „Christelijke Mijnwerker" van 8 Maart jl. biijkt, dat het gemiddelde loon van een houwer per dienst inclusief duurtetoeslag slechts 16.10 bedraagt, van welk loon feite lijk een aanzienlijk bedrag per maand moet worden afgetrokken voor slijtage van ge reedschap, boeten enz., het weekloon dezer hoogst behaalde en meest geschoolde arbei ders beneden het bestaansminimum is ge daald? Is het de Regeering bekend,, dat pas dezer dagen bij een debal in het Engelsche Lagerhuis is aangetoond, dat ten gevolge van de lage loonen in de Engelsche mijn- districten, loonen, welke nagenoeg overeen komen met die in de Limburgsche industrie, aldaar onder de arbeiders een noodtoestand heerscht, de mijnwerkers zich het noodige stevige voedsel niet kunnen verschaffen en dientengevolge ook aan grooter gevaren door niet voldoende lichaamskracht zijn bloot gesteld? Is de Regeering niet van ooTdeel, dat voor de Nederlandsche mijnindustrie en de Ne- derlandsche mijnarbeiders dezelfde gevolgen dreigen en dat het derhalve noodzakelijk is, verdere loonsverlaging met al de nadeelige gevolgen daaraan verbonden, te voorkomen? Heeft de Regeering overwogen of het, waar internationaal hel loon in de mijn industrie dreigt te dalen tol een peil beneden het voor deze arbeiders nood zakelijk minimum of liever reeds daar onder is gedaald, niet urgent zou zijn internationaal daartegen maatregelen le tref fen en is zij niet van meening, dat voor dit doel ten spoedigste een internationale con ferentie bijeen diende te worden geroepen, die zich zou bezighouden met het onder zoek naar de mogelijkheid van wettelijk vastgestelde minimumloonen, alsmede met die van internationale regeling der pro ductie Heeft de Regeering de maatregelen, die op de conferentie der Contactcommissie in overweging zijn gegeven door den A. N. Mijnwerkersbond nagegaan ,als daar zijn: verlaging der huren van met voorschot ge bouwde woningen, afschaffing der foren- scnbclasling en verlaging der prijzen van liet vervoer per spoorweg door de mijnwer kers, alsmede wat er ten aanzien van het verstrekken van gotdkoope levensmiddelen in dc mijnstreek zou kunnen worden ge daan De Minister van Waterstaat, de heer VAN SWAAY, zegt dat hij de resultaten van dc mijnbedrijven natuurlijk kent. In de jaar verslagen zijn ze alle ie vinden en ieder kan ze dus nagaan. Dij den bestaanden toe stand kan de induslrre onmogelijk door gaan. De organisaties erkennen dit zeil en hebben hun waardeering geuit voor de uit voerige inlichtingen zoodat het spr. niet duidelijk is waarom de heer Van Ravcsteijn niet tevreden is. De Hegeering begrijpt dat de mijnwerkers het moeilijk hebben met hun loonen. Toch steken die nog gunstig at bij die in andere bedrijven en er heerscht bovendien in de mijnen geen erkeloosheid. Het loon van f 6.40 per dag ligt niet beneden hel be staansminimum, al is het niet hoog. 01 de rigoureuss, boeien daarvan nog veel ontne men, weel spr. niet. In 1924 bedroeg liet tolaal aan boeten slechls 1/7 pCt. van het totale loonbedrag. In de Engelsche mijnen is dc toestand nog ongunstiger dan hier te lande. De loo nen zijn er ook nog lager. In Holland zijn de loonen voor zes maanden vastgelegd, helgcen hel succes is van de christelijke bonden. In die zes maanden kan de zaak overzien worden. Nederland moet de inter nationale markt volgen en is dan verplicht de loonen daarnaar te regelen, en het kan daar niet boven blijven gaan. Een interna tionale regeling geeft voor de tegenwoor dige moeilijkheden geen oplossing omdat zij veel te lang op zich zou laten wachten, Nederland verzinkt met zijn productie bij andere landen in het niet en het zou dus niet veei te zeggen hebben. Over de voorstellen der Contact-commis sie wordt overleg gepleegd. De huren zijn al verlaagd en nog meer verlaging doet de uilkomslen der bouwondernemingen zeer dalen. De forenscnbelasting kan toch niet voor mijnwerkers alleen worden verlaagd. De spoorlaricven zijn voor hen reeds zeer laag. 1 cent per kilometer, terwijl het offi cieele larief 3 cent is. De levensmiddelen zijn in de mijnen niet duurder dan elddks. De Regeering zou nu maatregelen moeten nemen. Maar waarom alleen voor het mijn- personeel en niet voor ander personeel? De mijndirectie zelf kan iels doen als ze wil, maar de Regeering kan cr niet aan be ginnen of zij moei het voor allerlei andere categorieën ook doen. Schorsing van de mijnrechten en verlaging der vrachttarie ven hebben reeds een bate van twee mil- lioen gulden gegeven en de Regeering heelt dus wel terdege iels gedaan. De heer VAN HA VTÜTBiJN (C. Fr.) is niet tevreden over de regeering. Hij dient een motie in, waarin hij do Kamer wil )at«a uitspreken, dat de jongste loonsver laging het levenspeil dezer arbedeis near- drukt en dat do regeering ailes moet doen om deze verlaging ongedaan te maken. De lieer VLiEGEN (S.-D.) acht de loo nen zuó laag, dat ze op den rand van armoede zijn. Dat dit internationaal is, is goen afdoende bewering om hier niets le doen. Het is juist, dat do ioonea in Duitsch- land lager zijn, maar daar is dan ook sprake van vernooging. De rege.-ring kan nog veel doen, o.a. docr organisatie van het vervoer in de mipislreek, want het lovei is er duur, zeer duur. De heer HERMANS (R.-K.) zou net be treuren, als deze interpellatie vruchteloos verliep. Was de loonsverlaging voldoende gerechtvaardigd door den toestand in liet bedrijf? Daaover gaat het thans in de eerste plaats De loonen hebben grooioa invloed op den kostprijs rail het product en mis schien in geen bedrijf zoo'u invloed ais bij de mijnen. Voor 60 pet. behcerschen de loonen de prijzen van bet product. In de tweede plaats is het da internationale tea- stand, dio hier in het bedrijf groote be teekenis heeft. In Duitschland en België zijn de loonen lager, maar bovendien is de arbeidstijd ex veei langer dan hier. Er is overproduotie in alle landen en somber zijn de vooruitzichten. Het contract, dat do christelijke organisatie toen sloten is van veel belang. Zij omvatten meer dan tweederde van alle organisaties. Dit con tract is een daad geweest in het belang van alle mijnwerkers. Spr. acht het mogelijk, dat de regeering nog veel doet om de gevolgen van den bestaanden toestand te verzachten. Reeds deed ze veel door de schorsing van het mijnrecht en de verlaging der vrachttarie ven. Wijziging der forensenbelasting en verlaging der inkomstenbelasting kunnen zeer veel doen. maar alles is dit nog niet. Een betere regeling van het mijnrecht zal voor de toekomst van beteekenis zijn. De verlaging der vrachttarieven is z.i. nog niet voldoende; de afgrl grn streken van het iand moeten nog meer tegemoet gekomen worden in zake de vrachttarieven. Vervolgens zal spr. bet mijnrecht behan delen. De VOORZITTER: Dat is niet aan de orde en heeft hier niets mee te maken. Do heer HERMANS (R.-K.) vraagt den Minister de opbrengst van bet mijnrecht te storten in <mi fonds om de mijnindustrie te helpen in tijden van malaise Ten slotte wenscht spr. dat buitenlandscho kolen niet vrijgesteld mogen worden van lasten, d;e de binnenlandsche markt kunnen drukken. De heer SMEENK (A.-R.) verklaart zich tegen de motie, omdat daarmele niets wordt bereikt De MINISTER, dupliceert Hij heelt mets toe te voegen aan hetgeen hij zeide in eerste instantie. Hij kan zich vereenigeu met de xtde van den heer Hermans, doch gaat nu met meer op detailpunten in. De regeeriug beziet het vraagstuk van de mijnen hjj voort during met aandacht en zij hoopt in staat te zij" middelen te beramen als na zes maanden de toestand niet verbeterd is. De motio heeft goen zin, waat diorm.de komen wij niet verder1. De heer VAN RAVESTEIJN spreekt een slotwoord om nogmaals zijn ontevredenheid over de houding der regeering te uiten. Bovendien bestrijdt spr. den heer Hermans. De stemming over de motio heelt morgen plaats. De vergadering wordt verdaagd tot heden elf uur. t RECLAME. nüctd die nlodCr dcfiat J 3Kceg iedec dee ceaC ÏUtdoia at ■Ha",tea t cU vol -aialA A. J P X "aait uddeeeaedte daieptdaaneee. X tU-PoukaSaoiaaeenJr A.J P.5 BITTERKOEKJES-PUDDING 5943 Woensdagavond omstreeks elf uur kwam op den Akerdijk, nabij de Slo- terbrug in de Haarlemmermeer, een uit de richting Amsterdam komende Fordauto, in bolsing met twee wielrijders, de heer Kooij- man uit Haarlemmermeer en mej. Wijneke uit Sloten, die aldaar in tegenovergestelde richting rechts van den weg passeerden en niet het minste vermoeden hadden dat ze door de naderende auto beiden tegelijk als 't ware van den weg zouden worden opge schept. De botsing was zóó hevig, dat de heer K. voorover van zijn rijwiel tegen de voorruit van de auto werd geslingerd. De ruit werd verbrijzeld, waardoor K. ern- •tig werd verwond en hem o.a. een oor na genoeg geheel werd afgesneden. Mej, W, werd door een van de ipatborden van de auto gegrepen, met het gevolg dat ze kwam te vallen en zoodanig in de fietsen verward geraakte dat ze ernstige kwetsuren opliep en een harer beencn gedeeltelijk werd verbrijzeld. Hoewel een der rijwielen nog eenige hon derden meters met het motorrijtuig werd meegesleurd, scheen de bestuurder niet veel idee te hebben om te stoppen en de behulp zame hand te bieden. Hij zou niet verder naar de gekwetsten hebben omgekeken en zoo hard hij kon doorgereden zijn. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen Mcl den ontboden aulo van den genees kundigen dienst werden de gewonden on middellijk naar een ziekenhuis te Amster dam overgebracht. Uit het politie-onderzoek bleek later dat de bestuurder van dp auto was de heer M., landbouwer aan den Hoofdweg te Haarlem mermeer. Z'n beschadigde auto alsmede de deerlijk gehavende fietsen werden in beslag genomen. Nader vernemen wij, dat den ge wonden in 't ziekenhuis te Amsterdam een verhoor door de poiilie kon worden afgeno men. Hun toestand was Donderdagmorgen redelijk. De onderhand ediagen tus- schen schildersgezellen en patroons in Den Haag zijn op het oogenblik afgebroken. Van het oorspronkelijk plan heden in sta king te gaaD, is afgezien en de datum naar Maandag verschoven. Met het stoomschip „Nieuw-Am- sterdam" der Holland-Amerika-Lijn is cea belangrijke zending eieren vertrokken, die bestemd zijn voor de internationale eieren- tentoonstelliag te Lafayette, in Indiana. Met ingang van 5 April zullen do booten tusscnen Hoek-van-Hoiland en Hanvicn v.v. dagelijks, dus ook in den nacht vod Zondag op Maandag, varon. In verband hiermee zullen de aansluitende boottreinen naar en van Hoek-van-Holland ook da gel aks loepen. Gisterochtend stond voor de ieohtbank te Haarlem een min terecht, die beschuldigd was van een zedenmisdrijf. De beklaagde zeide zeer zenuwachtig te zijn en vroeg een glas water. Toen lirj dat ont ving, beet hij een stuk nit het glas en slikte er een gedeelte van door. Hij werd onmid dellijk naar het ziekenhuis vervoerd. D ij een huiselijken twist heeft J. B., te Drunen, zijn vrouw zóó ernstig met een schoenmakersmes mishandeld, dat men voor haar leven vreest. Daarna heelt de man zich verdronken. Uit het onderzoek is geble- ken, dat do man. die Lousberg nabij hei kasteel Strythagen bij Nieuwenhagcn hee'c vermoprd, een berucht persoon is, die reeds meer diefstallen met braak, enz. op zijn kerfstok heeft. Ook den bewusten nacht van den moord waren zij waarschijnlijk op roof uit beiden waren met een revolver gewa pend. De verstandhouding tusschen die twee was in den laatsten tijd niet. al te best. Waarschijnlijk hebben zij dien nacht; hevigen twist gekregen en heeft do moorde naar toen op Lousberg onverhoeds een aan tal schoten afgevuurd, welke hem alle in zijn hoofd troffen. Do kogels hebben het slachtoffer alle achter en boven het linker oor getroffen Een is dwars door het hoofil gegaan. De houding van het lijk, met de handen in de zakken, wijst er op, dat de man plotseling is gedood Toon de moorde naar met het lijk werd geconfronteerd, was hij zichtbaar zeer ontdaan en viel toen be wusteloos neer. De staking in Friesland. Een detachement militaire politie met mitrail leurs is te Heerenveen aangekomen en gedi rigeerd naar Ooslerland in verband met het optreden der werkstakers. Gistermiddag omstreeks twëe uur ver scheen te Lemmer via Echten en Oosterzce een troep van 300 man, voor het meerendeel stakers van bij de werkverschaffingen ge plaatste arbeiders in de gemeenten Opster- land en Scholcrland. Het doel was bier een demonstratie te hou den en het personeel van verschillende fa brieken en werven tot deelneming aan hun strijd op ie wekken. Deze demonstratie had een kalm verloop en zoover bekend heeft niet één arbeider het werk neergelegd. De troep werd door ccn groote politiemacht begeleid, waaronder de burgemeester van Lciuslerland. Omstreeks drie uur vertrok de troep weer via Follega en Joure naar huis. Sommige stakers deelden mede, dat zij bij een werkdag van tien uur een weekgeld van f 12 hadden. Ophet kantoorv andefirma Van Eek en Zonen, graanhandelaars te Zeven bergen, is een geldkistje, inhoudende ruim f 1300, benevens een pakje rentezegels, uit een lade ontvreemd. Uit het verslag over 1921 van het Centraal-Bureau van de veilingen Ui Nederland blijkt-, dat de gezamenlijke uit voerwaarden van alle versche tuinbouwpro ducten in 102-1 heeft bedragen f GO.205.000 tc-genovcr f 20.122.000 in 1923. De omzetcijfers van de 131 bij de organi satie aangesloten veilingsvercenigingen wa ren £67.915.295.31 tegen f 1-1.863.773.77 in 1923, en wel van de vereenigingen in: Gro ningen f 785.769.37 (in 1923 £518.114.70); Friesland 1.824.227.38 (in 1923 do som van f 1.534.786.404,9); Gelderland, Utrecht, Over ijsel f 5.152.708.401 (in 1923 3.910.877.71); Noord-Holland f 22.522. -195.82(9 (in 1923 1 13.603.509); Zuid-Holland f 30.232.683.811 (in 1923 21.500-272.171,9); Zeeland £916.365.52 (in 1923 f 960.738.12); Noord- Brabant £3.098.937.18 (in 1923 £1550.191.21 Limburg 13.412.109.55% (in 1923 de som van fl.081.972.24!9). A.: „Hoe kun je zoo lomp legen je crediteuren zijn? Dat is heel on dankbaar." B.: „Ondankbaar 1 Hoeioo?" A.: „Wel, men9chen, aan wie je alles i verschuldigd bentl"- RECLAME. 3856 V VOOR ZATERDAG 4 APRIL. 7.50 Hamburg (392 M.) Thealerkroniek. 10.15 Amsterdam (1950 M.) Tijdsein vaD het Persbureau Vaz Dias, Offic. Amst. Tijd 11.20 Leipzig (ongev. 400 M.)- Concert op de f-lupfcld Phonola. 2.50 Madrid (392 AI.) Lilteraire Kroniek. 3.20 Cardiff (351 AI 5WA) Falkman met zijn bioscooporkest. 3.50 Berlijn (830 en 505 AI) Concert door dd Berliner Rundfunkkapelle. Alanchester (375 Al 2ZY) Orkestmuziek van (hc Oxford Picture Theatre. Aberdeen (195 AI 2BD) The Wireless Or chestra, John Cooper fbarilon). Glasgow (420 M 5SC) The Wireless Quar tet, tenor. 4.05 Bournemouth (385 AI 6BM) The Royal Bath Hotel Dance Orchestra. Newcastle (400 AI 5NO) Concert. 4.20 Londen (365 Al 2LO) Tijdsein van Greenwich Concert The 2LO-oclet. 5.05 Parijs (1780 AI SFR) Concert met me dewerking van solisten. Rome (425 M.) Concert en voordrachten voor de kinderen. 5.20 Hamburg (392 AI.) Concert. 6.20 Parijs (Eiffeltoren 1.500 M) Concert, zang, viool, piano, o.a. Sonate en La Minor» (Schumann)vioolconcert (Schumann). Roma (425 AI.) Orkest van het Hotel de Russia. 6 25 Madrid (392 Al.) Orkest o.a. Fantasie „Mignon" (Thomas). 7.20 J.onden Chelmsford (365 Al 2LO an 1600 .Al 5XX) Tijdsein van de Big Ben, Weerbericht. 7.25 Leipzig (ongev. 400 M) Concert, daar na Dansavond. 7.50 Chelmsford (1600 M 5XX) geeft het geheele programma van Manchester: The Radio Military Band, o.a. March „The Boys (H Mortimer), ouverture „Festival" (Tchai- kowsky), Dorothy Helmrich, mezzo-sopraan: „Solveig's Song" (Grieg), „Go not Happy Day (Bridge), Orkest l'Inventation to tbs Waltz (Weber-Weingartnêr). Londen (365 M 2LO) Populaire muziek, The Wireless Orcheslra. March „Preciosa" (Weber), ouverture „The Bronze Horse", (Auber) en Waltz „Jolly Comrades". (Yoll- stedt). Birmingham (475 AI 51T) Groot concert, May Martin (2e sopraan), Irene Brooke (pia nosolo). 8.35 Rome (425 M.) Concert, Klassieke muziek. 9.05 Parijs (1780 AI SFR) Gala-Concert door Le Matin. 10.20 Londen, Chelmsford (365 M 2LO) The Savoy Orpbeans and Savoy Havana' Bands and Selma Four. Newcastle (400 Al 5NO) Tilley's Danoe Orcheslra. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA .thuisreis, 8 April te Genua verw. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 8 Ap*. van Amst. te Batavia verw acht. GROTIUS, uitreis, pass. 1 April Ouessaot, ÜNGGANO, lhuisi*is, 31 Mrl. to Singa pore. BOLLAND—AMERIKA LIJN. A10ERDIJK, 1 April van R'd&ra ie Lo» Angeles. LOOH KATRINE, R'dam n, Pacific Kuet, 1 April te Colon. STOOMVAART-MAATSCHAPPU ..OCEAAN" TANTALUS, Liverpool n, Balavia, paste 1 April Gibraltar. HOLLANDBRITSCH-INDIE LIJN. 1 KOUDEKERK, thuisreis, 3 April le Ant werpen verwacht. KON. W.-INDISCHE MAILDIENST. VAN RENSSELAER, 2 April van W,-IndM te Amst. i KON. HOLL. LLOYD. ZEELAXDIA, 3 April van Amst. le Mon tevideo verwacht. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. 1-1 BEVERWIJK, R'dam n. Messina, paes. 1 April Sagres. SIRRAH, 1 April van Rosario te Las Pal- mas. TANGER, 1 April van Melilla n. Teluaa, STAD ZAANDAM, 1 April van Huil te Malmü. CALLISTO, 1 April van Norfolk n. Land» End. ROZENBURG, 31 Mrl. V3n Konslanlino- pel n. Lissabon. ELLEWOUTSD1JK, B. Aires n. Antwer pen, 1 April van St. Vincent. YESTALIA, 1 April van Norfolk nae» R'dam. HORTEXS1US, 1 April van R'dam te Beira. BU3SUM, 31 Mrt. van Ceara n. NalaL LOPrERSUM, Algiers n. Newport, paae, 1 April Sagres. ITTERSUM, 1 April van Bilbao n. Sa IK Cabello. NOORDWIJK 1 April van Sunderiaod n, Bordeaux,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10