No. 19958. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 April Tweede Blad. Anno 1925. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijpland te Leiden. FEUILLETON. De Terugkeer van Klompvoet, Gistermiddag kwam de K. van K. en F. voor Rijnland in de bovenzaal van „Ami- citia", Breestraat alhier, "in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer Ten Gate Brouwer. Aanwezig waren £ij de opening 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren. San ders, Smit9, Sprey en Alkemade. De secretarie, mr.-Knibbe, leest de notu len der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. Hierna deed de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken, waaronder: Missive van den Minister van Waterstaat betreffende de spoorwegdienslregeling (met antwoord; idem van het Ministerie van Fi nanciën betreffende tarief voor inzage ten hypoth eekkan tore; van de International Chamber of Commerce betreffende het con gres in Brussel van 2127 Juni; van de Kamer van Koophandel in Tilburg, betref fende de reorganisatie der P. T. T. en ophef fing van kantongerechten-, van het Post- en Telegraafkantoor te Katwijk betreffende be stelling van brieven en van de Kon. Lucht vaart-Mij. van Nederland betreffende het vervoer van bloemen uit Rijnsburg per vliegtuig. Met betrekking lot het eerst genoemde stuk had het bureau eenige opmerkingen gemaakt met betrekking tot de treinverbin ding LeidenUtrecht. Met betrekking tot het adres in zake de Kamer van Brussel werd besloten geen af gevaardigde te zenden. Het bureau stelde voor adhaesie te betui gen aan het adres der Kamer van Tilburg met betrekking tol opheffing van Kanton gerechten. Hierover volgde eenige gedachten wisse ling, waaraan deelnamen de heeren De Gooyer en Van der Steen. Inzake liet adres uit Katwijk had het bu reau zich tot den Directeur van het Post en Telegraafkantoor aldaar gewend, om de derde bestelling niet te doen vervallen en beden was antwoord ontvangen, dat deze zal worden gehandhaafd. Daarna werd dit adres voor kennisgeving aangenomen. Met betrekking tot liet verzoek van de Kon. Ned. Luchtvaart-Mij. had het bureau stappen gedaan om liet vervoer van bloem bollen ook langs dezen weg te bevorderen. Met genoegen heeft het bureau kennis ge nomen van het voornemen van den Mi nister van Waterstaat tot verbetering van den waterweg RotterdamAmsterdam. Hierna werd aan de orde gesteld het con- copt-adrcs inzake het ontwerp „Weeldebe lasting", ontworpen door een daarvoor aan gewezen commissie uit de Kamer, bestaan de uit de heeren Heringa (voorz.), Van der Steen, Molkcnboer en Stijnman, aan welke commissie als secretaris was toegevoegd de lieer N. van Li tb. De Voorzitter der commissie lichtte "het concept kort toe. De commissie had alle politieke overwegingen ter zijde gesteld en aldus de principieele vraag of de wet er al of niet moest komen, niet behandeld; doch zich op liet standpunt gesteld, dal zij noch Vóór noch legen de wet als zoodanig is. Zoo heeft zij ook gemeend de aandacht van den Minister te moeten vestigen op aan te brengen verbeteringen, ook al zou daar door aan het aantal te belasten artikelen eenige uitbreiding worden gegeven. De heer De Gooyer stond sympathiek te genover dit adres, doch zou ook de safe loketten niet onder de belaste artikelen wil den opgenomen zien. De Voorzitter sloot zich daarbij aan en besloten werd, te dier zake het adres nog aan te vullen De heer Van der Zanden achtte het cri terium van wal weelde is, bij schoenwerk onjuist en wilde den prijs als basis nemen. Een paar schoenen beneden f 19.50 zou hij niet onder luxe schoenen willen gerekend zien. De voorzitter daarentegen achtte het be grip „weelde" in het adres aangegeven, juist. Balschoentjes inoelen bijv. ook tol .luxe schoenen worden gerekend al zijn ze minder duur. Zoo werd eindelijk alleen mei toevoeging Door VALENTINE WILLIAMS. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. (Nadruk verboden). 62) Ik voelde diKdelijk de vijandige stem ming, waarin hij tegenover mij verkeerde, ■en ik voelde mij daardoor nog ellendiger. Maar Lawless sprak tegen mij, toen ik daar geheel beduusd stond; hij klopte mij op den rug on vroeg of ik weer lrêelemaa! goed in orde was. »De bende is cr vandoor," grinnikte hij. „Op het hooien van dat geweerschot van de „Naomi" moeten zij gerend zijn naar hun sloep in de Slurt-Baai. wèg van het eiland, lm hun schipper hebben ze aan zijn lot crvergelatc-n. Een gevaarlijk ventje is dal, Majoor! We hebben de sloep gezien..;. een torpedojager is hettoen li ij dó zandbank overstak de open zee in. Sir Alexander wou maar s' ods, dat ik ze ach terna zou gaan. Maar'ik heb hem gezegd. dat het nergens voor diendebij die- snelheid, die zij hei-ben Toen vertelde hij mij van de geweldige verbazing, die ue verschijning van de sloep dcc „Naomi" had veroorzaakt aan boord .1 an het jacht, (oen het voor Alcodo lag. „Toen de oude rr.;m hoorde, dat ik° Miss Uarth aan land had 'laten gaan met den coklcr," vervolgde de kapitein, „dacht ik. «a* hij gek zou worden. Hij raasde en tierde a-s een bezetene. Oefl het was geen pretje! van het opgemerkte omtrent de safe-loket ten het concept-adres aanvaard en het bu reau uitgenoodigd het te zenden aan den Minister van Financiën. Het luidt in hoofdzaak als volgt: Speciaal de voorgestelde wijziging Zegel wet 1917 hoeft de Kamer tot nadere bestu deering genoopt, aangezien bij een weelde belasting handel en nijverheid zeer nauw betrokken zijn. De Kamer betreurt het echter, dat zij niet in de gelegenheid is gesteld, vooraf haar oordeel over deze materie ter kennis van Uwe Excellentie te brengen. Ofschoon het ontwerp vele zaken bevat, die niet immer als weelde-arlikelen, maar beter als niet noodzakelijke verteringen aangemerkt kunnen worden, ligt het niet in de bedoeling der Kamer op deze zijde van het ontwerp nader in te gaan. De besludeering van het ontwerp geeft haar aanleiding tot de volgende voorstellen en opmerkingen. De moeilijkheden, verbonden aan de ad ministratie en controle dezer belasting acht de Kamer van dien aard, dat het wetsont werp in zijn huidigen vorm haar onaan nemelijk voorkomt en zonder groole kosten voor overheid en particulieren niet uitvoer baar is. De wijze van inning, zooals deze om schreven is in artikel 81 b en volgende van het wetsontwerp, lijkt de Kamer zoo be zwaarlijk, dat zij Uwe Excelllentie ter over weging voorstelt de aanvulling Zegelwet 1917 aldus te wijzigen, dat primo, een omzetbelasting, verschuldigd voor de artikelen, in het huidige ontwerp aan belasting onderworpen, ingevoerd worde, of socundo, in overeenstemming met het principe der oude patentbelasting door een soort vergunningsrecht te heffen naar ver houding van den omzet, tegenover den druk der belasting het voorrecht der beperking en dus een soort bescherming gesteld worde. Ook deze tweede wijze van heffing zou naar de meening der Kamer economischer zijn, dan die in het ontwerp neergelegd. Wanneer Uwe Excellentie onverhoopt niet. met een dezer voorstellen accoord kan gaan, zou de Kamer willen adviseeren de bedragen beneden de f 1.vrij te stellen, omdat anders de aankoopen tot dit bedrag wegens de 'kosten aan administratie en ze gelrechten percentsgewijze te hoog belast zouden worden en ook de hieronder ge noemde wijzigingen in overweging te nemen In verband met de belasting van verte ringen in hotels, enz. wil de Kamer spe ciaal wijzen op de belangen van handel en industrie, die in het geding komen, doordat handelsreizigers verplicht zijn uitgaven te doen, die in vele gevallen geen weelde-uit- gaven zijn. Deze zullen alle, indien het ontwerp, zooals liet daar ligt, wet zal zijn geworden, met 10 pCt. verhoogd worden. De Kamer zou het op prijs stellen, indien de grens der uitgaven, waarvoor geen be lasting verschuldigd is, belangrijk verhoogd zou worden, of met het oog op het variee- rend prijsniveau bij Koninklijk Besluit be paald worde. Art. 81a sub 2 a 1 ware uit te breiden tot piano's. Tevens ware het percentage voor deze gehéele groep te brengen op 5 pCt. in plaats van 10 pCt.. met het oog op de hooge waarde van het artikel. Sub 2a C. De Kamer zou ontbijtkoek, zon- op den prijs, kan door de omstandigheden een zeer willekeurige worden. De laatste 6 maanden van 1924 gaven variaties in de wolprijzen van pl.m. 40 pCt. te zien. Daar enboven is de prijsgrens in vele gevallen een zeer onjuist criterium om uit te maken, wat al dan niet weelde is. De aard van het artikel worde dus, indien mogelijk, overal in de wet als criterium aangenomen, door b.v. een bepaald gewicht der slof per M2. als grens te stellen en tevens de kwaliteit en den aard der stof in aanmerking te nemen. Zoo zouden b.v. kleedingslukken, als kou sen, sokken, dassen, overhemden, blouses, rokken, japonnen, pyjama's, enz. enz. zoo wel boven- al3 onderkleeding belast kunnen worden met 10 pCt.. iiidien zij zijn vervaar digd of versierd met zijde of kunstzijde, of de slof daarmede is vermengd. Als luxe-schoenwerk worde aangemerkt en dus belast datgene, wat bewerkt is met. of geheel of gedeeltelijk beslaat uit peau de Hij noemde mij bij alle leclijke namen, die hém voor den mond kwamen, en ik mag een boon zijn, als ik weet of ik nog in zijn dienst bon, ja of neen. Ik ben een paar maal in mijn leven uitgevelcrd en hard aangepakt, maar ik heb nog nooit zoo'n herrie cleefd, als toen met Sir Alexander! En hij is woest op u ookl „Dat geloof ik ook!" aniwoorddo ik. j,Wij slaken dadelijk weer in zee," her nam Lawless, „en stoomden naar het eiland. John Mackay stookte wat hij 6lokan kon! llij had el-ken nacht een nachtmerrie, als hij aan de keien rekening dacht! Wij ankerden voor de zandbank en kwamen de sloep mee naar de kust. Toen wij door de Baai binnenkwamen, zag ik door mijn kij ker het Likkeren van uw lieliograaf van af de rotsen midden op liet ei-land. Dus, toen we aan wal gestapt waren, zijn we dadelijk naar liet plateau geklommen. Ik luid geen flauw idee, hoe ik u moest laten welen, waar wij waren," zei ik, „tot dat ik opcen3 dacht aan dat spiegeltje. Mijn hoop, dat u mijn seinen zou zien, was maar heel gering, en u heeft gezien, dat de toe stand wel wat hachelijk werdtoen u aankwam." Iémand trok mij aan mijn elleboog. Het was Mackay. „Die groole Duilscher wou u effe spre ken!" Ze hadden Klompvoet uitgestrekt op zijn dekens onder den Loom. Ik vind het naar een man vastgebonden te zien liggen en een eigenaardig soort misplaatst medelijden sloop Ln mijn hort, loom ik neerzag op ürundi, dic-n ik zoo gevreesd had, en die nu aan handen en voeten gebonden was. Bij mijn nadering opende hij de oogen, suède, brocaat .goudleer, lakleer en ander luxe leer. Sub 2a 6. De Kamer zo uonlbijtkoek. zon der toevoeging van sucade, gember, enz. bereid, vrij willen iaten. Sub 2b 6. (Vuurwapens en munitie) zou de Kamer onder a (10 pCt.) gebracht willen zien. Schilderijen zou de Kamer beneden de f 100 onbelast willen laten. Hel trok verder de aandacht der Kamer, dat waar er zoovele artikelen, die er min der voor in aanmerking komen, belast zijn, bijv. bloemen, oesters, Boheemsch ongesle pen glaswerk en luxe kaassoorten buiten de belasting vallen. In art. 81b is de opklimming der waarde der zegels tot vijf en twintig cents met vijf cents ^vastgesteld. Daarboven is de opklim ming telkens 25 cents tot f 6. Indien sa menvoeging van zegels niet geoorloofd is, schuilt hierin voor de bedragen om en bij de gestelde grenzen een groote onbillijkheid, waarom de Kamer Uwe Excellentie voor dat geval verzoekt samenvoeging van zegels toe te slaan, of zegels met opklimmende waarde van 5 cents tot hoogere bedragen in te voeren. De rapporten inzake de reorganisatie van den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst wa ren door het bureau der Kamer in handen gesteld der Commissie voor het vervoer die naar aanleiding daarvan een concept adres had ontworpen voor den Directeur der P.T. T. hetwelk met een enkel woord door den voorzitter dier Commissie, den heer Van Ginkel, werd toegelicht, waarna het zonder stemming werd aangenomen. In het adres wordt gezegd dat de kamer met belangstelling heeft kennis genomen van de hoofddenkbeelden neergelegd in het z.g. rapport Nolting. Voor zoover do Kamer kan oordeelen, is een spoedige ten uitvoerlegging van de ont_ worpen plannen een dringende eisch' daar de tarieven, mede blijkens de vele adressen der Kamers van Koophandel, waaronder ook dde voor Rijnland, zeor veel te hoog zijn, in verhouding tot de algemeene index cijfers. De Kamer acht het van zeer groot belang, als grondslag voor de gehcele reorganisatie, dat geen hooger personeel in functies go- plaatst wordt, welke door lager personeel vervuld kunnen worden en bovendien, dat er zoowel in'de hoogere als ia de lagere ran. gen niet meer personeel in dienst genomen wordt, of in dienst blijft, dan strikt noodza kelijk is. Naast de reorganisatie zal op deze wij ze naar de Kamer lioopt, zeer spoedig tot ver laging zal ook daarom zoo min mogelijk uit gesteld moeten worden. Deze verlaging zal ook daarom zoo min mogelijk uitgesteld moeten worden, omdat na een beduidendo verlaging veel meer gebruik van den posé- dienst gemaakt zal worden. Inzonderheid vestigt de Kamer hierbij de aandacht op het in verhouding tot voorheen zoo buiten sporig hoog tarief voor het locaal verkeer. Een aanzien van de actie, welko gevoerd wordt om de reorganisatie tegen te werken, meent de Kamer te moeten opmerken, dat de voorgestelde bezuinigingen, waarbij in het algemeen genomen, directe salarisver mindering niet toegepast wordt, do meest sympathieke is, welke onder de huidige om standigheden mogelijk is. De Kamer spreekt echter den wcnsch uit, dat overal waar handel en verkeer dit eischen. de daardoor noodzakelijke uitbrei dingen inmiddels niet achterwege zullen blij. ven en dat omtrent inkrimping van den dienst steeds, evenals ook thans reeds dik werf, overleg met belanghebbende groepen gepleegd zal worden. Het Bureau van de Kamer had op dit concept een aanvulling voorgesteld waarin tevens de aandacht van den Minister er op wordt gevestigd, dat het Handelsverkeer in Nederland, vanwege de hooge koeten, naar verhouding weinig gebruik meer maakt van telegrammen. Dit gebruik zou in zeer belangrijke mate voor uitbreiding vatbaar zijn, indien ook vooral voor langere telegrammen, een lager tarief berekend zou kunnen worden. Het is de Kamer bekend, dat de handel in vele .gevallen, zeer beslist een voorkeur heeft voor telegrammen boven het telefoonge sprek. Door het hooge telegramtarief kan deze véorkeur echter niet tot zijn recht ko men. De Kamer is zelfs van meening, dat oen Zijn blik was nog grimmig en onbevreesd. „Wanneer mijn mannen waren geko men," zei hij woedend, „zou je nooit me ontslipt zijn. Maar ze gingen er vandoor en lieten mij in den steek von Hagel, een Duitsch officier, net zoo goed als d-e rest. Werkelijk, ik begin te gelooven, dat de zon is ondergegaan ov-er%nijn ongelukkig land!" Hij zweeg en scheen in gedachten ver diept. „Jonge man, jonge man als je mij in mijn goeden tijd gekend hadtl Maar dé funda menten van mijn leven zijn weggeslagen. Okcswood, ik word oud!" Hot zweet parelde op zijn voorhoofd. Ik kon het zien glinsteren lussohen zijn stop pelig, staalgrijs haar. „In mijn tijd, in de dagen van Duilsdh- lands grootheid ,was ik oppermachtig I Ik had maar één meester den Keizer zelf! Niemand, niemand, begrijp je dat? zelfs niet de Rijkskanselier of de ohef van het civiele huis, die een nog grooter mail was dan hij zou hel gewaagd hebben mij der Stolze orders te geven 1 En toch had ik geen officieel e positie! Mijn naam stond niet op een Rang-Liste en ik kreeg geen decoraties. Der Stelze verkocht zich niet voor die schitterende kruisen en sterren, waarmee zooveten van mijn land- gen ooien graag praaiden! Neen, ik was de geheime macht van den troon, het werktuig van Zijne Majesteit. En op die oene uitzon dering na, beefden de hoogs ten in het land voor mijn naam Zijn slem klonk mat en hot scheen mij toe, dat hij inderdaad plotseling een oud man geworden was. Zijn gelaat was ver slapt; hij scheen nog massiever van lichaam dan vroeger; het vieescfa van zijn verlaging van het telegramtarief geen of geen beduidende verlaging van inkomsten tot gevolg zou hebben, waarom zij U in overweging geeft reeds thans dit tarief to verlagen. Een speciaal" verlaagd tarief zou boven dien misschien mogelijk zijn voor de gevallen waar de inhoud van het telegram per tele foon aan den, telefonisch aangesloten, ge adresseerde medegedeeld mag worden, wat door een speciale aanduiding van den afzen der kenbaar gemaakt zou moeten worden. De telegrammen zouden daarna als gewo ne brieven in de bestelling opgenomen kun nen worden. Na eenige opmerkingen van den heer Van der Laan, waarin deze een in Amerika ge volgd systeem van latere verzending der telegrammen tegen lager tarief als doelma tig aanprees, welk systeem, volgens den voorzitter, den heer Rocll en andere in ons land met zijn veel geringeren afstanden geen effect zou sorteeren werd het adres met aanvulling aangenomen Het zal naar den Directeur Generaal der P.T.T. worden gezonden. Zonder discussie en hoofdelijke stemming werd vervolgens een adres van den minister van Justitie aangenomen, met betrekking tot instelling eener commissie tot onderzoek van het recht op Binnenvaart. Daarin wordt me degedeeld dat de Kamer met ingenomenheid heeft kennis genomen van hel feit, dat door Uwe Excellentie is ingesteld een Commissie tot onderzoek van het recht op Binnenvaart. De Algemeene Condities in de Binnen - bc-urtvaart, waaraan de verladers van goede ren zich tlians moeten onderwerpen, houdt toch geenszins datgene in, wat een juiste verdeeling van risico eischt. Zooals onze Kamer herhaaldelijk bleek, worden zelfs in de kringen van de vervoer ders deze Algemeene Bepalingen min of meer verontschuldigd en wel in hoofdzaak door er o.a. op te wijzen, dat: Iq. de bepalingen van het Wetboek van Koophandel voor hen niet te aanvaarden zijn 2o. de verladers zich legen veel risico kun nen verzekeren (alsof dat een reden zou mo gen zijn om alle risico van zich af te schui ven). De Kamer zal thans niet ingaan op het min of meer belangrijke dezer verontschul digingen. Deze karakleriseeren de onge- wenschte verhoudingen echter voldoende duidelijk. Zij zal daarom volstaan met er op te wijzen, dat de huidige Beurtvaarlcondi - ties hare eenzijdigheid ten voordeele der vervoerders te danken hebben aan het feit, dat zij opgesteld zijn uitsluitend door orga nisaties der vervoerders, zonder de verladers er behoorlijk in te kennen. Ook de wijzigin gen, welke in den loop der jaren zijn aange bracht, zijn als liet ware uit de lucht komen vallen. Nu heeft het de Kamer zeer glroffen, dat in de Commissie door Uwe Excellentie inge steld, naast de wetenschappelijk geschoolden wel de beurtvaartorganisaties vertegenwoor digd zijn, maar dat de verladers, veelal de eigenaars dei* goederen en derhalve de voor naamste belanghebbenden daarin ontbreken. Zij zou het derhalve zeer op prijs stellen, zoo Zijne Excellentie er alsnog toe over zou willen gaan aan de commissie eenige uitbrei ding te geven, door er ook in op te nemen enkele vertegenwoordigers der verladers. De mededeeling van den betrokken Mi nister inzake de op 26 October van het vorig jaar ingestelde Commissie inzake dc binnenvaart was in handen gesteld van de commissie van vervoer, die daarvoor een adres had ontworpen, dat door den heor Van Ginkel Werd toegelicht, dio er o.m. op wees dat dc commissie het als een leem te beschouwt, dat in deze Commissie do handel niet is vertegenwoordigd. Daarna werd het adres aangenomen. Naar aanleiding van een verzoek van verschillende vereenigingen en particuliere personen, uit de bollenstreek, had het Bu reau van de Kamer een adres ontworpen aan het Hoofdbestuur der Posterijen, Te legrafie en Telefonie om te bevorderen, dat- ook do plaatsen Rijnsburg, Oegstgeest, Warmond en Katwijk aan den Rijn in het •treoknet opgenomen worden. Juist waar de bezuinigingsplannen, welke overigens toegejuicht worden, voor een deel uitgevoerd zullen worden, ten koste van het platte land, meent de Kamer, dat gelaat hing kwabbig neer en zijn wangen waren ingevallen. „Dit had mijn laatste avontuur moeien zijn," hernam hij, en hij staarde piij wan trouwend aan, „liet laatste van hoevele? Vrienden van mijn meester vertelden mij van dezen schat en vaardigden mij af, om dien in Middel-Amerika te gaan opsporen. Wat zij mij voor mijn moeite gegeven zou den hebben, zou genoeg geweest zijn om mij in staat te stellen mijn droom te ver wezenlijken, dat ik namelijk mij zou kun nen vestigen op een kleine bezitting van mij in Baden, om daar mijn levensavond rustig door te brengen „En waar hadden, je vrienden dat geld voor noodag?" vroeg ik. Trolsch klonk Grundts antwoord; „Dat is de zaak van mijn meester I" Zijn woorden gaven mij genoeg ant woord; want ik wist van het beslaan van geheime fondsen, die bestemd waren om dc HobenzoHernk weer op den troon te bren gen, dien zij zoo schandelijk verlaten had den. „Je ihebt je tegenover mij gesteld, Oke- wood," zei Griindt plotseling, „in een tijd, toen de bijl al aan de wortels van den Ger- maanschen eik gelegd was. In den langen tijd, dait ik te bed moest blijven om die wond je weet, dal zij het noodig hebben gevonden, het bericht te verspreiden dat ik dood was heb rk wel eens gedacht, hoe onze strijd eigenlijk een verkleinde repro ductie was van die strijd lusschen Duitsch - land en Engeland. En in geen van .heide gevallen is hot mij volkomen duicteuijk, waarom de En^Jander won! „Misschien is h«t een gewetenszaak, Uorr Doktor?" op deze of event-ueclo andere wijze zoo mogelijk compensatie gegeven moet wor- dep. De Kamer zou het derhalve zeer op prijs stellen, indien op dezelfde wijze ala to Noordwijk geschiedde, den belanghebben den de keus werd gelaten, of zij zich aan het plaatselijk net, dan wel aan het streek- net willen aansluiten. Door het gemeentebestuur van Rijnsburg was bij de Kamer geklaagd over den slech ten toestand van hot Hulppost-, telcgranf- cn telefoonkantoor aldaar, welke klachten door de Kamer waren onderzocht en go- grond gebleken, zeide de voorzitter, zoodafc het Bureau aanleiding vond pogingen nan te wenden daarin verbetering to brengen. Met het oog daarop had het een adres aan het Hoofdbestuur der P. T. T. ontworpen, dat nu ter goedkeuring aan de Kamer werd aangeboden Afgezien nog van de te kleine loealiteit, is b.v. het telegramgeheim niet voldoende verzekerd, daar bij het telefonisch doorge ven, een ieder, die al of niet toevallig aan wezig is, van den inhoud kan kennisnemen. Ook de spreekcel ia niet zoodanig, dat het gesprokene niet afgeluisterd lean worden, aldus wordt in dit adres. otm. opgemerkt. Juist voor Rijnsburg zijn dit ernstige euvelen, "daar er twee- tot driehonderd kleine kweekers zijn, welke voor verreweg het grootste deel niet telefonisch aangeslo ten zijn, terwijl zij toch op de dagelijks gehouden veilingen en bij ondcrshandschen verkoop, per jaar voor niet minder dan cir ca één millioen gulden aan afgesneden bloemen vorkoopen. Do Kamer veroorlooft zich derhalve uw hoofdbestuur dringend te verzoeken, zoo spoedig mogelijk afdoende verbeteringen aan te brengen. Het adres werd bij acclamatie aangeno men en het Bureau opgedragen Het zoo spoedig mogelijk te verzenden. Een voorgestelde wijziging van de wel op de Kamer van Koophandel in dien zin, dat vereenigingen liet kiesrecht kunnen uit oefenen, daar waar zij hun domicilie heb-, ben, werd na toelichting van den Voorzit ter, bij acclamatie aangenomen. Met betrekking tot het op de agenda voor komend punt: belasting op liet watergebruik, werd op voorstel van het Bureau en na toe-, lichting van den voorzitter besloten dit op-, nieuw aanhangig te maken en nadere ad viezen in te»winnen. Hierna werd een aantal door het Burëau voorgestelde doorhalingen van firma's in het district in het Handelsregister goedgekeurd. Hierna kwam de rondvraag aan de orde, waarbij de lieer A. Mulder eenige opmer-. kingen, in de vorige vergadering gedaan, herhaalde. De lieer Molkenboer sprak de wensche-. lijkhcid uit pogingen te doen, dat aangetee- kende stukken, die thans van bet Postkan toor moeten worden afgehaald, kunnen wor, den bezorgd. Deze waag werd gerenvoyeerd naar de Commissie van Vervoer. De heer Wernink had vernomen, dat Ier gelegenheid van een jaarfeest (de Vereenig. van Zuivelhandelaren, verslagg.) de Kamer zich had laten vertegenwoordigen en de af gevaardigde die Vereenjging had gecompli menteerd Hij vroeg of dit niet wat te ver ging. De Voorzitter zeidc, dat deze vertegen-, woordiging feitelijk buiten het Bureau i« omgegaan en dat zooiets in het vervolg niet weder zal voorkomen. Hierna ging de vergadering over In een huishoudelijke zitting. RECLAME. GROOTE OPRUIMING VA\ SPIEGELS EN SCHILDERIJEN Profiteert van de gelegenheid! Groote maat Spicyels f 5.00 Schil der 3 jeu 00 et., 00 ct. enz, Voor het omlysten van Platen en Foto's 10 korting. Zie étalage! Haarlemmer* straat 62, t.o. het Volkshuis. Geen filialen. 8527 De Duilscher keek mij verbaasd aan. „G-ewélenszaaikriep hij uit. „Maav dat is geen middel van oorlogvoeren 1" Lawless naast mij uitte een luiden kreet van verbazing. Ilij stond over do dekens gebogen. „De schal!" riep hij uit, „groote hemel, hebt u hem gevonden?" En hij hield een glinsterend goudstuk omhoog. Gek. ik had er heelcmaal niet meer aan gedacht. „Daar op die dekens, kapitein," zei ik, „ligt al wat wij waarschijnlijk ooit van den schat op Cock Island zullen Tinden. Ik heb' de plaats, waar hij geborgen is, goed uitge vonden. Maar de schat zelf is verdwenen. Daar liggen vijftien, goudstukken, ik heb ze geteld. Dat is alles, wat er van over is. Toen sprak Grundl. „Dus heb je tot het eind loe opgesneden!" ■zei hij; „meer niet." „DM was het dus, waarom de bende zoo'n haast li ad om weg te komen I" riep Lawless. Ik schudde het hoofd. „Zij hebben den achat cwnnpn gevon den," antwoordde ik. ..Ergens lusschen tri rotsige ravijnen en kloven van dut eiland liggen oen honderd duizend pond Am er. - ka arische dol/ars en Duilsche twinligmark- stukkên verstrooid. Het Noodlot heelt or.s oen poets willen bakken, kapitein. Hei lieelt ccn vulkanische uitbarsting gestuurd/ die den schat in de lucht heeft doen vliegenV „Jeminee..oeV' ri:*p Lawless met oei diepen zucht, '(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5