SALONWIEGEN Kinderwagens GEBR. BRÖNING vanaf f IO.§2 vanaf f 36.50 AGENDA. INGEZONDEN. RUIME KEUZE Wij ontvingen een groote Sorteering Nieuwe Rijn 8-10 - Hoogstr. 1-2 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. EERSTE KAMER. Donderdag. „De Graaubeurs"Uitvoering Chr. zang- eer. „Zingt den Heer". 8 uur. „Jcrucl" (Groenesteeg 16): Bijbelbespre- king. 8 uur. Schouwburg: Kon. Ver. ..Het Ned. Too- neel" ..Uilkomst". 8 uur. Stadszaal: Filmavond met wetenschap, peliikc voordracht voor de Leidsche Chris- telijko Oranje-Vereeniging. Halfacht. Volkshuis: Tentoonstelling „Het Reizend Museum". Van 2 uur tot halfzes en van halfacht tot 10 uur. Vrijdag. Stadszaal: Openbare samenkomst. Sprekers: ds. H. G. van Wijngaarden, over „De onder gang van het Protestantisme", en Joh. F. van Gemert, over „Rome de baas in Neder land." 8 uur. Volkshuis: Tentoonstelling „Het Reizend Museum". Van 2 lot 6 uur. Wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde Ten toonstelling van teekeningen. Van 8 tot 10 uur. Oegstgeest, „Irene": Uitvoering Chr. zangve-rc-eniging „Debora". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. waargenomen door do apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tol. 807. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 18, is altijd geopend, doch van n m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen yoor leden van dat fond3. 4.20: Londen (365 M. 2LO): Telefonie voor de schoolkinderen. Cardiff (351 M. 5WA)Ifet Carlton Orkest (overgebracht van het Carlton-Restauranl). Newcastle (400 M. 5NO): The Tilley's Restaurant Orchestra. Glasgow (420 M. 5SC): Concert: The Wi reless Quartet. 4.30: Amsterdam (1950 M.): Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Am- sterdamsche tijd). 4.35: Aberdeen (495 M. 2BD): Concert Nora Atkins (sopraan) The Wireless Or chestra. 5.05: Parijs (1780 M. SFR): Concert met medewerking van solisten. Cardiff (351 M. 5WA): The „5WA's „Five o'clocks", vocaal n instrumentaal concert. 5.20: Hamburg (392 M.): Concert. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 6XX): Tijdsein van de Big Ben Weerbericht. 7.25: Leipzig (ongeveer 400 .M): Concert: Trio voor viool, cello en piano, H dux Liederen te zingen door mej. Isolde Wagnor Schnerr (alt) Strijkkwartet in E moll, uit te voeren door het Dresdner Strijk kwartet. 7.50: Chelmsford (1600 M. 6XX): Uit voering van de Malhaeus Passion van Bach (overbrenging van St.' James Soho.). Londen (365 M. 2LO): Concert met mede werking van the Wireless Orchestra o.a. March „The God of Thunder" (Howgill) Ouverture „Calm Sea and Prosparnas Voyage" (Mendelssohn) „Storm", Move- ment from Symphonie No. 6 (Beethoven). Birmingham (475 M. BIT): The Station Orchestra Uitvoering van muzieknum mers op verzoek. Cardiff (351 M. 6WA): Concert door the Station Orchestra o.a. Ouverture „Coro- lianus" (Beethoven) „Bridol Procession" (Grieg). Newcastle (400 M. 5NO): Programma van Fransche muziek The Station Symphony Orchestra. 8.10: Hilversum (1050 M. NSF): Hilver- eumsche Draadlooze Omroep Programma wordt nog toegezonden. 9.05: Parijs (1780 M. SFR): Fragmenten uit Castir et Pollux", Opera-Comique, van Rameau. 10.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX): Vervolg van het Concert Orkest: „Suite Where the Rainbow ends" (Roger Quilter) March „Under the Stairs" (Weiss). (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie}. Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Aan de Leidsche Ouders en Opvoeders. Niemand zal veronderstellen, dat u geen belangstelling hebt voor dc opvoeding van uw kinderen. Toch, toen ik Woensdagmiddag de ion- toonstelling van „Het Reizend Museum* voor Ouders en Opvoeders in het Volkshuis op den Apothekersdijk bezocht, wgts ik te leurgesteld over het geringe bezoek. Immers, deze tentoonstelling is juist iets ▼oor UI Een schat van speelgoed en knutsela rijtjes kunt gij hier bewonderen; platen en demonstraties geven u talrijke wenken voor de verzorging van heel kleine en groo- tere kinderen. Ik mag van de Redactie niet verlangen, dat zij mij ruimte afstaat voor een verdere beschrijving, maar ik raad u aan: Gaat zelf zien 1 Oudercommissies, ouders, gaat er allen heen 1 Ziet niet op tegen de entrée van 10 of '95 cent 1 Als u er geweest bent, en de verzame ling goed hebt bekeken, zult gij in weten •n voelen rijker zijn geworden. Door zoo'n kleine uitgave kunt ge u zelf en uw gezin een langdurig genoegen ver schaffen, waarvan de waarde in geen geld 11 uit tc drukken. Leidsbhe Ouders en Opvoeders, laat het van u zelfs nooit gedacht kunnen worden, ftat uw belangstelling voor de opvoeding 4er kinderen hee! gering was. Gaat allen nog hedenavond naar het Volkshuis! J. O* VAN SOHAIK. RECLAME. Merk „PATRIA" in alle Kleuren en Modellen DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog weinig schot in de groote kwesties. Dat men inzake de Duitscko voorstellen nog niet heel ver is gekomen, kan blijken uit het volgende In het Engelsche Lagerhuis werd aan Chamberlain gevraagd of er een Yoorstel ia gedaan tot het houden van een bijeen komst waarop Duitschland rou worden uit- genoodigd ter bespreking van de bijzon derheden van het voorgestolde vijf mo gen dhed e n verdrag. Ohamberlaim antwoordde, dat de bespre kingen dienaangaande nog in een begin stadium verkeeren en dat hij geen voor spelling kon doen omtrent den loop, dien zij zouden nemen. Hij voegde hieraan toe, dat de regeering ten zeerste hoopt, dat de besprekingen tot een waarachtige verbete ring van den Europeesohen toestand zouden leiden, en dat zij, voor zich, rou doen wat zij kon om dat resultaat te bereiken. Hij verzocht het Huis hem in dit beginstadium niet aan een bepaalde gedragslijn te om- den. Als ik niet beschik over zekere vrij heid van handelen, zei hij kan ik onmoge lijk slagen. En ook de verklaring van Benesj, men zie onder Tsjecho-Slowakije, geeft weinig houvast, terwijl het vasthouden door Frank rijk door dik en dfun aan het protocol van Geoiève zelfs ongunstig bi te noemon. In de ontwapeningskwestie schijnt men evenmin iets op te schieten. Tenminste dat is op te maken uit het antwoord der Engel sche regeering op een vraag van lord Par- moor in het Engelsche Hoogerhuis, die op de welbekende wijze werd afgedaan, dus met algemeenheden. De Engelsohe regeering verklaarde ten slotte, dat, al is het protocol van Genève mislukt, zij volle belangstelling blijft be houden voor het ontwapeningsvraagstuk, hetgeen indirect steun -beteekent voor Coo- lidge's conferentie, waarvan de Matin" thans openlijk durft schrijven, dat het daarvan het nut niet inziet. Generaal Spears, een lid van de Engel sche groep van de Interparlementaire Unie, heeft als rapporteur van de ontwapenings commissie dezer vereeniging, een plan ont. worpen voor de ontwapening van het Rijn land. Dit plan draagt de goedkeuring weg van de Fransche groep van de Unie en ofschoon de Duitsehe groep er nog niet mede heeft ingestemd, gaat zij toch mee met het voornaamste beginsel van het plan, n.l. het opzicht over het Rijnland voor den Volkenbond. Het plan van genei-aal Spears, dat voor- loopig slechts een particulier ontwerp is, doch waarvoor in officieele kringen groote belangstelling bestaat, komt in hoofdzaak op het volgende neer In het Rijnland zal een gedemilitariseerde zone worden ingesteld, overeenkomstig art. 42 van het verdrag van Versailles. Deze zone zal aan den rechteroever van den Rijn een breedte van 50 K.M. hebben. Het Duit. scli© gebied op den linker Rijnoever tot aan de grenzen van Frankrijk, Luxemburg en België zal, wat bestuur en politiek betreft., volkomen vrij zijn, doch een commissie, benoemd door den Volkenbond zal voor een waarachtige ontwapening moeten war ken. Deze commissie zal de vlag van <le leden van den Volkenbond voeren en haar zetel in de gedemilitariseerds zone heb ben. In deze zone zullen geen troepen mogen worden gerecruteerd en geen versterkingen worden aangelegd. Geen enkele afdeeling troepen en geen enkel legervliegtuig zal de grens dezer zone mogen passeeren. Alle ambtenaren moeten uit het gebied zelf af komstig zijnalleen de president mag door de Duitsohe regeoring worden benoemd. Voor de regeling van den spoorwegdienst zal een speciale commissie worden benoemd die den Volkenbond op de hoogte van haar werkzaamheden dient te houden. Een klei ne internationale troepenafdccling, van on geveer vijf bataljons zal met de bewaking vqa* Ae voornaamste wegen, bruggen en tunnels worden belast. De bruggen, die naar deze zone leiden, moeten zoo worden gebouwd, dat zij het gewicht van zware ar tillerie en tanks niet kunnen dragen. Iedere militaire post zal verplicht zijn bij de na dering van troepen de bruggen op te blozen. DUITSCHLAND. De presidentskeuze en dc Pruisische cri3is. in den Pruisischen Landdag is de ramp aan de Wcser herdacht. Dr. Höpker-Aschoff heeft nog niet te ken. nen gegeven of hij zijn verkiezing tot Prui sisch minister-president aanvaardt. Indien hij voor do eer mocht bedanken, zal er wel geen anderen Uitweg zijn dan de verkiezing van den sociaal-democraat Otto Braun. Dc sociaal-democraten en democra ten hebben zich 'reeds voor deze oplossing uitgesproken. Trouwens den heelen dag zijn besprekin gen tusschcn de verschillende groepen ge houden, wat ten gevolge had dat aan de ver gadering van den Landdag zelf een zeer ge ring aantal afgevaardigden deelnam. De economische partij uit den Pruisischen Landdag heeft zich tot de democraten ge wend met het verzoek al het mogelijke te doen om Höpker-Asschoff te bewegen zijn benoeming te aanvaarden. De oeconomische partij zou dan bereid zijn het nieuwe kabi net tc steunen, om het even hoe het zou zijD samengesteld. Dit beteekent, dat de samen werking aan de rechterzijde toch niet zoo soliede is als veelal wordt bewoerd. De re- publikeinsche groepen van den Landdag zullen heden het voorstel van de oeconomi sche partij bespreken Veel neiging om het te aanvaarden schijnt er niet te zijn. Men wil daar nu liever tot Landdag-ont binding overgaan, gezien de uitslag der stemming voor de presidentskeuze. Wat deze laatste betreft, do Centrum partij zou op het punt staan met de socia listen een accoord te sluiten. Dit accoord zou dan tweeledig zijn. Eenerzijds zouden de socialisten aan het centrum beloven Marx te steunen bij do verkiezingen van het pre sidentschap. Anderzijds zou het centrum dc socialisten weer op het kussen helpen in Pruisen. Ook de democraten zouden Marx willen steunen. Komt dit accord der Weimar-partijen er, dan schijnt Marx' keuze verzekerd. De Duitsche Volkspartij moet reeds beslo ten hebben Jarres te handhaven. De Duitscb nation alen aarzelen nog, doch zullen ver moedelijk wel moeten volgen. Welk een weerslag deze loop der gebeur tenissen in Rijksdag en Rijksregeering zou hebben 1 Het oorspronkelijke Völkischc doch thans Duitsch-nationale lid van den Beierschcn Landdag Pöhner, dio in het Hitler-proces tot vijf jaar vestingstraf werd veroordeeld, doch wiens straf wégens ziekte eerst drie maanden geleden is ingegaan, is door de regeering begenadigd, waarmede de laatste der veroordeelden vrij is. FRANKRIJK. Het protocol van Genóve studentenstaking te Parijs. De commissie van buitenlajidsche zaken van de Kamer heeft met algemeene stem men het verslag van Paul Boncour aange nomen, dat bet pro boe ol van Genève goed keurt. Bij wijze van protest tegen de schorsing van den Deken der juridische faculteit aan de Sorbonne en de vervolgingen tegen de studenten heeft de algemeene studenten- vereen iging een staking van drie dagen af gekondigd voor alle faculteiten en acade mische inrichtingen te Parijs. De eenige uitzondering betreft de medi sche studenten, die hospitaaldienst verrich ten en die gemachtigd worden aan het werk te blijven. De Parijsdhe medische studenten zijn tc teller om mee te beloogen, aangezien zij voor den aanstaanden cursus ook in hun faculteit een beslissing voorzien, die ze eveneens ais een partijb^noeming beschou wen. Het betreft de schepping van een nieu wen leerstoel voor kinderziekten, die spe ciaal zou worden opgericht door doctor Weiill Hallé, die een bijzondere vriend zou zijn van den social is li schen leider Blum. En dit in afwijking van het advies der fa culteit, die dezen nieuwen leerstoel overbo dig acht. De oppositie tegen Herriot, bracht munt te slaan met deze affaire. TSJECHO-SLOWAKIJE. Verklaring van Benesj. In de commissie van buitenlandsche zak ken uit de Kamer heeft Benesj de Duitsdie voorstellen inzake het veiligheidsvraagstuk besproken en daarbij meegedeeld, dat hij in zijn bespreking met Ohamberlain de volgende voorwaarden had gesteld: Ten le kennis van den juisten tekst van een der gelijk verdrag en van de voorgestelde ar bitrage-verdragen, ten 2e ongerepte hand having van de rechten, die Tsjecho-Slowa- kije bij de vredesverdragen zijn toegekend, ten 3e toetreding van Duitschland tot den Volkenbond als noodzakelijke aanvulling van het 'waarborgverdrftg. dat noodzake lijkerwijs onder de auspiciën van den Vol kenbond tot verdere waarborgverdragen en ten slotte tot de beginselen van het protocol van Genève zal leiden. Benesj zeide, dat Herriot zijn standpunt en zijn voorbehoud in zake de DurtscUe voorstellen ten volle deelt. Een afdoende regeling van de vredeewnarborgen maakt voorts ook Rusland's deelneming noodzake lijk. In ieder geval is de huidige staat van zaken, niettegenstaande het terzijde schui ven van het protocol van Genève, een ge weldige stap voorwaart». PALESTINA. Opening der Joodsche universiteit. De Hcbreeuwsche Universiteit, gelegen op den top van den berg Scopus, c.a. 3000 voet boven zeepeil, is gisteren ingehuldigd in het naburige amphitheater op de helling van den heuvel, in tegenwoordigheid van 7000 personen. Aan duizenden moest de toegang geweigerd worden. Onder deze be vonden zich 400 colonist en, die loopende van Jaffa gekomen waren. Het uitgelezen ge zelschap bevatte vertegenwoordigers van 50 toonaangevende instellingen en academi sche lichamen van de hcele wereld. Balfour wérd op een reusachtige ovatie onthaald, toen hij opstond om de inaugu- reele rede te houden tot opening der Jood- sche universiteit. Hij zeide dat dit feit een vcelbeteckenend oogenblik is in de geschie denis van een volk wiens intellectueele cn zedelijke bestemming herleeft en dat op dezen dog zal terugblikken als op één der grootste mijlpalen in zijn loopbaan. Een nieuw tijdperk is ingegaan en de grootste zaak die zoovele ecuwen geleden in Pale stina ten einde gekomen is, zal cu weer worden opgevat in het oude tehuis van het Joodsche volk. Balfour zeide, dat het een grove vergis sing is te mecnen, dat de menschen van Joodsche geboorte niet hun volle aandeel hebben gehad in den vooruitgang der we tenschap en den groei der beschaving in de heele wereld. Zij hebben het hunne bij gedragen, ofschoon verspreid en niet rn staat om hun bijzonder nationaal genie voor één gemeenschappelijke taak samen te vatten. Balfour verwacht dat zij voort aan nog belangrijke bijdragen zullen kun nen leveren. Tenbij hij de fceekenen der tijden volstrekt verkeerd begrijpt en zich zeer vergist omtrent den geest van het Joodsche volk dan zal dit experiment met een stellig succes bekroond worden^ waar ieder zich geluk mee wensohen kan. BUITF.NT.ANDSCH GEMENGD In een particuliere school voor anatomie te Londen zijn de lijken gevonden van dr. Granville Cooke en van een jongen man van ongeveer dertig jaar;> die door gasver- stikking om het leven zijn gekomen. Do politie stelt een onderzoek in daar aan mis drijf wordt gedacht. Cooke's vader, die het instituut heeft gesticht, was een beToemd anatoom. Bij een proeftocht van een Duitsche tor pedoboot is het deksel van bet mangat ge vlogen. Vier man werden gedood en 4 zwaargewond. Een trein uit den Kaukasus komende, is te Scholinsky nabij Moskou op een lokaal- trein geloopen. Er zijn 10 dooden, 10 zwaar gewonden en 16 lichtgewonden. De ontwapeningsconferentie. WASHINGTON.2 April (N.T.A. Draadl.) Borah, de voorzitter der senaatscommissie voor buitenlandsche zaken, dat de plannen voor de nieuwe ontwapenings-cpnfeTentie voortgang zullen hebben, ondanks het ont moedigende Fransche rapport. Het veiligheidsverdiae. BERLIJN, 2 April. (V. D.) De zitting van de Commissie voor Buitenlandsche aangele genheden uit den Rijksdag, die heden zou plaats hebben en in welke de kwestie van het Veiligheidsverdrag zou worden bespro ken, is uitgesteld. De politiek van Stresemann wordt door den radicalen vleugel van de Duitsch-Natio nal en steeds heftiger aangevallen. De Con servatieve groep der Duitsch-Nationale Partij heeft een resolutie aangenomen, waaTin opnieuw de intrekking van de bepa lingen van de schuld aan den oorlog in het Vredesverdrag wordt geëischt. Italië's meening. ROME, 2 April. (N.T.A. Draadloos). Het officieuse Italiaansche standpunt betwij felt de mogelijkheid van het protocol van Genève doch begroet een garantie-verdrag tusschen Engeland, Frankrijk, Italië, Bel gië en Duitschland met vreugde cn houdt dit voor de beste weg ter verkrijging van een goed resultaat van alle hangende vraagstukken. De „Zeit" over het Garantie-Pact. BERLIJN, 2 April (V. D.). De „Zeit", het OTgaan van Stresemann, bevat een artikel over dc onderhandelingen inzake het Ga rantie-Pact. Het blad zegt, dat het noodig is en Garantie-Pact te sluiten, ter beveili ging van de grenzen. Duitschland is er van overtuigd, dat vele Fransche politici nog steeds droomen van een verovering van het Rijnland en zoolang Frankrijk er niet van overtuigd is, dat dit onmogelijk is, zullen zij den strijd niet opgeven. De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, zegt het blad, is van meening, dat deze strijd, welke een groote verspilling van energie beteekent, kan worden voor komen door een Garantie-Pact, wanneer Engeland wil medewerken om den vrede in Europa te handhaven. Indien het Pact niet wordt geleekend, zal het systeem van onrust brengende allianties vooitduTen, zat Europa niet den vrede vinden, die noo dig i9 voor den wederopbouw. Ten opzichte van Elzas Lotharingen zegt het blad, dat een herovering van deze pro vincies, zooals de Nationalisten zich die den ken, niet kan geschieden. Een Garantie- Pact beteekent een geheel afzien van Elzas Lotharingen, doch een redding van hel Rijnland. Sfcudentenrelletjes te Barcelona. PARIJS, 1 April (Belg. Tel Ag.) - Het Journal ontving het volgende telegram uit Barcelona: Do studenten der medische fa culteit manifesteerden tegen de benoeming van een nieuwen rector, braken de deur van do xectorskamer open, vernielden er de meubelen en de schilderijen. De rector riefi de hulp in der openbare macht. De garde civile deed verscheidene charges, waarbij, twee studenten werden gewond en verschei dene gearresteerd De lessen zijn tot nader order geschorst. De opstand in Brazilië. RIO DE JANEIRO, 2 April (N. T. A\ Draadl.) Naar gemeld wordt, hebben aflk regeeringstroepen het laatste toevluchts oord van de opstandelingen genomen, waar door 40 rebellen en 30 officieren in hun haaf- handen vielen. De opstand in Brazilië 11 hiermede geëindigd. Dc regeeringstroepen van Brazilië en Urugu.-iv sloten een over eenkomst, die de houding van beide landeif in geval van binnenlandsche onlusten regelfj Goede vangst. MONTREAL, 2 April (Reuter). Do. politie heeft een goeden slag geslagen dooil het arreateeren van 7 mannen, die bank biljetten hadden nagemaakt. In hun bezi^ werden geheel gcreede banknoten ter waar- do van 150.000 dollar gevonden en boven dien werden nog in beslag genomen voor! een half millioen aan nog niet geheel af gewerkte banknoten, alsmede een moderne drukpers Prairicbrand. AINSHORTH, 2 April (V.D.) Een nieuwe verwoestende prairiebrand heeft Maandag in Nebraska gewoed. Kostbaar hooiland, over een gebied van ongeveer 100 vierkante mij* len, werd door het vuur verwoest, voordat men den brand meester wa9. BelgiëNederland. De Times bespreekt in een hoofdartikel de ScheJdekwcslie, waarvan het blad een histo risch overzicht, alsmede een overzicht van den loop der onderhandelingen tusschen Holland en België omtrent de revjsie van het verdrag van 1839,- en besluit zijn artikel al dus: Blijkbaar werd sedert 1920 het werk tot revisie van het verdrag geregeld voortgezet, en zoodra Engeland en Frankrijk hun juridi* sche gewetens gerustgesteld hebben, zullen de onderhandelingen een nieuw stadium in-, treden, waaruit menige doornige punt zal zijn verdwenen. Maar het werk is nog niet geëindigd, men waarschuwt ons nadrukte* lijk tegen zulk een overijlde onderstelling. De Wielingen-vaargeul valt builen haf vergelijk en beide landen handhaven hun onvereenigbare eischen ten aanzien van da souvereinileit over dien geul. Diplomaten en internationale juristen zullen nog niet ver* stoken zijn van dat onderwerp, dar de talen ten en wetenschap hunner voorgangers sinds den dertigjarigen oorlog beeft bezig gehou - den. Zou het niet met VTucht naar den Vol kenbond verwezen kunnen worden? Dat is juist de instelling die het behoorlijk kan on* derzoeken. De wethouders te Amsterdam treden ai. Hedenmorgen hebben alle Amsterdamsche! wethouders bij den voorzitter van den Ge meenteraad hun ontslag ingediend. Deze stelt zich voor den Raad op te roepen tegen Dinsdag 14 April a.s. ter voorziening in deze vacatures. Bij - Ooslerbcek heeft hedenmorgen tq halfelf een ernstig auto-ongeval plaats ge-, had bij de beruchte spoorbrug aan den Schelnschen weg. Een volgeladen verhuis wagen der firma Streng, te Apeldoorn, reed in de richting Oosterbeek den berm op. Ver moedelijk door het doorslaan van de ver snelling reed de auto tegen de brugleuning en sloeg om. De chauffeur kwam ongeveer tegen de berm te vallen, terwijl een be hanger op lijd uit. den wagen sprong. Een andere knecht, zekere Bresser, kwam onder den wagen terecht. Een zijner becnen werd verpletterd. Uit Washington seint Reuter: De overeenkomst, in Januari j.l. tot stand ge komen tusschen Nederland en de Vereenigue Staten, om de kwestie der souvereiniteit over het eiland Palm as, behooremde tot dett Archipel der Phi lippijnen, aan arbitrage te onderwerpen, is heden op het Staatsdepar* tement onderteekend. (Zibtenig van heden). De Zomertijd. De VOORZITTER deelt mede, dat 3^ telegrammen zijn ingekomen in verbandt met het zomertijd-ontwerp en stelt voor, dat geen voorlezing daarvan zal plaats heb ben. Aldus wordt besloten. De heer DE VLUGT (A.-R.) licht zijn bezwaren tegen dit ontwerp toe. Mot groot leedwezen constateert hij, dat de tegenstel ling tusschen platteland en stadsbevolking is toegespitst in den laatsten tijd. De saam- hoorigheid van ons volk is een te kostbaar goed voor spreker om aan deze toespitsing verder mede te werken. De voordeelen van den zomertijd worden algemeen toegegeven. Spr. wijst op het minderheidsrapport, op de redevoeringen in de Tweede Kamer van de heeren v. "Voorst tot Voorst, v. d. Heuvel en A. Co- lijn, allen landbouwspecialisten. Staan de voordeelen vast, do nadeelen onderschat spr. niet. Op de meeste plaatsen van het platteland heeft men van den zomertijd niet de minste last. Men stoort er zich wei- nig aan. Spr. is er van overtuigd, dat een behoor' lijkp regeling van don zomertijd aan de be zwaren van sommige plattelanders kan te gemoet komen. Niet alleen de groote stedeai hebben profijt van den zomertijd, ook pro vincieplaatsen. Wie particuliere regelingen voor de sle den aanbeveelt, hebben geen notie van de ingewikkeldheid van het stadsleven. Men i zou dien toch ook o, m. vastloopen met hfct

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2