No. 19957. LEIOSCH DAGBLAD, Woensdag 1 April Tweede Bfad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. P. H. KEEREWEER, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Twee helper* De Christelijke, Roomich- Katholieke en moderne Bouwarbeiders- cn SchJhiersgeicllenbonden in Den Haag heb ben «en ultroatum aan de patroonsbonden je het schildersbedrijf gezonden, waarin gevraagd wordt, aanvaarding der eisclien, goor de geeoUea gesteld. Is hierop vóór .Vrijdag 3 April a.e. geen bevredigend ant woord ontvangen, dan zullen de organisa ties over geheel Den Haag de staking pro- elameeren. Hierbij zullen minstens 1300 ge organiseerde schilders betrokken zijn. Den laden Maart hadden de patroon» reeds geantwoord, niet op de voorwaarden der gezellen te willen ingaan De directie van de Ned Kabel- fabrlek' te Delft heeft een belooning van f 100 uitgeloofd voor dengene, die inlich tingen geeft, welke leiden tot arrestatie van de daders van de gedurende de laatste maanden in die fabriek gepleegde dief stallen van Bankatin. Te Daarlerveen is de woning van den landbouwer M. N'ingbers geheel afgebrand. Ken koes een varken en eenige kippen verbrandden. Van den inboedel werd niets gered. Alles g;as verzekerd De zee.... Dichter: „Toen ik de zee zag, zelle mijn hart zich uit van weelde." Prozaïst: „Toen ik op zee was, draaide mijn hart zich in mijn lijf om van ellende." BUITENLANDSCH GEMENGD. Bij hel verleek van de Repulse mei den prins van Wales aan boord uit de haven .van Portsmouth heeft zich een aardig loo- neellje afgespeeld. Op het dek was een mu ziekkorps opgesteld en de kapelmeester kwam met eenige bezorgdheid vragen wat hij meest spelen als de ankers gelicht zou den worden, Rule Britannia of Home Sweet Home? „Speel maar iets vfoolijks, ant woordde de prins gedachteloos, en nauwe lijks had de kapilein het toeken voor de af vaart gegeven of de kapel zelle het popu laire wijsje in: „The G-iri 1 left behmd me." (Het meisje dat ik achterlaat.) De prins kchie even hartelijk als de toeschouwers op de pier. Een bende van acht of negon gemasker ds mannen verscheen Zaterdag op klaar lichten dag. voor het huis van den ontvan ger der belastingen in het plaatsje Con cl a ra, MJ Roscommon in Ierland en eischte de aanwezige kasmiddelen op. De ontvanger weigerde de bandieten binnen te laten, waarop een gevecht met vuurwapenen ont stond, dat een goed half uur aanhield, zon der dat een van de inwoners van de plaats aanstalten maakte om politie of andere hulp te halen. De ontvanger en zijn beide zoons moesten liet gevecht toen opgeven uit gebrek aan munitie, waarna de bandie ten de ruiten insloegen en het huis binnen drongen. De ontvanger, Gcraghty genaamd, trachtte nog het aanwezige geld te'redden door te verzekeren dat bij 's Zaterdags altijd aides aan de bank bracht, maar de aanvoer der van de bandieten bleek te weten, dal dit een leugen om bestwil was en gaf bevel den boel in brand te stekpn. Op bet hoeren van deze bedreiging gaf de dochter des bui zes dc sleutels van do kiuis af en maakten de dieven zich meester van e.n bedrag van ongeveer 20,000 gulden. Het zilver werd rustig nageteld en in zakken gedaan, waar na de bandieten per auto verdwenen. II: n half uur na hun vertrek kwam oen afdee- ling politie opdagen, die een onderzoek in stelde, maar niemand in liet dorp durfde verzekeren een van de bandieten 'herkend to hebben. „Het cerewoord van oen gevangene is voer mij zoo goed als dat van ieder ander man", beeft majoor E. Goldie, de directeur van do gevangenis Wormwood Scrubs te Londen, gezegd, toen men hem vroeg ol een gevangene' teruggekeerd was, dien bij zonder toezicht eenige uren vrjj had ge geven voor de begrafenis van een zijner kinderen. Het betrokken departement had den directeur machtiging gegeven in deze zaak te handelen naar eigen inzicht, waarop hij slechts het eerewoord van den man gewaagd had, dat deze stipt op tijd weer beeft ingelost. De directeur deelde mede, dat hij de laatste maanden herhaaldelijk ge vangenen een tijdelijk verlof op eerewoord had gegeven en dat niet eeu zijn vertrouwen had beschaamd. Men moet hierbij echter in het oog houden, dat Wormwood Scrubs ecu gevangenis is, waarin slechts voor de eerste maal veroordeelden, en dan nog voor niet al te zware delicten worden opgesloten. De hoop op redding der 38 mijnwerker; in de mijn bij Scotwood is vrijwei opgegeven. Bij boringswerken voor de waterleiding te Koeslin heeft een ontploffing plaats gehad waardoor vier arbeiders zijn gedood cn Oén ernstig gewond is. Het gebouw vloog in brand. Het grootste gedeelte der St. Paul's kathe draal te Londen is thans voor zes of zeven jaar voor het publiek gesloten. De Fransche communisten maken sinds e. n paar jaren vooral propaganda onder de kinderen. Zij hebben kindervereenigingen gesticht „Pupilles communistes" en zelfs een-Nationale Federatie der communistische kindergroepen gevormd. Er worden ook allerlei manifesten enz. onder de kinderen der volksscholen verspreid; o.m. een vloei- blad mot den volgenden tekst; „De kinder*., der burgerij hebben kindermeisjes, gaan goed gekleed, eten tot ze geen honger meer hebben gaan naar lyceum, slapen in een goed bed en kennen alle genoegens doordat hun ou nces de drbeider3 te voel laten werken en niet voldoende betalen. „De kinderen d-r arbeiders zijn slecht ge- ÏiÜoT; EonoeL 'ijden op school, zijn behuisd en moeten gaan werken als te 13 jaar zijn doordat hun ouders te lang werken en te weinig verdienen bij de bour geois. „Wordt lid van da Pupilles communis tes!" Heerlijke vergiftiging der jeugd! In het hart van de financieele wijk van New-York hebben sier gewapende mannen een inval gedaan in het kantoor van een be kenden diamantmakelaar. Zij ontsnapten, nadat zij den .eigenaar en twee klanten had den vastgebonden, et een hoeveelheid niet gezelle diamanten ter waarde van ongeveer 75.000 dollar. In een gereedstaande auto konden zij onikomen. Te Berlijn hebben dr. Koch, een prakti- scerend geneesheer cn een pleegzuster te recht gestaan wegens meineed. Een vroe gere pabonte van K. bad hem aangeklaaJÖ, omdat hij haar een bontkraag zou hebben afgenomen, toon zij niet in staat bleek de haar aangeboden rekening te betalen. Dr. K. ontkende dit en bij hot proces kwam de pleegzuster onder eede verklaren, dat de klaagster loog en zelf de bontkraag in be taling had aangeboden. Zij had dit gehoord uit een aangrenzend vertrek. Bij een bezoek van de rechters aan het ■huis van den geneesheer bleek deze be wering niet houdbaar en dientengevolge werd de verpleegster aciitervolgd wegens meineed, de doktor wegens aansporing fot meineed. Beiden zijn veroordeeld, dr. Ié. tot 3 jaar tuchthuis en 3 jaar eerverlies, de verpleegster tot 1 jaar en 1 maand tucht huis en 1 jaar eerverlies. Gisteren was het een eeuwfeest van da boord. Het is van over den oceaan ge komen! Op een dag in 't voorjaar van 1825 was Mrs. Hannah' Lord Montagu, de vrouw van een hoefsmid uit Troy, dichl bij New- York, bezig bet linnengoed van haar man man te slrijken. Plotseling kreeg zij daarbij een inval: de kragen, waaj je meer werk aan hebt bij het wasscbeu en strijken, ziju ook altijd eerder vuil dan de rest van liet licmd; waarom maakt men die dingen niet zoó, dal men den kraag alleen kan was- scbonl Zij zou hc-1 zelf probeeren en op 30 Maart 1825 werd de eerste „baud kraag" string collar gemaakt. In het huis von de lord Montagu's is dit feit op een gedenksteen herdacht. Het duurde niet lang of er werd een fabriekje van „string col lars" opgericht en nu nog is de stad Troy een der voornaamste centra der boordjes- productie. RECLAME. H. AALMARKT 10 TEL. 801 MEUBELMAKER - STOFFEERDER. ALLE REPARATIES. 9809 Alphen. Gistermorgen moest v. L. als bestuurder van *een met steen en beladeD wagen in de Bruggcstraat wegens bet drukke verkeer wachten. Zijn paard on rustig door de drukte, gaf plotseling een harden ruk aan den wagen met het ge volg dat v. L. er af viel en een der wielen hem over zijn beenen reed. Hij werd dade lijk op een wagen weggebracht om onder doktersbehandeling gesteld te worden. To Gouwsluis reed een kaaswagen gistermiddag een melkkarrctje aan van den melkhandelaar N., hetwelk het volgen de oogenblik met lading cn al (bestaande uit 2 volle melkbussen, in de langs den weg gelegen sloot verdween, 's Mans collega berokkende hem dus wel een aardig bui tenkansje^ Gisteravond en Maandag ga^ hot kin derkoor- „Klein Hosanna", beide avonden voor een stampvolle zaal een uitvoering. Deze vereeniging die een onderdeel vormt van „Hosanna" raag zich in een steeds groeiende belangstelling van de zijde der jeugd verheugen. Momenteel zijn er ruim 150 „werkende leden". Hierdoor was men zelfs genoodzaakt verschillende klassen te vormen en zoo staan de eerste twee onder leiding van den heer W. Mizee uit Leiden terwijl de dorde afdeeling, de grooteren, den heer J. Kouwerihoven uit Bodegraven als dirigent hebben. Den zang dien wij hebben mogen hooren was heel aardig en zij die van de lichte kinderstemmetjes houden, hebben naar har telust kunnen genieten. Eerst wat schuchter zongen zij alras frank en vrij hun aardige kmdervcrqes. Verschillende moesteü nog herhaald wor den. De leiding is bij genoemde hceren in goede handen, 't Valt vast niet mede om onder een zoo groote schaar van huppe lende en levenslustige onbezorgde kinde ren orde te houden en hun eenig idee van muzikaal gevoel in te prenten. Hun ge duld en onvermoeid werken zal dan ook wel op prijs gesteld worden. Na de pauze kwamen de grooteren aan het woord. Er waren hier reeds zeer goed geoefende stemmen bij een wij kunnen er aan toevoegen dat wanneer dit koor zoo doorgaat de toekomst van groot Hosanna" verzekerd zal zijn. Alles bijeengenomen waren het een paar genoeglijke avonden waarop „Hosanna" met trots op terug kan zien. In do Wilhelminastraat maakte een man die wel wat te veel aan Bacchus had geofferd gistermiddag op vrij onzachte wijze kénnis met den trottoirband. De on gelukkige was er niet zoo goed aan toe en werd in bowusteloozen toestand naar dok ter M. vervoerd. Waddingsveen. Bnrgcrl. Stand. Geboren: Theodorua Johannes Jozef, a. t. J. Koster en A. J. Goedhart. Brechtfo d. v. P. D. Oskam on A. A. van Eijk. Douw, z. v. D. Tiele en M. P. Huisman. Getrouwd: G. de Bruin en .W. Treffers. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Brieven: Kantoor der Weverijen. Boompjes, Rotterdam. Briefkaarten: Mej. O. Barendreoht, p.a. K. de Rooij, Waddinxveen. Het gemeentebestuur heeft het hout, groeiende langs den Brugweg bij inschrij ving verkocht aan H. Jansen .alhier. Gevonden voorwerpen, terug te beko men op het raadhuis alhier: een sleutel, een broche, 36 cent, 2 lepels en een horloge. Zwammerdam. Ingekomen en vertrok ken personen in deze gerneehle, gedurende de maand Maart. Ingekomen: uit Reeu- wijk, Willem Brauns, z. b., C. 139b; uit Lange Ruige Weide, Teunis van Vliet, ar beider, D. 1; uit Berlijn, Anlhonius Okkerse en gezin, kaashandelaar, C. 68; uit Baarn, Hennanus den Hollander, rietdekker. A. 123 uit Zeist, Catharina Cornelia Lodder (echb- genoote v. W. D. E. J. van de Bund) A. 110; uit Alphén a. d. Rijn, Ernst Hogendoorn, z. b., B. 35; uit Alphen a. d. Rijn, Hendrik Langclaar, veehoudersknecht, A. 105; uit Waddiflxveen, Cornelia van Eyk. dienst bode, B. 10; uit Nieuwkoop, Everdina An- nctje Maria Jansen, dienstbode, B. 14; uit Re.euwijk. Hille Jansen en gezin, smid. D. (nog ongenummerd); uit Vlissingen, Cor nelia Maria Overe9, z. b., C. 110, uit Bode graven, Ariejaanlje Oosterom, dienstbode, C. 39; uit Kamerik, Mensje Jansje Vis (wed. A. Griffioen), huishoudster, A. 105. Vertrokken: naar Ilazerswoude (Dorp E 90) Johannes den Hertog en gezin, riet dekker, C. 140; naar 's-Gravenhage (Abeel- plein 1) Cornelis Rietkerk, kellner, C. 106; (O. B. 13); naar Bodegraven, Anlhonie Wolswijk en gezin, metselaar, C. 112; naar Vinkeveen (Waverveen, Nessersluis) Hen drik van Garderen en gezin, veeliouders- knecht, B. 70; naar Bodegraven, Gerrit van Beek cn gezin, landarbeider, C. 123. Mei ingang van j.l Maandag is de melkprijs alhier verlaagd en gebracht op 13 cent per liter. Haarlemmermeer. Het gebrek aan goed drinkwater heeft zich op verschillende plaat sen in den Haarleramermeerpolder bijna ieder jaar in niet geringe mate doen gevoe len, zoodat de aangewende pogingen om daaraan tegemoet te komen niet ten onrech te telkens bij vernieuwing op den voorgrond traden. Reeds eerder werd er melding van gémaakt dat liet urgente vraagstuk der drinkwatervoorziening ook voor den Haar lemmermeerpolder wel spoedig tot oen op lossing zal worden gebracht en de kans zeer grool is, dal de hinderpalen, die de tenuit voerlegging van het groote^lan n°3 den weg staan, wel spoedig uit den weg zullen worden geruimd. Voorbereidende werkzaam heden wijzen er reeds op, dat Hoofddorp al vast, zeer waarschijnlijk nog in 1925, aan de van uit Heemslede over Haarlem, Vijf huizen, dorp Sloten naar Amsterdam ge maakte transportleiding van de provinciale waterleiding zal worden aangesloten. Door dc van uit het te bouwen aanjaagstation te maken leiding over Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn. Ouderkerk naar Amsterdam Dit zou voor Hoofddorp een ware uitkomst zijn. Tot bestuursleden van de afdeeling Hoofddorp van de Vereeniging ,,Pro Rege" werden herkozen de heereir H. Doeleman en J. D. Marbus. Het voornemen bestaat weder een Juliana-avond te organiseeren in de Beurs te Hoofddorp. Te Hoofddorp opperden eenige dames het denkbeeld om in de looppaden van de Ned. Hervormde Kerk aidaar, waarvan het interieur is gerestaureerd en geschilderd loo- pers te leggen, niet twijfelende of het hier voor bcnoodigde bedrag zouden ze wel spoe dig bijeengebracht hebben. Ze gingen di rect met een lijst rond en het idee vond bij dc leden der kerk zooveel instemming, dat ze het doel weldra verwezenlijkt zagen. Naar wij vernemen, heeft de lieer C. Bos, wegens gezondheidsredenen bedankt als Hoofdingeland van den IlaaTlemmer- meerpolder. Katwijk-aan-Zse. Van de trawlvissche- rij kwam Dinsdag ic IJmuiden aan de markt de'logger KW 67 met f 879 besom ming. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende Maart ingelegd f5831.93. Terug betaald f 8108.82. Hot laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 3525. Lisse. Ds. H. Minderman alhier is be roepen bij de Gercf. Gem. te Calamazoo. Noordwijk. Loop der bevolking. Inge komen personen: L. 0. Dadema en gezin, kleermaker, van Amsterdam, Egb. de Groot straat 17. C. J. Sohmal, Verpleegster, v. Leiden, Offemweg 31. T. Vlieland, v. Delft, Pickeweg 16. W. van Putten, Reiigieuse, v. peythuysen, Pickeweg 16. Vertrokken personen: A. G. Oudejans, monteur, naar Zoetermeer, Dorpstraat 85. G. Maryt en vr., onderwijzer, n. Katwyk, Badhuisstraat 4. A. Vink, verpleegster, n. Terheyden, Dorpstraat 185a. C. Mar- n. Katwyk a. Zee, Parlevlietslob 8. H. Huisman, kruideniersbediend^ n. Dordreoh^ Paulkrugesrstraat 28. Nooidwijk-aan-Zee. Het plein, nabij Casino, aan kruising Oude ZeewegP. Hen drikstraat, is geheel afgerasterd en beplant. Voor de geheele omgeving en passage een pracht verbetering. Oegsigeest. Burgorl. Stand. Geboren: Gerard, Z. v. W. J. Oudshoorn qn A. Alblas. Cornelia Maria, D. J. Mo lenkamp en J. M. van Tienen, Gehuwd: A. Nederburgh te Warmond en A. van Egmond te Oegslgccsl. Overleden: C. van Wetten 67 j.. wede. W. den Dubbelden. N. Visser 12 j. Valkenburg. Afscheid van denheer F. Kool, als hoofd der openbare lagere sohool. Dinsdagmorgen verzamelden zich in ee<n van de lokalen van de sohool een comité uit de burgerij, het bestuur van de Boeren leenbank, en het personeel van de school met de kinderen. Een hoek van het lokaal was versierd met enkele guirlandes en tul pen en daarvoor stonden de verschillende cadeaus. De heer Kool met zijn familie wordt bin nengeleid én nu neemt de burgemeester, als voorzitter van het comité, het wooid tot het houden van de volgende rede Geachte beer Kool. Naar aanleiding van uw eervol ontslag als hoofd der school alhier met ingang van 1 April kom ik, namens gemeentebestuur en ingezetenen aan 'fc einde van een belang rijke periode in uw werkzaam leven con woord van afscheid tot u richten. Benoemd 1 Juni 1878 tot ondeVwijzer to Leersum zijt ge daarna aio zoodanig werk zaam geweesc te Benschop om vervolgen» met ingang van 1 Maart 1901 hoofd der school te worden te Hoogmade, later to Langeruigeweide en ten slotte met ingang van 1 Juni 1911 in dcie gemeente. Gij hebt dus bijna 47 jaren uw beste krachten aan het onderwijs gegeven. Aan de opvoeding der jeugd hebt ge mot ijver cn volharding gearbeid. Gij hebt d» kinderen op een goede wijze gevormd voor het maatschappelijk leven. Een moeilijke maar mooie taak door u met toewijding vervuld. Wanneer ik uw school bezocht, waar steeds Jn uitstekende orde keerachte, stond ik met genoegen maar u te luisteren, omdat mij bleek, dat niet alleen een goed onderwijzer, maar ook een goed opvoeder aan het woord was. Ook buiten het onderwij» was u nooit iets te veel. Ik herinner aan al uw arbeid tijdens de crisisjaren ten behoeve van de ingezetenen, toon de distributie van tal van artikelen aan de gemeentebesturen werd opgedragenterwijl ook uw werkzaamheid als kaasier van de Boerenleenbank niet onvermeld mag blijven. Wanneer gij nu in later jaren terugziet op uw nfgelegden loopbaan, dan hoop ik dat u met genoegen zult terugdenken aan den tijd door u binnen de grenspalen van Valkenburg doorgebracht. In een betrekking als de uwe doet mon wel eens minder aangename ervaringen op, maar ik vertrouw dat de aangename her inneringen de overhand zullen behouden. Wat mij persoonlijk betreft stel ik er prijs op u hier dank to zeggen voor uw aango- namen omgang en voor de vriendschappe lijke verhouding die er steeds tussohen u en mij heeft bestaan. Bij woorden hebben wij gemeend het niet te moeten laten ik heb het genoegen u namens vele ingezetenen 'n schilderij aan te bieden van den bekenden zeeschilder Morgenstjerae Muntke, vooratellende een pink in de branding. Wil deze sohilderij 'n plaat» geven in uw nieuwo woning te Voor burg en aanvaard het doek van ons als een blijvende herinnering tevens als blijk van waardeering voor al de diensten, die u hier heeft bewezen. En nu, geachte heer Kool, geniet na bijna 47 dienstjaren nog lang in gezond heid aan de rijde van uwe eohtgonoote en in hot gelukkig be«zifc van uw kinderen van uw welverdiende rust. A\rees er van verzekerd, dat wij u niet zulle® vergeten en dat uw naam in de rij der onderwijzers van Valkenburg steeds in eeré zal worden genoemd. Vervolgens nam de heer v. d. Vlies on derwijzer, mede namens de kinderen het woord Mijnheer Kool. Wo staan nu voor een belangrijke ge beurtenis. Het is bijna 47 jaar geleden, dat u.oms mooie ambt aanvaardde en dc laatste 14 jaren hebt gij uwe krachten ge geven aan de jeugd van de gemeente Val kenburg. Na een langen tijd van werken is voor u de tijd aangebroken, dat gij uw ambt neer legt cn uw verdere levenstijd rustig kunt doorbrengen. Daarom» is het ook, dat ik u namens teerlingen van uw school dank zeg voor alle moeite, die u aan hen besteed hebt en biedt ik u een porseleinen schemerlamp aan met den wensch, dat a nog jarenlang er een nuttig gebruik van kunt maken. Tot slot bood de heer A. Peet Azn., se cretaris van de Boerenleenbank, de voor zitter was verhinderd een tweetal mooie cadeaux aan. Lu rijn toespraak herinnerde hij aan de vele werkzaamheden, door den heer Kool als kassier voor de bank ver richt. Van de oprichting 29 Mei 1914 tot 31 Maart 1925 is u kassier geweest; steeds hebt u voor de belangen van deze instel ling op de bres gestaan daarom en vooral ook voor de prettige samenwerking heb ben de leden gemeend u dit te moeten aanbieden. De doeken werden weggenomen en aan don scheidenden kassier werd een divan met sierlijk kleed en een prachtige staande schemerlamp aangeboden. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Kool voor al het mooie hem hier gegeven. Hij. roemde de prettige samenwerking met den burgemeester, de secretaris der ge meente, het bestuur van de bank cn hot personeel der school. Het is een buitenge woon gewichtig uur voor mij om na 47 jaar onderwijs geven, do school vaarwel te zeggen. Nogmaals dankte hij namens rijn familie voor die hartelijke blijken van belangstelling. Nu kwam wel het ontroerendste moment RECLAME. In den nood met hel Boyer- krulj In hun wapen. Splrosal- oplossing ,,'Soyn" (Voor uitwendig gebruik, om In Ie wrijven.) Aspirin - tabletten I[]n de doeltreffendste middelen tegen rheumallek, rugplln. zenuw. pl|n. idiles enz. In korten lijd ziet men de pijnen 5828 van den morgen. De leerlingen, die in een ander lokaal zoolang rustig toegeluisterd hadden, werden door de onderwijzeres, mej. Hoekstra, binnengeleid en opgesteld voor liet zingen van een afsoheidslicd aan hun scheidenden Meester. Daarvoor waren een zestal coupletten uit het gedicht „Ko men en Gaan", van P. A. de Genestet ge kozen op de melodie van het Oude Wil helmus. Helder en klaar, maar vooral roe rend door eenvoud, klonk het tweestemmig gezongen lied Meester tegen. Hij raakte ei geheel door onder den indruk, maar ook vele oudere leerlingen voelden, dat afscheid nemen toch altijd pijn doet. Zeer geroerd dnnkte Meester lijn leer lingen voor deze hulde en nam nu ook te vens afscheid van hen. Hij herinnerde er hun aan, dat hij altijd getracht heeft niet alleen iets voor het hoofd maar ook voor het hart mede te geven op den levensweg. Hij hoopte van harte dat 't hun goed moge gaan en beloofde hun dat hjj hun afscheids geschenk een goede plaats in zijn nieuwo woning te Voorburg zou geven. Hiermede was het officicele gedeelte af- geloopén. De kinderen werden nu nog op lekkers en limonade onthaald en naar de glundere gezichtjes te oordeelen vonden rij dit wel het beste deel van de plechtigheid, De melk is hier wederom piet 1 cent per liter verlaagd en kost nu 14 cent per liter. Voorscholen. Do heer Creukink aiUiier heeft met z'n vee een lsten prijs behaald voor een vette koe en een tweeden prijs voor vette schapen, op de Paaschveelentoonstel- ling te Rottendam Ds P. N. Kruyswijk alhier is beroepen bij de Geref. Kerk te Vlissingen. Zoeterwoude. Bij de Dinsdag gehouden aanbesteding van grint werd voor de le verantie van 600 lot ten hoogste 750 M3 in geschreven door de navolgende personen; W. P. Versloot te Zwammerdam voor f 8.30; Jac. Wilbrink te Leiden voor f 3.14; G. Schipper te Amsterdam voor f 8.25J.M. Samson te Leiden voor f 3.14; J. H. Omlzigt te Zoeterwoude voor f 3.32 on E. van den Berg te Voorhout voor f 3.20 per kubieke meter. Voor het vervoer van grint, door Jac. Wil brink te Leiden voor f 1.20; W. Hoogervorst te Zoeterwoude voor f 1.09 1/2; C. L. van Veisen te Zoeterwoude voor f 1.07 1/2 en A Slingerland te Zoeterwoude voor f 1.10 per kubieke meter. Voor leverantie en vervoer te zamen, door J M. Samson te Leiden voor f 4.39 en door E. van den Bérg te Voorhout voor f 4.30 per kubieke meter. Voor liet uitkarren van grint, door Th. van der Kolk te Zoeterwoude voor ecne som van I 189 en door W. Iloogervorst te Zoeterwou de voor een som van f 185. De gunning werd aangehouden. Bij besluit van Ged. Staten h onder Koninklijke goedkeuring de jaarwedde van den ontvanger dezor gemeente, met ingang van 1 Januari 1925, met f 150 verhoogd -Gedurende de maand Maart werden er 18 personen als werkloos ing&Echreven. Door bemiddeling van het correspondentschap der arbeidsbemiddeling konden or 4 personen geplaatst worden Op het einde der maand stonden nog ingeschreven 7 personen. Naar we vernomen zal met den bouw van bet klooster der Krrishceren aan den Vrouwenweg alhier spoedig een aanvang worden gemaakt Het schijnt in de bedoe ling te liggen hel gebouw in September aan staande reeds gedeeltelijk in gebruik Ie ne men. Door B. en W. alhier is besloten ad- haesic te betuigen aan het adres van B en W van Schalkwijk, gericht aan de Eerste Kamer, tol afschaffing van den Zome-tijd. B u- r g e r 1. Stand. Geboren: Petronella Maria, D. v. A. Vlasveld en van J. van der Lubbc. Frederik. Z van Th. G. van der Loo en van W. Westhuis. Ondertrouwd; Bastiaan Pauw, 49 j. wedn. van Martina Adrians Bakker en Maria to Pas 47 j., wed. van Petrus Th. Vitschcr. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: H. A. Akerboom, scheepsbouwer, te J tos koop. Rochier-comm. mr. J. A. F. van As- peren, curator mr. H. Burgcrsdijk, te Leiden Dc nalatenschap P. van den Most van Spijk, in leven assuradeur, te Leiden. Rech- ter-comm jlir. mr. H. O. Feitli, curator mr. M, A. II. Hazen, to Leiden. Th. Nas, le Leiden, Varkensrnaxkt 18. Rechter-comm. mr. C. M. de Kuyper; cura tor mr. A. N. van Eijk. .te Leiden. Opgeheven; S, IToogorvorst, le N'oordwijk Binnen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9