stadsnieuws. No. 19955. MAANDAG 30 MAART Anno 1926 Officieele Kennisgevingen. UIT DE RIJNSTREEK. Het voornaamste nieuws van heden. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENÏIEN: SO Cts. per regel. Bij regelaborraement belangrijk lageren prij». Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTl Voor Leiden per 8 maanden 8.36, per week rmvv2 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ..i.'.'i „0.18, Franco per post 2.35 4"' portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bieden EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVSRKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG! ver krijgbaar: SCHELVISCH a f O.ll-f 0.28. SOHOL h f 0.11, BOT k f 11, KABELJAUW k f 0.21, MAKREEL k f 0.18 en TARBOT a f 0.60 per pond en bij aanvoer IJBOKKING en HARING. N. C. DE GIJSELAAR, Burgcm. Leiden, 30 Maart 1925. TTITLOTING GELDLEEN INGEN LEIDEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeeno kennis dat bij de op 23 Maart 1925 gehouden Uitloting van Obligatiën in de Geldleeningen der Gemeen te zijn uitgeloot de navolgende Obligation: A. Van de 3 geldleening van 1896 groot 1 1.069.000, de nummers: 49, 173, 278, 285, 429, 480, 636, 637, 054, 702, 70S, 765, 789, 839, 993. 1012 elk k i 1000. B. Van de 3%% geldleening van 1904, groot f 500.000: nis. 39, 46, 85, 104, 162, 253, 283, 285, 351, 356 elk k f 1000; C. Van de 3V4% geldleening van 1906 groot f 890.000: nis. 55, 229, 260, 288, 298, 327, 353, 438, 636, 568, 576 580, 605, 619, 688, 694, 714, 717, 718, 725, 742, elk k f 1000; nis. 867a, 867b, elk A 500; nis. 890a, 890b, 890c, 890d, 390e, 690f, 890g, 890li, 890i, 690k elk k f 100 D. Van de 4% geldleening van 1911 groot f 2.000.000 ns. 20, 87, 96, 130, 152, 168, 196, 379 467, 649, 572, 635. 673, 684, 712, 815, 818, 844, 899, 914, 99-1, 1040, 1076, 1085, 1092, 1211, 1274, 1295, 1304, 1316, 1391, 1443, 1482, 1494, 1507, 1537, 1845,. 1652, 1662, 1666, 1715, 1717, 1719, 1735, 1738, 1779, 1851, 1370, 1872, 199S elk ii f 1000 E. Van de il/a% geldleening van 1914 groot f 2.200.000; nis. 2, 8, 34, 82, 149, 155, 167 223, 292, 293, 335, 341, 467, 504, 529, 530, 533. Centraal Israëlitisch Wees- en Doorgangs huis te Leiden. Gisteren hield liet Centraal Israëlielisch Wees- en Doorgangshuis zijn jaarlijksche ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, prof. dr. J. L. Palache. Aan het zeer aclueele jaarverslag van den regent- penningmeester, den heer Is. Leman, ont- ieenen wij het volgende: Aan de nagedachtenis van den overleden opperrabbijn, den weleerw. heer A. van Loen. werd als eere-voorzilter der Stich ting eerbiedige hulde gebracht en dank voor diens vele goede daden voor de belangen der Stickling. Hoewel voor donkere be schouwingen geen grond bestaat, zijn er evenmin rc-denen tot buitengewone tevre denheid. Het aantal van hen, die de Stich ting zouden kunnen steunen, is nog veel te klein. Toch mag er reden lot tevredenheid zijn, omdat men heelt kunnen verstrekken wat er noodig was. Dit schrijft het verslag toe aan de toeneming van liet aantal begun stigers en aan de ijverige propaganda en ook aan de welwillende medewerking der Joodsche Pers. Het Japansch Nachlfeest, op 10 November alhier gevierd, waardoor de Leidsche Pro- paganda-commissie onder leiding van den voorzitter, dr. J. Roos, zulk schoon werk deed en waarin zelfs onze burgemeester zijn medewerking verleende, was een suc ces geweest. Het had een batig saldo van 12300 opgeleverd. Ook het Amsterdamsche Comité had prachtig gewerkt. Een batig saldo van f 1900 was het resultaat geweest. Dank werd gebracht aan de firma Yiskoper voor het gratis verstrekken der drukwerken. De af-deeling propaganda, onder hoofdlei ding van den heer cn mevrouw Van Dam, kon dit jaar bereiken, dat voor de z.g. „Sleenaclie" dertien philanthropen zidi be reid verklaarden een som van ieder f 1000 te sclienken voor een nieuw gebouw als er honderd mcnschen hiervoor gevonden zou den zijn. De regenten L. Levisson en Is. Leman waren herkozen. Er bestaat vrees, dat men den voorzitter, prof. Palache, door diens be noeming lot hooglecraar te Amsterdam, in de nabijë toekomst zal moeien missen, De heer Levisson, die het penningmees terschap had neergelegd, werd tot vicc- voorziiier verkozen. Door een wijziging in hei Reglement is het mogelijk geworden, dat leden van het Dag. Bestuur buiten Lei den kunnen wonen. Tevens is door Regle mentswijziging mogelijk, dat de leden niet beslist per convocaiiebiljet ter vergadering behoeven geroepen te worden. Het resul taat van het onderzoek eener bezuinigings- comraissie is geweest, dat de zaken met de meest rnoge'.ijêe zuinigheid werden be stuurd. De gezondheidstoestand is over het alge meen gunstig. Aan de verschillende me dici, die geheel belangloos hun welwillende liulp verleenden, werd hartelijk dank ge bracht. Het verblijf te Katwijk-aao-Zee in de zoarrar-Taeanrie was buiten herwaar van de kas door goede menschen mogelijk gewor den. De leiding der directie bleek nog steeds in voortreffelijke handen to zijn. Op 31 De cember '24 waren er 29 verpleegden, t. w. 17 jongens en 12 meisjes. Vele aanvragen om plaatsing moesten wegens gebrek aan ruimte worden afgewe zen. Door samenwerking van weeshuis- besturen bestaat kans. dat er voor doze kindertjes plaats beschikbaar komt. De behoefte aan meer ruimte en doelma tiger gebouw wordt echter al meer en meer dringend. Met ernstig beroep op elk weezen- vriend eindigt de penningmeester zijn keu rig verslag. Als regomtesse werden herkozen mevr. Van Esso, te Rotterdam, cn mevr. Van Dam, alhier; als regent de heer Goudsmit, te Rotterdam. Tooneelvexeeniging Leidsche Dilettantenclnb Een der oudste tooneelvereenigingen in de stad, n.l. de Leidsche Dilettantenclub, die reeds vier en veertig jaar lang uitvoe ringen geeft, trad Zaterdagavond weder in de groote zaal van „Zomerzorg" op. De be langstelling was bevredigend, hoewel nog altijd een deel van de jongeren in den na- avond komt, met het spoedig uitzicht op liet bal. Klokke acht werd de avond ingezet met den dilettantenmarsch, waarna de voorzit ter, de heer Joh. W. Harting, de bijeenkomst opende met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder gericht tot leden en begun stigers. Daarna deelde hij mede, dat, om het den kunsiflievenden leden en donateurs ge makkelijk te maken, dezen hun contributie desgewenscht per maand kunnen storten, xesp. ten bedrage van f O.lö en f 0.25, dat zal worden afgehaald. Hij hoopte, dat dezen avond weder een flink aantal nieuwe leden zal toetreden. Mede in verband met de tal- rijke rollen, die voorkomen in het eerst op te voeren stuk, speelden eenige nieuwe wer kende leden voor het eerst mee. Bij voorbaat riep hij voor dezen clementie in, terwijl hij den lieer A. de Water, die weder de regie op zich had willen nemen, daarvoor dank bracht. Nadat de voorzitter allen aanwezigen een genoeglijken avond had toegewenseht, ging het doek op en werd aangevangen met de opvoering van het oorspronkelijk drama in drie bedrijven van W. Tromp, „Te laat", dat wordt bedoeld als een pleidooi voor Staatspensionneering. Het stuk, waarin eenige pakkende momen ten voorkomen en dat enkele vrij moeilijke rollen bevat, wegd over het algemeen ver dienstelijk gespeeld. Wij herkenden in de hoofdrollen weder eenige oude artisten, die reeds hun sporen hebben verdiend. Bijzon der goed werd de moeilijke, maar dankbare rol van Louise, de dochter van den groot handelaar Willem Blank, door een der trouwe vrouwelijke leden gespeeld. Hetzelf de mag gezegd worden van stouw Ploeger, op cn top vrouw uit het volk, ook een goede oude bekende, evenals Herman van Dalen, de verdienstelijke boekhouder bij den han delaar Blank. De rol van Blank zelf was toevertrouwd aan een lid, dat wij niet eer der zagen oplreden, doch wiens debuut voor de toekomst wel wat belooft. Ook de personen, die de rollen van den ouden Teun, den pakhuisknecht, en diens vrouw vertolkten, komt een woord van lof toe, terwijl ook de kleinpre rollen in goede handen zalen. Dc spelers werden luide loegejuichl en eenige malen teruggeroepen. Na do pauze werd nog gegeven: „Een poolig wijfje"', oorspronkelijk kluchtspel in één bedrijf, van J. J. Rentmeester, dat vlot werd gespeeld en de lachers bevredigde. Hierbij kwamen do oude, beproefde-krachten ook weer flink voor den dag- Na afloop volgde een opgewekt bal, waar op het jonger deel vooral vlaste. Het hal, waarvoor de muziek met Jazz band was versterkt, werd geleid door den heer Derogée. Wij vernamen nog, dal het beslimr eenige nieuwe leden en donateurs mocht boeken. Jeugdgroep van Dierenbescherming. Deze onderafdecling van de afdeeling Lei den van de Ned. Ver. tot Bescherming van dieren, had Zaterdagavond het genoegen den dierenarts Kok in haar midden ie hebben. Deze specialist heeft op het gebied van jeugdwerk een bijzondere ondervinding Hij toch is het, die het voor het eerst in ons land heeft weten te brengen tot een Jeugd- brigade tot het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken bij Dieren, en zulks in Haarlem en Omstreken. Die brigade is daar geheel door hem gevormd en is nu na drie jaar hard werken een instelling geworden, die door de autoriteiten gaarne wordt eikend en waar zij ook van profiteeren, wanneer de gelegenheid daar is. Spreker was nu hier om dit idee te pro- pageeren. Het was- dan ook jammer, dat maar zoo weinig oudere van Jeugdgroepera gehoor hadden gegeven aan den oproep van den heer Eeltjes, den leider, om op dezen Jeugdavond aanwezig te zijn. Het is immers niet voldoende, dat de kinderen graag wil len; neeD, daar hoort zeer zeker bij, dat de ouders van het nut van dit werk overtuigd zijn en zonder twijfel zulten allen op den duur overtuigd wonden. We staan hier aan den vooravond van de opening van een polikliniek en het i9 ook in Haarlem gebleken, dat onafscheidelijk van een goeden gang van zaken in een po likliniek is, het sleods bij de hand hebben van hulpkrachten, die degelijk geschoold zijn. Juist omdat ze zoo vaak in het publiek moeien optreden en daar dan blijk moeten geven, beter dan wat ook capabel te zijn voor het werk, dat ze uitvoeren. Dat het werk ernstig moet worden opgevat, bewijst wel het gehalte der vragen, waarop de bran cardiers moeten antwoorden, alvorens zij voor vol mee mogen doen. En de spreker wist ook zeer sterk den indruk te vestigen, dat het volgen dezer cursussen en het deel nemen aan dit liefdetverk naast direct pro fijt voor de dieren, ook krachtig kan bij dragen tot het vormen van zelfstandige jonge vrouwen en mannen, die zelfbewust en met tact leeren optreden, als het noodig is. Het woord van dank door den heer Eeltjes ge richt tot den spreker en zijn helper, welke laatste een serie prachtige foto's, meeren- deels door hem zelf opgenomen, vertoonde, was welverdiend en weril door het aan dachtig gehoor met hartelijk applaus onder streept. De Leidsche hoogleeraren Kameilingh Onnes, Ehrenfest en Snouck Hurgronje zijn benoemd tot correspondcerend lid van de Russische Academie van Wetenschappen te Leningrad. Bij beschikking van don Minister van Onderwijs zijn bevorderd lot conservator bij 's Rijks Museum van Oudheden alhier, de lieer A. E. Remoitchamps en dr. W. van Wijngaarden, beiden wetenschappelijk as sistent, en is aan mej. J. P. J. Brants, welen- scliappelijkassistente, den persoonlijken titel van conservator verleend. Te Utrecht is voor hel apathc-kers- as5istent-cxamen geslaagd mej. M. Wijnen, van hier. In de Zaterdagmiddag gehouden jaar lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders van de N. V. Stoom-zeep-, eau de Cologne- en parfumerieënfabriek voorh. Sanders.Co., alhier, werd, na goedkeu ring der balaas met winst en verliesreke ning, hel dividend over het afgeloopen jaar i vastgesteld op 5 5'8 .procent (evenals het vorig jaar1. Tot commissaris werd herbenoemd mr. E. F. W. Gugel, te Amsterdam. In dezen tijd, nu de zaken nog al eens van eigenaar veranderen, mag een vijftig jarig jubileum op dit gebied zeker we! eens vermeld worden. En zoo kunnen wij dan als een bijzonderheid mededeelen, dat onze stadgenoot de heer H. Meyeraan, kruidenier, Hoogewoerd 51, hij de Watersteeg, Woens dag 1 April den dag zal herdenken, waarop hij vijftig jaar geleden de thans nog be slaande zaak opende. Het Yerecnigd Rolterdamsch-IIofslad- Tooneel heeft Zaterdag nogmaals veel succes gehad met „Boefje". De schouwburg was wederom uitstekend bezet. Dinsdag 31 Maart a s. zullen door be middeling van de Nedcxl. Centrale weer hon derd Duitsclie kinderen via UtrechtArn hem naar Duitschland terugkeeren. Van uit Leiden zullen de kinderen ver trekken met den trein, die te 11 u. 22 m. voorm. naar Utrecht vertrekt, alwaar zij zich met de andere kinderen zullen veree nigen, om gezamenlijk de reis te vervolgen. Nu na den jongden storm gebleken is, hoeveel vertraging en schade de langs de spoorbaan geplaatste telegraafpalen en -dra den aan het spoorwegverkeer kunnen ver oorzaken, heeft de directie der Ned. Spoor wegen bestolen deze telegraafpalen en -dra den successievelijk langs de spoorbanen te verwijderen. Zoo worden o.a. de telegraaf palen on -draden, die bij dien storm bij Delft omwoeien, niet meer hersteld en gaan deweg verwijderd. Ook is men reeds begon- i nen de langs de spoorbaan Leiden-Voor schotenDen Haag geplaatste telegraafpa len en -draden weg te nemen. De vogels, die zoo gaarne op de draden en palen uit rustten, zullen deze rustplaatsen we! mis sen. De draden zullen nu in kabels langs den grond loopen. Tegen een aantal deelnemers aan de betrouwbaarheid-wil LeidenAmersfoort, uitgeschreven door de Leidsche Ren- en Tou- ristvereeniging „Swift", is Zondag door de gemeentepolitie te Zoeterwoude proces-ver baal opgemaakt, daar zij niet in het bedt waren van de daarvoor noodig» vergunning van den Minister. De Commissie vaa het Jürecteursfondl van -liet Wijkgefconw „Geloof, Hoop, lief de" verzoekt de aandacht voor hot concert, te geven door da dames Fiep Kruyt, so praan Bertha Aten, alt, en mevrouw Bas- zeizen, piano, ten bate van bovengenoemd Pond3. op 1 April in de Nutszael. De Commissie, die de verantwoordelijk heid draagt, het aaiaxis der directrice op peil ie brengen, waarin zij tot nog too nooit slaagde, stelt alle» in het werk, om haar doel te bereikentot nog toe met gering succes. Daarom ia zij zoo vrij, bet concert in de warme belangstelling onzer stadge- nooten aan te bevelen. Zij, dó» ruik een concert twee jaar geleden bijwoonden, we- 1 ten waartoe bovengenoemde, sgngereeeen in staat zijn. Zij is dan ook zeer verheugd, haar ook ditmaal weer geheel belangloos bereid te hebben gevonden. Ook de Vereeni- gin-g van damesstudenten stond, evenals de vorige maal, haar kamer af, waar in de pauze een kopje thee kon worden gebruikt. Woensdag 1 April aanstaande hoopt „L.e.d.a.g.o.li." in de Ifooigrachtkerk een concert te geven. Iïet koor zal o.a. Ion gehoore brengen enkele koren uit „De Schepping" van Jos. Haydn, en verder werkjes van Bach, Hcll- wig, enz. De lieer J. P. Riedel zal eenige flatUolo's spelen met Dogeleiding van kerk orgel door den heer J. W. Snel Jr. Een reiziger, W. E. van P., die zich met een der eerste trams naar Den Haag zou begeven en zijn koffer even onbeheerd liet op de bank bij de wachtkamer tegenover café „Zomeriust", om to inforineeren hoe laat de eerste tram zou vertrekken, kwam bij zijn terugkeer lot de onaangename ont dekking, dat inmiddels zijn bezit verdwenen was. De koffer, welke o.m. vele boeken be- valle, is nog niet terecht. Zaterdagavond, omstreeks elf uur, liep de 25-jarige J. N„ uit Valkenburg, verge zeld van twee vrienden, allen onder den invloed van sterken drank, over de straat te zwieren. Tlolseling kwam N. te vallen en werd hij aangereden door een auto, waar door zijn linkeroor werd ingescheurd. Per politie-brancard werd hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht, waar hij werd ver bonden. Doordat hij vreeselijk te keer ging. kon hij hier echter niet blijven en werd hij wederom per politiebrancard naar het poli tiebureau-vervoerd öm daar tot rust te ko men. Door I'. v. d. IC., arbeider le Noordwij- kerhoul, is bij de polilie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel, dat hij bij den heer Den D. op de Haarlemmerstraat had gestald. Zater dag is ontvreemd Gisteren lusschen lialflien 's morgens en acht uur 's avonds is ingebroken bij den winkelier S., aan den Nieuwe-Rijn. Dc in brekers hebben zich door inklimming toe gang verschaft en zich met een bedrag van f325 uit de voelen gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagmiddag was de 3-jarige M. Z., in de huiskamer \.in haar woning in de Magdalcna-Moonsslraat aan het spelen, waarbij zij tegen de tafel sloolte, ten gevol ge waarvan het arme kind een snelkoker, gevuld mét kokend water .over haar hoofd en lichaam kreeg. Met ernstige brandwon den overdekt werd de kleine naar list Zie kenhuis overgebracht, waar zij hedennacht aan de bekomen verwondingen is over leden. Gistermorgen te kwartier over elven onlslond een binnenbrandje ten huize van den heer J. van V., kapper, in de Vrouwen- steeg. Diens echtgenoote was alleen thuis, toen zij den brand ontdekte. Op haar hulp geroep kwamen de buren toesnellen, die het vuur met eenige emmers water hlusclilen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het naar binnen slaan van een gasvlam. Een kastje, waarop het gasloestel stond, en het behang verbrandden gedeeltelijk. - Door J. v. d. L. is bij de politie aan- giite gedaan, dat hij gisteravond omstreeks acht uur door zekeren Joh. van D. mishan deld is geworden, die hem een driolal sla gen op zijn gezicht toebracht, waardoor v. d. L. uit den mond bloedde. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 22 tot en met 28 Maart op genomen 223 volwassen personen- cn G kin deren, totaal dus 229 personen. v Alphen. Zaterdagmiddag werd onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen mevr. Lovink ter aarde besteld. Eenvoudig en sober en daardoor meer in overeenstemming met den ernst van deze plechtigheid, werd de weg naar de rustplaats der dooden, welke door het B. V.-park ging, te voet afgelegd. Op de begraafplaats aangekomen, werd door de gezinsleden en verdere verwanten der overledene; onder diepe stilte, bloemen in het graf gestrooid. Da. Veldhoen sprak aan de groeve, na een aangrijpende en dieproerende rede, <-Au vertroostend woord tot de achterblijvenden, hetgeen hij doen bon, er van overtuigd zijnde, wat zij in haar vast geloof nog heeft kunnen uitspreken, dat zij haar eeuwig geluk tegemoet ging. Prol dr. Blink, van Dan Haag. voegde hierna nog eenige hartelijke woorden aan de nagedachtenis van den ontslapene en ook de heer A. H. Neugemnans, uit Den Haag preee de overledene als een reohbehapen, godvreezende, verstandige en liefdevolle vrouw. De oudste zoon van deo burgemeester, ds. H. Lovink, uit Scharnegoutum, dankte uit wiam van zijn vader voor de bewezen belangstelling en ook als een der laatste wenschen zijner moeder bracht hji haardank over voor de wjjze; waarop de Alphensche burgerij tijdens hoar ziekte b'jjken van innig medeleven gal II BINNENLAND. Regeling der Scheldekwestie tusscben Ne* derland en België. Er is een algemeen comité van verzet te* gen Protectie opgericht. De Commissaris der Koningin in Gronin* gen is voornemens ontslag als zoodanig te nemen. BUITENLAND. De stemming voor een Rijkspresident ifl Dnitschland levert geen der candidaten een meerderheid op, zoodat een herstemming noodig is. Hsrriot voor de commissie van buitenl. zaken van den Senaat De prins van Walès is zijn groote reis be* gonnen. Het Deensche arbeidsconflict beeft zich uitgebreid. Onder de aanwezen waren een groof aantal professoren* leden der Tweede Ka- iuer, een grootste gedeelte der gemeente raadsleden en verscheidene vooraanstaande personen uit deze gemeente. Een collecte, gehouden in de Ned.- Herv. Kerk, ten bate van de diaconie dier gemeente, heeft ruim f215 opgebracht. VOOR DINSDAG 31 MAART. 7.50: Hamburg (392 M.j ïhealerkronick. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van liet Persbureau Yaz Dias (Officieele Am sterdamsche lijd). 11.20- Leipzig (ongeveer 400 MJ Middag concert 12.50: Tarijs (1730 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 1.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein var Greenwich. Muziek van het orkest in het Holborn Restaurant. 3.20: Cardiff (3-51 M. 5WA). Telefonie voor de scholen. 3.50; Berlijn (330 en 505 M.) Concert. Birmingham (475 M. 5IT). Lozells Pic ture House Orchestra. Glasgow (420 M. 5SC). An Hour of Melodj with the Wire-loss Quartette. Aberdeen (495 M. 2BD). Concert: The Wireless Orchestra. Marjory J. Lorimer, mezzosopraan. 4.05: Bournemouth (385 M. GBMj. Voot de dames. Newcastle (400 M. DNO). Concert ter har- denking van dc-n geboortedag van Haydn (31 Maart 1732). Elsie Downing, sopraan. The Station Septet. Elsie Downing: „Fide lity" en „My Mother bids me mind my Hair". Ilet Septet o.a. „The Oxford Sym phony" No. 2 in G. Major. 5.05: Parijs (1780 M. Sl-R). Concert. 5.20: Hamburg (892 M.) Concert. 4.30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Officieele Am-, slerdamsche Tijd). 5.20: Londen, Chelmsford (3G5 M. 2L0 en 1000 M. 5NX). Tijdsein van de Big Ben, Weerbericht. 7.25: Leipzig (ongeveer 100 Af.) Haydn- abend. Das Loipziger Smfonie-orahestcr, Dirigent: Alt SzcndTci. Solisten: Lollc Ua- min-Potersen, meazo-sopraan. Fritz Mania o.a. Vioolconcert Nr. 1, C dur. Symphonic No. 103, Es Dur. 7.50: Chdmford (1G00 M. 5XX). Militair Orkest, o.a. Quick March „Conislon" Ilcg- gig. Ouverture „Nell Gw;n", german. Ani ta, arrison, piano. Prelude in C Minor, Cho- uin. Prelude in E Hat Minor, idem. Londen (363 M. 2LO). The Wireless Or chestra onder leiding van Edward Eigar, die zijn eigen werken zal doen uitvoeren, o.a. Ouverture D Minor, lianck-l-Elgar. ,.Sc3 Pictures". 9.05; Parijs (1780 M. SMij. Radio Jazz, Dansmuziek. 10.50: Londen, Chelmsford (365 M. 21.0 cn 1600 M. 5XX). The Savoy Orphcans and Hie Savoy Havana Band- Radio-omroep Amsterdam. Op de laatat gehouden vergadering der commissie, tot voorbereiding van oen Am sterdamsche Zendinrickting, werd definitief tot oprichting besloten. Het bestuur bestaat uit de heeren: I'. A. Verhoeven, Amsterdam, voorzitter; C. Schei- lenburg Jr., Amsterdam, secretaris; K. C. Scl.oemeyer, Bussum, penningmeester. De capaciteit is vastgesteld op 250 Watt, zoodat zjj voor Amsterdam en omstreken uitstekend op kristal hoorbaar zai zijn. Da golflengte zal vermoedelijk 10001050 M, bedragen. Eenigö zeer vooraanstaande firma'» hebben reeds van htm ra medewerking blijk

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1