Deftig Bezoek! Cor en Lientje Lefeber, natuurlijk ant - woord ik niet op dat eene, ik verklap nooit geheimpjes. Als mij maar wordt verteld, dat het geheim is, dan zwijg ik, dat beloof ik je. Willy Beumer, heel misschien ga ik nog wel eens naar Haarlem terwijl de bloemen tentoonstelling nog in Heemstede is, die duurt eenige maanden, dus het heeft nog den tijd. Barrie Kenbeek, toe kom mijn geheugen iog eens te hulp, zeg mij den naam, voor naam en familienaam van je moeder. Na tuurlijk weet ik o zoo goed, dat wij op IS September noten aten, hoe vreeselijk aardig, dat je moeder zich dat herinnert Johan Zwaart, zeker mag je voortaan mee doen. Marie van Leeuwen, ja dat zijn allemaal goede bekenden van mij, die je daar op noemde in je brief. Is Greetje ziek? Francisca Giezen, heet je nichtje precies zooals jij, voornaam cn achternaam? Ik hoop dat je veel plezier hebt gehad op dat koperen bruiloftsfeest en ook op de zanguitvoering, ging oJles goed? Jo lteijngoud, wees maar blij met al die .kleuren van de regenboog en dat cr met het oog zelf niets is gebeurd, dat zou heel wat erger zijn geweest. Jan van der Velden, bewaar die raadsels maar goed, lotdat ik er over eenige weken om vraag. Henk Verlind, je behoeft alleen de ant woorden van de raadsels op te schrijven, niet ook de raadsels zelf dat is onnoodig werk. Mientje en Nico van Wclzen. dat is best, samen inzenden. Mientje bij de grooteren, Nico bij de kleineren. Bewaar die verborgen plaatsnamen nog maar, tot ik ze noodig heb. Janrue Schipper, dan moet het eerst hee- lcmaal zomer zijn, eer die aardige tochten met de school weer beginnen, maar daarom is hef heel goed ,dat jullie er nu al voor gaat sparen. Dat doet de poes hier in buis ook, zijn jrootjes om je hals leggen. Jan en Annie'van der Heijden, krijgt Jan nu voortaan vioolles? en leert Annie ook al muziek Lien de Graal, groot gelijk, het voelt nog niets als lente, al zegt de kalender, dat die is begonnen, die koude hagelbuien vind ik alleronaangenaamst, ik zal maar niet zeg gen, die kan je van mij cadeau krijgen, want jij bent er ook niets op gesteld. Klazina Parlevliet, natuurlijk herinner ik mij Rika nog heel best. Zie je baar nog wel eens, doe baar dan nu vooral mijn hartelijke groeten. Wat schreef je mij aardige verha len over al dot raden van namen, stukjes enz. Betsy Rijnders, je hebt een prettigen ver jaardag gehad, zie ik uit je brief, en nu hoor jc voortaan tot de grool'eren. Iha en Tonny Houpt, dat is een goed idee om de kindercouranten te laten inbinden en mee te nemen als een herinnering. Gretha Smit, ik had niet vergeten varle den week om je brii^ te lezen, maar ik kreeg dien te laat om nog te beantwoorden. Is je vader nu jarig als deze kindercourant komt? dan wel gefeliciteerd hoor. Nelie Oostveen, ja dat is altijd jammer, als je al jaren lang les hebt van' iemand en dat heel prettig vindt, en er dan op eens een einde aan moet komen. Schrijf me er later maar eens over. Olazina en Anton Rnytenbeak, d3t be grijp ik volkomen, dat het treurige da^en waren in do familie. Wat een koogen Ouder dom had je grootvader bereikt, Auuie Bavelaar, al kan ik een ingezonden raadsel of auecdote niet dadelijk plaatsen, dat is nog geen teeken, dat ik het vergeet, neen hoor, je anecdote zal heusch wel eens een beurt krijgen. Alida en Jan de Hoog. wonen jullie no. 57, nu, ik woon no. 157, Frederik Hendrik- laan, Den Ha3g, dus als jc aan je eigen nummer op den Heeronweg in Warmond denkt, dan doe je er maar 100 bij. Graag wil ik later jullie kiekje hebben om in miiii album te plaatsen. Gerrie Slootweg, zoodra die gure wind en die hagelbuien zijn verdwenen, dan wil ik het wel net zooals jij fijn weer tanden, nu nog niet, Mientje Henny, is je vader dezen keer maar zco kort thuis geweest? Dat was jammer. Dan was de pret zeker ai voorbij, roordat je bet goed wist? Wanneer komt je vader m weer 'I land? Nu aal ik je toch cena wat grappigs ver tellen, oor eerst moet je mij naar beneèn verge zellen je wwri wel, de trap af ec 't onderhuis door j bet is wat donker, dus t ga je maar vódrl In 't onderhuis, 't dichtst aan den tuinkant gelegen, is 't fijn csn te spelen geen mensch kom j' er togen, en als 't er heel stil is, dan wordt 't er pas echt I laatst zag 'k z66 iets grappigs ja, 'k heb ?t al gezegd. Ons Beertje waarmee we vaak stoeien en sollen en als met. een vriendje ravotten' co rollen, zat kalm op den grond en zijn thee stond al klaar toen kreeg hij bezoek van een allerleukst paar I Twee muisjes, gekleed als de deftigste luidjes: hij droeg een fijn pakje met swart-witte ruitjes, en nam er zijn zwart-zijden hoed af vol zwier terwijl rijn spits snuitje heusch blonk van plezier. Zij 't muizenmavruuwtje was baal naar de mode: een jurk ais benaid mei boeketjes, rmm- roods een zwarte ceintuur bracht wat steoasig- heid aan se kon er best zóó star receptie mee pas. Haar hoedje met w«pp'rende, aiimméa zou stellig elk nnfje wel aanstonds be geer eu de taeoh m haar pootje e neen, ik meen „hand" stond, 'k moet het bekennen, we! hoogst elegant. Dit keurige tweetal deed Beer eerst ont stellen ik had dit dien luidjes wel kunnen voor spellen; ons Beertje geeft niets om vertooning o£ pronk en blijft in zijn eenvoud maar 't liefste bij honk. Ook is hij 't klinkt vreemd wel een beetje verlegen; zulk deftig bezoek, neen, daar kan hij niet tegen toch deed hij zijn beet, presenteerde zelfs thee en dronk uit beleefdheid ook zelf er van mee. HERMANN A- Nioo Kwestroo, als je eens één weekje overslaat, dat is heusch zoo ecg niet,, jij hoort al tot de trouwe inzenders. Geertruida en Rika van der Kaaik fists Diet, maar daarom kan ik toch wel be grijpen, dat een ander het heerlijk vindt. Er zijn punten in Deu Haag waai- het af- senuwelijk druk is en dan sta ik o zoo goed naar links en rechts te kijken, vóór ik een plein of een straat oversteek. Of ik in Leiden de Haarlemmerstraat weet? Ja, natuurlijk! Wim van der Vliet, werd je 10 jaar? Dm nofsnen ae Zeeland een kroonjaar en vieren dan ex tra feest. Je hebt mooie cadeaux gehad en vcJ voor je spaarpot. idarietje en Gerarda van der Ueyden, is het nu goed? Was Gerarda tot een jon gen gemaakt door de a er af te laten. Zoo sta ik bij jullie al in een lijstje? Nu moet ik bekennen, dat ik uiet goed moer weet. waar de Pelikaanstraat is, vertel het rnjj nog eens, wil je? Janoy Janzen, ik zal je raadsels bewaren, stnur mij dan de volgende week de ant woorden er bij. Jammer, lit ja je school vriendinnetje uu mist. Henk Lens, aardig papier heb jat schrijf

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19