Gebrs. BRÜNING Voorjaars-Bloemententoonstelling. SLAAPKAMERS HUISKAMERS No. 19952. lCIDSCH DAGBLAD, Donderdag 26 Maart Derde Blad. Anno 1925. De tweede tijdelijke expositie. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HOOGSTRAAT 1-2. lift Voorjaars-Bloemenfeast van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbeuw en Plantkunde (20 MAART—5 APRIL) Ouzo speciale medewerker schrijft ons. Nauwelijks was de eerste lijdelijke ten toonstelling van geforceerde bolgewassen Zondagavond gesloten, of Maandagmorgen. W'erden weer aanstalten gemaakt voor de tweede tijdelijke expositie, die duren zal van lieden tot en met Zondag April. Zoo'n bloemen- en plantentenloon- stelling „in elkaar timmeren" is een heel Werk, want alles komt hier aan op de rang- scliikking, op den indruk, dien 't geëxposeer- de óp 't publiek zal maken. Deze tweede lijdelijke expositie in 't hoofdgebouw slaat geheel onder leiding van de Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, cn de ziel van dit mooie sluk Werk is de actieve heer J. C. M. Mensing uit Aalsmeer, secretaris van de Maatschappij. Als de omstandigheden maar eenigszins gunstig zijn. wordt zooveel mogelijk ieder Voorjaar een groote plantenkenring gehouden, waarop de bloemisten cn kwee kers verschijnen met bun prachtigste plan ten, waaronder vaak schitterende nieuwe aanwinsten. Die groote voorjaarsplanlenkeuringen trekken immer veel bezoekers, zoowel be- toepsbloemislen, als winkeliers, en liefheb bers uit 't publiek. In welke slad ze ook ge houden werden, in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Nijmegen, Utrecht of Groningen, bet was op doze keuringen steeds vol. En zoo zal liet ongetwijfeld ook in Heem stede gedurende de eerstvolgende dagen zijn; 9r wordt veel publiek verwacht. Wat de kweekers en bloemisten betreft, die komen Van heinde en verre om te zien wat voor „nieuwigheden" hun collega's hebben uitge stald. Geen wonder, dat dan heel wat handel gedreven wordt, al merkt 't publiek daarvan natuurlijk niels. Tol zekere hoogte is zoo'n .Voorjaarskeuring een „bloemen- cn planten- beurs". Dat welen vooral de bloemenwinke liers, die gaarne voor hun winkelramen wat nieuws aan 'l publiek laten zien. „Afwisseling doet koopen". Vaak gebeurt het dat deze of gene expo sant zijn geheele inzending aan een winke lier ter plaatse verkoopt, die op zijn beurt zijn heelcn winkel aankleedt met deze nieuwe planten en bloemen. Want dit moe ten we wel in 't oog houden, al geniet liet Subliek dan ook bij eiken slap, die 't langs o bloemen cn planten doet, liet hoofddoel der tuinbouwtentoonstellingen moeten we moeken In het verlangen der kweekers om liun zaken uit te breiden. Maar juist omdat zij dit op T oog hebben, geiten ze hun beste beentje voor, brengen rt fijnste en 't mooiste uit hun kweekerijen naar de tentoonstellingendie daardoor zoo interessant worden voor 't publick. Daarom is alles van prima kwaliteit. En als we nu 't hoofdgebouw binnentre den, dan treft ons terstond, dat de groote, ruime hoofdafdceling een geheel anderen in druk maakt dan de vorige week toen dc ge forceerde bloembollen domineerden. We zouden willen zep-gen: 't is nu nóg feestelijker Dat zal hierin zitten, dat er nu meer afwisseling is en het publiek meer ver trouwd is met de gewone kamerplanten. Bovendien, om de schitterende kwaliteiten van de geforceerde bloembollen Daar waar- do te kunnen bcoordeelen cn wat waren er vorige week pracbt-kwaliteitenmoet men heel wat vak- en kweekkennis hebben, die, 't spreekt vanzelf, bij 't groote pu bliek niet aanwezig kan zijn. Maar wat er Hu te zien is, kan ieder leek, dit wat ge voel voor de natuur cn voor bloemen heeft, beoordeelenen iedereen zal daarvan bij .een rondgang in buitengewone mate genie ten. In totaal bevat 't hoofdgebouw, dat een oppervlakte beslaat van 1800 vierk. M., 35 verschillende inzendingen, variëcrend van vierk. M. oppervlakte tot 150 vierk. M. De bekende Aalsmeersche kweeteer Dirk Baardse Dzn., neemt niet minder dan 100 rierfc. Meter in beslag voor zijn beroemde Begonia's Gloirp do Lorraine. Daarbij zijn Schitterende Hortensia's, Cyclamen en Ala lia's geëxposeerd. Praohteulture-n. Het gelicelo groote cirkelvormige bed in 't midden wordt door deze inzending in be slag genomen. Wel doen alle planten het hier heerlijk mooi. Dc rangschikking is zeer overzichtelijk- Iedere bezoeker zal be donderend bij deze belangrijke Aalsmeer- fielie prestatie stil houden. In 'fc midden van dit groote perk een vaas niet rijk bloeiende Clivia's Een eenig mooie inzen ding. De kweokers-firma Rh?r en Ankemnifc Uit Mello bij Gent. die gedurende de eerste tijdelijke expositie zoo'n algemeenc waar- öeeving oogstte voor liaar schitterende in zending, die hoven alle andore 'fc publiek 't meest imponeerde, kon niet weggaan. Een groot deel van de eerste inzending heeft ze hier verkocht't kleine restant ging terug naar België. Maar daar liet deze firma 't niet bij Nieuwe zendingen liet ze uit haar kwee- ierijca komen en zie nu eens wat ze bier tentoonstelt. België, Gent, dit is 't moederland der rAaa!ia-cultuirr En «1 lukt dezo cultuur ook elders wel. dc Gontsche Azalia heeft .toch altijd iets aparts, iets koninklijks. Deze keurcollcclic staat aan den linker kant van 't gebouw en treft terstond door haar ongewone schoonheid. Achter deze JAzaïla'fl slaan de forsche {Jynibidinorii, fenormc orchideeën met lange, ri.ikbcblopm- «Je stengcis. 2rdu zien we ze nooit in onze bloemenwinkels^ Do Amsterdumschc kweekcr, dc lieer C. Tliim, neemt met zijn inzending 50 vierk. Meter in beslag, die hij bezet heeft met door en door gezonde palmen, varens en ecnige andere z.g. niet-bloeiendo planten, terwijl daarbij een collectie Azalia's, waar in 35 variëteiten zijn vertegenwoordigd. Dat is inderdaad een enorme prestatie. Het publiek zal van al die kleurige Aza- lia's recht innig genieten, want do Azalia draagt al van ouds ieders bewondering als voorjaars-kamerplant weg. Er komt nog bij, dat de heer Thim zijn Alalia's in bloemenmanden exposeert, aan gevuld met kleine varens en ander groen. Een bijzonder mooie inzonding is die van den heer J. C. Bunge uit Aerdenhoul. Alle hulde aan den tuinbaas, den heer n. Boogschoten. Waartijk. do geëxposeerde planten bewijzen de bijzondere kweekers talenten van den heer Boogschoten. De in zending beslaat wel een oppervlakte van GO vierk. M. Een rijke afwisseling palmen, amaryllis, primula obconica, primula ma- lacoïdes, calla's, cineraria's. Het geheel is een inzending, die direct de aandacht trekt. De gemeente Haarlem, Bureau Plantsoen, exposeert eerste klasse palmen, van bijzon der mooie cultuur. Daarbij een collectie calla's, zooals men die zelden ziet Onze lezers welen, dal wat we van de calla's bloemen noemen, eigenlijk een grool schut blad is. De eigenlijke bloemen zitten op de zuil, die verticaal naar boven slaat. Zdden zagen we zulke planten. Voor wie de naam van calla wat vreemd klinkt, merken wc op, dat ze vroeger en ook nu nog wel Aaronskelken werden genoemd. De direc teur van dit Bureau, dc beer J. L. Bouwer, beeft van deze inzending wei veel genoegen. Ook zagen we bier een vervroegde Forsythia (Chineescli klokje of bloemhout) rijk bezet met Jieve gele bloempjes. Juist omdat deze heester- zoo vroeg in het voorjaar bloeien, moesten zc yecl meer in de lui non wor den aangeplant. De afd. Zeist van dc Kon. Ncdcrlandsche Maatschappij voor Tuinbouw enTlantkunde is geaniveerd met een collectieve inzending bloeiende en niel-bloeiende planten, die bui tengewoon varieerend is als geen andere inzending. Wat men hier uit Zeist exposeert is in één woord schitterend. Nu is dit geen wonder. Zeist is van ouds een centrum van vele zeer gegoede villabewoners, die speciale bloemenkasten voor hun genoegen door be kwame vaklieden laten onderhouden. Wal tuinbazen over 't algemeen de bekwaamste vaklieden kunnen, wordt hier geëxposeerd. Onze lezer3 moeten deze iozending voora' niet voorbij loopen; trouwens zij beslaat 80 vierk. M., dus ieder moét ze zien Ze staat aan de rechterzijde. De grootste oppervlakte wordt ingenomen door de inzending van de N. V. Zuid-Nederl. Planten-Sierhandel te Tilburg-, zij beslaat 170 vierk. M. Deze firma, die alleen voor den groolhandel in binnen- en buitenland werkt, stelt hier een nieuwe Azalia ten toon, thans voor 't eerst in den handel. Als over een paar dagen de knoppen wijd geopend zullen zijn, zal eerst duidelijk blijken, van welke groote waarde deze nieuwe aanwinst is. De naam van deze Azalia is Prins Al- bert Elisabeth. We kunnen bezwaarlijk alle inzendin gen reeds nu uitvoerig beschrijven; laten we in 'b kort mcdedcelen, welke exposan ten nog meer hebben bijgedragen tot 't sla- gen van deze expositie: J. Baarse Jzn., Aalsmeer, heeft goed gekweekte Primula obconica F. van Dorst te Zn., uit Heemstede, zond een. kamer- tuintje met vetplanten en cactus; E. Erens, Heemstede, bracht Anjers. Van de firma D. en P. Jongkind Mzn., uit Aalsmeer, kwamen afgesneden rozen in variëteiten. Een andere Aalsmeersche firma D. Keessen Czn. Co. komt uit met een rijke inzending Hortensia's Gebrs. Keessen. Aalsmeer, zijn er met Lathyrus odoratus in 4 kleuren. En dan de firma A. Koper uit Bennebroek, wier rijke inzen ding niet minder dan 100 vierk. M. be slaat. Een zeer afwisselende, goed ge- kweekto inzending. Kweekerij Bentveld, Aerdenhout, heeft afgesneden rozenG. Lubbc te Oegstgeest 20 potten G'altha pa- lustris. J. C. Maarse uit Aalsmeer is aanwezig met Primula's. Hortensia's Eiftile Molière cn een witte Primula. De N.Y. Tuinb.inrichting v.h. Carlce te Heemstede, zond mooie Frusia's en Cac- teeën in. Mooie exemplaren Amaryllis van Gebrs. Den Older, uit Leiden. Dan laat de beer B. P. Vader, tuinbaas van Dc Nachtegaal te Overveen ons zien, hoe goed hij de kunst verstaat Cineraria's en Primula's te kwee- kev Dan exposeert nog do Tuinbouwschool voor Meisjes „Huis te Lande" Rijswijk en toont hoe voorheffelijk haar onderwijs is. Do orchideeën van dc Kweekerij „Orchi- dophilia" te Aerdenhout munten uit door schoone vormen en goede cultuur. En zoo zouden wc nog van veel andere inzendingen veel goed kunnen vertellen. Maar we komen er nog op terug. Deze expositie is inderdaad buitenge woon mooi en voor 't publiek werkelijk in teressanter dan de eerste. De Ncderi. Mij. voor Tuiubouu en Plant kunde heeft eer van liaar werk. Daarvoor een woord van hulde. Zooals wc reeds mededeelden blijft deze expositie geopend tot Zondagavond 5 April. Zij is een druk bezoek overwaard. Alphen. Jlet tekort '1(-T Martha-Stich- tiug voor onverzorgde kinderen alhier, be draagt over 1924 fli-1.100 tegen 1 68.80J in 1923. De algemeene onkosten bedroegen f 214?700 tegen f220.900 in 1923. De ont vangsten liepen in 1921 iets terug; de ver- pleeggelden van f107.090 in 1923 tot 1'101.000 iu 1924. N'iet alle plaatsen in de Stichting zijn ingenomen. Do gifien be liepen in 1924 bijna f14.000 legen ruim f15.000 in 1923. Voor een deel :.al net tekort worden aangezuiverd door Règeei ings- subsidie. bil de gistermorgen in hotel „De Verguldo Wagen", alhier, ten overstaan van notaris 15. v. S. Berg gehouden openbaren afslag, werd het liecrenhuia met tuin," ge- leger. aan de Emmhlaan no. 8, alhier, heli- welk in bod stond op fS.SOO, afgemijnd door den lieer N. van Zwieten op f500. RECLAME. Uw humeur wordt vergald, als gij last- hebt van aambeien. Fostei'6 Zalf geeft vanaf de eerste aanwending verlichting en heelt uw kwaal. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1.75 per tube f 1.—. 5555 Haarlemmermeer. Ds. P. Je Bruiju te Aalsmeer, heeft bedankt ale lid van de com missie van toezicht op de Christelijke Land- bouwwiuterschool in de Haarlemmermeer. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd werd door den heer H. Pos als hoofd van de bijzondere school met den bijbel te Hoofddorp eervol ontslag aan gevraagd en verkregen met ingang van 1 April a.B. De lieer Pos is in deze betrekking bijna 40 jaren met ijver on nauwgezetheid werkzaam geweest en heeft gedurende vele jaren ook op menig ander terrein vele goede diensten bewezen. De commissie, die zich tc Hoofddorp ge vormd heeft om dc schoolkinderen, de oud- leevlingen en anderen in de gelegenheid te stellen op waardige wijze afscheid van den heer Pos te kunnen nemen, heeft daartoe in de laatstgehouden bijeenkomst omtrent den gang van 't huldigingsfeest het volgende vastgesteld Op Donderdag 2G Maait a.s. zal de hoer Pos 's morgens voor 't laatst schoolhouden en dan 's middags met de kinderen in de school een paar gezellige uren doorbrengen, welk samenzijn een eenigszins feestelijk ka rakter zal dragen. Vrijdag 27 Maart a.s. zullen do oud-leer lingen in "de Beurs" te Hoofddorp In groo ten getale met het vroegere personeel bij eenkomen om don heer Pos te huldigen en dank te brengen voor alles wat hij voor, voor hen persoonlijk cn in 't algemeen voor de belangen van hot bijzonder onderwijs heeft gedaan. Verder zal op Dinsdag 31 Maart a.s. in „De Landbouw" een bijeenkomst worden gehouden van het schoolbestuur cn andere genoodigden, welke een meer algemeen ka rakter zal dragen on waarbij ook aan alle vrienden en bekenden van don heer Pos ge legenheid zal worden gegeven hem nog eens de hand te komen drukken. Hilleoom. In hotel Sistennans werden ten overstaan van notaris A. Goldenborg geveild, coattuims, décors etc., behooren- de tot de rovuo „Waar blijf je nou?" De totale opbrengst beliep L 430- Tot onderwijzer aan de B -K. Jongeos- sohool aan de Hoofdstraat (hoofd de heer R. J. J. Heirman) ig benoemd de heer J. A. Olsthoorn te Den Haag. Katwijk-aan-Zee. Aan de trawlvis- scherij kwamen Woensdag te IJmuiden aan de markt, de loggersKW 25, met f 498 154, me*". f 390 172, met f 186 173, met f 317 en 168, met 1277 besomming. Aan het postkantoor alhier is in de 2e helft van Maart als onbestelbaar terug ontvangen: S. H. Bussclier Oude Heide, Export, adres Delft. Door W. v. d. Boon Kerksteeg, alhier werd op den Haagweg onder Voorschoten een Autoband gevonden cn door hem bij de politic alhier gedeponeerd. Ten gevolge van een ruwe zee, had de knstvisschcr N. v. d. P. een schadepost. Hij verloor bij het visschen zijn vischnet. Zulk een net vertegenwoordigt een waarde van ongeveer f 60. De algemeene vergadering van de „Coöperatieve Boerenleenbank Katwijk aan Zee" werd gehouden in „Ca.sa Cara". De vergadering was door 41 leden bezocht. De voorzitter, do heer L. Kruit roept de aanwezigen een hartelijk welkom toe cn verblijde er zich in dat hij nu reeds aan de vergadering kan mcdedcelen, wat straks nader uit de cijfers van het jaarverslag van den kassier zal blijken, dat het de bank gaat. En om dit succes nog grooter te ma ken, raadt hij den leden aan, hun kinderen ernstig onder het oog te brengen hoe nut tig en voordeclig het is bij „Onze bank" te sparen. Daarna werd tot vergadering Secretaris benoemd de heer C. van de Rhec en tol stemopnemers, dc hecren N. Guijfc en Jb. van der Marei. Vervolgens bracht de kassier de heer P. de Best het jaarverslag uit: Het ledental bedroeg op 1 Januari 102! 2-16. Ia den loop van 1924 traden 9 leden toe, terwijl 3 leden door den dood aan de vereeniging ontvielen, zoodat op 31 De cember 1921 de vereeniging 232 ieden telde. Het aantal spaavboekjes door de bank uitgegeven bedroog op 31 December 1924 562. Er werden in den loop van het ift&r *7 nieuwe uitgegeven en 64 afgelost. Er werden in 1921 1 voorschotten verstrekt cn 10 afgelost, terwijl aan het einde van het jaar nog 101 voorschotten uitstonden. Het aantal personen, dat met de bank in loopendc rekening stond bedroeg 112. Dc verlies cn winstrekening over 192i luidt Rente voor spaargelden f 19.436.31, rente cn kosten Centrale Bank en in loopendc reke ning f 3.53S.57, administratie kosten f 1.600, afschrijving f 50, diverse uitgaven f 2,302.03, winstsaldo f 3,257.GO, totaal 30,184.51. Rente van voorschotten f 7,894.51, Rente Centrale Bank en in loopendc rekening f 20,930.67, diverse ontvangsten f 1,359.33, totaal f 30,184.51. Dc balans op 31 December 1924 is als volgt Kas f 15,219.66, uitstaande voorschotten f 136,776.33, te vorderen in loopendc reke ning f 369,065.49, obligaties Centrale Bank f 17.000, aandeelen f 130, meubilair f 450, nog te vorderen rente f 1,398.14, totaal f 570,039. G2. Saldo Spaargelden enz. f 489,367.70, ver schuldigd in Loopendo rekening f 37.797.74, verschuldigd aan Centrale Bank f 24,168.15, nog te betalen rente f 1.896.91, reservefonds f 13,251.47. winstsaldo f 3,257.60, totaal f 570.039.62. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten de gemaakte winst ad f 3.257.60 bij de reserve groot f 23.251.47 te voegen zoo dat de reserve thans is f 16.509.07. De voor zitter bracht een woord van dank aan den ijverigen en accuraten kassier voor zijn de gelijk beheer ,wat door applaus der leden gevolgd werd. Alsnu punt 4 der agenda be handelend, werd overgegaan tot verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftre ding van den heer C. v. d. llhce. Deze werd ir.et algemeene stemmen herkozen en liet zich deze verkiezing weder welgevallen. Ook de heer A. Ouwehand die periodiek aftrad als lid van den llaad van Toezicht, deelde in hetzelfde gelukkige lot. Bij punt 6 werden bij acclamatie weder herkozen lot plaatsvervangende bestuursle den, de beereli G. Haasnoot Azn cn Abr. Ouwehand. Bij punt 7 deelde de voor/, aan de verga dering mede, dat het bestuur had overwogen om aan een event, crediet hypothceknemer van nu af aan een bedrag van f20.000 zal worden verstrekt, op landerijen die een vol doende overwaarde bezitten, terwijl tot he den dit bedrag slechts f 10.000 wa9. Dc ver gadering ging hiermede na een enkele op merking van een der leden accoord. Nog deelde de voorzitter mede, dat dekas sier der Bank voortaan eiken werkdag van de9 voormiddags 10 tot 12 uur zitting zal houden op het kantoor der Bank. Deze me- dcdeeling werd dankbaar aanvaard. Punt 8: Vaststelling van het salaris van den kassier over het boekjaar 1925, werd ract algemeen goedvinden aan hel bestuur overgelaten. Bij punt 9 werden door don voorzitter, onder goedkeuring der vergadering als com missie lot nazien der rekening over 1925, benoemd de lieeren A. v. d. Leden en M. r. d. Marei. Als plaalsverv. de heeren II Ver does en C. Hus. Punt 10 Rondvraag leverde niels vermel denswaard op, zoodat de voorz. de vergade ring wilde sluiten, doch alvorens hiertoe overgaande, bracht hij het denkbeeld naar voren om voortaan aan de deze vergaderin gen bezoekende leden, een zeker precentie- geld te verstrekken. Een stem uit de verg. echter achtte liet beter om dan een verlo ting te houden. Beide voorstellen zullen door hel bestuur nog in ernsligo overweging worden genomen Hierna sloot de voorz. deze zeer geani - meerde vergadering onder dankzegging aan de aanwezige Ieden voor hunne tegenwoor digheid. RECLAME. WATERVERF Gerardïn en Tip Top In kleuren (geeft niet af) is evenals alle Verfwaren en Schoonmaak artikelen verkrijgbaar bij J. M. A. WATERREUS. Drogist, Katwijk a. Zee, Tel. GÓ 559-1 Katwijk aan den Rijn. Gisteren hield do Oranje vereeniging haar jaarvergadering in die zaal Fenne9. De opkomst was niet groot. De voorzitter de heer J. Raadsvetd opende de vergadering mei een welkomst woord en bracht in herinnering wat de ver eeniging in hol afgeloopen jaar had ge presteerd. Hij bracht een woord van dapk aan de leden en medebestuursleden voor dc goede samenwerking welke vooral tot uiting was gekomen Lij de feestviering der verjaardag van onze Koningin en verzocht dan voorlezing der notulen. Deze werden onveranderd vastgesteld. Daarna las de secretaris het jaarverslag wolk verslag ook f getuigd? van den goeden gecsl in de ver- I eeniging. Het ledental bedroeg 261. Yervol- gens kreeg de penningmeester golegenheid om verslag tc doen. Deze rekening was na gezien door d'e hecren J. Haasnoot en F. J. Alkemade. Eerstgenoemde bracht een voor den pen ningmeester zco.r gunstig verslag uit. In kas was einde 1924 f38.50. Den penning meester werd dank gezegd voor zijn goed beheer. Alsnu kwam aar. dc orde bestuurs verkiezing wegens aflrcding van dc heeren F. J. Luy-tón, b h. v. d. Guglen en D. dc Best die niet herkiesbaar waren. Na twee stemmingen waren gekozen de heeren J. Rekker, I. N. A. v. d. Valk en P. v. d. Gug len Jz. Laatstgenoemde kon wegens drukke werkzaamheden de benoeming niet aanne men. In diens plnals werd toen gekozen de heer J. Haasnoot. Dan kwam aan de orde „Plannen feest viering De Voorzitter meende er aan te mogen herinneren dat de vereeniging in 1926 bij tegenheid van hel 25-jarig huwe lijksfeest van H. M. de Koningin een groot- RECLAME. Nieuws Zendingen. 5540 sclier leest denkt le i Ier dan men dit ge woon is te doen. Bovendien viert in Febr. de Oranjeverecniging zelf haar 127,-jarig bestaan. Men dient dus in verband met deze gebeurtenissen (e gaan bezuinigen. Het bestuur meende daarom llians alleen een kinderfeest le moeien vieren en eenigszins op bescheiden voet. Des avonds zou mis schien het muziekkorps wei genegen zijn de kinderen van liet feestterrein te halen in optocht door het dorp. Dan in den voor avond zanguitvoering om den avond ver der te doen vullen met een concert door de Harmonie. De vergadering werd daarna verzocht mogelijke plannen te openbaren mils men ook zoo goed zou willen zijn de bronnen aan fe geven waaruit de inkom sten zouden moeten vloeien. Do beor T, Noor! zou gaarne zien dat de avond van 8 Febr. 1926 eenigszins feestelijk kon gevierd worden. Op de vraag of hiervoor gelegen heid is voor alle leden met hun dames stelt de lieer Noori zijn schuur disponibel die z. i. gemakkelijk in een feestzaal le her schapen zal zijn. Het bestuur wil dit plan gaarne overwegen docli op heden moei eerst aan de orde zijn het feest op 1 Sept. 1926 De lieer Th. te Brake pleit voor het enga- geeren van liet muziekkorps wat volgens iict bestuur thans op financiecle bezwaren stuif. Verder geelt de heer te Brake in over weging hel houden van een filmavond op 2 Sept. toegankelijk voor iedereen tegen en tree. Ook dit zal hel besluur in overweging nemen cn indien uitvoerbaar later mei plannen komen. De lieer v. Elk zegl toe te zullen ijveren voor hel beschikbaar stellen van het muziekkorps tegen vermindering van den gewonen prijs. Hel bestuur aan vaard dit aanbod in dank. Bij de rondvraag dankl hel afgetreden bestuurslid voor de a&ngcnamen samen werking met het overige bestuur. Do hem Caspers geeft in overweging te werken voor uitbreiding van fiel ledental. De Voorzitter doet de toezegging hiervoor do volle aan dacht van hot bestuur te zullen vragen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter dc vergadering. Lisse. Dinsdagavond had dc afslag plaats van twee woonhuizen staande in de Wagendwarsstraat alhier, ten overstaan van de notarissen 8. J. lïuizcveld tc Zoctcrwou- de en A van Pelt alhier. Perc. 1. stond in bod op f 3200. Werd niet gemijnd. Perc. 2. stond in bod op f 3900. Word niet gemijnd. In combinatie op f "000 werden beide perecclon gemijnd op f 300 door Jar. van Ruiten Hzn alhier. Noordwijkcrhout. Op het terrein van de Jt.K. Kerk (Zilk) had Woensdag de ver- kooping plaats van 30 stiiks beste Schapen Er werdon hooge prijzen besteed. De opbrengst bedroeg ruim f 1600. De melkprijs is al weer verlaagd ea bedraagt nil I I ets. per liter. Oegstgccst Gistermiddag omstreeks uur had een aanrijding plaats ter lioogbf van den Warmonderwog bij „Pomona", tusschen dc stoomt'am en een ledigen slce- perswagen Do koetsier, zekere V., uil Leiden kwam vanaf den Warm.weg en reed in de richting Leiden. Daar hij juist op den hoek moest uithalen voor een handwagen en (le tram te laat opmerkto werd do wa gen gegrepen en do man van den bok ge slingerd. Hij klaagde nogal over pijn sn den rechterschouder, waarom hij werd bin nengebracht bij dc familie Van Eek en daar verzorgd. Het paard bleef ongedeerd, dooh de wagen was nogal beschadigd evenals een lantaarn van dc locomotief der traan. Rtjnsburg. De bloemenhandel ia vlug. Duilschland schijnt op heden wel ieU be hunnen gebruiken waardoor do prijzen op hoogte blijven. Betaald wordt heden per 100 La Reine f 3.70—f 4 70, Murillo f 6.30-1 6.M Duehcsse de Parma f 8.40—f 0.30, Gele Print 5.60—f 6.JO, Prins van Oostenrijk f 0.50— f 7.10, Prosjiei ity f 6 80—1 7. Konden grond Narcissen gaan naar beneden in prijs, 0.80 tot f 0.66 per 100. Hyacintlion goed gevraagd Tot f 7.00 per 100, kleiu goed met bol. Valkenburg. De uitvoering van liet werk, waarvan de aanbesteding 23 dezer werd vermeld, n.l. den bouw van een bollen schuur mei kantoren en pakplaats, voor re kening van de hecren Gebrs. Zandbergen al hier, is opgedragen aan den laagsten l»- schrijver, den heer .1 flcnselman ie ï.ira- men (N.-H.) Zoeterwonde. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig. Te on geveer lialf lien opent de voorzitter de ver gadering en -worden door den secretaris d« notulen gelezen der vorige vergadering. De voorzitter doel daarna mededeeling van eenige ingekomen slukkeu, o.a. dat volgen» mededeeling van God. Stalen aan den Keu ringsdienst van Waren over 1925 rnoel be taald worden f 107.02 hetwelk voor kennto- govlng wordt aangenomen. Vervolgen»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9