No. I9952* DONDEROAG 26 MAART Anno 1925 Officieele Kenrtisoevinqen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCh DAGBLAD PRIJS DER ADTERTENHEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Posichèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per S maanden 235, per week Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 70.18. „0.18. Bit nummer bestaat uit DRIE Bieden EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan don gemeentelijken vlschwinkel, Vischmarkt IB. lol. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELV1SCH a f 0.11f0 21— f 0.32, SCHOL a f 0.12—f 0.15—f 0.18. SCHAR a f 0.08. MAKREEL a 10.21. GEH. KABELJAUW a f 0.22 per pond en IJBOK- KING N. C. DE GIJSELAAR, Buvgem. Leiden, 26 Maart 1925. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat A. Zwart, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcnholhoudenden drank, anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van ver- koop in het perceel Lammermarkt 36. N. C DE GIJSELAAR, Buvgem j VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 26 Maart 1925 ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stembu- reau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het Centraal Stembureau een zitting zal houden in het Raadhuis op Maandag 30 Maart a.s., I des namiddags te 5 uur. De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 26 Maart 1925 Bibliotheek en Leeszaal „Renvens". Gistcrnamiddag hield de vereeniging Bi bliotheek cn Leeszaal „Reuvens" in het ge- bouw der instelling aan de .Breestraat, hare jaarlijkeche algemeene vergadering. Door aiwezigheid van de presidente, mevrouw de wed. prof. lüienen, werd de vergadering ge leid door den vice-voorzitler mr. A. van der Eist, die haar met een woord van welkom opende. Dr. J. E. Kroon had wegens drukke werk zaamheden als secretaris moeten bedanken, welke functie was overgenomen door den heer A. A. van Rijnbach, die, na de lezing van de notulen, welke met dankbetuiging werden vastgesteld, het jaarverslag uitbracht Daaruit bleek o.m. dal do financieele toe - stand in 1924 niet ongunstig is geweest, on danks het feit dat de bijdrage van het Rijk is verminderd geworden. Het aantal gevraag de studieboeken is aanmerkelijk toegenomen, doch er werden minder romans gevraagd. Het aantal uitgeleende romans bedroeg 46,034 tegen 47,223 in 1923 een verminde ring dus van C89. Het aantal uitgeleende studieboeken bedroeg 3122 meer dan verle den jaar. Het aantal gewone leden verminderde met 167, waar echter een aanwinst van leden der jeugdbibliotheek tegenover staal van 289, zoodat het totaal aantal leden toch nog "een vermeerdering van ruim 122 aanwijst. Er werd in het verslag geklaagd over gebrek aan ruimte, wal vooral ook voor de Lees zaal geldt, waarvan, het bezoek steeds toe neemt. Met uitzöndenng van een enkel on aangename ervaring waren de bezoekers welwillend. Men zal echter ten slotte naar een ruimer verblijf moéten uilzien. Dank werd gebracht aan den afgetreden secertaris, dr. Kroon, voor het vele dat hij sinds jaren in hel belang voor de instelling deed. en de vreugde van besluur en leden werd er over uitgesproken, dal hij als be stuurslid voor de vereeniging blijft bewaard. Nog werd herinnerd aan liet 12'/s-jarig ju bileum dat mej. Dncssens in het afgeloopen jaar als medewerkster aan de instelling mochl vieren. Zij is een zeer gewaardeerde kracht. Dit verslag dat rnet belangstelling werd gevolgd, wnrd met dankbetuiging aan den secretaris goedgekeurd Hierna bracht de penningmeester, de heer J. Schaap, een gedetailleerd financieel ver slag uit. Daaruit bleek dat de inkomsten in totaal hebben bedragen f 15078,12' en de uitgaven f 14956,31' zoodat er nog een ba tig saldo in kaj; van f 121.81. Deze rekening, die intusschen reeds door leasnazieners was gecontroleerd, werd goed gekeurd cn de penningmeester onder dank betuiging gedechargeerd. Hierna werd de vergadering na de rond vraag gesloten. Kinderrechtera en Pro Juventute. Over bovengenoemd onderwerp sprak gisteravond mr. H. van Ewrjek in het Wijk- gc-bouw aan de Langestraat. Spr. ging na hoe na verloop van tjjd do berechting van het kim] humaner is ge worden. Vroeger golden hier ongeveer de zelfde bepalingen als in den Frauschen Code Pénal omschreven zijn. Kinderen onder de tier. jaar werden eenvoudig met gestraft; Later volgde men den regel, dat door 8en rechter zou moeten worden uitgemaakt of een kind (leeftijd 16 jaar) handelde met of zonder oordeel des onderscheids; in het laatste geval werd het ook niet vervolgd. Behaive, dat het voor den rechter zeer bezwaarlijk ging een juist oordeel te vellen, hal! dit stelsel uog een zwakke plek, ge legen in het feit, dat meestal de ouders oorzaak waren van de misdadigheid der jeugd. Men begon te zien, <1*1 de kinderen moes ten worden gevrijwaard voor straf, die dik wijls verergerend op het moreel werkte, en dat voor de opvoeding veel moest worden gedaan. Tijdelijke dwaugopvocding in een Tuchtschool „kan in sommige gevallen veel goed doen; maar het terugkonden ï'n c'e minder goede omgeving werkt het bereikte dikwijls weer tegen. De Vereeniging „Pro Juventute" (Voor de Jeugd) heeft reeds lang voordat kinder rechters en gezinshoofden werden aange steld veel en goed werk gedaan. Deze Vereeniging bestaat uit leden en werkende leden, welke faatsten bereid zijn het pa#jnaat op zich te nemen van jeugdige misdadigers, voor wie de Officier van Justi tie, gehoord liet oordeel van genoemde Ver eeniging, van vervolgang heeft afgezien. Nadat de wetsbepaling is gemaakt van de tijdelpe met-vervolging, dus toen een oorwaardelrjke straf kon worden uitgespro ken, beeft de Vereeniging „Pro Juventute" veei gevallen gekregen van jeugdige mis dadigers, die in de maatschappij oen kans kregen zich te verbeteren. Toen onder Minister Cort van der Linden de Strafwetgeving ten opzichte van kinderen is gewijzigd en in 1921 de kinderrechters zijn aangesteld, is er een belangrijke ver betering aangebracht door in minder gevallen do misdadige kinderen uit huis te sturen, maar hen thuis te laten onder leidiug dar ouders in samenwerking met een z.g. ge zinshoofd. Het gezinshoofd heeft een zware taak; hij moet veel taet hebben om he' vertrouwen van de ouders en het kind, aan zijn zorgen toevertrouwd, te winnen. De praktijk heeft reels uitgewezen, dat in deze richting goede resultaten zijn be reikt. Alles hangt hier af van de mede werking der .ouders. Met groote belangstelling werd de spr. gevolgd, wat ook bleek uit de vragen, die hem na afloop werden gesteld. Een van de aanwezigen vroeg raad over een be paald geval; spr. gaf den raad naar een Voogdijraad te gaan. Met een woord van hurtebjken dank sloof, de voorzitter de bijeenkomst. Gnido Gezelle-avouiL Gisteravond hield de afdeeling Leiden van het Dietech Studenten-Verbond in het Universiteitsgebouw een Guido Gezclle- avond, waarbij als spreker optrad de heer Wies Moens, terwijl de bekende voordracht kunstenaar Hendrik Ruiterij?, uit Antwer pen, aan den avond luister bijzette door het voordragen van eenigc der bekendste ge dichten van Vlaanderens grootsten poëet, Guido Gezette. Na een korte inleiding van den vice- voorzitter, ving de heer Moens zijn rede aan. Er zijn levens van mensehen. aldus spr., die zoo schoon zijn als een in-glas-gebrand schilderij in een heel oude Ylaamsche kerk. Tol deze levens behoort dat van Guido Ge- zelle, wiens leven als m e n 8 c h spreker hel eerst wil behandelen. Guido Gezellc werd geboren den eersten Mei van het jaar 1830. Deze datum op zich zelf houdt reeds ccn symbool in. Is niet de Meimaand bij uitstek de maand voor dich ters, wanneer de natuur haar winterboeien verbreekt en alles opwekt tot nieuw leven? En is het jaar 1930 niet de aanvang van een verdrukkingstijdperk van liet Vlaande- renland; <fen tijdperk, dat lhans in 1925, nog niet is beëindigd? De druk van dit tijdperk is het, die als schijnwerper dient op het werk Van Gezclle. Hij werd geboren uit zeer eenvoudige ouders; zijn vader was hovenier. Hierdoor is het dan ook alleszins ver klaarbaar, dat Guido reeds in zijn prille jeugd een groote voorliefde voor bloemen ann den dag legde. Op nog vrij jeugdigen leeftijd werd mij benoemd tot pedel aan het College te Rousselaere. Uit den aard der zaak leerde hij hier veel mcnsclien kennen cn raakle hij vertrouwd met de realiteit van het harde leven, waar door reeds loen de grondslagen werden ge legd, welke in 1854 zouden leiden tot zijn priesterschap. Spoedig na zijn benoeming iot pedel volgde die tot leeraar in de han delswetenschappen en het boekhouden, doch dichterziel als hij was, voelde hij zich in deze vakken niot erg thuis. Dit was wel liet geval, toen hij ook poëzie ging doceeren, waarmede hij binnen korten lijd een grooten kring van leerlingen om zich schiep. Doordat hij echter andere, geheel nieuwe paedagogische methoden toepaste als zijn voorgangers, bezorgde hij zich ook veel vij anden, wat na eenige jaren tot zijn ontslag leidde. Daar hij met hart en ziel in zijn werk zaamheden opging, smartte dit hem diep, wat zich van nu af aan ten duidelijkste in zijn werken afspiegelde. Het was ook deze smart, die hem echter maakte tot een veeS warmer en milder aanvoelend dichter. Doch behalve dit, droeg hij ook veel bij tot do cultureeie opheffing van het Weat- Vlaamsche volk, vooral ook door de uitgifte van het tijdschrift „Rond den Heer", dat voor het Vlaanische volk tot een schat van onschatbare waarde werd. In dezen tijd van teleurstellingen zien weihig bundels verzen van hem hot levens licht, totdat in 1893. na zijn benoeming lot onder-pastoor te Korlrijk, hierin weer een opleving valt te bespeuren. Dan komt in hem weer de echte, fijn voelende dichter boven, die door een inncrlijken drang tot dichten gedrongen wordt. Zijn verzen getuigen dan van een zeker der denken en een diepere ziel. Ilij blijft schier steeds dezelfde be scheiden, ingetogen man van vroeger. Di verse onderscheidingen vermogen niet hier in ook maar de minste verandering te bren gen. Den 27sten November 1899 stierf hij, eenvoudig als bij zijn leven. Door liet ge- lieele Ylaamsche volk weid hem een Ko ninklijke begrafenis bereid. Daarna besprak -spr. Guido Gezellc als dichleT. Slechte weinigen zien in den dichter den mensnh, die de gevoelens van vreugde en smart wil ondergaan om krach tens den aard van het woord aan deze im pressies uiling te geven. In de-eerste plaats was Gezclle een dich ter, die in do mcesUalledaagsche dingen liet schoone zag en in staat was dit weer te geven, zonder dat het ook maaT iels van zijn schoonheid verloor. Steeds was en bleef Gezclle een gewoon nienscli. In dit opzicht kan hij, volgens spr., hel beste vergeleken worden met Franciscus van Assicië, doch hoe wij hem ook beschouwen, vóór alles blijft hij het begenadigde Zon dagskind. de begaafde dichter bij uitnemend heid. Vervolgens kwam spreker tol de beperkt heden van den dichter Guido Gezelle, waar bij spr. in de eerste plaats zijn beperktheid met betrekking tot de taal behandelde. Vlaanderen heeft twee groote dichtstarren aan liaar litterairen hemel gehad, nj Guido Gezellc en Emile Verhaercn. Voor Vlaan deren is ongetwijfeld Gezelle van de grootste belcekenis geweest, daar Emile Verhaeren zich in het Fransch uitdrukte en zoodoende niet lot de Ylaamsche harten sprak. Aan den anderen kant had dit-weer ten gevolge, dat Gezclle in het buitenland niet zooveel vermaardheid verwierf als Verhaeren. Een tweede beperktheid in de werken van Guido Gezelle is het slechts kleine geographische gedeelte, dat hij steeds in zijn verzen tot onderwerp verkoos, en waardoor zijn werk wel is waar geenszins onzijdig wordt, maar waardooT dit toch geen algemeen karakter draagt. Hetgeen Vlaanderen aan natuurschoon biedt, heeft Guido Gezelle wel zóó innig mooi in zijn ziel gegritt en daarna weer gegeven, dat geen moeder haar eigen kind niet meer nauwkeurigheid en meer liefde kan beschrijven. Een derde beperktheid vloeit voort uit zijn priesterschap, waardoor hij allies bezag en beschreef met betrekking tot zijn Heer en Meester, die alles schiep. Ondanks alles vormen loch zijn werken de spiegel van het Vlaamsehe gemeen schapsleven en spreekt uit al zijn verzen zijn groote liefde, voor alles wat Vlaaiusch is. Tusschen deze rede door liet de heer Buiterijs de aanwezigen genieten van zijn groote begaafdheden als voordrachtkunste naar, door het reciteeren van oen tiental der bekendste tcheppingen van den groeten Vlaamschen meester Hoe mooi was o.a. „Het ruischende Riet". Doodstil was hot in het groot-auditorium, dat heel goed bezet was, toen spreker zei de: „O neen loch, ranke ruischend riet, Mijn ziel misacht uw tale niet" en hoe echt Vlaamsch-gevoeld was ook: ,,'k Sta toch zoo geerne temidden van 't veld". Bijzonder goed was de lieer Buiterijs ook in „Pachthofscbildering", waarin Gezelle zoo meesterlijk de dierengeluiden en vers regels aangeeft. Een langdurig en zeer hartelijk applaus beloonde beide kunstenaars voor hun raoei- tevollen arbeid, ons den grooten dichter Guido Gezelle van meer nabij te doen leeren kennen Het was voor de afdeeling Leiden van het D. 3 V een succesvoile avond. Vioolconcert. Dc Leidsohe Gymnasiasteabond „U. 8. A'' en de H.B.S.-vereenigang „Emtógeëa'i waren er door samenwerking in geslaagd gisteravond aan ledou, donateur* on andere belangstellenden, een concert in den foyer der Stadszaal aan te bieden. De uitgenoo- digde kunstenaars Louis Souer (viool) on Jan Couvce (piano) hadden hiervoor om programma samengesteld, dat van hun goe den smaak getuigde. Vóór d» pause dn klassieken, Vivaldi, v. Beethoven, Boobj daarna werd een keur van de meer mo derne compositie» vertolkt. Reeds bij bet hooren van Vivaldi's D-dur- sonate kreeg men een hoogeo dunk van bei der kunnen. Hoewel het samenspel Kier nog om wat inniger contact tueecben dn spelers vroeg trof in het Largo de zange rige toongeving van der. violiet en Oouvóe gei vooral in het Vivace u'temt fijn spel te genieten. Van Sonate op. BT No. vsn Beethoven werd toen een vertolking gegeven, die, mede door enkele teer persoonlijke opvat tingen van den pianist, tot een openbaring werd. Later op den avond «peelde hij „Jeu d'eau" van Ravel 'n stuk techniek, dat een enorme techniek vereiseht zoo geestig, fijnzinnig voor, dat men een over tuigend bowiiB van zijn mecstorscha,p kreeg. Het. eerste deel van het programma werd besloten met zeer toegewijd spel in de overbekende Ciaccona in D-mnll De tech niek in dienst van den geest I Na do pauze gaf dc keuze der composi ties den violist volop gelegenheid met vir- tusiositeit tc schitteren. Flageolet- en dub belspel, vesp in het klankstuk van Scott en don Spaansclien dans van Granados, bij- knns vlekkeloos. De avond werd besloten met „Introduction ct Rondo Capriccioso" van .Saint-Sai-ns, liet „Salonstuk, maar dan van de allerbeste soort", waarmee ook Swaap Vrijdag j.l sloot. Neen Besloten niot I Het geestdriftig applnudisseerend pu bliek, dat zoor talrijk was opgekomen, ver lengde een toegift Daarvoor koos Somcr de „Caprice Viemaois", van Kreisler. Ten slotte zij den toehoorders er op ge wezen, dat men waardeering voor het kun- stenaavswerk kan. tooncn, door applaus in door aandachtig toeluisteren. Het laatste liet af en tob te wenschen helaas. Overigens een zeer geslaagde avond van hoog kunstgenot-. De directeur der H. B. S. gaf door zijn tegenwoordigheid van belangstelling blijk. m m Bij Kon. besluit is benoemd lot kan- tor.rech ter-plaats vervang!^- in bet kanton Leidon mr. A. J. Fokker. De notabelen der Nod.-Hervormde Ge meente zijn gisteren bij enkele candidaat- stelling gekozen verklaard dc hecren F. Eikerbout, R. H. Jansen, P. Kooreman, J. van Muiden, A. van Rooycn cn J. Sierat. Op uitnooüiging van de Leidsche aJ- deeling van de Sociaal-Democratische Stu dentenclub zal a.s. Maandagavond ds. Hor- reus de Haas in hel kloin-audiloriuBi der Universiteit sproken over: „Socialisme en Wereldbeschouwing' Gisteravond waren de Groningers te Leiden wederom bijeengeroepen voor de maandelijksche bijeenkomst, ditmaal in dc grnoto zaal van café „Zomerzorg". De meesten der leden hadden aan de op roeping gevolg gegeven, terwijl aan pl.m. 150 (e Leiden woonachlige Groningers, niet- leden der Vereeniging, een introductie tot bijwoning van dien avond was toegezonden. Bovendien waren een groot aantal leden van de Haagschc Groninger Vereeniging. benevens het besluur der zustervereeniging „Sclskip Fryslan", aanwezig. Vele inlroducé's hadden de introductie aangenomen, zoodat de groote zaal goed bezet was. Op verdienstelijke wijze werd door de Tooneelclub opgevoerd het Tooneelspul in drci bedricven van "K. H. Spijkman „De Aole Meuten". Over de vertolking van het stuk niets dan lóf; uit alles bleek, dat de rollen met zorg waren ingestudeerd en dat de regie in goede handen was. Het applaus, na elk bedrijf en aan liet slot gaf den vertolkers de overtuiging, dat de aanwezigen genoten hadden. Aan de medespelende dames werden bloemen aan geboden. Het muzikale gedeelte was, ats naar ge woonte, in handen van liet liekende Leid sche strijkensemble .Sappho". Een ieder, die dit ensemble gehoord heeft, weet, dat ook dit gedeelte keurig verzorgd was. Ifet was voorwaar een goed geslaagde avond, waarop het besluur mei voldoening kan terugzien. Een gezellig bal besloot deze prettige bijeenkomst. Gisteravond word een ouderavond ge houden in het gymnastieklokaal van de leerschool Oude-Vest, welke door ruim zes tig ouders cn hel voltallig onderwijzend personeel werd bijgewoond. De heer W. Koops Azn., hoofd der school, opende met een kort woord deze bijeen komst, om vervolgens, na het voorlezen van dc notulen der voorgaande vergadering door den secretaris, te spreken over hot onder werp: „Individueele verschillen". Op aangename en onderhoudende wijze weid dit onderwerp behandeld, waarbij de spreker vooral deed uitkomen, dal met de individueele verschillen bij onze kinderen voorail dient rekening te worden gehouden voor het onderwijs en opvoeding in school en huis. Dit „praatje", zooals dc spreker zcidc, werd met groote aandacht gevolgd, waarna gepauzeerd weid. Van deze gelegenheid werd door velen gebruik gemaakt om zich over hun kinderen met het onderhoudend personeel tc onder houden. Na de rondvraag, waarvan slechte een zeer bescheiden gebruik werd gemaakt, sloot de heer Koops dezen wederom leerzamen ouderavond. De Voorzitter van de Oudercommissie dankte den spreker met enkele hartelijke woorden, namens ouders en Commissieleden, voor zijn welwillendheid B(j de gisteren door de Commissie van beheer over de gestichten Endegeest, Voorgeest «n "Rhijngoest gehouden aanbe- BINNENLAND. H. M. de Koningin bezocht heden da Intern. Bloemententoonstelling te Heemstede. Verschenen is het voorloopig verslag van het wetsontwerp tot wijziging der Drankwet. Ingediend is een wetsontwerp lot bekrach tiging van overeenkomsten met de Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ën de H. IJ, S. M. omtrent afschrijvingen en ver goeding voor postvervoer. Tot professor in het Romeinsch recht aan de universiteit te Groningen is benoemd mr. Van Mcnrs. Plannen voor de herdenking, dat het 10 October a.s. honderd jaar geleden zal zijn, dat Panl Krüger werd geboren. BUITENLAND. Na Chamberlain's rede. Een lelie rede van Lloyd George. De Landdag van Oldenbnrg is ontbonden, Nienwe kieswet in Egypte in voorberei ding. sterling van Levensmiddelen en Kruideniers" waren, ton dienste van die gestichten, over het 2e en 3e kwartaal 1925, was inge schreven als volgt: A. Melk. 1. Volle melk, 2. Karnemelk, firma Kingma 1. f0.1275, 2. Ü0.07 per Liter; G. .1. Verberg 1. f 0.1260, 2. f 0,865; Melkinrichting „Do Landbouw" 1. 10.1224, 2. f 0.825;. B. Yleescli, rundvet, sjiek, enz. 1. Versch ïundvleesch, voorroot. 2. Argent, niml- vleesch, v. v, 3. Versch rundvlceech ach tervoet, 4. Argent, rundvleesch, a. v. 5, beenderen, 6, -Kallsvleeseh, v. v. 7. Kalfs- vleesch, a. v. 8. Rundvet. 9. Spek. 10. Reuzel. Firma G. \V. Zandvoort 1. 11,56. 2. f 0.83, 3. f2.20, 1. f 1.35, G. 12,10, 7. f3.20, 8. f 1.35, 9. f0.92, 10. fl.30 per KtL; A. van Mastrigt 1. fl.30, G. f2.30, 7. f3; S. W. Marsman 1. fl.19. 2. f 0.79, G. 2.39; G. Zandvoort 2. f084. 4. f 0.92, S. f 1.08, 9. f 0.79, 10. f 1.08; G. v. Leeuwen 2. f0.77, 4. tl.36, 8. f 1.35, 9. f 1.14, 10. f 1.20; N. Aenroeij 2. f0.73, 4. f 1.50, 5. f0.16; W. Th. A. Bergers 3. f2.40, 8. fl.30, 9. fl.02, 10. f 1.30; firma Smeding, Harlingen, 8. f0.78; H. Taverne 9. fó.97, 10. 11.25; firma J, Zandvoort Jr. 9. f0.88, 10. f 1.15. C. Brood en beschuit. 1. Wittebrood, 2. Tarwebrood, 3. Beschuit. H. v. Ton geren 1. f 0.2296, 2. f 0.1949 per K.G.; Leidscho Broodfabriek 1. f 0.2175, 2. f 0.173 per K.G., 3. f 1.11 per 100 stuks; Brood fabriek „C'eres" 1. f 0.2091, 2. f0.158o, 3. £1.12; H. J. Wanninkhof, Noordwijk, 1. f 0.1995, 2. f 0.147, 3. fl.08. D. Koffie en Thee. 1. Java-Kofiie, 2. Santos-koffie, 3. Chineesche the?, 4. Java- thee. Firma Verkouw Stokhuijzen 1. f 1.88, 2.f 1.76, 3. f2.50, 4. f2.38 per K.G.; firma Sehiltmeger Bugs, Amsterdam, 1. 11.70, 2. 12.80 en f2.70, 4. f2.50 en f2.40; firma Van Seuren Smit, Delft, 1. f1155, 2. fl.42. 3. f2.18, 4. f2.18; N. V. v.h. Van Yzendijk, Rotterdam, 1. fl.24, 2. tl.10 a f0.78, in 7 verschillende soorten, 3. f2.44 5. (2.49, 4. f2.GO k f2.53; G. J. de Jongu Co. 1. f2, 2. f 1.86, 3. f210, 4. f2.6ü; D. Kelder Zn. 1. f 1.92 en f i.75, 2. f 1.60, 3. f2.30, 4. f2.25; N. V. Thnere's Thee handel, Utrecht 3. f2.41, (2.49 en f2.59, 4. £2.53, f2.55 en f2.60. E. Boter en Kaas. 1. Boter, 2. Goud.scfle kaas, 3. Leidscho kaas. J. H. Smcale, Den Hang, 1. 12.28, 2. fl.60, 3. fl.20 pee K.G.; C. Wassenaar Jr., Noordwijk, f2.25, 2. f 1.25, 3. f 1.10; firma A. C. Lager- lierg 1. £2.31, 2. fl.30, 3. f120 en 10.92; 1'. Th. v. d. Vaart 1. 12.18, 2. fl.30, 3. £1.04; 0. Koodenbuig, Noordwijk, l. 12 15, 2. f 1.18, 3. £0.72. Eieren: J. H. Smeele, Den Hang. f 0.079 per stuk; F. Fisser f0.073; D. Warring £0.063. Margarine. 1. Margarine, 2. Melange. Tasolaars Margarinefabriek, Rotterdam, J. £0 82, 2. fl.24 per K.G.; C. Wassenaar, Noordwijk, 1. f 0.82 eu 10,78, 2. f 1.12 en fl.08; A. C. Lagerberg J. 10.78, 2. f 1.09; F. Th. v. Vaart 1. f 1.77, 2. 11.02; Margarinefabriek Jurgtns, Os-, 1. 10.70, 2. f 1.12; firma Jac. Lehn, Box ai er, 1. £0.70, 2. fl; De Hoop, Centrale Margaiino- fabriek, Rotterdam, 1. £0.77, 2. fl.02; N. V. Nieuwe Margarinefabriek, R'iiswüfc, 1. (0.78, 2. f 1.12. Grutters- en Kruidenierswaren: B. J. .NL Kortman, Oegstgewt, zout f0.077, kristal soda f 0.046; F. M. C. v. Ipeuburg. Rot terdam, soeprijst f 17.5, f 18.75, f 19.25, tnfelrijst f22.5, £24.5, f 80.75, gort 121.75, £22.75, bruine boonen f23.75, witte -uikBC 160.6, basterd suiker 153, rozijnen f0.49t

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1