-x-t-Hi 111111 ANEKDOTES. >Iijf. Prettig dat je bent verhoogd naar de 'ijfde klasse Jannie en Marietje Gordijn, wat een ver- laardage® hebben jullie gevierd, je was na afloop zeker wel heel erg moe en slaperig, want op zulke feestdagen mag je zeker wel later opblijven, niet waar? Philie Boot, je bent mij ook welkom bij mijn raadseljeugd. Je aneodotes zal ik later ook eens plaatsen. Manie Baars, als de Julianastraat aan het einde der Oude Heerengracht is, dan is het een heel eind weg van de Heerengracht, waan ik ale kind woonde, want dat was dicht bij den Nieuwe-Rijn. Ik houd erg veel van haken en doe het heel veel. Clazana van Venetie dan is een pop met een een heel nuttig stuk sppelgoed, als je er/zelf de kleertjes voor naait; als je dat prettig vindt ga je later zeker ook leeren je eigen kleeren te naaien. Viertal Oostdam, jullie brief met oplos sing prijsraadsel heb ik deze week pas ge kregen, had je dien wat laat bezorgd? Dat wil ik best gelooven, dat Wielde veel aan thuis dacht, al kon zij goed wennen daar ginds. - nieftma en Marry Heyl, in dit pak twee brieven van jullie gevonden. Als'.'je den brief over de post verzendt, doet het dan naar Den Haag, Frederik Hendriklaan i57 en zorg dat ik hem Woensdags ontvang. Ik las over het feest in Warmond. Jans en Adrie van Dijk, leest eens wat ik net hiervoor aan de zusjes Heyl heb geant woord, dan weten jullie hoe je kunt'zorgen, dat ik den brief tijdig over de post ontvang. Betsy Rijnders, deze week 2 brieven van je, dus die der vorige week is niet verloren geraakt. Ik 'kreeg nu een heeleboel van je te lezen, want je had bedde keeren een Hinken brief geschreven en ook nog aneodotes en raadsels, die ik later eens hoop te gebrui ken. Als je 11 jaar bent geworden, mag je grooteren mee gaan doen. Drie zusjes Uittenbogaaird, dus jullie uit voering is goed afgeloopen en alles is prachtig gegaan, ik ben ook blij voor Nellie van Leeuwen, dat ze weer beter was en kon zingen. Natuurlijk antwoord ik maar niet op alles, wat er in jullie brieven stond, maar daarom heb ik bet toch wel met be- langstelling geleaem. Nelly Tonokens en Marie Colin, je mag gerust samen een briefje schrijven, schrijft oaaar ona beurten int naam van je beiden, dan zal ik altijd aan jullie samen antwoor den. i lies Wittemam, ik behoef niet zopals je «vaagt een beschrijving van mijzelf te ge ven, want ik denk, dat je maar behoeft te kijken in deze kindercourant, In Eiecember 1920 ben ik raadseltante geworden. Ik ben ook wel in Baarn en Hilversum geweest. Mïentje Henny, Zondag was _het een zomersche dag en Maandag ook, maar nu alles behalve nu is het hier buiten een 6nijdend koude wind, het lijkt zelfs wel of het nog zal gaan vriezen. Annie van Putten, aan jouw verzoek om een nauwkeurige beschrijving van mij zelf te geven zaJ ik ook maar niet voldoen, het zal niet noodig zijn en je zult ook al gele zen hebben, dat ik 9 Maart naar Den Haag terug ga. Dat Maart zijn staart roert, dat merken we dezer dagen. Neen, ik fiets niet. Oatriena van Daalen, heb je je vaders verjaardag vroolijk gevierd en bet versje goed opgezegd? Francisca Giezen, heb jij je moeders .ver jaardag prettig kunnen vieren en ook een versje opgezegd en was het cadeautje naar genoegen? Janny Jansen, je bent gelukkig niet lang ziek geweest. Of ik ook wel eens ziek ben? ja helaas ik ook wel eens, en ik ben dik wijls verkouden en net zooals jij heb ik dan keelpijn en moet hoesten. Nu, jij hebt al heel bijtijds aan iets gedacht. Marietje Kwaadgras, nu' dp laatste dagen is 'het alles behalve zacht weer voor iemand, die pas ziek is geweest, gelukkig dat er eenige goede dagen waren en je toen weer aan de lucht kon wennen. En nu allen weer hartelijk gegroet door Mei. A, koopmans san boekeren, OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER. 1. Saar tuit Arie vaas Stayoren Oder. roet eend naam 2. Pieter de la Courtstraat. 3. Port. •f. Koffiemolen. 5. De weg. 6. Als 4® kaars brandt. 7. Romeinsche cijfers. XIIIIIIIIII 20. onder en boven de streep staat 15. 8. Eerst de geit naar den overkant, dan de kool, en de geit weer mee terugnemen, dan de wolf en dan weer de geit. 9. Mej. A. Koopmans van Boekeren. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Wim van der Vliet, Greta Sirag, Stiena Sirag, Marry Heyl, Clasina Heyl, Leendert Elderhorst, Sytske de Jong, Nellie Broers, Gerard Klay, Annie van Leeuwen, Neeltje van Leeuwen, Mathilde Hassler, Dirk Boot Johzn.. Rens Boot, Nico Kwestroo, Mien Remmelenkamp, Wim Hemerik, Corrie van Leeuwen, Jopie Aniba, Jan van den Burg, Annie van der Born, Marie van der Born, Marie Planjer, Cor Lefeber, Lientje Lefebcr, Jozeph Ilanno, Piet, Nieboer, Emmy Molt, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Aafje Neuteboom, Aafje Krassenburg. Metha van Oort, Annie van Oort, Massie van Oort, Adriana Döll, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Betsy Rijnders, Gretha Smit, Herman Co hen, Ester Cohen, Clazina van Venetie, Aart van de Nadort, Lientje van Schaik, Annie Looyesteyn, Barrie Kenbeek, Ma rietje de Jong. Maartje Coljee. Marie van Went, Bernard Esderts, Piet Esderts, Willy Beumer, Klazina Parlevliet, Marietje Kam steeg, Marie Bakhuyzen, Gerrit van Houten, Brechtje den Haan, Catharina van Egmond, a Herman van Berkel, Pau van Berkel, Jannie Gordijn, Marietje Gordijn, Adrio Hufer, Ge- rarda van der Reyden, Philie Boot. Mini Metselaar, Marie Meyers, Rika Meyers, Gus- faaf Meyers, Bertha Duval. Phili van der Tas, Susi di Piso, Rudi di Piso, Nelie Oost- veen, Nelly Rijsdam, Lien de Graaf, Bertha Mulder, Nellie Mulder, Tine Meulenherg, Willem Meulenherg, Gerrit van der Horst. Jacoba Toussaint, Paulientje de Gooyer, Marie Baars, Willy Baars, Henk Giezen, Jan Luttje, Rob van Vreedendaal, Annie Huisman, Bedje Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Corrie' de Groot, Jo Liese, Nico Spaargaren, Marijtje Uittenbogaard, Die- werfje Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard. Aafje van der Vliet, Alida de Hoog, Jan de Hoog. Een brief zonder naam, met potlood geschreven en een nieuw raadsel over een put er bij. Nog brieven der vorige week ontvangen van Jans en Adrie van Dijk, Marry Heyl, Clasina Heyl, Gerrie Slootweg, Th. Laman Trip. Betsy Rijnders. Dora Wicherink, Pie ter Oostdam, Hendrik Oostdam, Corrie Oost- dam, Wiekie Oostdam, Reina v. d. Hoeven. Later nog brieven van deze week ont vangen van Catriena van Daalen, Hendrik van Daalen. Clazina Singerling, Adriana Singerling, Dirk de Groot, Jans en Adrie van Dijk. Francisca Giezen, Janny Jansen, Marietje Kwaadgras,- Annie van Putten, Annie Bavelaar, Mientje Henny, Lies Wit- teman, Hannie Mieloo, Nelly Tonckens, Marie Colin. Nog een brief zonder naam op een dubbel vel heel dun wit postpapier, van wie is die brief? Marie Mulertt (Fontainebleau) je brief met goede oplossingen in dank ontvangen. Later krijg je weer eens uitvoeriger ant woord. RAADSELS. Voor aHen, om uit te kiezen; de grooteien 4, <te kleineren 3. I. Ingezonden door Maartje Coljee. Hoeveel letters staan er in een boek?, H. mgezonden door Tine Meulenberg. Mijn eerste is een slaapplaats, mijn tweede is een klinker, mijn derde hoort aan een voet, mijn geheel zijn menschen die men veel langs de straten ziet loopen. III. Ingezonden door Jopie Aniba. Ik heb een hals en een buik en geen hoofd en geen tong en toch zeg ik wel eena kb* klok. klok. Wie ben ik?' IV. Ingezonden door Mien en Jo van Zwieten de Blom. Mijn eerste deel is in 't bezit Van groote en kleine luiden. Mijn tweede wordt slechts voortgebracht Door 't warme zoele Zuiden. Mijn eerste krijgt elkeen om niet, Mijn tweede moet men koopen. Maar niemand is er op gesteld Mijn geheel vaak op te loopen. Hij die mij uitdeelt, denkt geen dank of voordeel te behalen. Toch loopt hij kans dat men hem gauw Met intrest zal betalen. V. Ingezonden door Catharina van Egmond. Mijn geheel Ï3 een straat in Leiden van 12 letters. 8, 11, 10, 9, 8 is een tractatie. 5, 2, 7 is gevaarlijk in de handen van een kind. 1, 9, 4, 2 is een getal. 12, 9, 11, 5 is een vervoermiddel voor menschen. VI. Ingezonden door Gretha Smit. Het brand dag en nacht en toch brandt hot niet. Wat is dat? VH. Ingezonden door Annie Schrijver. Met 1 ben ik een groente, met b ben ik een ziekte, met m een kleedingstuk voor dames in den winter. vul Ingezonden door Goof van der Voort. Mijn geheel is een vloeistof van 9 let ters. 1, 7, 3 een kleedingstuk voor mannen en jongens. 3, 5, 6 speelgoed voor jongens en meisjes. 3, 5, 4 een klein dier. De brieven moeten nu weer gewoon a.s. Dinsdag vóór 4 uur bezorgd worden aan bet Bureau „Leidsch Dagblad" of opge zonden naar Den Haag, Frederik Hendrik laan 157. Vanaf Maandag 9 Maart ben ik weer in Den Haag. s Ingezonden door Annie Nagtegaak De familie zit' aan tafel. Vader vertelt, dat de zomerijd misschien wordt afgeschaft. „Och," roept Zus, „blijft het dan altijd winter?" - Ingezonden door Cobie Hoope. Ook goed. Marietje (bij den kruidenier): ,Een pond bruine boonen, als 's u blieft." Kruidenier: „Die gaan niet per pond, die worden afgemeten." Marietje: ,,0, geeft u dan maar een meter bruine boonen." Ingezonden door de 3 zusjes Uittenbogaard. Moeder: „Hoor eens, Jantje, vanmiddag komt mijnheer Pietersen hier eten. Denk ei om, dat je niets mag zeggen van dien miju- heer zijn haar." 's Middags aan tafel. Jantje: „Moeder, u zei, dat ik niéts mocht zeggen van dien mijnheer zijn haar, maar hij heeft in 't ge heel geen haard"-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20