No. 19936. ZATERDAG 7 MAART Anno 1925 Bit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTD3N 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Lelden per 8 maanden 2.86, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week 0.18, Franco per post 2.35 portokosten. gTOol Uitloting goldleeningon. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Maandag 23 Maart 1025, des namiddags te 3 uur, in een der vertrekken van het Raad huis zal worden ovengfgfl.au tot (Je uitloling van de navolgende bedragen aan obliga tion in de daarbij vermelde geldleeningen der gemeente Leiden: f 16.000 in de 3 pet. geldleening van 1896 groot f 1.069.000. f 10.000 in de 37a pet. geldleening van 1904 groot 1500.000. f 23 000 in de 3*/a pet. geldleening van 1906 groot 1800.000 160.000 rn de 4 pot. geldleening van 1911 pot f 2 000.000. f55.000 in de 47a pot. geldleening van 1914 groot 12.200.000. f 20.000 in de 47a pet. geldieening van 1917 groot f800.000. f62.500 in de 67a geldtecning van 1919 groot f 2.600.000. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Maart 1926. COUPONBLADEN GEMEENTELEENING 1696. Burgemeester en Wethouders van Lei don brengen ter kennis van belanghebben den, dat nieuwe coupon-bladen van de 3 percents-geldteening ten laste der gemeen te, aangegaan krachtens raadsbesluit van 1 Februari 1896, tegen inlevering van de talon, verkrijgbaar zijn len kantore van den Gemeente-Ontvanger en voorts ten kantore van de firma Wurfbain Zn. te Amsterdam, de Amstardamsche Bank, bij kantoor Leiden en de firma Oppenheim Van Till te 's-Gravenhagc. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris, liden, 7 Maart 1925. HINDERWET. Burgemeesters en-Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen Vergunning is verleend aan: a. de fa. Johan Parmentier en rechtver krijgenden, tot uitbreiding van de sajetfu- briek aan de Schelpenkade No. 6, kad. Sec tie M. No. 3859. b. de Commanditaire Vennootschap Tie- leman en Dros en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de fabriek voor het vervaar digen van verduurzaamde levensmiddelen in het perceel Middelstegracht Sectie I. Nis. 2534 en 2591. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 '•'-.ert 1925. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden: Gezien het verzoek van K. op den Velde, om vergunning tot uitbreiding van de ban ketbakkerij in het perceel Kraaierstraat No. Sc, kad. Sectie D. No. 1631. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter,visie gelegd is: alsmede dat op Zaterdag, den 21 Maart e.k. des voormiddags te half elf uien op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le- -den zijn verschenen leneinde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Maart 1925. Persoonlijke betrekkingen tusschen Jacob - Grimm en Matthias de Vries. Gisteravond hield prol. dr. S. G. de Vries, eerelid van de Maatschappij der Nederl. Letterkunde, in de maandclijkeche vergade ring dezer Maatschappij een voordracht over bovenstaand onderjverp Die betrek kingen aldus ving spr. aan dagteeke- nen reeds uit zeer vroeger tijd, uit 1816, toen De Vries, 25 jaar oud, te Leiden als repetitor gevestigd, zich met zijn vriend Jonckbloet en eenige anderen wijdde aan den opbouw der vaderlandsche taal- en let terkunde. Daarvoor bleek al spoedig, dat nadere kennismaking en samenwerking met e groote Duitsche taalgeleerden onontbeer- ijk waren Met beide handen werd dan ook de gelegenheid aangegrepen, die zich daar toe in 1846 aanbood, toen het eerste Ger manisten-congres te Frankfort a. d. M. zou plaats hebben Vol moed vertrok De Vries daarheen, onder leiding van den ielwat ouderen en meer wereldwijzen Jonckbloet. Be reis werd met volledig succes bekroond! Met den voorzitter Jac. Grimm vooral raak ten zij op goeden voel. In lateren tijd heelt De Vries bij zijn studiën en ondernemingen telken9 weer gelegenheid gehad, van die goede betrekkingen te genieten; in 't bij zonder natuurlijk voor de zaak van het Ned. Woordenboek, waarvan de Redactie, in 1852 gevestigd, al spoedig behoefte ge voelde zich de rijke ervaring der Grimm's len nutte te maken en vooral ook om met hen in persoontijk overleg (e treden omtrent (at van zaken, waarin sterk verschil van opvatting voor den .dag kwam. De \ries reisde toen daarvoor naar Berlijn en dat be zoek bij de Grimm's in 1852 is van het allergrootste belang geworden, vooral voor zijn persoon en wetenschappelijke ontwik keling, als voor den opzei van het Ned. Woordenboek. Een tweede bezoek te Berlijn in 1863 was' wederom voor De Vries een bron van rijke leering en groot genot. In de tusschen gelegen jaren ontving hij verscheidene brieven van Grimm, waaruit spr. allerlei voorlas, vooral betreffende Grimm's eigen standpunt en zijn werk aan tiet Wörterbucb, in menig opzicht afwij kende van hetgeen de Leidsche Redactie voor haar werk gewenscht achtte. Uitvoerig werd hierna verhaald welken grooten invloed Grimm heeft gehad op do benoeming van Jonckbloet als opvolger van De Vries tot hoogteeraar te Groningen. De koning had October 1853 zonder opgaat van eenige roden* geweigerd de benoeming te teekenen, naar Jonckbloet meende om re denen van politieken aard. Het gelukte aan De Vries van Grimm een merkwaardigen aanbevelingsbrief omlrent J. aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken te krij gen en daarmede Prins Frederik te bewegen j bij Z. M. naar de ware reden te informee- ren. Toen het bleek, dat dit gelegen was in een vermeende persoonlijke krenking - en Jonckbloet het schriftelijk bewijs kon leve ren hieraan onschuldig te zijn, werd de Prins bereid gevonden dit aan den Koning mede te deelon en Z. M. te wijzen op het gewicht der aanbeveling van den beroem- den Grimm. Kort daarna is de benoeming geteekend. Spr. eindigde zijn belangwekkend betoog met de mededeeling van eenige volzinnen van een zeer persoonlijken aard, uit de toe spraak, waarin De Vries -in de Jaarvergade ring der Maatschappij der N. L. 16 Juni 1804, Grimm als overleden eerelid her dacht heeft. De spr. werd aan het slot warm toege juicht. Lezing van dr. P. A. A. Boeser. In de gehoorzaal van het Rijksmuseum van Oudheden alhier sprak gisteren dir. P. A. A. Boeser over de „Monumenten der oudste dynastische lijden". Hij toonda eerst een reeks tabletten uit tii vóór-dymastisdien tijd, waarop in relief leri-ei afbeeldingen voonkamen. Meestal ziet men in deze. voorstellingen scènes, be trekking hebbende op belangrijke gebeurte nissen uit dfe vroegste geschiedenis van Egypte. Men neemt aam, dat het geen ta bletten waren, die dienden om malachiet tot blanketsel fijn te wrijven, maar dat het voorwerpen waren van votieven aard. Ab solute zekerheid is evenwel in dit opzicht niet te krijgen. De ontwikkeling van de kunst, zooais wij ze op deze kleine voor- i werpen zien, evenmin als die van de arahi- I tecluur, kan men in deze duistere tijden nauwkeurig nagaan. Het is pas te beginnen met Menes, den eersten Egyptischen ko ning, dat wij vasteren grond onder de voe ten krijgen. Spr. stond iels langer stil bij de beschrij ving van liet gral van dezen koning: hij was van oordeel, dat men het als voorbeeld kan nemen van het Egyptische konings graf der eensie en tweede dynastie. De bui tenmuren zijn gebouwd met tichels vam Nijlslik, die met Nijlalik aan elkaar zijn ge metseld. Binnen in het gral mist rnen op de wanden de voorstellingen, die in later tijd algemeen voorkomen. Vóór hel graf, dat een groot aantal kamers bevatte, stonden een tweetal groote s te enen stéles met den naam va nden vorst. Jammer genoeg was dit graf geplunderd en waren de kamers, zoowel die, waar hel lijk van den koning, ais die, waar tal van voorwerpen, den docde meegegeven, zich bevonden, leegge haald. Wel werden nog enkele tabletten gevonden en fragmenten van stoeten. Voor werpen van versoltiliende koningen der- zelfde dynastie, zooals Narmer, Usaphais, enz. worden getoond. Doch zoo goed als wij zijn ingelicht over de eerste dynastie, zoo weinig weten wij omtrent de tweede en derde. Spr. vertoonde nog een beeld van koning Ka-sechem, wa'aronder staat, (Jat hij 47.209 vijanden heeft verslagen, wat wiel eenigszins over dreven zal zijn. Ten slotte werd nog gewe zen op een kaning dezer tweede dynastie, Ka-secheniwi," die voor het eerst een stee- nen graf laat bouwen met daar om klei nere kamers voor zijn beambten. Zijn vrouw was Namathapi, waarvan nog een ivoren plaatje gevonden is. Zij heeft een titel, die later ook nog voorkomt en aldus luidt: „Wanneer zij iets zegt, wordt het voor haar gedaan." Haar zoon koning Doser was de stichter van de derde dynastie. Het is door zijn ar chitect, dat de trappenpyramidö van Sak- kara werd gebouwd, Op 10 Maart leest de heer A. E. Remou- oha-mps over „De Romeinsche legerplaats bij Vechten". Hugo-de-Groot-heidenking. Op Woensdag 18 Maart zal in den Schouwburg alhier een Hugo de Groot-her denking plaats hebben met medewerking van het Leidsch Studenten-Tooneel, dat zal opvoeren den Sophompaneas (Jozef aan 't Hol) van Hugo de Groot, vertaald door Vondel, voorafgegaan door een proloog, en door fragmenten van Jozef in Dothan en Jozef in Egyplen, van Vondel, terwijl de voorstelling besloten wordt met een tableau en epiloog. De herdenking wordt gehouden op initia tief van de Leidsche afdeeling der Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede en van een onlangs hier ter stede gevormd Vondel comité. dat zicji voorstelt ook in de toe komst opvoeringen van Vondel-drama's te Leiden te bevorderen. Inleekenlijsten voor plaatsen zullen de j burgerij eerstdaags worden aangeboden. Concert „Dorus-Rijkers"-fonds. I Dorus Rijkerswelk rechtgeaard Ne derlander heeft nooit van dezen eenvoudi- gen man gehoord, den onbeduidenden schipper, wien tientallen menschen hun levensbehoud danken en die zich hierdoor een onslérflijken naam heeft verworven. I Wij, Leidenaars, kunnen uit den aard der zaak niet zoozeer het werk van die stille helden der zee, waarvan Rijkers wel de koning genoemd mag worden, waardeeren als de inwoners der aan-zee-liggende plaat sen, die dagelijks met de gevaren der zee i in aanraking komen. Wij lezen weliswaar in de bladen: „Er werden zoo- of zooveel menschen gered" en j nu ja, wij denken er eigenlijk niet goed bij na, hoe dit wel in zijn werk gegaan is, hoe veel opofferende moéite men zich getroost heeft om het zoo ver te brengen en hoeveel stille dapperen hiervoor behalve hun leven veelal hei huiselijk geluk in de waagschaal hebben gesteld. Wanneer nu een gezinshoofd zich uit zui vere liefde voor zijn naasten opoffert, is het dan ook niet billijk, dat hem in zijn dagen van ouderdom of zwakte steun wordt ver leend? Daarom ook juichten wij reeds Inwendig, toen wij hoorden, dat hier ter stede een concert zou worden gegeven, waarvan de opbrengst ten bate zou komen van het hel- den-der-zee-fonds „Dorus Rijkers", omdat daardoor ook Leiden in de gelegenheid zou worden gesteld te bewijzen met dit idee te sympathiseeren en hieraan uiting te geven. Waar bovendien het concert voor een groot gedeelte zou beslaan uit terzetten, wat toch geen alledaagsche gebeurtenis is. hadden wij de zaal heel wat beter bezet geacht dan nu het geval wa3. Hoogstens honderd personen publiek is toch wel een slag in het aangezicht der drie dames, die zich voor de samenstelling van het programma beschikbaar stelden. Het programma bevatte een groote ver scheidenheid van terzetten en een duet, ter wijl de zangeressen zich ook elk afzonder lijk lieten hooren. In de terzetten kon ons de altpartij van mevrouw N. baronesse van Slingelandt het minste bekoren; mevrouw J. BonZieck beschikt over een heel goede sopraanstem, die tot in de hoogste lonen zuiver en beheerscht klonk, terwijl ook me vrouw M. MeijerIlinrichs, mezzo-sopraan, behalve een goed stemgeluid, een bijzonder aardige wijze van voordragen bezit. De be geleiding aan den vleugel van de firma Bender alhier van mevrouw Quanjer, die inviel voor den heer Pie.t Versloot, viel zeer te prijzen. Door de slecht bezette zaa! was do nagalm zeer hinderlijk. Er werd over het algemeen heel goed gezongen. Van de ter zetten noemen wij in het bijzonder „Nun singet und seid froh", „Van 't Wiegsken naar het Graf" en „Spreuk" van P. Ver sloot en „Drci Vogelstimmen" van TauherL Van de soli verdienen vermelding „Ah, rl- torna, éla' dell 'oro" van Chr. W. v. Gluck en „Der Gartner" van Hugo Wolff voor de sopraan, „Erlkünig" van Schubert, en „Hans und Grethe" van Mahler voor de mezzo sopraan en „Das Zigeunermadchen" van Slansky en „Dort. in den Weiden" van Brahm3 voor de alt. Na het eerste gedeelte werden als inter mezzo door mej. Corry de Wekker en haar leerlingen eenige dansen uitgevoerd. Waar nog kortelings hiervan een uitvoering is gegeven .zullen wij deze niet afzonderlijk bespreken en volstaan met. de mededeeling, dat alles in de puntjes was. De pianomuziek was bij den heer Hans Zierikzee in goede handen, terwijl de heer Van der Nat geheel belangloos voor de verlichting zorg droeg. Alleen één-opmerking: waarom werden er zooveel dansen uitgevoerd wij telden er zeven of acht waar toch dit gedeelte als intermezzo was bedoeld? Hierdoor moest het laatste concerlgedeelto eigenlijk een beetje worden afgeroffeld. Eerst over elven eindigde deze avond vol kunstgenot en keerde het publiek hoogst voldaan huiswaarts. Kinderbewaarplaats. Gistermiddag weid ten huize der presi dente, mevr. HoogenboomThomas, de jaariijksohe algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging ter Verzorging van kleine Kinderen (Kindertwwaarplaata), Langebrug 87, Uit het verslag over 1924 van de secre taresse bleek, dat ook dit jaar deze nuttige instelling geheel tot haar recht kwam en nog steeds aan een zeer gevoelde behoefte voldoet. Het personeel voldoet. Het perso neel deed met toewijding zijn taak. Het be stuur onderging geen verandering. De Kinderbewaarplaats werd in het af- geloopen jaar bezocht door niet minder don 8509 kinderen, waarvan 1593 llessche- kinderen. Men begrijpt, dal er voor de ver zorging van zulk oen groot aamtal kinderen een flinke som vereiselrt wordt. Daarom valt het des te meer te betreuren, dat het verslag van de penningmeesleresse wijst op een weinig rooskleurigen toestand, die doet vreezen, dat onherroepelijk tot opheffing moet worden overgegaan ,als de inkomsten, die uit jaarlijksche contributies en giften bestaan, niet zoo spoedig mogelijk flink- vermeerderen. 228 leden in een stad als Leiden voor zoo'n nuttige, onmisbare instel ling i3 toch veel te weinig. Gelukkig ont ving het bestuur in den loop van 192 f ver schillende gifben, waaronder een van f 100 van een onbekende, die met groote dankbaarheid aanvaard werden. Tevens bereikte het bestuur een verzoek van mevr. Metz, redactrice van het orgaam „De Huis vrouw", dat maandelijks door de Vereeni ging van Huisvrouwen uitgegeven wordt, om een artikel over de inrichting te plaat sen, waardo&T eenige kindervrienden zioh geroepen voelden het bestuur met een gift te verblijden De ontvangsten bedroegen i-n 1924 f 3022.58, herwijt de uitgaven f 4018.29 beliepen. Kindervrienden en moeders, helpt allen tnode, opdat het kleine zonnestraaltje, dat in het affceloopen jaar gezonden is, tot een. groote warme zon warde I Dan kan de Kin derbewaarplaats haar nuttig werk voortzet ten tot steun van de vele vrouwen, die zei ven moejten werken, om in het onderhoud van haar gezin te voorzien. „Per Aspera ad Astra." Hot vierjarig beslaan van de Leidsche orkestverecn-igu-ng „Per Aspera ad Astra" werd gisteren gevierd met een feestavond in den foyer der Stadiszaal. Met dén marech, dragende den naain van hel orkest, van E. Urbach, vingen de wer kende dames en heeren leden onder leiding vain den heor J. Noordan-us Sr. het muzi kale gedeelte van den avond ten a-an- boore van een groot aantal belangstellen den aan. Daarna sprak de voorzatter, de heer P. J. van Leeuwen, de aanwezigen van het podium toe. Hij riep allen ecu hartelijk welkom toe. Vier jaar reeds, zei hij .verder o m„ verwij derd van «te oprichting, kunnen wij, vol gens onze bescheiden meaning roemen op onze gezellige, vriendschappelijke Vereeni ging, en wij komen tot de sloisom, dat zij langzaam, maar zeker vooruit gaat. Er is wel eens te kampen geweest met misère op financieel gebied en mei andere moeilijk- lieden, maar een en ander kwamen wij te boven, dank zij vooral de eaamhoorigheid van bestuur en ledien en den opvoedenden tact van den directeur. Dames en heeren donateurs en kunstlievende leden weten wij allen tot onze goede kennissan te maken en de werkende leden tol onze vrienden. Zoodoende is hot milieu der Vereeniging gaandeweg geworden zooals wij het ons bij de oprichting voorstelden. "Wij hopen, dat ook deze avond er weer van zal getuigen I Verder wees spr. er op, dat ditmaal zui nig feest werd gevierd met het oog op het eerste lustrum. Toch zijn de kosten van een avond als deze bij elkaar niel gering, vor men zelfs bedragen om van te rillen. Het is nu te doon om den donateurs een pleizie- rigen avond te bezorgen. Het volgend jaar beloven wij hun een luisterrijk feest. Hij wekte krachtig op om als donateur toe te treden. Voorts vestigde hij de aandacht op de wel voorziene tombola en braoht dank aan de firma's, welke er artikelen voor afstonden. De tombola onzer Vereeniging, zei de voorzatter, geniet in onze stad een zekere beroemdheid en ook nu bevat zij veel schoons. De heer De Goederen, de ijverige penningmeester, is een tombola-samenstol- ler, die hulde verdient. Na de Pers welkom geheolon te hebben, zeide hij te rekenen op aller medewerking bij de uitvoering van het programma en wonachte hij allen veel genoegen. Toen was het orkest andermaal aan het woord. Bijzondere vermelding verdienen twee vioolsoli van den lieer J. J. Meyer en twee xylophone-soli van (ten op dit instru ment vaardigen hear F. H. Kriek Jr. De pauze bracht met zich de bezichtiging van de prijzen vam de rijk voorziene tom bola en dien verkoop van loten. Ook van de grabbelton wend veel gebruik gemaakt. Da-ar er geen nieten waren, was elk ge lukkig. De rusttijden werden heel aangenaam en vToolijk gemaakt door een uitmuntend strijkje met don hear. Noordamus Jr. als geestdriftig aanvoerder en medewerker, wien zulk een taak best is toevertrouwd. Ter afwisseling van de prijzenultdeeling werden de drie bedrijven vertoond van Frederik van Eedens blijspel „De student thuis". Voor hun goed spel werd d»n dames en heeren door den Voorzitter namens hei BINNENLAND, De Eerste Kamer heeft de begrootiug vaa Arbeid aangenomen, Weldra is overeenstemming te verwachten in het geschil tusschen de Ned. reeders en de Regeering inzake da in oorlogstijd ge- requireerde schepen. De samenstelling van hel Belgische elital voor den wedstrijd België—Nederland. BUITENLAND. s Polen en het veiligheidsvraagstuk. Het Lagerhuis en het ontwerp inzake het gebruik van vakvereenigingsgelden voor po litieke doeleinden. De Duitsche spoorwegstakiug breidt zich uit. bestuur en allen in de zaal hartelijk dank gezegd. Daar niemand kans had gezien doa naam Van een pop, Diewertjc of Dietje 1/ raden, werd deze op zijn Amerikaanscli verkoold. De heor Van Kloeten deed dit op verzoek vam het bestuur uitmuntend, zoo dal de pop twintig gulden voor do muziek' kas opbracht. Het was inmiddels reeds laat i-n den avond geworden en daarom werd besloten een paar muzieknummers van het pro> gramma te schrappen, ten einde te kunnen overgaan tot het bal mot attracties, onder lei-ding van den heer Mattaar. En nu naar het eerste-luetrum-teestl Hedenvoormiddag had in het Waag gebouw een eenvoudige huldiging plaats, waarvoor groote belangstelling was. Een in den zuivelhandel zeer bekend en populair stadgenoot, de heer J. W. v. Wingen, koop man in kaas en boter, Hoogewoerd, alhier, bereikte den teeltijd van tachtig Jaar en het bestuur der Vereeniging van Handelaren in zuivelproducten voor Leiden en Omstreken meende dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en, hoewel het voor den jarige geheel verborgen was gehouden, uit vrees, dat hij zich anders wellicht aan de huldiging zou tobben onttrokken, werd de veteraan onder de zuivelhandetaren hier ter stede vanmorgen, toen hij in de Waag kwam. verrast zooveel collega's, vrienden en kennissen om zich heen te zien. Vóórdat hij nog in de gelegenheid was zich op de hoogte te stellen, troonde het bestuur van bovengenoemde Vereeniging hem mee naar het midden van de Waag, waar op een ver hevenheid, te middon van botervaten, een kostbare bloemenmand stond. De Voorzitter der Vereeniging, de heer Isodore Leman, nam daarop het woord, oro den heer Van Wingen namens het bestuur en leden en vrienden en collega's van harte geluk te wenschen. Hij schetete het lange, werkzame leven van den jubilaris, die zich al van zijn jonge jaren af met succes aan den handel had gewijd en met recht de man van de natuurboter mocht worden genoemd. Hebben andere handelaren zich aan den geest van den lijd aangepast en naast deD handel in natuurboter ook dien van mar garine gedreven, Van Wingen heeft zich aan de natuurboter gehouden. „Lid der Vereeniging zijt gij nooit ge weest", zeide spr., „maar gij waart toch een der onzen en met uw nooit verstoorden hu mor, hebt gij er toe medegewerkt, dat hier op de Waag meest altijd een aangenamen toon heerechte." Onder aanbieding van het mooie bloem stuk, sprak de Voorzitter den wensch uit, dat het den ouder heer Van Wingen gege ven mocht zijn nog vete jaren Waagbezoe- ker te kunnen blijven. Ten slotte bracht hij als lid van de Ka mer van Koophandel voor Rijnland vooi die Kamer ook de gelukwenschen over aan den jubilaris. De directeur van den Markt- en Haven dienst, de heer L. A. Mennes, sloot zich namens de gemeente bij de wenschen van den voorzitter aan. Zeer getroffen dankte de lieer Van Win gen voor do huldiging en noodigde het be stuur en de leden na de markt aan zijD huis ie komen. „Zuid-Afxika" meldt, dat prof. J. J. Smith, B. A„ hoogteeraar in 'f Afrikaanse!»1 aan de Universiteit van Steltenhosc-h, ong land kamt bezoeken. Prof. Smith is met de „Springfontein" van de HollandAfrika-Lijn dezer dagen uit Kaapstad vertrokken en hoopt ongeveer 21 Maart a.s. i-n Antwerpen te landen. In Amsterdam zal hij door het hoofdbe stuur van de Nederlandsch Zuid-Afrikaan- Bcbe Vereeniging en het hoofdbestuur var het Algemeen Nederlandsch Verbond op I feestelijke wijze worden ontvangen. I Prof. Smith zal vervolgens lezingen, hou»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1