Zus en broer. CORRESPONDENTIE. leven in het verstijfde lichaam. Snel werd alles aangewend om het half bevroren lichaam weer te doen herleven, doch lan gen tijd leek" alles vruchteloos te zijn. Op eens scheen het den dokter echter, alsof hij het hartje zwak, o, zoo zwak nog, voel de kloppen. En gelukkig, hij had zich niet bedrogen Lotty kwam bij. Maar zij werd door dc zware koude, die zij gevat had, heel hard ziek. Weken lang zweefde zij tussehen leven en dood. Haar ouders, en ook de beide vriendin netjes leefden in grootc ongerustheid. O, hoe oprecht hadden Greta en Corrie be rouw, dat zij Lotty hadden overgehaald ongehoorzaam te zijn Doch gelukkig nam Lotty's ziekte einde lijk een goede wending. Hot meisje vertelde nu van de ijsfee ©n het ijspaleis, maar haar ouders zeiden haar, dat zij die niet in werkelijkheid, doch in haav ijlende koortsen gezien had. Do belofte, welke Lotty aan de ijsfee gedaan had, vergat zij echter nooit en zij hield trouw woord. Een wilde broer, ©en lieve zus, dat is een aardig span een gTOote schéur. een vlugge naald en sterke draad er an. De naald gaat wip-wip op en neer, maakt steken net ©n fijn de groote scheur wordt gaandeweg een scheur t j e o, zoo klein. Zus piekt en gunt haar naald geen rust; broer ziet er hoopvol naar hij blijft zoo rustig moog'lijk staan, dan ie het gauw weer klaar. HERMANNA. Als deze kindercourant verschijnt, dan geloof ik, dat jullie zult zien, dat de Re dactie van het „Leidsch Dagblad" zoo-vrien delijk is. om een wensch te vervullen van mijn raadseljeugd. Er i9 zoo dikwijls om een portret van iemand gevraagd in de kinder courant; ik geloof, dat het er nu in staaj; nu kunnen jullie dus allen' bekijken, hoe de raadsellanle er üit ziet: Maar nu behoe ven jullie niet allen mij te bedanken, want ik heb het er heuseh niet zelf 'ingezet. Als ik nii weer eens in Leiden kpm, zal ik eons opletten of veel kinderen mij herkennen.. Voel kinderen vragen nriij, hoe ik nu op eens weer m Zeeland kom. Dat zal ik even vertellen: 5 Maart wordt het 40-jarig hu welijksfeest gevierd van den heer en nn - vrouw, bij wie ik altijd in Kloosterzande logeer. Daarom moest ik deze week de blieven ook eerder, hebben, en zorgen dat alles klaar was vóór Donderdag 5 Maart, want dien dag had ik er geen tijd voor. Die raijnihèer is burgemeester van het dorp en zal er den heelen dag feest zijn, muziek, receptie, illuminatie; dus jullie begrijpt, dat 'ik dan niet kan werken. Aanslaande Maan dag 9 Maart ga ik weer naar mijn gewone Haagsche adres en gaat alles dus weer den gewonen gang, dan behoeft hel pakket pas Dinsdags aan mij verzonden, dus kunnen jullie inzenden tot Dinsdags 4 uur. Leendert Elderhoret, ja de vorige week kwam er maar geen einde aan de brieven, die om een woordje tot antwoord vroegen: ik tref het goed, dat het deze week een beetje minder is. Of ik den Zijlsingel weet? Ja zeker, vroeger heb ik er dikwijls gewan deld. Nico Spaargaren, ik ben blij. dat jij heel goed begrijpt, dat niemand mij behoeft te verwijten als hij geen prijs heeft, en maar geduldig moet afwachten of het lot hem eens wil begunstigen Belsy en Hendrik Jan Brocksema. waar is jullie brief dan gebleven? Ik vond dien ook niet in dit pakket bij de brieven der vorige week. ïk miste je beiden wel. want je doet zoo trouw altijd mee. Annie Huisman, Zondag was het net een prachtige lentedag, maar nu alles behalve; er waait hier nu een zeer koude, gure wind. zoo'n wind dat men graag de mantelkraag hoog opzet tot aan de ooren toe. Sijtske de Jong, als je door ongesteldheid op bed ligt, mag je natuurlijk wel met pot lood schrijven. Ik hoop, dat je nu weer vroo- lijk en wel door huis loopt. Gerard Klay, in Den Haag sneeuwde het gelukkig ook maar één morgen en was het dus ook weer heel spoedig verdwenen Ina en Tonnie Houpt, zeker merk ik heel goed iederen keer, dat er veel meer kin deren meedoen als er prijsraadsels zijn. Juist daarom verloot ik altijd eenigc prijzen apart onder de getrouwen, zoodra ik extra- prijzen heb, want de trouwe inzenders heb ben een streopje voor. Susi en Rudi di Piso, zoo gaan jullie Leiden verlaten? Krijg ik dus geen brieven meer van jullie? Jullie vraagt zoo om een portret van mij? Nu ik geloof immers, dat er 7 Maarl aan dat verzoek wordt .voldaan. Mimi Metselaar, dat was een prettige thuiskomst, toen er al van verre met de courant werd gewuifd tegen je: kon je bet toen rtogx niet gelooven, welke verrassing je wachtte? Corrie de Groot, dat herinner ik mij le vendig uit mijn jeugd, dat ik het een zeer belangrijke gebeurtenis vond, toen ik voor het eerst in het publiek moest spelen, ik ging op de Muziekschool voor Toonkunst Nelly Rijsdam, zeer begrijpelijk, dat het thuis groote drukte was, toen je ouders allebei jarig waren, dan kon er niets komen van raadsels oplossen. Nelde Oostveen. wat kan jij Vouzenwan- delingen maken. 3 uur lang en je zusje kan dan ook. al heel flink meeloopen, als zij na die 3 uur nog niet moe was. Met zoo'n scherpeh wind als gisteren en vandaag zou het jullie niet bevallen om 3 uur le wan delen. Paulientje de Gooyer, bij ons thuis heb ben we eens een hond gehad, die achttien jaar is geworden; vjndt je dat niet oud? Hij was een klein beetje doof en zag slecht, maar was niet bepaald blind en hij her kende iedereen toch dadelijk. Gerarda van der Reyden, ik herinner mij wel, dat je vroeger al hebt meegedaan. Ieder kind mag mij Tante noemen. Paarse inkt vind ik niet akelig, maar roodc, die sche mert zoo voor de oogen. Adrie Huter, ik ben de raadsellanle voor de Leidsche kindercourant, niet ook voor een Haagsche-,. ik vrees, dat ik dan in de war zou raken met a! die verschillende neefjes en nichtjes. Calharina van Egmond, het is altijd een heelereis naar Kloosterzandc, dat heb je goed geraden, eerst met deu trein, dan met een stoomtram, dan mét de boot de Schelde over en dan met een auto naar Klooster zandc; dus veel verschillends, vindt jc met? Marie Bakhuvzen, je behoeft volstrekv niet alle raadsels op be lossen, het was voldoende. Lientje van Schaik; je bent welkom als nieuw raadselnichlje. Baixi? Keabeek, ik was verleden Zondag ai in' Kloosterzaude on daar' was het ook helder, zonnig weer, en er stonden ook veel sneeuwklokjes net zooals bij de Haagsche Schouw. Breclilje den Haan, je broertje mag ook gerust meedoen als hij al 8 jaar is. Waarom wou je zoo graag mijn voornaam voluit weten? A beteekent Aleide, bon je nu te vreden 7 lierman en Ester Cohen, beiden zijn mij welkom. Grelha Smit, vindt je, dat de tijd om vliegt? Wel dat is een bewijs, dat je je nooit verveelt. Annie Looyesteyn, ik hield als kind ook erg veel van poppen en nam er ook wel eens een mee, als ik ging wandelen. Het was hier Zondag en Maandag ook echt mooi weer, veel zachter dan nu de laatste dagen. Rie van Went, dat heb ik al heel veel gemerkt, dat kinderen weer plezier krijgen om de raadsels in te zenden als vriendin nen of buurtjes meedoen, dat begrijp ik ook volkomen-, het is zoo gezellig zoo iels samen te doen. Adriana Döll, ik had opgegeven 20 woor den, dus dat was voldoende; maar wie er plezier in had, mocht wel meer insturen, dat veranderde echler niets aan de kans op een prijs. Corrie van Leeuwen, er bestaan genoeg kindern, die sommen oplossen nu niet be paald een geliefkoosde bezigheid vinden Wel vak vindt jij het prettigste op school? Nicö Kwestroo, altijd even goede vrien den of er een aparte brief bij de raadsels ié of niet. M aaitje Col jee, doe jij maar gezellig alüjd met je vriendin de naadsels, maar als het prijsraadsels zijn, dan ieder apart, hoor. Lientje en Oor Lefeber, dus nu zijn de uitvoeringen dan tooh wel achter den rug en heb ik met plezier gelezen, dat juffie zulke prettige avonden hebt gehad. Emmy Molt. zoo'n verrassing, dat je een prijs hadt? Neen ik blijf niet lang weg. 9 Maart kom ik weer terug in Den Haag. Lien de Graaf, dat ben ik vast van plas om dezen zomer ©en6 gebruik te maken van de nieuwe tram, net zooals jij. Jacoba Toussaint zeker wordt je aJ lang- zameHhamd een goede bekende voor mij. want je hebl al vele malen goede oplossin gen ingezonden. J* hoeft volstrekt niet iedere week een brief er bij te schrijven. Als je lijd en lust hebt, dan doe je er een woordje bij. Al diegenen, die goede oplos singen inzenden van prijsraadsels (niet vnn gewone raadsels) mogen meeloten. Matbilde Hassler, aJs je niet in Heiland op scltool bent geweest, is het natuurlijk moeilijk voor je, om een HobLandsche brief te schrijven: ik begrijp bet best, als er dan fouten in staan. Nooltje èn Annie van Leeuwen, do eerste dagen trof ik hier prachtig weer m Kloos terzandc en was het prettig om buiten fce loope-n. Ik houd ook erg van lammetjes, dat vind ik zulke lieve, zachte diertjes. Wam van der Vliet, ja wat je dacht bét het lezen over een datum, dat is zoo. Ben jij 15 Maart jarig? dat tref je goed dit jaar, dat valt net op een Zondag, dus dan heb je vrij van school. Alida en Jan de Hoog, er was een brief uit Warmond bij, zonder namen, maar ik dacht dat die van jullie was, omdat ik jullie verleden week ook vroeg naar dat feest in Warmond. Heb ik goed geraden? Zal je niet meer vergeten je brief te onderteeke nen. Aafje, van der Vliet, terwijl jij schreef, stond het raam open, zoodat het zonnetje heerlijk naar binnen kon komen. Vandaag zou ik niet graag bij een open raam zitten, ik zou van mijn stoel waaien. En nu mag kleine Broer zeker niet naar buiten, nu hij zoo hoest? Gerrie Slootwe-g, je brief met hot prijs raadsel was pas m dit pak, en geen brief van deze week. Dat begrijp ik, dat je in llaaj-lem geen raadsels kon oplossen, ate je het L. D. niet had. Nellie en Bertha Mufcter. ik hoor dan zeker wel de volgende week wat voor prijs of jullie hebt gekregen. Prettig voor Berth a dat ao met zulke goede cijfers thuis kon komen. Jozeph Hanno, je las zeker al het ant woord op je yraag hoe lang of ik in Zeeteod

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19