No. 19935. VRIJDAG 6 MAART Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnenaent belangrijk lageren prijs. A Kleine Advert entiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en {Saterdag» 60 Gts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. i Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 'f 2.85, per week ...(rr.vti.. 018 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .tfftV- 0.18, Franco per post f 2.35 portokosten, OH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan dan gemeentelijken Visehwinkel, ViScJmiaiöd 18, tel 1225, is Zaterdag, en vo'or aooner voorradig ook Zaterdagavond vpifa-ijgbaar: SOHELVISCH a f 0.17, 10.30 en f 0.40SCHOL a f 0.13, f 0.15 en 10.25: BOT a f 0.14; SGHAR a f 0.12 per pond; IJBOKKING a 10.05'/» en HARING a f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 6 Maart 1925. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter algerneene kennis, dat de Koe pokinenting in bet Elisabethshof aan de Oude Vest na Woensdag 11 Maart e. k. tot nadere aankondiging is gesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Uurgem. VJLN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 6 Maart 19i^_ VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 9 Maart 1925, des namiddags te twee uur. Alsnog le behandelen na punt lo.: Voorstel om mej. J. P. W. Groen, onder wijzeres aan de Leerschool, over te plaatsen naar de Meisjesschool voor U.L.O. Het vijf-en-twintig jarig bestaan van den Leidschen Bestuurdersbond. Er is gedurende de laatste kwarteeuw geen Btad van eenigo beteekenis geweest of zij heeft, de óén in meerdere, de andere in mindere mate, in bet teeken gestaan van de. opkomst van de moderne arbeiders- h&iveging. Gek voor Leiden geldt dit in sterke mate. Heb was op den 5deu Maart van 't jaar 1900, dat vertegenwoordigers van de toen malige jenmakersvereeniging, <le tim- merliede. vereeniging Vooruit", de siga- renmakersorganisatie en den weversbond obder leading van dr. A. Pannekoek voor de S.D.A.P. bijeenkwamen om de „Centra lisatie" van de organisaties der arbeiders nader te bespreken en te trachten tot op richting"te geraken van den Leidschen Be stuurdersbond. Het mocht den initia-tiofn®- EDcr3 gelukken aan de groote moeilijkheden het hoofd te bieden. Op den avond van '«dezen gedenkwaardigen dag werd tot op richting beslóten, weshalve de L.B.B. thans fcijn 2ö-jarig bestaaft herdenkt. (Men zie ook onze foto-pagina van heden). Wanneer wij de annalen van den L.B.B. teens met aandacht hebben nagelezen en '«den moeilijken en zwaren weg volgen, dien hij na 25 jaar beeft afglegd, bekmipt ons de lust om een uitvoerige opsomming te geven van de weder- en wetenswaardighe den, welke zioh hebben voorgedaan, hefc- gen ongetwijfeld te veel plaatsruimte in beslag zou nemen. Wanneer wij desondanks ee-xbige regelen aain dit gedenkwaardige feit wülen wijden, zal dit uiteraard zeer beknopt zriju. Zooals gezegd, vloeide do oprichting voort uit do zich rijpende ge- «daohte van centralisatie der arbeiders- küa3se. Dat komt sterk tot uitdrukking in de Statuten, vastgesteld in de vergade ring van 12 Juni 1900. Art. 2 dezer statuten luidt ,,De Leidsche Bestuurdersbond stelt zich „ten doel, de verschillende, te Leiden ge „vestigde vak-, politieke- en coöperatievo „vereenigingen, die in het belang der ar- beiders werkzaam zijn, met elkaar in ver binding te brengen, om J.iardoor de ar beidersbeweging te bevorderen en de be hangen der arbeidersklasse te behartigen. Het toenmalige bestuur bestond uit de volgende personen: L. Crispijn (Timmerl.bd.) 'Ie voorz., L. Eenbeek (Bakkersgez.bd.) 2e voorz., A. Pannekoek (S.D.A.P.) le Beerctaris, L. Jan sen (Textielarb.bd.) 2e secretaris, P. Stafleu (Schoenm.bd.) le penningm., C. v. Zeeuw (Schildersgez.bd.) 2e penningm., J. C Klin kenberg (Typografenbd.), commissaris, N. Terhoeff (Metaalbew.bd.) comm., J. E. r. 'd. Ou weel on (Sigarenm.bd.), comm. Het spreekt van zelf dat de verschillende economische conflict-en uit die dagen de volle aandacht van den jongen bond bij voortduring hadden. In de notulen van die dagen wordt herhaaldelijk van een en an- 'der gewag gemaakt. Herinnerd zij slechts aan de boycot-Bensdorp en Heineken en aan eeD in de vergadering van 22 Nov. 1001 aangenomen motie inzake de boycot óver de Engelsche schepen, welke luidde: ,,De L.B.B. spreekt zijn sympathie uit *,voor de boycot der Engelsche scheep svaart, door de bootwerkers op touw ge heet; hij spreekt het vertrouwen uit in „het beleid van het uitvoerend komitec en „geeft zijn voornemen te kennen zooveel „mogelijk steun te verleenen tot het wel slagen van het plan." Groote activiteit legde de L.B.B. ook aan den dag bij het inzamelen van steun gelden voor stakingen en uitsluitingen. Zoo vermeldt de historie o.m. groote steunac- ties voor de uitgesloten wevers in Twente en de diamantbewerkers te Amsterdam en de staking der kottingmakers alhier. Doch ook op ander gebied werkte de bond. Op Dinsdag, 17 Sept. 1901, werd een ver gadering belegd waar de heer Pannekoek voor talrijke afgevaardigden van plaatse lijke vereenigingen de noodzakelijkheid van betere schoolkindervoeding en -kleeding uiteenzette. Een belangrijk punt van actie was ook steeds de strijd voor het algemeen kies recht. Dat het overgroote deel van de ar beiders het kiesrecht niet had werd als een groot gemis gevoeld, ja in strijd met de grondwet geacht. Uit het eerste gedrukte jaarverslag, het welk ons ten dienste staat, blijkt, dat het j .aantal aangesloten organisaties inmiddels is gestegen tot IS, Het handelde over 190 Het ledental, dat bij de oprichting plm. 100 tal hebben bedragen, was gestegen tot 1111. Naast een 14-tal vakvereenigingen waren ook aangesloten de Co&p. „Vooruitde Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoholhou dende Dranken, de afd. Leiden der S.D. A.P. en de zangvereeniging „De Stem des Volks". Dit is thans niet meer mogelijk. Dze vereenigingen kunnen nu geen lid van den Bestuurdersbond meer zijir Wanneer wij aldus de geschiedenis vol gen, zien wij de ééne vakorganisatie vóór, de anderè na zich aansluiten, terwijl in meerdere vereenigingen onderling ook weer centralisatie plaats had. Op 81 December 1923 waren dan ook aangesloten 3485 leden, verdeeld over 24 organisaties. Er bestaat dan ook bijkans geen vak meer, of hot vindt in den L. B. B. vertegenwoordiging. Naar wij van het bestuur vernamen, is het wach ten thans nog op de onderwijzers, die zich wel landelijk bij het N. V. V., doch nog niet plaatselijk bij den L. B. B. hebben aan gesloten. Uit dn, aard deT zaak hield met de stij ging van het ledental de uitbreiding van de werkzaamheden gelijken tred. Herinnerd zij slechts aan de vele bezigheden in de jaren 1918 tot 1920, toen gezamenlijk met de S. D. A. P. de Duurtecommissie heel veel werk en tijd vorderde. De noodzakelijkheid van een bezoldigd man deed zich bij ver schillende aangelegenheden uitermate ge voelen. Derhalve beschikt de L. B .B. thans over iemand, die geheel in zijn dienst ar beidt. Kenmerkt de taak, die de L. B. B. vervult, zidh om voor do hand liggende redenen, meer speciaal door het ijveren voor betere arbeids- en levensvoorwaarden zijner leden, ook de geestelijke en oultiireele ont wikkeling der moderne Leidsche arbeiders beweging heeft voortdurend zijn zorg gehad. In samenwerking met de 8. D. A. P. is ge vormd de Centrale Commissie voor Arbei ders-Ontwikkeling, welke Commissie tracht den arbeiders die ontwikkeling tracht bij te brengen en eigen te maken, die zij h. i. noodig hebben ter verruiming van het in zicht in de politieke en economische ver houdingen des tijds niet alleen, doch ook de vakken van het lager ongerwijs, voor zoover zij die van noode hebben. In dit verband zij er op gewezen, dat ook ook mede door den L. B. B. tot stand is gekomen de arbeiderszangvereeniging (,De Stem de3 Volks". De propaganda moest luister bijgezet worden, weshalve op 27 Nov. 1904 de zangers on der de arbeiders van den L. B. B. zich aaneensloten. Zijn wij wel ingelicht, dan behoort deze vereeniging onder de «besten op dit gebied hier 1er stede. Dit geldt ook voor de muziekveree- niging „Nieuw Leven", eertijds „Morgen rood" genaamd. „Eenige versterking blijkt hier nog wel van noode," aldus onze zegs man. Ook de muzikale verzorging der ar beidersjeugd bleek in een behoefte te voor zien. Het kinderkoor „De Kleine Stem" is alom bekend en bemind. Voorts zijn er de jongens en meisjes van de Arbeiders-Jeugd-Centrale (A. J. C.) Al wat de oardbodem aan schoons der mensch- heid biedt, moet. door ons worden genoten. Te verliezen hebben wij slechts weinig, te winnen heel veel. Door deze gedachten wor den wij beheerscht. Dit alles heeft- de Leid sche Bestuurdersbond deze dagen te her denken. Ongetwijfeld geen kleinigheid na een 25-jarig bestaan. Op de receptie, die Zaterdagmiddag 14 Maart a.e. in de Con certzaal van het Volksgebouw gehouden zal w-orden, zal dan ook heel wat uit 't ver leden worden opgedisolit, het heden worden .besproken en de toekomst worden bespie geld. Doch als slot der herdenking zal gelden de groote herdenkingsavond op 14 Maart, 's avonds in de groote Stadszaal, waar een passend huldeblijk zal worden aangeboden. Ten gevolge van het door mej. L. C. A. Roelants gevraagd ontslag uit haar betrek king van onderwijzeres aan de Meisjes school voor U. L. O., welk ontslag B. en W. wenschen te doen ingaan op 10 Maart a.s.. zal op dien datum aan de genoemde school een vacature ontstaan. Aangezien het mogelijk is in deze vaca ture door overplaatsing te voorzien en over plaatsing, met het oog op een tijdige ver vulling dier betrekking, zeer gewenscht is, geven B. en W. in overeenstemming met het advies van den Inspecteur van het La ger Onderwijs, in overweging, met ingang van 10 Maart a.s., over te plaatsen naar de Meisjesschool voor U. L. O. aan de Bree- straat: mej. J. P. W. Groen, thans onder wijzeres aan de Leerschool. Men deelt ons mede, dat het voorstel inzake wijziging van het Reglement van de Stedelijke Werkinrichting, zooals het ons werd toegezonden en door ons geplaatst, slechts een voorloopig ontwerp was en ook nog niet naar B. en W. is verzonden Het voorstel, zooals het zal luiden en dat be- hatvo door de' heeren Van Stralen en Wit- mans ook door den heer Knuttel zou wor den onder' teekende, hopen wij morgen te publieeeren. De Zuivctbeurs van da Vereeniging van Zuivelproducten in Leiden en Om streken, die, zooals men weet in „Hotel de la Posle", Aalmarkt 17, gehouden wordt, gaat gestadig vooruit en steeds sluiten er zich meerdese handelaars bij aan, zooal» deze week o.a. de N. V. Kaashandel-Maat schappij „Gouda", die hedep mede ten ver koop aanwezig wat. De aanvoer was van daag weer grootei dan verleden week. In de vergadering van leden der Ver eeniging van Handelaren van Zuivelpro ducten voor Leiden en Omstreken, welke gepresideerd werd door den tweeden voor zitten, den heer W. Oppelaar, werd nu de finitie! besloten tot het doen samenstellen van een z.g. zwarte lijst en het reglement met betrekking van die lijst vastgesteld. De lijst is bedoeld als een onderlinge waarschuwing voor measchen, waarmede men liever geen zaken moet doen. Er werd een commissie benoemd, die tot taak heeft te beoordeelen wie op deze lijst moeten worden geplaatst, welke uitsluitend ter Inzage wordt gegeven aan de leden, se cretaris dezer Commissie i» de heer L. van Dam, Haarlemmerstraat 90. Verder werd- besloten het tienjarig bestaan op 24 Maart a.e. eenigszins feestelijk te herdenken. Op den herdenkingsavond zal de heer J. C. Korteweg, alhier, een causerie houden over het onderwerp: Middenstandsbelangen. Reeds geruimen tijid heeischte er or.dbr de werklieden op het bouwwerk aan de Heerenstraat-Wititelaan van d» Woning- bouwvereeniging „Ons Doel" een minder goede geest. Hoewel dn aannemers, de heeren De Kloe en Vermant, uit Schiedam, het contractloon uitbetaalden, werden op sommige andere bouwwerken f 8 4 f 4 meer loon gegeven; en dat zetite kwaad bloedL Het ontslag van een werkman gal dien stoot, dat Dinsdag een 22-tai metselaars bij de directie kwam met dien eisch om meer loon. Toen deze niet werd ingewilligd, leg den zij het werk meer. Woensdag sloten zioh daarbij aan een 22-tail timmerlieden en opperlieden. De stukadoors deden niet aan de actie mee en bkwem doorwerken. De slakera behoorden bij verschileade organi saties, welker besturen echter niet de led- ding hadidien, zoodat te vooitaien was, dat de staking moest misBukken. Zoo 1» het dan ook geschied. Hedenmorgen zijn de mannen weder aan het werk gegaan zomdfer eemg succes te hebben verkregen. Bij ons bezoek, heden op bet werk gebracht,.bleek ons eohtar, dat de goede geest er nog niet was terugge keerd. Gisteravond omstreeks kwart over vijven werden de bewoners van den Nieuwe Rijn opgeschrikt door een brand, die ont staan bleek le zijn in het perceel Nieuwe- Tiijn 29, waarin beneden een sigarenwinkel is gevestigd. De bovenverdieping werd be woond door de familie Kok, die er boven dien kamers verhuurde. De familie stond op het punt weer naar Amsterdam te vertrek ken, van waar zij drie maanden geleden waren overgekomen. De man en de vrouw waren reeds gisteren in den loop van den dag vertrokken, terwijl drie meisjes, respec tievelijk 16, 14 en 11 jaar, bezig waren den inboedel te pakken, daarin bijgestaan door den emballeur BI. Toen men den brand ontdekte, vond men dezen laatsten onder invloed van sterken drank, waarop men hem naar het politiebureau deed verhuizen. Ondanks de spoedige hulp van de brand weer brandden de twee bovenverdiepingen geheel uit, terwijl de sigarenzaak en de be lendende perceelen waterschade bekwamen. Huis en inboedel waren verzekerd. Hoe de brand precies ontstaan ts, ia nog niet uitgemaakt, doch de politie stelt een streng onderzoek in. Als verdacht van verduistering van diverse posten tot een totaal bedrag van f 300 ia door de Amsterdamsche politie op verzoek van den commissaris van politis alhier daar aangehouden en naar hier over gebracht zekere P. J. 8., woonachtig te Am sterdam. Door de politie alhier ts aangehouden de nachtverblijvcr L. C.^lie nog een week hechtenis te goed had. Gistermorgen, circa kwart over nege nen, botste een wagen, geladen met vleesch, in de tweede Groenesteeg tegen een daar staanden handwagen, welke hierdoor om kantelde en een ruit vernielde van den groentenhandelaar W. M. T. Z. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn thans ingeschreven 1321 werkzoekenden MUZIEK. Residentie-Orkest. Een bekoorlijke Noorsche volksmelodie, afgeluisterd van een landarbeidsterfje tij dens een verblijf van den componist bij zijn vriend Grieg, met meesterhand door Julius Röntgen in sonatenvorm tot een ballade verwerkt, zeer mooi in 't karakter geïnstru menteerd, typisch Noorsch zaoals de folklo rist Grieg ons dat heeft doen kennen, boeiend door de tegenstellingen die in liet hoofdthema zelf al sluimeren, niet alleen een knap maar ook een mooi stuk van onzen vruchtbaren landgenoot, ziedaar het num mer waarmede het concert van gisteravond werd geopend. Het werd prachtig gespeeld zooals we dat van het Residentie-orkest ge wend zijn. De stemming was er dadelijk en het publiek genoot van het stuk en van de uitvoering beide. Het orkestrale hoogtepunt was Tschaï- kofski's symphonie pathétique, na de pauze gespeeld. Ongetwijfeld het sterkste werk van den niet steeds in voldoende male zelfkritiek oefenenden Rus. Eerlijk gezegd hebben- wij ook in dit in opzet en uitwerking zoo rijke opus (ot nog toe steeds enkele plokken mee- nen te ontdekken waar meer uiterlijke klank, meer drukte heerschte dan geest. Maar zooals Dr. van Anrooy het ons voor speelde is het ons tot een openbaring ge worden. Heeft Tschaïkofski in deze sym phonie zijn geheele ziel gelegd, zooals we in een zijner brieven lezen, van Anrooy heeft' er zijn ziel ook in gelegd. Met een hart vol liefde heeft hij de partituur doorschouwd, heeft daarbij fijnheden onldekt, die ons tot nog toe verborgen waren gebleven. Het deed ons aan alsof het zoo dikwijls gehoorde werk in een nieuw kleed was gestoken. Hoe heb ben we genoten van dat prachtige hoofdthe ma van het eerste deel, dat de fagotten met sonore diepte inzetten in een tragischen adagiogang en de alten overnemen als de expositie in het allegro begint. Wat een spanning ligt er toch in dit beroemde the ma; welk een diepgevoelde weedom drukt het uit: het 13 louter menschenwee. De gansche eerste satz is er van doortrokken. En het even beroemde thema in 5/4 maat, weergaloos door de violoncellen gespeeld, welk een bekoring van het tweede deel, dat een phase van rust schijnt van oen gekweld en gefolterd menschenhart. Hoe diabolisch klonk de vreugde, autosuggestie van een rampzalige ziel, in het marschachtige 3e deell Hoe werden we getroffen door den ondergang in het slotdeel, waarin de ziet uitschreit als ze in de diepte te loor gaat. Dat was alles onvergelijkelijk schoon. Een orkestprestatie van den «liereersten rang, waar we van Anrooy en zijn vdbrlreflelijk orkest niet dankbaar genoeg voor.kunnen zijn. Het 2e nummer van het programma was voor rekening van den eersten concert meester Sam Swaap, die het 3e vioolcon cert van Saint-Saëns voordroeg. Het is een prachtconcert voor violisten, die aan twee, niet zoo heel bescheiden, eischen voldoen. Dat is vooreerst een feillooze techniek. .Want de componist maakt het den speler in het le deel, dat lang niet violistisch is geschre ven, (zoo: de gevaarlijke inzet op de g- snaar) buitengewoon moeilijk. En in de tweede plaats groote muzikaliteit. Immers vooral dat andantino is muziek van alle aardsche banden' ontheven, een stuk mu ziek, dat zoo uit den hemel is gevallen. Dat moet meer gekoesterd dan gespeeld worden. En welk een petiilant en virtuoos, maar steeds prachtig muzikaal slotdeel met zijn roerend sch'oonen, aan het andantio-thema herinnerenden zangl Hoe Swaap dit gespeeld heeft? Als een vioolkunstenaar van de hoogste orde. Vol maakt beheerscht en rustig (een genot al om naar dat spel te zien) met den edelsten en meest volumineuzen toon die zich den ken laat, tot in de puntjes geacheveerd en met een voordracht die het concert tot een levend iets maakt. Zelden hebben we de zaal zóó enthousiast gezien. Het publiek heeft zich zelfs aan het, gelukkig, hier heerschend gebruik (geen applaus tusschen de onderdeelen) niet kunnen houden. "Het begon al te applaudisseeren na het le deel en na II viel het nog meer uit den band om aan het slot den violist een ovatie te berei den. Een huldiging, die volkqmen op haar' plaats was. 't Was een volmaakte auditie. De zaal was goed bezet, het publiek op getogen. VOOR ZATERDAG 7 MAART. 7.50; Hamburg (392 M.) Theaterkroniek, 10.16: Tijdsein van het Persbureau Yaz Dia* (Off. Aimst. tijd). 11.20: Leipzig (ong. 400 M.) Middagconcert, 12.50: Parijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris, o.a.: Trois Pièces d'Orchestra (A. d'Ambro- aio), Pay8annerie-Andantino (Tarentelle). Landeler (Lacombe), Berceuse, vioolsolo, (Heurfceur), Petite Valse (Larmanjot), En Gaito, Divertissement (Filippuoci), Pas- BINNENLAND. Het vijf-en-iwintigjarig bestaan van deï Leidschen Bestonrdersbond. Er zijn amendementen ingediend op het wetsvoorstel tot aischalfing van den Zomer tijd. De Spoorwegen en de Zomertijd. De Tweede Kamer heeft da Psychopathen- wet aangenomen. Het meelbesluit van den Amsterdamschexi Raad is niet goedgekeurd door Ged. Staten, BUITENLAND. Heï debat in het Engelsche Lagerhnbf over den buitenl. toestand. Incident bij dit debat. De Labour-party verlaat de zaal. m Na Rijkspresident Ebert's dood. Een motie van vertrouwen in de nieuwe Turksche regeering. Staking van postpersoneel in Frankrijk. eepied (Heurteur), «Un RAve, cello-aolo, (J. Danin), Humoresque, riool-solo, (R., Huguett), La Haut, Fantaisi© (M. Ivain). 3.20: Cardiff (351 M. 5WA). Falkmaxi met zijn bioscooporkest). Berlijn (330 en 505 M.) Esporanto-cursuS *door den heer Julius Glück. 3.50: Leipzig (ong. 400 M.) Concert van dö Hauskapelle. Birmingham (475 M.) Kinderconcert. Manchester (376 M. 2ZU). Muziek van tho Picadilly Picture Theatre. Aberdeen (195 M. 3BD). The Wireless Trio, sopraan. Glasgow (420 M. 5SC) An Hour of Melody The Wireless Quartet, bariton. Berlijn (330 en 505 M Concert, o.a, Fri- soher Blut, Marsch (Heineke), Ouverture zur Operette „Piinz Mcthusalem" (Joh. Strausz), Theinischer Walzer (Heller- mann), Selectie uit „Carmen" (Bizet). 4.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich, Orkest 6.05Parijs (1780 M. SFR). Concert, o.a. .Menuet Gothique (Boellmann), Danse E«- pagnole, viool, (Sarasate). Les Oomme^ res Sous Louis XV, fluitsolo, (Fugnanl- Kreissl) Romance, cello, (G. Hue), Le- conde Cuisine, monoloog door Radiolo, (Galipaux), Allegro dus Concerto, viool (Mendelssohn). 6.30: Hamburg (392 M.) Fragmenten uit 3e volgende operettes: Das Sohwarzwald- madel (Jessel), De Roos van Stamboul (Fall), De Geisha (S. Jones), Die Cz"arj dasfürstin (Kalmann), De Graaf van Luxemburg (Lehar), Der Bettelstudent (Millöcker), Der Vögelhandler (Jeller), Die Fledermau3 (Strausz). 5-50: Londen (365 M. 2LO). Kindervertellin gen. 6 uur: Berlijn (330. en 505 M.) Causerie. 6 20Hamburg (392»M.) Concert, opvoering van - „Peer Gynfc" van Henrik Ibsen muziek van Edward Grieg met muzikale illustfatie van he Norag-Orkest en ver schillende solisten. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO ©ft Weerbericht. 7.25: Leipzig (oog. 400 M.) Concert. Ope- rettcavond). 1000 'M. 5XX), Tijdsein van de Big Ben. 7.50: Chelmsford (1600 M. 5XX). Geeft het programma van Glasgow. Ballad-concert. The Station Orchestra, o.a. Selection of Tosti's Popular Songs. Ballet-muzïek „L* Cid" (Massenet). Berlijn (330 en 505 M.) Beethoven-avond. Ouverture v. d. Opera „Fidelio". 9.05Parij3 (1780 M. SFR). Gala-concert. 0.50: Berlijn (330 en 505 M.) Dansmuziek. Parijs (Petit Parisien 340 M.) Concert. 10.50: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). SaVoy-Orkest. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, uitreis, G Maart bij Pcrim verwacht. GROTIUS, thuisreis, 5 Maart te Genua en zette de reis voort. SUMATRA, thuisreis, pass. 5 Maart Perim. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, pass. 4 Maart Ouessant. REMBRANDT, 6 Maart van Amsterdam le Batavia verwacht. KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA, uitreis, 6 Maart te Pernambucft verwacht, ->

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1