r No. 19934 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 Maart Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. RECHTZAKEN. aiphen. Lijst van onbestelbare Brie ren OA Jtaaven Binnenlaat!1. Mej, L. Hooger- p.ft. PK Boot, Scheepsbouwer, Alphen ton a en Rijn. 2. Reclame af deeling Kon. Jeepfabr. „de Duif" v/,. C. H. R. Pleincs, ^en Dolder. 3. Onderlinge Bedrijfsver. Land- en Tuinbouwbelang" Piet Heinplein Den Haag Brieven Buitenland: 4. Mrs. Ethel Parks Brown ugg The Ardelle, Riverside drive 527, New York. Briefkaarten Binnoai.tnd: 5. Mej. Annemie p.a. J v. d. Jacht Groentenhandelaar, Lan- jjeraar. 6. Weled. Heer A. Nieberg, Rijks straatweg, Haarlem. 7. Mej. C. Ollober, Bwoenerdamstr. 67, Amsterdam. 8. Eén briefkaart zonder adres. Boskoop. Woensdagmorgen reed een jpiefc twee paarden bespannen petroleum- iwagen van de Automaat in een sloot aan de [Dwarszijde alhier met het gevolg dat een ider paarden onder den wagen geraakte en yardronk. De koetsier wist zich met moeit© redden. Koudekerk De heer P. v. d. Marei can- $idaat alhier, is beroepen bij de Geref. Kerk Westzaan. Leiderdorp. Ds. G. Tichelaar, alhier, is |>etoepen bij de Ned.-Herv. Kerk te Steen- twijl:. Lèimuidea. Gedurende de maand Fe bruari j.L is a..n keurloon ontvangen een be drag van f 72.50. Ter keuring Werden aange geven voor bedrijfsslackting twee runderen fen vijf varkens. Voor huisslachting 6 varkens I^lIa noodshichting werden aangegeven 1 var- keu, 1 schaap en 5 nuchteren kalveren. Af gekeurd werden drie nuchtere kalveren. Bij den slagor van G. alhier werd door Ben keurmeester ongekeurd vleesch in be- bïag genomen. Loop der bevolking over do maand Fe bruari. Geboorten 4, overlijden 2- Ingeko- inen personen 10, vertrokken personen 9. De heer N. van Immerseel heeft wegens yertrek uit deze gemeente eervol ontslag jjrerzocht als uurwerkregelaar van den ge- feeente toren. Rijnzaterwoude. Gedurende de maand [Februari, werd aan keurloon ontvangen f 65.50. Aangegeven werden voor bedrijfs- slachting vier runderen en vier varkens. (Voor huisslachting 7 varkens. Als noodslachting werd aangegeven 1 puchter kalf en 1 schaap, waarvan werd af gekeurd 1 schaap. Woubrugge. Dinsdag hield de Chr. ffongelings-vereenigkig ,,Obadja" alhier haar 21ste jaarvergadering in het vereeni- gingslokaal „Tmmanuel". De opkomst was zoo groot dat er jwa plaats onbezet bleef. Te ongeveer haifaoht werd de vergadering geopend met eVu inleidend woord door "den eere-voorzitter, ds. Joh. Rijne, en wel naar aanleiding van 2 Koningen 4 vers 38 tot 41. Nu kreeg de secretaris Blanbsma hot woord om zijn verslag uit te brengen. Wij hoorden (dat de vereeniging nog in goeden welstand verkeert. Hierna volgden eenige opstellen en voordrachten, welke aller aandacht trok ken. In de pauze, welke nu volgde, werden üog eenige liederen gezongen. Na de pauze verslag van den penningmeester Angencnt. Er bleek dat door verschillende noodzake lijke uitgaven de financieele- toestand der yereeniging nu juist niet rooskleurig is waarom de collacte, welke gehouden zou worden, van harte aanbevolen werd. Alsnu volgden wederom eenige voor brachten, waarna de bibliothecaris Slinger- land het woord kreeg om zijn verslag uit t© brengen. Wij hoorden dat de vereeniging in het bezit is van een 600-tal boekwerken. Spoedig was liet nu het programma afge handeld en werd i-ct slu'ting overgegaan 'door den eere voorzitter, welke met dank gebed sloot. Wel voldaan gingen allen huis waarts. Met genoegen kan de actieve jon- Ïelingsveree al <Lig op dozen succesvollen eestavond terugblikken. HaarlemnurnrcerIn de Hoofdvaart tiabij den Vijfhuizerwog alhier, is een schip gezonken, bcladea met 15 kubiek meter zand. De opvarenden wisten zich intijds te redden. Teneinde het vaartuig weer boven water te krijgen, werd Woensdag met 't verwijderen van hot zand een aanvang ge maakt. Bij de Dinsdag te Hoofddorp gehouden premiekeuring behaalde de heer D. van jwieringen te Abbenes alhier, den len prijs met een praehtigen hengst, die van al de in den Haarlemmermcerpolder aanwezige hengeten als de premier werd aangemerkt Bij 't aanschouwen van dit prachvRcr wordt direct de indruk verkregen, dat de paarden fokkerij in dezen polder een hoogc trap van ontwikkeling heeft bereikt. Naar wij vernemen, bestaat voor het .Volgen van den baker- en mced*rcursu6 op Verschillende plaatsen in de Haarlemmer meer zooveel animo, dat Mevrouw van Vuu- ren te Alkmaar zich genoodzaakt heeft ge- eien door haar le geven lessen over meerde re dagen in de week en andere uren te ver doelen. Hoewel dit voor sommigen, die den (Cursus 'a avonds wel maar 'e middags niet kunnen bijwonen, wel eenig bezwaar ople vert, zal toch moeielijk een andere regeling te treffen zijn. In het tijdvak van 17 tot en met 25 IMaart a.s. zal door de geneeskundigen op de daartoe gebruikelijke plaatsen in de Haar- Iommermeer gelegeaheid worden gegeven tot kostelooze ineoolag 'en herinenting. Katwijk aan Zee. Van de trawlvisscherij kwamen Woensdag to IJmuideo aan de markt de loggers: KW 25 m»t f 982- KW 35 met f 5.59, KW 71 met f 340; KW 92 met f 478; KW 147 met f 550 en KW 155 met f 528 besomming. De trawlvisscherij der laatste dagen valt i niet mee. Door het ruwe weer konden vele schepen niet visschen, enkele slechts een j paar dagen. De vangst was weinig en de besommingen i vanzelf laag. Na de jongste stormen kwam men wat vlugger binnen, omdat de thuisblijvende fa milie dan in ongerustheid verkeert Ieder, die helang heeft bij de visscherij, merkt het, dat er malaise heersclit en onze kleine koop lieden en koopvrouwen, die anders met „mooie negotie" naar de stad of elders trekken, klagen dagelijks over den weinigen aanvoer van versche visck. Uit een en an der kan men afleiden, dat de visch duur is. De lieer C. Geijleman, die voor 20 jaar naar IJmuiden verhuisd is, doch nog geregeld onze gemeente bezoekt en ook fa milie hier heelt wonen, hoopt op 11 Maart a.s. met zijn echtgenoole, mej. W. van der Plas, z'n gouden bruiloft te vieren. Na eenige weken van rust zijn gisteren weer een paar kustvisschers- uit onze haven (sic) naar zee gegaan. Nu ze gisteravond weer „binnen" waren, zullen ze waarschijn lijk wel weer een poosje binnen moeten blijven, want de uitmonding is weer dicht en de zee te ruw. De oude lijdens geschiedenis. Of het baldadigheid, wraakneming .of vernielzucht ivas, weten we niet, maar bij den heer H. V. v. d. M. in de Jan Toorop- straat werden een.paar autobanden, die aan de auto zaten, stukgesneden. De bedrijver(s) van deze euveldaad hadden zich door in braak toegang tot de garage verschaft. De politie heeft de zaak in onderzoek en nam de banden in beslag. In de Geref. Kerk werd voor het Wees huis te Middelharnis gecollecteerd een be drag van f67.80. Katwijk aan den Rijn. Gisteravond kwam voor het eerst het paa ingerichte kin- dorzangkoor, als onderafdeoling der Chr. zangver. Soli Deo Gloria, in het locaal dei Chr. Jong ver. aan de Voorstraat bij elkan der tot het inschrijven van leden en het be spreken van énkele zaken welke hiermede verband houden. Dat er veel animo voor bestond bleek Wel dat zioh hebben opge geven 60 meisjes en 32 jongens als lid. Besloten werd de contributie vast te stel len op 8 cent per week, wekelijks te voldoen. Het bestuur bestaat uit de zelfde dames en heeren als van de zangvereeniging Soli Deo Gloria. Noordwijk-aan-Zee. Door B. en W. wórdt in verband met de Woningwet en Bouwverordening nogmaals gewaarschuwd, om vergunning aan te vragen voor hel verhuren van zoogenaamde zomerhuizen, met het oog op bewoonbaarverklaring, daar nog telkens blijkt, dat schuurtjes, die be slist aan geen van deze bepalingen voldoen, voor dit doel verhuurd worden. Wederom zijn door de politie alhier twee jeugdige daders aangehouden wegens diefstal van lood van een onbewoonde villa. Noord wijk Binnen. Woensdagavond hacl in hotel Royal een lezing plaats, uit gaande van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, af cl. Noord wijk, onder voorzitter schap van den heer G. J. G. v. Parijs, die de vele aanwezigen welkom heette; en het woord gaf aan den heer A. Schoute var Oegetgeest, inspecteur bij den Phitopatolo- gischen dienst, die een lezing hielcl over plantenziekte. Na eerst de nadeelige ge volgen van de bekende waterratten, rupsen, muggen, bladluizen enz. behandeld te heb ben, gaf hij een uitvoerig verslag over het z.g. Aaltjes-ziek, welk insect vooral veel voorkomt onder de Spaansche iris. Voor de Narcissenziekte is de Keuringsdienst „de Narcis" te Vclzen een aanbeveling waard, daar deze dienst tegen den prijs van 4 cent per Rol gonoemde ziekte onderzoekt. Daar na ging spreker over tot behandeling van de zwam, wat eigenlijk niets anders is als schimmel en onder de grond begint en zich ontwikkelt tot de bekende paddestoel. De zwammen leven in 't geheel ten koste van de Cultuur en groeieu door de planten heen, ook het zoogenaamde vuur in de Narcis zijn zwammen. Het geelziek is het gevolg van een bacte rie, die enkel microscopisch is waar te ne men, en ook veel schade lean berokkenen. Ten slotte Behandelde spreker nog de ver schillende aardappelziekten die veelal te voorkómen is door bespuiting met Bordeaux of Buig. pap. In de pauze, on na afloop de zer zeer leerrijke lezing werden nog verschil lende vragen gesteld. Rijnsburg. De handel gaat de laatste dagen aanmerkelijk vlugger. Er is tamelijk 'veel vraag en van de meeste soorten loopen de prijzen iets op. Betaald wordt per 100 voor lste soort Couronne d'or f 5.80f 5.90, Murillo f 4.50f 4.70, Titian f 5.90f 6., Prosperity f 4.40f 4.60, Gele Prins f 5.50 f 5.60, Prins van Oostenrijk f 5.60f 6.40, Theeroos f 6.80f 7, La Reine f 4.30 f 4.40, Gris de lin f 4f 4.40, Flamingo f 5 f 5.60, Cvamoise Brillant f 4.10f 4.90, Rauwenhof 9, Pride of Haarlem f 5.40, William Copland f 8.10. Sassenheim, Het Bestuur van de School met den Bijbel heeft besloten voor de school een overtollige leerkracht aan te stellen. Er heeft een oproeping plaats gehad, waarna 18 sollicitanten zich hebben aangemeld. Woensdag was het 50 jaar geleden, dat de heer P. v. Velzen in dienst trad bij de firma E. Kruijff. Hij is dien dag door zijn patroon voor zijn trouwen dienst gehuldigd. In een met bloemen versierde kamer werd de jubilaris door de familie Vlasveld ont vangen en werd hem door den burgemeester na een toepasselijk woord, de bronzen me daille, verbonden aan de Órde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. Hierna trad de oud-firmant, de heer G. Vlasveld Sr. zelf jubilaris, want hij her dacht. dien dag zijn 50 jarig huwelijk naar voren en wees op den trouwen dienst van en de aangename samenwerking met den jubilaris, waarna hij hem, namens de Firma, een goeden horloge met inscriptie overhandigde. Wij hopen, dat'Vah Velzen de Koninklijke onderscheiding nog vele jaren mag dragen on van het geschenk zijner patroons dien tijd veel genot mag hebben. Voorschoten. Geslaagd is als 3den stuurman bij de groote Vaart de lieer Th. J. Bioers Jr. Gisteren werden voor het eerst in dit jaar ganzeneieren op de wekclijksche veiling aangevoerd. Tol directeur van de Glir. Zangveree niging „De Lofstem" alhier is benoemd de lieer S. S. Leppink. Wassenaar. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig de heer Prins. De notulend der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van de navolgende ingekomen stukken: 1. een goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting; 2. idem tot verhuur van grond aan de Haven; «3. bericht van ontvangst Algem. Politieverordening; 4. brief van het Ge meentebestuur van Leiden, houdende mede deeling, dat het zich met de voorgestelde tariefsverlaging van het keurloon kan vereenigen. Nog zjjn ingekomen: a. hel verslag van do plaatselijke Schoolcojnnüssie. Zal bij de leden circuleeren; b. een brief van dr. H. H. Koppescliaar, waarin verzocht wordt voor een betere afronding van wegen op de kruispunten, ter bevordering van de ver ver keer s veiligheid. Wordt gesteld in han den der voetpadencommissie; c. een ver zoek van het Gemeentebestuur van Heem stede om adhaesie aan een adres aan H. M. de Koningin, waarin wordt verzocht te willen bevorderen, dat annexatieplannen op éénzijdig' verlangen niet meer worden toe gestaan. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten adhaesie te betuigen, d. Een request van bewoners dei' Jagerskom, houdende verzoek om straat verlichting aan te brengen. De voorz. zegt, dat deze laan behoort' tot de wegen in het algemeen plan der straatverlichting met gele kleur aangeduid, welke kleur aangeeft, dat zij het eerst voor verlichting in aan komen. B. en W. geven echter in overweging eerst den uitslag van de procedure af te wachten. Wordt goedgevonden, e. Een request van de Tuinbouwvereeniging Was senaar en Omstreken om subsidie in de kosten van exploitatie van school- en werk- tuinen. Wordt naar B. en W. gerenvoyeerd om advies, f. Op een verzoek van mevr. OvervoerdeGordon, om de huur van het Wijkgebouw niet op 1 Januari maar op 1 April 1924 te doen ingaan, wordt afwijzend beschikt. Hierna doet de voorz. mededeeling van den uitslag der gehouden aanbesteding voor timmer-, metsel- en verf war ken op de Paauw. Besloten wordt in-het gebouw een huis telefooninstallatie le maken en dit werk aan den laags ten inschrijver op te dragen. Door de N. V. O. F. A. Jonkers Co. wordt verzocht een paar stukjes grond in het park Rgksdorp in eigendom en beheer over te nemen. Wordt onder verschillende voorwaarden toegestaan. Thans komt aan de orde een adres van bewoners aan den Rijksstraatweg en Maal drift, houdende verzoek om in die buurt eleotriciteit aan te brengen voor hüisvér- licütiiig. Wordt gerenvoyeerd naar de N. V. Electriciteits Maatschappij. De voorz. voegt er bij, dat van kabel legging naar die perceelen wel niets zal komen, daar dit op een kosten van f 15 t\ f20.000 zal komen. Een verzoek van mr. Benthem Sypkens om twee villa's te mogen bouwen op grooter afstand dan 10 Meter van den openbaren weg, wordt afgewezen, op grond, dat de huizen zouden worden gesticht op grond, die ingevolge het uitbreidingsplan voor den aanleg van een weg bestemd is. Op de begrooling 1924 wordt af- en overgeschreven tot een bedrag van f780.20. Wordt besloten aan het bestuur der Chc U. L. O.-School een voorschot op de ver goeding toe te kennen ten bedrage van f417.10. Vervolgens is aan de orde het voorstel van B. en W. om tezamen met den heer Van Djjk een weg aan te leggen van den Kerkdam naar de Paauw. Na vele bespre kingen is de heer Van Djjk bereid gevonden om f 15.000 in de kosten bij te dragen, zoodat het restant dan (de kosten worden geraamd cïp f36.000) voor rekening der gemeente komt B. en W. stellen voor hierop in le gaan en rekening houdende met hel feit, dat in dertijd f 15000 is bijgedragen in de kosten tot verbetering van den Kerkdam. Dit voor stel vindt geen algemeene bijval. De heer Vogels zegt, dat de indertijd ge dane storting voor de Kerkdam een afge dane zaak betreft. Bij den aankoop van de Paauw werd indertijd beweerd, dat de we gen vanzelf zouden komen en nu wordt f 20.000 gevraagd. Enkelen betreuren het, dat zoo'n belang rijk punt op de agenda staat, zonder dat de leden er iets van weten. Ook wordt gevraagd waarom de Commissie van openbare wer - ken niet is gehoord. Aangezien men g'ewensclit vindt, dat dit alsnog gebeurt, wordt het voorstel aange houden tot de volgende vergadering. Ter tafel komt de begrooting voor de uit breiding van de straatverlichting. Het ligt in de bedoeling verlichtingen aan te bren gen op de Oprijlaan naar de Paauw, de Mo lenlaan, de Schouwlaan, de Schouwweg vanaf Schouwweg tot Koekoekslaan, de Rust en Vreugdlaan, de Stoeplaan en de Zijdeweg. Geplaatst zullen worden 24 lan taarns, waarvan de kosten berekend zijn ad f 40 per jaar. Bovendien zullen op een twee tal kruispunten gaslantaarns worden ge plaatst, waarvan de kosten zullen bedragen f57.50 per jaar. In totaal per jaar f 1075. Wordt besloten hiertoe over te gaan. D© voorzitter deelt, mede, dat in den Rijkfitraatweg bij Zuid wijk en het Viaduct over een lengte van'pl.m. 860 Meter nieuwe hoofdgasbiiizen moeten worden aangelegd, omdat de Rijksweg ter plaatse van een nieuwe wegbedekking wordt voorzien en de buizen dan niet meer in den weg mogen liggen. Vervolgens moet een hoofdgasbuis worden gelegd voor de gasvoorziening van perceelen in den omtrek van de Nieuwelaan. Een cn ander zal een uilgaaf vorderen van ruim f 9000. Wordt bestolen hiertoe over te gaan. De heer Drop uil de klacht, dal bij liet leg gen van buizen niet steeds de weg of liet pad afdoende wordt hersteld. De voorzitter zal er voor zorgen dat in den vervolge met de noodige accuratesse wordt opgetreden. De voorzitter leidt hierna de bespreking in over de vaststelling van een algemeen rioleeringsplan der gemeente. Spreker wijst er op, dat nu een uitbreidingsplan is vast gesteld ook een goed aansluitend rioleerings plan moet worden gemaakt. IIcl ontwerpen hiervan is voor deze gemeente friet zijne hooge en lage -punten niet gemakkelijk. liet tegenwoordig systeem om alle uitloozing in vaarten te doen, is niet langer houdbaar, en bovendien geeft Rijnland daarvoor maar van jaar tot jaar toestemming. Spreker zegt, dat B. cn W. advies hebben gevraagd aan de Maatschappij tot bouw en exploitatie van gemeentebedrijven, wel de mèest vooraan staande zaak op dit oogenblik voor het sa menstellen van dergelijke plannen. Geble ken is, dat er op het oogenblik eene omwen teling in het systeem is ontstaan. Er wordt thans een dubbele rioleering gemaakt, één voor afvoer van hemelwater cn één voor laecaRenafvoer. Het hemelwater kan in alle wateren uitloopen. De faecaliën dienen te worden opgepompt cn overgebracht naar een terrein voor biologische reiniging. De voor noemde maatschappij is bereid voor een be drag van f 15000 het plan te ontwerpen. De gemeente blijft dan vrij in de uitvoering. Wanneer de uitvoering daarentegen aan de maatschappij wordt opgedragen, dan ont vangt de gemeente dit bedrag terug en brengt zij voor Den bedrag van f 300.000 niets in rekening. De heer Drop vraagt, of het plan niet te ver gaat. Hij vraagt, of in de rioleering niet afdoende met septic-tanks zou kunnen worden voorzien. De heed" Vogels zegt, dat dit wel gaat voor hoogo gedeelten, maar niet voor lager lig gende terreinen. De heer Wouters adviseert op het plan in tc gaan. Het belang bij oen goed rioleeringsplan is zeer groot. De lieer Versteeg is bang. dat de kosten de draag kracht zullen te boven gaan. De voorzitter zegt, da! dit nu moeilijk te beoordeelen is. De heer Wouters wijst er op, dat thans ver schillende partieele plans worden gemaakt, die misschien niet passen. Het geld, daar aan besteed, zou weggesmeten zijn. Met al'- gemeene stommen wordt alsdan aan do Mabeg h'et ontwerpen van een rioleerings plan opgedragen. Thans stelt de Voorzitter het watöriei- diingsplan aan de orde. Spr. zegt, dat de ge meente ten opaichle van dit plan op een ander standpunt slaat. Hier is de gemeente eenigszins aan de Mabeg gebonden. In 1916 Werd haar hot maken var. een plan opge dragen. Dit is niet uitgevoerd geworden, maar ook nooit betaald. B. en W. vinden het thans de lijd om het plan weer Ier hand He nemen. Hoe langer gewacht wordt, des le meer particuliere installaties er worden ge- sliclht. De voorzitter zegt, dal de Mabeg voorstelt een plan te ontwerpen, waarbij gerekend wordt op een capaciteit voldoende voor 30,000 zie'len. Voorshands zouden de machines enz. kunnen worden ingericht voor levering van water aan cene bevol king van 10,000 inwoners. Voor hét plan wordt voorloopig f2500 gevraagd. Wordt aan de Mabeg do uitvoering opgedragen, dan zullen de uilv.-kosten 5 pet. bedragen, nwtar komt de eerste 12500 in mindering. Bouwt de Mabeg de waterleiding, dan i9 het plan gratis D heer Provo Kluit vraagt, of Den Haag bezwaar zou kunnen maken, omdat door de bronnen der waterleiding misschien schade zou kunnen worden toegebracht aan die van de Haagsche Waterleiding. DcWoorzil- lor antwoordt, dat daarvan geen sprake kan zijn. Met algemeene stemmen wordt de uit voering van h'et waterleidingsplan ook aan Mabeg opgedragen. Hierna wijst do Voorzit ter er op, dat bij raadsbesluit van 7 Maart 1924 werd besloten tot stichting van een openbare Uloschool. Een voldoend aantal ouders hebben zich aangemeld, waarvan 39 wonen in het Noor delijk deel en 24 in het Zuidelijk deel der gemeente. Vervolgens memoreert hij, het geen in do dezer dagen gehouden vergade ring omtrent de plaats is besproken, waar uit bleek, dat in hel midden der gemeente die school moest worden gesticht. B. en W. vragen thans machtiging om naar een ter rein om te zien, zoo mogelijk gelegen dicht bij een tramhalte. Met algeraeone stemmen op twee na wordt die machtiging verleend. Tegen slemden de hecren Drop en Ruijs. ■De Voorzitter doel vervolgens het voor stel om de school aan de Waalsdorper!aan te vervangen door een nieuwe. In do verga dering liepen de meaningen uiteen over de plaats der stichting. De oudc-rs aan de Waalsdorperlaan willen dezelfde plaats houden. Bij verplaatsing vreezen zij, dat de leerlingen naar een andere school zullen overgaan. B. en W. zouden ongeveer in Nieuw- Wassenaar de school willen plaatsen. De heer Versteeg vraagt, ol de bestaande school niet verbeterd kan worden. B. en W. en ook de Inspecteur van Liet La«ger Onderwijs meenen, dat dit niet mo gelijk is. Ala het dan noodig is, dringt de heer Versteeg op bezuiniging in de plannen aan. Dit wordt toegezegd. Mei algemeene stemmen wordt daarop B. en W. verzocht naar een terrein om te zien. lemborg oin aldaar met „Vriendenschaar* den strijd aan le binden. Alphen zal ver moedelijk au grand complét zijn. Om hel landskampioenschap. Voor dc kampioens-competitie is, volgens de officieel© mededeelingcn van den N.V.B.. voor Zondag a.s. de wedstrijd Co Ahead— N. A. G. vastgesteld. Verder wordt voor de promotie-competitie 2de klasse de wedstrijd D. II. G.V. O. C. gespeeld. BILJARTEN. Robijns klopt Sanchez. Te Amsterdam is gisteravond een match over 400 car. gespeeld lusschen Robijns en prof. Sanchez. De uitslag was: Tril. brL h.s. gem. Robijns 400 20 146 20. Sanchez313 19 99 16.47 WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeiistver. „Vios". De tweede propaganda-feestavond van „Vios", gisteravond in „Bavaria" gehouden, is uitstekend geslaagd Nadat het Jasz-baml urkesi onder leiding van den heer A. Cïeri'-en zich had laten hooren, opende de zLtlcr dezen propa- ganda-feestavond, ilij heette al de aanwezi gen van harte welkom, in dc allereerste plaats een der kopstukken van den N. W. Bond, den heer P. T. de Jong. officieel tijd- waarnemer voor dezen avond, en het be stuur van de zuslervcrcenjging D. O. S. uit Den Haag, waarna overgegaan werd lot de wedstrijden op de hometrainers en wel over 1 en 3 K.M. De humoristen J. de Wolf cn J. W. dc Gunst en hel Jassband-orkést zorgden er voor, dat tusschen de home-lrainer-wcdstrij- den dc aanwezigen aangenaam werden bc- •zig gehouden. Wij komen thans lot de wedstrijden over 1 K.M. in 3 manches lusschen de renners van „Vios". lste manche: 1 J. Maree 44 sec.. 2 J. II. Boom 54 4/5 sec.; 3 J. de Gunst 1 m. 6 s. 1 W. Mooten 42 4/5 s.; 2 K. Moolcn 47 1/5 s.; 3 M. Valkenburg 53 1/5 8. .1 1. Mooten 41 s.; 2 A. Fasseur 61 s.; P. J. Brugman 53 s. 2de manche: 1 J. Maree 43 s.; J. H. Boom 50 4/5 s.; J. de Gunst 1 m. 7 s. 1. W. Mooten 4-1 s.; 2 K. Moolcn 4-5 s.; A. Fasseur 512/5 s. 1 I. Mooten 414/5 8.; P. J Brugman 51 s.; M. Valkenburg 54-3/5 s. 3de manche: 1 J. Maree 4-5 4/5 s,: J 11. Boom 50 2/5 s.; J. de Gunst 105 2/5 8 1 W. Mooten 40 1/5 s,; K. Mooten 50 1/5 4.; A Fasseur 51 s. 1. I. Mooten 414/5 s.; P. J. Brugman 4-8 3/5 s.; M. Valkenburg 52 s Doordat door de renners I. Mooten en W. Mooten cenzelfden lijd was gemaakt, moest er door dezen Iwee nog 1 K.M. gereden worden, waarvan W. Mooten eerste word in 411/5 s.; tijd I. Mooten 42 s., zoodat dc- uilslag werd: 1 W. Mooten (verg. zilv. mod.), 2. I. Mooten (verg. zilv. med.), 3 J. Maree (verz med.); 4 K. Mooten (verz. med.); 5 P. J. Brugman; 6 A. Fasseur; 7 J. H. Boom. 8 M. Valkenburg; 9 builen mededinging J. W. de Gunst. Daarna een wedstrijd door de renners van D. O. S. (Den Haag) over 3 manches over 3 K.M. 1 J. Borsboom in 2 m. 37 s. en 2 in. 54 s.; 2 A. Borgen Henegouwen 2 m. 26 3/5 s.; 2 m. 28 2/5 s.; 2 m. 341/5 s; 3 C. Kasteele 2 m. 30 3/5 s.: 2 m. 23 s.; 2 m. 20 3/5 e. De renner Kasteele veroverde hiermede dc medaille voor den koristen tijd over 8 K.M. Door den voorzitter werden de prijzen uitgereikt, waarna nog een clubvlag werd aangeboden. De jury bestond uit de heeren P. T. de Jong, A. Verlint en J. Gerritsen. Moeskops geelt op. Moeskops heeft in den Zesdaagse!*© te New-York den strijd opgegeven. Degraeve vormt nu een Koppel met Belloni. Om 10 uur Woensdagmorgen luidde de stand: 1 StockelynckGoossens, 117 p.; op één ronde; 2 GastmanKockler, 25 p.; op twee ronden; 3. Mac NamaraHoran, 57 p.; 4 DcwolfNeffali, 51 p.; 5 Kaiser—-Stockholm 48 p.; 6 CrendaMac. Beath, 40 p.; 7. BroccoCob urn, 19 p.; op drie ronden: 8 BeekmanBenezatto, 116 p.; 9 Spencer Walthour, 102 p op vier ronden: 10 Ferra- rioRizello, 122 p.; 11. BelloniDegraeve 120 p.; 12 IlanleyTaylor, 41 p.; 13 Law renceChapman. 30 p.; 14 BuysseDe Buy her, 17 p. De Berlijnscha Zeedaagache. Van de Neder!deelnemers aan den Zes- daagsche le Berlijn, welke Donderdag aan vangt, is Van Nek aldaar aangekomen, verktaarde aan de directie van het 5pc>h- palasf, dat de hem toegewezen koppelgenoot Bauer hem niet convenieert, daar hij nvri Bauer persoonlijke oneenigheden heeft. De directie van hot Sportpalast heeft ir verband hiermee besloten, de samenstelling vari twee koppels te herzien. Terwijl oor spronkelijk Saldow met Van Kempen zou rijden, wordt thans Saldow de partner van v. Nek, terwijl Bauer met Van Kempen een kopel zal vormen. VOETBAL. De eerste promotie-wedstrijd Tan Alphen. Voor de promotie naar de 2de klasïe N. V. B. moet Alphen I a.s Zondag naar Cu KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol kwamen 101 zaken voor, waar. van 96 bestemd voor (te openbare zitting. Allereerst stond terecht L. W., 40 jaar, jur. cand. te Leiden, wien ten laste werd gelegd, dat hij op den openbaren weg, het Rapenburg, een wapenstok bij zioh had gehad. De eerste getuige, de heer M .A. A, Steyns, commandant d. Burgerwacht, waar* van W. deel uitmaakt, achtte het in boj slag genomen voorwerp wel een wapen, dooli geen wapenstok. Volgens hem is defli leden dezeT instelling het dragen van wa pens veroorloofd, maar hij heeft dit altijd opgevat als de wapens, die verstrekt werj den van rijkswege, zooala bijv. bij het hou den van schietoefeningen. Bekl. vraagl vervolgens of het getuige bekend is, dat hl

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9