No. 19929. VRIJDAG 27 FEBRUARI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en EaterdagB 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor Oireciie en Administratie 175 en 1835 Radactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 8 maanden 2.86, per week 0.18. Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week'0.18, Franco per po9t 2.35 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, (Vischmarkt 18 tel. 1225 is ZATERDAG en voor zoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHOL a f 0.1L—0.35. BOT a f 0.12, TARBOT en GRIET a f0.60 per pond, HARING a 5 ct. en IJBOKKING 6 cis. per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 27 Februari 1925. Vergadering van crediteuren der N.V. Hanzebank in het bisdom Haarlem. (Vervolg van gisteren). Nadat, zooals wij gisteren nog konden ineedeelen mr. Le Roij in een zeer toege juicht betoog een aantal wen9chen naar [voren had gebracht en een kleine Commis sie had bepleit, merkte de heer Sch-aapveld, 'Amsterdam, op, dat hij, noch zijn collega [Witteman, plan hebben faillissement aan te vragen. En dat plan zou wellicht bij geen der procureurs ?ijn opgekomen, als he.t be-, ©tuur zijne houding, zoo als die hedén werd gelanceerd, eerder bekend had, gemaakt. Het voorstel met betrekking tot de samen stelling dier Commissie van den heer Witte man, verschilt niet zooveel Van dat van het bestuur en de kosten behoeven ook geen be zwaar be zijn. Er voerden nog een aantal personen het woord en er werd uitteraard nog al eens door een spr. herhaald wat een- ander had gezegd. Eindelijk kwam de heer Perquin weder aan het woord, die aanving met op te mer ken, dat men 't meest hem voor zijn vrien den mocht bewaren. Het meest gunstig klonken de woorden van hen, van wie het bestuur het niet had verwacht. Het meest (sympathiek sprak mr Francken, die er op wees dat er mogelijk 80 85 pet. uit den boedel zou kunnen komen en dit kon vol gens spr. nog wel meevallen. Ook mr. Sjol- Eema sprak in verzoenenden geest. Minder goed was hij be spreken over mr. Witteman en zijn confrère met betrekking tot de sa menstelling der Commissie. Niet, waar de leden vandaan komen, moet in de eerste plaats de vraag zijn, maar wel, wat prestoe ren zij. Ook het bestuur is voor een spoe dige afwikkeling. Wat de kleine crediteuren betreft, hoopt bpr. dat deze van hun vorderingen afstand Bullen doen zooals dit door velen al is ge- (flohied. Dat bespaard administratiekosten. Hij hoopt nog altijd op een fonds waar door de gedupeerde beleggers kunnen wor den geholpen. Dat zal de Hanze-organisatie lbot eer strekken. Er gingen weder stemmen op om niet te dupliceeren en de vergadering werd woelig Hoen mr. Francken weder het woord kreeg. Deze pleitte nogmaals de wenschelijkheid van een kleine Commissie, liefst van drie leden waarvan er twee buiten de groepen van de Hanzebank moeten staan. Ook de heeren mr. Witteman en Schaapveld dupli ceerden nog, en toen de heer Perquin, daar op antwoordde en zich eenigszins scherp uitliet, werd daartegen door de heeren pro test aangeteekend en de vergadering werd eenigszins rumoerig. Eindelijk werd hij acclamatie besloten dat men zou aansturen op een minnelijke liquidatie en tot het benoemen van een commissie bestaande uit negen personen. Mr. Francken verklaarde daarop, mede namens andere procureurs, dat zij geacht wilden zijn, zioh buiten stemming te heb ben gehouden. Daarna werd tot stemming overgegaan die heel veel tijd vorderde. Er werden in totaal 9875 stemmen uitgebracht. Benoemd werden uit 26 candidaten door de verschillende rayons gesteld, de heeren K. de Coster, insp. van het Dep. van Finan ciën, Den Haag; H. N. Jaspers, wasch- industrièel, Gouda; F. Kahmann, dir. Ned. Landbouwbank, Amsterdam; S. Keesom, accountant, Alkmaar; mr. D. J. S. van den Oever, adv. en proc., Den Haag; J. F. Re- kers, werktuigkundige te Haarlem; Bas- liaan Remijn, dijkgraaf, Nieuwdorp; A. RnVtor, notaris, Groot ebroek en mr. J. R. H. van Sehaik, lid der Tweede Kamer, Den Haag. Hierna werd na een korte rondvraag de vergadering te ruim zes uur gesloten. De Weeldebelasting en de Middenstand en doelmatige reclame of vakverknoeiing. Gisteravond hield de Vereeniging van den 1 undeldrijvenden en Industrieelen Midden stand voor Leiden en Omstreken in de bo- cnzaal van .,In den Vergulden Turk" een buitengewone vergadering, waarin de heer W. van Rossum du Chattel de twee boven genoemde onderwerpen voor een aandach- inlefdde°°r n 6n belaDgs^llenden De voorzitter, de heer C. Korteweg open- a* met een hartelijk welkom in het bijzon der tot den inleider, wien hij dankte voor de welwillendheid om twee voor den han- deldrijvenden en neringdoenden midden stand zoo belangrijke onderwerpen te be spreken. Op de vraag, aldus ving spr. aan, of een richtige heffing bij deze wet op de weelde mogelijk is, moet het antwoord aldus gefor muleerd worden Dat de indruk en ervaring opgedaan in landen waar de weelde of juister gezegd de omzet in de winkels wordt belast, niet zeer verheffend is. Alvorens echter op dit verschijnsel dieper in te gaan, moet in het algemeen het prin cipe, dezer wet, n.l. het beslag leggen door den fiscus op den werkkracht van den win kelier en diens localiteit, om hem behulp zaam te zijn bij het innen van belastingen, insterke mate veroordeeld worden. Het ontwerp maakt zoowat iederen win kelier in Nederland tot ontvanger, iederen winkel tot belastingkantoor, iederen toon bank de steen de3 aanstoots waarop het boek ligt, waarin iedere kwijting of beta ling zal moeten worden genoteerd, daar naast de doo9 met de weelde-zegels waar voor men nog zijn tong beschikbaar mag stollen, in dienst van het Rijk, om dezen zegel met een sierlijke lik op de rekening van zijn cliënt vast te kleven. Naar schatting zijn er in ons land 400.000 winkels en winkeltjes die in aanmerking komen tot een verkapt belasting-kantoor te worden verheven. Daarvoor zullen heel wat ambtenaren noodig zijn om een eenigszins behoorlijke contróle over die 400.000 win kels en winkeltjes uit te oefenen, afgezien nog de vele ontduikingen en andere kwes ties die zich bij dit stelsel zullen voordoen; een stelsel dat blijken zal te zijn: de doos van Pandora. Doch een andere vraag is deze: moet de winkelier zijn werkkracht, zijn localiteit en zijn personeel geheel belangloos in dienst stéllen van den fiscus, want hier komt dit stelsel van heffing eigenlijk op neer, dat dê winkelier gedwongen wordt zonder eenige vergoeding voor gepresteerden arbeid, zijn werkkracht en zijn winkel in dienst te stel len van den Staat, die hem dwingt de zuig- pomp te zijn om uit de zakken zijner mede burgers de laatste penning te halen, die er misschien nog in zit. Bij dit stelsel verbleekt waarlijk de schim van een Alva. De kwestie.van vergoeding voor fiscale arbeid in dienst van den Staat, past geheel in het stelsel van het dep. van Financiën. Men behoeft slechts de begrooting van dit dep. maar op te slaan om te constateeren dat het vergoeding-systeem daar welig tiert. Zoo leert ons art. 22 van deze begrooting, dat de vergoedingen (geen tractement) aan Rijksbetaalmeesters voor kantoorhuur, bu reau-kosten, verwarming, reis- en verblijf kosten mitsgaders de hulp van klerken, de somma bedraagt van f24.490. Zoo vinden wij onder art. 61 vermeld: vergoeding aan de Administratie der Posterijen voor den ver koop van plakzegels en beursbelastingzegels en belooningen aan depothouders van post zegels, die plakzegels enz. verkoopen, als mede schadeloosstelling aan ambtenaren der posterijen wegens gemis aan belooning voor den verkoop van plakzegels totaal f 110.000. Men ziet hieruit dat het stelsel van ver goedingen voor fiscalen arbeid wel degelijk in toepassing wordt gebracht en dat, wan neer de minister den winkelier voor de ge- presteerden arbeid een geldelijke vergoeding zou verleenen, dit stelsel misschien minder verzet zou ontmoeten bij den Handeldrijven- den Middenstand dan nu het geval zal zijn. Is dit stelsel om bovengenoemde reden al niet acceptabel, de moreele en sociale zijde van dit vraagstuk zijn nog van 'veel grooter beteekenis. Afgezien van het feit, dat de Min. van Financiën voorstelt een groep belastingen met een zeker bedrag te verminderen en als compensatie voor dit verlies een nieuw stel belastingen ontwerpt voor welks inning de hulp van een paar duizend ambtenaren en de geheele handeldrijvenden middenstand van Nederland aan 't werk moet worden ge zet, terwijl toch de invoering van deze wet eene enorme verspilling van energie betee- kent. Het ontwerp is slechts een verschuiving der lasten en geen vermindering van druk, die enorme kosten aan perceptie zullen be dragen en als een plaag hard gevoeld zal worden door de heele Nederlandsche bevol king. Op allerlei wijzen zal men de wet ont duiken terwijl een van de gevolgen zal zijn, dat de prijzen-politiek zich geheel zal rich ten op de limite-prijzen, die door den fiscue zijn vastgesteld. Het gevaar is niet denk beeldig dat, wanneer blijken mocht dat deze belasting niet voldoende inbrengt, de mi nister er toe zal overgaan dezen limite-prije voor vele objecten te verlagen. Het ontworpen stelsel als weelde-belac ting bedoeld, streeft zijn doel voorbij en ia niets anders als een belasting op de kwali teit van het object, en het is deze die op baar beurt de prijs bepaalt. Het stelsel zal bij toepassing een admi nistratieve rompslomp blijken le zijn en aanleiding geven tot veel moeilijkheden en ambtenarij. Hoewel het wetsontwerp hier over het stilzwijgen bewaart, zal het niet meer dan billijk zijn, dat alle benoodigde boeken, registers, bonboekjes enz. gratis door het Rijk aan de winkeliers worden, verstrekt. Het zou toch ai te dwaas zijn dat bij al de werkzaamheden die de winkelier ten gerieve van. dea fiscus moet doen, hij nog al het drukwerk er gratis bij zou moe ten geven. De inleider gaf in overweging met de an dere middenstandsorganisaties een adres te zenden aan Staten-Generaal om deze wet te verwerpen. Op deze met aandacht gevolgde inleiding volgde een leerzame gedachtenwisseling waaraan de heeren Liese en Spiesz deel namen. De laatste vroeg onder meer, wanneer deze belasting niet wordt geaccepteerd of er dan toch weer niet iets anders voor in de plaats komt. Het wordt dan alleen een verschuiving waaraan de middenstand toch geen voordeel heeft. Na een korte pauze werd het tweede on derwerp aan de orde gesteld. Eén van de zeven plagen voor den win kelier noemde 9pr. de colporteur die de ne ringdoenden afloopt en voor programma's van veneenigingen advertenties komt bede len evenab de aanvaller op de beurs van den winkelier voor bazaars enz. Spr. noemt dit een parasiteeren op den winkelstand en ziet er het nut niet van in. In dit verband critiseerde hij ook bet programma voor de laatstelijk gehouden La/wet. Reclame in boekjes acht spr. ook van weinig beteekenis en het nut niet evenredig voor de kosten. Spr. zou in dit opzicht samenwerking wenschen tusscben de drie middenstands organisaties ten einde een commissie in bet leven te roepen, die controle houdt op de verschillende programma's en hare ver spreiding. Een vereeniging of oen bestuur die zou willen colporteeren zou zich aan die controle moeten onderwerpen en voor zoover zij geen stempel der commissie op het programma krijgt, zouden de winkeliers moeten weigeren er bun annonce's in te doen plaatsen. Er volgde ook op deze inleiding een ge animeerde gedachten wisseling waaraan verschillende der aanwezigen deelnamen o. a. de heeren Brouwer, Liese en de Voor zit ter. Hierna werd de vergadering te ongeveer elf uur gesloten. Kunstavond Corry de Wekker. Tot de in de laafcafce jaren om dezen tijd in onze stad plaats hebbende gebeurte nissen behoort ook de avond van Oorry de Wekker met haar piano-leerlingen in den Schouwburgeen avond, waarvan groo- te attractie uitgaat; een kunstavond, wei- kén velen gaarne bijwonen. 't Is altijd en 't was dus ook gisteren een soort feestavondeen avond, waar een genoeglijke, gezellige stemming heerscht; waar veel welluidends gehoord, veel beval ligs gezien wordt. Voor cms in 't bijzonder is het of beter moet het zijn bij het vervullen onzer taak, een avond van vluohtige indrukken. Wat een lang programma, waarmee reeds om zeven uur werd begonnen I Wat al na men, waaronder vooral veel korte, daarop van kinderen, en jongelieden van beider kunne van één en huize en uit verschillende gezinnenvan componisten, meer en min der bekend; van werken, door hen de we reld ingezonden en door deie in eare ge houden tot nu toe I Welk een groote belangstelling van jong en ouder op alle rangenEn welk een en thusiasms daér na elk, zegge na elk, uit gevoerd nummer, en welk een zichtbaar be toonde dankbaarheid daarvoor van de andere zjjde, op het tooneell Het grootste deel van den avond ging heen met pianovoordrachten, op prachtige instrumenten, een lust voor oor en oog. Het deed den avond geen kwaadde aan dacht bleef ongestoord. Maar een enkel zangnummer daartuaschen en een declama tie-nummer brachten toch een zeer welkome variatie. Voor het onderwijs van Corry de Wek ker was elke piano-voordracht, hoe weinig of hoe veel handen daarbij te pas kwaaneh, en uit het hoofd of van het blad gespeeld! een welluidend pleidooi. En dan het dansen en de damson, met muziek en zang en feeërieke belichting! Wat hebben die leerlingen van onze kunst zinnige stadgenoote, ook de allerjongste leerlingen, die lieve meisjes, het onder haar leiding reeds ver in de kunst, welke rfj- zelve met zoo groot succes beoefent, ge bracht! Daar ï&b al zeer veel goeds in, be lovende bij voortgezette stadie, heelwa* voor de toekomst. Werden de leerlingen warm toegejuicht, Oorry de Wekker zelve had, behalve geest- driftigen bijval, een schat van geschenken in ontvangst te nemen, 't meeet bloemen, als hulde voor de resultaten van haar on derwijs en voor hetgeen zij op het gebied der danskunst nu voor de zooveelste maal weer had te aanschouwen en te genieten gegeven, hetwelk alles superieur was en uit dankbaarheid voor den mooi en avond, een kunstavond In den waren zin des woords. Een nieuwe Chx. Bewaarschool. Maandag a.s. wordt aan de Middelefce- gracht een nieuwe bewaarschool geopend, uitgaande van de Vereeniging voor Christe lijk Onderwij» alhier Het gebouw ziet er netjes uit. Treden wij door de twee openslaande eikenhouten deu ren naar binnen, dan treffen wij links van den ingang aan de spreekkamer van het hoofd, mej. E. G. Bos, tevens strekkende tot verblijfplaats voor het onderwijzend perso neel. Links van den ingang vinden wij ver der de garderobe voor het personeel, de stookplaats voor de centrale verwarming, de keuken, waarin warme dranken worden toebereid voor de jeugd met een keurige met tegels ingelegden schoorsteen en een vier tal W. G.'s met zes fonteintjes. Rechts van den ingang treffen wij aan een leslokaal en de spreekkamer, waaraan weer vier W. C.'s en een zestal fonteintjes grenzen. Verderop komen wij aan het grootste les lokaal, met het eerder genoemde plaats bie dende aan een kleine honderd leerlingen en een W. G. voor het onderwijzend personeel. Achter in het keurig ingerichte gebouw vinden wij de kleedkamer voor de jeugd met tal van kapstokken, alle voorzien van het een of andere tegeltje om den kinderen het onthouden van hun plaats te vergemak kelijken en een overdekte speelplaats met een mot gaaswerk afgeschoten zandbak. De centrale verwarming is aangelegd door de firma Deerns en Westeringh te 's-Gra- venhage, de electrische installatie van den heer Stigter, het schilderwerk is van den heer Poelijoe, terwijl het loodgieterswerk en de sanitaire inrichting in handen was van den heer Bernard. Den heer Huurman was het melselwcrk opgedragen, terwijl de heer Splinter als hoofdaannemer was aange wezen. Zondag 1 Maart, des namiddags le vier uur, zal de tentoonstelling betreffende het 350-jarig bestaan der Leidsche. Hoogeschool worden gesloten. Het R.K. Huisvestingscomité deelt mede Op Woensdag 11 Maart a.9. zal alhier een transport Hongaarsche kinderen arrivecrcn. Maandag 16 Maart zal een kinderlrein naar Hongarije vertrekken. Pleegouders, die hun pleegkind met dezen trein willen laten meegaan, gelieven daar van liefst schriftelijk kennis te geven en wel voor uiterlijk 5 Maart, aan mej. V. Hollants, Vischmarkt 2, Dringend wordt verzocht ook het juiste adres van het kind er bij op te geven. Pakjes, bestemd om met dezen kinderlrein verzonden (e worden, moeten uiterlijk vijf dagen voor het vertrek van den trein in 's Hertogenbosch zijn. Gisteravond zette prof. J. P. Verhaar, van Warmond, zijn. reeks academievoor drachten voort met de uiteenzetting van „Het probleem van het kwaad". In een eerste gedeelte werden enkele voorbemerkingen gemaakt: vooreerst, dat deze voordracht uitgaat van het Godsbe staan; vervolgens werden de argumenten uit rede. en Openbaring aangehaald voor het bestaan van de Goddelijke Voorzienigheid; ten derde werd opgemerkt, dat een moeilijk heid de zekere bewijzen niet waardeloos maafct; ten slotte werden enkele stellingen, die in vroegere voordrachten waren bewe zen, kort samengevat. In een tweede gedeelte werd een wijsgee- rige analyse van het begrip „kwaad" gege ven, en een scherp onderscheid gemaakt tusschen physiek kwaad (de rampen in dit leven) en het moreele kwaad (de zonde). In een derde deel werd uitvoerig stilge staan bij de verhouding van God tot het physieke kwaad. Uit de rede en uit de Openbaring werd aangetoond: 1. dat het physieke kwaad heel vaak niet -van God komt, maar zijn oorsprong vindt in de onvolmaaktheden dezer wereld of in 's-menschen vrije (vooral zondige hande lingen; 2. dat God dit kwaad niet kan wil len als doel, maar wel kan toelaten en zelfs kan willen als een goed middel tot een hooger doel; 3. bovendien leert Gods Openbaring ons, dat niet God maar de mensch did kwaad in de wereld heeft ge bracht door de zonde, en tevens dat het kwade ver overtroffen wordt door het vele goede, dat Christus ons door zijn verlos singswerk heeft gebracht, en ten slotte dat God het lijden der mensch en kan gebruiken om reeds op aarde, de zonde te straffen, om de zondaars tot bekeering te brengen, en om de rechtvaardigen veel verdiensten voor den hemel te doen verwerven en ge lijkvormig te maken aan den lijdenden Christus. Uit dit all^s werd de conclusie getrokken, dat het physiek» kwaad niet in strijd is met het wereldbestuur van een al- wijzen en algoeden God. In een vierde deel werd de verhouding besproken van God tot het moreele kwaad (zonde), belicht door de rede en de Open baringen Gods. Spreker kwam daarbij lot deze conclusie: dat God de zonde onder geen enkel opricht kan willen, maar wel kan toelaten omdat Hij noch aan zijn wijs heid noch aan zijn goedheid verplicht is het moreele kwaad te beletten, wijl de mensch een vrije mensch is en wijl God vaak uit dit kwaad nog veel goed weet te doen gebo ren worden. Ook het moreele kwaad is dus niet met Gods volmaakthid in strijd. De laatste voordnacht wordt gehouden op 12 Maart k. 8 BINNENLAND. Voorlooplg verslag van da Tweede Kamef over het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd. Het concept-verplegtngsbeslult. Besprekingen over den „Moederdag" ter algemeene vergadering van de Mii. voor Tuinbouw en Plantkunde. Jaarlijksche algemeene vergadering Kaas» contróle-statlon Zuid-Holland. Bezwaren van hotel-, café- en restaurant' houders tegen de weelde-belastlng. Staatkundig advies der Nationale Unie. Brand bij de Philips' gloeilampenfabriek te Eindhoven. BUITENLAND. Een Dultsch protest tegen de Fransche» troepen in het Saargebied. Een nieuwe economische partij In Duitsoh- land. Hitier weer in de politiek. De Engelsche luchtvaartbegrooting. Drie en twintig dooden bij een ongeluk la Britsch-Indië. Daar hot in het bezit hebben van een gebroken belastingplaatje een proces-ver- baal kan uitlokken, verzoekt men ons, ter j voorkoming van misnoegen etc., mede te deelen. dat. deze plaatjes op risico van den belanghebbende opgezonden kunnen worden aan den' muntmeester der Rijksmunt te Utrecht, van wien men per omgaande een nieuw plaatje terugontvangt. Gistermiddag omstreeks vier uur kreeg de vierjarige Gerard 8., uit de Prina Hen drikstraat, een pot met kokende thee over, zijn hoofd en schouders, tengevolge waar van de knaap ernstige brandwonden be kwam en door dr. Sloof van den Eersten hulpdienst per auto naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd moest worden. Naar wij vernemen is de toestand thans redelijk wel. Gistermiddag omstreeks kwart over, één werd op het Kort-Rapenburg de 66- jarige G. v. d. W., wonende Rijn- en Schie- kade, vermoedelijk door zijn bijziendheid, aangereden door een bierwagen, bestuura door J. B. Van d. W. kwam te vallen en geraakte met zijn hand onder het linker voorwiel. Nadat behulpzame omstander© hem weer op de been hadden gebracht, bleek hij er met een onbeduidende ontvel ling aan zijn linkerhand nog goed te zijBC afgekomen, zoodat hij zich te voet voot verdere behandeling naar het Acad. Zieken.' huis kon begeven. Den bestuurder treft geen schuld. De Leidsche recherche heeft te Delf Haag aangehouden W. O. S., eveneens ver-» dacht van gepleegd zedenmisdrijf bier ter stede. Door J. H., banketbakker aan de Doezastraat ia bij de politie aangifte ge- daan, dat op 20 Februari j.l. zich in zijn' winkel een dame vervoegd had, die voor-» gjaf te zijn een zekere mevrouw, em op haar naam een bestelling deed van diverse koekwaren tot een totaal bedrag van f ff. Mevrouw zou het wel even meenemen Toen echter .later aan het opgegeven adres de quitantie werd gepresenteerd, bleek men van geen koekbestelling daar te weten, zoodat hier zeker eetn snoeplustige aan het werk is geweest.- Op verzoek van den burgemeester van Haarlemmermeer is door de politie alhier aangehouden zekere H. P. H. als ver dacht van gepleegd zedenmisdrijf. Hedenavond opent de heer O. H. Nolet in het perceel Botermarkt 9, een magazijn voor heerenmodearfcikelem. De zaak ziet cr keurig uit, de étalage is smaak vol en vakkundig ingericht en toont den' voorbijgangers een keur van hoeden, dair- sen, zijden overhemden, kortom alles wat wat noodig is, om van iemand, naar hel uiterlijk althans, een gemtleman te maken. In het bijzonder wordt de aandacht ge-» vesbigd op de fraaie Yero-petten, waarvan de heer Nolet den all een verkoop van Lei den bezit. Ook in den winkel ligt achter de keurige glazen vitrine» een keurcollectic sokken, dassen, enz. uitgestald, terwijl achterin de zaak een vertrekje is ingericht als hoeden- magazijn met spiegel enz. Wij twijfelen niet, of deze nieuwe zaak, zal vooral wanneer zij 's avonds verlicht wordt door de vele fraaie lampen, een groote aanwinst zijn voor den toch reed# zoo gunstig bekend staan den Leidsche* w'mkelstand

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1