No. 19928 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 26 Februari Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. I ilpJwn. Op uiinoodiging van hel depar tment Alphen van de Mij. tot Nut van 'l AlgemaoD werd gisteravond in het Nulsge bouw alhier door de Rederijkerskamer H. K. Poot te Bodegraven opgevoerd het schouw spel getiteld: „Mijnheer Pirroen" door Felix •Timmermans en Ëöiiard Veterman. Het stuk speelde in den crinolinentijd in n Vlaamsch Stadi». Mijnheer Pirroen, de hoofdrol, werd jrsrvuld door den heer A. Breekland, die ginds 40 jaar aan deze rederijkerskamer is yerbonden geweest. Het eersle bedrijf wordt gespoeld ten huize van Pirroen, die op een vriendenfeest' met v. d. Kast, die er altijd op uit is op Pirroen's portemonnaie te loopen, 3e weddenschap aangaat dat Cesarinne van St. Jan, die hem, haar weldoener, met trots afwees, omdat zij niet beneden haar stand wilde huwen, su beis zal komen vragen. Hij kan echter zoolang niet wachten en yraagt haar ten tweeden male, doch weder om weigert' zij. Echter heeft zij er spijt van •n komt zij op 't nippertje af om hem van èen boos plan af te houden. Aanvankelijk herkent hij haar niet doch dan klinkt het als een strijdkreet van Pirroens lippen: „v. d. Kast heeft zijn soupetje verloren!" Twee personen die nog in de eersle plaals genoemd moeten worden zijn Corenhemel en Anne Marie. De costumes voldeden bijzonder en de da mes met hun ouderwetsche hoepelrokken Verhoogden nog de gezellige atmosfeer. Alle rollen waren in goedo handen en de mede werkers hebben hun beste krachten aan dit stuk geschonken. Een succesavond voor „H. K, Poot" en wij sluiten ons geheel aan bij de woorden van den heer v. d. Ree tot de spelers inzon derheid, den heer Breekland, gericht. Een gezellig bal besloot dezen welgeslaag den laatsten Nutsavond van dit seizoen. De tijdens de pauze gehouden collecte bracht 176.40 op. Deze werd bestemd voor de heltt voor de Nutsbewaarschool te Bode graven en voor hel overige voor die le Al phen. Bodegraven. Hel telegraaf- en teleloon- Jtanloor alhier is ingaande 2 Maart a.s. op werkdagen geopend van 8 uur voorin, lot 9 uur nam. Koudekerk. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Kwint. De Yoorzitler opent de vergadering met gebed en zegt het volgende: Er zijn reeds eenige weken voorbijgegaan sedert de wisseling des jaars, dooh ik meen toch de goede gewoonte te moeten volgen om deze wisseling met een enkel woord te gedenken. Uit het afgeloopen jaar zijn wei nig belangrijke zaken te memoreeren. Al leen bet hoofd van het colleg, Burgemeester Oeberius Kapteyn, is legen liet einde van het jaar uit uw midden verdwenen. Hopen we, dat het hem welga. Het aantal ingeze tenen is, ofschoon niet vee!, toch nog met 3 vermeerderd. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat het aantal geboorten, be dragende 52, het aantal sterfgevallen met 34 overtreft. Voor mij is diet de eersle vergadering, waarin verschillende gemeentelijke aange legenheden aah de orde zullen worden ge steld. Eén zaak, welke reeds meermalen uw aandacht vroeg, de uitbreiding van het Wa terleidingnet, moest door een samenloop van omslandighedcn reeds thans op de agenda worden geplaatst. Mijne Heeren, ik herhaal den wensch, hij tuijn intrede uitgesproken, dat wij alhier steeds aangenaam zullen samenwerken In het belang van deze gemeente. Ik wensoh u toe, dal een goede gezond heid uw deel zal zijn, en u aldus sleeds onze bijeenkomsten zult kunnen bijwonen, en verder, dat het ook de uwen zal wel gaan. Hopen wij, dat onder Gods zegen dil ■jaar veel belangrijks voor onze gemeente tot stand kome. De secretaris leest de notulen van de t»ide laatstgehouden vergaderingen, welke 'onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten en kele goedgekeurde Raadsbesluiten. Van de heeren Zuidwijk en Van Besooyen dal zij hun benoemingen wenschen op te Xolgen. B. en W. deelen mede, dal kasopname beeft plaals gehad bij den gemeente-ontvan ger, 17 Febr. 1.1., waarbij bleek, dat alle boeken en bescheiden in orde waren en dat opname heeft plaats gehad in het krankzin nigengesticht ter verp^ging van mej. C. Èoer. 3. B. en W. stellen voor op gedaan ver zoek aan den gemeente-ontvanger eervol ontslag le verlcenen met ingang van 1 April a.s., onder dankzegging voor de veeljarige trouwe plichtsbetrachting. 4. Aangaande de bepalingen van Zeker- heidsbepaling voor den nieuw le benoemen goraeonle-ontvanger, wordt door B. en W. voorgesteld, die te bepalen op f 3000. Goed gekeurd. 5. Benoeming gemeente-ontvanger. Door B. en W. zijn op de voordracht geplaatst de heeren E. Rollema en N. P. Slegtenhorst. Een tiental hebben gesolliciteerd, welke na men door den Voorzitter worden afgelezen. Na gehouden stemming blijken uitge bracht op den heer E. Rollema 5 en op den hoer N. P. Slegtenhorst 2 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. De Voorzitter deelt mede, dat reeds in het Ooli. van B. en W. gesproken is over de mo gelijke "benoeming van no. 1 van den voor dracht en waar de betreffende bepalingen voor ontvangers zeggen, dat in dit geval 20 pet. van die tractemenlen worden afgetrok ken, ftelien B. en W. voor, bij Ged. Staten verzoeken de jaarwedde van Secretaris intact te houden an slechts 20 pet. korting te nemen van het Jaariijksch inkomen als gemeente-ontvanger, zoodat laatstgenoemd {Kv-temen.? uA bedragen f 640. Zonder eentge opmerking wordt aldus be- tlotaL 6 B. «e W. steAUn voor onderhandsch'e vertuis tuingrond bij de nieuwe tl- gerneone begraafplaats aan J. v. d. Horst voor f 62 per jaar, ingaande 1 Jan. 1.1. met deze bepaling, dat er een strook gronds zoo noodig kan afgenomen worden tot begra ving van dierlijk afval. Aldus goedgekeurd. 7. Een verzoek van de R. K. Vereeniging: „Moedersohapszorg" om subsidie, wordt af gewezen als niet op den weg liggende van gemeentebesturen. 8. Idem van de vereeniging ijsclub: „De Rijnstreek". De heer Reyneveld zou steun toe willen slaan wanneer het noodig bleek, bij wijze van werkverschaffing. De heer Oppelaar licht de zaak nader toe en zegt ook alleen dan bij de gemeente besturen aan le kloppen wanneer de kas uitgeput bleek en om dan door bemiddeling van steun der gemeenten, de werkloosheid te bestrijden. De heer Van Egmond zou er voor zijn deze zaak te laten rusten, Hazerswoude heeft geweigerd, du9 dan zouden de werk- loozen van Hazerswoude voor rekening van andere gemeenten aan werk worden gehol pen. De Voorzitter zag liever dat alle gemeen ten er aan deelnamen zoo noodig, waardoor het algemeen belang werd gediend. Besloten wordt zoo noodig-steun le ver- Ie en an. 9. Verzoek van de Nat. commissie tegen het alcoholisme om verlaging maximum aantal drinklocaliteiten; B. en W. achten dit voor onze gemeente niet noodig; waar er volgens het aantal zielen 7 gelegenheden mogen worden gevonden, en er sleets 2 be slaan, valt hierover ten onzent niet te kla gen. Op het verzoek van B. en W. van Hil versum om adhaésie aan een adres inzake wijziging Gemeentewet, voor zoover de forensenbelasting betreft, willen B. en W. wegens het ingewikkelde dezer zaak, te meer nog waar het niet op den weg van Gemeentebesturen ligt, zich met regeerings- a afgelegenheden te bemoeien, nitft vol doen. 11. Eenzelfde besluit geldt: Idem van B. en VW. van Heemstede inzake Gemeente web betreffende annexatie-plannen. Con form besloten. 12. Ook aan een verzoek van de Neder- landsche Middernachtzending-V ereeniging om subsidie, kan niet worden voldaan, o.a. omdat deze zaak meer ligt op het par ticulier terrein. 13. Goedkeuring wordt gehecht aan een Suppl. kohier Hondenbelasting dienst 1921 en kohier dienst 1925 tot bedragen van f 29 en f 351. 14. Enkele af- en overschrijvingen wor den goedgekeurd op de begrooting 1924. 15. Aansluiting Lagewaard aan buizen net drinkwaterleiding en aanleg paarden spoor. De voorzitter licht de opnieuw aan de ordestelling dezer zaak toe, de vele gevallen van typhus, welke den laatsten tijd te Lagewaard voorkwamen, waren oor zaak, dat een samenspreking met den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid is gehouden, waarbij 'sterk werd aangedron gen op den aanleg van waterleiding. Reeds vroeger is dezo zaak terzijde gelegd, o.a. dat er geen algemeene wenscli werd geuit door de belanghebbenden, maar met het oog op de volksgezondheid is het nood zakelijk. B. en W. hebben de zaak voorloopig aan de orde gesteld en onderzocht, waarbij ge bleken is, dat de kosten van aanleg der buizen zouden bedragen f 7460 voor 1800 meter lengte. Berekend is, dat de kosten voor de gemeente niet van beteekenis zijn. daar rente en aflossing door de opbrengst zullen worden gedekt. Tevens stellen B. en W. voor nu ook een tiental brandkranen te plaatsen, die nu bij den aanleg het voordeeligst kunnen ge plaatst worden. Zonder nadere discussie wordt tot deze uitgaaf besloten, waarna de voorzitter in bespreking brengt de weg verbetering in de Lagewaard door een paardenspoor. B. en "VV. hebben deze zaak doen opne men door den gemeente-opzichter, welke tot de navolgende berekening kwam: een 'paardenspoor van waalklinkers f 4050 en van Rijnklinkers f 4280. Nadat nog is meegedeeld dat het plan is. dat de waterbuis in het midden van den weg wordt gelegd, meent de heer Reijneveld, dat het paardenspoor niet direct kan gelegd worden, maar dat eerst het opgegravene meer ipoet gesloten wezen en daarna pas kan worden overgegaan tot bestrating. Geen der leden verklaren zich tegen het voorstel van B. en W. waarna nog wordt voorgesteld, aangezien de mogelijkheid be staat een geldleening le sluiten, legen een zeer matige rente, voorloopig lot vlugge uit- voering een tijdelijke geldleening te sluiten tot en met 31 Dec. a.s. De heer Van den Berg, in principe voor heen tegenstander der waterleiding zag gaarne nu dit besluit gevallen is vlugge uit voering met het .oog op het gerei in den zomer, hetwelk de voorzitter toezegt. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, naar aanleiding van een gedane vraag in een der vorige vergaderingen door den heer De Jong omtrent de electricüeit-voorziening een onderhoud gehad te hebben met den directeur van de Lichtfabrieken le Leiden, waaruit hem is gebleken, dat J^Lpnenkort zeer aannemelijke voorwaarden te verwach ten zijn voor de gemeente wat electriciteit betreft; de nadere gegevens kunnen spoedig worden verwacht en zullen op den bestem den tijd aan den Raad worden meegedeeld. Bij de gebruikelijke rondvraag merkt de heer Corts op, dat de opgegraven weg in onze gemeente door den aanleg van de elec- trische kabel niet zoo wordt verzorgd gelijk te Leiderdorp, daar wordt alles aan gedaan waardoor de goede toestand van voorheen weer wordt bereikt en In onze gemeente laat dit veel te wenschen over. De Voorzitter belooft in overleg met B. en W. deze zaak nader onder oogen te zien. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Tot directeur van de Chr. zangvereeni- gLng te Benthuizen ia benoemd de heer f. v. Beek, alhier. Deze week zijn een tweetal honden van den brandstolfenhandelaar M. losgebro ken en hebben onder een koppel varkens van den landbouwer D. zoodanig huisge houden, dat de beesten moesten worden af gemaakt. Leimuiden. In de groote zaal van het café Snecboer gaf miv. Carter met zijn ge zelschap Maandag- en Dinsdagavond een voorstelling. Beide avonden was de zaal ge heel gevuld. Evenals in Roelof arendsveen gaf het gezelchap stukjes te zien van bui tengewone behendigheid en durf. Het pu bliek keerde dan ook zeer voldaan over het genotene huiswaarts. Leiderdorp. In de laatst gehouden le denvergadering van de boiiwvereeniging „Dorpsbelang" is tot bestuurslid herkozen de heer W. Samson. Burger. Stand. Geboren: Keeltje, D. van H. J. Koolmoes en N. Blom Leen- dert, Z. van A. Roest en E. Wingelaar Beraardus Willem, Z. van P. J. Goedhart en A. J. Binkers. Ondertrouwd: Jacob van Baarsel jm. 27 j. en -Calharina Stavleu. jd. 29 j Getrouwd: G. P. O vervliet en M. Stavlea, Overleden: Bernliard Georg Flielie 10 j. Waddingsveen. Het bestuur van den Waddings veensc'lien bestuurdersbond, heeft zich., naar wij vernemen, tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek, over te gaan tot werkverschaffing of tot in het leven roepen van een steunverleening, zulks in verband met het toenemend aantal werk- loozen. In het bestuur van den vrijwilligen landstorm, alhier, hebben zitting genomen de heeren, J. G. Herfst, Kors en Gerts. Op het raadhuis zijn inlichtingen te be komen omtrent de volgende gevonden voor werpen; een handschoen, een portcmcnnaie met inhoud en een linnen zak.. Door den gemeenteraad alhier is be sloten dat een ieder die na 1 Maait 1925, particulier eigendom met gemeente eigen dom wil verbinden, daarvoor aan de ge meente een récht zal zijn verschuldigd van f 50. Zwammerdam. Donderdagavond gaf de Christ. Zangver. „Zingt den Heere" alhier in de Geref. Kerk een uitvoering voor een tal rijk gehoor. Het programma werd over het algemeen genomen op verdienstelijke wijze uitgevoerd en wat ten gehoore werd gebracht getuigde ervan dat' onder leiding van den ervaren di recteur, den heer J. van Beek te Woerden, degelijke studie wordt gemaakt. Het hoofd nummer „Paaschmorgen" voor solo en koor mag met eere worden genoemd. Een strijkje verleende medewerking en zorgde voor de noodige afwisseling. De sa menkomst die onder leiding stond van den heer C. van Muiswinkel Mzn. werd na ge meenschappelijk zingen van den Avondzang met dankzegging gesloten. Haarlemmermeer. Nabij Lisse in de Haarlemmermeer heeft een ernstige vecht partij plaats gehad, waarbij A. P., na een onaangename woordenwisseling, door T. C., uit Nieuwvennep, geen onbekende van de politie, op den grond werd geworpen en in handen, op 't hoofd en in de wang eenige steken met een mes werden toegebracht en bovendien nog met een hard voorwerp, ver moedelijk een boksbeugel, werd bewerkt. P. moest zich onmiddellijk onder geneeskun dige behandeling stellen. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en maakte tegen C. proces-verbaal op. Woensdagavond gaf de Chr. gemengde zangvereeniging „Soli Deo Gloria" te Hoofddorp, in de Gereformeerde kerk al daar een uitstekend geslaagde uitvoering, met medewerking van het Chr, Meisjeskoor ,,Looft den Heere" en onder de eminents leiding van den directeur den heer S. van Hoogdaleni, Het kerkgebouw was flink be zet. De bijeenkomst werd door ds. J. D. Wieling a met een toepasselijk woord geo pend en gesloten. De verschillende nummers van 't pro gramma werden op uitnemende wijze ten gehoore gebracht, zoodat de zangvereeni ging, zoowel als 't meisjeskoor, op den inge slagen weg voortgaande, iets goeds belooft te worden, in de toekomst. Te Nieuwvennep in deze gemeente wor den pogingen aangewend tot oprichting van een coöperatieve broodbakkerij. In een tweetal gehouden vergaderingen werd 't plan reeds breedvoerig besproken. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 5 Maart a.s. des namiddags te 2 uur. Een aan den Hoofdweg te Abbenea in de Haarlemmermeer wonende vrouw had bij 't gebruiken van 't middagmaal het onge luk haar kunstgebit door te slikken. De onfc. boden geneesheer achtte overbrenging naar 't Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. HilleQom. Nabij Oosduin aan de Wee- rosteinstraat is een jongen, die achter een kar vandaan kwam, onder den auto van den lieer P., uit Heemstede geraakt. Hij werd naar dr. Van Aalst, te Bennebroek gebracht voor geneeskundige hulp. De „Sts.-Crt." bevat de statuien van de N.V. R. A. van der Schoot's Bloembollen- handel en -Kweekerij, te Hillegom. Kap. f 500.000. Wat betreft het plaatsen van aan- deelen is aan de bepalingen der wet vol daan. Van de volstorling der aandeelen zal blijken uit een zoo spoedig mogelijk na het verkrijgen der Koninklijke bewilliging op de akte van oprichting te verlijden authen tieke akte. Aan de jaarverslagen der Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs (Julianaschool) is het volgende ontleend: de heeren J. Brus9ee en C. de Vreugd hebben bedankt als be stuursleden. In de vacature van een vertrok ken onderwijzer kon wégen* bezuiniging geen ander worden benoemd. Dt ba*w voor de school bracht f 1700 op. De rekening sloot met een batig saldo van f 2159.5G, waarvan een te veel genoten voorschol te rug betaald zal worden. Als bestuurslid is herkozen de heer G. van Ast en zijn geko zen de heeren L. Stans cn J. II. Telkamp. RECLAME. Kafwijksclu'. Stoom-Wasschcrij Dir. B. G. LAMMENS 4146 Burycrsclijkstraat 8 - Telefoon Levert onberispelijk werk tegen matig tarief. Vraagt nog heden onze pryslyst aan. Katwijk aan Zee. Van de trawlvissche- rij kwamen "Woensdag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 89 met f 684; KW 44 met f 718; KW. 47 met f 596KW 54 met f 783KW 74 met f 846; KW 172 met f 629; KW 105 raet f 951 en KW 25 met f 713 besomming. Gisteren vermelden we, dat de heer Boezaard den Kanaaldijk zou moeten at- zanden. Wel is daar sprake van, doch het bericht sloeg op een ander werk, reeds vroeger door hem (er hand genomen. Aan liet postkantoor alhier zijn in de tweede helft van Febr. de volgende brieven enz. verzonden, welke door niet voldoende adresseering of frankeering hun bestem ming niet konden bereiken: 1. Brief aan Raad van Arbeid, Leiden (onv. gefr.). 2. Briefkaart aan A. Kooy, Dorpstraat No. 119 zonder plaatsnaam. De heer J. Vooijs, Badstraat No, 7, heeft zijn sedert een paai' jaar gevestigde zaak, geheel naar do eisehen des tijds ver groot en vernieuwd, onder leiding van den aannemer R. Ouwehand, alhier. Een muur van ongeveer 2 meter moest achteruitgezet worden om het noodige comfort iD den winkel te krijgen. Deze heeft nu een ruimte van 36 vierkante meter gekregen, zoodafc de ten verkoop aanwe- zigo artikelen allen goed tot liun recht ko men en er tevens voor het benoodigde ma teriaal voldoende ruimte is. De zaak ziet er werkelijk keurig uit, waartoe hebben mede gewerkt: de heer Arnoldus, stueadoors- werk; firma Gebrs. Bloot, verlichting en mej. de wed. A. van Schie, schilderwerk. Katwijk aan den Rijn. Gisteren had in de Geref. Kerk de jaarlijksche Biddag voor het gewas des vclds plaats. In de voormid dagbeurt predikte ds. II. Meyering uit Jesaja 28 verzen 26 en 27; in de avondbeurt sprak ds. J. G. Feenstra, van Scheveningen. Zijn tekst was Psalm 31 16a. Lisse. Vrijdagmiddag te halfdrie komt de raad der gemeente in openbare vergade ring bijeen met de volgende agenda: 1. Voorstel tot het verleenen van voor- scholten aan de bijzondere schoolbesturen ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 voor het jaar 1925. B. en W. stellen voor de vol gende voorschotten le verleenen: ten be hoeve der R.-K. scholen f 6000; Ned.-IIerv, school f 2500; Geref. school f 2500. 2. Verzoek van de landarbeiders C. J. J. v. d. Mey en H. W. van Oosten om ieder 500 M2 grond te -mogen koopen langs de Julianastraat voor de slichting van een landarbeiderswoning. 3. Verzoek van de landarbeiders C. J. J. v. d. Mey en H. W. van Oosten om een voorschot voor de slichting van een plaatsje ingevolge de landarbeiderswet, respectieve lijk groot f 3250 cn f 2750. 4. Verzoek aan het Rijk om een voor schot ten behoeve van het onder 3 gemeld doel. 5. Uilslag van de op 19 Februari 1925 ge houden aanbesteding van 18 woningen door de Woningvereeniging ..Volksbelang". 6. Comptabiliteitsbesluiten. 7. Ingekomen stukken en. mededeel in gen. De uitslag van de gehouden aanbeste ding van een veilinglokaal door den archi tect Barnhoorn voor rekening van de Coö peratieve Veilingvereeniging „Lisse" is al9 volgt: Technisch Bureau Meervoort le Den Haag voor f55.600; Van Duin en Telens te Noordwijk voor f 48.322; Van" Bakel en Huizcr te Rotterdam voor f 43.000; A. van Sonnevelt te Schiedam voor f 42.680; De Wreede „Erika", te Noordwijk, voor f 42.200 Jansen en Krom te Sandpoort, voor f42.000; A. J. Oosterwout en W. van Dooren, te Utrecht, voor f40.775; Wed. H. van Driel te Koudekerk, voor f40.699; J. van 't Riet, te Leiden, voor f40.291; Splinter Wzn., te Leiden, voor 139.700; Th. Salman te Lisse, voor f 32.936. De begrooting was f 35.000. Het werk is aan den laagslcn inschrijver gegund. Dinsdag geraakte een auto van den heer P. A. Jonker uit Haarlem nabij „de Engel", geladen met knak- cn leverworst in 't zuur, defect. Iemand werd als wacht aangesteld totdat hulp gehaald was. On danks dit feit, bleek bij terugkomst, dat er een flinke partij van de worst verdwenen was, en dat de geheele auto was verwoest. Alle verbindingen en contacten zijn vernield Bij onderzoek is gebleken dat verschillende personen hiervan de daders zijn, welke bij de politie alhier bekend zijn. Dat muisje kon daarom nog wel eens een lang staartje hebben. Dinsdagmiddag geraakten op nog niet te verklaren wijze twee groote vrachtauto- mobielen met elkaar in botsing nabij .Dever' Van een der wagens werd hét geheele voor stel vernield. De heer J. P. Segers alhier hield Woensdagmiddag een demonstratie met de bloembollensorteermachine „de Zwaluw" op Zomerzorg. Verschillende vakgojiooten wa ren. opgekomen, om getuigen le zijn van de onschuldige manier waarmede' de bollen door deze machine worden gesorteerd. Een éénpaards electromotor zorgt voor het in beweging brengen, hetwelk 21/» cent per uur aan stroomverbruik kost. Naar men ons daar mededeelde is een mand tulpen in Vb en een mand hyaclnlhen in 1 minuut op soort gebracht. De afdeeling Oegslgeest en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, vergaderde in het hotel „De Witte Zwaan" alhier. Bij de opening werden door den voorzitter den heer Marbus van Sassenheim, in deze eersle vergadering van dil jaar, den leden de beste wenschen voor het jaar 1925 aange boden, zoowel vogr gezin als bedrijf. Door den secretaris den heer Slingerland van Sassenheim werden de notulen gelezen, en na goedkeuring daarvan tevens de inge-» komen stukken. De ingekomen bescheiden over het pacht- vraagstuk, mededeelingen over brand-assu- rantie cn zaaizaden, passeerden zondermeer de revue. Wat echter bel rekking had op de kaas- merken en de actie tot afschaffing daarvan lokte eenigo bespreking uit waaruit te con- cludeeron was, dat men van mecning was, dat in belang van de bonafide handel en uitvoer de kaasmerken dienden gehandhaafd le worden, en ook het watergehalte in boter hooger moet worden toegelaten dan thans bepaald is. Het feit, tevens besproken, dat Amsterdam genoegen neemt met melk van 2,80 en die met een gehalte van 3,20 en hooger, nu wordt teruggebracht' tot liet vereischte mini mum van 2.80 vetgehalte door toevoeging van ondermelk, was er, om het vermoeden en het beweren le bevestigen. De penningm. de heer Slingerland, gaf een overzicht van de rekening 1924. Met het vorig saldo f 39.33) was ontvangen f 486.99 en uitgegeven f 432.32. Saldo, batig, 154.67. De rekening werd nagezien en in orde be vonden door de heeren J. H. Pennings, Noordwijkerhout en A. Heemskerk, Hille gom. Bij de hierop volgende verkiezing van een lid van het bestuur, werd de aftredende voorzitter de heer Marbus met algemeene stemmen voor een periode als zoodanig her kozen, welke benoeming deze, al had hij zelf anders gedacht, weder aannam. llierop volgden eenige mededeelingen met heirekking tot de cursus voor landbouw, die men eerst te Üegstgeest zou geven, doch omdat daar de deelname niet voldoende was, weer te Lisse plaats had, en waarvoor een schoollpkaal was verkregen. Verder was opgericht, een vereeniging van oud-leden van die cursussen, mét reeds 20 deelnemers. De heer Slingerland is daarvan voorzitter en deze zal trachten, waar nog eens wal te leeren of te behalen is, op te treden. Zoo is hel bestuur er toe gekomen, om, voor wat nu voorgesteld wordt, n.l. het hou den van een z.g. Kaasdag, ook de medewer-. king te vragen dier vereeniging. Het voornemen bestaat onder controle van den Rijksconsulent in het zuivelbedrijf, den heer Huisman, een Kaasdag te houden, welke hierin beslaat, dat in een bepaalde, week een kaas gemaakt wordt, waarbij een mclkmonsler vooraf zal worden onderzocht en onderzocht zal worden of al het nuttige uit de melk verwerkt is, en of afwijkingen te bespeuren zijn, om aan de hand daarvan aanwijzingen te doen om dit verbeterd te krijgen. Algemeen werd in de vergadering dit stre ven goedgekeurd en medewerking toegezegd, en zullen ook de boerderijen worden bezocht waar het product vervaardigd wordt. Het bestuur zal met de vereeniging van oud-cur sisten deze zaak lot een goed einde trachten te brengen, wat gezien de stemming onder de aanwezigen over deze zaak ongetwijfeld zal slagen. Door den heer Slingerland werd hierna een uitvoerig verslag gegeven van den in koop van kunstmeststoffen. Er was 364.683 K.G., wat een vermeerdering van 136.663 K.G. bij het vorig jaar was, toen 218.000 K.G. geleverd was. De kosten van ondérzoek hadden bedragen ruim f87, de geheele om-, zet f 22.930. Over het algemeen was men te vreden over de levering, waaraan nu kalk en bloedmeel was toegevoegd. Het onderzoek had uilgewezen, dat alles voldeed aan de gestelde eisehen. Bij de hierop volgende rondvraag werd tevredenheid betuigd over de afschaffing van den zomertijd, die nu wel een feit zou wor den, en de hoop uitgesproken, dat men zich nu niet zou laten beïnvloeden door o.a. sport - vereenigingsadressen, daar toch de land bouw en dergelijke belangen, toch wel zwaarder wegen dan het overdreven sport- gedoe. Met een dankwoord voor de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. Noordwijkerhout. In café „Vaart en Spoorzicht" aan Riet-Gijzenbrug liad Dins dag de aangekondigde verkooping {plaat* bij afslag en toewijzing, ton overstaan van do notarissen Bon te Leiden en Wagemaker te Noordwijk. Koopers waren: de heer J. .Wassenaar, alhier, perceel I tot en met perc. 8 voor f 12.800; De heer L. v, d. Berg, perc. 7 tot en met perc, 12 voor f 15.170. Dinsdagmiddag te vier uren begonnen de feestelijkheden in het „St. Bavo-Qe sticht", waartoe 500 ingezetenen van allerlei rang en stand waren uitgenoodigd. Eerst werden de nieuw voltooide bijgebouwen plechtig kerkelijk ingezegend door den Rec tor van het gesticht, bijgestaan door de geestelijken! Na afloop van den Kerk dienst kwamen allen bijeen in de nieuw® tooneelzaal, een zaal zoo groot en luxueu* dat ze kan wedijveren met menige stads- scliouwburgzaal. Zeer verdienstelijk werd opgevoerd het tooneelstuk „Blijf God en Koning trouw." De R.K. muziek vereeniging „Jeann® d'arc" en het muziekcorps van het St. Bavo- Gesticht zorgden voor de noodige afwisse ling en levendigheid. De R.K. kiesvereeniging „Recht e* Orde" stelde do volgende Candidaten vootf lid van do Tweede Kamer Mr. Aalberse (Den Haag) Balvers (Hille gom), Gouverneur (Sassenheim), Chr. Jan* sen(Amsterdam) en Loerakker (Schoten).: Oegstgeest. De gemeenteraad zal ia openbare vergadering bijeenkomen op Za terdag 28 Februari, nam. 2 uur. Agenda: 1. Herdenking opening Gemeentehuis. 2. MededeeÜng ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake plaatsing „plaqueHf Burgemeester" in het Gemeentehui*.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9