No. 19924 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 21 Februari Tweede Blad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. UIT HF RIJNSTREK. Het strand zal de volgende (jreek onveilig zijn op Maandag en Dinsdag yjui 9.30 v.m. tot 2 uur n.m. tusschen Sche- {yeningen en Wassenaarsche Slag wegens pohieten met mitrailleurs; op Woensdag (fan 10.30 v.m. tot 2.30 n.m. van Scheve- Hingen tot Wassenaarsche Slag wegens ichieten met geschut, -en Donderdag en [Vrijdag van 11 u. v.m. tot .2.30 n.m. van Bcheveningen tot Katwijk, wegens schieten met geschut. De aandacht wordt er oij gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het pu- - bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. Dezerdagen zijn door de Haag- iche politie aangehouden twee personen .uit Rotterdam, die daar ter stede op straat zoogenaamde gouden'' ringen trachtten jte verkoopen, die bij onderzoek in het ge heel niet van edel metaal vervaardigd ble ken te zijn. Zij spraken voorbijgangers op •traat aan en probeerden hen dan over te haJen een ring te koopen. Zij pasten ech ter zorgvuldig op niet te verklaren, dat de ringen van goud waren. Werd hen ge vraagd; ,,Zijn deze voorwerpen van goud" dan antwoordden zij: „Dat kunt u toch wel zien" of iets dergelijks. De laatste maal hebben zij zich echter versproken en gezegd, dat de ringen van goud waren. Toen de politie hen arresteer de, bon een honderdtal ringen in beslag ge komen worden. Zij zijn voor den officier van justitie geleid en in voorloopigo hechtenis gezet. Een heer u i t A m s t &r d a m heeft geprobeerd in Den Haag verschillende au tomobielimporteurs op te lichten. Hij gaf ida&rbij voor een Amerikaansch ingenieur te zijn en over een groot Bankconto te kun nen beschikken.' Een der firma's in Den Haag trad met hem in onderhandeling en weldra werden beide partijen het eens over den verkoop van een wagen van f 7400. De 'Amsterdammer gaf een chèque af en den volgenden (lag zou hij den wagen uit de givrage halen. De firma had echter bevel gegeven, dat de automobiel niet afgegeven mocht worden, voordat de chèque geïnd was. Door oen misverstand is dit echter toch gebeurd, zoodat de firma den wagen bijna kwijt geweest was in ruil voor een waardelooze chèque. Gelukkig kon de oplich ting op het laatste oogenblik nog verijdeld worden, de zoogenaamde Amerikaan werd gearresteerd en de auto iri beslag genomen. De man is voor den officier van justit.e geleid en in verzekerde bewaring gesteld. Ook het 1 y k van het vierde slachtoffer van de gezonken motorboot, dat van den baas L. J. Petersen, is naby den mond van de Maashaven, te Rotterdam, op gehaald. De man had zeven kinderen. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uitgemaakt, dat kapitein G. M. van Os, van de motor vrachtboot „Noord-Holland 8", vrij gaut- Getuigen bevestigen, dat by, de Maashaven uitkomende, een stoot op do flnit gegeven heelt. Bovendien hoeft zijn boot nog achteruit laten slaan om de aanvaring te voorkomen. De geredde kapitein D. A. de Raad, van de gezonken motorboot „Johanna Marijke", zegt, dat hy het fluitsignaal niet gehoord, doch de „Noord-Holland 3" wel gezien heeft. Vast gesteld is, dat hy onvoorzichtig gema noeuvreerd heeft. T6gen hem wordt proces verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van dood door schuld. Gisteravond is op de W e 9 t- Kmiskade te Rotterdam, de 73-jarige juf- irouw A. v. M. bij het plotseling oversteken van de straat door een aulo overreden. Zij Is in bcwusteloozen toestand met een gebro ken arm en een hersenschudding naar het Ziekenhuis gebracht. De met kolen geladen motorboot .Excelsi or" ia gisteravond in de Waalhaven (c Rot terdam volgeloopen en gezonken. De vierjarige E. M. S., w o- nendc te Hillegersberg. was op bezoek bij haar grootouders in de Benthuizerslraal, te Rotterdam Per ongeluk (rok zij een pot met kokende thee, die op de tafel stond, omver. Het meisje kreeg ernstige brand wonden over het heete lichaam. In het ziekenhuis aan den Bergweg is het kind aan de gevol gen overleden. Het lentoonslircllingsbe- sluur van de Internationale Voorjaars-Bloe- men ten toonstelling te Heemstede heeft een iritnoodiging gericht tot de gouverneurs der 48 Stalen van Xoord-Amerika om aun Statut door afgevaardigden van de Slaxbiumbouw- maatschappijen in hun gebied officieel le doen vertegenwoordigen. Gistermiddag is op den Zijl- weg te Haarlem een besteller van den heer Oude, die per aulo maaltijden laat bezorgen, toen hij zijn "auto verliel, om bij iemand een bestelling af le geven, door een passc-e- Tenden aulo gegrepen en overreden. De man kTeeg kneuzingen aan ribben en wervels en is in ernsligen toestand naar hel gasthuis vervoerd. De postbeambte van oen der Bijpostkantoren te Amsterdam, die uit een posttrommel een bedrag ven elfduizend gul den ontvreemdde, is le Antwerpen gearres teerd. Bij zijn aanhouding werden nog vijf gu den op hem gevonden. Hij verklaarde bij he verhoor oan de politic. negenduizend euden aan eeri Nederlandschen vriend le nebben gegeven. ?-ar 1 "D.°- ®tand"-" verneemt is te Laren (N.-H.) opgericht de vereeni- grng „Publius welke zich ten doel stelt in verschillende gedeelten van ons land landhuizen tegen geringe vergoeding ter beschikking te stellen van hulpbehoeven de of herstellende predikanten der Gere formeerde Kerken. Als een b ij zonde rheid wordt aan de „N.R.Crt." gemeld, dat op de visoh- kweekerij te Era6t (gem. Epe) een vise hotter gevangen is wegende 22 pond, ter lengte van 1.22 M. De wegens brandstichting in zijn zaai in de Bentinckstraat te Arnhem aangehouden winkelier B. en zijn echtcgo- nooie zijn weer op vrije voeten gesteld. Op Maandag 1 Juni a. 8. (2den Pinksterdag), zal er te Hardiniveld een nationale wedstryd voor Harmonie- en Fan- fanfaregezelschappen, gemengde da mee- en mannenkoren worden gehouden, uitgeschre ven door het Fanfarekorps „Crescendo", waarvan de heer W. J. Philipse, directeur ia. Aan dezen wedstryd kunnen sleohts lief- fa ebbery gezelschappen deelnemen. De jury bestaat uit de heeren P. H. Kwakernaat, Wouter Hutscfaenruyter en G. fL Haag mans. De Harmonievereaniging „Eendracht", te Velsen, organiseert ter gelegenheid van haar 25-jarig beslaan op 28 Juni, 5 en 12 Juil en zoo noodig op 19 Juli a.8. een national en muziekwedstrnd in het park der Kon. Ned. Papierfabrieken, Tot 1 Maart bestaat gelegenheid voor alle Nederland se he harmonie- en fanfarecorpsen om zich te laten insohryveo. Donderdagavond om b tr ek negen uur, hoorde de brugwachter aan de brug bij den Bosschenbrug te Tilburg hulp geroep. Met behulp van een bootje en een dreg heeft hij daarop een drenkeling opge haald, die bleek reeds overleden te zijn. Het was een vrouw van ongeveer 25 jaar, flink gebouwd, gekleed in langen Tatinémantel, met lichtbruin hoedje en bruine kousen en schoenen. Een stuk van de onderkleeding was gemerkt A. D. Volgens het jaarverslag over 1924 telde de Nederlandsche Zuivelbewer- kersbond op 1 Januari 1925 31 afdeelingen met 336 leden. Op 1 Januari 1924 was het ledental 346, verdeeld over 28 afdee lingen. De afdeelingen zyn byna alle ge vestigd in Friesland. Het voordeelig saldo bedroeg op 1 Januari 1925 f 4775. Het „Nede rlandsch Weekblad voor den Haudel in Kruidenierswaren" meldt, dat in de afgeioopen week naar Engeland zyn verscheept 3.555.600 eieren. Reeds werd gemeld, dat bij het strijken van een sloep van het aan dé Julianakade te Semarang liggende s.s. „Bor neo" van de Mij. „Nederland" twee raatro zen te water geraakt waren, waarvan één, de 20-jarige Van Tuinen, verdronk. Zijn ver minkt lijk werd den volgenden middag op gehaald. Heigeen het ongeval al heel tra gisch maakt, is dat de jonge Van Tuinen geen beroepsmatroos was, naar de Indische bla den melden, doch een student in Nederland die gaarne zijn zuster te Semarang wilde bezoeken, maar het nqodige geld hiervoor miste en zich daarom als gewoon matroos op de „Borneo" liet aanwerven. De moord le Boedapest. De politie heeft vastgesteld, dat bij den moord op Amalia^ Leirer alle sieraden gestolen zijn die haar ten geschenke zijn gegeven door den Nederlandsche textielfabrikant Th. K. De waarde van de gestolen sieraden 9chat men op 50,000 Hollandsche guldens. De politie heeft den textielfabrikant Th. K. in ver- hdbr genomen, die verklaarde, dat hij zich lot den vader van het meisje gewend had, daar zijn brieven en telegrammen onbeant woord gebleven waren. Hij was voornemen? zich van zijn echtgenoote le laten scheiden en daarna met Amalia Leirer te trouwen. De politie schijnt den moordenaar van het meis je op het spoor te zijn. „Az Ijsga" meldt, dat K. vaak als koerier van het Nederlandsche gezantschap is op getreden en dat hij de bemiddeling van de diplomatieke vertegenwoordiging te Boeda pest had ingeroepen voor een woning voor Amalia Leirer. Volgens mededeeling vaD het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Go.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeioopen week, eindigende 2o Fe bruari in Nederland uitgesproken 88 faillis sementen, legen 104 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari lot en met 20 Februari 1925 G2G faillisssemcnlen. te genover 647 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. „Kom binnen, vriend en luister cèns naar myn loudspeaker." „Ik kan niot, beste jongen; ik heb de myne thuis beloofd, dat ik om elf uur bin non zou ajjn." Alphen. De heer J. Gesman is lol- pre- s;d"nt kerirvoogd ck>r N?d. Herr. Gemeente alhier gekozen. liet 7-jarig zoonlje van v. E. werd in de flruggcstraat alhier door een aulo aan gereden. Het ventje bekwam verschillende verwondingen aan handen en voeten en werd, nadal dr. De G. hem had verbonden, naar huis gebracht. Donderdagavond werd in de beneden zaal van hel hotel „de Vergulde Wagen" een demonstratie gehouden met een elec- trischc kaasbereidingsmachine. De demon stralie ging uit van de Coöp. Producenlen- Handelsvereoniging te Gouda. De machine is een uilvinding van den directeur dier Coöp., den heer Zijnen en uitgevoerd door den beo" Huisman, zuiveleonsulcnt, in combinatie met een rnachïnefabrikant. Om halfaelit waren een 70-tal personen aanwe zig en werd met de bereiding een aanvang gemaakt De melk werd in de lobbe gedaan, gestremd, waarna de machine op de lobbe werd geplaatst. De machine ia een z.g.n. „passe-partout" en ia bruikbaar zoowel op een groote als op een kleine tobbe. De elec tromotor is aan te sluiten op de Lichtleiding en het stroomverbruik daarvan is zeer mi niem. De machine heeft 6 versnellingen en doet minimum 3 en maximum 30 omwente lingen per minuut. Alle aanwezigen waren vol lof over de werking Doordat ondeugdelijke melk gebezigd waa kon er geen kaas van bereid worden, doch desondanks kon de practische werking der machine beoordeelt worden. Het ligt in het voornemen van den uit vinder, tevens een pompje op de machine aan te brengen die het wei uit de tobbe pompt in de kuipen. Na de demonstratie werd door den heer v. Wijnen op de hem eigen animeerende wijze, de lijdensweg der machine verhaald, waaraan de heer Huisman de noodige „zui vel" toevoegde. Nadien werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen welke alleszins afdoende werden beantwoord en bleek hieruit dat de Coöp., die deze ma chine in den handel brengt, bijzonder cou lant zal optredentegenover haar .proefko nijnen", want indien blijkt dat na verloop van tijd de machines billijker kunnen gele- verd worden, wordt dit bedrag geresti tueerd aan die personen die de machine aanschaften tegen hoogeren prijs. Vervuld van deze eenvoudige doch nut tige vinding ging ieder huiswaarts. De werkzaamheden aan het zwembad zijn thans zoover gevorderd dat de darn- planien-beheiing rondom het geheele zwembassin is aangebracht. Thans is een aanvang gemaakt met de gewapend beton werken; nadat de beton-wanden en -vloe ren zullen zijn aangebracht wordt het bas sin tot de verei8chte diepte uitgegraven. Zwemmers, die in de inrichting belang stellen, kunnen vanaf den Westkanaalweg eenig idea krijgen van situatie, indeeling en afmeting van het zwembad. Zij, die dezen winter tevergeefs hebben uitgezien naar vorst om te kunnen schaat senrijden, troosten ach hiermede, dat dit werk door het zachte weer zoodanig wordt bevoordeeld, dat er alle kans op is, dat zij zich, als het seizoen aanbreekt, aan de zwemsport kunnen, wijden! Hoe ons oordeel luidt over den „volksavond' welke Donderdag in het Nutsgebouw vanwege het departement Al phen a. d. Rijn den maatsch. tot Nut van 't Algemeen werd gegeven? „Het afdeelingsbestuur had geen betere keus kunnen doen!" Wij hebben dien avond genoten in den waarslen zin van het woord en met ons, zonder twijfel alle aanwezigen. De heer Nij- land, die dezen avond optrad, heeft zijn ge hoor van begin tot einde geboeid en de heer W. C. v. d. Ree sprak ongetwijfeld als tolk van allen toen hij den heer Nijland dankte voor hetgeen hij dien avond ons heeft ten boste gegeven. „M'n eerste", een van die bekende, doch altijd leuke liedjes van Dhk Wille, droeg de heer Nijland als entree- couplet voor en nog meerdere, als „De klei ne soubretle", „de vrouwen van thans" elc. werden schitterend vertolkt. Ook verschil lende Duitsche, waaronder „das Schreiber- lein von Ossnabrück", Fransche en een Engelsch liedje werden uitstekend voorge dragen. De uitspraak, de trant, de mimiek waren alle subliem. En dan die guitige, aardige moppen die er af en toe. tusschen- door rolden,... enfin veel zullen wij er niet meer van zeggen, alleen dat de aanwe zigen dikwijls gegierd hebben van hel lachen'en wij spreken zeer zeker uit naam van allen, dal wij den wensch uilen, de heer Nijland nog eens spoedig in Alphen te zien. Burgerl ij ke Stand Beval len: C. S. Crevcld geb. Raske z. Clir. van Vliet geb. Olij d. C. A. de Rijk geb. Hoo- geboom d. M. A. Enlhoven geb. Heems kerk z. C. C. de Kok geb. Bruines d. A. M. v. Gils geb. v. d. IJssel z. H. v. d. Berg geb. De Kok z. A.- L. Hazo geb. Qualm z. M. Wolvers geb. Borst z. C. Koenekop geb. Ververs d. A. Verburg geb. Roesveld z. S. van Roon geb. Jongeneel z. Overleden: G. Vermeul wedn. van S. van Donk 84 j G. W. Varossieau echlgen. van J. H. Elzevier Stokmans 60 j. (overt, te Ulrechl). P. Heemrood echtgen. van J. C. Schoulen 67 j. Kerkelijk berichl. Ned. llerv .Kerk, Julianaslraat. Zondagvoorm. halflien en nam. halfzeven, ds. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk, Oudshoornscheweg, v.m. 10 uur, ds v. Linschooten Evangeliesatiegebouw Hoofdstraat, v.m. halflien cn nam. halfzeven, ds. Lamme- rink, van Delft. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftslraat, v.m. 10 uur, preeklezen en nam. zes uur, ds. Wienljes. De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 26 Februari, des namiddags le twee uur. Agenda: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van hel benoemd verklaard raadslid W. J. den Hertog. 2. Voorstel van B .en/W. inzake de zeker heidsstelling van den gemeente-ontvanger. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het voorschot, hetwelk als vergoeding aan bijzondere scholen, krachtens artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 zal wor den uitgekeerd. 4. Voorstel van B. en W. tot hel beschik- baar stellen van f 300, voor betere voor- ziening van het handwerkonderwijs door de aanstelling van een of meer vakonder wijzeressen. 5. Voorste' van B. en W. tot aankoop van een perceel aan hel einde van de SI. Joris- straat van den heer M. v. d. Boek en lot het beschikbaar stellen van een crediel voor hel doortrekken van genoemde straat. 6. Voorste] van B en W. tot aankoop van een strook buiten de rooilijn vallenden grond aan de Aarkade, van den heer J, Vonk, alhier 7. Voorstel van B. an W. tot publiekcn verkoop van 7 lindeboomen op stam, staan de op de speelplaats van de 0, L. School- Schoolstra&h 8. Voorstel van B. en W. tot ruil van grond aan de Wilhelminastraat met de firma K. van der Linde. 9. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeelten openbaren weg in het dorp Aarlsmderveen. 10. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeel ten openbaren weg aan de Hooftstraat. 11. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verpachting van het grasgewas langs den Ziendeweg aan A. van Wilgenburg. 12. Voorstel van B. en W. om aan het Bestuur, van het Departement Alphen aan den Rijn der Maatschappij tot Nut van het Algemeen over de eerste drie maanden van 1926 te verhuren de lokalen der O. L. School-Schoolstraat voor ztjn ambachts- teekenschool. 13. Voorstel van B. en W. om onder hands voor het jaar 1925 aan verschillende werkvrouwen te gunnen het schoonmaken van de openbare scholen in deze gemeente. 14. Voorstel van B. en W. om van 1 Mei 1925 tot en met 30 April 1926 onderhands op t» dragen aan W. van Leeuwen en M. van Essen enz., In de gemeente voor de som van f 3900 per jaar. 15. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de wed. 3. van Veen geb. Van Niekerk, alhier, om den toeslag op het pensioen van wijlen haar echtgenoot nog te mogen ontvangen over de maanden November-en December van 1924. 16. Voorstel van B. n W. tot het ver- leenen van een crediet voor den verbouw van enkele lokalen van de voormalige school voor M. U. L. O. aan de Raadhuis straat van een deel van de woning Raad huisstraat no. 118. 17. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van gelden ingevolge de Land- arbeidorswet. 18. Voorstel van B. en W. tol wijziging der verordening ingevolge art. 114his der Gemeentewet voor de Water- en Lichtbe- drijven. 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging en opnieuw vast stellen der verordeningen, betreffende de levering van gas en electri- oiteit en het eleclriciteitstarief en tot wij ziging van de verordening betreffende de levering van water. 20. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooling dienst 1924 en 1925. 21. Voorstel van B en W. tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting, belasting jaar 1925/26. 22. Voorloopige vaststelling van: a. de rekening over 1923 van de water en lichlbedrijven; b. de rekeningen over 1923 van hel Grondbedrijf. 23. Verzoek van de Nederlandsche Mid- dcrnachtszending-vereeniging te Arnhem, om een jaarlijksche subsidie van f 10. of meer met voorstel van B. en W. 24. Voorste) van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de gewes telijke landslormcommissiê Zuid-Holland- Wesl om over 1925 oen subsidie ad f 100 uit de gemeentekas te mogen ontvangen. 25. Voorstel van B en W. tot tijdelijke aanstelling van een leeraar in het vak lichamelijke oefening aan de hoogste klas sen van de Openbare School aan den Oudshoornscheweg. 2G. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. Aanbevolen worden de hoeren: 1. A. C. de Haan; 2. G. don Hertog Czn 27. Voorstel van B. en W. tot hel benoe- mon van de leden van do drio Commission lot Wering van Schoolverzuim. 28. Benoeming van een lid van de Com missie van Bijstand voor de Water- on Liehtbedrijven in de plaats van don heer N. C. A. van der Linde. 29. Benoeming van eon lid van do Com missie van Bijstand voor Openbare Wer ken in de plaats van don hoer N. C. A van der Linde. 30. Benoeming van een plaatsvervangend lid van de Commissie voor het nazien der rekeningen over 1924 in de plaats van den heer N. C. A. van der Linde. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Maria, d. v. Martinus Hoogenboom en van Joanna van Berkol; Cornelis Johannes, z. v. Rutgerus George Straathof en van Catharhia Cornelia van Loon; Maria Wilhelmina Anna, d. v. Rayne- rius Johannes do Jeu en van Maria Adriana Zandvliet. Overleden: Albertus van der Plas, oud 57 j., echtg. van Ca. Wesselman. Huwelyken: Marinus Theodorus van der Voorn met fienriette Geertruida Berendina Vesseur; Cornelis van Klink met Catlurina Hoogenboom; Johannes Pynacker niet Maria Fetronella van Kins. Leimniden. Donderdagavond hield de heer Bakker, lid van het hoofdbestuur von de Zuid-Holl. Vereeniging Het^Groene Kruis eene lezing voor dc afdeelirig Leimniden. Deze lezing werd gehouden in verband met de plannen tot het benoemen van een wijk zuster. Een zeer groot aantal leden woonde deze lezing bij. De avond werd aangevuld door liederen gezongen door het mannen - koor uit Nieuw-Vennep, dal een spontane ovatie ten deel viel. Eenige weken geleden waren bij den heer Kempenaar een twaalftal eenden dood gebeten vermoedelijk door honden. Donder dagnacht hoorden de bewoners de eenden en ganzen geweldig te keer gaan. Nadat de eigenaar eenige buren gehaald had, gingen zij met fietslantaarns naar de plaats toe. Hier gekomen Sagen zij dat twee honden een wilde jacht onder de eenden hielden. Een van de honden moest het door den drift van den eigenaar met den dood bekoopen. De Chr. zangvereeniging „Excelsior" van hier en de Chr. zangvereeniging „Zingt den Heer met hart en mond" van Nieuwe-. Wetering gaven Donderdagavond in de Ger. Kerk alhier een welgeslaagde uitvoering. Leiderdorp. - In een gisteravond cehou- samenkomst in de Geref. Kerk, belegd door de Geref. Jongelingsvereeniging „Eben- Haexer-' en de Geref. Jongedochtersveree- niging, trad &U spreker op de heer De Boer, candidaat aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In een boeiende en met groote aandacht aangehoorde rede, gaf spreker een over zicht van de denkwijze en levensbeschou-* wing van den Duitschen vrijdenker Niet- scbe, neergelegd in het door hem geschre ven boek over de evolutieleer, welke in de-» zen tijd van ven. irring en tegenkanting van het gelooi in den leeuw van Juda's Stam, Jezus Christus, vele aanhangers vindt, en doorwerkt in denken en leven. Tegen deze wereld- en levensbeschouwing betoogt spreker, 13 het Christenplicht te strijden, in het geloof in Hem, die de we reld heeft overwonnen. Spreker die de bij eenkomst met gebed had geopend, sloot de re met dankzegging. In aansluiting aan het bericht In dit blad van Donderdag, kan nog worden ver meld, dat door tusschenkomst van den koopman B.f alhier, alsnog aan den water molenaar v. d. B. van den polder Aohtho- ven, van iemand uit Oegstgeest, die onbe kend wenscht te blijven, twintig gulden is ter hand gesteld als schadeloosstelling voor het geleden verlies door den dood van een rund. Toen gistermiddag de koetsier M., van de maalderij „Rijnstroom'' met paard en wagen de Dorpstraat passeerde, schrikte het dier voor een aldaar op den weg staan- den handwagen, met het gevolg dat het voertuig tegen de voorpui van het woon huis van de wed. S. aanbotste. De koetsier die met vaste hand het paard wist te hou-* dea, Xwam er goed af, alleen het tuig van hot paard waa door den schok totaal ver nield. Oudewetering. Donderdagavond eavcii in hotel Van den Bosch het duo Hcllrnaij en Floryn een welgeslaagde uitvoerring. De zaal waa flink bezet We kunnen niet anders zeggen, dan dat de heeren Heli- man en Floryn in alle opzien ten buitenge woon voldaan nebben met hun humoristische stukken. Een enkele maal wercl do humor onderbroken door een dramatisch stukje van den heer Floryn, o.a. een liedje over de toestanden in de Drentsche Venen, dat grooten indruk op de aanwezigen maakte. Kortom het duo heeft zyn bekende reputatie volkomengehandhaafd en de heer Floryn heeft zich een waardig opvolger van den lieer B. van Leeuwen betoond. Ro6lofarei>-dsveen. In een tjokvolle zaM werd door het Witte Kruis de feestavond gehouden ten bate van het tuberculosefonds alhier. Reeds dagen te voren aangekondigd en stevig gepropageerd is de/,e avond een succes geworden, zooals do stoutste droo- mer zich niet had voorgesteld. De prijzen, gratis voor de te houden verloting afge staan, kwamen zoo overvloedig binnen, dat er geen kijk naar was alles te verloten in c-en avond tyds. De voorzitter van de Vereeniging Het Wit-Gele Kruis, waarvan het Tuberculosefonds een ondeiafdeeling is, opende den feestavond met een hartelijk woord van welkom aan allen, inzoixlerhoid i aan de ecrw. heeren geestelijken en den heer burgemeester. In duidelijke woorden schetste do heer De Koning de stichting van dit nog slechts een jaar bestaande fonds als resultaat van een schitterend gedaagde tentoonstelling, in 1923 gehouden door d« Vereeniging Het Wit-Gele Kruis. Deze Ver eeniging, in 1920 opgericht, heeft reeds veel tot stand gebracht, getuige de zegen- ryke arbeid van verloskundige en verpleeg ster, die o.a. blykt uit de afname van de kindersterfte, uit het groot aantal ver pleegden, enz. En wat het gebruik van het T. B. C.-fonds aangaat: reeds zijn drie kin deren naar sanatoria gezonden kunnen wor den en zyn ligtenton, ledikanten en tal van andere nuttige en noodige zaken aange schaft. Geen wonder dus, aldus spr., dat de kas van het fonds e regeld aanvulling behoeft en dat dan ook dozen avond weor besteed zal worden om do kas zoo veel mogelijk te spekken. Na een woord van d.mk aan den gx^te- lyk adviseur, aan zyn medebestuursleden en aan de zusters voor imn ijverige zorgen en ook aan het muziekkorps „Liefde voor Harmonie", dat den avond weer opluisterde met zijn spel, restte spr. nog een extra dankwoord te richten aan do firma Van Nolle, die. zonder eenige kosten in rekening te brengen, den avond aan sou vullen met wat iiims over thee- en koffiecultuur on ook nog een gratis kopje koffie zou schenken aan de bezoekers. Deze firma wist Let publiek op een allergezellig, te wijze bezig te houden, en fiaar reclameliedjes hadden luiden bijval. Zooals reeds gezegd, dc avond heafl do verwachtingen overtroffen. Ver cheidene loten werden verkocht ca de prijzen mee naar huis gegeven. Maar ruim z.v.tig mooio en fraaie prijzen zijn blijven lgg*n en wachten op de verloting, die nog komen zal. Er zullen dezer dagen nog heel wat folen aan do huizen verkocht worden ora deze prijzen zoo vruchtbaar mogelijk aan den man te brengen. Na een dankwoord van den geestelijk adviseur, werd deze zoo geslaagde feest avond te middernacht gesloten. De verloting en collecte, op den feest avond gehouden, bracht op de som van f 210. Een mooi bedrag, doch niet voldoende ora den nood te lenigen. Wie helnt het bestuur nog een handje? Waddings veen. Kcrkel bericht, voor Zondag: Ned.-Hcrv. Kerk: voorm. half- tien en nam. 6 uur da. H. A. de Geu* Geref. Kerk: voorm. halftien en namw half zee cand. Smilde, uit Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5