Oma's Verjaardag door C. H. 'A?i het eeo heel aardig werkje zullen vinden. Goed bijtijds de brieven bezorgen, zoodat het pakket Dinsdagsmiddags aan mij kan verzonden worden, anders krijg ik het zoo laat. En niet vergeten té onderteekenen, want wie zijn naam niet er bij zet. kan niet meelote®. Annie en Neéltje v. Leeuwen, doordat ik verleden week geen brieven van jullie kreeg toen je allebei uit iogeeren was, vergat ik aan Annie te schrijven, dat ik haar brief kaart uit Woerden in dank had ontvan gen. Wat was die storm afschuwelijk, bij jullie buiten hoor je natuurlijk het bulde ren van den wind dubbel erg. Mathilde Hassler, dat begrijp ik volko men, je vindt het heerlijk om naar je ouders terug to gaan. maar je hebt toch ook veel verdriet om alle menschen, die hier in Hol- land zoo goed en lief voor je waren, te ver- f laten. Je moet hun maar dikwijle schrijven en wie weet of je niet nog eens mag terug komen. Jacques Reusing, gezellig een logee te hebben, die met je naar school gaat. Was ije poes lang weg geweest of alleen maar 'e nachts, toen je opeens hoorde miauwen voor je raam? Dat raadsel dat je stuurde, had een ander al ingezonden en had ik haar beloofd het te plaatsen. Wim van der Vliet, je behoeft mij beusch .niet altijd veel nieuws te vertellen; is er eens iets aardigs of bijzonders gebeurd, schrijf het mij dan maar. Alle nieuwelingen, zooals J. W. 1 Ridderikhoff, Henk van Daalen, Oatrien van Daalen, Rien Smit, Grada Plug, Rika Werkhoven, Truda van der Ploeg, Jan van den Burg, Annie van Kluyve, Christi na Wassink, Cornelis Kiel, Marie van den 'Born, Annie van den Born, Marry Heyl, |Clasina Heyl, al deze nieuwelingen heet ik te zamen welkomallen mogen mij Tante noemen, tot en met II jaar mag men met de kleineren meedoen, men mag wel meer Jdan 4 goede oplossingen inzenden, maar het behoeft niet, en als er prijsraadsels zijn, ■worden er 4 prijzen (mooie boeken) verloot jonder allen te zamendie goed werk in heb ben gezonden. Tijdig inzenden, niet verge ten te onderteekenen. Oorrie van Leeuwen, je had ditmaal geen haam onder je briefje, gelukkig voor jou, 'dat ik je papier en je schrift al ken. Wat iis dat voor gevaarlijk speelgoed, waar je broertje zich zoo erg aan sneed? Mini Metselaar, ja, ik zal waarschuwen (als mijn raadsels op zijn, maar anders 'wordt het een rijstebrijberg waar ik niet 'door heen kan eten. Die controle vind ik hoel aardig. Marietjo Kamsteeg, mochten de leerlin gen zelf programma's verkoopen voor de uitvoering Jannie en Marietje Gordijn, ik feliciteer Jannie nu maar vast met haar verjaardag, ik hoop dat allen dan weer gezond zijn thuis en het dus een vroolijke feestdag kan worde®. Wat je moeder zegt over niet roos kleurig, we! dat ben ik volkomen eens met haar Marietje Kwaadgras, de verboudheid weer ovei1? niet ziek geworden? Licntje en Cor Lefeber, zijn jullie allebei 'dus n-iar de gymnastiekuitvoermcr geweest, de een om mee te doen en de ander om te kijken 1 Adrie Huter, dat trof je dan, dat je Ze genaar goed kent en daardoor direct aan die plaats dacht. Aafje Neuteboom ©n Aafje Krassenburg, ja als ik op het Plantsoen logeerde, was het het 2e huis van de Kraaierstraat af, hoe weet je dat. wie is die tante, die mij kent. woont die daar dichtbij? Vandaag 2 brieven ontvangen, ook die der vorige week. J. H. Piket, als je weer eens zulke mooie plaatjes van de Zondagsschool krijgt, dan mag 5® wel zelf houden. Janny Jansen, ja dan vragen kinderen mij naar dien datum en daarop antwoordde ik dan, don lOen Maart. Rika Bliek, je hebt op dat- halve velletje Jteg mb bewtebori geachte vqq3 nna vol- Tien kleine, vlugge handjes Zijn ijv'rig in de weer, Vijf kleine, fijne naaldjes Gaan dapper op en neer. Tien kleine, held're kijkers Zijn op het werk gericht; Ik vind dat vijftal kleuters Een allerliefst gezicht. doende hoor, het kan niet iedere week zoo veel wezen G-errit van Houten, dat is zeker een heele drukte als er nog zooveel groote menschen en kinderen bijkomen, als er al zijn, dus precies het dubbele aantal dan opeens in huk. Greetje Janaen, je bent zekér mee gaan doen, omdat je buurtje op school zoo trouw mee doet. Deed Moortje nooit die blinde duif kwaad? Nelie Oostveen, je schreef, <jat je mij niets bijzondere had te vertellen, welnu dan heb ik ook niets bijzonders te antwoor den, is het niet zoo? Emanuel Bljon, ik weet beuscb je naam wel goed, zeg dat aan je vriend, de vergis sing komt niet van mijn kant. Nelly Rijsdam, vandaag 2 brieven van je. Wel gefeliciteerd met de verjaardagen van je ouders, grappig zoo vlak na elkaar, veel plezier die beide dagqn. Soms krijg ik zulke keurig nette brieven van je, probeer eens of het altijd zoo kan zijn. Olazina van Venetië, je bent nog jong dus hebt nog allen tijd om onze Prinses eens te zien, aJ is dat nu ditmaal niet mo gen lukken. Dat trof goed, dat de naai school tegenover de Lakenhal is. Susï en Rudi di Pi6o, zijn 'jullie tweelin gen? wanneer worden jullie 10 jaar? Neen ik heb geen polkahaar en ook nooit gehad. Stroopwafels vind ik heerlijk. Koniihen zijn aardige dieren, in mijn jeugd hadden wij ze ook Do verhaaltjes maak ik niet, ik zorg voor raadsels, anecdotes en de Keele cor respondentie. Als je zoo groot bent als je broer, mag je ook later naar bed. Paulientje de Gooyer, heerlijk voor je dat Lady zoo aan je gehepht is. Is het nog een jong speelsch dier? Zorg je beelemaal zelf voor je viervoetigen vriend, of neen vriendin Lady. Jacoba Toussaint, tot en met 16 jaar mag men meedoen. Brecbtje den Haan, nog eenige weken wachten alsjeblieft, ik zal wel zeggen, als ik weer nieuwe raadsels wil hebben Do oplossingen moeten er direct bij zijn. Annie Nag te gaal, je brief kwam verleden week net, toen mijn correspondentie al klaar was. Waarom moest je broer weer naar het ziekenhuis? Je vroeg naar een da tum, welnu juist 2 dajeu vóór iou. Als mijn anecdotes en raadsels eindelijk op zullen zijn. zal ik het vermelden in de corresoen- dentie. Jozef Hanno, ik woon Den Haag Frede- rik Hendriklaan 157 Ik ben vroeeer met ons negen kinderen thuis creweest, maar nu heb ik alleen no<r maar óón broer over. Phili van der Tas, zoo ga je later ook examens doen en les geven ik ll«b ook examens gedaan en ben gouvernante ge weest. maar heb nooit cp scholen l«s go- geven. 9 Rob van VreedendaaJ, hoe kwam dat, dat jij op dat kerkorgel mocht spelen? Ik ken die kerk o zoo goed, mijn vader preek te er zoo dikwijls. MiwUjje Benny, dat wit ik wel, dat jü Weetje waarom die schatjes Zoo druk aan 't werken ajn^ Hun Oma is gauw jarig. Dat is een feest, wit fijn! Dan krijgen die vijf meiskes - 7 Van Oma-lief een zoen Vu Oma prijst baar kleuters. Die 't werk zoo netjes doen. niet op een schip woont. Komt je vader weer thuis in Maart? je verlangt er sekse erg naar. Kan Lorrie al veel praten? leer je hem nieuwe woorden? Mien Remmelenkamp, och er zijn zoo ont zettend veel menschen en kinderen die niet van brieven schrijven houden. De wel hoor, anders zou ik niet zoo graag jullie raadsef- tante zijn, want je begrijpt, dat ik wekelijks vellen vol zit te schrijven, geschreven is het oneindig veel meer dsn gedrukt. Nellie Broers, ik woon nn alleen op ka mers, ik heb a! lang geen ouderlijk thuis meer. Maari k ga o zooveel uit Iogeeren. Nu ben ik in Den Haag, begin Maart weer in Zeeland, dat meld ik dan wei. Annie Huieman, vandaag 2 brieven, ik weet heusch niet, hoe het komt. Het heeft bier in Den Haag ook afschuwelijk gé» atormd. Hoe oud is je broertje nvt Bep Spierenburg, vandaag was je naam genoot met haar broertje er niet hij. Ik woonde vroeeer Heerengracht 27, maar oh is dat heel anders, waar teen onze voor deur was rijn nu 2 deuren, dus nwaohtfa ook andere nummers Nicotine van der Linden, mooi plaatje lag er bij je brief. Die datum, dieo je vraagt is de 10de van de volgende maaao Jo Reyngoud, hebben jullie veel muisent heeft de poes druk werk om ze allemaal te vangen? Drie zusjes Baars, vandaag 2 brieven ont vangen, ik vind het heel best als jullie om beurten een woordje schrijft bij de raad sels Onder den brief van verleden weet stond geen naam, alleen de groeten van ons drietjes, maar ik herkende het postpapier en het schrift, daardoor begreep ik het. Clazina en Anton Ruytenbeek, het is be*6 hoor, als je de raadsels samen oplost en een van beiden er een briefje bijschrijft, als er tijd voor is Annie Looyesteyn, het is nu Woensdag, terwijl ik alle brieven lees en mijn corres pondentie al een eind klaar heb, en hier in Den Haag leelijk weer, regen, dus dat tref fen jullie niet met het feest in Oegstgeest, ik hoop dat jullie niet al te nat bent ge regend Emmy Molt, vandaag 2 velletjes van je nieuwe postpapier gekregen, dus de brief der vorige week is ook nog terecht geko men. hoetfel een week te laat. Wees de volgende week maar goed op tijd met het prijsraadsel Klazina Paxlevliet, je schrijven van uit Noord wrik kwam mooi op tijd. Wim Zegers als je in Den Haag woont, dan moet je niet eerst je brief naar Leiden sturen, want ik woon ook in Den Haag, Frederik Hendriklaan 157 cn mijn naam staat voluit onder de correspondentie. Aafje van der Vliet, ik hoop, dat Ie moe der spoedig geheel hersteld zal zijn. Ja, 'va Katwijk hoor je den storm natuurlijk wel heel erg Ik was niet bang. zooals je mij vroeg, maar ik vind het een ellendig ge luid, ?oo'« storm, ik denk dan altijd aan de vele ongelukken, die er door komen. Goof vu der Voort, natuurlijk mag jé

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19