Neusverkoudheid UIT DE RIJNSTREEK. HET ROTORSCHIP RECHTZAKEN. RADiO-PROGRAMMA f VRAGENRUBRIEK. RECLAME.__ Een prikkelend gevoel in den neus. Het onmiddellijke gebruik van (A»pirin-Snuif) bevrijdt U van dit lastige 'verschijnsel. Prijs 75 cis. 3328. Alphen. De vergadering van de Boerenleenbank. Gister avond vergaderden do leden der Coüp. Boe- ren-Spaar- en Leenbank. De presentielijst werd door 1S2 personen geteekend. De voorzitter, de heer Joh. van Leeuwen, Spende de vergadering met de volgende /ede: Mij is door bet bestuur cn den raad can toezicht de aangename taak opgedragen deze vergadering, belegd ter herdenking van bet zilveren ieesf onzer Boerenleenbank, met een kort woord te openen. Ik wit beginnen met een hartelijk woord van welkom nan u allen, die aan onze uit- noodiging hebt witten gevolg gegeven, inzon- r derheid aan onzen hooggcachlcn burge meester. Een woord van dank voor de opkomst aan de leden, die door deze belangstelling toonen, welke plaats de boerenleenbank in neemt in hun harten, maar ook toonen te begrijpen, welke plaats zij eigenlijk inne men in hun boerenleenbank. Immers leden, de boerenleenbank is uw eigen instelling, welke ten doel heelt uw eigen belangen te behartigen. Door baar te steunen, steunt ge uzelf, omdat ze ook geen andere belangen kent, dan juist de uwe. Een woord van dank tot de aanwezige niet-leden, welke aan onze uitnoodiging heb ben willen gevolg geven. Wij zijn zeer ver eerd hen in ons midden te zien, allen stellen we hun tegenwoordigheid ten zeerste op prijs. Mogen zij de boste indrukken van deze vergadering medenemen. Wij bevelen bij voortduring onze bank in hun welwillend- 'heid aan Onze Boerenleenbank, begonnen onder moeilijke, weinig hoopvolle omstandigheden, is in de kwart eeuw van haar bestaan op een hoogte gekomen, welke respect afdwingt, ze is gegroeid tot een instelling met meer dan f 800.000 aan spaargelden en meer dan I f20.000 reserve, een bloeiende, krachtige l bank, werkende in het belang van de- be- llyolking van Alphen en omgeving, i Nu we thans met voldoening neerzien op f hetgeen bereikt is, past het ons terug te blik ken ora te zien hoe dit mooie resultaat kon Weikt, worden. Maar om niet in herhalingen te vervallen, wil ik u verwijzen naar het gedrukt verslag. Ik twijlel niet ol allen stemmen volkomen in met de hulde die daar gebracht wordt aan die mannen die 25 jaar geleden, de koe bij ie hoorns pakten. Helaas zijn er reeds enkelen van ons heengegaan en ik denk aan mannen als v. Bergen en Heemskerk, resp. directeur en .voorzitter van den raad van toezicht. Hoe gaarne hadden wij gewild, dat zij nog in ons ^•dden waren om met ons op hel huidige Jest getuige te zijn van den voorspoedigen Jioei onzer bank, maar ook om onze hulde jan hen te betuigen. Want zij waren de (luwende krachten, zij vooral hebben tot de jnlwikkeling der bank zooveel bijgedragen Dankbaar herinneren wij ons de ener gieke leiding van onzen ontslapen'directeur, den heer v. Bergen Van zijn woorden ging kracht uit, zijn leiding werd gaarne aan vaard, de voorstellen, welke hij deed waren sleeds een goed lot beschoren, omdat men ervan overtuigd was, dat ze weloverwogen waren en alleen in het belang bedoeld wa ren van bank en leden. Nog een enkel woord wil ik voegen bij den lof, welke den scheidenden kassier in het verslag werd gebracht. Wij bestuurders hebben zijn werkzaamheden kunnen beoor- deelen, bewonderen ook zijn liefde voor zijn werk en achlen hem om zijn plichtsbetrach ting en gouden eerlijkheid. Moge de heer Bes op zijn ouden dag ge spaard blijven voor zieklen en zorgen. God geve, dat hij met zijn vrouw nog vele jaren yan welverdiende rust mag genieten. Elk geslacht slaat op de schouders van het voorgaande. Wij moeten behouden, wat zij stichtten en groot maakten; voortzetten, j* .wat' zij begonnen. Aan ons allen en zij die na ons komen den laak onze bank zoo mogelijk nog tot hooger bloei le brengen. Wel mogen wc reeds trolsch zijn op onze eigen instelling. De bereikte resultaten heb ban onze stoutste verwachtingen overtroffen. Stel u eens voor, dat we geen boerenleen bank meer in Alphen hidden. Waar moesten we met onze bespaarde gelden been 7 als we toch ook de rustige zekerheid willen blijven houden, dat ze ten allen tijde .voor ons beschikbaar zijn. Waar moesten de gelden vandaan' ge liaald, benoodigd voor de uitbreiding en ver- belering van onze bedrijven? Zeker, meerderen van ons zouden mis schien bij andere bankinstellingen terecht kunnen, maar hoeveel rente zou er opge bracht moeten worden? En dan de groote groep, welke zeker niet terecht konden, om dat de commercieele banken niet happig zijn op voorschotten voor tongeren tijd dan een maand ot 6 of credieten waar weinig op wordt omgezet, omdat er te weinig op ver diend wordt? We kunnen de bank niet meer missen; ze is samengegroeid met ons. Wij allen zijn de samenstellende deelen en door onze samen- Werking, door onze propaganda, door onzen spaarzin en door een verstandig gchruik van het verstrekte crediet kunnen wij niet alleen de bank maar ook ons zelf bevoordeclen en vooruitwerken. Laat ons dan hopen, dat onze boerenleen bank, de zilveren jubilaresse. met uw aller steun in slaat zal zijn steeds beter aan haar doel (e beantwoorden. Dat ze onder Gods zegen moge groeien en bloeien en u allen op het gouden feest de gouden vruchten van haar werken zal doen plukken. Een luid applaus toonde dat allen met het gesprokene instemden, waarna dn burge meester" het woord verkrijgt en zegt dal hij met vee! liefde aan de uilnoodiging heeft ge volg gegeven, temeer daar de boerenleen - banken voor hem persoonlijk een herinne ring liebben. Op den vrsegeren lijd terugziende, herin nert spr. ziel! nog dat de boerenleenbanken totaal onbekend waren en toen hier en daar een neiging was om een dergelijke instelling in het leven le roepen werd dit zelfs krach- lig tegengewerkt, daar zij als lichamen wer den beschouwd waarvan niets terecht kon komen. Tot voor 30 jaar een sterke depres sie zich op alle gebied deed gevoelen. Zoo wel industrie als landbouw leden hieronder en deze inzinking heeft, aldus spr., len ge volge gehad dat' bovenal het landbouwbe drijf geheel nieuvj moest worden ingericht. Toen werd ingezien dat met kracht moest worden ingegrepen, de landbouw in' andere banen le lijden.—Men moest eenerzijds de concurrenlis van andere landen het boord bieden, terwijl anderzijds bet verloren zelf vertrouwen moest worden herwonnen. In dit stadium heeft de regeering ingegrepen; in andere landen was op dit gebied reeds veel gedaan. De Boerenleenbank nam loen bel initia tief volgens het systeem Raiffeisen de boe- renbanken fe stichten, len doel hebbende door het verstrekken van credieten de land bouwende bevolking meer kapitaalkrachtig le maken. De regeering steunde dezen vorm van credietverleening, hoewel ook veel te genstand yvei'd ondervonden om deze posten op de bcgrootiDg le brengen. Toch was de weg nog niet geëffend en de groolc moeilijk heid bestond nog in het disconleeren der spaargelden. Spr. heeft toen in vereeniging met den directeur der Ned. Bank cn cenige andere heeren besprekingen gevoerd welke tot resultaat hadden daLde Ned. Bank haar medewerking verleende waardoor de boeren leenbanken op gemakkelijker wijze werken kon. Spr. eindigde zijn luid (oegejuichle rede den wensch uilsprekend, dat de Alphcnsche boerenleenbank moge groeien en bloeien lot ontwikkeling van de welvaart in deze schoone streek. De voorzitter dankt den burgemeester voor de door hem gesproken woorden welke door hem zeer gewaardeerd worden. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens door den waarnemend secretaris, den lieer J. W. Lokhorst voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter zegt den secreta ris voor zijn uitgebreid verslag dank. Bij de verkiezing van een lid van den raad van toezicht wordt de aftredende heer J. H. de Wil met bijna algemefine stemmen her. kozen. De financieete commissie brengt bij monde van den lieer J. van der Linden, verslag uit van haar bevindingen omtrent het onder- Zoek der boeken van den kassier over het afgeloopen boekjaar. Dit luidt dat de boek houding in puike condilie was bevonden en spr. stelt de vergadering voor den kassier voor zijn beheer over dit laatste boekjaar le dechargccrcn, waarloe besloten wordt. De rentevoet wordt evenals het vorig jaar voor voorschotten vastgesteld op 5'/a pet. én voor uitstaande gelden op -tpet. De behan deling van de statutenwijziging wordt op voorstel van den voorzitter uitgesleld lot de volgende vergadering, om reden dat het ont werp nog niet' geheet was uitgewerkt. Aan de orde komt de verkiezing van een kassier, wegens liet bedanken van den lieer Ranke. De heer van Dam, in aanmerking nemend, dat de verschillende sollicitanten die naar deze betrekking slaan, ieder voor zich vol doende propaganda hebben gemaakt, geelt liet bestuur in overweging geen aanbeveling voor deze benoeming in te dienen, betgeen z. i. veel discussies zal sparen. De heer Bes verwondert zich over het door den vorigen spreker ingenomen stand punt. In de 25 jaar dat' de Boerenleenbank heelt beslaan, heelt sleeds het bestuur voor cventueclc benoemingen aanbevelingen ge daan en immer heeft de meerderheid der le den de adviezen van het bestuur gevolgd. Uit naam van het bestuur zegt spr. de mee ning van den lieer v. Dam niet te deelen. Alhoewel er 7 sollicitanten zich hebben aan gemeld, wil het bestuur hiermede niet le kennen geven dat alle candidaten haar even welkom zijn. Het tegendeel is echter zijn overtuiging, en spr., als man die uit erva ring weet wat er in de Boerenleenbank om- gaal, beveelt mede namens het besluuT, den heer Liefhebber in ieders gunst aan, als de aangewezen persoon. De hoofdinspecteur van de Centrale Bank te Utrecht, de heer Visser acht het een vcr- eischte, in de eerste plaats dat de te benoe men kassier een vertrouwd persoon dient ie zijn, goed onderlegd en praetisch boekhou der en geroutineerd in de administratie. Spr.dringt aan de aanbeveling van het besluur en de raad van toezicht gevolg te geven. Uit en door de leden gekozen beijve ren zij zich de belangen der coöperatie le be hartigen, er van overtuigd zijude dat het ook hun belangen zijn en spr. meent dan ook dat de leden met het volste vertrouwen de aanbeveling kunnen aanvaarden. Onderwijl het stembureau haar werk zaamheden verrichtte, bracht de heer Meijers op humoristische wijze den opbloei der Boerenleenbank in beeld, eindigend met een eeresaluut aan de nagedachtenis van de 2 reeds ontslapen bestuurders der bank en den scheidenden kassier een welverdiende rust op zijn ijverig werken toewenschend. De heer Visser richtte na zijn uiteenzet ting van het doel en wezen van de centrale te Utrecht, eenige waardeerende woorden tot den kassier, den goudeerlijken man, die hij als hoofdinspecteur moest controleeren, doch in zijn boeken en bescheiden nooit één foutje had gevonden. Voortdurend applaus. De heer Bes, gedrongen door d» vriende lijke woorden, tot hem gericht, dankte allen voor het in - hem gestelde verlrouwen en hoopto dat. zijn opvolger mocht medewerken de boerenleenbank tot nog grooteren bloei te brengen. Gezien het vole dat do heer Bes voor de bank heeft gedaan stelt de heer Ponsioen voor hem een praedicaat aan te bieden als cere-lid der boerenleenbank. Dit vindt bij zonderen bijval. De uitslag der stemming werd nu bekend gemaakt welke als volgt was: J. P. Lielbebbor, 70 stemmen, S. van Leeuwen 53 sl., G. de Graauw 40 stemmen, P. Mijs 10 stemmen en 3 van onwaarde, zoo dat de heer Lielbebber als kassier, werd be noemd. Op do vraag van den voorzitter of hij deze benoeming aanvaardt, anlwoordde de heer Lielbebber bevestigend, en sprak in een korte rede, den wcnsch uit dat de boeren leenbank alhier zal blijven slaan aan do spil van deze banken iri de Rijnstreek. Door verschillende sprekers werd nog ge speecht op het welzijn der-boerenleenbank, waarna do voorzitter de vergadering sloot. Onze plaalsgenooten A. Verbagen en J. G. de Boer slaagden voor het te Den llnag gehouden examen machineschrijven (130 lettergrepen per minuut). Boskoop. Woensdag bad mej. R. alhier het ongeluk bij het uitwijken voor een auto bus van haar rijwiel te vallen, met bet ge volg. dat zij baar linkerbeen ernstig be zeerde. De heer J. van Veen, commies der di- recle belastingen te flazerswoudc is tot tij- delijl: deurwaarder alhier aangesteld. Door den heer PI. alhier zal wederom een vrarlilaulodienst NVaddinxveen—Bos koopLeiden v.v., worden ingesteld. Gevonden voorwerpen: 1 houlcn hoe pel, 1 paknaald, 1 zilveren armbandhorloge, 1 c'niuur van een damesmantel, 1 belas- tingplaalje. Inlichlingen bij politie. Kerke I. bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds.GIas. Salvatori v.m. halitien en n m. G uur de ecnv. heer de Jonge. Gerei. Kerk. v.m. 10 uur cn n.m. G uur ds. Ferr1iouL Ned. Herv. (Gerei.) Evangelisatie, v.m. halitien en n.m. 6 uur de heer A. van Loo. van Oldenbroek. Bodegraven. De aanleg van hel nieuwe marktterrein vordert flink. Een- omvang rijke ploeg werkloozen werkt regelmatig voort. Reeds een godeclle der gebouwen I aan den ingang van liet lerrein zijn algc- j bfoken, terwijl ook andere sinds eenigen i tijd zijn ontruimd. Dit ging wel met eenige moeite gepaard, doch het gemeentebestuur slaagde er in aan alle bewoners een huis i aan te bieden. Het zand voor de ophooging van bet terrein kon voor een aanzienlijk deel worden verkregen door het graven van een breode scheidingsgracht, waardoor veel zand uit den bodem werd verkregen, net verdere zand zal van builen worden aan gevoerd, waarvoor rails naar den Rijn zijn gelegd. De uilvoering der werken van hek- verplaalsen, metselen enz., zullen volgende week worden aanbesteed. Zaterdag wordt de jaarl. ledenverga dering gehouden van de Coöp. Boerenleen bank. Aan de leden werd de balans en ver lies- en winstrekening toegezonden. Ten bewijze hoezeer deze coöperatie onder de landbouwers ingeburgerd ie, kan slrekken, dal aan het einde van het vorige boekjaar (het zeventiende), totaal aan spaargelden in de kas was een bedrag van niet minder dan f 61G.4G0,10. Na aftrek van kosten en sala rissen bedraagt de winst 11S83.4G. De nieuwe electriscbe kiojf in de Prins Hendrikstraat bleef deze week plot seling stilstaan. Door personeel van de fa briek werd ze nagezien, waarna zij aanvan kelijk weer liep. Echler maar voor een kor ten lijd, want Woensdagavond stond ze weer. Weer werd de fabriek le hulp geroe pen en nu bleek hot noodig den eleclro- magncet te vernieuwen. Mogelijk beeft ze van den storm geleden. Gelukkig geschiedt alles nog krachtens de garanliebepaüngcn. Hel is eigenaardig bij zoo'n geval te be merken hoe het publiek al aan de klok ge wend is. Uilslag eierenveiling B. P. K. V. Aan voer 030 stuks. Prijs i 7.10 tot f 8.2C. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ncd.-IIerv. Kerk: Zondagmorgen halftien en avonds G uur, ds. Van Grieken, van Rot terdam. Gerei. Kerk: idem, ds. Joh. Dam. Gerei. Gem.: idem, preeklezen. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Roza, D. van M. v. d. Meiden en B. Oosterum Christina Jacoba, D. van F. Zaal en G. v. Baay. Hazerswoude. De Ring „Alphen en Omstreken" van Jongelingsvereenigingen, hield Woensdagavond in het lokaal „Salva tori" een vergadering. De voorzitter van dezen ring, de heer D. Matze alhier, opende het samenzijn met gebed, en sprak daarna een welkomstwoord tot de aanwezigen. De secretaris, de heer P. Mulder, van Al phen, las daarop de nolulen, welke werden goedgekeurd. Vervolgens gal de heer P. Op- pelaar van hier een bijbelbespreking naar aanleiding van Jac. 1. Nadat de heer De Jong. van Boskoop, (er afwisseling een voordracht had gehouden, behandelde de heer Costerus, van Bodegra ven, een onderwerp, betrekking hebbende op de Kerk, waarop eon zeer geanimeerde bespreking volgde, waaraan verschillende personen deelnamen. Door ouderling N. van den Bosch werd het samenzijn met dankgebed gesloten. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk: voorin, halitien en nam. halfzeven, ds. Luuring. Gerei. Kerk: voorm halftien en nam. B uur, Preeklezen. Waddinxveen. Door den inspecteur van ven roeartsenijkundigen dienst is miltvuur onder het vee van den heer Havenaar ge weken verklaard en rijn de kanttekenen verwijderd. Aleer dan drie dagen he-cfl de „Buckau" Flcllner's Rotorschip noodig gehad om van uil hel Kieler Kanaal naar Scholland le va ren. Dc twee laatsfe dagen hcefl hol schip met buitengewoon slecht weer le kampen gehad. Bij het binnenvaren in de Firth of Forth werd het schip door een groolc me nigte begroet. Vliegtuigen vlogen over en weer cn op de rivier waren er tal van kleine schepen vol nieuwsgierigen. Volgens den correspondent van de .Manchester Guardian"' is dc algcmecne in druk, dat de leelijkheid van den vorm ver goed wordt door hot groote gemak en dc elegantie der bewegingen van het schip. De groote vraag is nu, wat dc moeilijke reis voor da lockomst van het rolotschip Lcleekcnt. De kapitein en de vertegen woordiger van Flellner zelf, die dc reis heeft meegemaakt, loonden zich zeer te vreden. Een deskundige voor. maritieme assurantiën, die insgelijks meereisde, is van oordeel, dat het schip sfich veel beter ge houden heeft dan orn gewoön zeilschip niet hulpniotor onder dezelfde omstandigheden zou gedaan hebben. flet schip heeft gemiddeld 7 knoopen per uur geloopen. Zonder roloren had men hoogstens 4 knoopen kunnen loopen. Bij het slechte weer van Zondagnacht en Maan dag, had een gewoon zeilschip zeer waar schijnlijk de reis niet kunnen door2eltcn: liet had een haven moeien binnenvluchten. De ingenieur heeft de rotoren zorgvuldig onderzocht; zij hebben niet «geleden onder den storm. De rotoren van dc Buckau kunnen 140 omwentelingen per minuut maken; men hoopt echter spoedig rotoren te bouwen met -i00 omwentelingen per minuut. Het schip blijkt in strijd met wat velé sceptici beweerden, lieelemaal niet top zwaar le zijn. Het bleef ook bij fel Ten wind en hooge zee zeer vast. Door de straatjeugd werden in de Ger. Kerk niet minder dan een 20-tal ruiten stuk. gegooid. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Van den aannemer S. alhier, werd een partijl je planken ontvreemd. De daders zijn lot op heden onbekend. Alhier is een vriendschappelijke wed strijd gehouden tusschen do plaatselijke damvcrcenigingcn T. O. G. en Excelsior in do zaal van den heer Kwaak. T. O. G. won met 23 legen 9 punten. Door dc kortelings opgerichte mond harmonicaclub „Excelsior" werd inde zaal van den heer Kwaak een uilvoering gege ven. Een talrijk publiek was opgekomen om te hooren wat de jeugdige muzikanten ten gehoore brachten. Het was in één woord verrassend. Ook de looneelslukjes brachten de aanwezigen in een goede stemming. Met was een mooie avond voor de£e vereeniei ng. Zwammcrdam. Kcrkel. bericht. Remonstranlseh-Geref. Gem. Zondagmorgen geen dienst. RECLAME. 7.25 Leipzig (qpgev. 400 Af.) Drcsdner Abend. 7.50 Chelmsford (1600 M 5XX) geeft het Programma van Birmingham. Concert van the Male Voice Quartet en The Station Orchard. Londen (365 M 2LO) Concert door mili tair orkest, o a. March Empire (Elgar) ouver ture Carnaval de Venice (Thomas), Selectie Poppy (Jones). Cardiff (351 Al 5WA) Concert met mede werking van the Station Qrchcslra. Alanchesler (375 Af 2ZY) Opvoering van „Cinderella), grappig muzicksprookje. Newcastle (-100 M 5NO) Concert The Sla- lion Orchestra, o.a.: Marche Loraine, (Gan- nc), Beatrice Evekire, sopraan, Chanson Grecque (Scligman) „Traumcrci" (Schu mann). 10 uur Hamburg (392 Af) Dansmuziek', Die Norag Tanz-Turnier-Kapelle. 10.20 Londen, Chelmsford (365 Af 2LO en 1600 Af 6XX) Selectie uit „Lohengrin", opera van Wagner. 10.50 Londen, Chelmsford enz. Savoy» Orkest. i 3856 VOOR ZATERDAG 21 FEBRUARI. 7.50. Hamburg (392 M) Thealerkronick. 10.15 Amsterdam (2175 M) Tijdsein van het Persbureau Yaz Dias (Olli. Amst. Tijd). 11.20 Leipzig (L00 M.) Alittagsmusik. 12.50 Manchester (375 M 2ZY) Orgelmu ziek van H. Fitzroy Page uil het Piccadilly Picture Theatre. Parijs (1780 M SFR) Concert door hel'Tzi- gane-orkest van Radio-Paris. 1.20 Londen (365 M 2LO) Tijdsein van Greenwich, Concert The 2LO-trio en Her- bert Buddock, bariton. 3.20 Bournemouth (385 M GBM) Causerie. Cardiff (351 M 5WA) Telefonie voor de scholen. 3.50 Birmingham (475 M 5IT) Lozells Pic ture House Orchestra. Berlijn (330 en 50 5M) Concert. Leipzig (ongev. LOO M.) Concert Blass- quinlet o.a. Varialionen über das Lied ..Reich TTiir die Hand mein Leben" uit Mo- zarls „Don Juan" voor fluit, hobo en fagot (Beethoven). 4.05 Newcastle (400 M 6NO) Orkest van het Tilley-Restaurant. 6.05 Parijs (1780 M SFR) Concert met medewerking van solisten. 6.20 Birmingham (475 M 5IT) voor de da mes. 6 uur Berlijn (330 en 506 M) Causerie. 7.20 Hamburg (392 M) Cello-concert van Dr. Jacob Sakom, aan den vleugel: Adoll Seeker, Peer Gynt (Grieg) tooneelspel van Henrik Ibsen, medewerking van koor en orkest. Londen, Chelmsford (365 Al 2L en 1600 M iXX) Tijdsein van de Big Ben, Weerbericht HAAGSCHE RECHTBANK. Dood door schnld. Deze rechtbank heeft wegens het veroor zaken van dood door schuld voorwaardelijk tot éën jaar met drie jaren proeftijd veroor-, deeld den medisch student B. A. P. Zooal9 men zich zal herinneren, heeft deze beklaagde veertien dagen geleden voor do rechtbank terechtgestaan terzake van het feit, dat toen hij op 12 November j.l. wo nende bij zekeren De V., te Leiden, met een geladen buks een trap in zijn woning op liep door de een of andere omstandigheid de buks was afgegaan, tengevolge waarvan zijn pensionhoudster zoodanig door eern schot in den hals werd getroffen, dat ze koH daarna is overleden. Gewcldpleoiafl. Deze rechtbank heeft twee mannen, dfr terecht hebben geslaan wegeri3 geweldple ging legen een paar werkwilligen die aan genomen waren op het werk van „Dé Bijenkorf" te 's-Gravenliage en tegen wi« door den Officier van Justitie 9 maanden gevangenisstraf was geëischt, ieder veroor deeld lot 14 dagen gevangenisstraf terzake van het met vereenigde krachten plegen van geweld legen personen. ARNHEMSCH GERECHTSHOF. Een meisje vermoord. x Gisteren stond voor dit Gerechtshof te recht do 30-jarige H. II., uit Ede, gedeti neerd. beschuldigd van op 30 Mei jl. tn Ederveen het meisje H. V. door een revoli verschot van het leven te hebben beroofd. Dc rechtbank had hem veroordeeld tot plaatsing in een krankzinnigengesticht voo? den Ujd van een jaar. De prcc.-géneraal eischle lhan9 legen be klaagde anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. N. J. S., lo V. Wij kunnen die oproe. ping niet vinden. J. S., te L. Als zij daartoe in slaat zijn, moeten zij u sleunen. Wend u tot het bu, reau voor kostelooze consultalie te 's-Gra* venhage. v. L., te L. Gedurende acht dagen na de indiening kan de klacht nog ingetrokken worden, <1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11