Kruiswoord-Prijsraadsel, No. 19922. DONDERDAG 19 FEBRUAto Anno 1925 Officieele Kennisgeving. smsNiEüws. Het voornaamste nieuws van herlen. - GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchdquo- en Girodienst No. 57D55 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week 'J.0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevesligcf zijn, per week0.18. Franco per post f 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Gehooigevend aan vele verzoeken plaat- san wij heden cp de voorpagina van het 2de blad een Erniswoord-raadsel voor onze abonné's. De behandeling van deze raadsels mogen wij thans wel als algemeen hekend .veronderstellen. Wij stellen voor de goede oplossers vijf prijzen, bestaande nit kunstvoorwerpen, ter beschikking. Zijn er meer dan viji goede oplossers, dan worden de prijzen onder hen Verloot. Inzendingen onder het motto Kruiswoord raadsel moeten aan ons bnrean zijn niterlijk 2 Maart te 4 nur namiddag. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscbwinkel Vischmarkt 18 ,lel. 1225 is Vrijdag verkrijg baar: SCHELVISCH a f 0.22—1 0.25—f 0.47 SCHOL a f 0.24—1 0.39, BOT a f 0.22. GEH. KABELJAUW a f 0.37 per pond en HARING a f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 19 Februari 1925. Ambtsjubileum S. Tb. Bnijs. Heden herdacht de heer Buijs, hoofd-ad- ministratief ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger, het feit, dat hij vóór 25 jaren in gemeentedienst trad. Het was al zeer vroeg op het kantoor van den ontvanger te bemerken, dat een bijzon dere plechtigheid zou plaats hebben. Om halftien ontboden, werd de jubilaris Dp hartelijke wijze toegesproken door den gemeente-ontvanger, die in zeer waardoe- rende bewoordingen gewaagde van des hee- ren Buijs' onverdroten ijver, groole plichts betrachting en onkreukbare eerlijkheid. Memoreerende, dat de jubilaris in die 25 jaren achtereenvolgens alle rangen in zijn ambt heeft doorloopen, kon hij niet nalaten, op geestige wijze den heer Buijs te schetsen als een schrikbeeld voor velen, toen hij als deurwaarder der gemeente-belastingen inge volge art. 261 der Gemeentewet zijn exploi- ten ging bettekenen. Wie hem echter ken nen, weten evenwel, dat hij niet de gevrees de is, doch een ambtenaar, die soepelheid be trachtte en de billijkheid niet uit het oog verloor. Ook als huisvader, aldus spr., is de heer Buijs een schitterend voorbeeld geweest en als ernstig religieus mensch, getrouw aan zijn persoonlijke overtuiging, bleef hij niet ten achter. Daarom was het spr. een vreugde, op dit Oogenblik namens alle ambtenaren hem met zijn zilveren ambtsjubileum te mogen geluk- .wenschen. Met den wensch, dat den jubilaris ook in de komende jaren zegen en sterkte voor onze gemeente en zijn gezin mogen ten deel val len, besloot spr., na uit naam van alle ambtenaren een stoifelijk huldeblijk, verge zeld van een oorkonde en prachtige bloemen, te hebben aangeboden, zijn toespraak, waar op de jubilaris, den ontvanger, collega's en de talrijke aanwezige ambtenaren hartelijk dank zegde voor de verrassende hulde, hem gebracht. Van de zijde van B. en W. ontving de heer Buijs een waardige bloemenhulde, terwijl hij hedenmiddag in de vergadering van genoemd College werd ontboden, om onder loffelijke bewoordingen van den burgemeester en wet houder van financiën te worden gelukge- .wenscht. Het verdere gedeelte van den dag vierde de jubilaris in huiselijken lering, waar hij voortdurende belangstelling en felicitaties zoowel van ambtelijke als van particuliere zijde, had in ontvangst te nemen. Zesde Volksbijeenkomst. Toen wij aangekondigd zagen, vanwege de Commissie voor de Volksbijeenkomslen, dat de heer cn mevr. Clinge Doorcnbos voorne mens waren de bezoekers dier samenkom sten een avond bezig te houden, wisten wij uit ervaring meteen, dat dit voor ieder der honderden aanwezigen een heel genoeglijke avond zou worden. Die ..Levensliedjes" van mijnheer met de begeleiding op de piano van mevrouw gaan er altijd, in eiken kring, groot of klein, en in elke zaal, vlot in. En de groote inleiding tot het geheel en de kleine, pakkende toe lichtingen vóór elk nummer niet minder, hetzij men den declamator-zanger voor het eerst dan wol of men hem bij vernieuwing hoort. liet doel, een paar genoeglijke uren met elkaar door le brengen, is ten volle bereikt. Er is geschaterd van het lachen en .men werd af en toe ook ernstig gestemd: de lach en de traan. Alle nummers, alle liedjes lie ver, zonder een enkele uitzondering, doden het en geen enkel zal misverstaan zijn. De heer Van Waveren, de voorzitter der Commissie, sprak dan ook naar aller hart en uit aller naam, toen hij den heer en mevr. Clingo Doorcnbos, van Bussum, huldigde en dankte voor hetgeen zij op deze zesde-Votks- bijeenkomst op zoo voortreffelijke wijze had den te genieten gegeven uit hun rijken schat, hun grooten, schier onuilputtelijken bundel, en toen hij mevrouw bloemen aanbood. Dat zij hier in dezen kring in de Stadszaal lerugkomenl Wat moeten vrouwen weten om haar stemplicht te vervullen? Over deze vraag sprak gisteravond mevr. Van Itallie—van Embden. Het was een van de Onhvikkelingsavonden, die in het Wijk- gebouw (Langeslraal) worden gehouden. Op dezen avond hadden wij vele vrouwen verwacht. Was het door de Volksbijeen komst' of door het slechte weer, dat wij er maar weinigen zagen? Hoe dit zij, de aan wezigen, waaronder ook enkele mantien, be treurden zich haar (hun) gang niet. Spr. begon met te zeggen, dat zij, ofschoon wèl tot een politieke partij behoorende, he denavond zou spreken zonder propaganda voor eenigerlei partij te maken. Wel be pleitte zij op duidelijke wijze den plicht en het nut van aansluiting in eene partij. Dan kan men invloed uitoefenen op de candida- tenlijst op het verkiezingsprogramma. Vele vrouwen zoowel als mannen toonen zich onverschillig voor de politiek en mopperen toch over de wetten, die niet naar hun zin zijn. Dan is het te laat en het is mee uw schuld als gij uw invloed hebt onthouden, zei spr. Politiek raakt de wellen, verordeningen, subsidieering, het onderwijs, de inenting, doodstraf, ontwapening, volksbelangen als Plaatselijke Keuze enz., enz. Velen sluiten zich niet bij een partij aan, omdat deze niet in alle opzichten overeen komt met hun gevoelener worden nieuwe partijen en partijtjes gevormd, doch ook daar zal wel weer verschil van opinie ko men. Spr. keurde het vormen van partijen van belangengroepen af ais ook het vormen van een aparte vrouwenpartij. Daardoor val len te veel stemmen weg, want die kleine partijen kunnen niet het aantal stemmen verkrijgen dat vereischt wordt om iemand in de Tweede Kamer te brengen. Door zich aan te sluiten bij zulk een kleine groep, werkt men dus de tegenpartij in de hand. Men moet zich afvragen: Welke partij wil in groote lijnen, dat, wat ik ook wil? En dan moet men zich bij die partij aansluiten. Over een aparte vrouwenparlij zei spr. nog, dat de belangen van man en vrouw lelkens in elkander grepen. Op duidelijke wijze lichtte spr. toe dat bepaalde mannen- oi vrouwenbelangen niet bestonden. Wel is het inzicht van vrouwen soms wat anders dan dat van mannen. De vrouwen moeten er voor waken vooral haar eigen oordeel le geven. Ten slotte wees spr. er nog eens op, dat de vrouw haar eigen inzicht moest hebben, de algemeene- belangen moest bevorderen, de 1 groote lijnen moest zien, de programma's i van de verschillende partijen moest kennen. De invloed van elk persoonlijk is groot, maar I ééns in de vier jaar kunnen wij dien uit- I oefenen. Spr. wekte daarom op tot grooter belang stelling in de politiek, waarmede zooveel za ken van groot belang zijn gemoeid. Aan het slot werden nog enkele vragen door belang stellenden gedaan en op bevredigende wijze beantwoord. Een der bestuursleden bedankte de spr. namens de aanwezigen hartelijk voor het gehoorde. Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren in Nederland. Gisteravond belegde de afd. Leiden van bovenstaanden Bond in de achterzaal van café „Zomcrlust" een propaganda-feestavond welke zeer druk bezocht was cn als zooda nig dus welgeslaagd genoemd kan worden. Het „Residentiestrijkje" zorgde reeds di rect er voor de vroolijke stemming er in te brengen door liet spelen van eenige num mertjes vroolijke muziek. Van dit strijkje kan met recht getuigd worden: „Klein, maar dapper", want hoewel de bezetting slechts matig was (piano, viool en cello) moeien wij eerlijk bekennen, dat wij dit strijkje liever hooren spelen dan menig ander beter bezet. De Voorzitter, de heer Offenberg, opende de vergadering met een hartelijk welkom aan de afgevaardigden van het provinciaal bestuur, Amsterdam, Den Haag en Hille- gom. Wij hebben gemeend, aldus spr., aan deze vergadering een eenigszins feestelijk karakler te moeten geven, hoofdzakelijk om dat de belangstelling voor de gewone verga deringen zoo gering is. Spreker hoopte dan ook. dat ook deze in het vervolg even goed bezocht zullen worden, als het dezen avond het geval.is. Hierna verkreeg het woord de heer P. W. Weis, Bondssecretaris te Amsterdam. Zoo dikwijls meent het publiek, aldus spr. dat de belangen van wielrijders en rijwiel handelaren niet parallel gaan; niets is ech- Iof minder waar. Vroeger durfden de hande laren er niet openlijk voor uit te komen, dat zij lid waren van de organisatie; waarom echter? De organisatie echter streeft naar bevordering van het vakonderwijs en ver booging van het algemeen peil der* rijwiel handelaren. Het belang van hel wielrijdend publiek, dat voorlichting van de handelaren noodig heeft, is dat deze laalsten zoo goed mogelijk technisch onderlegd zijn. Waarom zou dan een wielrijder het een handelaar kwalijk nemen, dat hij tracht dit peil zoo hoog mogelijk op te voeren. Over het algemeen zijn de Hollanders een veel fietsend volk, dat het groote economisch voordeel van hun voeriuig inziet. De orga nisatie, 21 jaar oud, kan genoegzaam he kend geacht worden, doch, helaas, bij alle handelaren is dit nog lang niet het geval; het wordt dus hoog tijd, aldus spr., dat ook Leiden inziet, dat eendracht macht maakt en de organisatie door wooed en daad sleunt Niet-aangeslolenen, gij profiteert op het oogenblik mede van dc voordeden door de georganiseerden behaald, doch nog in veel gnooter male zult gij van de organisatie pro fijt trekken, wanneer alle rijwielhandelaren vereenigd zijn in één organisatie. Hierna was de beurt aan li^ Adriani- ensemble, dat in eerste instantie vertegen woordigd was door den heer Adriani zelf, die een paar leutige liedjes zong, bij al zijn nummers een dankbaar applaus oogstte. De liedjes hij de guitaar van Jan van Gelder en de komische stukjes van André Engelbrecht gingen als koek. Het glanspunt van deze voordrachten werd echter bereikt in het optreden van het vocaal mannen- kwartet in Marker kdsluum „Nyapian", dat op zeer verdienstelijke wijze een vijftal j liedjes ien gehoore bracht. Tijdens de pauze verscheen Japie Rikke tik ten tooneele, die een prachtcolleclie prij zen, voor het mecrendeel beschikbaar ge steld door de leden, onder de aanwezigen verloolle. Eerst over twaalven werd een aanvang gemaakt met het zeer geanimeerde bal on der leiding van den heer A. N. van Wijk, dat tot diep in den nacht voortduurde. De heer A. v. d. Eelaarl, directeur van het postkantoor te Oosterhout, is met ingang van 1G Maart belast met de tijdelijke waar neming van het telegraafkantoor alh'-r. Bij enkele candidaatstelling is gekozen tot quaestor collegii van het Leidsch Stu dentencorps, do heer P. M. van Baerdt van Sminia. Op Donderdag 12 Maart a.s. hoopt de heer P. Hofkes, thans haltechef alhier, den dag le herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N. Z. H, T^Mij. Gistermiddag werd in de oude eelzaal van de Morschpoortkazeme de bronzen me daille wegen9 12-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor schoen maker A. van Iterson. Voor het front van drie compagnieën spelde kapitein Kuijper hem het eeremetaal op de borst, nadat eerst nog het Kon. Be sluit van toekenning was voorgelezen. Hierna sprak kap. Kuijper den gedeco reerde als volgt toe: „Zooals daareven is voorgelezen heeft het H. M. de Koningin behaagd u voor uw 12-jarigen dienst te beloonen met de bron zen medaille. Gij hebt steeds met toewijding uw plicht vervuld, zelfs meer dan dat door het ont werpen van oen nieuw model schoen. Hier over moet niet licht gedacht worden; vol gens Napoleon hangt de overwinning van een leger af van de beenen der infanterie, waaruit dus wel blijkt, dat een goede voet- bekleeding een eerste vereischle voor den infanterist is. Van harte hoop ik dan ook, dat uw stre ven met succes bekroond moge worden en gij steeds op den ingeslagen weg moogt voortgaan". Hierna werd v. Person door de officieren en oenige onderofficieren met zijn onder scheiding gelukwenschte. Na afloop werd de mr. schoenmaker door zijn personeel in de garnizoenswerk plaats allerhartelijkst ontvangen en geluk- gewenscht; bij het binnenkomen werd hem spontaan door liet personeel slaande het Wilhelmus toegezongen. De officier, belast met het beheer der werkplaats, luit. E. J. Bruins, schelste Van Iterson als een onver moeide werker ten dienste van het Vader land, die vaak nachten en zijn vrije uren besteedde ten bate van het Rijk en die nim mer werkte voor zichzelven; hij overhan digde den jubilaris namens hel gelieele per soneel van de werkplaats een kleine draagmedaille benevens een gouden pol- lood, terwijl de meesterknecht Spaan derman in herinnering bracht de groote verdiensten van den mr. schoenmaker, die in zijn militaire loopbaan reeds duizenden voor het Rijk heelt weten le bezuinigen, en hem prees als een humaan en door allen gewaardeerden meester. Nadat door enkele kinderen van het personeel bloemen waren aangeboden bleef men na afloop van den dienst eenigen tijd gezellig bijeen. Het bestuur van het St.-Elizabelhs-ge- sticht is door aankoop eigenaar geworden van het kerkgebouw van de Oud-Katholieke Gemeente alhier aan de Hooigracht, met welk gebouw liet geslicht, dat steeds meer ruimte nood' heelt, zal worden vergroot. Het bestuur der Oud-Katholieke Gemeente is het gelukt, dc beschikking le krijgen over villa „Hoekstee", Zoetcrwoudsche-Singc! 48a thans bewoond door mevrouw de weduwe Mulder, welk gebouw voor den kerkdienst zal worden ingericht. Uiterlijk zal aan deze mooie villa weinig of niets wnrdpn ver anderd Door de Ouder-Commissie van de Zuidsingelscliool A is eergisteren een Ouderavond gehouden, welke ook werd bij gewoond door het onderwijzend personeel der school. Het hoofd der school, de heer D. C. Schuyt, opende de bijeenkomst met een welkomstgroet aan lien, die het wèl de moeite hadden gevonden een bezoek aan de school le brengen, al waren het er niet zoo veel, n.l. zegge vijftien ouders en wel mcc- rendeels moeders, want er waren maar drie vaders van schoolgaande kinderen onder de aanwezigen. Daarna werden door de secre taresse de notulen van den vorigen Ouder avond gelezen, alsmede liet jaarverslag, dat onder dankzegging werd goedgekeurd. Dc heer Scliuyl merkte op, evenals in het jaarverslag voorkwam, dal er weinig ouder avonden werden gehouden ten gevolge van de weinige belangstelling, die er was voor dezo avonden en door de vele moeilijkhe den, die de school had geliad door liet uit wisselen der leerlingen van de eene. naar de andere school. Er werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur en gekozen werden de heer P Huisman ais voorziller, mevr. II. J Veldhuizen—Schutter als secretaresse; verder mevr. Iterson—Smeele en de heeren P. v. d. Vos en J. v. Strien als commissie leden. De lieercn P. Huisman, P. v. d. Vos en J. v. Strien hadden reeds vroeger zitting in de Commissie, doch slelde zich weder beschikbaar, terwijl mevr. Flandrijn—v. d. Blom moest altreden, daar er geen kinderen van haar meer waren op dezo school. Het hoofd van de school besprak verder met de ouders, wat hun kinderen moesten worden. Dit zeer moeilijke vraagstuk werd door hem breedvoerig behandeld. Hij gal voorbeelden en goede raadgevingen, en ein delijk beval hij den ouders aan hun kinde ren loch vooral aan liet 7de leerjaar deel te laten nemen en daarna „Mathesis „Ken nis is macht" en teekenscholen enz. te la ten bezoeken. Daarna sloot het hoofd van de school den gezcüigcn en leerzamen avond die weer door veel te weinig ouders werd bezocht. Het Ouderblad" werd door den voorzitter van de Oudcr-Comminssie bij de ouders be kend gemaakt en hij beval dit aan. daar zij dan beter op de hoogte konden blijven van alles. Men deelt ons mede, dat op Woens dag 4 Maart a.s. in den foyer der Stads zaal een buitengewone classicale bgeenkomst gehouden zal worden voor de classis Leiden der Ned.-Herv. Kerk. Als spreker ml daar optreden prof. dr. J. R- Slotemaker <.c Bruine, van Utrecht, met het onderwerp. 'o voorstellen tot wijzigingen in het Dia conale reglement, wélke voorloopig door de Synode fijn aangenomen." De bedoeling van deze bgeenkomst is, meer bekendheid te geven aan dezo oor stellen en het vóór on tegen er van te overwegen. Op de a.s. classicale vergade ringen komen deze voorstellen weer aan do orde en moet er over gestemd worden. Nu hebben in deze vergaderingen geen diakenen zitting; alleen predikanten en ouderlingen. Om nu te voorkomen,^! de mecmng der diakenen en der 'eden 'Ier Gemeente niet gehoord zou worden, word-n allerwegen classicale bijeenkomsten gehou den, waar ieder belangstellend gemeentehd kan komen en de voorstellen besproken worden. Waar het hier gaat om de plaat» en de positie der Diaconie in de Kerk, is het van het grootste belang, dat van deze gelegenheid een ruim gebruik gemaakt wordt om op de hoogle te komen. De voorstellen zeiven behelzen het instellen van diaconale raden, classicalen, provincialen en een at- gemeenen raad, en verder het wijzigen van het verband tusschen grootere diaconieën en kerkeraden. Als uitgave van de Drukkerij Jansen, aan de Aalmarkt, alhier, is verschenen het Jaarboekje der Ned.-Herv. Gemeente te Lei den en der ringen Noordwqk en Alphen. Het is do tweede maal, dat dit jaarboekje uitkomt en het zal o.i. b.j hen, die belan stellen in de Kerk, zijn weg nel vinden, waar het toch is een gids en raad gei er ill allerlei kerkelijke aangelegenheden en zoo inburgeren als een jaarlijks terugkeren de gaarne geziene gast Door de opneming der ringen Noordwqk en Alphen is het jaarboekje feitelijk mag men wel spreken van boek, gezien den om- a-ang uitgebreid. Enkele foto's verluchten den tekst. BINNENLAND. Verwacht wordt een nota van wijziging betreffende de weeldebelasting. De uitsluiting in het kleermakersbedrijf. Ongelukken te Rotterdam met acht dooden BUITENLAND. Het rapport der intergeallieerde controle commissie op de Dnitcche ontwapening is ingediend. Marx in den Prnisischen Landdag. Vragendag in het Engelsche Lagerhuis, Nienwe moorden in Bulgarije. Ongelukken te water en te land te Roiterdam. Acht dooden. Gister namiddag te zes uur voer de motorboot „Johanna Marijke" van de huis- c-n scheepssmederij Jan Keslen uil de Lelie straat, ter hoogte van de Maashaven le Rot terdam op de rivier in de richting van de Rijnhaven. Door den mond van de Maasha ven gekomen, kwam uit dezo haven de mo torvrachtboot „Noord-Holland 3" van de naamlooze vennootschap „Koopvaart", kan toor houdende aan de Maaskade, kapitein G. M. van Os, wonende te Hcdel. Volgens de door dezen kapitein afgelegde verklaring moest de „Noord-Holland 3" naar de Maaskade en gaf hij daarom een stool op de fluit. Echter moest hij eerst bak boord aanhouden om vóór een sleep om let komen, die ongeveer terzelfder hoogte even eens de Maashaven uitvoer. De „Johanna: Marijke" wilde nog vóór de Noord-Holland 3" overgaan, maar kon dit niet meer halen, met het gevolg, dat deze motorboot van ach teren werd aangevaren door de „Noord-Hol land 3". Aan boord van de „Johanna Marijke" he, vonden zich acht personen, toen deze mo torboot, ten gevolge der aanvaring, omsloeg en zonk. Personeel van de sieepbooten „Pionier" en „Schoonhoven" redden den kapitein D. A. de Raad en den dckkneöht J. Peperkamp, die zich aan het dek van do „Johanna Marijkebevonden, toen de aan varing plaats vond en in de rivier terecht kwamen. Zij werden aan den mond van die Leuvehavon aan wal gebracht en Jtonden zich huiswaarts begeven. Dc andere zes personen, allen als draaier, enz. in dienst van den lieer Jan Kesten in diens smederij en dio zich waarschijnlijk in dc roef hAben opgehouden, zijn met de ge zonken motorboot in de diepte verdwenen en verdronken. Dit zijn: baas A, Peters, A. Zoom,, J. Ktepslra, A. Goman, M. Hijkaanp, on J. Kolb, de beide laatste jongens van 18 of 17 jaar. Op dc molorvrachlboot „Noord-Holland 3" is voorloopig, lot nader onderzoek, be slag gelegd. De rivierpolitie heelt gedurende eenige uren, doch tevergeefs, naar de lijken van de verdronkenen gevischt. Wel heelt zij de plaats gevonden, waar de „Johanna Ma, rijke" is gezonken cn dit vaartuig met een dreg vaslgelegd. Komende uit de richting van de Paul- Kruger-straat maakte gistermiddag een nieuwe molorbenzii' .vagen van de Rotter- damsche Tramweg-Maatschappij, bestuurd j door den chef-machinist H. R een proefrit in de richting Spijkenisse. Gelijktijdig met dezen wagen reed een eind verder door de Briclschclaan, op ander spoor, in dezelfde richting, een goederentrein van liet haven- spoor. Toen de motorhen zinewagen den goede rentrein in de Brielschelaan bij het begin van de Wolphaertsslraat bijna ingehaald had, zag de chef-machinist H. R. plotseling voor zich een met een paard bespannen wa gen, dat dwars over de spoor- en tramrails de Brielschelaan overstak en do goederen, trein reeds voorbij was. Een botsing wad toen onvermijdelijk. Paard en wagen, toebeliooronde aan de gebroeders J. P. en J. van Gelder, 21 en 28 jaar, die een bodedienst op Charlois hebben en beiden op den bok gezeten waren, wer den gegrepen en een eind medegeslcurd. Ztf werden van den bok geslingerd en kwamen op de straat terecht, terwijl de wagen, waarvan het lemoen brak, wat het paard vermoedelijk liet leven redde, in stukken is gereden. Zoo lievig was de schok, dat stuk ken van den wagen overal in de omgeving zijn teruggevonden. De gebroeders werden zwaar gewond, éón hunner reeds bewusteloos, opgenomen; do een bovendien met een gebroken schedel, de ander met een versplinterd been. Reiden zijn naar liet ziekenhuis vervoerd. Voor de komst aldaar was één van de broeders reeds overleden; de ander is in den vooravond gestorven In een vertrek van bet door den arbeider It. in de Beetstaan bewoonde huis te Haarlemmermeer, waren Woensdag eenige kinderen spelende bij elkaar. Het jongste, een 1V4 jarig meisje, lag in een kinderwagen. Doordien vermoedelijk do kinderen in een onbewaakt oogenblik met lucifers hebben gespeeld, is do kinderwagen in brand geraakt. Op het hulpgeschrei der kleinen, kwamen de moeder cn de buren toesnellen, die onmiddellijk het vuur doof den en het kind, dat reeds met ernstigo brandwonden was overdekt, in een deken wikkelden. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen. Ook de wijkzustc# was spoedig ter plaatse om hulp te ver- leenen. Het kind is echter nog denzclfdest avond aan de gevolgen overleden.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1