Colporteurs. Heerenhuis Keukenmeisje Winkeljuffrouw. Bericht van Inzet Winkeljuffrouw J. A. KNETEMAN, GEMENGD NIEUWS. SPGRT. RAD'O-PROGRAMMA VRAGENRUBRIEK. KEUKENMEISJE Colporteurs Atelier-Naaisters LEERLINGEN Opleiding tot Chauffeur. TE HUUR: TAVERNE, Donkersteeg W. VAN BEELEN Cz. Katwijk-Binnen en -Zee, Qiiteravond i in de Wei- marstraat in Den Haag een motorspuit van brandweer, die plotseling vooi een van den tegenovcrgestelden kant komende tram moest stoppen, geslipt, met het ge volg, dat een daar wandelende dame, de weduwe A. C. S-, bekneld raakte tusschen de auto en de leuning van de brug bij de Prins-Hendrik-straat. De dame, die gecom- plicvevdc breuken aan beide beenen beko men heeft, is door den geneeskundigen dienst naar het gem. ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De brandwacht J. A. G. viel tijdens het ongeluk van de spuit af en brak een been. Ook hij is door den genees, kundigen dienst naar het ziekenhuis ge bracht Op een Bankinstelling aan de Boompjes te Rotterdam is een kwitan tie aangeboden, groot f 2500. Deze kwitan tie was geteekend met den naam van den directeur van een groote industrieele on derneming daar ter stede, wiens handtee- kening bij de Bank is gedeponeerd. De kassier, die de op de kwitantie voorkomen de handleckening wantrouwde en ze met de gedeponeerde vergeleek, stelde verschil lende afwijkingen vast. Toen hij daarop nuar het loket ging, om het jongcmenscb, dat de kwitantie had aangeboden, te ver zoeken, .zich te legitimeeren, was dit jonge- mnnsch verdwenen De kist, w a a r i n Hugo de Groot uit liet slot Loevestein is ontsnapt, welke is het eigendom van de familie Van Boelzelaer van Dubbeldam, le De Bilt, is vervoerd naar Delft, waar zij zal worden geplaatst in het Stedelijk Museum. Zij is van gebeitst vurenhout en aan alle kanten is zij met ijzer beslagen, ijzeren banden loopen over den deksel, en zijn ook tegen de wanden bevestigd. Aan weerskan ten zit een groot metalen handvat, terwijl het deksel kon worden vastgemaakt door drie groot*1 s'olen. waarvan er twee ontbre ken. Ter zake van diefstal is le gen het Raadslid S., le Wijk-aan-Zee en Duin, proces-verbaal opgemaakt Mej. Al. D., huisvrouw van II. J. te Beverwijk, reed gistermiddag per fiets in die verkeerde richting door de Warmoes- straat te Haarlem. Een agent van politie riep haar toe af le slappen, maar zij gaf aan dit bevel geen gevolg. Op dat oogenblik snelde een man toe, die de juffrouw voor dievegge uitmaakte. De agent achterhaalde de juffrouw en bracht haar naar het bureau van politie. Daar bleek, dat zij een schoe nenhandelaar voor twee paar schoenen had opgelicht, en voorts bekende zij, zich twee Edammerkaasjes op onrechtmatige wijze te hebben toegeëigend. De recherche stelde vervolgens een onderzoek in in het huis te Beverwijk en daar werden allereerst da- meshandtaschjes en een lap stof gevonden. De vrouw bekende zich die goederen on rechtmatig te hebben toegeëigend ten na- deele van een winkelier te Velsen. Veertien dagen geleden, had zij voorts haar slag ge slagen in „De Bijenkorf" te Amsterdam, waar zij drie coupons stof had ontvreemd. Bij de firma Vroom en Dreesmann te Haar lem had zij twee coupons stof en drie cou pons kant gestolen. Eindelijk zijn in haar bezit gevonden vier kerkboekjes, afkomstig van een winkelier te Haarlem. Alle goede ren zijn in beslag genomen. D e v rouw J. L., meer bekend ills „Nijmecgsche Jansje", die altijd is aan gehouden in verband met de berooving aan rie Delftschcvaart te Rotterdam, opgesloten werd in het huis van bewaring en daaruit op ©enigszins sensationeele wijze wist te ontsnappen, is te Haarlem weer gearres teerd en gisteren andermaal naar het huis van bewaring aan den Xoordsingel te Rot terdam overgebracht. Kazcr neb rand te Gorkuui. De bovenverdiepingen van de monumen tale Tol-kazerne te Gorkum zijn geheel uit gebrand. De brand is gistermorgen onge veer zes uur door onbekende oorzaak ont staan. Jaap Verhey, een bekende Gorku mer, bracht het bericht van den brand da delijk bij de marine over, op het oplei dingsschip „De Schorpioen". De matrozen waren het eerst met een spuit aanwezig. Daarna kwamen nog een gemeente- cn de politiespuit. Groote waterschade werd aangericht in het kleedingmagazijn van de marine. De andere lokalen, die mede uitbranden wa ren in gebruik bij de landmacht (vesting artillerie) en waren ingericht als scholen. Het monumentaio gebouw staat in de Mo lenstraat, ter plaatse van het in 1598 af gebroken kasteel. Het is bekend om zijn gevel en gewelfde kelders. Veel is gered door de marine. Om half- negen was men «l°n brand meester. Onder Lakcmo 11 d (gemeente Randwijk) is gistermorgen halfzes een auto bus van de Kunstzijdefabriek te Ede, waar in 13 meisjes uit Opheusden zaten, bij een scherpen bocht, van don Rijndijk gereden. De auto sloeg driemaal over den kop en werd grootcncleels vernield. De chauffeur bleef ongedeerd, de 13 meisjes werden al len gewondeen van haar brak een arm. Gistermiddag klaagden in de wafelafdecling van de Zwolschc Biscuit fabriek eenige meisjes ever hevige hoofd pijn. Dc directie stelde een onderzoek in en bemerkte, dat een gedeelte van de gaslei ding, welke veranderd zou worden, afge broken was. terwijl de opening met een plug was dichtgeschroefd en tevens nog een buis van een kraan was afgeschroefd en deze kraan was gesioten. Een en ander had een smid Zaterdagmiddag, toen de fabriek stil stond, gedaan, zonder de directie of den bedrijfschef daarvan in kennis te stellen, liet dichtschroeven cn sluiten is blijkbaar niet zorgvuldig geschied. Bij het aanzetten van de fabriek is het gas door de beide lek ken naar binnen gestroomd en het had zich in het lokaal verzameld, met het gevolg, dat de meisjes ongesteld werden. Op drie na zijn zij echter weer aan het werk gegaan. Maandagavond z ij n F. v. d. P. en de 18-jarige E. V., door de duisternis misleid, in het kanaal aan de Enscholsche- slraat te Tilburg geraakt. Tijdige hulp redde v. d. P., doch mej. V. is verdronken. Naar „"Het Vad." verneemt, zijn van 1 Dec. 1924 tot 1 Jan. 1925 voor f 1.866.888 rrjwielplaatjes verkocht, dus voor 622.296 rijwielen. In totaal z\jn dns 1 428.186 rijwielen belast voor een bedrag vin f4.284.558. Men zal zich herinneren, dat de Minister van Financiën, b$ de invoering van deze nieuwe belasting, de opbrengst heeft ge raamd voor een geheel jaar op drie millioen fulden. In Aug. 1924 begon de verkoop van e rijwielbelastingplaatjes voor 1924. Tot 1 Oct. is toen verkocht voor een bedrag van f5.233.008, zoodat het aantal rijwielen 1.744.336 bedroeg. Het blad vraagt zich af, hoe het komt, dat thans 316.150 rijwielen minder aangege ven zijn dan verleden jaar, toen de belasting over slechts drie maanden liep. Een veronder stelling, die het meest voor de hand ligt is, dat vele eigenaren van rijwielen waohte.1) met het koopen van een plaatje tot het i voorjaar. Nader verneemt het ïïaagsche^blad, dat de totale opbrengst over 1924 heeft be dragen f5.300.031, dus het aantal rijwielen toen 1.766.677 bedroeg. Het aautal minder aangegeven rijwielen bedraagt daardoor 338.491. De z a a k-B riedée. Uit Lon den wordt aan „De Tel." gemeld: Briedée, de aangeklaagde directeur van de z.g. Brusselsche Bank, is voor den der den keer voortvluchtig, ditmaal in het land zijner tweede poging om zich aan de justi tie te onttrekken. Hij botte hier evenals in Duitschland, maar op geheel andere wijze. Hij had te Londen niet, zooals le Bonn, ook maar de minste kans, door omkooperij aan zijn gevangenschap te ontkomen, en als de noodige getuigenverklaringen voor zijn uit levering hier verleden week op tijd uit Ne derland waren ontvangen, dan zou hij den dans niet zijn ontsprongen. Wij herhalen echter, dat de Engelsche justitie de wetten tegenover alle beschuldigden strikt toepast, en toen verleden Woensdag aan het eind van den 20sten dag sinds zijn arrestatie le Londen, de magistraat van Bow Street des namiddags op het laatste nippertje der slui ting van zijn politiegerecht nog niet in het bezit van de vereischte getuigenverklarin gen was, kon hij niet anders doen dan den gearresteerde weer op vrije voeten té stel len, en omdat volgens Engelsche gewoonte hier le lande niemand tweemaal voor het zelfde delict kan worden vervolgd, maakte de magistraat van Bow Street er aanvan kelijk bezwaar legen, opnieuw een bevel schrift voor do arrestatie van Briedée uit te vaardigen. Zulke dingen komen hier zoo zelden voor, dat de Engelsche wet dienaan gaande niet in alle opzichten duidelijk is. Wij meldden echter verleden week al de verklaring van een rechtsgeleerden vriend, die voor ons naploos, dat een herhaalde ar restatie vermoedelijk wel gelast zou kun nen worden, en op verzoek van de Neder- landsche autoriteiten werd daartoe ten slotte besloten. Wij wisten verleden Zater dag reeds, dat er alle kans bestond op de uitvaardiging van een nieuw arrestatiebe vel. De noodige formaliteiten waren toen echter nog niet voltooid en om begrijpelijke redenen meldden wij Zaterdag ook niet po sitief, wat Briedée nog le wachten stond. Toen evenwel Scotland-Yard het nieuwe arrestatiebevel had ontvangen, en een re chercheur er terstond mee op uit werd ge zonden, bleek de pientere vogel te zijn ge vlogen. Wegens zijn onvoorwaardelijke in vrijheidstelling alhier had Scotland-Yard hem niet kunnen laten bewaken en men weet thans niet waar de gezochte uithangt. Niet alleen wordt er ijverig naar hem ge- zoch. Scotland-Yard Hét ook zijn signale ment in de peis publiceeien. Hierin wordt hij beschreven als een cor-» pulent persoon van wellicht ongeveer 17 stone, of le wel 108 K.G. Hij is niet alleen in het bezit van een Ncdorlandsch paspoort, uitgegeven 23 Juni 1923, maar levens een Engelsche identiteitskaart. Hij vroeg en kreeg deze laatste alhier van hel Bowslraat politiebureau, d^t met de registratie van vreemdelingen belast is en onafhankelijk is van het politiegerecht van deze straat, hoe wel zij beide in hetzelfde gebouw zijn ge vestigd. Vreemdelingen, die zich slechts hier ophouden hebben een zoodanige identiteits kaart niet noodig. Door deze te hebben aangevraagd bewees Briedée, dat hij van j plan was zich alhier te vestigen, er niet op rekenend, dat hem een veilige vestiging achter slot en grendel sfond le wachten. Het is niet bekend of Briedée Londen of zelfs Engeland heeft verlaten. Zijn vertrek uit de een of andere Engelsche haven zou aan de autoriteiten niet onbekend hebben kunnen blijven en als hij tracht zich le Londen of elders in Engeland schuil te hou den, zal hem dit niets baten, maar zijn zaak nog erger maken, terwijl een ieder, die hem op de een of andere wijze mocht helpen, zich te verbergen en zich aan zijn arrestatie le onttrekken, volgens de Engel sche wet vervolgd kan worden. Briedée kan met de Engelsche politie en justitie niet 9pelen. In ieder geval werd mij vanavond verzekerd, dat als Briedée nog in deze wereld is, hij dan wel in handen der politie zal vallen. Hoe langer de jacht even wel duurt des te leclijkcr zal hem dit op breken .,E li vroeg debezoeker, „h o e I dikwijls slacht u een varken?" „Natuurlijk maar één keer," antwoordde de spekslager verontwaardigd. GYMNASTIEK. Het conflict in „Brnnhilde", (Ingezonden.) In een gisteravond gehouden bijeenkomst van 't grootste deel der werkende leden van „Brnnhilde" is besloten zich van deze vcreeniging af te scheiden en een nieuwe vereeniging op te richten. Den laatsten tijd deden verschillende verhalen *de ronde maar men wist toch niet het juiste van de zaak. Om hieraan nu een eind te maken zullen wij trachten, u het geval uiteen te zetten. In de algemeene ledenvergadering van 2 Januari is het geschil wat er bestond, totaal tot aller genoegen, bijgelegd. Dit scheen ten minste zoo, doch eenige da gen later bleek het tegendeel, want G Ja nuari daarop volgende, werden wij verrast door een advertentie: ,,de lessen geschorst" De leden wisten hier niets van, zelfs eeni ge bestuursleden en de leider waren on kundig van het plaatsen van deze adver tentie i Eenige leden informeerden bij het be stuur naar de oorzaak van deze schorsing, doch niemand kreeg eeax afdoend antwoord Een week later werden de lessen hervat en tot aller verwondering werd door de presidente een nieuwe leidster voorgestéld. 13 Januari was de heer Koopmans door' het bestuur eervol en onder dankzegging voor de bewezen diensten tegen 1 Febr. ontslagen. Hem werd tevens verzocht niet meer op de oefenavonden aanwezig te wil len zijn. Hierdoor ontstond het „Conflict", want de heer Koopmans was op een alge meene ledenvergadering aangeno men, dus volgt hieruit, dat hij, indien er van ontslag sprake zou zijn, ook op een algemeene vergadering ontslagen zou moeten worden. Het grootste deel der werkende leden ntiiii dan ook met dit "bestuursbesluit geen genoegen (werkende leden zijn de stem gerechtigden der Vereeniging) en verliet „onder protest" het oefenlokaal, om den daaiop volgenden dag, conform artikel 7 der statuten, een algemeene ledenvergade ring aan te vragen, teneinde het aan den leider gegeven ontslag nader te bespreken. Van deze aanvrage werd echter door het bestuur geen nota genomen. Een week later volgde een tweede dringende aanvraag, tevens inhoudende het verzoek de groote uitvoering, die 7 Februari gegeven zou worden, uit te stellen. Ook hierop weer geen antwoord. Intusschen werd de vice- presidente in een bestuursvergadering op voorstel van de presidente^ tiet de op merking: „Het is beter, dat je weg gaat, want je bent het toch niet met ons eens," geschorst! Toen genoemd bestuurslid hier mede geen genoegen nam, en ook niet be hoefde te nemen, werd de vergadering ge schorst! Daarna ontving een eere-lid de mededeeling van het bestuur, dat zq niet langer als zoodanig erkend kon worden (dit eere-lid is vanaf de oprichting lid geweest) en ontvingen 10 werkende leden, tevens ■jjei da vice-presidcnte, haar royement. Vol gens art. 15 van het huishoudelijk reglement is deze manier van royeer en totaaf onmoge lijk. Van een bestuurslid (de presidente) dat 15 jaar deze functie heelt vervuld, mag toch verwacht worden, dat zij niet den inhoud van het reglement op de hoogte is en hier ook naar handelt, wat volgens art. 9 van het reglement haar plicht is. Na dit gebeurde werd door de werkende leden voor derde maal en wel per deurwaar. der-exploit de nog steeds niet uitgeschre ven vergadering aangevraagd. Binnen 8 dagen moest nu bericht komen anders kon den de leden zelf een rechtsgeldige verga dering beleggen. Er kwam ook bericht, en wel, dat de vergadering tegen 18 Februari zou worden uitgeschreven. Dc leden hadden maar weer geduld, want zij vertrouw den dit schrijven op den eerstvolgende clubavond wilden de dames in het oefen lokaal iets gaan vragen, doch zij brachten het niet verder dan de deur, want deze werd angstvallig bewaakt door eenige heeren. waarvan één zelfs eerclid van het K. N.G Y is. Is dit in praktijk brengen van het: „reikt elkander als broeders de hand" (uit het turnlied). Hierna vroegen de leden aan het bestuur op de agenda van de door hen aangevraagde vergadering, het volgen de punt te willen plaatsen: royeering van mevr. Dieben, mej. Libot en mej. v. Es (deze drie dames vormden het bestuur), doch wat doet nu het bestuur, zij keert heel leuk de rollen om en plaatst op de agenda, inplaats van het aangevraagde punt: voorstel tot royement van nog 5 da mes, die de aanvraag mede onderteekenden. Ook een opvatting 11 De convocaties wer den ontvangen, maar do 12 dames die het eerst ongeldig geroyeerd waren, zagen niets. Om op deze manier de teugels in han den te houden is geen kunst en verre van fatsoenlijk. De uitgeschreven vergadering bleek ook niet; de aangevraagde te zijn, maar wasverbaast U nietde alge meene, jaarlijkscbe ledenvergadering cn was uitgeschrevenin 't gymnastieklokaal. Nu blijkt dus al heel duidelijk, dat op dit bestuur geen staat is te maken. De leden schreven nu volgens recht zelf een vergadering uit tegen 17 Februari, met op de agenda, royement van het bestuur. 16 Febr. kwam weer bericht, dat de op 18 Febr. uilgeschreven vergadering twee da gen vervroegd was. De vijf nog le royeeren dames hadden hier toegang en toen deze kwamen, waren twee portiers aanwezig om de convocatie's te controleeren. Waarom toch al die hcèrenhulp? Iedereen zal het nu met ons eens zijn, dat het bestuur van „Brunhilde" zoo het een rechte zaak voor stond, ons oogenblikkelijk de eerste maal de aangevraagde vergadering had gegeven. Na alle handelingen die door dit bestuur zijn gepleegd, zal het niemand verwonderen dat de dames onder zulk een bestuur zich niet langer willlen scharen. Hoezeer het hun ook spijl, hun geliefde vereeniging, waar zij steeds met veel animo voor gewerkt hebben, door de handelingen van enkelen vaarwel te moeten zeggen, meenen zij toch niet anders le kunnen en te mogen. Het verloop van het geheel is hier slechts in grove trekken weergegeven. Wilden wij in finesses treden dan zouden wij te veej ruimte van de geachte redactie vragen. U redactie, hartelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend namens vele voormalige le den van Brnnhilde. Mej. H. HOOGENDOORN. Mej. A. v. d. WEEL. „Nieuw Brnnhilde". In een gisteravond gehouden bijeenkomst in „De Harmonie" werd de dames-gymnas- tiek-vereeniging „Nieuw Brnnhilde opge richt. Den heer S. J. Koopmans, leeraar Kch. oef. M. O., werd verzocht de techni sche leiding op zich te willen nemen. Het bestuur werd als volgt samengesteld: mevr. Van Dorsten, pres., mej. J. v. d. Up- wich, vice-prese., mej. H. Hoogendoorn, secretaresse, Warmonderweg 2, Oegstgeest, mej. N. Otto, 2de secretaresse, mej. A. van Tol, penningmeesteresse, mevr. "Van der KlootVan Ingen Schenau en mej. A. v. d. Weel, commissarissen. LAWN-TENNIS. Voorwedstrijden Wimbledon. Ofschoon de grens voor liet aantal in schrijvingen te Wimbledon zoo ver moge lijk getrokken is n.l. 128 in het heeren enkelspel, 64 in dames-enkelspel en hee rendubbelspel enz., is de belangstelling on der Engelsche en internationale spelers zoo groot, dat elk jaar een belangrijk aantal afgewezen moeten worden. Vreemde spelers hebben zich aangaande hun spelpeil be hoorlijk te legilimeeren alvorens zij toege laten worden. Aan een aantal van die „réfusés" wordt nu nog een kans gegeven. Ingaande dit jaar is de bepaling getroffen, dat uit de ge- weigerden 32 voor dames- en heeren-enkel- spel en 16 paren voor de dubbelspelen ge kozen zullen worden, welke spelers voor- wedstrijden kunnen spelen in de week aan Wimblodon voorafgaande op de grasbanen van de Rochampton L. T. C. Van die 32 spelers in de enkelspelen wor den de laatste 8 toegelaten tot de Wimbledon- wedstrijden; van de 16 paren voor de dub'- bels de laatste 4. SCHERMEN. Competitie 1925. Volgens de officieele mededeelingen van don K. N. A. S. B. zullen er 20 ploegen a&n de competitie 1925 deelnemen. SCHAKEN. Een internationaal tornooi te Baden. Van 15 April tot 15 Mei zal te Baden- Baden een groot internationaal schaaktor- nooi gehouden worden. Dr. Tarrasch is met de organisatie belast. Er zullen twintig schaakmeesters uilgenoodigd worden. De lieer Euwe heeft een uitnoodiging lot deelneming ontvangen. Zeer waarschijnlijk zullen beroepsbezigheden hem beletten aan deze uitnoodiging gevolg te geven. KORFBAL. De wedstrijd ReadyWesterkwartier. De protest-commissie van den N. K. B. heeft het protest van Westerkwartier inzake den wedstrijd ReadyWesterkwartier, ge speeld op 28 December 1924, toegewezen en diensvolgens het Bondsbestuur geadviseerd den uilslag 32 te annuleeren en den wed strijd opnieuw te doen vaststellen. De protesten van Nausikaii versus Wester kwartier en van Hercules contra D. D. V., zijn afgewezen. VOOR DONDERDAG 19 FEBRUARI. 7.50: Hamburg (392 M.): Theaterkronick. 10.15: Amsterdam (2175 M.): Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Amsler- damsche lijd). 11.20: Leipzig (ongev. -160 M.): Miltags- musik. 11.50. Manchester (375 Af. 2ZY)Concert door the „2ZY"-quartet. Newcastle (400 M. 5NO): Jean Forayth (mezzo-sopraan) Concert uit het Tilley's Restaurant. 12.50: Parijs (1780 M. SFR): Concert van het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 1 20: Londen (365 M. 2LO): Tijdsein van Greenwich Wekelijks concert van nieuwe gramophoneplaten. 3.20: Cardiff (351 M. 5WA): The Station Orchestra. 3.50: Birmingham (475 M. 5iT): Tho Sta tion Piani Quintet John Buckly (bariton). Leipzig (ongeveer 400 M.): Concert der „Ilauskapclle". Berlijn (330 en 505 M.): Concert. Aberdeen (495 M. 2BBD): The Wireless Septet Robert E. Anderson, (bariton). 4.20: Londen (365 M. 2LO): Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Am- slerdamsche tijd). 5.05: Parijs (1780 M. SFR): Concert met medewerking van solisten. 5.20: Hamburg (392 Al): Concert klas sieke muziek Programma van Schumann. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 AI. 5XX): Tijdsein van de Big Ben. 7.25: Leipzig (ongev. 400 Af.): Concert viool, cello en piano. 7.55: Londen (365 M. 2LO): Kamermu ziekavond Strijkkwartet: Quartet in 6 Minor (Mozart) Vioolsolo: Fuga voor viool in A Major (Tarlini-Kreisler). Bournemouth (885 M. 6BM): Concert -w muziek van Bach, Beethoven, Weber effl Tchaikowski. 8.15: Hilversum (1050 Af. NSF): lliIver- 9umsche Draadlooze Omroep Overbreiu ging vai het Concert uit het Concertgebouw te Amsterdam Orkest van het Concert gebouw Dirigent Afax von Schilling*, onder wiens leiding o.m. ten gehoore zullen worden gebracht: Salomé's Tanz cn slot scène uit „Salomé" van Richard Strauss cd) waarbij de solopartij vervuld zal wordefi door Barbara Kemp. Buitendien zal Barbara Kemp met begeleiding van het orkest voor dragen de „Glockenlieder" van Max van Schillings. 8.20: Chelmsford (1600 M. 5XX): Concert en Cabaretprogramma van the New Prin cess Restaurant. 9.20: Parij9 (1780 M. SFR): Dansmuziek, Chelmsford (1600 Af. 5XX): Concert: Pietr- novoordracht door Sapellnikoff: Sonata li B Flat Afinor (Chopin). 10.50: Londen, Chelmsford (365 M. 2LQ en 1600 M. 5XX): The Savoy Orphean® ana Savoy Havana Bands. Af. W., te L. Als u door haar weg blijven tot hoogere uitgaven gedwongsn wordt, kunt u eenige schadevergoeding van liaar ei9chen. L. G., le L. U is verplicht het geld te betalen ten huize van uw schuideischer. Al. K., te L. De secretaris van de Wö- ningbouwvereeniging „De Eendracht" it m heer P. J. Bomli, 3-October-straat 64. Mevr. KROO.I, Stationsweg 25 vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige met 1 Alei een of flink 2de Meisje P. G. V' g» v- 3S37a Voor Leiden en omgeving UoDnen nog eenige nette welbespraakte 3752 geplaatst worden tegen vast talaria en provisie. Brieven Letter S. aan Zand vliet') Boekhandel Lelden Bekwame en gevraagd. 3777 w. F. KORS, Haarl.straat 241. Gevraagd met Mei ot eerder Net Jongnieusch wenscht Brieven Bureau van dit Blad onder No. 4108a. Oegstgccstcrlaan 18, bev, 5 groote kamers, serre, keuken, voor- en achtertuin met schuur, voor f 800.per jaar. Adres Witrd 7, Telefoon 473. 3526 P.G. kunnende koken en zelf standig werken. Flink salaris. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 3769. Bouw- en Aichitecten-bmean "nssanlaan, Oegstgeest. Fabrieksbouw. Villabonw. Verbouwingen. Beton- eD Uxerconstrnctie. Bonwk. adviezen. 9407 GereiBond (Leiden) op Donderdag 19 Febr. a s. 's avonds 8 nnr, gebouw „Prediker". Spreker Ds. BENES v. Monster Onderwerp Schrift en Belijdenis Plaatsen vrij. Het bestuur 4073* Gevraagd een Iliukc 3782 Hongaaraohe BUSTEPILLEN vronderb. uitw. onschadelijk. SCHNEIDER Den Haag, Wagenstr. 118 LEIDEN, Staanaohuur 1 C. F. 3742 Vrijdag 20Februari '2ö, avonds 7 ure, in het No tarishuis te Lelden, ten over staan van den Notaris B. H. STUMPEL aldaar, Afslag van: 1. liet Hecrcnhuis en Erf aan het Rapenburg No. 51 te Leiden, groot 2 Aren, in bod op f 15000.- 2. Het nois en Erf aan het Utrechtsche Jaagpad Nr. 21 aldaar, opI 3900.- Verhooglngen zooals ge bruikelijk, eebter zonder uit- keerlng van premie. 3647 ALBERT HEIJN Doczastraat O, VRAAGT een nette 378» Agent Leldsch-Dagblad voor beveelt zich beleefd aan tot het plaatsen van Ad- vertentiën, het aannemen van abonnementen en Drukwerk voor denhandel.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7