AGENDA. De Burgemeester van Oegstgeest jubileert. UIT DE RIJNSTREEK. Woensdag. „Jcrutl" (Middelstegracht 8): Avondsa menkomst. 8 uur. Ivcgcr des Heils: Bijzondere samenkomst. B uur. Stads zaal: Zesde Volksbijeenkomst. Le vensliedjes door den he^r Clinge Doorenbos. 8 uur. Wijkgebouw Langeslraal: Ontwikkelings avond. Spr. mevr. W. van Itallievan Emb- den over „Wat moet de vrouw weten om haar kiesplicht te vervullen. 8 uur. Zom'erlust"Propaganda-feestvergade- ring met bal afd. Leiden Bond van Rij wiel- e»n Motorhandolaren m Nederland. 8 uur. K a l w ij k-a a n-Z e e. Gemeentezaal: Spreker de heer Van Spijkhoven. 7 uur. Donderdag. „De Burcht": Uitvoering Chr. muziekver. „Alhalia". 8 uur. „In den Vergulden Turk": Vergadering aandeelh. N. V. Ned. Fabriek van Ver- duurz. Levensmiddelen v.L W. Hoogen- straaten Co., Leiden—Alkmaar. 2 uur. „Jeruël" (Groenesleeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. Nutszaal: Openbare vergadering Her vormde (Gerei.) Staatspartij, spr. dr. J. O. S. Locher over Nationaal-internationaal. 8 uur. „Prediker": Openbare vergadering Geref. Bond. Spr. ds. Benes, van Monster, over Schrift en Belijdenis. Stadszaal: Lezing met lichtbeelden over Egypte door prof. dr. G. J. Thierry. 8 uur. Stadszaal: Uitvoering CJhr. zangver. ,,L. e,d. a. g. o. h.". ,,De Schepping." Kwartier over 8 uur. „ZomerluBt"Cabaretavond met bal afd. Leiden Ned. Reis-Ver. Halfnegen. K t w ij k-B innen, lokaal Kerk plein: Openbare vergadering Chr.-Hist Kiesvereniging. Spreker de heer J. R. Snoeck Henkemans over Ziekteverzeke ring. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Februari a.s. waargenomen door de apotheken van-de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. Hiervoor is ook al weer noodigi een goede onderlinge verstandhouding, waarbij wg er naar moeten streven elkaar het leven zoo aangenaam mogelijk te maken om zoo doende de arbeidersklasse uit haar onder drukking 'te vorfieflen. Spr. bes/uit zgn rede met een opwekking vooral spoedig actief te worden, daar het anders te laat is, doordat van Regerings wege plannen bee taan het opziokthoudend personeel op geljjken Yoet te stellen met bet lagere. De Voorzitter dankte mede namens de vergadering, welke door oirca twintig man bezocht was, den heer Van Geffen voor zjjn welsprekend betoog en stelde de gelegen heid open tot het stellen van vragen, waar van eohter geen gebruik gemaakt werd. Hierna weid overgegaan tot het huis houdelijk gedeelte der vergadering. Morgen, 19 Februari, zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de keer S. Th. Buijs, thans hoofdadministratïef amb tenaar ten kantore van den Gemeenteont vanger, in gemeentedienst trad. Het bestuur van de Leidscke Coöpe ratieve Keuken zit niet stil in zijn stre ven, om hot den consumenten zoo gerief lijk en aangenaam mogelijk te maken. Was reeds door het in-dienststellen van den bekenden, netten bestelauto een groot-r verbetering in de bezorging bereikt, thans is door het in-gebruik-nemen van de nieuw gebouwde rijwielbewaarplaats voor de be zoekers van het restaurant aan een ge rechtvaardigde klacht op afdoende wqae te gemoet gekomen. In de aan de zijde van het gebouw der keuken aangebouwde ga rage, die plaats biedt voor al het rollend materiaal van de inrichting, is een flinke ruimte uitgespaard voor rijwielen. De garage met chauffeurswerkplaats, gebouwd door de Gebroeders VlaardiDger- broek, naar een plan van den architect M. C. van Straten, maakt een zeer keurigen en solïedcn indruk, terwijl voor een dege lijke, clcctrische verlichting werd gezorgd door de firma De Vries en Stevens. Het geheel is een groots verbetering voor het uiterlijk aanzien van liet betreffende stadsgedeelte. Hedenvoormiddag was het bijzonder druk in en om de veilingsloods aan de Boommarkt, hoewel er ditmaal geen groen ten geveild werden. Verkocht werd de in ventaris van de veilingsloodsfusten, man den, bankeD, een brandkast, enz, alles toe- behoorende aan de Leidsche Tuinders-Pa troons-Vereeniging, op welker bezittingen de Leidsche Tuindersleenbank, wegens ach terstallige ..schuld van de Vereeniging, be slag heeft gelegd. Er zullen, naar men ons meedeelde, op deze wijze nog meerdere bezittingen der Vereoniging worden ver kocht. De schuldeischer wilde ook nog ver- koopen het vrij kostbare electrische mijn- toestel, waartegen het bestuur der L.T.P.V. gerechtelijk heeft geprotesteerd, zoodat hierover eerst nog de beslissing van de Rechtbank moet vallen. De Tuinders-Patroons-Vereeniging „On8 Belang", die, zooals'wij gisteren meedeel den, de veilingloods voor den tijd van drie jaar heeft gehuurd, heeft ook de meeste ze^ Burgemeester Van Griethnysen ken van waarde op de veiling gekocht, zoodat deze wel weder voor hetzelfde doel zullen gebruikt worden. Er was door het "bestuur assistentie van do politie aangevraagd, doch, hoewel er een roezemoezige drukte in en om de loods heerschte, bleef de onderlinge vrede be waard. Bij de politie alhier is door v. d. H. aangjfte gedaan, dat in den afgeloopca nacht in zijn woning aan de Kattenpoort een muntgasmeter is gelicht, waarin zich een bedrag van f 7 bevond. Gistermiddag reed een tweewielige wa gen, bespannen met een hit, tegen een fiets aan, welke geplaatst was tegen het hek van een liuis aan het Rapenburg, waar door het dier dusdanig schrok, dat het op hol sloeg. Gelukkig werd het dier spoedig tot stilstand gebracht, zoodat persoonlijke ongelukken uitbleven. Op verzoek van den commissaris vhti politie alhier is door de Amsterdamsche politie aangehouden en naar hier overge bracht K. U-, verdacht van inbraak in het Rijksopvoedingsgesticht aan de Gevangen- laan alhier. Hij wordt ter beschikking van de politie gesteld. Heden herdenkt de heer J. G. M. van Griethuijsen den dag, waarop hij vMr 26 jaar benoemd werd tot burgemeester der ge meente Oegstgeest. Tal van vlaggen kondigden heden dit heuglijk leit aan. Jan Gijsbert Martinus van Griethuysen, werd geboren den 3en Sept. 185G te Tuil en 't Waal. Achtereenvol gens is hij secretaris en ontvanger geweest der gem. Ameron- gen (van 1883 1890), secretaris van Voorschoten (1890—1893), bur gemeester v. Bleis- wijk en Moerca- pelle (1893—1897). Hij werd in 1897 benoemd tot secre taris en in 1900 tot Burgemeester der gem. Oegstgeest, .terwijl hij van 1900 tot 1920 tevens burgemeester was van Voorhout; 30 Aug. 1924 js hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Te 10 uur verzamelden de kinderen der -1 hoogste klassen van alle scholen zich met de onderwijzers voor het Gemeentehuis, om den jubilaris hun hulde te brengen. Onder leiding van den heer J. van Noord, hoofd der Gemeenteschool aan den Morsch, werd den jubilaris een tweetal toepasselijke liede ren toegezongen, voorafgegaan door het Wil helmus. Na dankbetuiging door den burgemeester werd een driewerf hoera aangeheven. Een prachtig bloemstuk wérd tijdens deze plechtigheid overhandigd door een tweetal kinderen. Na het binnenleiden van den jubilaris met zijne familie werd hij ontvangen door eere comité, comité en commissie. Het eere-comité was samengesteld als volgt: ds. T. J. Jansen Schoonhoven, pastoor P. M. de Vetten, rector Kleintjes (Duinzicht), ds. Joh. Rauws, ds. A. J. Ruijs en C. Pelten- burg, comm. der Burgerwacht. Het comité bestond uit de heeren: C. Bak ker, J. v. d. Voet, G. Lubbe, mevr. A. Kort Hartgerink, mej. H. Pel, de heer H. W. Ru benkamp en dr. D. Timmermans. De commissie, bestond uit 45 verschillende ingezetenen. De jubilaris werd toegesproken door den heer C. Bakker, voorzitter van het Huldi- gings-comilé, die de volgende rede hield: Mijnheer de Burgemeester, Dames en Heeren. Namens het comité uit de commissie van de burgerij van Oegstgeest, ter huldiging van het 26-jarig burgemeesterschap van u. M.H. de Jubilaris, is het mij als voorzitter een eer het woord tot u te mogen richten op dezen stond, een $er en een genoegen tevens: niet omdat u het zelf zoo. prettig vindt in het openbaar (p worden gehul digd, maar omdat vrijwel de geheele bur gerij dal zoo wenschte. Ik kan u de verzekering geven, dat toen onze commissie haar voelhoren» uitstak om te onderkennen in hoeverre een huldiging van u, M. de Burgemeester, op dezen dag, sympathiek in de gemeente was, zij overal veel medewerking ondervond, en dat mag u aangenaam stemmen, het strekt den bur gers van Oegstgeest lot eer. Wij weten allen, dat het burgemeester schap tegenwoordig geen sinecure is en vooral met hel burgemeesterschap van een groeiende, bloeiende en welvarende ge meente, gelegen aan het zellkantje van een groote stad; maar wij weten ook, dat door u 25 jaren met vaste hand en groote werk zaamheid de in dien tijd sterk vooruit ge- gane gemeente is bestuurd geworden. In dien tijd zijn natuurlijk de omstan digheden gunstig geweest voor den bloei van Oegstgeest en hebt u medewerk era lot dien vooruitgang gehadl In dit verband kan het ons en ook u zeker spijten, dat één der leden van ons comilé, onze jongste wethouder nog steeds aan het ziekbed ge kluisterd, hier niet aanwezig kan zijn: doch u als hoold van onze gemeente, hebt altijd volijverig getracht aan hoogere eischen van het gemeentebeleid te voldoen en het altijd noaT beste weten de algemeene belanden van onze gemeente op voortreffelijke wijze gediend. Eens hoorde ik van u: ik ben een rare man, en wanneer we dit raar beschou wen in den ïin van zeldzaam dan on derschrijven we dit ten volle. Wanneer we zoo in onze gemeente eens vragen van wel ke politieke kleur is nu eigenlijk onze eer- sle magistraal onze burgemeester dan weet eigenlijk niemand dit ieder een beschouwt u als een ernstig, geloovig man, maar politiek niets voor den burgemeester! Nu is hel natuurlijk heel gemakkélijfoc geen lid van een kiesvereeniging te zijn, maar. om als hoofd van een gemeente, met iedereen in aanraking komende, zoo strikt neutraal en onparlijdig iedere per soon en iedere zaak te beschouwen, dat AI. de Jubilaris, getuigt van een werkelijk boven de partijen staan, waarvoor ons res pect en onzen dank. 25 jaren lang hebt u, M. van Grielhuijsen, naast het burgemeesterschap ook het se- crelariaat van uw gemeente waargenomen, en zelfs in de moeilijke oorlogs- en mobl- lisaliejaren, die achler ons liggen, waart gij do ziel van alle werk. Ook toen hebt gij met uw verbluffende werkkracht en ijver getoond pal te slaan voor de belangen van alle Oegslgeeslsche ingezetenen Uw ver diensten ter secretarie zijn verre boven on ze lof vcrhevenl 25 jaren zijt u ook, Mijnh de Burge meester, ambtshalve hoofd van de politie geweest en al dien lijd hebt u het gezag hoog gehouden. Uw eerbied voor het gezag, voor de wet ten en verordeningen, heeft U niet de repu tatie van plooibaar bezorgd; want zij, die gisteren of voorgisteren U na stonden, kun nen getuigen wel van Uwe welwillendheid, maar nooit van eenig uit de lijn gaaD, en zoowel hel één als hel andere zonder eenig onderscheid des persoons onze burge meester is het gezag hoog houdende, strikt rechtvaardig en onparlijdig! Als voorziller van den Raad ik zou haast durven zeggen: alle vergaderingen in die 25 jaar van den Oegstgecstschen ge meenteraad door U geleid zijn daarvan kan ik pl.m. 17 jaar getuigen en ieder lid van de Oegslgcestsche vroedschap daarvoor en na ons, zal spreken over Uwe correcte leiding de notulen zijn altijd voorbeeldig door U zelf verzorgd de leiding is per- fectl De menlaliteit van de gemeenteraads leden van dezen tijd brengt weé een zekere recaicitrantie mede, al is het dan niet be paald in Oegstgeest dan elders: doch de Oegstgeestsche raadsverslagen zullen, onder Uwe leiding, nooit getuigen van gemis aan waardigheid, zooals uit de bladen,, ik zal maar zeggen van tusschen Nijkerk en Zwijn drecht.wel eens tot ons komt.daar voor zorgt de leider en dat komt mede in hoofdzaak daarvan, dat deze de zaken in behandeling, altijd machtig is, onder de knie heeft. Onze burgemeester js niet alleen administratief op de hoogte, doch geen moeite, mijnheer de jubilaris, is U te veel om ook technisch door Uwe medewerkers op de hoogte te wordert gebracht. Eeimifei. de tijd komen dat het burge- moesi^ffjk juk ook U te zwaar zal druk ken dat jongere krachten weder geroe pen worden Uwe taak te vervolge*! Wij hebben gemeend U niet meer te kun nen eereu, U niet beter te kunnen huldigen dan aan degenen, die na ons komen, aan de burgers van Oegslgcest, die in 't verre verschiet we hopen tot in lengte van dagen ons mooie gemeentehuis zullen in- en uitkomen, op- en afgaan. Uwe beel tenis in metaal te laten I We hopen dat deze plaquette met Uwe beeltenis tot de gemeentenaren van Oegst geest altijd zal spreken van een arbeidzaam, plichtsgetrouw, bekwaam en hoogstaand burgemeester van dezen tijd: van mijnheer J. G. M. van Griethuijsen. 5Ve danken den ontwerper van dit werk, den artist mijnheer Zwollo, dat hij voor deze bedoeling ons zijne medewerking heeft verleend. We doen een beroep op het Oegst geestsche gemeentebestuur van thans, deze plaquelle een waardige plaats in het raad huis le willen geven! Wij hebbcri mede de vrijheid genomen op dezen feestdag, bij dezen mijlpaal van Uw ambtelijk leven, het raadhuis wat te ver sieren, ter Uwer eere, en ook ora U mede voor de Uwen een souvenir aan te bieden, als voor U staat. God geve dat U met al de leden van Uwe familie, deze alienlie, in vriendelijke her innering aan dezen dag, nog vele jaren in gezondheid moogt aanschouwen! Dames en heeren: leve de Burgemeester ,en lang, lang leve mijnheer v. Griethuijsen! Hierna verkreeg ds. Jansen Schoonhoven, namens de Ned. Iferv. Gem het woord. Hij zeide: i. Hooggeachte Burgemeester. Als ik hier spreek voor de Herv. Gem. van Oegstgeest, is het mij een groot genoegen. Nu ds. lluys hier in ons midden is heb ik in overleg met het Comité hem dit overge dragen. Toch kan ik niet nalaten een enkel woord tot u.te richten. U hebt hier in de gemeente een groot le- vensdeel gearbeid en wij kunnen getuigen dat u dit met vruchten thans ziet beloond. Ook voor uw gezin is dit een groot voor recht. ik geel u de verzekering dat uw gemeente dezen dag zeker medeleeft en spreek den wenscli uit, dat God u moge geven, dat u dit nog vele jaren mag beleven. Ds. Ruys spreekt hierna ook als vriend. Wanneer wij zoo staan bij een groolen mijlpaal van uw leven, bedenken wij wat u voor ons hebt gedaan. 25 jaren hebt u in onze gemeente onderwijs gegeven als hoofd der gemeente. Het aantal leerlingen is de laatste jaren reusachtig gestegen. Wij heb ben van u aanschouwelijk onderwijs gehad. Trouw, was uwe leuze, uw ja was uw ja, uw neen, uw neen. Wat ik persoonlijk aan u te danken heb gehad is hier niet te be spreken. Ik dank u hiervoor van harte. Wanneer u kapitein geweest was van een zinkend schip, was u voor zeker de laatste geweest, die dit verlaten had. Uwe gemeente is niet een zinkende gemeente, doch een steeds groeiende. Door het betrouwbare stu ren van het roer der gemeente is de hel vaart tot hiertoe gekomen. Van de raads vergaderingen ging een wijding uit, die in de gemeente weerklank vonij. Ook gedenken wij, dat uwe dierbare echtgenoote van u en uw gezin .werd weggenomen. In dien tijd is u ook gebleken hoe de gemeente met u en de uwen medeleefde. U hebt allen een voorbeeld gegeven met uw trouw en volharding door uw arbeid. U hebt niet anders jian uw plicht gedaan met het oog gevestigd op Hem, die u daartoe de kracht gaf. Geef Hem die eere, die Hem toekomt Wij danken u van barle voor wat u ge weest zijt voor de gemeente als ook voorde Ilerv. Gem. Dat u nog lang gespaard moge blijven ats Vriend en burgemeester, is m'jn dierbare wensch. Pastoor de Vetten verkreeg vervolgens het woord. Sedert kort in onze gemeente, kan ik dan ook geen lange rede houden omdat ik nog niet voldoende heb ondervonden. riet zingen der kinderen zooeven heeft wel het bewijs gegeven dat u ook met de kleinen zoowel als groolen medeleeft. Dat u nog lang gespaard moge blijven voor het heil der gemeente. Hierna werd eene pauze gehouden en werd de koffie rondgediend. Tijdens deze pauze hadden wij gelegen heid de talrijke prachtige bloemstukken die de jubilaris ontvangen had te bezichtigen Ds. Rauws sprak alsnu namens de kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente. De invloed van U en Uw gezin in het kerkelijk leven is in deze gemeente niet ge ring. Als Voorzitter van de Kerkvoogdij geeft U zich met geheel Uw hart en werkkracht waarover U beschikt. Met groole nauwgezetheid droeg U een groot aandeel bij. met de behandeling der H. Omslag, voor de Ned. Herv. Kerk. Hier mede spreek ik namens dit college den wensch uit, dat God U nog vele jaren moge sparen. De heer C. Peltonburg sprak namens do Burgerwacht en wenschte den jubilaris van harte geluk met de herdenking van dezen dag Voor de groote belangstelling die U bebl getoond voor de Burgerwacht zij ik U namens de B. W. hartelijk dank. Hierna sprak de heer 3. C. Spaargaren als oudsle wethouder Geachlc Burgemeester. Veel heeft de voorzitter van het Couiité der ingezetenen U toegesproken en toege- wenscht. waar wij ons als raadsleden ten volle bij kunnen aansluiten. Maar daarom is het mij als oudsle Wet- i houder, welke hel voorrecht had ongeveer deze 25 jaar aan uw zijde te slaan, 'n genoe gen, op dezen belangrijken dag in Uw Leven ook een oogenblik naar voren te treden, om U de gevoelens le verloören, die Uwe Wet houders en Raadsleden op dezen dag ge- zielen. Wij wenschen U van harte geluk mei het feil dat U heden herdenkt. Gedurende een tijdsverloop van 25 jaar hebl U ook onder zeer moeilijke omstandig heden het bewind gevoerd. Steeds hebt gij voor de belangen van de gemeente Oegst geest gewaakt. De groole verantwoordelijk heid welke aan Uw ambt was verbonden wprd steeds in hooge male door U gevoeld. Wat gedaan kon worden om die belangen van Oegstgeest te bevorderen, het werd door U ter harte genomen. Met groote on partijdigheid en voortvarendheid, en nim mer zullen de Raadsleden vergelen wal door Uwe stoere werkraebt werd verricht. Het is heden ook niet zonde reden, dat "de Raadsleden U ook hulde betuigen voor Uw laclvol optreden als voorzitter in de raadsvergaderingen, en voor de aangename wijze waarop U deze vergaderingen wist te lijden, en geve U de verzekering dat wij deze ten aJle tijde iftet groofete genoe gen zullen blijven gedenken. Mag ik len slotte eindigen met hel uit spreken. van den wensch dat hel U gegeven moge zijn nog geruimen tijd onze leidsman te blijven, als dan zijn wij zeker, de ge in een Ie Oegstgeest nog steeds in groei en bloei te zullen zien toenemen. Vervolgens kreeg het woord de heer L. J. v. Douvén, hoofd aer Kath. school, namens de onderwijzers. Spr. huldigde den jubila ris namens de onderwijzers en zeker ook namens de kinderen met dezen blijden feestdag. De heer Wirla sprak voor de Ver. voor Chr. belangen. De heer G. Kok voerde tenslotte het woord namens het secretariepersoneel, den wensch uitsprekende, den jubilaris nog velo jaren als hun hoofd in hun midden te mogen zien Hierna antwoordde de burgemeester on geveer als volgt: Geachte Dame3 en Heeren. Zeer heeft het mij verrast in zoo groolen getale U hier vereenigd te zien. Was het aanvankelijk plan dit feest in huiselijken kring te herdenken; ik ben gedwongen hier op terug te komen. Deze huldiging is voor mij te veel. Van alle gemeenlenaren heb ik steeds groote medewerking gekregen. Zeer goed heb ik dit vertrouwen ondervonden in de distrihutiejaren. In at deze 25 jaren heb ik in het steeds bloeiende Oegstgeest van zeer velen medewerking mogen ondervin den. Niet onbesproken wil ik laten dat het 25 jaar is geleden dat het besluit genomen weid, dit gemeentehuis te stichten. Een der toenmalige wethouders is thans nog hier tegenwoordig, n.l. de heer Spaargaren. De dankbare herinnering, mij dezen dag geschonken in den vorm van dit zeer ■schoone geschenk, stel ik op zeer hoogen prijs. Een woord van hulde voor het ge zamenlijke comité voor het genomen ini tiatief en een woord van bijz ndere hulde aan den kunstenaar den heer M. Zwollo (te Leiden). Onder dikwijls zeer drukkende omstan digheden heb ik veler medewerking onder vonden, waarvoor hier mijn dank. Hartelijk dank aan H. M. de Koningin voor het vertrouwen in mij gesteld voor de benoeming. Het is mij niet mogelijk ieder persoonlijk mijn diepgevoelden dank le betuigen; waar om ik hier dezen uit, alsook aan alle cor poraties en ingezetenen. Met weemoed gedenk ik de ons ontvallen medeleden van den Gemeenteraad, n.l. de heeren A. Juffermans en G. Boon. De hoop, dat de gemeente Oegstgeest lang moge groeien en bloeien is mijn innige wensch, waarom ik voorstel een hoera aan le hellen op liet welzijn dor gemeente Oegslgeeet. Hieraan gaven alle aanwezigen gehoor. t ervolgens werd de eerewijn aangeboden, waarmede deze ochtendplechligheid was af- geloopen. Hedenmiddag van 3—5 uur bestond ei gelegenheid den jubilaris te complimea- teeren. Alphen. De hoofdcommies der poste rijen, de heer J. M. Bekaar, is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor, 1 alhier. Voor een geheel bezette zaal gaf het mannenkoor „Kunst na Arbeid" gister avond in het Nutsgebouw alhier haar jaar- lijksche uitvoering. Een aan afwisselingen rijk programma werd dien avond geboden en do aanwezigen hebben van goede zang en muziek kunnen genieten. De voorzitter der vereeniging, de heer Stellingerwerf opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Over de behaalde resultaten in het afgeloopen jaar kon spr. tevreden zijn, niet zoozeer wat betrof de toename van het ledental, de quantiteit, dan wel de kwaliteit van bet koor, hetgeen hij toeschreef aan hun volijverigen direc teur den heer D. v. Beek, te "Woerden. En- passant deed hij tot het mannelijk decL der aamvczigeu#een opwekking om als lid an j het mannenkoor toe te treden. I ,,In Nederland", het stuk waarmede het I programma werd begonnen, klonk heel j goed, al waren alle partijen niet geheet naar evenredigheid. ,,Dc Vesper", van j Beethoven werd uitstekend voorgedragen, I terwijl ook het Nimmer Nacht"' met ga- j voel werd gezongen. Het symphonio-concert uit Woerdeot bracht een diietal coupletten ten gehoora, waarvan wij de Hoch Heidecksburg Marsch. en Himmelsfunken, een walz, als het meelt succesvol vullen noemen. Ook als leider van' dit orkest toonde de heer v. Beek zich een uitstekend dirigent. ,,God en dc Koning", waarin dc ba-s solo goed tot zijn recht kwam, oogstte een wel- i verdiend applaus. Nadat het symphonie- I orkest de aanwezigen op mooie muziek had vergast, werd met „Hollands Glorie'' ba- sloten. Het mannenkoor kan met trots op da- zon welgeslaagden avond terugzien en wij moeten ons nl heel erg vergissen als dezè' avond niet zal bijdragen tot mecdere bé- langstelling voor „Kunst na Arbeid." V'.or ao betrekking van kassier van de Boerenleenbank alhier hebben zich zondel dat hiervoor een oproeping werd gedaan, 7 sollicanten aangemeld. Maandagavond kwam de Vereenig.og van den Handeldrijvende» en Industrieelei) I Middenstand in hotel „De Vergulde Wagen' l bjjeen. De voorzitter, de hrcr J. W. v, Kregteu, herinnerde er in zjjn openings woord aan, dat do Vereeniging 1 jaar bet- stond. Bjjzonder veel resultaten zijn er, al' dus spr., nog wel niet in dit eerste ver- j eenigingsjaar bereikt, doch de toekomst riet J spr. gunstig in. Wanneer „Eendracht maakt MachV' steeds het parool blijft, en de leien de vereeniging niet alleen financieel, doob ook moreel steunen, zal zeer zeker inee* kracht van haar uit kunnen gaan. Als voor- mamste punten van het programma over 1924 bracht spr. In herinnering de gehouden winkelweek, die zeer goed geslaagd mag keeten en de oprichting der kaasmarkt, welke weder op voorstel van de betrokken commissie, in verband met het slechte sei zoen tot het voorjaar werd opgeschort, Veraar werd door de vereeniging den leden gelegenheid geboden tot het inwinnen van rechtskundige adviezen, tegen een zeer mi' nieme vergoeding, terwjjl spr. de boekhoud- lessen, welke eveneens door bemiddeling van de vereeniging tegen een uiterst b:ll(jk tarief worden gegeven, ten zeerste aanbeval. Allen moeten er van doordrongen zjjn, dat eea goede boekhonding onontbeerlijk is; zq is, in den tegenwoordige» tijd vooral, een vereisebte. De notulen der vorige vergadering werdeg vervolgens voorgelezen eu onveranderd goedr gekeurd. Ingekomen stukken. Op het aanbod van de vereeniging „Nederlandsch fabrikaat" tot het geven van een filmavond kon niet wor den ingegaan wegens te hooge financi al® kosten. Overeenstemming werd verkregen met de firma Hoesburg Muller omtrent het geven van aanwijzingen in het et3ll€eren. Besloten werd de gestelde voorwaarden te aanvaarden. Eveneens werd besloten op het voorstel van den voorzitter van den Middenstands bond tot het geven van een causerie ovec „de toekomst van den Middenstand", in te gaan. De datum van de lezing werd be paald op Donderdag 9 Maart a.s. De secretaris bracht hierna een uitvoerig jaarverslag uit Hierin werd gewaagd van het toenemend ledenaantal. Bedroeg dit bij do oprichting slechts 20, per 1 Januari 1925 nas dit gestegen tot 131. Uit het verslag van den prnningmeeHeB bleek, dat het batig saldo over 1921 f20.38 bedroeg. Tot leden der kascommisrie werden benoemd de heeren J. C. v. Muijen, J. do Vries en A. Bouthoorn. Ljij de bestuursverkiezing werden do koeien D. v. 'Dien en S. Gorré herkozen; teiwijl in de vacature W. den Hertog werd gekozen de heer H. Laro3. Bjj de besprekingen omtrent do te houden winkelweek werd besloten wederom een be drag van f200 te voteeren. Bovendien werd noodzakelijk geacht, dat elke derinerner eeo zeker b6drag zal bijdragen tot dekking van do kosten. Bjj de vaststelling van dit bedrag verschilden de meeningen nog al. Na lang durige discussie werd besloten dit aan ds betrokken winkelweekcorpmissie over to laten, waarna de vergadering werd gesloten, Wijl bet Nutsgebouw niet alle land- stormers en genoodigden op 23 en 24 Febr,i ken bevatten wordt een derde „herden kingsavond" van den bijz. vrijw. landstortg die 26 jaar bestaat, in uitzicht gesteld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2