rnrm and. AGENDA. TELEGRAMMEN. Maandag. Schouwburg: N. V. Ver. Rotterdamse!) Hofstad-Tooneel. „Op Hoop van Zegen". 8 uur. Volksgebouw: Centr Comm. v. Arbei dersontwikkeling. Voordracht van Henri Polak, te Laren, over dei^ dichter O- S. Adama van Scheltema. 8 uur. Volkshuis: Spr. mej. Van Lakerveld over ,,Hoe' richten wij onze woning smaakvol in V' Met lichtbeelden. Kwartier over 8 uur. Dinsdag. „De Harmonie": Vergadering afd. Lei den Centr. Bond Werkmeesters en ander opzicht houdend personeel. Spreker de heer Van Gcffen, uit Dordrecht. 8 uur. Kantoor N. V. Leidsche Caramelfabriek v.h. Backer Co.: Buitengew. aJg verg. van aandeelhouders. 2 uur. Morschweg 59: Evangelisatiesamenkomst. 8 uur. Stadszaal: Openbare vergadering Demo cratische Partij. Sprekers de heeren J. A. van Sijn over „De eisch tot ontwapening" en Geph. van Dijk over „Democratie en Régeeringspolitiek". 8 uur. Stadszaal (foyer)Zilveren kunstenaars jubileum van Albert Vogel. Kwartier over 8 uur. R ij n s b u x g, Ned.-Herv. Kerk: Uitvoe ring Chr. zangvereemiging „Excelsior". Halfacht. Dagelijks: „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor- Stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Rejo-theater", Haarlemmersfcr.Bios coopvoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Februari a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en*P. du Croix, Papenburg 9, tel. 807. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, ia altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten Alleen voor leden van dat fonds. gelberg in Amerika, den Oostenrijkschen hardrijder Pollecseck, de promotie van H. M. de Koningin, tot eere-doctor in de rech ten, interessante kiekjes van de R. A. I. tentoonstelling te A'dam, modesnufjes, enz. „HET LEVEN" bevat o.a. een serie zeer goede kieken van het bezoek van H. M. de Koningin op 9 Febr. j.l. aan Leiden, Eet vervolgverhaal „Donker Den Haag", foto's van de automobieltentoonstelling te Ardam, een heel goede cross-word puzzle. „DE DAG" bevat zeer belangwekkende artikelen over het Rotor-vaartuig, een mu ziekbespreking, een tooneelpraatje over Timmermans„En als de ster bleef stille staan", een algemeen weekoverzicht, de echtscheiding voorheen en thans, opmerkin gen over onze letterkunde, verzekering eïi coöperatie, enz. „DE HAAGSOHE POST" onthaalt haar lezers weer op een aantal politieke brieven uit Parijs, Berlijn, Londen en Brussel, een historische verhandeling over de Leidsche universiteit, de strijd tegen de diphterie, kwakzalverij en strafwet, de Staatsloterij, vrouwenpost, financieele praatjes, de R. A. I., brieven van een effectenman, enz. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapening en veilig heid Zomertijd. Deze week, gelijk bekend, is het rapport der intergeallieerde controle-commissie voor de Duitsche ontwapening te verwach ten. Eindelijk I Men zegt, dat dit rapport de helft korter is dan hetwelk men aanvankelijk bedoeld had te schrijven. De Franschen en Engol- echen moeten het er over eens zijn gewor den, slechts absoluut gecontroleerde feiten op te nemen, zoodat dit rapport een dui delijk beeld van den huidigen toestand zou geven, en slechts gebaseerd zal zijn op feiten, welke in elk geval onweersprekelijk zouden zijn. Men voegt er aan toe, dat dit geredu ceerde rapport nog voldoende materiaal bevat, om de handhaving van de bezetting der Keulsche zone to rechtvaardigen, al dus natuurlijk van geallieerde zijde. De voorzitter van den Yolkenbondsraad, heeft thans de namen bekend gemaakt van de personen, die gedurende het eerste jaar aan het hoofd zullen staan van de commis sies van onderzoek inzake de ohtwapenmg 'der overwonnen volkeren, voor het geval dat de Volkenbondsraad het noodig mocht oordeelen een onderzoek omtrent* het een of andere bijzondere punt betreffende de ontwapening te doen plaats hebben. Presi dent van de commissie, die eventueel een onderzoek in Duitschland zal hebben in te stellen, zal zijn de Fransche generaal Dea- ticker. De presidenten van de commissies, 'die eventueel belast zullen worden met een onderzoek in Oostenrijk, Hongarije en Bul garije zullen resp. zijn de Italiaansche ge neraal Marietti, de Emgelsche generaal- majoor Kirke en de Zweedsche luitenant- generaal van de reserve Jungsteedt. Dus slechts één neutraal, trots den aan drang der neutralen! Over de vraag of Herriot en Olementel naar Londen zullen komen, is men aan liet c»«istcn. Eensdeels verluidt, dat hun bezoek (is uitgesteld, anderdeels, dat dit binnen 14 dage*» zal plaats hebben. In Engeland schijnt men overtuigd, dat het vraagstuk der Fransche veiligheid onvermijdelijk dient te worden opgelost, wil men verder komen. Doch om dit op te lossenCa nada b.v heeft thans het protocol van Ge- nève definitief verworpen en denkt niet aan wijzigingsvoorstellen. De Engelsclie wijzigingsvoorstellen voor het protocol van Genève kunnen natuur lijk eerst in de eerstvolgende vergadering van den Volkenbond bekend gemaakt wor den, doch Engeland moet het daarpver eerst eens zijn geworden met Frankrijk, indien de door Chamberlain te volgen po litiek tenminste succes zal hebben. De Fransche regeering heeft tot nu toe nog geen stappen gedaan om het memoran dum van Churchill inzake de schuldenkwes tie te beantwoorden. De Amerikaansche regeering zou bereid zijn, de door haar beoogde ontwapenings conferentie, die aanvankelijk eerst na de conferentie te Genève zou plaats hebben, nog vóór de vergadering van den Volken bond bijeen te roepen, indien de Engelsche regeering van meening zou zijn, dat het eerder bijeenroepen van bedoelde confe rentie te Genève zou vergemakkelijken. Misschien dwingt de financieele positie Frankrijk echter om wat toegevend te wor den. Deze Is toch allesbehalve moo% Geva ren zijn er ook aan verbonden. Clementel heeft er b.v. aan herinnerd, dat het plan- Dawes bepaalt, dat de Duitsche belasting betaler minstens even veel betalen moet als de zwaarst belaste geallieerde belas tingbetaler. Hij is er van overtuigd, dat er gewaakt worden moet over de toepas sing van dit beginsel. Dat zou nieuwe moeilijkheden kunnen scheppen I Volgens sommige Parijsche bladen zou den er onderhandelingen gaande zijn to*= schon Frankrijk, Engeland en België om trent het aannemen van een gemeenschap- pelijken datum voor het invoeren van den zomertijd. Anders dan hier te lande I DUITSCHLAND. Slaagt Marx? Uitzonde ringstoestand In Beleren op geheven. Thysaen's ver mogen. Marx te nog altijd niet gereed met de samenstelling van een kabinet in Pruisen. Men verzekert echter, dat hij voor Woens dag gereed zal zijn. Hij zou zich dan moe ten haasten I Zoo zeker achten wij zijn sla gen evenwel nog nietdaar men van rechts elke medewerking, in welken vorm ook, blijft weigeren. In Beieren is eindelijk de uitzonderings toestand vrijwel opgeheven. Tegen de uitbetaling der 700 millioen Mark aan de Roer-industrieelen blijft het verzet van soc.-dem. en democraten groot. De „Vorwarts" publiceert een opzienba rend artikel omtrent de ontzaglijke stij ging van do vermogens der Roer-industriee- lem. Het bevat de door een Amerikaansch deskundige onderzochte opgave, dit de firma August Thyssen voor de opneming van een crediet van 12 millioen dollar in haar prospectus had opgesteld. Volgens deze opgave bedraagt de waarde der mij nen en fabrieken van Thyssen 117.8 millioen dollar, of 492 millioen mark. In dien men echter deze bedrijven thans zou aanleggen, zou dit rond 697 millioen mark kosten, en indien men voor deze nieuwe inrichting der bedrijven het Amerikaansche prijsniveau als basis neemt, bedragen do kosten 250 millioen dollar, dus meer dan een milliard goudmark. De „Vorwarts" schat het vooroor logische vermogen van Thyssen op hoogstens 200 millioen mark. Thyssen heeft dus, wanneer men alleen de Duitsche kosten voor het aanleggen der mijnen en fabrieken in aanmerking neemt, gedurende en na den oorlog zijn vermogen minstens met 300 millioen goudmark ver meerderd. Daarbij moet in het oog worden gehouden, dat Thyssen bij het sluiten van den vrede groote bezittingen in het buiten land heeft verloren, en daarvoor slechts on toereikend is schadeloos gesteld. FRANKRIJK Een fzanc-beveiligings-blok Millerand Senaats-candi- daai Bij de rihancieele besprekingen in de Kamer heeft Herriot o.a. gezegd: De re geering voert een zeer wijze financieele politiek, zij vraagt aan iederen belasting betaler zich een rechtmatige inspanning te getroosten, zonder misbruik van hem te maken en tracht slechts de financiën te herstellen door de eerlijkste en eenvoudig ste middelen. Nooit heeft de socialistische partij Herriot gevraagd om zijn eigen eco nomische beginselen op te geven om de socialistische theorieën toe te passen: „Ik heb nooit opgehouden het individueele eigendomsreoht te verdedigen en op den dag, dat wij het niet langer eens zouden zijn met de socialisten, zouden wij eerlijk van elkaar afscheid nemen. Nu echter doe ik een beroep op de eensgezindheid van alle Franschen, zonder onderscheid van partij, ter verdediging der nationale valu ta, die de grondslag van alles is." De rapporteur der fmanciëm-begrooting zeide, dat in 192ö de belastingen 740 fra. per hoofd zullen bedragen tegen 024 in 1921. - Men schijnt thans als het ware een na tionaal blok te willen vormen ter veilig stelling van de frano. "Wel wat laat l En daarbij door tal van feiten op buitenl. ge bied danig belemmerd Millerand heeft een candidatuur voor den Senaat aanvaard in het Seine-district. Leon Daudet heeft niet opgehouden om den dood van zijn zoon Philippe aan moord toe te schrijxen en hij heeft nu in zoover succes, dab een raadsheer van het Hof van appel belast is met een instructie tegen vier ambtenaien der Sureté Generale en een boekhandelaar. ENGELAND. Uit het Lagerhuis. Verscheidene Lagerhuisleden, behooren- de lol de liberale parlij en lot de Labour Partij, hebben zich vereenigd tol e.en groep, die zich ten doel stelt de samenwerking tus- schen de pacifistische elementen in het Lagerhuis te bevorderen. Men verwacht, dat ook een aantal conservatieven zich bij deze „vrijdespar.tij" zullen aansluiten. Het liberale Lagerhuislid Kenworthy ver klaarde, dat van deze samenwerking ge hoopt wordt, dat liberalen en Labour geza menlijk amendementen zullen indienen bij kwesties betreffende oorlog of overdreven bewapening. Het Lagerhuislid Barnes zal Woensdag bij de behandeling van het wetsontwerp tot het verleenen van financieelen steun van regeer La gswege aan de beelwortelsuiker- industrie voorstellen deze subsidie te wei geren, omdat zij alleen aan de fabrikanten, doch niet aan de verbruikers en aan de landbouwers ten goede zou komen. NOORWEGEN. Geen motie van wantrouwen. Het Storting heeft bet debat over het adres van antwoord op de troonrede beëin digd. Een door de arbeiderspartij voorge stelde motie van wantrouwen werd .met 106 tegen 27 9temmen verworpen. ITALIË. De Kieswet-, Be Senaat heeft met 214 tegen 58 stemmen het ontwerp tot wijziging der kieswet aangenomen. BULGARIJE. Politieke moord. Professor Nicola Milef, de directeur van het blad „Slowo" en een tot de regerings meerderheid behoorende afgevaardigde wer den Zaterdagavond om 8 uur op straat door drie personen met revolverschoten op kor ten afstand vermoord. De daders zijn nog niet gearresteerd. Men vermoedt, dat zij bolsjewieken zijn, daar Milef openlijk een campagne tegen de com munisten voert. GRIEKENLAND. De uitzetting van den patriarch. De toestand inzake de uitzetting van den patriarch is in zoover verbeterd, dat de Turken tot een compromis bereid zijn, n.b om, als de groote mogendheden het ver zoeken, Griekenland toe te staan een nieuwen Patriarch te benoemen. Naar uit Saloniki wordt gemeld^ verklaarde zich de uitgewezen patriarch bereid ai te treden, indien daardoor de toestand tusschen Griekenland en Turkije wordt verlicht RUSLAND. Froenze volgt Trotzld op. Krachtens besluit van den Raad van Volkscommissarissen is Trotzki nu ook ont heven van zijn verplichtingen als lid van den Raad voor Arbeid en Verdediging. Froenze volgt hem hierin op. Wij geven hier zijn portret. FROENZE. TURKIJE. Toch gedood. De Turksche afgevaardigde Halid Pasja, die dezer dagen bij het gevecht in de wan delgangen van de Nationale Vergadering te Angora ernstig werd gewond, overleed ten gevolge daarvan. VEREENIGDE STATEN. De bedreiging van Kellog. Gelijk gemeld, zou Kellog al bedreigd zijn, alvorens Hughes op te volgen, maar wellicht loopt deze dreiging goed af. Coolidge beschouwt nJ. de kritiek door Het Congres geoefend op de onderbeekening door Kellog, van de Parijsche overeenkomst nopens de schadevergoedingen als zuiver tijdverlies. Immers, Kellog komt pas op 8 Maart in Washington terug, en op 4 Maart gaat het huidige Oongres voorgoed uiteen. De aanvallen van de onverzoenlijke tegen standers van het beleid van Kellog kunnen hem dus maar één dag bestoken. CHILI. Stakingen. Te Valparaiso in Chili is een algemeene werkstaking afgekondigd door den Bond van Huishuurders, die sedert langen tëd reeds jjvert voor een verlaging van alle huis huren. Troepjes stakers begaven zich naar dei bakkeren en fabrieken en bewogen het personeel ervan, zien bij de staking aan te sluiten. Hetzelfde had plaats met de kantoren, winkels en banken, zoodat er ten slotte geen enkele zaak open bleef. De politie tracht de leiders op te sporen en te arresteeren. De banken en het paleis van den pre sident worden bewaakt door soldaten en matrozen met machinegeweren, terwijl voor het paleis en op de hoeken der straten kanonnen z\jn opgesteld. Volgens de laatste berichten uit Santiago vaardigde de regeering een decreet uit, waarbij de huren van slecht onderhouden woningen met de helft verlaagd worden en die van andere woningen met 10 pet. De stakers zijn hiermede niet tevreden en de staking schijnt zich tot het geheel© land te zullen uitbreiden. Het personeel van he douane-kantoren dreigde eveneens met sta king, die echter is uitgebleven, doordat de regeering de verlangde loonsverhooging van 60 pet. inwilligde. AUSTRALIë. Herleefd conflict. Het Australische scheepvaartgeschil is weer uitgebroken. Het s.s. „Queenmon", gee nar ter d door de federale regeer ing, is opgehouden, ondanks de belofte om het ge schil aan arbitrage te onderwerpen. PERZIE. Op zoek naar een compromis. Het perzische parlement poogt een com promis tot stand te brengen tusschen mi nister-president en Sjah. De minister president had aan den Sjah en aan het parlement een ultimatum gestuurd. De kwestie, waar het om gaat, is de volgende: De minister-president kan geen hervormin gen tot stana brengen, omdat hp niet be schikt over militaire macht, die echter onder geschikt is aan den Sjah. Er zijh nu eenige oommissies -uit het parlement doemde om een oplossing te vinden. Zoo is er voor gesteld, den minister-president tevens tot opperbevelhebber van heCleger te maken, j Waarschijnlijk zal dit compromis-voorstel worden aanvaard. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een hevige brand heeft de automobielen- tentoonstelling in Kansas City geteisterd. De schade bedraagt meer dan een millioen dol lar. Naar aanleiding van een moord, die eenige dogen geleden door een chauffeur van een taxi op zijn passagier in Brooklyn is ge pleegd, beeft de politie te New-York Zater dag alle taxichauffeurs in New-YoTk aan gehouden. Gedurende -den dag deed de po litie 17.500 taxi's stoppen. Meer dan hon derd chauffeurs bleken niet bevoegd te zijn en geen vergunning te bezitten. Zij werden gearresteerd. Op elke honderd taxi's te New- York waren dus ongeveer 17 chauffeur», die niet bevoegd waren. De kwestie der veiligheid. PARUS, lo Febr. (Havas). De „Matin" verklaart nader dat Herriot en Chamber lain onderhandelingen over een verdrag van veiligheid dat een compromis zou zijn tusschen de verdragen met de geallieerden en het protocol van Genève. Duitschland en alle aan Duitschland grenzende staten zouden zich later bij dit verdrag aansluiten maar op het oogenblik zijn de onderhan- lingen alleen tusschen Frankrijk en Enge land in gang. Wanneer alle westelijke sta ten zich bij het verdrag zullen hebben aan gesloten, zouden zij aan den Volkenbond verklaren, dat rij iederen aanval van Duitschland op ieder punt eener .grens tusschen Noordzee en Adriatische zee zul len beschouwen als een aanval op hen al len. Duitschland zou rich verbinden, zich van allen aanval te onthouden. De Volken bond zou het verdrag ratifieeren en ter stond middelen overwegen om het tot de overige deelen van Europa uit te breiden. Een zede van dr. Lather. BERLIJN, 16 Febr. (V.D.) De Rijkskan selier dr. Luther heeft gisteren ter gele genheid van de Ostmesse te Königsber- gen een rede gehouden in welke hij sprak over de Duitsch-Poolsche betrekkingen, in het bijzonder over de moeilijke verhoudin gen aan den Weichsel, De volksstemming van Juli 1920 beves tigde, dat Oost-Pruisen en het gedeelte van West-Pruisen, dat aan de volksstem ming heeft deelgenomen Duitsch zijn en Duitsch willen blijven. Helaas zijn vijf dor pen op den rechteroever van den Weichsel aan Polen toegewezen. De grens loopt zoo ongunstig, dat de dijk van den Weichsel viermaal doorsneden wordt. De kwestie van den toegang van de bevolking van Oost Pruisen tot den Weichsel is door den Raad van Gezanten in December 1922 voor- loopig geregeld. De definitieve regeling trad eerst op 1 Februari in kracht. De kweséies waren zeide Luther doorloopend het onderwerp van de be moeiingen der Rijksregeering. T)e herhaal de protesten tegen de jarenlange bespre kingen hadden helaas geen gunstig gevolg. Doch ook deze regeling is volstrekt on bevredigend. De geheele toestand aan den Weichsel wordt door de Duitsche regeering als in strijd met de bepalingen van het Verdrag van Versailles geacht. Zij is in elk opzicht onnatuurlijk. Elk der vijf dorpen is van zijn economische betrekkingen af gesneden. Het doorsnijden van het dijk- systeem door de grens belemmert den eco- nomischen bloei. Daarom kan de Duitsche regiering niets nalaten. Zij zal gelegenheid met nadruk op de onnatuurlijke grensverhouding wijzen en naar verbetering streden. Oost- Pruisen is voor ons een brug naar het Oosten en heeft voor het economische ver keer wettelijke waarborgen noodig. Duitschland is zich van de noodzakelijk heid van goede Duitsch-Russische betrek kingen bewust en deze betrekkingen zullen bij de onderhandelingen Over een handels verdrag met Sovjet-Rusland tot een be vredigend resultaat leiden. Op 1 Maart zullen die onderhandelingen met Polen beginnen. Een voorwaarde voor een goed resultaat is, dat Polen goeden wil toont en d'e Duitsche regieering niet tegenover een onvriendelijke houding van Polen tegen de zich in Polen bevindende Duitschers staat. Dezer dagen zond Duitschland een nota naar Warschau, waarin met leedwezen wordt geconstateerd, dat Polen ondanks de her haalde Duitsche protesten de Evangelische geestelftken uitwijst. De onderhandelingen over het handels verdrag. worden op den basis van wederzijd- sche meestbegunstiging gevoerd'. Amerikaansche vlootbouw. WASHINGTON, 15 Febr. (N.T.A. Draad loos). De begrootingsoommissie uit den Se naat stelde voor om de dertig millioen dollar die voor marinedoeleinden zijn toe gestaan aldus te besteden: veertien millioen voor het voltooien der moederschepen voor vliegtuigen de „Saratoga" en de „Lexington"drie millioen voor vliegtui gen voor deze moederschepen; negen mil lioen voor het herstellen en wijzigen van zee slagschepen. Verder twee millioen voor het op stapel zetten van twee der acht kruisers, waarvoor in December toestem ming werd gegeven en nog twee millioen' als eerste termijn voor het aanbouwen vara zes nieuwe kanonneerbooten ten behoeve van den dienst in de Chineesche wateren,: De Iersche wet op verraad. LONDEN, 13 Febr. (N.TJL Draadloos.) De nieuwe Iersche wet op verraad bevat verschillende zeer drastische bepalingen^ Niet alleen krijgt de regeering het recht do doodstraf toe te passen, in geval van; openlijke rebellie, maar ook om personen, die zich aan een begin van oproer schul dig-maken, kurmen voor langen tijd in gevangenis worden geworpen. Geen verdrag tusschen Rusland, China en Japan. LONDEN, 16 Febr. (N. T. A. draadloos?, Het Japansche gezantschap te Berlijn ont< kent met de meeste stelligheid de juistheid van hot bericht van de „Lokal Anzeigêr", waarin bijzonderheden worden gegeven over een zoogenaamd Russisch-, Chineescli- eiï Japansch verdrag. j Uitsluiting in Zweden. STOCKHOLM, 16 Febr. (N. T. A. draad-e loos). Het in de Zweedsche arbeiderswereld reeds lang dreigende conflict is thans uit-* geloopen op een ernstige verscherping vart den loonstrijd. Vertegenwoordigers der werk geversbonden besloten Zaterdag de uitsluit ting al te kondigen, te beginnen met 19 Februari en deze te doen voortduren totdat alle conflicten een bevredigende oplossing hebben gevonden. 130.000 arbeiders zullerï door deze uitsluiting worden getroffen. Dg| regeering zal zoo spoedig mogelijk een bë* middeling'scommissie benoemen. Canada en Amerika. MONTREAL, 16 Febr. (N. T. A., draad loos.) Dr. Marion, in het Canadeesche paty lement het woord voerend, zeide dat eeqt stemming in een bepaald deel van Oanada', meer dan 'n derde van de geheele bevolking van Oanada omvattend, tot resultaat had, dat rij zich met overgroote meerderheid had uitgesproken vóór afeoheiding van het rijk en vóór aansluiting bij de VereemTgdé' Staten. De spreker betoogde dat de reg., wilde; zij voorkomen dat de afscheidingsbeweging een gevaarlijk karakter aannam, middelen moest vinden, tot leniging van de werkloos heid. Een cultus-belasting in Praag, PRAAG, 16 Febr. (Tjecho-Slowakijsch Persbureau). De gemeenteraad van Praag heeft besloten van deKatholieken een cuL tusbeilasting te heffen. De parochiën zullen de aanvragen hebben vast te stellen, waay«i uit de salarissen der geestelijken, godsdienst onderwijs enz. zullen worden bekostigd, Goudvexvoer per vliegmachine. LONDEN, 16 Febr. (Reuter). In het laatst van de week werden per luchtlijn LondenParijs goud en specie ter waarde; van 14 millioen pond sterling verzonden.; De kisten waren geconsigneerd naar Basel,- bewakers maakten de reis mede. De ban ken geven de voorkeur aan vervoer per vliegmachine, omdat dit niet alleen ee# tijdsbesparing geeft, maar ook het risico vermindert. Verkeersongevallen in Londen. LONDEN, 16 Febr. (N. T. A. Draadl.) Ondanks de Vele voorzorgsmaatregelen wefia den in Londen Van 1921 tot 1923 vjjfr honderd kinderen bij verkeersongevallen gedood. Treinongeluk. LONDEN, 16 Febr. (N. T. A. draadloos). Door den storm is een trein over den dijilf bij Gil gen gewaaid. Twee personen weiden ernstig en vijftien licht gekwetst. Landsverhuizing. LONDEN, 16 Febr. (N. T. A. Draadl.) De bevolking! van het eiland Bardsey, aan de kust van Wales, heeft besloten te ven huizen. De jongere bevolking voelt zich aangetrokken tot de steden en de ouderen kunnen niet alleen achterblijven. De drie- en-tachtigjarige „koning" van het eiland ÏM afgetreden. Groote brand. WINNIPEG, 16 Febr. (Reuteri. Hier woed-, de gisteren een hevige brand, waardoor een hotel en verscheidene winkels in de asoh! werden gelegd. Twintig hotelgasten moe«-« ten de straat op vluchten, waar een tempee ratuur van 20 graden vorst heerschte. Es werd voor 100.000 pond pterl. schade aa&4 gerief

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2